DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI ŽIVELI U.....?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI BI ŽIVELI U.....?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DA LI BI ŽIVELI U.....?

Ići dole 
+3
Astra
dusicaa
Danubius
7 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 8:27 pm

Ko god da se pita ovo pitanje ,a ponudi mu se neka EU  zemlja , Kanada ,Novi Zeland .....odgovor bi naravno ,uglavnom bio -da . 

Ali ,hajdemo ovako : 

-Za one koji žive u Srbiji -da li bi živeli u Hrvatskoj?

-Za one koji žive u Hrvatskoj -da li bi živeli u Srbiji ?


Ubrojmo tu i druge ex Yu republike -u kojoj bi najradije živeli,i zašto  ? 

Da li bi se neko usudio da živi na Kosovu ,svejedno gde živi sada,i pod kojim uslovima  ? 

Koliko su jake predrasude ,ili ,koliko su događaji poslednjih decenija otežali neku ovakvu migraciju ? 

Ako je odgovor -NE ,obrazložite ,zašto ne.

Ako je odgovor DA  -recite koji su to faktori  koji su vas učvrstili u toj odluci .










DA LI BI ŽIVELI U.....?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 8:40 pm

Ni jedna Jugina EX republika ne dolazi u obzir!
RAzlog jednostavan.Ni tamo ne cvetaju ruze i sto bih menjala grad u kome sam ipak stvorila osnove za pristojan zivot ?!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 8:41 pm

Ja sam imala tu srecu ili nesrecu da sam prelazila iz jedne drzave u drugu i mogu da kazem da sam mozda i kompetentna za ovaj odgovor.

Prvo cu reci,na Kosovo ne bih nikada,ne vjerujem ljudima tamo.

Iz Bosne sam,znaci opcija i Hrvatska i Srbija bi bile za mene strane drzave.
U srbiji sam zivjela 3 i po godine i to u vrijeme najljucih sankcija a mnogi mi ne vjeruju da mi je to bio jedan od najljepsih perioda mog zivota.Kad sam odlazila,komsije su plakale,napravismo narodno veselje,kao oprostaj....to bi kao svadba....toliko o odnosima medju nacijama,vjerama,i slicnim sranjima....tamo sma bila drugacija a opet ista kao oni.
E sad moram naglasiti da sam bila finansijski nesto u boljoj poziciji,pa sam mogla da uzivam u dobroti ljudi,tako da ono sto bi me odvratilo je ekonomska situacija u toj zemlji,nista drugo.

U Hrvatskoj bih zivjela rado,klima mi odgovara,geografska obiljezja i morske carolije.Znaci,ako bi,onda uz more.I u toj zemlji sam znaci s muzem koji je ekavac,dozivjela samo prihvatanje,odlicno druzenje i poziv za opet i opet.

Mislim da sve to lezi u stvari u meni,jer te zemlje jos uvijek ne dozivljavam kao strane,sve je to moja zemlja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 9:21 pm

Samo i isključivo ekonomski faktor mi pada na pamet kao argument ZA. Jedino Kosovo ne dolazi u obzir. Isuviše je tamo "rovito" da bi bilo koje pare bile privlačne da rizikujem psihičku i fizičku sigurnost.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 9:29 pm

Pošto nemam problem sa nacijama i verama ,mogao bih da živim u nekoj od ex Yu republika .
No, kao što reče Dušica -nigde ne cvetaju ruže ,i bojim se da još jedan koji "otima posao" nekome domaćem ,nikako ne može biti dobrodošao.
Zbog plate je naravno ,najpoželjnija Slovenija . Samo sam prošao kroz nju ,pa ne znam zaista kako je tamo ,ali ima onaj stereotip da su ljudi -hladni. neko manje mesto na granici sa Italijom ili Austrijom.
Hrvatska -da ,ali samo negde u Istri . Nemam ništa ni protiv ostatka zemlje ,ali mislim da su rane suviše sveže ,da bi bilo ko iz Srbije bio dobrodošao u ovom kontekstu.
Bosna ..ljudi mi se dopadaju ,ali zemlja ne . Suviše planinčina za mene.
Crna Gora ,nikako -ne dopadaju mi se previše ni zemlja ni ljudi .
Makedonija -još veća sirotinja nego mi ,još neuređenija ,dakle ne .
Kosovo -apsolutno ne , smatram da nije sigurno biti na teritoriji gle vladaju mafijaški klanovi (svejedno kog naroda )
U principu ,nije bitno gde živiš ,nego sa kim živiš . U kontekstu "sa kim" ,ako je to prava osoba ,i ako postoje elementarno pristojni uslovi za život -od Triglava do Đevđelije (sem Kosova ,iz nabrojanih razloga) ,može se naviknuti . 
Uostalom ...naš Džoni je očit primer ,nema problem sa "promenom" habitasa .










DA LI BI ŽIVELI U.....?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 9:45 pm

Samo Srbija i Bosna dolaze u obzir.
Ostale EX Yu ne dolaze u obzir..Makednoja i Crna Gora nikako.
Ne bi se uklopila u taj mentalitet..

Slovenija.O ne..Oni ne vole nas iz Hr..ali imam prijatelja koji su otišli tamo i nije im loše..

U Hrvatskoj živim..:)

 Dany nisi u pravu da niko sa strane nije dobro došao.Naprotiv dalmoši bi te pre otpilili nego ljudi u unutrašnjosti.

Btw-91-a je odavno prošla...

Ne bi otišla iz finansijskih razloga,jer meni je ovde dobro..
Jedino ako bi otišla...otišla bi zbog ljubavi:D
Znači Srbija(moje poreklo) i Bosna jer su ljudi jako pristupačni i dragi...

A da moram još nešto kasti.Pošto mi ovde možemo gledati Pink i neke srpske kanale.
Pita mene prijatelj..ehehe ništa zlonamerno.*Da li  oni u Srbiji šta rade sem što pevaju I GLUME'.*?
Pazi grand ,PINKOVE ZVEZDE,PINKOVE ZVEZDICE..SAD POČINJE i audicija..na pinku.. smehsmeh..i poneki političar peva..
Rekoh veseli ljudi..i kad je najteže.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 10:02 pm

Ranije sam mislila da nikad necu otici, ne iz Bosne, nego ne ni iz svog rodnog grada...
Otidjoh jednom...ne svojom voljom... I patila strasnooo.Po povratku sam i dalje ostala pri tome da ne bih moj Micigen mijenjala ni za koji grad na svijetu.
Medjutim...
Drugi put sam svojom voljom otisla.. . gdje sam imala priliku za bolje.
Iako Bec dozivljavam kao "moj" grad, nemam vise taj problem dici sidro i otici ako smatram da ce mojoj djeci i meni biti bolje.
E sad... kakvo je trenutno stanje svih ExYu republika, zadovoljim se sa onih par dana koliko provedem tamo.Ipak se ja ne bih odlucila na to da zivim u bilo kojoj, bar ne za sada...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 10:05 pm

Danubius ::
...
Bosna ..ljudi mi se dopadaju ,ali zemlja ne . Suviše planinčina za mene.
...

Malo odstupanje od teme ali moram nešto da pitam Šefa. Da ti neko ponudi dobre finansijske i radne uslove u Švici da li bi ti i onda smetale planinčine?

Inače slažem se da sve faktore treba uzeti u obzir ako menjaš mesto prebivališta. Podrazumeva se da to radiš dobrovoljno naravno. Jer ko normalan bi izabrao Siriju umesto Norveške recimo.

Kad sam rekla finansijski tj ekonomski faktor bime pokrenuo na selidbu naravno da sam mislila na bolje uslove. Recimo da radim za neku banku ovde i da mi ponude duplo veću platu i godišnji bonus za prelazak u Skoplje pa ko bi bio lud da odbije. Slidba samo radi selidbe naravno ne dolazi u obzir. Ako bi selila onda bi mi cilj sigurno bio država sa boljim karakteristikama od one gde sam trenutno.

P.S. Uvek bi Sosa gledala da se drži ravnice. Šta znaš šta se po onim planinčugama muva i kad može da opizdi neko zemljotresenije.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptySub Jan 03, 2015 10:31 pm

Ja naglasavam da nema sanse ni sCapom da me istjeraju,jer gdje su moja djeca i unuci,tu mi je najljepse,ali aproksimativno idemo na ono da li bi zivjeli....da,po nekim zeljama,ali dosta sam setkala,dosta za ovaj moj "mladi" zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptyNed Jan 04, 2015 3:15 am

Astra ::
Ja naglasavam da nema sanse ni sCapom da me istjeraju,jer gdje su moja djeca i unuci,tu mi je najljepse,ali aproksimativno idemo na ono da li bi zivjeli....da,po nekim zeljama,ali dosta sam setkala,dosta za ovaj moj "mladi" zivot.
ahahaha sCapom...
vala prošla si..videla..i tamo gde su svi tvoji najlepše ti je:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptyNed Jan 04, 2015 8:55 am

ZoxZoja ::
Citat :

...

Malo odstupanje od teme ali moram nešto da pitam Šefa. Da ti neko ponudi dobre finansijske i radne uslove u Švici da li bi ti i onda smetale planinčine?


P.S. Uvek bi Sosa gledala da se drži ravnice. Šta znaš šta se po onim planinčugama muva i kad može da opizdi neko zemljotresenije.
Da ...ne volem pa ne volem . To tek važi za Alpe ,Jadransku magistralu ,i dobar deo Bosne . Već na Fruškoj Gori mi se ne dopada previše voziti -do Ledinaca i to je to ,Banstol već ne volem . fikkk
Naravno da Zapad svuda ima auto puteve ,i naravno da se čovek navikne ,ali da moram na posao kroz kanjon Moraču -ne ja, bogumi . eeeeeee8










DA LI BI ŽIVELI U.....?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptyNed Jan 04, 2015 7:50 pm

Planiramo se vratiti; jos nismo utanacili hoce li biti Bosna ili Hrvatska. Msm. da se mama pita, ja bih se bazirala na neki otocic, al treba razmisljat o logistici, itd.

Ne bih imala problem da zivim bilo gdje u bivskoj Jugi. Mada, priznajem da me more najvise privlaci. Al sta fali i kakvom dobrom jezeru, je'l te:D :D

Ne opterecujem se drustvenom okolinom plaho, tako da ne bi bilo problema, bilo gdje :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  EmptyNed Jan 04, 2015 10:00 pm

Nemam ni namjamnu želju za životom na Kosovu. Ne radi se o tome da li se usuđujem ili ne usuđujem, ali mislim da ne postoji ni jedan jedini razlog zašto bih živjela tamo.

Što se tiče ex yu, niti imam problem sa bilo kojom republikom, niti neku pretjeranu želju da živim baš u njoj, sve je to manje više isto sa blagim izuzetkom Slovenije.

Inače, kada bih mogla da biram zemlju u kojoj ću da živim, birala bi Island.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI BI ŽIVELI U.....?    DA LI BI ŽIVELI U.....?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI BI ŽIVELI U.....?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: