DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MI KOJI RADIMO.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MI KOJI RADIMO.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 MI KOJI RADIMO....

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptySre Sep 30, 2020 3:46 pm

...ili smo radili ,ili bi želeli da radimo u "inostranstvu" ...koja su vaša iskustva ?
Tema je samo naoko "ograničena" -jer imamo Astru ,Boske ,Zox pa i Eugena ,koji rade u "inostranstvu " ,Oki upravo ide ,a nije tajna da pola regiona takođe želi da ode na "privremeni rad" (koji se obično pretvori u "stalni" )
Dakle ,vaša iskustva ?

MI KOJI RADIMO.... 960c40d0-0001-0004-0000-000000480059_w996_r1.77_fpx43.89_fpy45
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptyPon Okt 05, 2020 8:37 pm

Samo jednom sam "radio" tri dana u Nemačkoj (tačnije -noći ,i to sam svirao )
Verovali ili ne -mesto se zvalo Fackoffen. zubic Dobili smo put ,smeštaj ,neograničenu klopu i piće (smanjili smo rezerve piva u DE ,znatno) i simboličnih 50 DE "maraka" (po večeri )
Dva puta sam po istom pitanju imao priliku otići -na mesec dana u sred zime u Insbruk, u neki hotel ,i u Ofenbach kod nekog Muje ili Zije (restoran)
U prvoj prilici nismo svi mogli dobiti godišnji ,a u drugoj nam je naš bubnjar saopštio da ima doživotni izgon iz Nemačke (provalne krađe ,više od 200 ) jbt
Ovo drugo -bolje da nismo otišli ,umesto nas smo poslali drugare ,lokalni bend ,i treće veče su ubili nekoga pred njihovim očima .Iste noći su pobegli kući .
No nije isključeno da neću otići pod stare dane ,da negde budem noćni čuvar ili nešto slično .Jer za par godina se može zaraditi veća penzija nego ovde za 40 godina staža.










MI KOJI RADIMO.... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptyPon Okt 05, 2020 9:56 pm

Moje iskustvo?
Kamo sreće da sam otišla ranije!
Ja sam neko ko je bio strašno vezan za familiju, grad, prijatelje...
Nakon izbjeglištva i povratka,  nisu mogli da me ubijede da idem u BL u školu,  a kamoli da odem "preko" ...
I čvrsto sam stojala iza toga da nikad (više) neću otići iz mog Mičigena...
Sve dok se nisam udala i dobila moje "prvenče" ...
I upravo je ona bila moj "okidač" da prelomim i odem.
I nikad se pokajala nisam.
Jednostavno sam rijesila sa sobom...bilo je ili ostati i raditi za 100-150e ili otići i boriti se za neko bolje sutra njoj. Ne meni...znala sam šta me čeka i da neću moći da biram posao.Bilo je samo da radim bilo šta...da zaradim da ne zavisim ni od koga.

Tada sam samo jednu njenu kremicu placala 60e, a to je fast pola moje plate!

Uglavnom,  jedva sam čekala dan da dobijemo vizu i odemo.
Od tog momenta Beč je postao moj grad...
Olaksavajuca okolnost je bila da su mi roditelji bili tu, kao i dobar dio familije...tako da sam mogla odmah poceti da tražim posao. Svi su uskakali kad je trebalo odvoditi dijete u vrtić ili otići po nju...cuvali bi je ako bi bila bolesna...
Sve u svemu,  ništa mi nije bilo teško...bilo je faza kad sam radila dvokratno,  a izmedju bih isla da radim privatno...
Kad smo se "sredili" , prestala sam da radim privatno i izabrala sam da radim jednokratno...od ponedeljka do petka kako bih bila kući kad one dodju iz škole...

Nikad nisam bila "gramziva" i nisam dozvolila da postanem rob novca.
Zadovoljna onim što imam...samo da mogu da obezbjedim djeci neki normalan život.
Da im pružim ono što u mom Mičigenu nikad ne bih mogla.












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptyPon Okt 05, 2020 11:25 pm

bosankaa ::
Moje iskustvo?
Kamo sreće da sam otišla ranije!
Jako lepo si napisala,i više nego iskreno .Hvala .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptySre Okt 07, 2020 5:57 pm

Ja sam dud banaCki tristogodišnji kojeg je nemoguće presaditi u drugi sokak a ne u drugu državu. Onda je dogorelo do nokata i otišla sam par puta "na crno" u Slovačku. Njiva, zarada koja se svela na oko 100-120 evra mesečno na godišnjem nivou ... Otići u Slovačku legalno je bilo teško pa je izbor pao na Hungariju. Videli ste slike i čitali objave pa ne moram da vam pričam da mi je bilo lepo.

Trenutna situacija mi je - čekam da me zovu da se vratim. Rekla sam ženi u Agenciji da ne biram. Bilo gde od Segedina do Đera. Sve su to "naši" gradovi. A poslovi u principu nisu ni komplikovani ni teški. Jedino sam postavila uslov da bih smene od 8 sati.

Sve u svemu trebala sam ovo da uradim pre 25 godina. Ali nije nikad kasno.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptySre Okt 07, 2020 7:15 pm

Moja sestra je otisla tamo vec 81. Isla sam u Svicu turisticki, gledala kako tesko rade i nisam imala ni malo zelje da odem na rad vani.Istina je da sam imala dobar posao, dobru platu i svoju kucu i kud da idem bit sluga necija, a imala sam i dvoje male djece koje bi u to vrijeme morala ostaviti, a to nije nikako dolazilo u obzir.
Elem, subina odluci drugacije, ostavise me bez posla, bez kuce, ajde grlom u jagode.....po belaju, najduze vodjen proces za dozvolu boravka je bio moj slucaj i tu mi prodjose najvolje godine kad sam mogla i da se skolujem i radim.E kad dobih papire, tad sam vec bila stara za skolovanje, dok bi zavrsila, bila bi jos starija, tako da sam odustala.Godinama sam bila " hauswart", to mi je bila dodatna zarada, nikako nesto od cega se zivi.Radila san uvijek nekih 20%, meni dosta jer nisam osoba koja jagmi i slaze.....vise sam se predala porodici....djeci. I sad radim pod uslovom da je vrijeme fleksibilno, da mogu bit slobodna kad mi treba, inace ne bih ni to radila.Za mlade je raj, ne samo finansijski, oni su odrasli tu, to je njihov sisten, njihova drzava i ne znaju za drugacije.Nama uvijek nesto nedostaje....mnogi kompenzuju novcem, ne znam koliko to pomaze.
U svakom slucaju bih svakome preporucila da ide van, jeste tesko, ali navikne se covjek na sve.

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptySre Okt 07, 2020 8:44 pm

ZoxZoja ::


Trenutna situacija mi je - čekam da me zovu da se vratim. Rekla sam ženi u Agenciji da ne biram. Bilo gde od Segedina do Đera. Sve su to "naši" gradovi. A poslovi u principu nisu ni komplikovani ni teški. Jedino sam postavila uslov da bih smene od 8 sati.

Sve u svemu trebala sam ovo da uradim pre 25 godina. Ali nije nikad kasno.
Meni stalno iskaču na FB "Posao u Mađarskoj" ? Ako ne biraš-ne treba da "čekaš"

Astra ::

U svakom slucaju bih svakome preporucila da ide van, jeste tesko, ali navikne se covjek na sve.
Razumem te apsolutno -ali "naše Juge"više nema .
Ipak si otišla "u zadnji čas" (bilo bi bolje da si mogla ranije ,pa da ne doživiš "ratnu BL" no opet....ispalo je ipak dobro (kako je moglo biti )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... EmptySre Okt 07, 2020 10:22 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::


Trenutna situacija mi je - čekam da me zovu da se vratim. Rekla sam ženi u Agenciji da ne biram. Bilo gde od Segedina do Đera. Sve su to "naši" gradovi. A poslovi u principu nisu ni komplikovani ni teški. Jedino sam postavila uslov da bih smene od 8 sati.

Sve u svemu trebala sam ovo da uradim pre 25 godina. Ali nije nikad kasno.
Meni stalno iskaču na FB "Posao u Mađarskoj" ? Ako ne biraš-ne treba da "čekaš"

,,,

Iskaču ti oglasi i meni samo što sam se ja opekla u Slovačkoj sa nekom šklj agencijom. Da ne pominjem takozvane "agente" kojima je posao da šalju ljude "preko". Što zdušno i rade ali zato ako imaš neki problem kad odeš njih nigde nema. Skoro kao prodavci robova. Zato sad idem na siguricu. Bolje da čekam par nedelja nego da me "pošalje Mira iz Bajmoka" pa tek tamo da utvrdim da mi je smeštaj u svinjcu i da mogu da se pozdravim sa radnom vizom i svim ostalim.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MI KOJI RADIMO.... Empty
PočaljiNaslov: Re: MI KOJI RADIMO....   MI KOJI RADIMO.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MI KOJI RADIMO....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» RADITE LI "NA SEBI "?
» NADOGRADNJA NOKTIJU -mi to radimo ,izvolite !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: