DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Angina Pectoris BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Angina Pectoris BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Angina Pectoris

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
yo-wan

yo-wan


Godina : 63
Location : Jug Srbije
Humor : Zanima me
Datum upisa : 17.02.2013

Angina Pectoris Empty
PočaljiNaslov: Angina Pectoris   Angina Pectoris EmptyPon Jan 12, 2015 9:30 pm

Moj susret sa Anginom Pektoris

Nisam nimalo edukovan da bih pisao o ovako važnoj temi ali mogu napisati o svom iskustvu sa Anginom Pektoris. Ne želim da čitalac stekne utisak kako pišem svoju biografiju, jednostavno, ja na stvar gledam iz svog ugla. 

Naime, sredinom 2004. godine počinju da mi se javljaju bolovi u grudima pri svakom napregnuću pa čak i pri hodanju. Bolovi se potom šire iz centra grudi prema ramenima ili vratu a javljaju se i u ledjima. Bolovi ponekad znaju da budu nesnosni i to počinje da me zabrinjava. Iako sam u početku mislio da je u pitanju reumatični bol ili bol izazvan promajom, kasnije se ispostavilo da je takva priroda bola nešto novo u mom četrdeset trogodišnjem životu. Tek onda sam posetio svog lekara koji me je uputio na dalja lečenja. Iz snimaka EKG-a je indikovano predinfarktno stanje gde je utvrdjena priroda moje bolesti - "Angina Pectoris".

Po saznanju za bolest bio sam jako uplašen, ali stručni tim lekara me je ohrabrio i uputio na test opterećenja da bi se utvrdio stepen bolesti. Kako sam na testu "pao", bio pozitivan, lekari su mi pripremili papire za smeštaj u Klinički Center u Beogradu, gde sam prihvaćen na dalju obradu. Nije na odmet da pomenem ime Prof. Dr. Miljka Ristića, koji je vodio moj slučaj a pod nadzorom Dr. Nedeljkovića uradjena mi je koronarografija (posebna vrsta snimanja krvnih sudova i srca), kojom je utvrdjena začepljenost od 80% na nekim arterijama na samom srcu.
Par dana potom uradjena mi je balon-dilatacija sa implatacijom stenta, i ja sam već sutradan ustao iz bolničkog kreveta te se prijatno iznenadio kada nisam osećao umor i bol prilikom penjenja uz stepenice.

Od toga dana pa nadalje (i danas) sledim savete lekara, konstantno uzimam propisanu terapiju, dnevno pešačim izmedju 3 i 10 km (a nekad i više), strogo vodim računa o ishrani (masno, slano, iznutrice, kožica od pileta ili praseta, žumanac, slatkiši, jake zaprške u jelu... NE) i nikakav teži fizički rad a trudim se da budem bez stresnih situacija koliko mogu. Od prošle godine sam počeo lagano da trčim i primetio da mi ne škodi, sada već igram fudbal sa decom.

Redovno odlazim na kontrolne preglede kod krdiologa uz redovnu kontrolu krvi (holesterol, trigliceridi, odnos loših i dobreih masnoća).
Takodje, svake godine radim novi test opterećenja (za sada prolazim) i tako održavam sebe sa jakom voljom za svet oko mene.
Nazad na vrh Ići dole
http://roknostalgija.8forum.net/forum
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Angina Pectoris Empty
PočaljiNaslov: Re: Angina Pectoris   Angina Pectoris EmptySub Jan 17, 2015 5:58 pm

Tako mi je drago kad vidim da je neko disciplinovan.

Moja mama godinama pati od te boljke. Prilicno je disciplinovana, ali hrana je zeza ponekad. A i depresivnost ne pomaze. Jedno vrijeme je bila bas depresivna, sticajem velikih zivotnih promjena. Ali, brzo se trgla, uz pomoc svih nas, i naravno lijecnicku.

Sretno! Znam da je svakodnevna borba. top88
Nazad na vrh Ići dole
 
Angina Pectoris
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: