DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tuzan pogled.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tuzan pogled.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Tuzan pogled..

Ići dole 
+4
Kijara-brm
ZoxZoja
cojle
Lakota
8 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyČet Mar 12, 2015 11:40 pm

Ova mi se tema cini bas, interesantnom..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Psi vole svoje prijatelje i ubijaju neprijatelje..,sasvim suprotno ljudima koji nisu sposobni za cistu ljubav i koji uvek mesaju ljubav s a mrznjom..
Ovo je ,mislim Frojdovo..''i jos nesto..

Cilj u zivotu mi je da budem toliko dobar ,kao sto moj pas misli da jesam..psihijatar Green..

Ima jos puno toga..ali zanima me vase misljenje,da sada ne dajem neke velike uvode..

Zasto psi imaju uvek ,ali uvek, tuzan pogled.???Sta mislite..

Postoje neka objasnjenja..nemojte koristiti net..jer  pisu ''svasta''//Verujem da vecina od vas- nas je imala ili ima, nekog ljubimca(u psecem obliku..)i onda moze puno toga reci..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyČet Mar 12, 2015 11:48 pm

Nut ::

Zasto psi imaju uvek ,ali uvek, tuzan pogled.???Sta mislite..

kao prvo, psi vide bolje od ljudi, i osjećaju...iako će mnogi reći da to nije istina...ali jest, svaki Vaš pokret znaju i oni po njemu znaju kako Vi reagirate ili ćete reagirati...jednostavno Vas osjete...i "vide" dalje što će biti ili ne sa Vama...i od tog njihovog osjećaja Vas, vlasnika dolazi do te reakcije tužnog pogleda... :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Mar 15, 2015 12:30 pm

..a mozda mi to pogresno tumacimo... 55555 ..ko je taj sto je dobio potvrdu njihove tuge?
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Mar 15, 2015 3:13 pm

Nut ::

Zasto ... imaju uvek ,ali uvek, tuzan pogled.???Sta mislite..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prisustvovao sam zanimljivom stručnom skupu pred seoskom prodavnicom. Brojni seoski experti su tražili odgovor na pitanje - zašto krava tužno gleda?
I aklamacijom je usvojen zaključak:

"Kada bi vas svaki dan tukli i za sise vukli, jednput godišnje ebali i vi bi tužno gledali." plačččč











Seljak sam pa umem i reč da probiram!


Poslednji izmenio cojle dana Ned Mar 15, 2015 3:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Mar 15, 2015 3:16 pm

To je isto i jos upecatljivije sa pogledom srne...oblik ociju tih zivotinja ostavlja dojam tuge i nista drugo.
Imaju zivotinje cula,znaju da se vesele i tuguju,ali "uvijek" tuzan pogled nije stvarni pokazatelj stanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Mar 15, 2015 8:59 pm

Bogami nemaju svi psi tužan pogled. Neke lepo vidiš koliko su zli. A od svih životinja "najpoganiji" pogled imaju petlovi. Svako ko je proveo više od dana na selu će vam reći da je on pravi gospodar avlije.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Mar 15, 2015 9:52 pm

Ne videh ja nijednog psa sa tužnim pogledom sem na slici.
Možda ja to ne primećujem zbog straha od istih.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyPon Mar 16, 2015 12:56 am

brunolino ::
Nut ::

Zasto psi imaju uvek ,ali uvek, tuzan pogled.???Sta mislite..

kao prvo, psi vide bolje od ljudi, i osjećaju...iako će mnogi reći da to nije istina...ali jest, svaki Vaš pokret znaju i oni po njemu znaju kako Vi reagirate ili ćete reagirati...jednostavno Vas osjete...i "vide" dalje što će biti ili ne sa Vama...i od tog njihovog osjećaja Vas, vlasnika dolazi do te reakcije tužnog pogleda... :948208144:
..

Istina je da psi  od nekih emocija koje pokazuju,tugu dozivljavaju na poseban nacin i ona se naravno preslikava i njihovim ocima..Pas  nije sposoban da tugu   prekriva ili potisne, ili bilo koju drugu emociju..on reaguje ''kao dete''to je prva vazna stvar..Kada se raduje  on sa bas raduje,kada je uplasen..on savija glavu i sklanja se..A to sam dozivela milion puta ,jer sam oduvek imala po nekog psa,razlicite rase..od pekinezera,vucjaka,sarplaninaca.mesanaca.itd..
Pekinezeri su preslatki,prepametni,ali prznice,hrabri..napadaju,ali i maze velike..
A taj tuzan pogled..''nudi na izvolte'' gazdu  ...i njegov karakter..Psi osecaju 'ljudsku patnju,losu narav,neke negativne osobine,zato impuls..ili jos bolje zlu prirodu gospodara.Oni ne postaju takvi,(sem ako ih se ne dresira po zlu..)ali tuzni..da ..ne mogu shvatiti sustinski,sta ne valja kod gazde...

Lakota ::
..a mozda mi to pogresno tumacimo... 55555 ..ko je taj sto je dobio potvrdu njihove tuge?

Recimo...vise naucnika,medju njima Dr Horovic(Univerzitet Bernard u NJujorku..)

cojle ::
Nut ::

Zasto ... imaju uvek ,ali uvek, tuzan pogled.???Sta mislite..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prisustvovao sam zanimljivom stručnom skupu pred seoskom prodavnicom. Brojni seoski experti su tražili odgovor na pitanje - zašto krava tužno gleda?
I aklamacijom je usvojen zaključak:

"Kada bi vas svaki dan tukli i za sise vukli, jednput godišnje ebali i vi bi tužno gledali." plačččč

Cojlee.. smehsmeh  smehsmeh Ovo nije post o ''kravama''..ahha ahha koja glupost...krava tuzno gleda..jaoooooooooo..ahha ahhaah..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Astra ::
To je isto i jos upecatljivije sa pogledom srne...oblik ociju tih zivotinja ostavlja dojam tuge i nista drugo.
Imaju zivotinje cula,znaju da se vesele i tuguju,ali "uvijek" tuzan pogled nije stvarni pokazatelj stanja.

Tacno AStra..ali ''pseci je zivot uglavnom jadan''..to ti je onda..


ZoxZoja ::
Bogami nemaju svi psi tužan pogled. Neke lepo vidiš koliko su zli. A od svih životinja "najpoganiji" pogled imaju petlovi. Svako ko je proveo više od dana na selu će vam reći da je on pravi gospodar avlije.


smehsmeh ..Ljudi,sta je vama..prvo krave,pa onda petlovi smehsmeh  smehsmeh ..to cu da istrazim zaista..ahha ahha

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kijara-brm ::
Ne videh ja nijednog psa sa tužnim pogledom sem na slici.
Možda ja to ne primećujem zbog straha od istih.
..

AAa,pa Kijarita..ti se sa njima ne druzis,pa zato ne znas.. :948208144:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidi kako se ovaj uozbiljio..stavio cvike da sakrije tugu...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyPon Mar 16, 2015 1:15 am

Astra (citat):
   To je isto i jos upecatljivije sa pogledom srne...oblik ociju tih zivotinja ostavlja dojam tuge i nista drugo.
   Imaju zivotinje cula,znaju da se vesele i tuguju,ali "uvijek" tuzan pogled nije stvarni pokazatelj stanja.


Tacno AStra..ali ''pseci je zivot uglavnom jadan''..to ti je onda..


Jeste jadan u Srbiji,Bosni,Grckoj....i slicnim zemljama...ali u vecem dijelu je bogovski,pa psi odredjene rase gledaju svi jednako....one sitnije rase nenkako gledaju radoznalo...a sto je veci pas to mu je i pogled nekako umorniji,tromiji i ne vjerujem u teorije tuznog psa....a po principu,osjete tugu vlasnika ....previse se igramo Boga...pas ne zna reci naucniku kako mu je,sorry,sve je to smisljeno jer su i majmuni skuzili da veliki dio najbogatijih ce radije pokloniti psu lovu i za njega odvojiti...pa ajmo mu i psihijatra naci....a tek ako je tuzan...daj da ga razveselimo....biznis,nista vise.
Rekoh,zna se obradovati,prepasti,braniti svoje,biti majka...tugovati i bolovati...ali dalje od toga ne bih .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyPon Mar 16, 2015 1:26 am

Meni cesto govore da imam tuzan pogled,,, cherry 55555
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyPon Mar 16, 2015 1:33 am

Astra ::
Astra (citat):
   To je isto i jos upecatljivije sa pogledom srne...oblik ociju tih zivotinja ostavlja dojam tuge i nista drugo.
   Imaju zivotinje cula,znaju da se vesele i tuguju,ali "uvijek" tuzan pogled nije stvarni pokazatelj stanja.


Tacno AStra..ali ''pseci je zivot uglavnom jadan''..to ti je onda..


Jeste jadan u Srbiji,Bosni,Grckoj....i slicnim zemljama...ali u vecem dijelu je bogovski,pa psi odredjene rase gledaju svi jednako....one sitnije rase nenkako gledaju radoznalo...a sto je veci pas to mu je i pogled nekako umorniji,tromiji i ne vjerujem u teorije tuznog psa....a po principu,osjete tugu vlasnika ....previse se igramo Boga...pas ne zna reci naucniku kako mu je,sorry,sve je to smisljeno jer su i majmuni skuzili da veliki dio najbogatijih ce radije pokloniti psu lovu i za njega odvojiti...pa ajmo mu i psihijatra naci....a tek ako je tuzan...daj da ga razveselimo....biznis,nista vise.
Rekoh,zna se obradovati,prepasti,braniti svoje,biti majka...tugovati i bolovati...ali dalje od toga ne bih .

Jeste..ali sad cu ti nesto reci AStra..Dok sam bila mladja,nesvesno sam uvek sve poredila sa nasom zemljom i uopste zemljama Evrope ,Balkana..i malo sire..Zadnjih godina sam  dosta putovala sirom sveta ..mogu ti reci..da milioni ljudi zive  na ivici siromastva i bede...pustimo velelepne gradove ,besne hotele,zapadnu Evropu..ni sanjala nisam koliko smo mi u Srbiji ''bogati''..Prilikom obilazenja pokazivane su mi zemunice,katakombe..gde ljudi,zive citave porodice  deca..uzas..od nemastine i gladi..a tek psi..uz njih..to je cak i gore od ''pseceg zivota..Ima toga u Italiji,Sicilija..ma svuda..jad i beda na sve strane..Negde sam videla kako psi i ljudi jedu iz iste zdele u nekakvom blatu..malo cudno..

Kad prodjes tako,onda tek shvatis,gde si  i sta se desava..a psi sve verno prate..tu ima svacega od klanja medju njima,do napada na ljude..(ne zna se ko vise ujeda ..dal pas il'i covek...)

Srna ima neki divan pogled..i sva je prekrasna..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj je bas sladak.. zlz

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Maj 03, 2015 1:59 am

Nut ::

Srna ima neki divan pogled..i sva je prekrasna..


prije bih kazao da ima divne oči...možda najljepše u životinjskom carstvu, ali meni je njen pogled tužan uvijek...tako ja barem vidim...sorry što sam skrenuo sa teme jer je riječ o psima...mad se tema može i na osatle životinje proširiti sem čovjeka...jer on uprkos Božansko daru zavni mozak, svijest, pamet nije skužio što je i gdje je kada...kada je čovjek, a kada životinja...mada su životinje divna stvorenja...i taj izraz ne bi smio biti sinonim nečega ružnoga...ponekada vjerujem da pas u stvari tim tužnim pogledom prikazuje naše pravo stanje...koje smo nesvjesni pored mase stvari koje radimo, a mislimo da smo svjesni...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Maj 03, 2015 2:15 am

brunolino ::
Nut ::

Srna ima neki divan pogled..i sva je prekrasna..


prije bih kazao da ima divne oči...možda najljepše u životinjskom carstvu, ali meni je njen pogled tužan uvijek...tako ja barem vidim...sorry što sam skrenuo sa teme jer je riječ o psima...mad se tema može i na osatle životinje proširiti sem čovjeka...jer on uprkos Božansko daru zavni mozak, svijest, pamet nije skužio što je i gdje je kada...kada je čovjek, a kada životinja...mada su životinje divna stvorenja...i taj izraz ne bi smio biti sinonim nečega ružnoga...ponekada vjerujem da pas u stvari tim tužnim pogledom prikazuje naše pravo stanje...koje smo nesvjesni pored mase stvari koje radimo, a mislimo da smo svjesni...

E,Bruno..posto smo mi ljudi vecito u nekom konfliktu,a..psi mogu osetiti bas tugu,licno mislim da nas ''sazaljevaju''.. smehsmeh ..Salu na stranu..ima nesto interesantno..psi cesto njuskaju ljude..(mene su moji stalno naravno...kad god smo skupa toga ima..)Dakle posto im je to normalno,a njihov njuh je 10000 puta osetljiviji od ljudskog..ko zna sta sve oni ne osete oko nas i u nama..i to mozda ima veze sa tim pogledom...
Covek ne poznaje sebe uopste ,a predstavlja s e ljudima..kako ti to zvuci??..naravno ''predstavlja se i zivotinjama''..pa onda , iz njihovog ugla..ko zna sta ta pseca dusa skenira...

A ,ima i ovo oko njuha..aj sad to nema veze sa ocima mozda ,ali..
na primer..
Ako vas pas danima ne prestaje da njusi podrucje oko mladeža na vasoj potkolenici, ne bi bilo lose da posetite dermatologa..!!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. EmptyNed Maj 03, 2015 2:29 am

za njih i to znam, nanjuše sve...i vide puno bolje nego mi i 4 boje raspoznaju...ali da osjete, osjete...ja kada sam u rujnu imao napad kamena u bubregu, moj je osjetio i skako po meni...vidio je da nešto ne štima...i nije se dao odmaknuti...ponekada kažem sebi, kud nemam pola njega u sebi...:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tuzan pogled.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Tuzan pogled..   Tuzan pogled.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tuzan pogled..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako muzika menja pogled na svet?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: