DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pesma Evrovizije - Eurosong

Ići dole 
+13
debilko
Lily
Kijara-brm
Okano
podbarac
Danubius
Astra
Gothic
daljinski
ZoxZoja
Kica/Praja
el_vibrador
sonia
17 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Maj 10, 2016 8:47 am

Kako fejsbuk korisnici izveštavaju u toku je Pesma Evrovizije. Ja nemam pojma ni ko učestvuje od naših (bilo kojih naših), ni koje pesme pevaju ni koje su im šanse na kladionici. Jedino bih po zastavi rekla da se održava u ŠvedCke ... plava zastava, žuti krst?

Dakle tema o kojoj pojma nemam al' ću rado da diskutujem.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 22.03.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Maj 10, 2016 9:52 pm

Imali smo ovakvu temu, sigurna sam, ali nema veze...

Evrovizija je odavno ispolitizovana i samim tim  izgubila svoju car. Pokusavaju oni, ali sve je manje ljudi koji to prate  ili se odusevljavaju ovim takmicenjem, ako to uopste jeste.
Vrhunac je pobeda Koncite.
Znaci, pesma je nebitna, vec tek da bude nesto drugacije, makar i bezveze bilo.
Sto napisa jedan norveski novinar, sad svi idu sa potajnom zeljom da ne pobede, posto cirkus tek onda pocinje.



Na kraju, ako je Dzoni Logan pola covek- pola Evrovizija, onda je Svedska pola drzava- pola Evrovizija.

P.S. Sacuvao bog od ovih Hrvata, pa koliko tamo ima dobrih pevaca, to svi znamo, odakle onda vade vise ove za Evroviziju, iz godine u godinu tipa ko ima gluplju pesmu?! OMG. Ali odose dalje, a Bosanci imali bolju pesmu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 06.02.2012

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Maj 10, 2016 10:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySre Maj 11, 2016 12:58 am

Bila je tema u pravu si Sonja. Ali udruženim snagama pretraživač, Astra, Dani i ja nismo mogli da je nađemo. Nije ni čudo što ja nikako da stignem do 10.000 postova kad nestaju teme gde sam bila vrlo aktivna. Tražiću da se ta misterija istraži i krivci najstrože kazne.

Što se pesmi evrovizijskih ovogodišnjih tiče tradicionalno nisam ni jednu odslušala. A nisam ni prenos gledala zahvaljujući tome što ne mogu da se setim gde mi je zapisano kako memorisati kanale na TV a provajder je u zadnje dve nedelje jedno 3-4 puta izmešao sve. Zahvaljujući pomenutom provajderu i nemam RTS što i nije neka šteta inače. U stvari znam da je zapisano u onom debelom blokčetu požutelih korica ali gde je isti e to utvrđuju Molder i Skali.

Po izveštaju sa FBbuka i Twittera izgleda da je Mađar favorit. I da je neko pokazao golu guzicu na sceni. Što se nije videlo na teveju jer su zamutili sliku. Očekujem da i drugo polufinalno veče (jel ih još ima dva ili su opet nešto menjali) bude jednako zanimljivo i da mene fejstviterovci obaveste o tome a ja ću vama preneti sažvakano.

Za Danubius forum s Evrovizije
Zoxy the nisam gledala ali ću da komentarišem










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 03.12.2009

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySre Maj 11, 2016 1:05 am

Gejovizija prevazilazi samu sebe u kičeraju i besmislu.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 12, 2016 9:18 am

Zahvaljujući okolnim fejsbučnim vezama sam bila u prilici da čujem kad naša kandidatkinja (Sanja Vučić) peva pa sam odvojila par minuta vremena i pogledala. Onako generalno gledano nije bilo loše samo progutala ih pomrAčina na bini. Ona i oni u crnom, pozadina zvana i lajtšou (ako se to sad ne zove drugačije) ... A najviše mi na živaC ide sve raširenija pojava pevanja na engleskom. Mi onako redovno dobijamo poJene od Engleza pa da se umilimo. Kako Mariji Šerifović srpski nije smetao?

Sve u svemu videla sam da lete maslačci tamo ... voditeljka ima srebRenu 'aljinu ... naša voditeljka je smor dosadna bar to malo što sam čula.

Za Danubius forum s Evrovizije i FB
Zoxy the ne gledam ali komentarišem










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:25 am

Ovo je vrh gluposti,na EUrosongu pobijedi AUSTRALIJA.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:27 am

Astra ::
Ovo je vrh gluposti,na EUrosongu pobijedi AUSTRALIJA.

A smejali ste se meni lane ili onom lane kad sam rekla da Oziji učestvuju i pitala se kako bi izgledalo da pobede.

:smajlikojisekrstinaovuglupostlevomrukom:










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:34 am

Provodimo se k*o bosi po trnju ,a nije ni čudo . 
Da nam komšije ne udele po bod -dva ,bili bi na nuli ,a iovako ćemo biti na samom dnu .

Devojka je dobro otpevala ,samo je problem što takvih uniformnih pesama ima jedno 20 ,i to ovi naši ne kapiraju .Uvek kada smo imali neku pesmu koja je malo mirisala na etno ,i imala jak refren ,prošli smo dobro .Uvek kada smo imali "evropsku "pesmu ,popušili smo . Eskimima se ne može prodavati sladoled. 
Ostalo protiče manje više isto ,sem što su mnogi rešili da se ne petljaju u sukob večeri Rusija -Ukrajina ,pa daju 12 bodova bilo kome , pa će pesmu Evrovizije osvojiti verovatno -Australija .
Pro-ruske zemlje ipak daju Rusiji ,pribaltičke i zemlje sa razvijenom demokratijom -Ukrajini ,komšije ubace koji bod više komšijama ili "zemljacima" ,itd ....dosadno. 

Ideja "pesme Evrope" je zaista ok ,samo što je odavno predvidiva ,malo ima veze uopšte sa muzikom ,žali Bože bacanje tolikih para -nizašta . 
Mada najavljuju da po "novom sistemu" glasova publike može "sve da se promeni" ,sumnjam da će išta bitnije promeniti ,jedino ako iz Australije ne mogu da šalju sms,a Putin naredi da bar 100 miliona Rusa pošalju po SMS .  brdski 

Ne razumem baš taj sistem ,ili će bogatiji da šalju više ,ili su siromašniji više napaljeni ,pa će da šalju . 
Sve  u svemu -meni dosadno ,uopšte nemam osećaj da se zaista odvija neko takmičenje ,niti da je kvalitet pesama uopšte merilo ,meni sve to lični na neko "natezanje" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:42 am

Ipak pobedila Ukrajina u zadnjem momentu. Oziji za dlaku drugi. Šteta. Baš bi bilo interesantno gledati prenos Evrovizije iz Sidneja.

A to oko poena je davnih dana definisao jedan moj drug (još za vreme rahmetli SFRJ) - Mi Grcima, Grci nama. Mi Turcima, Turci nama. Mi Cipranima, Ciprani nama. I na kraju pobede Švajcarci. Zbog ovakvih stavova nas dvoje smo proglašeni državnim neprijateljima i pošten evrovizijsko gledački narod sa nama danima nije želeo da priča na tu temu smehsmeh zlz smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:49 am

Još nisu objavili na fejsbucima pa ne znam ali u drugoj polovini tabele koliko sam videla dok sam pratila ova zadnja tri dodeljivanja poena. Negde 17-18 otprilike.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:54 am

Tačno u drugoj polovini je tabele. Meni je besmisleno uopšte i ići na tu Evroviziju. Ti meni ja tebi, dobri momci, loši momci, drugi kontinenti....da li iko sluša muziku, pjevanje?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:56 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:59 am

Nego jel može meni neko da objasni te glasove publike. Tamo gde sam ja upala na gledanje odjednom daju po 200-300 poJena nekima. Ništa mi baš nije jasno.

A ima i pitanje za Administraciju na Primedbama povodom ove teme.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 10:51 pm

Da sam juče opandrkno neb znao da je Australija u Jevropi jbt










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:02 pm

podbarac ::
Da sam juče opandrkno neb znao da je Australija  u Jevropi   jbt

U Jevropi je još od onom lane (kad je bilo takmičenje u Austriji). Inače ja sam tu pojavu definisala na fLejsu istorijsko-kulturološki. Ozi su Britanski dominion a i mLogo vole da budu veći Jevropljani od Jevropljana ... sve u svemu bilo je za dlaku šinko.

Inače kako kažu izveštači sa fejsa da su Ozi pobedili bili bi dogodine domaćini negde u Jevropi, najverovatnije u Nemačkoj. Što bi opet bio piš da umesto u Jengleskoj domaćini budu u Dojčlandu.

Za Danubius forum s Evrovizije i fejsbuka
Zoxy the obaveštena

STUDIO?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 14, 2016 11:09 pm

Od lane , eto kolko ja pratim tu zaebanciju .










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 15, 2016 12:06 am

ZoxZoja ::
Nego jel može meni neko da objasni te glasove publike. Tamo gde sam ja upala na gledanje odjednom daju po 200-300 poJena nekima. Ništa mi baš nije jasno.

Izgleda da je sistem jasan samo britanskom "Telegrafu" ,koji je to podrobno izanalizirao . 
Po tome ,nama su na kraju (valjda ,zbirno) 12 poena dali Hrvati ,Bosanci ,Đetići ,Slovenci i Švajcarci ,a po 4 Austrija i Italija .
Mi smo se naravno ,ulizivali Rusima (12 )10 Mađarskoj , Bugarskoj 8 ,Ukrajini 7 ,  Australiji  6 poena, Belgiji 5, a Hrvatska je dobila svega 4 poena, dok je Kipar dobio 3 poena.
Ispada da smo okrenuli leđa "komšijama" koji su nama dali maksimalan broj ,a od Rusa smo ,kao i obično ,dobili  flipp
Kad se sve sabralo ,završismo na 18 tom mestu ,iako smo poslali Vučićku  tongue,Evropa nije bila impresionirana tim značajnim prezimenom .  :brdski2:
Što se pobednice tiče ,nisam siguran da je tu baš trebala junačka epska o proterivanju Tatara sa Krima ,ne zato što se to nije desilo ,nego zato što nije ni mesto ni vreme ,kako bi se Srbija "ocenila" da je poslala pesmu o "Oluji" ,ili BiH o Srebrenici ? 
Sve u svemu ,Evrosong postaje sve veće sr..nje ,koje veze nema sa nekom muzikom i međunarodnim prijateljstvom .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 15, 2016 12:31 am

Odavno je Eurosong s'anje! Još od 1983. godine (od kada mogu reći da pratim). Sjećam se te godine je odličnu pjesmu imala Ofra Haza sa onim svojim fantastičnim glasom i vodila je cijelo vrijeme a onda odjednom na drugo mjesto. Neću da kažem, bilo je jako dobrih pjesama pobjednica, slagala bih kad bi rekla da nije, ali samo glasanje je čista politika i totalno mi je ponižavajuće i za te pjevače koji idu tamo da pjevaju i trude se kao i zemlje koje predstavljaju da bi ih neko prezirao. Ja da se pitam ne bi nikada poslala predstavnika na Eurosong.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 15, 2016 12:34 am

Eurosong je godinama unazad promasena investicija. Pre su pobednici imali dobre sanse da naprave internacionalnu karijeru i zarade dobre pare. Danas se posle mesec dana vise i ne zna kakva je pesma pobedila i sve ode u zaborav, do sledece godine i nove farse.
Eurosong je na kraju postala politicki barometar da se vidi ko je kome vise naklonjen. A cim se politika uplete u "pesme" sve to postaje bljutavo , odvratno i prozirno
Upravo zbog toga vec dugo ne pratim niti cu. Haug
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 15, 2016 7:16 am

Osim 3 (čitaj slovima, TRI) pesme, koje su ostavile trag u mom sećanju i zaista bile hit, ABBA, Vicki Leandros i Cliff Richard, sve ostalo je go kurac.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 20.04.2012

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 15, 2016 8:21 am

Poslednjih godina takmicenje na Eurosongu je izgubilo svaki smisao jer se ne ocenjuje vise pevanje i pesma vec neki drugi politicki stavovi. booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 3:53 am

Onaj androgeni đetić ne da je neslavno prošao ,nego je navodno i izviždan (nisam gledao ) ? 
Večeras je drugo polufinale ,gde nastupaju predstavnici Srbije i Hrvatske (sem Crne Gore ,ispala je i Slovenija ) 
Pojma nemam ko je ta Tijana Bogićević i šta peva ? *ajmo ,prognoze ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 4:36 am

Čudo jedno kako ove godine narod fejbukovski ignoriše ovu značajnu manifestaciju. Sem nekih komentara kad je Montenegro objavio ko će ih predstavljati ništa se nije čulo. Danas mi kao "plaćeni oglas" izleteo samo jedan novinski članak o istom i to je sve. Misterija jedna takoreći.

Kako tradicionalno ne gledam ovu manifestaciju molim da me bar ovde obaveštavate o daljim događanjima. Što rekla moja koleginica - Ne interesuje me al volEm da znam.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 4:54 am

ZoxZoja ::
Čudo jedno kako ove godine narod fejbukovski ignoriše ovu značajnu manifestaciju. Sem nekih komentara kad je Montenegro objavio ko će ih predstavljati ništa se nije čulo. Danas mi kao "plaćeni oglas" izleteo samo jedan novinski članak o istom i to je sve. Misterija jedna takoreći.

Kako tradicionalno ne gledam ovu manifestaciju molim da me bar ovde obaveštavate o daljim događanjima. Što rekla moja koleginica - Ne interesuje me al volEm da znam.
Pa kada se neistinito informišeš na sredstvima zapadne propagande čiji je vlasnik Jevrej, a ne čitaš istinoljubive ,patriotske , domaće medije . :brdski2:
Inače bi znala da ....

Držite fige da TIJANA NE POBEDI NA EVROVIZIJI, jer u slučaju da se to desi SVIMA NAM SE LOŠE PIŠE!

Možemo biti prvi (u svemu )  i najbolji smo (u svemu ) -ali baš nećemo . ludismeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 7:04 am

Žak Houdek predstavlje Hrvatsku.Ništa posebno.











Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 9:27 am

Ova naša Tijana pevala prva ,i ok -solidno .Tj ,vokal joj je dobar ,engleska dikcija takođe ,i pesma je dobra -ali to je sve . Nastup nije nimalo impresivan ,niti pesma ima neki pamtljivi refren ili rif ,sve mi se čini da će da se utopi u more sličnih . Takvu pesmu ima svaka engleska ili američka pevačica na albumu između drugih 10-12 ,naravno da je dobro ,ali samo dobro ,ništa posebno  . 
Pošto je Eurosong mesto gde treba nešto posebno ,makar i budalaština da se bude zapažen ,biće dobro ako  uđe u finale . Moje lično mišljenje ,domaći mediji kuju u zvezde ,tipa "oduvala" itd .
Pa ,neka bude da ja nisam u pravu (iako obično -jesam ) 



Nisam čuo šta peva Žak Houdek (inače fenomenalan vokal ) ali sam izbor vuče na to da Hrvatska hoće da igra na foru "Vidi ,mali Pavaroti " Sad, hoće li to da prođe.........










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 9:31 am

Imaš iznad Žakovu pesmu.

Čovek je pomešao nekoliko žanrova pa očito ide na tu kartu.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 11:05 am

Kijara-brm ::
Imaš iznad Žakovu pesmu.

Čovek je pomešao nekoliko žanrova pa očito ide na tu kartu.
E pa ,nisam uopšte čuo pesmu ,ali se Houdeka sećam kao vokalnog čuda još od onog ,beše ,britanskog "X faktora" ili šta li to beše od pre par godina ? 
Kakogod .......ono što ja napisah pre koji sat ,ponovili su novinari istim rečima u 22:45 . pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong 363104

Naime, Žak Houdek na velikoj evrovizijskoj sceni predstavio se pesmom "My Friend", pokazao je talenat kakav nismo ni mogli očekivati. Menjao je glas i to je zvučalo prosto neverovatno!.
Neki su ga čak uporedili i sa čuvenim italijanskim operskim pevačem, Lučinom Pavarotijem!

(doduše,verovatno i nije trebalo piti previše pametan pa ukapirati foru na koju će Hrvatska ići -i prošli su  )

I nažalost ,i u slučaju Srbije sam bio u pravu .
Dobro -ali neupadljivo ,nedovoljno za finale .

Kako reče Marija Šerifović ,dobitna kombinacija za Srbiju bi bila Jelena Karleuša,a i to razmišljanje ima logike .Prošli smo jednom na "etno" ,jednom na izuzetnu pesmu i vokal ,imali gomilu neuspelih eksperimenata ,a još nismo probali sa onim što je možda blisko svetu i što hoće da vidi -balkansku Madonu /J Lo /Bijonse /Šakiru u jednom . 
Što da ne ,JK ima scenski nastup ,figuru ,dovoljno energije da i druge ubedi kako je "diva" ,uz dobru pesmu koji njen vokal može da iznese -bar bi ostavila utisak i sigurno ušla u finale . 
Marija zna šta priča ,i ja se slažem .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 11, 2017 11:20 am

Evo  i ostalih pesama.

LINK
....................................

J.K. bi verovatno dobro prošla. Uložila bi ona maksimum.
Žak  može da peva i bez mikrofonot.   ludismeh

I ode Hrvatska u Kijevo.Britanja je očarana njime. 
Već u pale prve prognoze:
Italija prva,pa onda Belgija, Portugal, Crna Gora, Azerbjedžan, Francuska, Albanija i Finska.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Maj 14, 2017 5:45 am

Kijara-brm ::
Evo  i ostalih pesama.

LINK
....................................

J.K. bi verovatno dobro prošla. Uložila bi ona maksimum.
Žak  može da peva i bez mikrofonot.   ludismeh

I ode Hrvatska u Kijevo.Britanja je očarana njime. 
Već u pale prve prognoze:
Italija prva,pa onda Belgija, Portugal, Crna Gora, Azerbjedžan, Francuska, Albanija i Finska.

Žak može pjevati šta poželi, ima fenomenalan glas, no meni se ne dopada pjesma koju je pjevao. Šteta onakvog glasa. Pjesma osim što je duetska sa čime su se i pokušali igrati, po meni je i ostala na igranju, a nekako mi nema nikakvu harmoniju, sklad. Možda se ne izražavam kako treba, ali jednostavno je nekako svega u toj pjesmi nabacano. Šteta, momak može otpjevati šta hoće, mogao je mnogo mnogo više sa boljom pjesmom.
Iskreno, jako mi je drago što je Portugal pobijedio. Divna pjesma. Tako me podsjetila na nekadašnje Evrovizije, San Remo...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyPon Maj 15, 2017 7:25 am

Kad se sve sabere i oduzme ,ovaj je još bio najzanimljiviji izvođač na Eurosongu. :brdski2:











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Feb 08, 2018 8:13 am

Srbija je odlučila da se vrati na "stari" sistem izbora našeg predstavnika na "Eurosongu",jednoj festivalskoj večeri gde će nastupiti 20 tak izvođača ,pa će "žiri" da "pošteno "izabere...
 .Umrećete kada čujeta listu izabranih kandidata (od totalnih anonimusa do "penzionera" estrade ,ali bukvalno ,ljudi od +65 ) ,ali sve će vam biti jasno ,kada pročitate da je najveći favorit - Maja Nikolić ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nikada nećemo naučiti ,zaista .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Feb 08, 2018 8:27 am

Nešto više nisam sigurna da li je ikada i znala pjevati, ali bogami...ovo sad...bolje onda da ode Era Ojdanić, makar će se ljudi smijati, ona mi je onako više tragična.
No, nije loša ta ideja sa festivalskom večeri od 20-ak pjevača. Možda je ustvari stvar navike, nekako smo naučili od prije da se tako bira pjesma. A ne ovo u zadnje vrijeme: ide taj i taj, pa ćemo mu i neku pjesmu napraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Feb 08, 2018 9:01 am

justicija ::
Nešto više nisam sigurna da li je ikada i znala pjevati, ali bogami...ovo sad...bolje onda da ode Era Ojdanić, makar će se ljudi smijati, ona mi je onako više tragična.
No, nije loša ta ideja sa festivalskom večeri od 20-ak pjevača. Možda je ustvari stvar navike, nekako smo naučili od prije da se tako bira pjesma. A ne ovo u zadnje vrijeme: ide taj i taj, pa ćemo mu i neku pjesmu napraviti.
Pa biće opet , "Beovizija" . 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Koliko sam ja zaključio ,recept je sledeći : 
-nešto "penzionera" ?(nije mi jasno zašto ,sem što ti ljudi znaju da pevaju ,ali vizuelno ? Verovali ili ne -Beti Đorđević ,Srđan Marjanović ,Leo Martin ,Lana i Aldo ...i sl . cyclops
-nešto "zvezda Granda" (Pinka i sl ) tipa Dušan Svilar ,Danijel Petrović , Ivan Kurtić, Saša Janković ,Boris Režak ...
- nešto bendova -od "Koktel benda "do "Balkanike " 
- nešto "čudaka" -Rambo Amadeus ,Maja Nikolić i sl 
Ne znam ko će biti "žiri" i kako će se "glasati" ,ali .....valjda neće biti recept "zvezde Granda/Pinka" ,naopako,i te persone  ? 
Lično ne vidim nijednog izvođača  ili grupu za koju bi mogao reći -e ,možda bi prošli,čak i meni vrlo omiljeni Rambo mi ne deluje kao osoba koja bi tamo mogla da nešto originalno uradi a da ga ondašnja publika skapira .
Verovatno sve zavisi od pesme,možda nam se posreći da ubodemo neku novu "Molitvu" ,ko zna .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Feb 08, 2018 9:58 am

Pa sad kad vidim spisak, nije da nema imena koja bi i mogla ponudiiti nešto.
Balkanika bi mogla biti baš interesantna.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyNed Feb 18, 2018 1:40 am

Ja mislim da bi Maja Nikolic trebalo da ide na Evroviziju. Ako nista drugo, onda zbog predivne koreografije koja bi imala uticaja da Ibarska magistrala postane centar turizma kod nas. Kusturicu bih predlozio da rezira reklamne spotove,

Milan Komnenić










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Feb 20, 2018 9:20 am

Šefe jel gledaš Beosong? Neću da budem neinformisana a da sama utrošim par sati na gledanje teveja koji usto i nemam u sobi mi ne pada na pamet.

I zašto se izbor za predstavnika SRBIJE zove Beosong? Jel smo to menjali ime države pa ja ni ne znam ili je samo Bijograd Srbija?

Zoxy the zainteresovana










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Feb 20, 2018 9:34 am

ZoxZoja ::
Šefe jel gledaš Beosong? Neću da budem neinformisana a da sama utrošim par sati na gledanje teveja koji usto i nemam u sobi mi ne pada na pamet.

I zašto se izbor za predstavnika SRBIJE zove Beosong? Jel smo to menjali ime države pa ja ni ne znam ili je samo Bijograd Srbija?

Zoxy the zainteresovana
Ako te zanima ,možeš     [url= [You must be registered and logged in to see this link.] [/url]   da pretrčiš svih 17 pesama .
Nešto sam kao čitao ,navodno je favorit Sanja Ilić & Balkanika . Ona luda Maja Nikolić je sebe samu proglasila za favorita ,i *fali se na sva usta sa "koreografijom" i ostalo .Koliko ja videh ,ništa se tu neće promeniti .Sem što će da izgura sise ,staviće cilinder ,to joj je valjda fora ? Biće da nikada nije čula za film "Kabare " (1972 ) 
A što se Beosonga tiče ....pa još onomad stavih temu "beogradizacija Srbije" i to ne rade samo ovi reciklirani radikali ? Đilasovi nude (tj obećavaju ) da će zdravstvo ,prosvetu i sl "finansirati grad" sa 15 % plusa na platu ??? 
Posle "senior kartica" koje izdižu  beogradske penzionere nad ostalima (van svakog zakona ) biće da će cela Srbija da radi samo za Beograd ,da njima bude što bolje ? 
Nije dosta pljačke Vojvodine za Beograd ,koja traje godinama ,sad će da pljačkaju redom celu Srbiju za fontane ,jelke ,novogodišnje lampice ,Cecu,jarbole i zastave , i ostale budalaštine da se Beograđani što bolje zabavljaju i osećaju ??? 
Srbija -to je Beograd ,to je bar jasno ,jer sve i svako "ko vredi" živi tamo . 
ps bar da *oće kakav solidan okupator pa da napravi Beogradski Pašaluk ,da bude i zvanično .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Feb 20, 2018 11:09 am

Elem ,ja poslušao . Jedino što mogu da kažem -WTF ??? 
Dakle ...pesme su nikakve ,a cela stvar izgleda u stilu "kako mali Perica zamišlja ....." 
Kakav miš-maš stilova ,kostima , "koreografije" ,sve bez trunke originalnosti ,dakle -nemam reči . 
WTF -jedino što mogu da kažem .Kao da je neko ubacio gomilu krpa (mislim na odeću ,recimo ,raznih stilova iz raznih vremenskih epoha)  , u jednu korpu ,i sad neko treba da izvuče jednu koja bi trebala da bude "nova moda" ,hit sezone ,iako je sve ovo davnoooo viđeno ,i odavno demode ? 
Kad se setim "Regine" i "Bistre vode" (odlična pesma , koja je loše prošla ) i uporedim sa ovim cirkusom i pesmičuljcima ,zaista nemam predstavu koga treba poslati da nas "predstavlja" .
Ko god to bude ,biće totalni fijasko .  dm5 suicid

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySre Feb 21, 2018 10:12 pm

Majko mila dm5

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySre Feb 21, 2018 11:38 pm

podbarac ::
Majko mila dm5

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pored svih skandala koji su pratili "Beosong" ,od kojih se izdvajaju replike "gubitnika" ,da je kao i obično "sve namešteno" ,pa do voditelja i "stručnog žirija" (što sve jeste prilično upitno ) najbolja replika je ona oko samog naziva .
Šta da se ovo veče održalo u Novom Sadu, Kragujevcu ili Nišu ? 
Da li bi se manifestacija zvala "Nišsong "? Malo teže ....To dovoljno govori o tome gde se odlučuje ,o svemu, i šta je jedino bitno u zemlji Srbiji .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Feb 22, 2018 9:55 am

Najbolja fora ,koju je neko primetio na "Tviteru" 

[You must be registered and logged in to see this image.]

E, to je bio i "Beosong" -obična sprdačina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyPon Apr 02, 2018 7:50 am

Da ova tema ne bi potonula u zaborav potrudili su se komšije Hrvati. Da se nešto značajno događa sam obaveštena u grupi koja vezu s muzikom nema. Ali nama omiljeni pacijent, tiganjac, zvani i Inspektor Nagib se postarao da vest o ovome ne prođe nezapaženo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Novinski članak u Blicu je još konfuzniji od Inspektor Nagiba pa kome se čita evo mu linka

Eurosong - Hrvatska - Skandal link

Dakle neko je prodao istu pesmu Rumunima, Hrvatima i Albancima. Ili je kompozitor negde pokrao (kao i ostali nabrojani) ili ... da Eurosong ne prođe baš bez skandala pobrinuće se Lole sa Balkana smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Za Danubius Foruma o pripremamam za Lisabon
Zoxy the na licinom mestu










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyUto Maj 08, 2018 10:17 am

ZoxZoja ::


Eurosong - Hrvatska - Skandal link

Dakle neko je prodao istu pesmu Rumunima, Hrvatima i Albancima. Ili je kompozitor negde pokrao (kao i ostali nabrojani) ili ... da Eurosong ne prođe baš bez skandala pobrinuće se Lole sa Balkana smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Za Danubius Foruma o pripremamam za Lisabon
Zoxy the na licinom mestu
Hrvatska ispala (kao i Makedonija ) ,Albanija ide u finale . Predstavnica Hrvatske -lepa devojka ,čak prelepa , ali je toliko afektirala i glumatala ,da nije čudo da nije ostavila neki utisak . Pesma ....pa kao da su je producirali "Vaya con Dios" ,apsolutno njihov "zvuk" .No ,nije pevala Dani Klajn (kojoj ne treba glumatanje ,ni glamur )  pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong 111827










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 10, 2018 9:40 am

Domaći mediji su ushićeni nastupom srpskog predstavnika na Eurosongu. 



Poznavajući "objektivnost" domaćih medija ,naslov "Balkanika zapalila Eurosong" ima istu težinu koliko i "Anastasija Ražnjatović zapalila Instagram" .
Ali, neka bude da sam ja zloban i grešim.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 10, 2018 10:14 am

Eto,ispalo da sam zloban i grešim . Srbija je prva "prozvana" za finale . Lepo ,i *ajd objektivno -potpuno neočekivano . aplauseee
No, pored sve euforije -samo smo jedni od 20 finalista ,i nikakvih iznenađenja za finale nije bilo .Svi redovni učesnici i redovni finalisti su "prošli" .
E sad su na redu oni što se raduju najviše što smo "mi" prošli" -a Hrvatska nije . To za nas verovatno znači ,u svetlu trenutnih odnosa ,da ne možemo da računamo na 10-12 bodova od "komšija" .
No neka i dalje bude da sam ja zloban ,grešim i pesimista .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptyČet Maj 10, 2018 10:18 am

Evo sad slusam prvi put i nije losa pjesma i fini glasovi....fazon je pogoditi zicu za tu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 12, 2018 11:09 pm

Eto ,verovatno jesam ispao "zloban" ,ali nisam pogrešio .

Srbija je bila 19 ta (najgori rezultat u finalu ikada )

Bodove smo dobili  od Azerbejdžana (10) Makedonije (8) ,San Marina (3) ,Grka (2) i Crnogoraca (12) -što je izazvalo talas negodovanja publike (što nije ništa čudno ,jer i kod drugih zemalja se unapred zna ko će kome dati najviši broj bodova )
Da bi i dalje bio "zloban" -braća Rusi su nam i ovaj put pokazali "srednji prst" -0 bodova ?
Stoti put -ne može se više  puta sa "etno" foliranjem dobiti dobar rezultat (Željko sa "Lanetom" ) ,potrebno je imati ,pre svega -dobru pesmu (kao što je imala Marija Šerifović )
A i inače ,ako zamemarimo politizaciju "Eurosonga" ,i ozbiljne bezbednosne propuste (u čega se može uračunati ,kao "blag" i ono da je sve vreme iznad zvaničnih spikera neko naguravao srpsku zastavu u kadar,čemu ?) ,moj je utisak da se se sve to pretvorilo u jedan "bizar festival" .Ko ubode dovoljnu količinu bizarnosti ,a ne pretera ,ima šanse da pobedi -kao i ova Izrealka sa onim "kokošarenjem" .
I to je "hit "? Pa taj "tekst" ni ona ne može da ponovi .  trtrr

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Maj 13, 2018 5:50 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong EmptySub Maj 12, 2018 11:29 pm

E song   je postao rijaliti.Glasački rijaliti.Ne zna se ko koga,i kome i zašto.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty
PočaljiNaslov: Re: Pesma Evrovizije - Eurosong   pesma - Pesma Evrovizije - Eurosong Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pesma Evrovizije - Eurosong
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Koja vas pesma podseti na mladost
» Da li postoji neka pesma....
» EPSKA narodna pesma
» Lirsko - epska pesma ,BALADA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MUZIKA MILIONA :: MUZIČKE TEME (RAZNO)-
Skoči na: