DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li ste Yugo-nostalgičari?

Ići dole 
+66
podbarac
savo
el_vibrador
Gothic
brdjanin
daljinski
Danubius
Astra
Sibila_
MadamX
Lujkaa
kapetan k
Kica/Praja
promaja
lollypop
ZoxZoja
Kijara-brm
doctorr67
debilko
Šmizla
Auror@
Lakota
Samouka
montoya
AstrinaKomsinica
dusicaa
Tattoo
brunolino
Zana
Sikret
Stojan
ZezaM
sabljar
allure
Samhain
Đole
Lily
vasko1
Najda M.
Ivana_258
Helena Trojanska
zirafa
determinanta
bosankaa
Klosarka
sanjalica.ns
dejan
Vangelis
Draganna
sonia
cojle
Sanjalica
Amisela
babajaro
Carapan
Krupljanka
vecnost
PJER
Silvy
kropptyv
Isidora
njushkalo_
Storm_z
slatkicass
zvezdana
Luckasta
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Feb 06, 2008 6:45 pm

First topic message reminder :

Da li ste Jugonostalgicari? Ne ulazim u uredjenje ili sta jeste a sta nije uradio drug Stari... Zemlja u kojoj je bilo i mora , i planina...zemlja u kojoj se moglo slobodno ici nocu u bilo kom gradu...zemlja sa cijim ste pasosem bili dobrodosli u svakoj zemlji...ili bar niste smatrani teroristom i potencijalnim imigrantom...zemlja u kojoj smo , bar formalno, bili svi jednaki...zemlja u kojoj je rokenrol zaziveo pre cele Istocne, a i dobrim delom Zapadne Evrope... zemlja u kojoj smo svi pevali himnu i bili ponosni na svoju zastavu, ma kojim jezikom govorili kod kuce,...nikada necu oprostiti onima koji su mi oduzeli i rasparcali moju domovinu..zemlju moje mladosti...Da li ste Jugonostalgicari? 

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Karta_10










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Dec 04, 2016 9:19 am, izmenio ukupno 3 puta

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 5:59 pm



JA SAM JUGOSLOVENKA
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:02 pm



Od Vardara pa do Triglava
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:05 pm

I ZA KRAJ OD MENE,JEDINA HIMNA KOJU PRIZNAM...............
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:07 pm

narawno..najvise volim yuga

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Vidari10
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta




Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:11 pm

Jesam i nije me ni zbog toga stid...kao sto u jednom postu Astra navede, rodjena sam kao Jugoslovenka u JUGOSLAVIJI...tako se rodila, tako u tome duhu bila vaspitana.

Ambasadori --- Zemljo moja

http://de.youtube.com/watch?v=XRl4c7wprlQ&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:35 pm

svi koji su ovde na forumu su rodjeni u Jugoslaviji...zar ne?A da li su jos nostalgichari..? mislim da jesu chim se druze s nama...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 6:47 pm

I ja mislim,ali ne govorim za nas forum,vec uopste,veliki dio mladih ljudi sad blate po Jugi,a ne znaju o njoj skoro pa nista i ne zele reci da su Jugosloveni.nemam nista protiv bas ni jednog naroda ali evo ja sam rodjena u bosni i sad bi me kao trebaloi svrstati u Bosnjake(odvratnog li naziva) a opet Bosnjaci mi kazu da su to samo muslimani iz Bosne.Zar nije ljepse biti Jugoslovenka.

Moj sin koji je rodjen ovdje i jos je mali da bi znao za Tita i nasu drzavu,dosao iz skole i kaze da su ga zezala Albanska djeca da je on Jugo,a ja mu kazem,to je njima uvreda kad im neko kaze a tebi nije i ne treba ni da bude.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Luckasta




Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 7:40 pm

Kamo srece, kad bi se opet poceli svi jedni sa drugima druziti...
Voleti se nemoramo, ali kao ljudi se mozemo postovati uvek..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 11:00 pm

Luckasta ::
Kamo srece, kad bi se opet poceli svi jedni sa drugima druziti...
Voleti se nemoramo, ali kao ljudi se mozemo postovati uvek..

kakogod....ali ovde slavimo Dan republike, za koji dan....To JESTE bila naša domovina, i jeste još uvek...e TO je patriotizam, ako se ja pitam....Iz srca se ne moze isčupati....YU forever ! Ovde bas ima od Vardara do Triglava , bukvalno...i po celom svetu smo rasuti-pa se opet druzimo...duboko sam ubedjen da ce biti opet,mozda ce se zvati Zapadno balkanska ekonomska zajednica, ali.....istorija ce pokazati
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Nov 27, 2008 11:29 pm

Jel nas vodis na pice 29.XI,ha Dany,onako patriotski da se isprsis?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 1:25 am

Nemoj bas tada-Ja imam rodjendan.Brat i sestra-blizanci rodjeni na Dan Republike :x
Nazad na vrh Ići dole
vecnost

vecnost


Godina : 57
Location : Macedonia
Datum upisa : 31.03.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 9:34 am

Ljudi!!! Zar ne vidite... Zar nikad, ni u jednom trenutku osetili slast i cas moci reci da ste najbolje godine svog zivota proziveli BAS u zemlji (drzavi) koja se ZVALA JUGOSLAVIJA?! Ja priznajem i dicim se sa tim da sam bio pionir i omladinac i sve to jer sam bio Jugosloven... Da bi se samo prisetili...

http://de.youtube.com/watch?v=mC1jjsk1c00
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 9:54 am

Ja sam jedna od nadam se mnogih nostalgicnih budala koja jos vjeruje u bratstvo i jedinstvo....cak sam se i u jeku rata udala za drugu naciju i zivimo divan brak.....dokazala sam na svom primjeru da se mozemo voljeti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
vecnost

vecnost


Godina : 57
Location : Macedonia
Datum upisa : 31.03.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 10:50 am

Eto, vidim da si ipak iako nisi znala da znas, znala si sta znaci "BITI PATRIOTA" i pre juce... :) ;)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 11:08 am

vecnost ::
Eto, vidim da si ipak iako nisi znala da znas, znala si sta znaci "BITI PATRIOTA" i pre juce... :) ;)

Ja se nisam izjasnjavala uopste na temi patriote...(to su bile druge clanice)iz prostog razloga jer zivim vani i onda ti imaju obicaj reci,lako je vama iz vana voljeti svoju zemlju,dodjite i gladujte s nama ovdje.....mislim,suvisno je da ista dalje pricam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
vecnost

vecnost


Godina : 57
Location : Macedonia
Datum upisa : 31.03.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 11:22 am

Ako je za nekog biti gladan da bi bio patriota, ja necu u patriote.... Ostajem ipak "bivsi" jugosloven i po ceni (ne)PATRIOTIZMA... Sta cu lepo mi je ovakvom kakav jesam i ovako kako jesam, jer imam VISE PROSTORA U SEBI ZA LJUDE... :)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 10:49 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 11:26 pm

jooooooooojjjj Astra i vecnost sta mi cinite sa spotovima:(

toliko puno smo svi imali, a sada smo svi samo saka jada ostali...

stvarno retko psujem, ali dok sam gledala ova dva video-clipa, izlete mi na glas u tri lepe, svi idioti koji su nam ovo rasturili:( :evil: :(
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPet Nov 28, 2008 11:37 pm

Ja bih sada napustila Svicu da je ona Juga,u stvari nikad ne bih ni dosla u nju da se nije raspala Jugoslavija......meni bila najbolja i isto tako kazem sebi :kako je doslo do ovoga,ni danas ne mogu da se opasuljim,ne vjerujem jednostavno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Dec 14, 2008 12:08 pm

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Exjugado1


Ko god da je pravio ovaj avatar.....svaka čast :( :fhgdfgvgdhr:


Pogledajte i ovo ! tongue


http://www.konzulatsfrj.com/










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Maj 04, 2009 8:22 pm

Obeležena 29-godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Autor: Beta | Foto:Beta - FoNet | 04.05.2009. - 08:54 Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Dalje_icon 17:26

Na godišnjicu smrti vođe komunističke Jugoslavije Josipa Broza Tita (1892-1980) danas je njegov grob u "Muzeju 25. maj" u Beogradu posetilo i ostavilo vence i cveće oko 500 ljudi iz svih krajeva bivše zajedničke države.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Tito-beta-x




Predstavnica muzeja Svetlana Ognjanović rekla je agenciji Beta da bi do kraja dana Titov grob u Kući cveća trebalo da poseti ukupno oko 3.000 ljudi računajući one koji su poštu komunističkom vođi odali tokom vikenda. Ispred muzeja tokom dana su primećeni autobusi sa registracijama Zagreba, Varaždina i Rijeke, iz Makedonije, a iz Bosne i Hercegovine iz Velike Kladuše, Kladnja i Banjaluke.
Članovi udruženja "Josip Broz Tito-Živinice" iz kladanjske opštine, opremljeni velikim Titovim slikama, rekli su agenciji Beta da ostaju u Beogradu do 15.05, vremena kada je 4. maja 1980. godine Tito preminuo u Ljubljani.
"Dolazimo svake godine", izjavio je Zejnil Meštrić, predstavnik ovog udruženja koje, prema njegovim rečima, ima oko 500 članova. "Tito je bio pravilan čovek, čovek od reči. Kako je rek'o, tako je moralo biti", rekao je Meštrić.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Tito-venac-x
Na parkingu ispred muzeja i kraj dvosmerne pešačke staze koja vodi ka Kući cveća ima destak preprodavaca literature i suvenira iz doba SRFJ. Prema njihovim rečima, "ove godine se manje kupuje jer narod ima manje para, a i došlo je manje Slovenaca nego ranije."
"Ranije nismo mogli da radimo jer nas je ovde lovila inspekcija. Sada kad možeš da radiš - nema naroda", rekli su Beti preprodavci na parkingu, koji uglavnom drže monografije o Titu i narodnim herojima. Najskuplja među njima, "Tito, život i rad", dostiže cenu od 10.000 dinara.
Na stazi ka Kući cveća mogu se kupiti jugosloveneske zastave sa petokrakom za 1.200 i 1.500 dinara. Među suvenirima su i nemačke poternica za "komunističkim poglavicom Titom", kao i novčanice iz svih perioda socijalističke Jugoslavije.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Kuca-cveca-x
Među postiocima bio je i Miodrag Milošević Rule, veteran omladinskih radnih akcija (ORA) od 1963. do 1990. godine. "Ovde sam svake godine, a biću tu i 25. maja, kad se proslavlja doček štafete", izjavio je Milošević, koji na glavi nosi smeđu "titovku sa petokrakom".
Svetlana Ognjanović iz Muzeja istorije Jugoslavije je rekla da su Titov groba danas obišli i bivši gardisti, članovi bivšeg kabineta doživotnog predsednika SFRJ, predstavnici SUBNOR-a, kao i organizacija nastalih raspadom Saveza komunista Jugoslavije. Prema njenim rečima, Kuću cveća je od 1980. godine obišlo oko 17 miliona ljudi, s tim što je od 1990. godine i raspada SFRJ poseta značajno smanjena. Međutim, samo prošle godine bilo je 75.000 posetilaca, pri čemu radnim danima dođe između 700 i 2.000 ljudi, a u vikend turama ima i do 5.000 posetilaca.

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Tito-kuca-cveca-x
Ognjanovićeva je naročito istakla posete turista iz SAD: "Tri do četiri puta nedeljno dolaze organizovane ture sa američkim turistima, koji u glavni grad Srbije stignu preko Luke Beograd. Za ovu godinu nam su najavljene ture sa oko 15.000 turista iz SAD". Prema njenim rečima, u Kuću cveća dolazi "sve više mladih, koji nisu rođeni u vreme kada je Tito bio živ, i to je trend, a sredovečna populacija dolazi sa decom."
Muzej ne radi samo ponedeljkom, ali ove godine će dva puta napraviti izuzetak, jer na ponedeljak "padaju" oba ključna datuma u vezi s Titom koja su se u doba SFRJ masovno obeležavala - 4. maj i Dan mladosti, 25. maj.
Na Titovoj sahrani u maju 1980. godine bilo je 209 državnika iz 128 zemalja sveta. Među njima je bio 31 predsednik države, četiri kralja, šest prinčeva, 22 predsednika vlada, 11 predsednika nacionalnih parlamenata. Do 1990. godine, grob sa mermernom pločom u Kući cveća čuvala je Gardijska brigada tadašnje Jugoslovenske narodne armije.










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:17 am

Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:20 am

Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:24 am

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:28 am

Jos jedna nasa,svaka cast Krupljanka,sad si mi jos draza,mada ne petljam se u politiku,ovo je cisto iz nostalgicnih pobuda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:30 am

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Tito
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:31 am

Mi smo ipak Titovi pioniri,daleko od politike!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 12:32 am

Ja jos cuvam nasu zastavu sa petokrakom..ponijela ju u izbjeglistvo...to je Titova pionirka,hahaha.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Maj 05, 2009 1:50 pm

Svaka cast Krupljanka! :34502:
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Maj 25, 2009 10:31 am

Danas je Dan mladosti


U
vreme SFRJ svaki 25. maj bio je vrlo svečan dan - tada se proslavama
širom zemlje slavio rođendan doživotnog predsednika Jugoslavije Josipa
Broza Tita. Centralna proslava održavana je na stadionu JNA u Beogradu,
gde je Titu bila uručivana štafeta sa željama za dug život i dobro
zdravlje.




Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Tito-vrMnoga
od obeležja tog, tada nazvanog "praznika omladine", najviše su i danas
prisutna u Srbiji. I ove godine, u Beogradu, gde je Tito sahranjen,
danas će se okupiti poštovaoci njegovog lika i dela iz svih krajeva
bivše Jugoslavije, kako bi, kako kažu, još jednom "izrazili žaljenje za
tim vremenima".
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Maj 25, 2009 10:33 am

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Maj 25, 2009 11:25 am

danas.....25.5.................

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Carapan

Carapan


Datum upisa : 04.08.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 12:11 am

Sve sto se zida na klimavim temeljima mora se jednom srusiti...Ne,nisam jugonostalgicar.
Nazad na vrh Ići dole
babajaro

babajaro


Godina : 55
Location : pdgorica
Humor : sve
Datum upisa : 30.07.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 12:15 am

Jeste da je bila lijepa i perspektivna država da je bilo naroda i rukovodstva ali trt..Možda je i bolje što se ovo desilo..Das se vidi ko je ko u bio u Jugoslaviji..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 12:15 am

Rodila se u februaru,a Tito umro u maju..Šta ja tu pamtim.Samo po pričama..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 9:18 am

Ne,ali mi pomalo zao sto nesto sto je bilo nase,vise nije,ali kada neko tako zeli neka mu na volju,dobro je nama i ovako,a da me muci nostalgija zbog necega sto je nestalo,jer ustvari nikada nije ni bilo kako treba........Ne nikako! flipp
Nazad na vrh Ići dole
Sanjalica
Maman Papillons Charmants Petits
Sanjalica


Godina : 48
Location : Tamo gde vecno sunce sja...
Datum upisa : 16.08.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 9:33 am

Nije bilo kako treba, a sad jeste?

Nije nam bilo dobro kad su nam roditelji uzimali kredite, gradili kuce, kupovali stanove...nosili nas po tri put na odmoru, jednom na moru, jednom u Ohridu...pa zimovanja, drugarske veceri, putovanja, šoping u Solun - četiri puta mesečno, vikend u Beogradu, kafa i sokić na Crnogorskom primorju...?
Široko otvorene vrate, bez vizni režim?

Nije nam bilo dobro?
E onda fakat nam je sad GROZNO!

:peta strana sv
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 9:44 am

Sanjalica ::
Nije bilo kako treba, a sad jeste?

Nije nam bilo dobro kad su nam roditeli uzimali kredite, gradili kuce, kupovali stanove...nosili nas po tri put na odmoru, jednom na moru, jednom u Ohridu...pa zimovanja, drugarske veceri, putovanja, šoping u Solun - četiri puta mesečno, vikend u Beogradu, kafa i sokić na Crnogorskom primorju...?
Široko otvorene vrate, bez vizni režim?

Nije nam bilo dobro?
E onda fakat nam je sad GROZNO!

:peta strana sv

Nego šta je ....sve nabrojano + nije bilo mržnje, nacionalizma, rata , tajkuna ,,,,,i nisu nas gledali u svetu kao divljake i cigane (da mi oproste braća Romi )
Onda se nije zviždalo himni , nego su je svi srcem pevali ...
Nije bilo toliko topova, popova-i lopova ....
Mogao je voleti ko je koga hteo-a ne da te komšije gledaju sa podozrenjem ako voliš neku koja "nije naša"
Nisu se delili epiteti drugim narodima i narodnostima-sem u šali .
Taj tkzv sadašnji mnogo isticani "patritozam" se nije nikada pominjao-ali smo voleli Jugu ....više nego ove naše feudalne enklave u kojima sada "srećno" živimo "svoji na svome "
Onda je ceo svet bio naš.....










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 9:57 am

Ja sam Jugoslaviju mrzeo iz dna duše još od detinjstva.Tako sam vaspitan, da sam pod uticajem dede bio uvek protiv komunjara,bratstva i jedinstva i ostalih tekovina AVNOJA.Uvek sam govorio,jebeš državu koja je stvrena u jajcu.
Ali sam pri toe ne shvaćen od okruženja.Ja sam uvek bio za Kraljevinu Jugoslsaviju.Težnju južnih slovena za zajedničkom državom sam uvek posmatrao kao nešo ultra ozivtivno,avangardno i civilizovano.S toga,zviždao sam himni Nej Sloveni kada to nikome nije padalo na pamet,ali ne iz mržnjje prema ostalim nacijama.Čak sam se upoznao 82 u Španiji sa jednim Hrvatskim emigrantom i kasnije išao kod njega u Študgart,pri čemu sam uvek isticao da sam srpski nacionalista.Ali je to plemenito osećanje,a uvek sam govorio da voleti svoju naciju,znači voleti i sve ostale oko sebe,anročito bliske narode.
Kao ultra nacionalista,i u to vreme sam isticao da sa SRBIN,ali posle srbanajviše volim Hrvate,Slovence posebno.
I proed svih lomova,to mišljenje sam uspeo da zadržim do dana današnjeg.
Bio sam nsa svim mitinzima za rehabilitaciju Ravnogorskog Pokreta,Draže Mihailovića,ali i za zaštitu VUkovara,Srajeva i ostalih od srpskih bombi.Jer sam te bombe uvek doživljavao kao komunističke,a ne srpske.










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 2iiv51gDa li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 10:05 am

Da jesam....ja jos uvijek volim onu slobodu koju sam imala.Ja jos uvijek u mislima setam
nocu preko Unskog mosta,zamisljam moj grad kao nekada...ja volim Bihac,Zagreb,Sarajevo,Zadar,Pristinu.....Ja volim miris slobode bivse Jugoslavije koji se izgubio nestao bez traga!Pamtim je kao jednu veliku kucu Srba,Hrvata,Muslimana....neka mi oproste svi koji se ne slazu sa mnom,ali onakvu ljepotu i slobodu moji sinovi nikada nece upoznati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptySre Avg 05, 2009 12:56 pm

debilko ::
Ja sam Jugoslaviju mrzeo iz dna duše još od detinjstva.Tako sam vaspitan,

Nisam vaspitavana da mrzim, pa analogno tome, nisam mrzela ni Jugoslaviju. Bila sam mala da bih išta shvatila, ali jedno znam, bila sam srećna. Kako da prezirem vreme u kome je carovala moja sreća, detinjstvo prepuno ljubavi?

Jeste, ja sam jugonostalgičarka, što nikako ne znači da opravdavam komunizam i njegove ideje. Toliko o tome, za sada.

Citat :
Kao ultra nacionalista,i u to vreme sam isticao da sa SRBIN,ali posle srbanajviše volim Hrvate,Slovence posebno.

Ne moram nikoga da volim a naročito ne perfidne Slovence (moje izvinjenje ako je neko od prisutnih Slovenac), jer moju ljubav stavljam u kontekst svega što su Slovenci u državnim institucijama radili.

Mogu poštovati svakoga, samo ako je zaslužio poštovanje. Isti stav imam i prema Srbima. Ako je gad od čoveka, može biti sto puta Srbin, ja ga neću voleti, ali neću ga ni mrzeti.

Nacionalista jesam, i to je, kako i sam kažeš plemenit osećaj. Ni jedna nacija mi nije mrska, mogu mi biti mrski samo oni koji odlučuju u ime te nacije, a u štetu Srba, baš kao što saosećam sa svakom ugroženom nacijom.

Citat :
Bio sam nsa svim mitinzima za rehabilitaciju Ravnogorskog Pokreta,Draže Mihailovića,ali i za zaštitu VUkovara,Srajeva i ostalih od srpskih bombi.Jer sam te bombe uvek doživljavao kao komunističke,a ne srpske.

Takodje, ali se još uvek pitam, do čega nas je sve to dovelo? Imaš li ti konkretan odgovor na moje pitanje. booored
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyČet Avg 06, 2009 9:53 pm

E sa predhodnicom se ne slažem po pitaju Slovenaca ni najmanje.Ovo je čisti deo prpagande koja se povela protiv tog naroda,a zaboravljeno je da se Jugoslavija oslanjala na dva stupba,Beograd i Ljubljanu.očetak hajke na Slovence je praktično početak kraja Jugoslavije.
Pri tome,hajka je išla samo u cilju zaštite komunističkih institucija i otpooru promenama,koje su začele u Sloveniji.
Ja sam čak početkom 80-ih odlazio samo do železničke stanice u Ljubljani i varaćo se nazad odmah,da bih kupio zabranjeni broj Mladine.Slovenci su bili avangarda promenea u Istočnoj Evropi.
Sve što su radili u institucijama,kasnije su uradili i svi ostali i pri tome sebe predstavljali u svom brlogu kao njihovom zaslugom.A pre toga su Janeza Janšu i društvo dočekivali na nož.
Dovoljan je dokaz da su na skupovima u Cankarjevom dou kao glavni godsti i najviše ppozdravljeni bili Bora Đorđević,Arsen Dedić,Matija Bećković.Kasnije, pokaza se da i najveći umovi i pesnici podležu propagandi režima.Kao prvo,napadi na Sloveniju su dolazili kao bezrezervna pomoć onima,koji su želei da se odcepe.Pa sve je govorilo na polagodine do referenduma,da za otceplejnje ima samo tek oko 20-ak posto ljudi,ali zatim blokade robe,neskrivena mržnja,mnogobrojni vicei i anegdote o Slovencima,učiniše svoje.
Ode SAlovenija,rspade se Jugoslavija.
Onaj ko je Jugo nostalgičar,ne sme zaboraviti da se i ideja o ujedinjenju upravo rodila u Sloveniji još u XIX Veku.
Oko 10000 Plavogardejaca Slovenačkih su streljani 1945,zato što nisu hteli da se odreknu Kralja kome su polo+žili zakletvu.
Definitivno,najprirodniji prijatelji srpskog naroda.










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 2iiv51gDa li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 9:57 pm

Kupac za 2,5 milijardi evra dobija 14 ostrva i nacionalni park

Hrvatska prinuđena da proda Brione

Autor: FoNet | 09.08.2009. - 10:46

Hrvatska je, u očajničkoj potrazi za kešom, ponudila na prodaju arhipelag Brioni, po ceni od 2,5 milijardi evra, piše londonski "Indipendent".

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Brioni-x
List navodi da su gosti nekadašnjeg jugoslovenskog predsednika Josipa Broza Tita na toj "Jadranskoj Polineziji" bili egipatski predsednik Gamal Abdel Naser, indijski lider Džavaharlal Nehru, etiopijski car Haile Selasije, italijanska filmska zvezda Sofija Loren...
U Hrvatskoj su strane investicije pale za više od 40 odsto, a Brioni su ponuđeni na prodaju istovremeno sa državnom osiguravajućom kompanijom, železnicom i delovima energetskog sektora, prenosi Radio BBC.
"Indipendent" piše da će kupac Briona dobiti ne samo 14 ostrva tog arhipelaga, već i nacionalni park sa retkim životinjskim vrstama, uključujući Titovog pedesetdvogodišnjeg papagaja Kokija.


...ode još jedan simbol Yuge Vreme nosi svoje............ cherry










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:29 pm

Lako je prodavati sto nisi zaradio,tudjim q**** koprive mlatiti,sve je to poganluk,a gdje ce ta lova da zavrsi?????,nema love,nema Briona......i ne samo toga,i mnogo vise.......
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:36 pm

nisam vishe odavno....od kad su mi polupali auto u Dubrovniku-sve ustashe(ne hrvate) bi na lomachu i nema tu nista od nostalgije...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:44 pm

Ja sam rodjena u Banjaluci,ali kad predjem slovensku granicu,vec se osjecam da sam usla u svoju zemlju,tako se osjecam i u Srbiji,u Hrvatskoj,ne mogu se oteti da ipak pricamo istim jezikkom,da smo jedan narod,samo druge vjeroispovijesti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:47 pm

Astra ::
Ja sam rodjena u Banjaluci,ali kad predjem slovensku granicu,vec se osjecam da sam usla u svoju zemlju,tako se osjecam i u Srbiji,u Hrvatskoj,ne mogu se oteti da ipak pricamo istim jezikkom,da smo jedan narod,samo druge vjeroispovijesti.

da naravno i to je ok ...ali turi na vozilo BG tablice i nechesh vishe biti kad si u "rvatskoj"...inache u SLO ,BIH, MAK, CG i ostalim susednim drzavama je ok....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:51 pm

Na zalost ima budala i nacionalista...takve bi i ja po kratkom postupku,cije god su nacije.......a vjerujem ti Doco,i zalosno sto se to desava .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyNed Avg 09, 2009 11:54 pm

Astra ::
Na zalost ima budala i nacionalista...takve bi i ja po kratkom postupku,cije god su nacije.......a vjerujem ti Doco,i zalosno sto se to desava .
upravo to...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 2:22 am

Pozdrav od jugonostalgičarske sa otoka Brača. Jbg. nisam na čelu napisala odakle sam, nisu me pitali što znači da ih je baš briga.

Ne vozim auto, ali tražim kafu i redovno dobijam kafu. Mene vole neki drugi ljudi gde god se našla, a oni od kojih dobijam kavu, cafe, caffe, daju mi kafu jer ću je platiti, a oni bi da rade.

Ostalo kako sam već pisala, ali još ću, ima o čemu.

:witch: odoh u krevet, hrvatski.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 2:28 am

Izvini,sad si mi malo kontradiktorna,zelim otvoreno da te pitam....oslanjajuci se na tvoju izjavu,da ne trazim sad citat,napisala si da si greskom rodjena u Hrvatskoj,sto je zvucalo kao da te to sramota,ili si time nizeg staleza ili kako god,meni je zvucalo jako ruzno,a sad pricas o udobnosti u toj istoj Hrvatskoj.Ne znam sta zaista mislis i voljela bih da to obrazlozis,jer trad si bila iziazvala prilicno burnu reakciju kod mene a sad stajes u odbranu tih istih Hrvata.
Oprosti,ali bas pitam, direkt i znajuci te,cekam i takav odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 2:37 am

Astra ::
Izvini,sad si mi malo kontradiktorna,zelim otvoreno da te pitam....oslanjajuci se na tvoju izjavu,da ne trazim sad citat,napisala si da si greskom rodjena u Hrvatskoj,sto je zvucalo kao da te to sramota,ili si time nizeg staleza ili kako god,meni je zvucalo jako ruzno,a sad pricas o udobnosti u toj istoj Hrvatskoj.Ne znam sta zaista mislis i voljela bih da to obrazlozis,jer trad si bila iziazvala prilicno burnu reakciju kod mene a sad stajes u odbranu tih istih Hrvata.
Oprosti,ali bas pitam, direkt i znajuci te,cekam i takav odgovor.

Niko se nikada i nigde nije greškom rodio pa tako ni ja. Ne znam gde si to pročitla. Nakon rodjenja sam živela oko pet godina u Hrvatskoj, tak da nikako ne mogu prihvatiti da sam napisala da sam "slučajno" rodjena u Hrvatskoj jer svako dešavanje ima svoje objašnjenje.

Ovde gde sam sada su poji potomci: djedovi, babe i ostalna mnogobrojna rodbina.

Ni slučajno nisam napisala da sam greškom rodjena u Hrvatskoj jer takve greške, slučajnosti i sl. ne priznajem ni ja, ni priroda, ni fizika, ni Bog.

O ostalome kada se vratim u Beograd. Sada udišem zrak i jako mi je ugodno.

Genetika je čudesna stvarčica. :peta strana sv
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 2:51 am

Pa, šta s tim? Htela sam samo reći da je Tesla jedan od najvećih umova sveta - Tesla je Srbiin. To što je svoj blistavi um koristio na drugom tlu nema nikakve veze s njegovom genijalnošću. Jbg. čovek je "greškom" rodjen u Hrvatskoj, baš kao i ja, takodje "greškom".


Mozda sam ja krivo protumacila ovu tvoju izjavu,voljela bih da mi objasnis,jer prije toga nisam ni znala da si rodjena u Hrvatskoj.
Ovo shvati samo kao razgovor,ne napad ni izazov na svadju,zaista mi nije jasno kako ovo da shvatim.
Tada sam shvatila u negativnom kontekstu i prihvatila jednostavno da ti je krivo sto si tamo rodjena,sto je tvoje pravo,ali sam i dodala da nije fino da se tako prica na jednom forumu gdje nas ima svakakvih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 7:20 am

Astra ::
Pa, šta s tim? Htela sam samo reći da je Tesla jedan od najvećih umova sveta - Tesla je Srbiin. To što je svoj blistavi um koristio na drugom tlu nema nikakve veze s njegovom genijalnošću. Jbg. čovek je "greškom" rodjen u Hrvatskoj, baš kao i ja, takodje "greškom".


Mozda sam ja krivo protumacila ovu tvoju izjavu,voljela bih da mi objasnis,jer prije toga nisam ni znala da si rodjena u Hrvatskoj.
Ovo shvati samo kao razgovor,ne napad ni izazov na svadju,zaista mi nije jasno kako ovo da shvatim.
Tada sam shvatila u negativnom kontekstu i prihvatila jednostavno da ti je krivo sto si tamo rodjena,sto je tvoje pravo,ali sam i dodala da nije fino da se tako prica na jednom forumu gdje nas ima svakakvih.


Astra,
kratko ću ti odgovoriti: reč koja se stavi pod navodnike ima suprotno značenje. Nadam se da ti je onda sve jasno.


Lep pozdrav! :maše1:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 11:50 am

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Slikastarijugoslovenski


Sa ovim , gde god hoćeš ...i svugde dobrodošao :peta strana sv










Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyPon Avg 10, 2009 12:57 pm

Ja i taj jos imam,samo da znate....cisto iz nostalgije cuvam kao i zastavu SFRJ.
Korni,onda se izvinjavam,ja u navodnicima obicno naglasim tu rijec,dobro je da znam,za ubuduce!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Avg 11, 2009 12:31 am

Ne draga Astra, stvaro sam ti iskreno odgovorila, jer navodinici u tom kontekstu baš označavaju suprotno, osim ako nekoga ne navodimo. Kako bih inače bila protiv kada su mi i roditelji i brat i sestra i ja rodjeni u Hrvatskoj, Sloveniji i Crnog Gori.

Ovde, u Hrvatskoj gde boravim, zaista mi je predivno, i ja se osećam na svome terenu, znači tamo odakle su ponikli moji, pa samim ti i ja. Znaš koliko puta sam pisala da je za mene "ŽIVOT JE MORE".

Tek sada se u meni pojačava želja da se zauvek preselim na ove prostore.

:maše1: ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Avg 11, 2009 1:52 am

Ok je....inace se uzasavam ko se stidi ili krije porijeklo,to mi je kao da se stidim rodjene majke,a sto moj muz koji je Srbin rodjen u Zagrebu i cijeli zivot zivio u Zagrebu rekao nekim ljudima koji ga nisu podnosili zbog nacionalne pripadnosti da on nije birao ni roditelje ni mjesto gdje ce se roditi,ali sad moze da bira gdje ce biti i s kim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 EmptyUto Avg 11, 2009 12:45 pm

Što bih se stidela da sam rodjena u jednom od najlepših i najvećih gradova Slavonije, da mi je majka Splićanka a otac Sinjanin, da mi je sestra Podgoričanka, a brat Mariborac. Što bih se stidela da sam zapravo Beogradjanka jer u njemu živim od sedme godine.

Što bih se stidela da sam medju komšijama Hrvatima koji me ni jednom nisu popreko pogledali?

Što bih se stidela što sam jugonostalgičarka? To bi bilo isto kao stideti se prošlosti, ali one prošlosti koja me je činila srećnom, a to je moje detinjstvo, najbezbrižniji deo života.

Biti jugonostalgičar najmanje ima veze sa politikom, ali ima puno veze sa životom koji se odvijao u namam samima.

ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste Yugo-nostalgičari?   Da li ste  Yugo-nostalgičari? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste Yugo-nostalgičari?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: