DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bojite li se starosti? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bojite li se starosti? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bojite li se starosti?

Ići dole 
+49
Diplomirani Duduk
savo
daljinski
Lujkaa
Astra
ZoxZoja
kutijica
MadamX
Danubius
Kijara-brm
podbarac
Lakota
Sibila_
Samouka
Tarja
Čupka
Gothic
Galeb
dusicaa
Zana
Sikret
promaja
tvrtko
Okano
sanjalica.ns
debilko
montoya
AstrinaKomsinica
brunolino
Nut
bosankaa
sonia
Krupljanka
beskraj
Meeyo
Draganna
cojle
Kica/Praja
Amisela
doctorr67
teca
Smiljan
Lily
Storm_z
Admin
PJER
Oci-ANDJELA
Luckasta
Sanjalica
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 06, 2008 5:30 pm

First topic message reminder :

DETE I BAKA



Bako, stara bako, babusčice mila,
jesi l' i ti kadgod mala, mlada bila?
Jesi l' mogla kadgod ispraviti leđa?
Je l' i tvoja kosa bila kadgod smeđa?
Je l' i tvoja halja bila kadgod kratka?
Je l' i tebe kogod zvao: "Dušo moja slatka"?
Je l' i tebi kogod kadgod 'vaku lutku dao?
Valjda se skrhala, pa ti je sad žao!
- Ta zar mora, bako, ostareti svako?-
Hoću l' i ja, bako, ostareti tako?-
Moram li zar i ja biti tako seda?
Tako smežurana, zgurena i bleda?
Pa zar tome nema baš nikakva leka?
- Zar se to ne moze živeti doveka?



"Kuda su nestala duga, dokona leta našeg detinjstva? Kako to da, dok starimo,vreme kao da se zgušnjava, ubrzava, izmiče našoj kontroli, a značajni događaji iz daleke prošlosti izgledaju jednako jasni i stvarni kao da su se dogodili juče? "Sećanje je," kaže Ces Notebom u Ritualima, "kao pas koji legne gde mu se svidi."

Bojite li se da ostarite?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams



Datum upisa : 06.01.2010

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 7:07 pm

Danubius ::

Živa istina . I još se žena ,u tim godinama ,posvetila izučavanju religije (celog života je inače čitala samo "Bazar" ) Lepo žena putuje ,druži se -i ne oseća nimalo starom ,mislim da ima bogatiji društveni život nego ikada .
Ja se starosti ne bojim -samo bolesti i samoće . A da to starost donese ,jeste istina -no za sada ......stojim mnogo bolje od nekih vršnjaka ,pa puno ni ne razmišljam o tome .

Nismo se razumeli..., akcenat sam bacila na ono 'papučić'.... :zlz: , msm nekako mi bilo pomalo čudno da si taj izraz upotrebio kao sinonim za čoveka koji obožava svoju ženu.

A po temi, mislim da se, ma koliko to poricali i ne hteli čak ni sebi samima da priznamo, svi bar pomalo pribojavamo onoga što donosi starost, počevši od fizičkog izgleda, preko, kako sam kažeš, bolesti, samoće....E, sad, neko se sa tim lakše nosi, neko teže...U stvari, čini mi se, da je najteži od svega, taj osećaj, ne samoće, već usamljenosti.

p.s. Baba je prava 'zverka'. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 7:54 pm

Nije moguce da se osoba zdrave pameti ne boji starosti...onoga sto ona nosi,samo pametan se ne opterecuje s tim u smislu da stalno razmislja o tome,ali zdravom mozgu i to dodje ponekad kao realna opasnost i rodi se strah.
Glupo mi ovo,ne bojim se starosti,ali bolesti,samoce...Da,pa to je to....simboli starosti za koje se bojimo da ce se pokazati mozda prije vremena ili u teskom obliku da smo na smetnji svojoj okolini.
Bojim se,da,ne sto cu ostariti,jer znam da cu u dusi zadrzati ovo sto i sad imam,ali bas toga da mi se ne raduje niko,jer sam teska,bolasna,senilna....jer davim jednom rjecju.

Uzivaj danas,raduj se novom sutra,ali ne lazi da te ne boli nesto nepoznato u sta ces sigurno jednom stici.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 8:46 pm

I starost moze svako drugacije da protumaci ,kao opsti pojam je nesto sto je neizbezno ,ali ako zagrebemo povrsinu i pocenmo kopati sta sve moze da nas snadje u starosti to je nesto drugo.
Samoca ...to je nesto cega se ja plasim,kad budem nemocna i sama, onda misli koji mi prelete kroz glavu....teret nekome....pa bolest ....ali nazalost ni to bas ne umemo da kontrolisemo .
U globali nije nikom svejedno ,kao ni meni ali starosti kao prirodan tok se ne bojim :)

U ostalom ,ko to zna ...mozda necu ni docekati .... cherry
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 8:51 pm

sanjalica.ns ::


Nismo se razumeli..., akcenat sam bacila na ono 'papučić'.... [You must be registered and logged in to see this image.] , msm nekako mi bilo pomalo čudno da si taj izraz upotrebio kao sinonim za čoveka koji obožava svoju ženu.
Zvanično je bio izabran za "papučića godine " Ok je obožavati svoju ženu ,ali je ono bilo idolopoklonstvo . Lik je bio sramota za muški rod i opasan presedan koji je jako loše uticao na apatinsku bračnu scenu-jer su njega gospođe koristile kao mernu jednicu za ulizivanje ženi.
Apsurdno ,moglo se čuti i "Bogdan je pravo muško ,blago njoj -a ne ti " [You must be registered and logged in to see this image.]
Istina je opet da je tip bio neviđeni brbljivac i smor -po sopstvenom priznanju. On je to zvao "Malo sam opširan"
No eto ..doživeli su lepu starost -u braku ,i nikada to ni nije dolazilo u pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 8:57 pm

E bas neki dan sjedim sa radnim kolegom ispred pekare i pijemo kavu, tj. doruckujemo. Kad jednu 50 metara cesta sa semaforom. Stoji na crveno! baba neka oko 75-80 godina circa. Krene preko crveno i ode, moj prijatelj kaze vidi blesave babe, ja spontano njemu, a cuj, baba nema vremena toliko vise pa se zuri! smehsmeh


Neplasim se starosti, ima i pozitivnih efekata kad dodje to vrijeme.


Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 9:47 pm

Iskreno nemam vremena ni da mislim o tome,,,A i kad pomislim, da, ne bojim se nicega nego da izgubim um, alzehajmerove ili tako nesto,,,,ostalo, boricemo se koliko mozemo ne?!
Nazad na vrh Ići dole
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 9:48 pm

ja se samo bojim da ne dodjem pameti i konacno progledam... smehsmeh


boga pitaj sto bih vidio... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Avg 05, 2012 9:51 pm

Ne moras da se brines, nema opasnosti muahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Sikret




Datum upisa : 02.08.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyUto Sep 04, 2012 2:19 am

Verovali ili ne "videla sam " staru zenu u svojim kasnim dvadesetim godinama.A i "mladu" u pedesetim godinama.Ne bih da ulazim u dubinu price .Mozda mislite da su ovo nebuloze ali verujte da je istina.

Da li se bojim starosti?! Iskreno volela bih da dozivim starost...ali ne u samoci. Nista mi nije lepsi prizor nego videti bracni par setajuci u parku ruku pod ruku.Lice gospodje izborano a on je gleda vidi je ...kao kad su se zaljubili.A on je Bog za nju.Prosli su sve i svasta i dobro i zlo u zivotu ...

Ne znam ko ce pre "otici "ali volela bih da zajedno ostarimo i da imam kucu punu cike i vike unucadi...praunucadi svejedno.
Ne ne bojim se starosti.

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyUto Sep 04, 2012 2:29 am

o tome ne razmišljam...i mislim da je to veliki luksuz doživeti.Smisao je biti zdrav i prav do poslednjeg dana....kad god to bilo, suprotna opcija je mnogo surovija.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Sep 09, 2012 7:54 am

Da se ne lažemo, starost nije radost, pogotovu ako je prati bolest.
Ali starost donosi neke nove spoznaje i užitke, npr. unučiće:)) Jedva čekam da budem baba.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 11:12 am

Najstariji Rus umro u 122. godini

Tanjug | 12. 09. 2012. - 11:07h
| Foto: Jutjub | Komentara: 131

Jedan od najstarijih ljudi na svetu i
verovatno najstariji Rus umro je u 122. godini u svojoj kući u selu
Serebrajkovka u severnokavkaskoj republici Dagestanu. Kako je prenela
televizija "Raša tudej", Magomed Labazanov umro je od neutvrdjene
bolesti pošto ništa nije jeo nekoliko dana.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Labazanov: SavremenikOktobarske revolucije

Veruje se da je Labazanov rođen 1. maja 1890. godine, u selu Gadari u Dagestanu, u carskoj Rusiji.


Kada su ga pitali šta je njegov recept za dug život, kratko je odgovorio: "Bez alkohola, duvana i ŽENA !"

__________
E vala ....i ti si imao zašta živeti ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 3:48 pm

Ni najmanje:) Sta bude bice, a bore me ne uzbudjuju, sooo, all is good:)
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 3:53 pm

Biće kako biti mora ,da li ću je doživeti -ne znam,al ako je doživim onda ću da vam napišem kako je to kad si star- cyclops
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 3:55 pm

ne bojim , ima i mladjih od mene... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 5:35 pm

Nek se boji starost od mene, što bih se ja bojala od nje. Imam preča posla.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Sep 13, 2012 5:41 pm

Ma ja sam ju vec sustigla...nije ni malo strasna...samo mora madrac da se mijenja,sto veli Astrolog,htjela si tvrdo,sad se nabadaj....ali ne shvata on starost...ja bi tvrdo na meko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPet Sep 14, 2012 7:22 am



Nije da nema žal za mladost!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Nov 08, 2012 8:59 am


Kada vidiš ženu bez bora, bježi od nje... Ta se nikada nije nasmijala, nikada nije plakala, nikada nije bila nervozna.
Uvijek je hladna i dosadna kao kamen... Jer kamen nema ni srce ni dušu, zato je gladak...




[You must be registered and logged in to see this image.]
___________
Velika istina ... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Nov 08, 2012 9:10 am

Ne mora da bude tako.Mamina drugarica je baš emotivna osoba...(plačljiva,nasmejana, zabrinuta večito)
Lice bez ijedne bore...

Ja ih imam. Ne krijem ih šminkom,debelim slojem pudera...Estetskim zahvatima.
Baš naprotiv.Neka ih..
Nisu samo tzv. bore smejalice .Ima tu više tragova... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Nov 08, 2012 5:20 pm

..ne ,ne bojim se..sretan je onaj ko docheka starost okruzen ljubavlju
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPet Nov 09, 2012 2:46 am

Ako je verovati natpisima na kutiji Marlbora , ne bojim se.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPet Nov 09, 2012 12:35 pm

bitno je dočekati ...ali na nogama, a ne da te neko "opslužuje".... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 8:19 pm

Izraelska Arapkinja umrla u 124. godini [You must be registered and logged in to see this image.]

____
Izgleda bolje nego mnoge cure od 70 koje viđam na poslu [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 8:26 pm

jedino u opciji da doživim ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 8:52 pm

Ne plasim se starosti.Plasim se nemoci i da budem nekom teret.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 8:55 pm

doctorr67 ::
jedino u opciji da doživim ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

A da doživimo "ne mogu" ? Auuu........ppppp.............










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 8:57 pm

Danubius ::

A da doživimo "ne mogu" ? Auuu........ppppp.............
to je manje važno.... :329340: :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Galeb

Galeb


Datum upisa : 17.12.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Dec 23, 2012 6:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mnogi se pitaju koliko sam star ,nesluteći da je starost dvolična ,telesna i duhovna koja se razilaze ...duhovna najgora starost ,jer koliko vere imaš mlad si a stariš sa svakom sumnjom koja te obuzima ...koliko samopouzdanja pronalazimo u sebi buja maladost ,dok strah nas razdire već starimo ... nada –očaj je izbor jer to je mladost –starost ,izbor je samo naš koliko nas je ponelo u nekim mislima i pogledima da prihvatamo mladost u sebi ...
-panonski galeb -
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 4:47 pm

Starost ne donosi nista lepo...plasim se raznih bolesti...da li cu tada moci...da li ce me neka zenska u tim godinama...ma bolje i da ne razmisljam o tome,jer tada ti i onako svi okrenu ledja... :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
Čupka
Bledska Namiguša
Čupka


Godina : 51
Datum upisa : 05.01.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 7:58 pm

Ne bojim se starosti, jer ona vec polako ali sigurno dolazi.Plasim se jedini da cu toliko oboleti, da bi ostala nepokretana(nedaj Boze).Jer sa tim ne samo da bi sebe patila, vec bi i ostale clanove mucila.Ali kako je krenulo mislim da cu sama ostariti, pa cu verovatno se sama i prijaviti u dom penzionera, pa posle sta bude... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Galeb

Galeb


Datum upisa : 17.12.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 8:51 pm

..ne bojim se starosti više se plašim ove kolotečine sadašnjice koje sve nosi što je dobro a donosi neke trendove da se zapitaš Bojite li se starosti? - Page 3 900975 pa onda skontam starost je prividna , koliko sam želela da dođem do tog punoletstva sva sretna u iščekivanju, sad reših da sam pravo derle i iz inata neću ni da odrastem ... mada rado se sećam svoje bake i deke i divim se jer ostali su do kraja deca, uvek iskreni nasmejani bez problema, jednom drugom pri ruci, uvek lepa reč i ogromna pažnja .... mnogi mi reče da to ide s godinama i da se vraćaš ponovo u neko detinjstvo kad ti je sve ravno do Fruške gore, imaš vremena sve polako i natenane ...pa sad čega bi se bojala, jer u mladosti ništa bolje nije samo stres i stres a nigde slobodnog daha da se čestito odmoriš, da imaš vremena za sve ludosti bez ikakvog ustezanja ...
...nerazumem taj strah od starosti jer duh čoveka ne može da stari a ostale su sve finese jer danas imamo više starih sa nekih 30g .....
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 8:58 pm

Ne! hteli mi ili nehteli starost sustigne svakoga, mladost se kupiti ne moze hvala Bogu inace bi i takvih bilo . Pre bih rekla da se bojim samoce kad mi starost zakuca na vrata. Bolesti i nemoci ....ali starost kao starost mi je ok , svaka zivotna dob donosi sa sobom i poteskoca i radost. Samo zdravlja da bude i s kim da delis ......
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Tarja

Tarja


Godina : 35
Datum upisa : 14.01.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 9:00 pm

Mada jos nisam u godinama kada bih na to trebala da mislim...Ipak kad pomislim na starost...Nije svejedno...Bojim se vise nemoci koju nekako povezujem sa starosti....Bojim se da dodjem u stare godine a da nisam ispunila neke krupne ciljeve...A ako su neke stvari ispunjene, zaokruzene, ako sam, sto se kaze u mladosti dobre plodove zasadila, onda mogu i uzivati u njima u tim godinama...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jan 24, 2013 9:03 pm

Pa ako dozivim starost, onda sam sve prije toga dozivio i prezivio, tako zadnja etapa "starost" ne plasim se, to je finale onda. Mada mislim da necu dugo zivjeti u starosti, ali mi to nije zao.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Jun 06, 2013 11:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


U Srbiji starije najviše zlostavljaju deca i unuci
Svaki šesti stanovnik Srbije ima više od 65 godine. Osim što društvo malo mari za njih, najnovija istraživanja pokazuju da sve više starijih trpi neki oblik zlostavljanja. Najčešće u porodici, ali i na ulici. Osim fizičkog deo starijih izložen je i psihičkom, seksualnom i ekonomskom nasilju.


Izvor, Dnevno


Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Jul 31, 2013 8:34 am

''Treba imati mnogo mudrosti pa znati ostariti bez ružnoće,
bez pakosti,
i bez tuge,
tri kobne stvari koje idu zajedno.''

Jovan Dučić
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Jul 31, 2013 9:24 am

... ja sam star od 15-e... navik'o sam se...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Jul 31, 2013 12:55 pm

Samouka ::
''Treba imati mnogo mudrosti pa znati ostariti bez ružnoće,
bez pakosti,
i bez tuge,
tri kobne stvari koje idu zajedno.''

Jovan Dučić

Sve receno:) Kob je ebena stvar;)))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPon Nov 17, 2014 6:07 pm

A, brojači budala?..
Sačekao sam nekoliko dana tek da vidim hoće li glupost, besmisao i magla još jedared razvejati suštinu- i jesu, nisam morao čekati ni minuta, no…
Mislim na slučaj onog jedva punoletnog junca što je krvnički šutirao starca iz tramvaja- vest koja je potrajala dva dana, a zapravo je suština svih naših jada, jer uzlaud svaki preporod ako za navek satremo čoveka u sebi!
Lep je što su uveli takozvane brojače putnika, ali hoće li se setiti ko da uposli brojače budala, mada verujem da je jalova rabota, jer putnici se još i mogu prebrojati, a ko će onolike budale?..
Gledajući snimak prebijanja starca isprva sam žalio što se niko nije našao da juncu prebije obe noge, ali jed je ubrzo smenio očaj, jer, činilo mi se, junac i nije tukao starca, već maltretirao, ponižavao, bestijalno sramotio starost!
Samo je brutalnije činio ono što država i dobrani deo društva čine toj istoj starosti, tretirajući je kao balast, lovinu na koju nema lovostaja, pse lutalice koje hajkači nagone na puškomet praznoglavim i pripitim lovcima…
Znamo li gde ćemo bez čoveka u sebi?! Kakva Evropa, koji svet, kakav preporod, čemu novci bez trunke čovekoljublja u nama?!
Prepadnem se, verujte, ustuknem i pobegnem daleko u drugi deo autobusa kad starinastarac počne da se zahvaljuje što sam ovu lenju guzicu podigao sa sedišta i ustupio mu mesto!
Jesu li takve stvari postale toliko neuobičajene da su vredne pomena, a kamoli blagosliljanja kao da sam ustupio još koju godinu života?!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jesmo li, nažalost, prestali da se nadamo starosti, pa kivno kidišemo na one koji su je dočekali? Jesmo li, pak, ljuti kad vidimo na šta starost liči, pa udaramo po njoj, nadajući se da ćemo je oterati takvu, kao mečku rešetom?!
Kako dani prolaze sve mi se više čini da je junac besomučno nogatao sebe, prezirući pomisao da se koščatom rukom za vrata tramvaja drži on sam?!
Iskreno, ne znam da li mi je žalije mladosti, gledajući svoje kćerke, ili starosti, gledajući oca u devetoj deceniji života, znajući da između njihovih godina nema baš ničega što bi ih radovalo i učinilo da makar u šali požele da se barem na dan zamene?!
Majka je, na sreću, umrla neponižena, tiho, na pragu starosti, strepeći da se ne zameri mladosti koja bi joj mogla učiniti šta nažao.
Niče je napisao kako je: „Čovek biće stvoreno da prevaziđe samog sebe“, misleći u dobru, valjanosti, čovekoljublju…
Mi smo, odnosno, deo nas je zaista uspeo da prevaziđe sebe- prezrevši čoveka u drugima, i što je najžalosnije- u sebi!
Junac se pravdao da je vreću ostarelih kostiju i porozne kože morao da išutira, jer su se neke primadone žalile kako starac zaudara, smrdi, truje…
Sve i da jeste, to je, gospodo, žalostan miris starosti koju smo prepustili patini svakodnevice, pa se više osećaju na žive mrtvace negoli ljude u godinama koje moramo slaviti kao bogatstvo koje čini veđu između onoga što smo i što ćemo biti.
U suprotnom, nema se ni mladost čemu radovati ako za njom dolazi ledina prepuna npujdanih pasa, hajkača i pripitih lovaca, a zbega nigde…
P. S. Umnici, zaista razmislite o uvođenju brojača budala, jer će se uskoro neko požaliti kako mu smeta neko suviše ružan kraj njega, predebeo, mršav, odeven po kricima nekih davnih moda, lošeg akcenta, pokvarenih zuba, ne baj bože umišjen da čoveka čini ono ljudskosti u njemu, a ne lažnog sjaja ili stvarne bede na njemu…

Mihailo Medenica

ererere
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPon Nov 17, 2014 8:34 pm

Ne,ali se naježim kad znam da mi 35-a kuca za vratom.   :zubi3:

Dok je čovek zdrav mislim da starost ume  da bude  jednako  lepa kao mladost.
Samo naći pravu osobu sa kojom ćemo je dočekati.

Dođi da ostarimo zajedno:) :D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Dec 03, 2014 2:01 pm

..jedna od ideja da se pomogne starijim i usamljenim sugradjanima top88

Nova "Kuhinja na točkovima" od sutra u Mirijevu

M. M. M. | 03. 12. 2014. - 13:37h | blic
Nova i veća "Kuhinja na točkovima" biće otvorena sutra u Mirijevu. Stariji stanovnici ove opštine već dve godine dobijaju ručak na kućnu adresu koju im redovno spremaju mlađi sugrađani, a sada je usluga proširena na ceo grad.

U rekonstruisanom prostoru na Mirijevskom vencu 20, sutra u 12 sati svečano će biti otvorena "Kuhinja na točkovima".

Ova kuhinja je usluga svakodnevne dostave kvalitetnih i toplih obroka na kućne adrese svima kojima je potrebna redovna ishrana koju ne mogu ili nemaju vremena sami da obezbede.

Sam projekat pokrenulo je Udruženje roditelja "Naša kuća", čija je misija društveno uključivanje mladih sa intelektualnim smetnjama kroz zapošljavanje.

Ideja je bila pokretanje usluge u lokalnoj zajednici koja će omogućiti zapošljavanje mladih sa intelektualnim smetnjama na svakodnevnom dostavljanju obroka starijima, teško pokretnima i bolesnima, čime se sprečava njihovo izmeštanje u domove.

Na svečanom otvaranju biće predstavljeni rezultati projekta "Kuhinja na točkovima - usluga u lokalnoj zajednici", koji Udruženje "Naša kuća" realizuje uz podršku Ambasade Kraljevine Norveške u Beogradu. Tom prilikom biće obeležen Međunarodni dan OSI i Međunarodni dan volontera.

Tokom 2012. godine Udruženje "Naša kuća" pokrenulo je pilot projekat i dostavilo više od 5.000 obroka našim starijim sugrađanima, uz podršku Balkanskog fonda za lokalne inicijative (BCIF), Katoličke službe pomoći (CRS), Caritas i Delegacije Evropske unije u Srbiji.

Gradska opština Zvezdra je Udruženju 2013. godine dodelila prostor od 200 kvadrata da bi kapacitet usluge bio povećan.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Dec 03, 2014 2:43 pm

Ovo je lepo,a i tužno,kad nemaš u starosti nikog svog pored sebe..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Dec 03, 2014 3:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Kada ostarim nosiću haljinu boje purpura
I crven šešir koji ne ide a i ne stoji mi,
Trošiću penziju na piće, letnje rukavice i satenske cipele
I pričati kako nemam para ni za hleb.
Kada se umorim sešću na ivičnjak,
Skupljaću reklamne uzorke po radnjama i pritiskati alarmnu dugmad
Vući štap uz gelendere
Nadoknadjivaću propušteno u trezvenoj mladosti.
Izlaziću na kišu u kućnim papučama
Brati cveće po tudjim baštama
Gomilaću pera, olovke i druge tričarije
I početi da pljujem.

A sada još moramo paziti da nam odeća ne pokisne
Plaćati na vreme kiriju i ne psovati na ulici
Pružati dobar primer deci
Pozivati prijatelje na večeru i čitati novine.

A možda bi trebalo da se već pomalo pripremam
Da ljudi koji me znaju ne budu iznenadjeni
Kad odjednom ostarim i počnem purpurno da se odevam.

Dženi Džozef










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Dec 03, 2014 3:48 pm

top88 tooo
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySre Dec 03, 2014 5:37 pm

Sibil predivno je. zateleban










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Feb 08, 2015 3:35 am

..Ma,svi se  bojimo.to se  mora reci..vecina ljudi zaista..Ovde bi bilo interesantno napisati nesto vise na ovu temu.....Zapravo,  sustinski, u osnovi covekova zivotnog puta kroz individuaciju  su strahovi..u korenu svih  je glavni, -''strah od smrti''..pa onda je skoro normalno da se plasimo i starosti..Zasto???

Ima mnogo faktora i pisano je gore o tome u vise postova ,ali evo ja cu reci jos nesto..

Jedan od najbitnijih faktora je taj, sto je starost -vreme gubitaka..Umiru prijatelji,rodjaci,znaci svi oni koje volimo..Odrasla deca napustaju kucu,unuci takodje ..i menja se i uobicajeni nacin zivota..

U mladim godinama,gubici se  konpenzuju ocekivanjima nabolje,u starosti ostaju samo,gubici..Svest o sebi coveka u starosti,zavisi od ocene puta koji je presao:da li oseca zadovoljstvo onim sto je uradio ili ocaj izazvan svescu  da je sve bilo pogresno,a sad nista ne moze da se izmeni..(Vecina starih ljudi zivi u proslosti..)

Mlad covek zivi s'osecajem rasta i razvoja ...U starosti se putuje u suprotnom smeru... Dakle..svi znamo onu poznatu izreku ''Starost nije radost''..

Nesto jako interesantno bi bilo ta promena svesti o vremenu.Dok smo mladi ni za sta nemamo vremena .kada ostarimo ne znamo sta cemo sa njim...

Ne bih pisala o tome sta se desava sa telesnim promenama i bolestima ,zapravo pratecim pojavama tog zivotnog perioda..ali mi je interesantno ukazati na tzv. -egzistencijalnu krizu, za koju se starost vezuje..Znaci ,govorimo o jakom osecaju gubitka smisla postojanja..Glavni zivotni zadaci su ispunjeni,od coveka niko vise nista ne ocekuje,i on sam sebe pocinje da dozivljava  kao nepotreban,slucajan ostatak proslosti..
Opasno,ali istinito i sve prisutnije kod starih ljudi-sve redja posecenost misli o buducnosti,a sadasnjost koja  postaje neodredjena i bez sadrzaja..

I tu su naravno misli o smrti sto je normalno,posebno u tom dobu..Dok smo mladi,uglavnom  takve misli odbacujemo(mada je to danas cudno jer se zivi  u stvarnosti koja obiluje pirovanju smrti na svakom koraku i u svakom dobu..zapravo agresija se ''usunjala '' u nase zivote kao ''normalna stvar'' pa polako oguglajemo na sav taj ''svakodnevni krvavi preformans''..)

Znaci u mladosti manje razmisljamo o smrti..sta i kako,u starosti,nemamo kud..potrebno je osmisliti svoj stav prema smrti ,pripremiti se za nju..I ponovo nam se ukazuju dva puta:put ka uzasu i odricanju,koji se ponekad kriju iza ravnodusne mirnoce,ili ka stvarnom prihvatanju datosti smrti ,spremnosti za susret sa vecnoscu..

Starost nije jednostavan uzrast..to je vrhunac zivota ,tacka maksimalne akumulacije ,iskustva ,znanja ,mudrosti..(volela bih se tako osecati..)
Dakle-vreme maksimalne slobode,od obaveza i jurnjave,od socijalnih maski i potrebe da se odgovori bilo cijim ocekivanjima.

Na kraju ono neizbezno..

U starosti,kao u nijednom drugom uzrastu,samosvest i osecaj za okolinu coveka ,daleko vise zavise od stanja duse,nego od stanja tela..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Mar 05, 2015 4:45 pm

Kada ovako nešto pročitam -nadam se da je neću doživeti . Bojite li se starosti? - Page 3 599
-----



Đuza Stojiljković u staračkom domu
Autor: mondo.rs



[You must be registered and logged in to see this image.]


 Vlastimir Đuza Stojiljković (86)  je posle moždanog udara u oktobru prošle godine, sa Kliničkog centra Srbije prebačen na Institut za rehabilitaciju u Sokobanjskoj ulici. Kada je otpušten sa rehabilitacije, glumac je u dogovoru sa svojom porodicom život nastavio u jednom domu za stara lica, zbog neophodne celodnevne pomoći i lekarske nege.


"Zdravlje mu se poboljšava jer je tamo dobar tim lekara koji ga neguje. On sad lepo priča, raspituje se za sve", rekao je njegov prijatelj i kolega Erol Kadić "Informeru" i dodaje "da ga u tom centru svi vole", kao i da ga porodica i prijatelji , među kojima su i kolege Aljoša Vučković i Gorica Popović, redovno posećuju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Mar 05, 2015 6:21 pm

Danubius ::
Kada ovako nešto pročitam -nadam se da je neću doživeti . Bojite li se starosti? - Page 3 599
-----



Đuza Stojiljković u staračkom domu
Autor: mondo.rs



[You must be registered and logged in to see this image.]


 Vlastimir Đuza Stojiljković (86)  je posle moždanog udara u oktobru prošle godine, sa Kliničkog centra Srbije prebačen na Institut za rehabilitaciju u Sokobanjskoj ulici. Kada je otpušten sa rehabilitacije, glumac je u dogovoru sa svojom porodicom život nastavio u jednom domu za stara lica, zbog neophodne celodnevne pomoći i lekarske nege.


"Zdravlje mu se poboljšava jer je tamo dobar tim lekara koji ga neguje. On sad lepo priča, raspituje se za sve", rekao je njegov prijatelj i kolega Erol Kadić "Informeru" i dodaje "da ga u tom centru svi vole", kao i da ga porodica i prijatelji , među kojima su i kolege Aljoša Vučković i Gorica Popović, redovno posećuju.

Naprotiv,zar ovo nije lijepa starost,nisi na teret nikome,a svi te opet posjecuju i vole i dalje...za pozeljeti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Mar 05, 2015 6:25 pm

Ajd bolje ti nego ja :948208144: ..ali se pitam zasto je to tako strasno Dany? Sta ako su mu deca na poprilicnoj udaljenosti,zena otprilike istih godina,a njemu je potrebna svakodnevna vrlo zahtevna nega?Ovo je mnogo i logicnije i bolje..
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Mar 05, 2015 6:40 pm

Normalno da se bojim , bojim se svega onoga što ona donosi ( bolest , nemoć , zavisnost od drugih i još mnogo toga ). Zakoračio sam u to doba i lagano plovimo . Možda me malo teši što sam genima na majčinu stranu ( baba vurila kašiku u 105 god. a bila je još na svojim nogama , mati sad ima 89 god. i nema nekih zdrasvenih problema ). Menjao bih tri starosti za jednu mladost , jesam pametan do mojega :ritam:










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyČet Mar 05, 2015 6:46 pm

Lakota ::
Ajd bolje ti nego ja :948208144: ..ali se pitam zasto je to tako strasno Dany? Sta ako su mu deca na poprilicnoj udaljenosti,zena otprilike istih godina,a njemu je potrebna svakodnevna vrlo zahtevna nega?Ovo je mnogo i logicnije i bolje..
Naravno, slažem se .
Ima mojih prijatelja koji su bili prisiljeni da urade isto ,zbog teške bolesti roditelja ,iako su imućni i lekari i sami. No....
Moj otac je umro "na nogama" i pri čistoj svesti ,isto kao i moj deda i moje babe .
Smrt dostojna čoveka .
Ne želim da  doživim ,da budem na teret bilo kome ,niti da budem osušena biljka od 90 koju treba hraniti na kašikicu  i menjati pelene .
Još manje da ni ne znam ko sam ,što su blagodeti Altzhajmera ,demencije ,itd.
Lično moje mišljenje ,i toga se iskreno plašim .Ne želim takav život ,a zastupam i pravo na eutanaziju (kako se izrazih na istoimenoj temi) no, nikome ni ne zameram ako misli ili čini drugačije .
Kad sam već zakasnio na ono "generacijsko" -živi brzo, umri mlad i budi lep leš smehsmeh ,ne želim ni da postanem ljuštura samog sebe ,u zamenu za dugggg život. cyclops










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Maj 10, 2015 1:06 pm

Gospođa se zove Anet Larkins i ima 73 godine (dobro ste pročitali )
Bez plastičnih operacija ili bilo kakve hirurgije .
Ona tvrdi da je tajna u sveže ceđenim  sokovima (veći deo života je bila vegetarijaranac, a sada je vegan) Sama uzgaja svoju hranu ,a nikada nije popila nijedan lek (leči se prirodnim sredstvima )
Da bi stvar bila još zanimljivija , njena majka i baka su umrle u četrdesetim od raka dojke,a ima i porodičnu istoriju dijabetesa ? 
Kad se ovo vidi -čega se onda bojati?

[You must be registered and logged in to see this image.]











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Maj 10, 2015 2:10 pm

nek ne zivim 100 godina u mladom tijelu ako moram ovo da pijem i jedem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyNed Maj 10, 2015 2:28 pm

Astra ::
nek  ne zivim 100 godina u mladom tijelu ako moram ovo da pijem i jedem
smehsmeh smuči mi se u momentu.
bem ti pomije i frape/ove..  pacov










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyUto Maj 12, 2015 1:50 am

..Svako se boji starosti..to je specificno doba u zivotu coveka..ok za svaki period u zivotu , se to moze reci..ali starost ima zaista neke posebne karakteristike..i mnogo promena..
Nego,jos se ne plasim toga i..mislim da sam  premlada za tako nesto..i nemam te  poznate sindrome hodanja  ka zrelom dobu jer vise nemam 25..to ne.. cincin ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptySub Jul 18, 2015 1:54 pm

Glavna fora u starosti je da vas smatraju "mudrim" ,"dostojanstvenim" itd...
Koja glupost .
Kada je čovek jednom nogom u grobu , i preostalo mu je još vrlo malo prilika za bilo kakvo zadovoljstvo ,koga briga za neko "tuđe mišljenje" ? 
Ja ne bih imao ništa protiv da me smatraju "pokvarenim, prljavim ,starcem" ako u nečmu uživam ,bolelo mi me dupe za nečije "mišljenje" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Jul 21, 2015 12:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPon Jul 20, 2015 10:55 pm

Bojim se samoće u starosti.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 EmptyPon Jul 20, 2015 11:14 pm

MadamX ::
Bojim se samoće u starosti.

Ovo ima smisla.


Više se bojim nemoći no starosti. Starost je stanje duha a ne tela.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bojite li se starosti? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojite li se starosti?   Bojite li se starosti? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bojite li se starosti?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» PREDNOSTI STAROSTI :)))
» Ako zelis da znas kako ces izgledati u starosti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: