DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li smo slobodni? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li smo slobodni? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li smo slobodni?

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Da li smo slobodni? Empty
PočaljiNaslov: Da li smo slobodni?   Da li smo slobodni? EmptySub Feb 06, 2021 7:47 pm

Od početka pandemije covida svjedoci smo raznoraznih oblika uskraćivanja prava na slobodu: od oduzimanja prava na slobodu kretanja pa na kraju i do oduzimanja prava na slobodu govora.
Svjedoci smo na društvenim mrežama da se kažnjavaju ljudi koji iznose svoje mišljenje i svoje stavove koji nisu u skladu sa onim koje propagira SZO, sve pod parolom da je u pitanju zdravlje ljudi. Još mogu i da razumijem kada je u pitanju zdravlje ljudi, čak i ako se ne slažem s tim. Mogu se pravdati time da se unosi zabluda i slično.
Ono što mi je danas upalo u oči je sankcionisanje svega živog. Primjera radi, u fb grupi u kojoj smo Astra i ja, čovjek je postavio nekakvu objavu koja se odnosi na Helowen. Obična glupost koja je smiješna. Posledice su sankcije jer zaboga njegova objava vrijeđa.
Ako krenemo malo dalje da analiziramo, imamo slučaj Trampa sa zatvorenim profilima na Facebooku i Twiteru. Znaaam i tu će reći da je Tramp izazvao pobunu, smrt ljudi i slično, ali zaboga, bilo je toliko načina da se to sankcioniše.
Znači, imamo sledeću situaciju: imamo današnjicu koja je htjeli mi to priznati ili ne određena društvenim mrežama, na ovaj ili onaj način.
Društvene mreže su u vlasništvu ljudi koji imaju ogromno bogatstvo, onaj ko ima ogromno bogatstvo ima moć da upravlja ljudima. Ništa novo, tako je od kako je svijeta. Gebels je pokazao kako se posao radi, nauka uznapredovala i eto nas.
Dobrodošli u "1984".

Ne znam da li se slažete sa mnom, voljela bih da razmijenimo mišljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li smo slobodni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo slobodni?   Da li smo slobodni? EmptySub Feb 06, 2021 8:01 pm

Da se sankcionisem ja i moj stav, ok, ne svidja se onima nista sto nije klimanje glave, ali, blokiraju mi clanak Rudanove, 3 jebaca apokaliose......uz obrazlozenje objavljujem neistinu....halo, ja sam objavila istunu, ganjajte Rudanovu pa nju pitajte sta je objavila....ma, doslo je tako vrijeme da cemo kaccit slike lavande.

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li smo slobodni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo slobodni?   Da li smo slobodni? EmptyNed Feb 07, 2021 10:17 am

Uvjetovani smo ispunjavanjem želja, moćnicima. zubic
No, ako nemaš posebnih želja, široko ti polje.Počneš se ponašati mimo svojih principa i osnovnih ljudskih načela. Onda imaš neograničenu slobodu, dok te ne ulove. Svaka revolucija, jede svoju decu. Svet je postao jedan veliki geto. Upravnici se menjaju od regije do regije.
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li smo slobodni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li smo slobodni?   Da li smo slobodni? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li smo slobodni?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: