DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HIV-AIDS-SIDA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HIV-AIDS-SIDA ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 HIV-AIDS-SIDA ?

Ići dole 
+4
Kijara-brm
sonia
Luckasta
Danubius
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySub Nov 29, 2008 8:29 am

Sida sve rasprostranjenija među Novosađanima

I četvorogodišnje dete ima HIV

Autor: Ana Lalić | Foto:j. jarić | 28.11.2008. - 11:16

U Južnobačkom okrugu trenutno živi 78 HIV pozitivnih osoba. Među zaraženima je najviše Novosađana srednje dobi, od 20 do 39 godina, ali je virus opake bolesti otkriven i kod jednog četvorogodišnjeg deteta. Broj obolelih se povećava, a HIV je rasprostranjeniji među heteroseksulacima. I pored redovnih kampanja, tribina i edukativnog rada organizacija posvećenih borbi protiv ove bolesti, na osobe zaražene HIV-om u Novom Sadu se i dalje gleda sa zazorom, zbog čega većina bolest krije od javnosti.

HIV-AIDS-SIDA ? Jazas-x

U Vojvodini je u 2008. godini otkriveno devet novih slučajeva HIV infekcije, tako da je sada registrovano 137 zaraženih Vojvođana. Najviše njih je u Novom Sadu.
- Nažalost, zabeležen je porast broja zaraženih osoba. U većini slučajeva, odnosno u 62 odsto, osobe su zaražene u homoseksualnim odnosima, ali je primećeno i povećanje broja zaraženih heteroseksualaca. Iznenađujuće je da su među njima u 82 odsto slučajeva žene - kaže Darko Lazarević, potpredsednik Omladine JAZAS-a u Novom Sadu.
On ističe da je u Vojvodini zabeležen i prvi slučaj da je HIV-om zaraženo i jedno dete. U pitanju je četvorogodišnjak kojem je majka dojenjem prenela virus. Od HIV-a oboljevaju mladi Novosađani, od kojih je većina tek prešla dvadesetu godinu.
- To su godine u kojima se stupa u seksualne odnose, menjaju se partneri... - objašnjava Lazarević, dodajući da je prevencija upravo najbitnija zbog ovakvih primera. Mada je, po dosadašnjim istraživanjima JAZAS-a, upotreba kondoma, navodno, češća, činjenica je da je broj obolelih među mladim devojkama i ženama u porastu.
Pored borbe sa opakom bolešću, Novosađani zaraženi HIV-om se moraju nositi i sa još jakim i očiglednim predrasudama okoline.
- Događalo se da ljudi dobiju otkaz kada im poslodavci saznaju da su zaraženi HIV-om. Zato veliki broj obolelih ćuti o bolesti i krije je od javnosti - kaže Lazarević.
Ukoliko se desi da oboleli bude otpušten, novosadska kancelarija JAZAS-a ne pruža pravnu pomoć, pa se oni upućuju na centralu organizacije u Beogradu.
O HIV-u se ćuti i iz straha od stigmatizacije, zbog čega je novosadski Institut za javno zdravlje svima nudi zaštitu identiteta pri testiranju. Pri ovoj ustanovi otvoreno je i Savetovalište za HIV i polno prenosive bolesti za sve koji žele da se testiraju.
- HIV-om se mogla inficirati svaka osoba koja je bilo kada u životu imala nezaštićen seksualni odnos ili je koristila drogu. Posebni oblici rizičnog ponašanja vezanih za HIV su seksualni odnosi pod dejstvom alkohola i droge, analni odnos, intravenska upotreba droge, seksualni odnos sa osobom koja koristi droge, često menjanje partnera ili seks sa osobom koja često menja partnere, a veći rizik od oboljevanja imaju i osobe sa nekom drugom seksualno prenosivom bolešću - kažu u Savetovalištu, gde se ove godine, bez uputa, besplatno i anonimno, testiralo oko 1.000 ljudi.



Bojite li se AIDS-a , da li ste bili u kontaktu sa nekim zaraženim ili hiv-pozitivnim, da li smatrate da se oni trebaju izolovati od ostatka populacije ?










HIV-AIDS-SIDA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySub Nov 29, 2008 11:50 am

Da,bojim se,svako zdrave pameti se boji,ne panicno,ali mogucnost zaraze uvijek postoji.
Bila sam jednom i u panici,zaista,pomagala sam jednoj crnkinji,lezal je jako bolesna,niko joj nije htio uci u sobu.....a ja kao ja,naravno idem da vidim mogu li joj pomoci.Ona se tu vezala za mene,prepustila mi i svoju predskolsku djevojcicu,inace mala Kongo crnkinja,a ljepse dijete nisam u zivotu vidjela.Presvlacila sam tu zenu,umivala u njenim velikim bolovima,a kad je zavrsila u bolnici,rekose mi da ima sidu.Mislim i da sam znala da bih joj pomogla,ali bih ipak bila opreznija,ovako,tinjalo je u meni,sta ako?
nakon godinu sam otisla na kontrolu i sve je u redu,a i kasnije sam se kontrolisala,sve je proslo OK,a moglo je zavrsiti kako ne treba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySub Nov 29, 2008 1:53 pm

Imam vise teskih operacija iza sebe, koje su uvek trajale po najmanje 7 sati...Za vreme tih operacija sam gubila puno krvi i morala sam da primam uvek krvne konzerve...
Za to sam znala i bila obavestena vec pre operacija od lekara..Svaki put pred operacijom je sledio informativni razgovor sa operaterom i upozorenjem rizika tih krvnih konzervi ( za svaku operaciju primila sam 2, 5l krvi). HIV je uvek prvo upozorenje bilo kao i Hepatitis, ali ja nisam imala drugoga izlaza i morala sam da se prihvatim tih konzervi..
Sa tim rizikom i strahom sam u medjuvremenu naucila da zivim ( a i ne preostaje mi nista drugo), idem redovno na kontrole i za sada je sve ok... Znam da me za sledecu operaciju opet to isto ocekuje i trudim se da izbegavam negativne misli...
Pa neka bude kako mi je od Boga sudjeno...

Generelno sto se side tice, mislim da svako sto je i malo odgovorna osoba, treba da koristi kondome , ako je partnera tek skoro upoznao ..
Takodje mislim da se treba medicinsko osoblje pokusati dobro zastiti , jer je svakodnevno isporuceno riziku AIDS...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyNed Nov 30, 2008 7:41 am

Prvi decembar - Međunarodni dan borbe protiv AIDS-a
Adam Filips
01/12/2006

HIV-AIDS-SIDA ? Bg210aids_2
Aktivistkinja omladine JAZAS-a deli kondome u okviru obeležavanja Svetskog dan borbe protiv side na Trgu Republike u Beogradu
Danas obeležen Svetski dan borbe protiv AIDS-a. To je prilika za podsećanje na opasnost koju, u globalnim razmerama, predstavlja ta neizlečiva bolest i zaraza virusom HIV koji uzrokuje SIDU.
Gotovo 40 miliona ljudi uglavnom žena i dece, pogođeno je AIDS-om. Oboleli u velikom broju dobijaju nedovoljnu ili nikakvu terapiju. Međutim, vladine agencije i razne privatne i društvene organizacije, podržane Globalnim fondom za borbu protiv AIDS-a, najvećim pojedinačnim nepolitičkim izvorom financiranja borbe protiv te bolesti, ostvaruju određeni napredak.
Globalni fond za borbu protiv AIDS-a, tuberkuloze i malarije projekat vredan više milijardi dolara, inače podržava konzorcijum zemalja donatora, nevladinih organizacija, organizacija zdravstvenog osiguranja i obrazovnih institucija.
Iako je struktura te organizacije, sa sedištem u Ženevi, prilično složena, ideja njenog delovanja vrlo je jednostavna: svaka od 131 države, koje traže financijsku pomoć u borbi protiv AIDS-a, najbolje zna kakve su joj potrebe i kako da najbolje utroši dobijena sredstva. Globalni fond je pod nadzorom nezavisne monitoring organizacije AIDSPAN, koja na internetu objavljuje besplatnu publikaciju The Global Fund Observer. Direktor AIDSPAN-a je Bernard Rivers:










HIV-AIDS-SIDA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyNed Mar 15, 2009 7:50 am

Gel štiti od side

Autor: J. S. | Foto:Northfoto | 15.03.2009. - 00:02
HIV-AIDS-SIDA ? Gel-v
Svaka treća žena koja je koristila gel „indevus“ tokom probnog testiranja provedenog na 3.100 žena širom Afrike i SAD nije dobila sidu iako su je njihovi muževi imali. „Indevus gel, PRO 2000“ dizajniran je da blokira HIV, virus koji izaziva sidu.

Studiju je inicirao američki Nacionalni zdravstveni institut a sprovedena je u Južnoafričkoj Republici, Malaviju, Zambiji, Zimbabveu i SAD. Rezultati istraživanja predstavljeni su na skupu o sidi održanom nedavno u Montrealu, u Kanadi, gde su razmatrani mogući putevi za zaustavljanje pandemije smrtonosnog virusa humane imunodeficijencije (HIV) sa kojim u svetu trenutno živi čak 33 miliona ljudi, i koji je do sada usmrtio više od 30 miliona ljudi širom planete. Dr Salim Abdul Karim s kolegama iz Centra za istraživanje side u Južnoafričkoj Republici testirao je gel „indevus PRO 2000“ na ženama koje nisu zaražene HIV-om, ali jesu njihovi supruzi. U studiji, učesnici su podeljeni u četiri grupe. Prva grupa žena dobijala je da koristi „indevus“ gel, druga grupa gel drugog proizvođača, Baltimor ReProtect Inc. Treća grupa je koristila placebo gel, a četvrta grupa žena nije koristila ništa. Čak 30 odsto žena koje su koristile „invedus“ gel nije dobilo HIV od svojih partnera, ali naučnici još uvek ne isključuju da se to desilo slučajno i naglašavaju da se ispitivanja nastavljaju, samo na još većem uzorku.
– PRO 2000 zasad definitivno ne smatramo mikrobicidom, ali u svakom slučaju puno obećava – rekao je Karim.
HIV je posebno učestao među homoseksualcima, ali u Africi, kontinentu koji je najviše pogođen epidemijom, žene su te koje su najugroženije. One HIV dobijaju najčešće od muževa, koji ne žele da nose kondom tokom seksualnog odnosa. Naučnici su najavili još jedno istraživanje koje bi trebalo da bude gotovo do avgusta ove godine. U njemu će učestvovati čak 9.400 žena koje žive širom Afrike.










HIV-AIDS-SIDA ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyUto Dec 01, 2009 4:55 pm

Svetski dan borbe protiv side

1. decembar 2009. | 01:55 -> 12:32 | Izvor: B92
Beograd -- U Srbiji sa virusom HIV-a živi oko tri hiljade ljudi, a do sada je od posledica ove bolesti umrlo 960 ljudi, saopšteno je na Svetski dan borbe protiv side.


HIV-AIDS-SIDA ? 9113206184b14698eaa329800353893_big
Epidemiološka situacija je stabilna i pod kontrolom, kaže za B92 pomoćnica ministra zdravlja Ivana Mišić, ali upozorava da je HIV i dalje globalna pretnja. Prema njenim rečima, Srbija spada u zemlje sa najmanjim brojem zaraženih ovim virusom u Evropi. Za 25 godina, koliko je HIV prisutan u Srbiji, od posledica ove bolesti je umrlo 960 ljudi.










HIV-AIDS-SIDA ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySre Avg 11, 2010 1:37 pm









KLJUČNO OTKRIĆE


U bananama se krije lijek za AIDS



Znanstvenici vjeruju da bi banane mogle biti
moćan lijek koji bi na smogao zaštiti od virusa AIDS-a. U
laboratorijskim testovima pokazalo se da je sastojak banane banlec
jednako učinkovit kao i dva postojeća lijeka za HIV, pa znanstvenici
vjeruju da bi jeftine terapije bazirane na banlecu mogle sačuvati
milijune života





Sastojak lektin prirodna je kemikalija koju nalazimo u biljkama, a
koja se uspješno bori s infekcijama. Američki znanstvenici otkrili su da
lektin koji se nalazi u bananama može spriječiti infekciju HIV-a tako
što blokira ulazak virusa u tijelo.

Glavni istraživač Michal Swanson sa sveučilišta Michigan objasnio je
otkriće: 'Problem s nekim lijekovima za HIV je taj što virus mutira i
postaje otporan, ali to mu postaje puno teže u prisutnosti lektina.
Lektini se mogu vezati uz šećere koji se nalaze na različitim mjestima
omotnice HIV-1 i pretpostavljamo da je potrebno da nekoliko puta mutira
prije nego mu uspije probiti omotnicu.'

Banlec bio je učinkovit u laboratorijskim testovima jednak kao i dva
postojeća anti-HIV lijeka, a trenutačno se radi na tome da banlec
postane pogodan za ljude. Vjeruje se da bi se mogao koristi sam ili u
kombinaciji s drugim lijekovima za HIV. Dobra vijest je ta da bi čak i
skroman uspjeh tog lijeka mogao spasiti milijune života širom svijeta.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyČet Avg 12, 2010 6:25 am

Danubius ::
Bojite li se AIDS-a , da li ste bili u kontaktu sa nekim zaraženim ili hiv-pozitivnim, da li smatrate da se oni trebaju izolovati od ostatka populacije ?
Obzirom da znam puteve prenosa, ne plašim se da ću je dobiti, ali se plašim za sve "neznalice". Slučajno se desilo da sam bila, u više navrata, sa zaraženom (beše to još 1989.), kada nisam bila najbolje informisana o ovoj vrsti bolesti. Ne, ne mislim da ih treba izolovati, pa nije to bolest koja se prenosi kašljanjem, kijanjem ili dodirom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySre Dec 01, 2010 10:53 pm

Strava u susjedstvu
Trogodišnjaka zaraženog HIV-om- napustili roditelji


Na njegovoj rođendanskoj torti trebale su biti tri svjećice, prijatelji mu pjevati rođendanske pjesme, sve prštiti od dječje graje i roditeljskog zadovoljstva... Međutim, K. M. je, okružen medicinskim sestrama i igračkama, u tišini svoje sobe i bez roditelja, napunio tri godine.

U povodu Međunarodnog dana borbe protiv AIDS-a srbijanski mediji objavili su potresnu priču trogodišnjem dječaku koji je rođen s HIV infekcijom. Zbrinut je u Domu za djecu s poteškoćama u razvoju "Kolevka" u Subotici.

Ovaj dječak je samo jedno od petoro djece u Srbiji koja su zaražena


Dječak ne hoda, ne govori, jedva sjedi i raste uglavnom na rukama sestara koje se trude da nesretnom djetetu, koga je život obilježio na rođenju, nadomjeste toplinu doma i pruže mu dovoljno ljubavi. K. M. ne zna za majčin osmjeh, topao pogled i roditeljsku nježnost, jer mu je majka prenjela infekciju HIV-a i pustila ga na milost i nemilost životu.

"Siroče ništa nije krivo. Nije birao da se takav rodi... U Dom je smješten s petnaest mjeseci, koje je proveo po bolnicama od Subotice do Beograda, jer se razbolio. Majka te veljače 2009. godine nije došla u bolnicu po njega i on je smješten u "Kolevku", rekla je za beogradski Press socijalna radnica Biserka Vuković.

Otkrila je da je dječakov otac s Kosova, i kako su od njega saznali, on je kriv za zarazu. Majka se, kaže, javila samo jednom i pitala za sina.

Za nesretnog dječaka se traži novi dom i on će, ukoliko bude zainteresiranih, biti usvojen. Ukoliko se za njega u roku od godinu dana ne nađe obitelj u koju bi bio smješten ili koja bi ga usvojila u Srbiji, potražit će se obitelj u inozemstvu, piše Press.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyPet Sep 30, 2011 12:38 am

Ipak cjepivo!'AIDS će postati manja infekcija'




HIV-AIDS-SIDA ? 0706007.48



Novo cjepivo protiv HIV-a, moglo bi smrtonosnu bolest
koju taj virus uzrokuje pretvoriti u manju kroničnu infekciju poput
herpesa, tvrde znanstvenici.


Prvi testovi s novim cjepivom na
ljudima pokazali su da devet od deset osoba razvija imunološku reakciju
protiv virusa, dok 85 posto zadržavaju imunitet barem godinu dana.
Ukoliko veće kliničko istraživanje bude uspješno, virus koji danas ubija
milijune, više ne bi trebao uzrokovati razvoj AIDS-a, a i prijenos s
osobe na osobu bi bio otežan.








Uspjeh cjepiva MVA-B, temelji se na sposobnosti ljudskog
imunološkog sustava da s vremenom nauči reagirati protiv određenog
virusa.


Profesor Mariano Esteban, iz istraživačkog centra
CSIC u Madridu kaže: 'MVA-B cjepivo se pokazalo jednako jako kao i bilo
koje drugo cjepivo koje se trenutno istražuje, pa čak i više od njih.'


Uspješnim se pokazalo i na eksperimentima s miševima i majmunima, a
temelji se na cjepivu protiv ospica, uz dodatak četiri gena HIV-a koji
se ne mogu replicirati, zbog čega je sigurnost zajamčena.


Studija je uključila 30 zdravih volontera, 24 je primilo MVA-B
cjepivo dok je ostalih šest dobilo placebo. Na početku su im ubrizgali
tri doze cjepiva. Djelovanje cjepiva proučavalo se na uzorcima njihove
krvi.


Princip djelovanja



Prof. Esteban kaže: 'To je kao da ste pokazali sliku HIV-a, a tijelo
ga pamti i prepoznaje u budućnosti. Naše tijelo je puno limfocita,
svaki je od njih programiran da se bori protiv različitih uzročnika
bolesti. Budući da HIV ne može pobijediti prirodnim putem, protiv njega
je potreban svojevrstan trening. Ako virus uđe u tijelo i pokuša se
razviti u stanici, imunološki sustav je spreman reaktivirati ga i
razoriti inficiranu stanicu.'


MVA-B ne uklanja HIV iz tijela, ali ipak nudi nadu da će postati uspješno cjepivo protiv HIV-a.


Znanstvenici su napisali: 'Ako genetski koktel prođe drugu i treću
fazu istraživanja na ljudima i dođe do proizvodnje, HIV će biti nešto
kao što je danas herpes.'


Virus u tom slučaju ne bi izazvao bolest, tek manju kroničnu
infekciju koju bi pratili daleko blaži simptomi, a ne bi bila ni tako
zarazna.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptySub Jan 19, 2013 8:47 pm

Počinju testiranjaZnanstvenici razvili gensku terapiju za HIV?




HIV-AIDS-SIDA ? 0371007.48


Australski znanstvenici s Instituta za medicinska
istraživanja koji se nalazi u Queenslandu tvrde da su došli do velikog
otkrića koje bi moglo biti od pomoći za liječenje virusa HIV-a.


Znanstvenici su razvili gensku terapiju za HIV koja ima potencijal da zaustavi virus.


Voditelj istraživanja David Harrich ove bi godine trebao započeti testiranje na životinjama dok bi s testiranjem na ljudima trebao započeti tek za pet godina.


David Harrich tvrdi kako su manipulacijom HIV bjelančevinu uspjeli pretvoriti u oružje protiv virusa.


Voditelj istraživanja istaknuo je da nije riječ o nečemu što bi
spriječilo zarazu već o nečemu što bi pomoglo u liječenju već zaraženih
ljudi.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyNed Dec 01, 2013 1:53 pm

Danas je međunarodni dan obolelih od AIDS-a.

Bojite li se AIDS-a , da li ste bili u kontaktu sa nekim zaraženim ili hiv-pozitivnim, da li smatrate da se oni trebaju izolovati od ostatka populacije ?


Ne plašim se. Nisam narkoman, ne stupam u rizične seksualne odnose. Bila sam u kontaktu virtualno, preko jednog foruma sa mladićem koji ima sidu. Zaražen je jer nije koristio zaštitu tokom odnosa.

Uživo nisam bila u kontaktu sa obolelima.

Mislim da svest društva treba da se promeni i da prihvati ove bolesne ljude.

Nikada ne bih odbacila prijatelja/rođaka ili nekoga iz okoline kada bih saznala da je zaražen/zaražena.










https://dnevnikslucajnedomacice.wordpress.com/     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyNed Dec 01, 2013 2:33 pm

Ne plasim se,ove sam godine Radio rutinsku kontrolu pregleda krvi i moja Doktorka je zahtevala sve i svasta da mi istrazuju ja sam dodao da trazi i za HIV.Naravno sve je bilo u redu i Doktorka mi je rekla da su mi rezultati Perfektni.Za HIV sam znao da nemam ali mi mnogo znaci sto su mi trigleciridi dobri...:mraz:

Nemam nikog zarazenog HIV-om u svom okruzenju.Ne mogu ni na ulici nikog da prepoznam ko ima tu bolest ali ovi Narkomani su mi dosta sumnjivi ali ne mora da znaci da su zarazeni HIV-om mozda samo spadaju u tu rizicnu grupu ali su samo zavisnici od neke droge.55555
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyČet Jul 24, 2014 11:59 pm

Kondom koji ubija HIV virus!
Novi kondom dizajniran tako da ubija HIV virus možda će biti dostupan u prodavnicama već za nekoliko meseci.
Brojni testovi pokazali su da je VivaGel kondom efikasan u deaktiviranju 99,9 odsto ćelija virusa HIV, herpesa i slučajeva humanog papiloma virusa.

Australijanska kompanija "Starfarma" napravila je antivirusni VivaGel, koji je dizajniran tako da se lubrikant koji kondom sadrži, bori protiv seksualno prenosivih bolesti.

Proizvod je dobio sertifikat nadležne australijanske organizacije Australian Therapeutic Goods Administration, što znači da će kondomi uskoro moći masovno da se proizvode.

Ovi kondomi, prvi takve vrste, verovatno će moći da se kupe u prodavnicama već narednih meseci.

VivaGel je lubrikant koji se nalazi na kondomima, a koji inače sadrži 0,5 odsto astrodrimer natrijuma, antibakterijske supstance specijalno dizajnirane za uništavanje HIV virusa.

Stručnjaci tvrde da će ovi kondomi sprečiti zarazu HIV virusom i drugim polno prenosivim bolestima i istovremeno pružiti zaštitu od neželjene trudnoće.


 krsti se 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyUto Dec 02, 2014 1:41 am

250 OBOLJELIH
Svake godine u Hrvatskoj se HIV-om zarazi 80-ak ljudi
U Hrvatskoj je virusom HIV-a zaraženo oko 1.000 osoba, od kojih je oko 250 oboljelih od AIDS-a, objavio je Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) u povodu Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, 1. prosinca, na koji se i ove godine građane upozorava na važnost prevencije i ranog otkrivanja te bolesti za koju još uvijek nema lijeka za potpuno izlječenje.

U Hrvatskoj 178 umrlih od AIDS-a

U razdoblju od 1985., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze HIV-om u RH do sredine studenog 2014. u Hrvatskoj su evidentirane ukupno 1194 osobe kojima je dijagnosticirana HIV infekcija, od kojih je 438 oboljelo, a 178 osoba umrlo od AIDS-a. Svjetski dan borbe protiv AIDS-a obilježava se svakog 1. prosinca od 1988. godine. Od 2011. do 2015. glavni je cilj kampanje Svjetske zdravstvene organizacije i Zajedničkog programa Ujedinjenih naroda za HIV/AIDS (UNAIDS) dosegnuti nulu: "Nula novih HIV infekcija. Nula diskriminacije. Nula bolesti povezanih s AIDS-om".

VIŠE  link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? EmptyUto Nov 24, 2015 9:13 pm

Čarli Šin je juče javno priznao da je - čovek. I da je, kao i svaki drugi čovek, podležan virusima. Virus koji on konkretno ima zove se virus humane imunodeficijencije, skraćeno HIV, i trenutno živi u oko 35 miliona ljudi širom sveta. Međutim, čim je glumac objavio da je HIV pozitivan, medijima i internetom su krenule da kruže razne dezinformacije, za koje je prevashodno zaslužena stigma oko HIV-a. Pre nego što poverujete u još neku laž, pročitajte ovo.
Čarli Šin nema sidu, već HIV
HIV-AIDS-SIDA ? 2z5vprb

1. HIV nije sida

HIV je, kao što smo već rekli, virus. Sida je, s druge strane, sindrom stečene imunodeficijencije, do kojeg dolazi kada virus već uznapreduje i do te mere smanji broj T limfocita (delih krvnih zrnaca) da organizam ne može da se odbrani ni od najlakše prehlade.

- Neko ko ima HIV ne mora da ima sidu, to nikako nije ista stvar. Ovaj virus napada imuni sistem, a sida je krajnja dijagnoza do koje on dovodi - objašnjava dr dr Biljana Begović Vuksanović, rukovodilac Savetovališta za HIV/AIDS pri Gradskom zavodu za javno zdravlje Beograd.

2. HIV nije rezultat promiskuiteta


Čovek može da se zarazi HIV-om jedino ako razmeni telesne tečnosti (i to semenu tečnost, vaginalni sekret, majčino mleko ili krv) sa nekim ko u krvi ima ovaj virus. Drugim rečima, sam promiskuitet nema nikakve veze s tim - možete da spavate samo s jednim partnerom i da dobijete virus, ako je on zaražen - a možete da imate zaštićen seks sa 50 ljudi i da ga ne dobijete. Mada, ovo drugo se svakako ne savetuje.

3. Sa HIV-om može da se živi

Iako jeste neizlečim, HIV nije "toliko smrtonosan" danas. Naime, iako jeste razarač imunog sistema, ljudi sa HIV-om mogu da žive gotovo sasvim normalno decenijama. Jedina razlika je u tome što moraju redovno da uzimaju lekove.

- Virus može terapijom da se odlično drži pod kontrolom, do te mere da bude nemerljiv u krvi. To ne znači da osoba nema HIV, pošto on nije izlečiv, već da ga dobro drži pod kontrolom. Tako čovek može da živi normalno - kaže doktorka.

4. Testiranje i lekovi nisu basnoslovno skupi - nasuprot!

Pre Čarlija, najpoznatiji čovek sa HIV-om je bio Medžik Džonson. On već 22 godine živi sa ovim virusom, a najčešće mogu da se čuju komentari poput "lako je njemu kad ima novca za skupe lekove". Istina je da su i testiranje i terapija u Srbiji sasvim besplatni!

- Testiranje možete uvek da izvršite sasvim besplatno, a terapija koju imamo u Srbiji je jako dobra, daje odlične efekte i besplatna je - ističe dr Begović Vuksanović. Nažalost, mali broj ljudi se testira, a najviše ih se javlja 1. decembra, kada je Međunarodni dan borbe protiv side.

5. Osoba koja ima HIV izgleda sasvim normalno


Ljudi koji žive sa HIV-om izgledaju kao da su potpunosti zdravi, te ne možete po izgledu da zaključite da li je neko bolestan ili ne. Jedino test krvi to može da zaključi, objašnjava naša sagovornica.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





HIV-AIDS-SIDA ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HIV-AIDS-SIDA ?   HIV-AIDS-SIDA ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HIV-AIDS-SIDA ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: