DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Male boginje - epidemija  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Male boginje - epidemija  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Male boginje - epidemija

Ići dole 
+8
Majčina dušica
debilko
Astra
Kijara-brm
Thabit
savo
MadamX
Okano
12 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Nov 02, 2017 9:54 am

First topic message reminder :

Male boginje - epidemija  - Page 2 2AoktkqTURBXy81YzAyNTcwYjA0ZWU0NjFhZmQxYzJhMmY5MjE1NmYyNi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Male boginje - epidemija  - Page 2 Male-boginje-ledja



VANREDNO U BUJANOVCU Proglašena epidemija malih boginja


Naložena je kontola kartona vakcinacije i hitna vakcinacija onih koji nisu vakcinisani i potpuno vakcinisani, prenosi RTS.

VEST OVDE

У октобру 34 случаја малих богиња, пооштрен надзор и даље

БЕОГРАД: На територији Србије, укључујући и теиторију Косовске Митровице, од почетка октобра до данас, регистрована су 34 случаја малих богиња, саопштено је из Института „Др Милан Јовановић Батут“

VEST OVDE

POOŠTRENE MERE ZBOG ŠIRENJA VIRUSA Vrtići počeli da VRAĆAJU decu koja NISU VAKCINISANA

Sva deca koja nisu primila MMR vakcinu, koja štiti od rubeola, zaušaka i malih boginja, juče su vraćena iz 25 vrtića Predškolske ustanove "Pčelica" u Nišu.

VEST OVDE

Užas u Kraljevu! Majka i beba zaražene malim boginjama!

Majka (26) i njena šestomesečna beba iz Kraljeva imaju male boginje, potvrdili su rezultati Instituta "Torlak".

VEST OVDE
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/

AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 04, 2018 7:35 pm

Kako stvarno stati na put tim ljudima koji su protiv vakcinacije? Novčane kazne, zatvor, zabrana pisanja na društvenim mrežama...ne znam..

Znam samo da mi je jako žao što deca umiru zbog nesavesnih roditelja..I pitam se dokle će ova epidemija da traje?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 04, 2018 7:47 pm

Jednostavno. Ukoliko je regulisana obaveza vakcinisanja djece zakonom onda drastično pooštriti kazne, a ukoliko nije onda regulisati i staviti drakonske kazne.
One koji propagiraju nevakcinisanje djece bez valjanih dokaza tretirati kao teške prestupnike i žestoko kažnjavati.
No, takođe i žestoko kažnjavati one koji nabavljaju neprovjerene vakcine.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 04, 2018 11:14 pm

Samo juče je primljeno još 6 mališana obolelih od malih boginja na pedijatriju KBC Zemun . Žena od 50 godina iz Kraljeva ,zaražena malim boginjama je u kritičnom stanju .
Nije teško predvideti dalji tok epidemije ,lekari su na vreme upozoravali ,"vlast" nije činila ništa da se vakcinacija sprovede ,i spreči obmanjivanje javnosti .
Sada će da pokušaju da sakriju prave razmere epidemije ,no i pored toga broj zaraženih će rapidno rasti ,samim tim i broj smrtnih ishoda .

Dok je broj vakcinisane dece bio potrebnih 95 % -epidemije nije bilo .

Hoće li ministar zdravlja , telekomunikacija,policije ,pravde zbog "nečinjenja" bar podneti ostavku ?
Malo sutra .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 05, 2018 10:27 am

BU!
Idu male boginje a odlaze velike... HO, HO, HOOO...
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 6:37 pm

Od oktobra 2017 je  u Srbiji registrovano 949 osoba obolelih od malih boginja . 

Većina (93% ) je nevakcisinisano ,a ostali nepotpuno vakcinisani ili nepoznatog statusa vakcinacije . 

Od komplikacija ,kod 124 osobe je utvrđena i upala pluća ,a 34 % obolelih je moralo biti ozbiljno hospitalozvano . 
Za tri meseca imali smo dva smrtna slučaja . 

E... sad se navodno "intenzivno sprovodi vakcinacija" dece uzrasta od 12 meseci do 14 godina . 
Da li je ovo trebalo ,posle decenija u kojima su vakcinacijom morbile bile iskorenjene ? 
Nekom je trebalo ,a odgovarati neće sigurno -niko .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 8:56 pm

Danubius ::
Od oktobra 2017 je  u Srbiji registrovano 949 osoba obolelih od malih boginja . 

Većina (93% ) je nevakcisinisano ,a ostali nepotpuno vakcinisani ili nepoznatog statusa vakcinacije . 

Od komplikacija ,kod 124 osobe je utvrđena i upala pluća ,a 34 % obolelih je moralo biti ozbiljno hospitalozvano . 
Za tri meseca imali smo dva smrtna slučaja . 

E... sad se navodno "intenzivno sprovodi vakcinacija" dece uzrasta od 12 meseci do 14 godina . 
Da li je ovo trebalo ,posle decenija u kojima su vakcinacijom morbile bile iskorenjene ? 
Nekom je trebalo ,a odgovarati neće sigurno -niko .

Teorija zavere!
Ameri 'teli da probaju da l' boginje još deluju. Prvo su putem društvenih mreža, objavili da je vakcinisanje dece, opasno po zdravlje. Masa nebeskog naroda je poverovala u tu nebulozu i prestali su sa vakcinacijama, uz raznorazne dokaze o štetnosti iste. Pravovernici uz Happy, Pink i Milana Tarota, glavnog savetnika i isceljitelja, pouzdali su se u navakcinisanje.

Eto! Fuck the USA! rasta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 10:28 pm

Male boginje su dečija bolest i uvek je bio cilj da se što pre preleže. Kakva bre epidemija, zaista ovo ne razumem. Kakvo vakcinisanje od malih boginja. Toga nije nikad bilo. To je kao kada bi se vakcinisali da nam ne raste brada i brkovi.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 10:40 pm

debilko ::
Male boginje su dečija bolest i uvek je bio cilj da se što pre preleže. Kakva bre epidemija, zaista ovo ne razumem. Kakvo vakcinisanje od malih boginja. Toga nije nikad bilo. To je kao kada bi se vakcinisali da nam ne raste brada i brkovi.

Ako ne znaš o čemu pričaš onda bolje ćuti. Male boginje ili MORBILE su smrtonosna bolest. Do sad je u SRBIJI umrlo TROJE ljudižž, dve bebe i jedan mladić. A na stotine je zaraženo.

Ono što ti nazivaš malim boginjama su RUBEOLE i to su sitne koje isto mogu da izazovu komplikacije i posledice ali ne tako drastične kao male boginje.

Nevakcinisanjem otvaramo vrata epidemiji koja je odnosila i do 30% dece do pre par desetina godina a i dan danas je jedna od najsmrtonosnijih bolesti koje postoje.

Evo ti samo jedan pasus o MMR vakcini i ZAŠTO se ona daje deci. Kako si stariji od mene trebalo bi da si zabrinut i za sebe. Jer mi NISMO vakcinisani i štiti nas samo "krdo" rođenih posle 71-ve koje je primilo bar jednu dozu i oni rođeni posle 83-će koji su primili i revakcinu.

Pre uvođenja ove vakcine, ogroman broj dece je oboljevao od navedene tri zarazne bolesti. Morbili spadaju u ozbiljnije bolesti jer može doći do komplikacija ( upale uha, upale pluća ili u najtežim slučajevima upale mozga sa teškom kliničkom slikom i lošom prognozom), pored uobičajene kliničke slike koja obuhvata visoku temperaturu i ospu. Nekome može da zvuči drastično, ali se stvarno umiralo od malih boginja! Zauške su kod jednog broja dece izazivale ozbiljne komplikacije (čak i sterilitet kod muškaraca), a rubeola je jedan od najopasnijih virusa za trudnice i nerođene bebe (naravno, ako je trudnica vakcinisana, ona je zaštićena).
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 10:51 pm

Znam ovako jer su roditelji decu jednu kod drugih da bi preležali to:
Zauške obavezno i izazivaju komlplikacije ako se ne odleže na vreme.
Male boginje su Varičele i one su takođe bile obavezne da se odleže. Takođe su kasnije izazivale komplikacije.
Rubeole su treće boginje koje su najmane opasne i njih nisu morali svi preležati. Ovčije je takođe bilo dobro preležati, ali takođe nije toliko opasno.
Šarlah, Veliki kašalj. Sve sam to ležao i to kao klinac, namerno dobivši od obolelih.
Jedine boginje od kojih se vakcinisalo i koje su smatrane epidemijom su bile Velike Boginje ili Variole. I tako je od kad je sveta i veka.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:01 pm

debilko ::
Znam ovako jer su roditelji decu jednu kod drugih da bi preležali to:
Zauške obavezno i izazivaju komlplikacije ako se ne odleže na vreme.
Male boginje su Varičele i one su takođe bile obavezne da se odleže. Takođe su kasnije izazivale komplikacije.
Rubeole su treće boginje koje su najmane opasne i njih nisu morali svi preležati. Ovčije je takođe bilo dobro preležati, ali takođe nije toliko opasno.
Šarlah, Veliki kašalj. Sve sam to ležao i to kao klinac, namerno dobivši od obolelih.
Jedine boginje od kojih se vakcinisalo i koje su smatrane epidemijom su bile Velike Boginje ili Variole. I tako je od kad je sveta i veka.

Debi lupetaš za medalju.

Varičele su ovčije bohinje ili vodene kozice za koje takođe nisi u pravu da su bezopasne. Virus ovčijih boginja TRAJNO ostaje u telu i može se vremenom javiti kao vrlo bolan herpes. I za njih postoji vakcina koja na žalost nije obavezna u Srbiji.

Rubeola su sitne ili pogrešno nazvane malim (upoređuju ih sa ovčijim) i imaš u gornjem mom postu šta mogu da urade trudnicama recimo.

MORBILE ili male boginje su SMRTONOSNE i vrlo opasne.

Jedine boginje od kojih se vakcinisalo i koje su smatrane epidemijom su bile Velike Boginje ili Variole. I tako je od kad je sveta i veka. - Stvarno lupetaš da je jezivo čitati. Malo proguglaj. Popričaj sa nekim imunologom ili epidemiologom pa onda dođi da pričaš o nečemu o čemu pojma nemaš očigledno.

Vakcinacija protiv










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:06 pm

Neću o tome da raspravljam. Neka se javi svako sa foruma ko nije prelažao male boginje. Ja od sto ljudi znam dvoje troje iz svog okruženja. Ostali su normalno preležali sad su bezbedni. Pričam ono što i ptice na granama znaju. Ponavljam. Da ne raspravljamo dalje.
Neka se javi ovde ko nije preležao male boginje i zauške.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:09 pm

Citat :
Varičele su ovčije bohinje ili vodene kozice za koje takođe nisi u pravu da su bezopasne. Virus ovčijih boginja TRAJNO ostaje u telu i može se vremenom javiti kao vrlo bolan herpes. I za njih postoji vakcina koja na žalost nije obavezna u Srbiji.

Rubeola su sitne ili pogrešno nazvane malim (upoređuju ih sa ovčijim) i imaš u gornjem mom postu šta mogu da urade trudnicama recimo.

MORBILE ili male boginje su SMRTONOSNE i vrlo opasne.
Rubeole su treće boginje po važnosti i one se leže nedelju dana. Ovčije se leže dve nedelje a male tri nedelje. I nikada za njih nije postojala vakcinacija dok se nije formirala farmaceudska mafija.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:12 pm

debilko ::
Neću o tome da raspravljam. Neka se javi svako sa foruma ko nije prelažao male boginje. Ja od sto ljudi znam dvoje troje iz svog okruženja. Ostali su normalno preležali sad su bezbedni. Pričam ono što i ptice na granama znaju. Ponavljam. Da ne raspravljamo dalje.
Neka se javi ovde ko nije preležao male boginje i zauške.

Preležao si kao i ja SITNE odnosno RUBEOLE. Ne i MORBILE koje su MALE BOGINJE. Pitaj nekog lekara da ti razjasni razliku između MORBILA i RUBEOLA. I moli Boga da ne zakačiš virus morbila koji trenutno divlja Srbijom jer pripadamo generaciji koja nije vakcinisana čak ni jednom dozom.

Debi s tobom neću više da pričam o ovoj temi. Zadrt si i nedokazan toliko da postaje bespredmetno dokazivati ti išta.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:20 pm

ZoxZoja ::
debilko ::
Neću o tome da raspravljam. Neka se javi svako sa foruma ko nije prelažao male boginje. Ja od sto ljudi znam dvoje troje iz svog okruženja. Ostali su normalno preležali sad su bezbedni. Pričam ono što i ptice na granama znaju. Ponavljam. Da ne raspravljamo dalje.
Neka se javi ovde ko nije preležao male boginje i zauške.

Preležao si kao i ja SITNE odnosno RUBEOLE. Ne i MORBILE koje su MALE BOGINJE. Pitaj nekog lekara da ti razjasni razliku između MORBILA i RUBEOLA. I moli Boga da ne zakačiš virus morbila koji trenutno divlja Srbijom jer pripadamo generaciji koja nije vakcinisana čak ni jednom dozom.

Debi s tobom neću više da pričam o ovoj temi. Zadrt si i nedokazan toliko da postaje bespredmetno dokazivati ti išta.
Upravo sam danas u školi pričao sa lekarom sat vremena o tome jer deca oboljevaju od boginja. I upravo sam se podsetio koje su koje. Zato ti i kažem da su Rubeole i kasnije bezopasne. Male boginje su opasne samo za starije. Desei se neki smrtni slučaj i kod dece, ali je to potpuno normalno uvek bilo i nije epidemija. Ja sam ih preležao sve tri. I 99 posto mojih drugara. A pri kontaktu sa decom u školi naglašavamo ko od nas nije neke prelažao. Male boginje zbog svoje opasnosti su upravo bile obavezne da e preleže i to je bio svojevrstan način prirodne vakcine. Tako es živelo vekovima. Danas sam ovo sve pričao sa lekarom koji je bio u školi. I zato mislim da sam sto posto u pravo. Samo po neko od mlađih profesora ovo nije znao. Stariji imaju potpuno istovetno mišljene sa mnom.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:24 pm

Zox, pitaj nekog starijeg, majku, tetku, strinu pa će ti reći isto što i ja.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:24 pm

debilko ::
ZoxZoja ::
debilko ::
Neću o tome da raspravljam. Neka se javi svako sa foruma ko nije prelažao male boginje. Ja od sto ljudi znam dvoje troje iz svog okruženja. Ostali su normalno preležali sad su bezbedni. Pričam ono što i ptice na granama znaju. Ponavljam. Da ne raspravljamo dalje.
Neka se javi ovde ko nije preležao male boginje i zauške.

Preležao si kao i ja SITNE odnosno RUBEOLE. Ne i MORBILE koje su MALE BOGINJE. Pitaj nekog lekara da ti razjasni razliku između MORBILA i RUBEOLA. I moli Boga da ne zakačiš virus morbila koji trenutno divlja Srbijom jer pripadamo generaciji koja nije vakcinisana čak ni jednom dozom.

Debi s tobom neću više da pričam o ovoj temi. Zadrt si i nedokazan toliko da postaje bespredmetno dokazivati ti išta.
Upravo sam danas u školi pričao sa lekarom sat vremena o tome jer deca oboljevaju od boginja. I upravo sam se podsetio koje su koje. Zato ti i kažem da su Rubeole i kasnije bezopasne. Male boginje su opasne samo za starije. Desei se neki smrtni slučaj i kod dece, ali je to potpuno normalno uvek bilo i nije epidemija. Ja sam ih preležao sve tri. I 99 posto mojih drugara. A pri kontaktu sa decom u školi naglašavamo ko od nas nije neke prelažao. Male boginje zbog svoje opasnosti su upravo bile obavezne da e preleže i to je bio svojevrstan način prirodne vakcine. Tako es živelo vekovima. Danas sam ovo sve pričao sa lekarom koji je bio u školi. I zato mislim da sam sto posto u pravo. Samo po neko od mlađih profesora ovo nije znao. Stariji imaju potpuno istovetno mišljene sa mnom.

Debi ne pričam napamet. Ovo što sam tebi rekla je sažvakano ono što sam čula od EPIDEMIOLOGA, VIRUSOLOGA i PEDIJATARA. Ne znam šta je taj tvoj doktor rekao ali ja više verujem svojim izvorima. A preležala sam i rubeole i varičele i zauške. Šarlah me je mimoišao kao i male boginje.

Svrha vakcinisanja je da se izbegne bolest ili bar da kad je dobiješ imaš blažu kliničku sliku. Dakle vakcina ne mora 100% da spreči pojavu bolesti ali sprečiće komplikacije jer će telo već biti spremno da prepozna bolest i da zna kako se braniti /ima antitela ili "zapis" kako ista napraviti/.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:29 pm

Ne interesuje me Epideolog ili Pedijatar. To o dečijim bolestim znaju svi. Moja baba i tvoja baba su to bolje znale od bilo kog lekara. Od ove tri vrste boginje i zauški nikada nije bilo vakcinacije do danas. U poslednje vreme da. Ali je to cilj dobiti i preležati.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:29 pm

Imam reći/pitati nešto pametno..Koliko dece umire u jebenoj SvrBiji od mnogih bolesti kojima su reper upravo loš imunitet!?i draga zoks ako nisi epidemiolog..šta i kako da Ti Saopštim?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:45 pm

Los imunitet ne zavisi od vakcine,vec prvo od nacina zivota i ishrane djece u Srbiji a i drugim balkanskim zemljama.Razlog vise da se vakcinisu.

Molim te Thabit da ne spamujes teme,ima mnogo tema koje dozvole spam,ali ovo je vec precizirana i ozbiljnija tema gdje nema mjesta spamovanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:46 pm

Astra ::
Los imunitet ne zavisi od vakcine,vec prvo od nacina zivota i ishrane djece u Srbiji a i drugim balkanskim zemljama.Razlog vise da se vakcinisu.

Molim te Thabit da ne spamujes teme,ima  mnogo tema koje dozvole spam,ali ovo je vec precizirana i ozbiljnija tema gdje nema mjesta spamovanju.
Uključi se u temu i napiši da li si preležala male boginje.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyČet Jan 11, 2018 11:58 pm

Prelezala sam ,kao i moja djeca,vodene ospice ili kozice,strucno nazvane varicele i to nije isto sto i male boginje-rubeole.

Varicele su baloncici ispunjeni vodom,koji pucaju i tako se sire,a rubeola je dfecenijama iskorjenjena a izgleda drugaije od obicnih ospica u narodu poznatih kao male boginje,sto nije korektan nativ

Rubeole:
Male boginje - epidemija  - Page 2 40kktk10
Varicele:
Male boginje - epidemija  - Page 2 Kako-i10
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:01 am

Ja sam preležao sve tri vrste boginja i svi moji prijatelji. Desi se da je po neko propustio pa onda dobije kasnije od dece. Ali vakcinu niko nikad nije spominjao do ove evropske farmaceudske gamadi.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:03 am

Ovde sam čak ranije i pisao na nekoj temi da u sedmom razredu nisam išao na međunarodnu olimpijadu iz matematike jer sam imao ovčije boginje. Pa od mene dobio ćale i on jedva preživeo, jer ih nije ležao kao mali.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:04 am

E moji Vi!Nije ovde reč,ili možda grešim!?o Životima!toga nam oduzimaju svakim danom građanskim merilima(i ako neko ima sumnje kakve neka pročita danubiusove replike na dnevnu štampu upravo ono za šta ste ga 'STISLI' onomad i frku na njega digli..!)
Eeee..lako je biti magare dok te sujeta radi u okviru egocentrizma..budi moodo pa spoznaj da je Šef,ma kakav god bio ipak,u pravu..pa bio i protivu nacionalsocializma..ccc :)
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Thabit


Datum upisa : 13.02.2017

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:08 am

O vrednosim se stavovima ne raspravlja,takve se čini ipak ili čitaju ili.. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:08 am

debilko ::
Ovde sam čak ranije i pisao na nekoj temi da u sedmom razredu nisam išao na međunarodnu olimpijadu iz matematike jer sam imao ovčije boginje. Pa od mene dobio ćale i on jedva preživeo, jer ih nije ležao kao mali.

Tacno i moj muz ih je dobio od sina pod stare dane i nikada se nije ni vakcinisalo protiv vodenih kozica ili ospica.....a to nisu male boginje,eto postavila sam slike da se uoci razlika izmedju tih bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:11 am

Jako dobro razlikujem sve tri vrste i ležao sam ih sve.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:11 am

Thabit ::
E moji Vi!Nije ovde reč,ili možda grešim!?o Životima!toga nam oduzimaju svakim danom građanskim merilima(i ako neko ima sumnje kakve neka pročita danubiusove replike na dnevnu štampu upravo ono za šta ste ga 'STISLI' onomad i frku na njega digli..!)
Eeee..lako je biti magare dok te sujeta radi u okviru egocentrizma..budi moodo pa spoznaj da je Šef,ma kakav god bio ipak,u pravu..pa bio i protivu nacionalsocializma..ccc :)
Čito si ih ti godinama kad sve znaš.Vodi ga kući.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:13 am

debilko ::
Jako dobro razlikujem sve tri vrste i ležao sam ih sve.

A Rubeolu?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:15 am

I rubeolu sam preležao. Ona se ne mora ležati. Prosto se vrlo lako preboli i nije toiko opasna za starije osobe. One su sitne boginje. Samo sam se izgleda prebacio oko varičela i ovčijih. Ovčije se još zovu velike,ali ne one Variole koje su opasne. Vakcinisalo se amo upravo od Variole Vere.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:27 am

debilko ::
I rubeolu sam preležao. Ona se ne mora ležati. Prosto se vrlo lako preboli i nije toiko opasna za starije osobe. One su sitne boginje. Samo sam se izgleda prebacio oko varičela i ovčijih. Ovčije se još zovu velike,ali ne one Variole koje su opasne. Vakcinisalo se amo upravo od Variole Vere.

Debs ti je kvaka. Narodni nazivi i stručni se ne poklapaju. Ako hoćeš da slušaš i da prihvariš evo napisaću ponovo:

Rubeola - sitne ili POGREŠNO zvane i male boginje.

Varičela - ovčije boginje
Morbile - male boginje

Variola - velike boginje

Dodatnu zabunu još unose i narodni nazivi koji se koriste u nama srodnim jezicima kao što su Bosanski i Hrvatski. Pa tako negde ospice su Morbile a negde Rubeole (ako sam dobro shvatila razgovor dve prijateljice iz tih oblasti). Baš zbog takvih zabuna nauka ima određene nazive na latinskom. Napravi paralelu sa svojom strukom i zamisli da ti dođe dete koje na zadatak 6+2=? napiše 4. Jer se kod njih + koristi kao oznaka za oduzimanje.

Završavam. Jer ti si rešio da je nebitno koliko je ljudi zaraženo. Koliko njih će možda umreti samo zato što si ti imao sreće i preživeo. Ako se meni nešto desi (nisam vakcinisana jer naše generacije nisu kačile čak ni jednovalentne protiv Morbila) ne pominji me po zlu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:42 am

Au bre Zox, baš sam voleo da se sretnemo i upoznamo ali se sad bojim da bih te zatekao sa iglom u veni, da si počela sama da se vakcinišeš smehsmeh










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Jan 12, 2018 12:44 am

debilko ::
Au bre Zox, baš sam voleo da se sretnemo i upoznamo ali se sad bojim da bih te zatekao sa iglom u veni, da si počela sama da se vakcinišeš smehsmeh

Ni pod razno. Ja se igle bojim ko nečastivi svete vodice. Meni ako ima nešto ... da zapalimo smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Kraj spama da nas Astra ne pomete.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2018 9:14 am

I Nišu imamo mrtvu porodilju od 21 godinu i bebicu zaraženu malim boginjama . Noćas su primili još jednu osobu sa upalom mozga ,kao posledicom malih boginja .
1255 je broj osoba kod kojih je potvrđena zaraza .Troje je umrlo .
Da podsetim -male boginje su bile ISKORENJENE decenijama -dok se nisu javili "protivnici vakcinacije" i dok im nije dat medijski prostor za njihove "teorije" .
Kakav "obogaćeni uran" i NATO -sami sebe ubijamo sopstvenom glupošću .










Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 23, 2018 9:17 am

Danubius ::

1255 je broj osoba kod kojih je potvrđena zaraza .Troje je umrlo .
Da podsetim -male boginje su bile ISKORENJENE decenijama -dok se nisu javili "protivnici vakcinacije" i dok im nije dat medijski prostor za njihove "teorije" .
Kakav "obogaćeni uran" i NATO -sami sebe ubijamo sopstvenom glupošću .


Ravnodušan prema plaču.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 11:43 am

U pokušaju da zakasnelo "osvesti" javnost ,"država " se setila da NAREDI vakcinaciju svih medicinskih radnika rođenih između 1971 i 1989 ,koji nisu vakcinisani ili su nepotpuno vakcinsani (a u povodu oboljevanja više zaposlenih u zdravstvu od malih boginja )
Iako sam pobornik vakcinacije ,i smatram da je realno da zdravstveni radnici daju primer ,ovakav pristup države je sprdačina sa zaposlenima u zdravstvu .
Kao da vidim da će da izvedu mlade ljude koji rade po zdravstvenim ustanovama pred TV kamere da tamo glume zamorce .
Šta je sledeće ,javne rektoskopije medicinara u cilju akcije prevencije raka debelog creva ?











Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 11:52 am

Danubius ::
U pokušaju da zakasnelo "osvesti" javnost ,"država " se setila da NAREDI vakcinaciju svih medicinskih radnika rođenih između 1971 i 1989 ,koji nisu vakcinisani ili su nepotpuno vakcinsani (a u povodu oboljevanja više zaposlenih u zdravstvu od malih boginja )
Iako sam pobornik vakcinacije ,i smatram da je realno da zdravstveni radnici daju primer ,ovakav pristup države je sprdačina sa zaposlenima u zdravstvu .
Kao da vidim da će da izvedu mlade ljude koji rade po zdravstvenim ustanovama pred TV kamere da tamo glume zamorce .
Šta je sledeće ,javne rektoskopije medicinara u cilju akcije prevencije raka debelog creva ?


Kreteni. Trebalo bi TEBE da vakcinišu. Prvo i pre svega (ako nisi preležao male boginje što se utvrđuje analizom krvi na antitela) jer pripadaš generacijama koje nisu vakcinisane ni jednom dozom protiv morbila. A drugo jer radiš s decom tj populacijom u kojoj se virus morbila najbrže širi tj to je ona najrizičnija grupa.

Što se vakcinacije zdravstvenih radnika tiče koliko sam ja obaveštena do 2020. treba SVI da budete vakcinisani i onim što nije spadalo u kalendar obavezne vakcinacije za generacije rođene pre uvođenja sadašnjeg kalendara.

Plus obavezno vakcinisanje sezonskom vakcinom protiv gripa koju koliko imam informacije uredno izbegavate. A jedan od inkubatora ste zahvaljujući radu sa već obolelih.

Takođe i vakcina protiv hepatitisa B je OBAVEZNA za sve radnike u zdravstvu.

Inače ovaj Zakon o vakcinaciji zdravstvenih radnika obuhvata ne samo direktno medicinsko osoblje (lekari, sestre i tehničari) već i pomoćno osoblje (higijena, kuhinje, vozači ...) kao i administracoju.

Dakle šefe zavrni rukav i budi primer.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 12:55 pm

ZoxZoja ::




Trebalo bi TEBE da vakcinišu. Prvo i pre svega (ako nisi preležao male boginje što se utvrđuje analizom krvi na antitela) jer pripadaš generacijama koje nisu vakcinisane ni jednom dozom protiv morbila


Za osobe starije od 1969 -tog godišta se smatra da su prirodno imune ,jer su ih naverovatnije preležale .Ja znam da sam imao sve vrste boginja ,samo ne "velike" (a i od toga smo vakcinisani kada je bila epidemija ) Uostalom ,primio sam sve moguće vakcine ,pa i onaj "torlakov MMR"(nazovimo ga tako ) negde 1971 .Tako da -niti ću dobiti ,niti širiti dalje . Male boginje - epidemija  - Page 2 98966











Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 1:14 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::




Trebalo bi TEBE da vakcinišu. Prvo i pre svega (ako nisi preležao male boginje što se utvrđuje analizom krvi na antitela) jer pripadaš generacijama koje nisu vakcinisane ni jednom dozom protiv morbila


Za osobe starije od 1969 -tog godišta se smatra da su prirodno imune ,jer su ih naverovatnije preležale .Ja znam da sam imao sve vrste boginja ,samo ne "velike" (a i od toga smo vakcinisani kada je bila epidemija ) Uostalom ,primio sam sve moguće vakcine ,pa i onaj "torlakov MMR"(nazovimo ga tako )  negde 1971 .Tako da -niti ću dobiti ,niti širiti dalje .  Male boginje - epidemija  - Page 2 98966


Generacije rođene PRE 1971-ve nisu vakcinisane ni tom jednom dozom jednovalentne vakcine protiv morbila. "SMATRA SE" je vrlo medicinski nalaz. Kao i "preležao sam sve vrste". Zbog ovakvog stava mal nisam udavila Debsa pre neki dan ali ajde matematičar i ne mora da zna sve to. Ali ti kao medicinski radnik da tako lupetaš mi ne ide u glavu. Jedini siguran način da znamo jesmo li ili nismo imuni je da se odradi titar na antitela.

"Primio sam sve vrste vakcina" znači da su tvoji (i moji) roditelji ispoštovali tada važeći kalendar vakcinacije. Koji u odnosu na današnji je bio vrlo oskudan. Ako mi ne veruješ potraži na netu informacije koje godine je uvedena koja vakcina.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 2:02 pm

Sada mi već svi idu na kurac sa vakcinacijom. Neka pocrkaju oni koji se nisu vakcinisali i neka se malo raščisti aer od idiota. Nemam empatiju prema žrtvama bilo kakve gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 2:05 pm

E pa nece glupsoni pocrkati nego neduzna djeca u cije ime odlucuju kreteni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Majčina dušica

Majčina dušica


Datum upisa : 24.06.2017

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Jan 30, 2018 9:35 pm

Nevjerovatno kako ljudi zbog par tekstova, negdje pročitanih, odluče da ne vakcinišu svoju djecu.Iako mogu uporediti statistiku oboljelih prije pojave vakcinacije i dok se ista provodila.Naravno da postoji mogućnost i nekih težih reakcija kod manjeg broja djece, ali to ne znači da ne treba vakcinisati djecu.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Feb 02, 2018 9:50 pm

Samo da vas obavestim da je krivična prijava protiv 43-troje ljudi podneta juče Prvom osnovnom sudu u Beogradu. Zbog izazivanja panike koja je dovela do smanjenja obuhvata vakcinacijom i posledično do epidemije koju sad imamo. Ako neko želi mogu da mu pošaljem tekst iste na FB ili na mail. Preopširno je za kopirati ovde.

Treba li da napomenem da je moje ime i potpis među nekih 270 ljudi raznih profila koji su kao grupa građana podneli ovu Prijavu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Feb 02, 2018 10:58 pm

A pitala sam se da li ce izvesti pred lice zakona bar te sto javno pozivaju na bojkot vakcine....drago mi je ako se to sprovodi,mada se bojim da ce lova i opet da podmaze gdje treba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptySub Feb 03, 2018 12:09 am

Astra ::
A pitala sam se da li ce izvesti pred lice zakona bar te sto javno pozivaju na bojkot vakcine....drago mi je ako se to sprovodi,mada se bojim da ce lova i opet da podmaze gdje treba.

To je samo prijava. Ali Tužilaštvo će morati da se pozabavi tim bar malo. Takođe će i novinari dobiti priču. Skrenuće se pažnja ljudima ko su ti koji si najglasniji zagovornici širenja zaraza. Kao i na njihova lupetanja o kojima sam već pisala i kačila slike na temi Oni truju našu decu.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Feb 16, 2018 6:30 pm

ZoxZoja ::


To je samo prijava. Ali Tužilaštvo će morati da se pozabavi tim bar malo. Takođe će i novinari dobiti priču. Skrenuće se pažnja ljudima ko su ti koji si najglasniji zagovornici širenja zaraza. Kao i na njihova lupetanja o kojima sam već pisala i kačila slike na temi Oni truju našu decu.

Primetiste li da se epidemija jedva i pominje po medijima -tj, skoro uopšte ne pominje ? Ako malo zaronite po netu ,jer ima i poneki(redak ) medij koji nije "režimski" ,naći će se i svež podatak .

Obolelih ima tačno 2 .222 a mrtvih (za sada ) 5 .

Što se tiče krivične prijave protiv zagovornika da se deca ne vakcinišu ,na inzistiranje novinara ,ministarka pravde Nela Kuburović je promrljala da će "razmotriti mere" .To znači -čekaćemo da epidemija prođe i tema ne bude aktuelna ,pa zataškati ,bez da iko bude kažnjen po zakonu . Da se kladimo ?










Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Feb 16, 2018 6:54 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::


To je samo prijava. Ali Tužilaštvo će morati da se pozabavi tim bar malo. Takođe će i novinari dobiti priču. Skrenuće se pažnja ljudima ko su ti koji si najglasniji zagovornici širenja zaraza. Kao i na njihova lupetanja o kojima sam već pisala i kačila slike na temi Oni truju našu decu.

Primetiste li da se epidemija jedva i pominje po medijima -tj, skoro uopšte ne pominje ? Ako malo zaronite po netu ,jer ima i poneki(redak ) medij koji nije "režimski" ,naći će se i svež podatak .

Obolelih ima tačno 2 .222 a mrtvih (za sada ) 5 .

Što se tiče krivične prijave protiv zagovornika da se deca ne vakcinišu ,na inzistiranje novinara ,ministarka pravde Nela Kuburović je promrljala da će "razmotriti mere" .To znači -čekaćemo da epidemija prođe i tema ne bude aktuelna ,pa zataškati ,bez da iko bude kažnjen  po zakonu . Da se kladimo ?

Šefe namerili su se na grupu ludaka. Čekamo da nam dostav broj pod kojim je Prijava zavedena i ime postupajućeg pomoćnika Tužioca kao i broj telefona. Pa ćemo da vršimo pritisak na njega pozivima da vidimo dokle je stigao.

Znam da redovno čitaš novine tako da si sigurno primetio koliko je članaka bilo o prijavljenim. Istina na slikama su #najpoznatije# face a ne i najveći "promoteri" slobodnog širenja zaraza.

Takođe smo smišljenom i dobro odrađenom akcijom uspeli da im otkažemo trininu" o obaveznoj vakcinaciji koja je u stvari trebalo da bude promocija nevakcinisanja. Kao i sve njihove tribine do sad. U roku od 24h im je otkazano gostoprimstvo u prostorijama Gimnazije Laza Kostić u Novom Sadu. Zasuli smo Direktora Gimnazije ali i nadležne inspekcije, Ministarstvo i pokrainske institucije mailovima. Veruj da su imali radnu nedelju zahvaljujući nama. Od Profesora na stranim fakultetima (naši ljudi u inostranstvu) pedijatara pa do mene kao zabrinutog građanina.

Bilo je i par gostovanja dr Tomislava Stevanovića u raznim emisijama na ovu temu. Za razliku od vremena od kad sam ja u ovoj priči veruj mi mnogo toga se menja. Sporo ali se menja.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyPet Feb 16, 2018 8:29 pm

ZoxZoja ::


Šefe namerili su se na grupu ludaka. Čekamo da nam dostav broj pod kojim je Prijava zavedena i ime postupajućeg pomoćnika Tužioca kao i broj telefona. Pa ćemo da vršimo pritisak na njega pozivima da vidimo dokle je stigao.

To je baš ono zbog čega nisam optimista .Koliko krivičnih prijava se "oteže" do zastarevanja po nekim fijokama ,i koliko sramnih odluka donose tužilaštva i sudovi u ovoj zemlji ? A tu građanstvo ne može ništa ,nažalost .
Ovde se radi o državnim službama koje nisu preduzele ništa ,ministarstvima ,i o osobama kojima je bila dužnost da reaguju po službenoj dužnosti .
Za pad helikoptera i sedam mrtvih niko nije odgovarao ,iako je dokazano da su direktno umešani i odgovorni ministri Gašić i Lončar ,i nikom ništa . Obojica su odgovorni i danas -Gašić kao direktor Bezbednosne Agencije ,i Lončar kao ministar zdravlja . Epidemija zarazne bolesti je valjda bezbednosni rizik ,valjda BIA treba da se bavi onima koji rečju i delom učestvuju u dezinformiranju javnosti , i subverzivno deluju protiv važećih zakonskih propisa ,a Ministarstvo zdravlja valjda preventivom ,u najmanju ruku ?
SNS država -gde niko iz SNS nizašta nije kriv ,čak i ako se dokaže da jeste ,neće odgovarati SNS Tužilaštvu i Sudstvu .










Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptySub Feb 17, 2018 1:00 am

Ja bih voleo da pocrkaj oni kojima laboratorije serviraju vakcine. Dečije bolesti se preleže i ne vakcinišeše se od njih.










Male boginje - epidemija  - Page 2 2iiv51gMale boginje - epidemija  - Page 2 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyNed Feb 18, 2018 1:05 pm

Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyNed Feb 18, 2018 1:10 pm

Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyNed Feb 18, 2018 1:22 pm

Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyNed Feb 18, 2018 1:33 pm

Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh

Kad nemarnost tj vaspitna zapuštenost pređe u oblik biološkog terorizma onda bi trebalo da reaguje Zakon. Što se i nadamo da će.

Nešto zamišljam onu 72-gu i epidemiju Variola vere i ove današnje fensi fejZbuk mame. One hoće da im se dostavi spisak svih kompinenti vakcina. Da im se da pravo na slobodu izbora bla bla truć ... ŠAMARČINA od policajca koji obezbeđuje zdravstveni punkt. Ustaj Tile pobi nas ova demokratija i sloboda govora.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyNed Feb 18, 2018 3:47 pm

ZoxZoja ::
Eugen Grafvajer ::
Astra ::
Eugen Grafvajer ::
Jesam li Vam rek'o da me zabole racQ za mrtve od kuge, kolere, boginja, dizenterije i sličnih prehlada zbog nevakcinacije? ludismeh

Nemoj tako,imas unucice koji su mali,u rizicnoj grupi,ne daj boze jos sirih razmjera.

Nevakcinisanje je nemarnost roditelja prema deci i ostalima a sami smo krivi što ih nismo izveli na pravi put. Ako ćemo realno, google nije medicinska enciklopedija, niti medicinski savetnik a fejzbuk i twitter, nisu normativi ponašanja zrelih ljudi, nego, zabava. Znači, kako si sijao, tako ćeš i žnjati. ludismeh

Kad nemarnost tj vaspitna zapuštenost pređe u oblik biološkog terorizma onda bi trebalo da reaguje Zakon. Što se i nadamo da će.

Nešto zamišljam onu 72-gu i epidemiju Variola vere i ove današnje fensi fejZbuk mame. One hoće da im se dostavi spisak svih kompinenti vakcina. Da im se da pravo na slobodu izbora bla bla truć ... ŠAMARČINA od policajca koji obezbeđuje zdravstveni punkt. Ustaj Tile pobi nas ova demokratija i sloboda govora.

Demokratija je u svakom slučaju, zakon jačeg a u ovom slučaju se radi o gluposti pojedinaca. ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Feb 20, 2018 12:35 pm

Šesta žrtva morbila je 30 godišnja Beograđanka .
Dok se neka udruženja građana bore kako znaju i umeju protiv šarlatana ,režim se preko medija fokusira na one iz sveta estrade koji politički "nisu njihovi" ,kao Karleuša ili Mirjana Bobić Mojsilović, dok likove kao što je onaj "pod mač" ,Petrović , ni ne pominje u kontekstu "oni su krivi za smrt dece " .
Suštinski -i dalje se zvanično ne preduzima ništa ,sem ovo od strane svesnih grupa građana .
Procene su da ima još 30 000 dece koja nisu vakcinisana ,a "pametni " roditelji sada koriste drugi trik da deca ne budu vakcinisana .Kao ,deca su "alergična na jaja" ...pa ne mogu da prime .










Male boginje - epidemija  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Feb 20, 2018 8:14 pm

Ja se izvinjavam što nisam sasvim upućena u tematiku i što ću vjerovatno postaviti par glupih pitanja, ali prosto moram.
1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu
2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe
3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Feb 20, 2018 8:40 pm

justicija ::
Ja se izvinjavam što nisam sasvim upućena u tematiku i što ću vjerovatno postaviti par glupih pitanja, ali prosto moram.
1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu
2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe
3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?

1. da li je vakcinisanje obavezno po zakonu

U Srbiji je vakcinacija obavezna po zakonu. Izuzeti su samo oni koji imaju medicinsko opravdanje za izuzeće. Inače vakcinacija kao preventivna mera obavezna zakonom u srbiji postoji već oko 150 godina. Bukvalno od početaka vakcinacije kao preventive. Konkretno vakcina protiv morbila u jednoj dozi uvedena je za generacije rođene 1972-ge i kasnije. A revakcinacija u sedmoj godini života za one rođene oko 90-te (nisam 100% sigurna koje tačno.

2. da li je ova epidemija opasna samo za nevakcinisane ili i za vakcinisane osobe

Morbile prati niz komplikacija kao što su upala pluća, encefalitis i slično. Zato su pre svega opasne za nevakcinisane. Najmlađi oboleli u Srbiji je beba od 15 dana. Takođe su opasne za imunokompromitovane kod kojih osnovna bolest ne dozvoljava vakcinisanje. Stariji slabijeg zdravstvenog stanja koji ih nisu preležali u detinjstvu su takođe u opasnosti. Zato je bitno držati procepljenost na nivou od 95% kako bi u slučaju ojave morbila ona bila sporadična i izolovana na pojedinačne slučajeve a ne epidemijskih razmera.

U Srbiji je oko 2500 obolelih, 5 ili 6 smrtnih slučajeva gde je dokazana morbila, više stotina teških upala pluća, hospializacija nekoliko stotina obolelih.

Vakcinisani jednom dozom mogu da obole. Ali će im klinička slika biti mnogo blaža i verovatno će proći bez komplikacija. Dakle najugroženiji su nevakcinisani a naročito deca do godine starosti jer se prva doza dobija u uzrastu od 12 meseci.

Vakcinisani sa dve doze i oni koji su bolest preležali imaju trajnu zaštitu. Naravno kod nekog zanemarljivog dela vakcinisanih prostonarodno rečeno vakcina se ne primi.

3. ko provjerava kvalitet tih vakcina koje se daju i ko je odgovoran za njihov kvalitet?

MMR (morbile, zauške, rubeola) vakcinu proizvode samo 4 farmaceutske kuće u svetu. Procedura proizvodnje je pod vrlo strogim režimima. A da bi neka vakcina uopšte ušla u upotrebu mora da prođe serije testova koji su još rigorozniji nego za lekove.

Ali vezano za kontrolu moram da napomenem da vakcine zahtevaju takozvani hladni lanac (nisam sigurna dal sve ili samo neke) i to bi trebalo da kontroliše neka od nadležnih službi Države gde se ista koristi. Zato u nekim domovima zdravlja neće da ti apliciraju vakcinu koju sam kupiš u apoteci. Jer nemaju kontrolu nad hladnim lancem tj čuvanjem iste do trenutka aplikacije.

Nadam se da sam ti kao zainteresovani laik objasnila bar deo onog što te interesuje.

I glupih pitanja nema. Postoje samo glupi odgovori. Onoliko koliko sam znala a čula sam od onih kojima je medicina i imunologija struka ja sam odgovorila.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Feb 20, 2018 9:03 pm

Znate...moj Mičigen je mala sredina...što bi rekli, provincija.
Ali procenat vakcinisanosti prelazi 95% .
Dok je Banja Luka već u problemu.
To su ti "moderni" roditelji...
Samo kaznjavati!











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 EmptyUto Feb 20, 2018 9:07 pm

Hvala Zojita.
I dalje mi nije jasno da se ne izriču kazne kada se roditelj uredno pozove da dovede dijete na vakcinaciju, a roditelj to odbija. Slažem se ja da je roditelj staratelj tog djeteta i donosi odluke umjesto djeteta, ali samo dok je to dobro za to dijete. Kada to nije dobro, onda se o tome obavijesti centar za socijalni rad kao organ starateljstva koji će preduzeti sve potrebne radnje da se zaštite interesi djeteta, pa ako je to nužno da ga zaštiti i od roditelja.
Potpuno razumijem i roditelje koji su iztraumirani svim i svačim. Nisam roditelj, ali iskreno bila bi u velikoj brizi da li vakcinisati ili ne. Obzirom da se "ciganče tuče dok ne razbije tikvu" smatram da bi ustanova koja kontroliše kvalitet vakcina morala biti na čestim kontrolama da se vidi šta je to što se uvozi i daje našoj djeci.
Danas pitam jednog dječijeg ljekara zašto su u Bijeljini u bolnici zabranjene posjete, mislila sam da je grip u pitanju, čovjek mi kaže da jeste i grip, ali prvenstveno zbog epidemije malih boginja od koje se strahuje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Male boginje - epidemija    Male boginje - epidemija  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Male boginje - epidemija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Mesto za besplatne male oglase

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: