DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TENIS - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TENIS - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TENIS

Ići dole 
+12
ZoxZoja
debilko
Kijara-brm
nikolicka
montoya
Djulieta
bosankaa
Blebetalo
Gothic
LepoJebiTiFin
Danubius
doctorr67
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Sep 19, 2018 9:47 pm

First topic message reminder :

Danas je objavljeno da je Rafa odlučio da zbog povrede ,propusti "kinesku turneju" (Peking i Šangaj)
Pošto je "osvajač" -izgubiće nekih 1.100 bodova .
Nole ne brani ništa ,pa je matematika sledeća:

Ðoković trenutno ima 6.445 bodova, Rodžer Federer 6.900, a Nadal 7.660

Ukoliko Nole bude u formi (a "kineska" turneja mu je do sada dobro išla (više puta osvajao oba turnira) ), Nole bi 2018 mogao da završi kao nr 1 na ATP,ukoliko osvoji oba turnira ?
Kakvo bi to bilo čudo ,neviđeno u istoriji tenisa.

Napred, Nole!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPet Dec 03, 2021 6:22 pm

I opet -isto ,Nole ,spasavaj ?

Dušan Lajović, 33. igrač na svetu, je poražen od 279. na ATP listi Borne Goje sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

Srbija je u teškoj situaciji pošto je računala na pobede oba singla kako bi izbegla da dublovi odlučuju jer su na strani Hrvatske prvi dubl sveta Mektić - Pavić.

Ipak, pre toga mora Novak Đoković da dobije Marina Čilića, a zatim da proba sa Nikolom Ćaćićem da izbori pobedu.
----
Pa ni Nole nije Bog lično .
Ali ,nada umire poslednja .Pa da se nadamo .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPet Dec 03, 2021 8:48 pm

Očekivano -Đoković je sredio Čilića 2:0 (6:4,6:2 ) i sada odlučuju dublovi .
A tu nismo u nimalo dobroj situaciji -Hrvatska ima najbolji dubl sveta .
Teško biti optimista .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Dec 04, 2021 9:02 am

I ostvariše se moje crne slutnje .Hrvatski dubl je oduvao Noleta i Krajinovića -7:6 ,6:1 .
Čestitike Hrvatskoj -nadamo se da će "salatara" ipak završiti "u regionu" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyČet Jan 06, 2022 12:29 am

Vesti su protivrečne.
Po jednima -Novak Đoković je proteran iz Australije i neće moći da učestvuje na Autralian Openu -iako je podneo molbu za medicinsko izuzeće (zbog cereaije ,gde se vakcina ne preporučuje ) i koja mu je odobrena ?
Po drugim vestima -podneta je žalba ,i Novak ima još 14 sati da se žalba usvoji .
Kakogod -znaćemo sutra .
Jedna verzija je -nema izuzetaka nizakoga ,nevakcinisani ne mogu ni na jedan ATP turnir .
Svetska i domaća javnost se dvoumi između "podržimo Novaka ,nećemo vakcinu" do onoga "Nole-što se u vraga nisi vakcinisao " ?
No, sutra ćemo znati kako se završilo.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 7:50 pm

Rašomonijada oko Noleta i dalje traje -epilog će se znati u ponedeljak .
Ali je fascinantno (i pomalo glupo ) koliko se mržnje izliva prema Australiji i koliko se Nole "zloupotrebljava" ?
Ružno i videti -nepoznati srBski patriJoti su natakli Noletovu glavu na onu poznatu sliku "Solunac" ? Ili mu "nataknu glavu" na "raspetog Isusa" ?
Ma daj....toliko je stupidno i neukusno da neću ni "copy" .
Stvar je vrlo jednostavna .Nole je  ili ispunio "uslove" ili "nije" .
Vidi čuda -Australija je propisala (što je njeno pravo ) da niko ne ulazi nevakcinisan -taman da je Nole ,engleska kraljica ,ili Kajli Minog .
Još većeg čuda -zakoni se tamo poštuju -bez izuzetaka ?
I kod nas se "donose" ,imamo i Ustav ,ali to ne važi za "burazere" ,"kumove" i sl -samo za sirotinju raju . Pa smo iznenađeni i uvređeni -kada vidimo da ima i takvih država ?
Ko bi ovde smeo da pita da li je Ceca "vakcinisana" ,dok se mota okolo ,ili da li joj važi pasoš?
Jer je to ,pobogu "Ceca" ?
U uređenim državama nema "Ceca" -i holivudske zvezde ,ako se uhvate da voze pijani -ravno u zatvor .
Političar pravi bunga -bunga žurke ? Taman da si Berlsukoni-zatvor (fala na pitanju -Palma je dobro i bezbrižno )
Tako i sa Noletom .Ne Srbija -nego i većina regiona i sveta očekuje da Nole "brani" i osvoji i 10 tu titulu na Australia Openu .
Ali -ako mu je "tim" zeznuo "papire" ,šta onda ?
Pa Australian Openu ,pobogu ,je važno da igra najbolji igrač sveta ? Malo logike -ne bi škodilo ?

ps .
Neko se zezao na FB oko pesme "Ko to kaže ,ko to laže..." i oko ogromnog "angažovanja" (odjednom ) svih velikoSrbskih i desničarskih "snaga" (koji su koliko juče ,Noleta nazivali "Hrvatom" i sl)

"Dvajestdruge ,dvajestdruge -kengur udario ?
Dvajest druge ,dvajestdruge -Nole pobedio "

smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 9:18 pm

Bogami Dani, upravo sam slušala ministra zdravlja iz Virdžinije u Australiji koji kaže da je po zakonima Virginije ispunio sve uslove za ulazak. Samo neka mi niko ne kaže da po zakonima Virdžinije može a po državnim zakonima ne može, to bi fakat bio paradoks za vjerovali ili ne!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 9:43 pm

justicija ::
Bogami Dani, upravo sam slušala ministra zdravlja iz Virdžinije u Australiji koji kaže da je po zakonima Virginije ispunio sve uslove  za ulazak. Samo neka mi niko ne kaže da po zakonima Virdžinije može a po državnim zakonima ne može, to bi fakat bio paradoks za vjerovali ili ne!
Savezna država se zove Viktorija .
I koliko sam ja ukapirao -upravo je suprotno ? Australija sve odobrava ,regionalna jedinica ,ili savezna država Viktorija pravi sranja ?
Jer se danas javio premijer Australije ,koji kaže da je sa Noletom sve ok -ali se ne mogu mešati u nadležnosti Viktorije ?
Najgore što mi ne možemo da dobijemo prave podatke ,da bi uopšte imali neko mišljenje . Naši mediji su sranje-a čini da ni "svetski" ne barataju validnim činjenicama ?
Biće da ti je ona tvoja "odrednica" paradoks -najbliža istini .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 9:53 pm

Pa još gore Dani ako je tako. Ja sam stvarno legalista po ubjeđenju, ali je totalna ludnica i takvo regulisanje propisa. Osim toga, evo vidim sve više je sportista koji podržavaju Đokovića, pri tome ne mislim na naše, nego na svjetske.
Iskreno, jedva čekam epilog čitave priče.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 10:41 pm

justicija ::
Pa još gore Dani ako je tako. Ja sam stvarno legalista po ubjeđenju, ali je totalna ludnica i takvo regulisanje propisa. Osim toga, evo vidim sve više je sportista koji podržavaju Đokovića, pri tome ne mislim na naše, nego na svjetske.
Iskreno, jedva čekam epilog čitave priče.
Naravno da podržavaju -svi podržavamo .Nejasna je cela priča .
Ali uz logiku ...koji bi bio interes Austraian Opena da najbolji igral sveta tamo ne igra ?
Nema logike ?
Birokratija ,možda Noletov tim nije odradio "papire "kako treba ?
Možda neko poštuje zakon -koji treba da je isti za sve?
Ko zna ...
Seti se da je Koštunica bio "legalista" -pa se zakon nije poštovao kada je bila u pitanju "pobuna JSO" i koješta .
Ne impliciram ništa ka tvom stavu "legalizma" .
Ali mi se čini da uopšte ne treba kidati živce oko toga .
Zabole Noleta ? Osvojio je sve živo ,i šta ?
Kako god se završi ovaj cirkus -ode Nole u svoju kuću i kod porodice u Monte Karlo, gde živi .
Činjenica -bez ijedne loše konotacije .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 11:29 pm

Ne bih ja na njegovom mjestu čak i da budem u pravu igrala na Australian openu. Ma jebite se i vi vaš turnir!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 08, 2022 11:53 pm

Suština svega ovog je u tome da Australija ima najstrože antiepidemijske mere u svetu. koro dve godine su u lokdaunu, ograničeno kretanje u krugu od par km ... i onda se nađe Đoković koji se kurči kako je dobio izuzeće za ulazak u Australiju (čak i neki njihovi građani nisu mogli da se vrate) pa su građani digli dževu. Plus poznat je Đokovićev avaks stav. Onda je klupko počelo da se odmotava jer su se političari malo uplašili za svoj rejting pa su carinici pročešljali njegovu dokumentaciju.

Trenutno se kroz društvene mreže vrti vest da mu je PCR test od 16,12, bio pozitivan a sledećih dana je šetao, išao na društvena dešavanja ... nešto u pošti i podela godišnjih nagrada deci iz TSS. Sve u svemu sumnja se da je izveštaj o preboljevvanju lažan. Još gora stvar je da je sumnjao da je zaražen, testirao se i išao u masu. Sve u svemu jedno veliko razočarenje bar za mene mada znam koliko je prolupao od kad je počela pandemija.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 12:14 am

Sad pisu svasta, dobio je vizu koju nije sam popunjavao, dobio izuzece kao jos 20 njih tamo, nije jedini.....pa laze, pa falsifikuje.....samo zato sto je reko da nije duzan nikome davat na uvid njegov podatke o zdravlju, pa i vakcini.
ASvasta mu sad uvaljuju, ali na njegovom mjestu, ne bih im ja odigrala mec, za mene je heroj, jedte srpski inat, ali cijenim bas to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 12:17 am

ZoxZoja ::
Suština svega ovog je u tome da Australija ima najstrože antiepidemijske mere u svetu..

I inače Australija ima najstrožije mere u svemu -nakon gorkih iskustava sa "uvezenim vrstama" od "žaba šećerne trske" do miliona drugih parazita koji dolaze od "nevinih" proizvoda iz drugih delova sveta -kroz hranu ,koju mnogi građani Australije pokušavaju da "prošvercuju" iz svojih matičnih država -od Kine do Afrike .
Ja često gledam dokumentarce na tu temu -čak sam bio i ljut što nekom mladom bračnom paru nisu dozvolili da "uvezu" neke instrumente (udaraljke ) iz Brazilla .Pokazalo se da "udaraljke" sadrže razna zrna biljnog porekla sa biljnim parzitima koji opstaju po 50 godina ?
Tako da podržavam Australiju u primeni zakona .
Naravno da podržavam i Noleta ,i nadam se da će se ipak završiti dobro .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 1:20 am

Cela ova priča ne bi ni bila ispričana da se Novak vakcinisao kao sav normalan svet. Ali on NEĆE jer ... je uobrazio da je popio svu pamet ovog sveta. Krenuo je u opasne vode pseudonauke sa sve "energijama piramida" grljenjem drveća i sto drugih čuda.

Sad kad su svi svetski mediji preneli priču o tom testu i njegovom bahatom ponašanju i plus mogućnost da je test bio falsifikovan ozbiljno je uzdrmao nastavak karijere.

O histeričnom ponašanju njegovog oca ovih dana neću da trošim reči. Izazvao je masovnu histeriju koja ide dotle da visoki crkveni dostojanstvenici umesto da ga opomenu da ne pravi od sina idola (novi Hrist, vođa slobodnog sveta i ostalo šta je već izgovorio) pozivaju narod da se moli za "stradalnog Noleta".

Plus ovo sa mogućim falsifikovanim testom može da naškodi svima nama koji prelazimo granicu. Znam da i u drugim državama postoji falsifikovanje ali se počinioci strogo kažnjavaju kad se uhvate. Ovde "država" i njeni najviši činovnici staju iza svega toga.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 1:28 am

Sa dijagnozom kao Nole se ne bi ni jedan NORMALAN vakcinisao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 1:46 am

Astra ::
Sa dijagnozom kao Nole se ne bi ni jedan NORMALAN vakcinisao.

Celijakija nije kontraindikacija za vakcinu. Nije nepoznata niti egzotična bolest koju je Nole prvi na svetu zapatio. Bratova školska drugarica je to imala (ima i dan danas jer to je trajno stanje) a oni su 74 godište. Otkriva se još u detinjstvu. Ovo što Nole ima je intolerancija ... otprilike kao što ja ne jedem papriku jer mi "ide na grlo". Ili neko ne jede kupus jer ga nadima.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 8:09 am

Da li je test falsifikovan ili ne, o tome su gospoda koja su pregledala njegovu dokumentaciju radi izuzeća trebali prije da misle i da kontrolišu. Te priče da je test falsifikovan sada ne drži vodu. To je opet propust te australijske komisije koja je odlučivala. Pa sad će valjda neko reći da je svaki dokument falsifikovan?! Čudo ne pišu da je i viza koju je dobio falsifikovana!
O tome da li on hoće ili "NEĆE" kao što Zoja napisa, to je njegova stvar. Još uvijek nije zakonom propisano da se mora vakcinisati. Znam, sada ćete reći jeste propisano za ulazak u Australiju. Da, ali je isto tako ostavljena i opcija kada je moguć izuzetak. Taj izuzetak očigledno nije iskoristio samo Novak, nego koliko čitam još 20 tenisera. To potvrđuje i ona Češka teniserka koja je izjavila da je "Novak kriv" što su je prebacili u isti hotel kao Đokovića. Znači imala je istu situaciju, ušla, a onda su poslije Noleta skontali hajde bar nju da stave s njim da nije jedini.

U raspravi sa voljenim mi suprugom o navedenoj temi čuh od njega veliku istinu: oni su sila i ne može se protiv njih.
To i jeste suština čitave priče. Novak se zanio tako što je želio da ne igra po njihovim pravilima ali istovremeno iskoristi sve opcije koje su na njegovoj strani.
Ljudi, ne radi se tu o vakcini, nego o sili, jednostavno im se može.
Jedva čekam da vidim kakvu će sud odluku donijeti.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 9:11 am

Justi ima još jedna istina. Novak se na sva usta hvalio kako on može ono što običan Ozi ne može. Da uđe u tu zemlju nevakcinisan. Dakle u pravu ti je venčani. Jesu sila ali i sila je poklekla pred besom "malih". A Oziji su više nego besni na njega. Da je ćutao ili samo napisao "idem da branim titulu" do svega ovog ne bi došlo. Ali on je morao da se hvali kako je privilegovan i to će ga verovatno koštati ovog turnira a možda i karijere.

Ostavljam i jedan promil mogućnosti da je stvarno bilo neke greške oko apliciranja za vizu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 09, 2022 9:42 am

Zojo, hvalio se ili ne, ako je ispunio uslove koji su propisani, čak i ako se radi o izuzetku koji je koliko mogu da primijetim iskoristio, opet nisu Oziji u pravu.
Oni su bijesni na svoju državu koja je imala i ima toliko rigorozne mjere, a onda dođe jedan Đoković i iskoristi propise i pravila te zemlje i uz njihovo odobrenje sleti u zemlju. I da se razumijemo, nisu samo oni bijesni, protesti su širom svijeta. Nisam rekla niti da ih odobravam, niti da ih ne odobravam. Vrijeme će pokazati ko je u pravu.
Zar zaista misliš da je Đoković toliko umišljen i ufuran u svoju titulu i da je krenuo tamo sa mišlju, ja sam najveći, ne mogu mi ništa?! Svi dokumenti koje je imao, pa čak i viza u pasošu koju je imao govore suprotno tome.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 10, 2022 9:08 pm

Elem, završi se i saga oko Noleta. Drago mi je da ih je dobio na sudu, ali bogami ja ne bih igrala na tom njihovom turniru. Sad kad je već odlučio da će igrati samo se bogu molim da ponovo uzme trofej i da im može kulturno reći: hvala lijepo više nisam zainteresovan.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 10, 2022 10:41 pm

Verovatno bi ga kaznili ili  udarili neke sankcije ako ne bi igrao . Katastrofa šta mu rade .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Jan 11, 2022 12:33 am

justicija ::
Elem, završi se i saga oko Noleta. Drago  mi je da ih je dobio na sudu, ali bogami ja ne bih igrala na tom njihovom turniru. Sad kad je već odlučio da će igrati samo se bogu molim da ponovo uzme trofej i da im može kulturno reći: hvala lijepo više nisam zainteresovan.

Kijara-brm ::
Verovatno bi ga kaznili ili  udarili neke sankcije ako ne bi igrao . Katastrofa šta mu rade .

Saga uopšte nije završena .
Iako je Vrhovni sud presudio da je Nole ispunio "sve uslove" -još uvek postoji "diskreciono pravo" onog nekog ministra da u svakom trenutku sve poništi . I to ne mora ni da opravdava "razlog" ?
Tako da će se tek videti .
Lično bih voleo da Nole uzme i deseti "Australija Open" i poruči im "Fuck Off "










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Jan 11, 2022 8:09 pm

Postupak koji se vodio je tzv. upravni spor. Ko je gledao suđenje mogao je vidjeti da Nole nije prisustvovao suđenju. To zapravo i nije suđenje, nego ročište za preispitivanje žalbe. Nole je imao pravne zastupnike i nije sam sebe predstavljao. Sudija je samo proglasio da je odluka koja je donešena od strane granične službe (kako bi to bilo u našem slučaju), nevažeća ili ništavna i naredio da ga oslobde iz "pritvora" u kom je bio. Granična služba može ponovo donijeti odluku, tj. taj ministar za migracije ili kako ga već zovu, ali to mora ponovni postupak tj. ponovo da preispitaju sve njegove papire. To je to diskreciono pravo o kome se priča.
No, moje mišljenje je da Australiji nikako ne ide u prilog da to uradi jer je isuviše buke dignuto oko svega. Iskreno, ovo je zaista sada sve politički. Niko npr. Nadala nije spomenuo koji je došao pozitivan. Pozitivan 10 dana a u pravilima stoji da mora proći 15 dana od pozitivnog testa.
Ma samo da ih podere i od'ebe! Eto to mi je najveća želja
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Jan 11, 2022 9:14 pm

Ja se bojim da ga je ovo oslabilo i da ne moze iznijeti taj turnir, posebno u prilog tome ide i precutni dogovor da bude izvizdan na terenu.
Daj boze da pobjedi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Jan 12, 2022 8:40 pm

justicija ::
To je to diskreciono pravo o kome se priča.
No, moje mišljenje je da Australiji nikako ne ide u prilog da to uradi jer je isuviše buke dignuto oko svega. Iskreno, ovo je zaista sada sve politički. Niko npr. Nadala nije spomenuo koji je došao pozitivan. Pozitivan 10 dana a u pravilima stoji da mora proći 15 dana od pozitivnog testa.
Ma samo da ih podere i od'ebe! Eto to mi je najveća želja

Astra ::
Ja se bojim da ga je ovo oslabilo i da ne moze iznijeti taj turnir, posebno u prilog tome ide i precutni dogovor da bude izvizdan na terenu.
Daj boze da pobjedi.

Svaki dan se pojavljuju novi podaci i nagađanja .I sve je suludije ?
Od onoga da su svi podneti papiri (iz Srbije ) "lažirani" (što je moguće ,da se ne lažemo -nije mi jasno što Novak nije doneo "papire" iz Luksemburga ,gde inače i živi ?) do "diskrecionog prava" onog lika -koji se nikako ne izjašnjava ?
Nole je postavljen za prvog nosioca ,žreb je u četvrtak .
I šta onda ako nema "pravnog rešenja" ? Ili se zaista ispostavi da papiri nisu validni -za čega ide i kazna zatvora ?
Totalni ,stupidni ,galimatijas.
Na Noletovom mestu bih pokazao "srednji prst" i lepo se vratio kući .
Čak bih i završio karijeru .Milioner je ,osvojio sve moguće ,što da se uopšte muči ?
9 puta je osvojio "Australiju" ,jako mu bitno hoće li i deseti ???
Ali ako se sve dobro završi ...Nole najbolje igra kada je besan .
Ubiće se da iz inata uzme i desetu titulu .zubic


ps .onaj "diskrecioni "je po zakonu morao da donese odluku u roku od 4 sata .
To se nije desilo ?
Australijski "dobro obavešteni izvori" da će Novak biti deportovan koliko noćas .
Da ne nagađamo -videćemo.
Već ovo je skandal svetskih razmera -a ako se to desi -tek će da bude .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Jan 12, 2022 9:09 pm

E vidiš nisam sigurna do kada se može to diskreciono pravo iskoristiti.
Zaista, što reče jedan australijski novinar, građani Australije su više kivni na Novaka što se drznuo i uradio ono što oni nisu mogli. Realno, da je obrnuta situacija kod nas isto bi se reagovalo.
Sama činjenica da se Novak sada poredi sa Muhamedom Alijem koji je odbio ići u Vijetnam radi svojih ubjeđenja već dovoljno govori.
Ponovo da naglasim, rezervisana sam po pitanju vakcina. I sama sam vakcinisana, ali je činjenica da nešto debelo ne štima, kao što sam svjedok onih koji su vakcinisani i jedva preživjeli, a bogami i onih koji su vakcinisani i super prošli sa koronom nakon vakcinacije. Iskreno, ja mislim da mi obični smrtnci (običnni smrtnici su svi oni koji nisu blizu moćnika) i dalje ništa ne znamo o toj koroni.

Duboko poštujem kada se neko bori za svoja ubjeđenja. Posebno kada se radi o nekome ko je dobar i to na pošten način dobar u svom poslu, kao što je to Novak.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPet Jan 14, 2022 7:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPet Jan 14, 2022 11:27 pm

Saga oko Noleta nema kraja ?
Nadležni ministar je osporio Noletovu vizu ,što znači -deportacija .
Stvar se prebacuje na Vrhovni sud Australije ,koji bi trebao da donese presudu najkasnije do nedelje -jer u ponedeljak Nole igra prvi meč .
Totalno ludilo kome se kraja ne vidi ?
Tačnije -rasplet mora da bude u sledećih 48 sati.
Ili je Nole lažirao dokumente -ili vlada Australije ne želi da mu da mogućnost da igra .
Videćemo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 15, 2022 10:44 am

Kako nešto i ne pratim sport l' čujem (vidim) da je sranje na AO. Čekaj, raspisali su uslove za učešće, je l' tako? Jeste! Znači, prilikom prijave, igrači su morali poslati podatke koji su neophodni za učešće. To je neko trebao da proveri pre odobrenja o pozivu. Znači, svi koji su se prijavili (neko i automatski) su dobili taj poziv. Sportisti spakovali svoje stvari i pravac Australija. E, kada su došli u Kengurlend, nadrkani carinik il' policajac koji god kurac da jeste, odvoji podobne od nepodobnih. Neke liferuju kući, neke u bajbokanu i da im se sudi. Pitam se, ko koga ovde zajebava.
Jebo vas sport, pornići su zakon!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 15, 2022 11:44 am

ANEX
Da li je Austalijancima frka da AO prekrste u NĐO i da se postavi statua NĐ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 15, 2022 12:00 pm

Eugen Grafvajer ::
ANEX
Da li je Austalijancima frka da AO prekrste u NĐO i da se postavi statua NĐ?

Zakon je jasan , i Đoković je ispoštovao proceduru (bez obzira što nije vakcinisan ,dobio je "medicinsko izuzeće " )
Sranje nastaje nakon sumnji da je njegova medicinska dokumentacija falsifikovana (pošto je iz Srbije -vrlo moguće ) ,pa da li je imao kovid ili ne -kada je bio na utakmici ,delio deci poklone ,pa trenirao u Marbelji ?
Loša vest -kladionice koje su dale kvote za njega -su ga "brisale" -
Dobra vest -advokati su za noćas izborili saslušanje pred Sudskim većem . Ukoliko oni odluče pozitivno -onaj "republički ministar" države Viktorija nema pravo žalbe .
Novaku može da pomogne i prvi protivnik po žrebu -Kecmanović .
Ukoliko "preda meč" -onda Nole dobija još koji dan za "pripremu" (u slučaju povoljnog ishoda na sudu)
Pa ,videćemo...kako će se ova budalaština završiti (noćas kasno ,po našem vremenu )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 16, 2022 10:24 am

I gotovo je. Izgubio je u sudskom procesu, biće deportovan. Tek ćemo čuti obrazloženje takve presude.
Koliko sam ja shvatila, najveći Noletov grijeh je što je izjavio da bi svako trebao da donese odluku o tome da li će se vakcinisati ili ne. Zbog toga se smatra antivakserom koji će negativno uticati na Austrijance od kojih je 93 % vakcinisanih, te je na taj način ozbiljna prijetnja za Australiju.

SPAVAŠ LI MIRNO ORWELE ?!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyNed Jan 16, 2022 11:18 pm

U ovih zadnjih 11 dana uporno sam pratila dešavanja oko Novaka Đokovića i nemilim događajima u Australiji.
Ne, ne radi se o tome da sam željna skandala koje ću pomno pratiti i naslađivati se s njima, odavno to ne radim jer sam se teži način naučila da mi to jako škodi. Radi se o želji da se identifikujem sa nekim ko je toliko dobar u poslu kojim se bavi, ko je humanista, nekome ko nikome ništa nije dužan i ko se toliko bori se za svoje stavove i svoja ubjeđenja a sve to samo uz želju da se bavi onim što najbolje zna, da igra tenis.
Da baš to sam htjela reći - identifikujem. Mogu barem da navijam za njega i da podržavam tu borbu iz prostog razloga što ja nemam tu petlju niti snagu. Mislim da je to razlog što smo svi toliko navijali za Đokovića ovih dana, što smo svi žarko željeli da uspije u svojim namjerama.
Priznajte, svako od nas je bar jednom došao u situaciju da mora da se ućuti i ne izgovori ono što misli jer je sa druge strane bila veća sila koja nam može nauditi, a eto Nole je uprkos svemu čvrsto stajao iza svojih stavova, po cijenu svega, možda čak i karijere.
Iskrena da budem, postidi me tolika veličina, postidi me što ni u mnogo manje strašnim situacijama se ne usudim pokazati zube jer sam uplašena za svoju egzistenciju i koliko-toliku udobnost života koji živim.
Živimo na prostorima gdje je saginjanje glave svakodnevnica, gdje zatvaramo oči pred problemom jer prosto ne nalazimo načina kako da se borimo za svoja ubjeđenja. Jednostavno smo se pustili ovoj žabokrečini u kojoj se nalazimo i tek ponekad malo udahnemo vazduha i to malo nas drži do ponovnog potonuća. Kad se takav život živi decenijama to postane sveprisutno u svim sferama života i prosto se i ne usuđujemo nešto promijeniti. Zato smo se svi poistovjetili sa Noletom, željeli da im svima pokaže da ima petlju, da može da se bori čak i ako možda zna da je borba uzaludna.
Znam, masa je onih koji likuju zbog ovakvog epiloga, mislim na onaj vrli demokratski svijet koji živi u "slobodnim zemljama" sa "slobodom govora", gdje se "poštuje slovo zakona" i gdje je "zakon isti za sve". Ali eto, upravo nam je Nole po ko zna koji put pokazao da to i nije baš tako. Naprotiv: Nema slobode, ne smije se misliti i gle čuda, zakon zaista nije isti za sve.
Zato Nole jeste moj heroj, jer je ostao dosljedan sebi,jer se borio za ono u šta vjeruje. Zbog svega toga, dragi naš Nole, moj naklon do poda i jedno veliko hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 17, 2022 12:04 am

Do sad je bio vrhunski teniser, sada je i vrhunska ljudina.
Manja, ok je to poredjenje i potajno razmisljsnje, izbori se u ime svih nas, ali ne mozes porediti " radnika" koji zivi od plate do plate s njim koji moze da nikad vise ne zaigra a da zibi normalno......on ima uslove da moze pokazat zube.
Istina, mnogi imaju isto, ali nisu ljudi.
Svaka cast i njegovom zemljaku Kecmanu koji je svjesno predao mec protiv Noleta i time mu u slucaju da zaigra, obezbjedio drugi krug.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 17, 2022 8:47 pm

Astra ::
Do sad je bio vrhunski teniser, sada je i vrhunska ljudina.
Manja, ok je to poredjenje i potajno razmisljsnje, izbori se u ime svih nas, ali ne mozes porediti " radnika" koji zivi od plate do plate s njim koji moze da nikad vise ne zaigra a da zibi normalno......on ima uslove da moze pokazat zube.
Istina, mnogi imaju isto, ali nisu ljudi.
Svaka cast i njegovom zemljaku Kecmanu koji je svjesno predao mec protiv Noleta i time mu u slucaju da zaigra, obezbjedio drugi krug.
Kecman je igrao ,i razbucao Noletovu "zamenu" (nekog Italijana ,recimo 159 -tog igrača sveta )
I drugi srpski predstavnik, Lajović je zabeležio nadmoćnu pobedu .
Sada možemo da rezimiramo (bez da se ulazi u to da li je Nole u pravu, da se svojom slobodnom  voljom ne vakciniše ,do toga da se Australija drži svojih propisa ,bez obzira da li je u pitanju svetski nr 1 ,pa sve do ozbiljnih sumnji ,da je cela Noletova medicinska dokumentacija -loš falsifikat )
Najveći gubitnik je upravo Nole .
Kako stvari sada stoje -sem nevolja u Australiji (zabrana ulaska na 3  godine ,novčana kazna od pola miliona $ ) ispada da neće moći da igra ni na jednom ATP turniru ,jer su Rolan Garos,US Open ,Wimbldon već potvrdili da niko nevakcinisan neće igrati .
Sem toga -najveći Noletovi sponzori (od kojih ima 30 miliona godišnje ,pre svega ,"Nike" ) su ga pozvali na "hitan razgovor " .
Tako da "Nole ,Srbine" ,"Isusu" ,heroju ,"Srbija te voli" mu ama baš ništa ne znači (što je dokazao i time što je izbegao "svečani doček )
Biće da je Nole pred izborom da ozbiljno razmisli -da li želi da nastavi karijeru ,ili da je završi (što takođe ne bi bio neki veliki problem -osvojio je sve što se može osvojiti )
Odluka će biti na njemu -i samo na njemu .
A mi što bi da se "kitimo njegovim perjem" i "mlatimo gloginje protiv sveta -njegovim "polnim organom" -bolje da ćutimo i ne lupetamo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 17, 2022 9:01 pm

Nole je izbjegao docek i novinare, kako jd rekao sam, üprevise publiciteta mu se daje i to nije ok, svjet treba da gleda tenis a ne njega, pojedinca, tako da ce se obratiti javnosti po zavrsetku turnira.....jos jednom ljudina.
Da, cula sam da ce svi buduci turniri pustati samo vakcinisane igrace, a mislis da Nole nema dovoljno da zivi do kraja zivota da ne dirne vise reket.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPon Jan 17, 2022 9:12 pm

No, sve to stoji Dani što si rekao, Nole jeste najveći gubitnik, ali čuj..ostao je dosljedan sebi kako god to nama običnim smrtnicima izgledalo.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Jan 18, 2022 11:57 pm

justicija ::
No, sve to stoji Dani što si rekao, Nole jeste najveći gubitnik, ali čuj..ostao je dosljedan sebi kako god to nama običnim smrtnicima izgledalo.

DOGODINE ,U MELBURNU





Domaća retorika o slučaju Đoković može se uporediti samo sa onom koju smo slušali devedesetih, u vreme sankcija i NATO bombardovanja; tada samo sa državnih medija, a danas još i sa raznoraznih portala i društvenih mreža. Presuda je „nepravedna“, „skandalozna“, „uperena protiv srpskog naroda“, a Đoković je „borac za slobodu“, „borac protiv ropstva“, simbol slobodarskog sveta i žrtva zavere. Za one koji još nisu sasvim otupeli od ove kolektivne paranoje, evo sažetka glavnih argumenata i činjenica, s fokusom na konačnu presudu i zakone, razum i logiku na osnovu kojih je ona, kao i ona prethodna, doneta. Ko ima uši neka čuje: Đokovićeva sudbina je odlučena na sudu, koji je na osnovu njegove žalbe raspravljao o zakonitosti odluka izvršne vlasti prema njemu; najbitnije činjenice o ishodu ovog slučaja ne nalaze se u kuloarima ispunjenim diplomatijom i lobiranjem, niti u masonskim ložama, nego u javno dostupnoj sudskoj dokumentaciji i odlukama.

And justice for all


Odluka o Đokovićevoj deportaciji definitivno je uobličena kroz dva slučaja pred australijskim sudom, u okviru kojih su i odbrana i tužioci izneli argumente a sud objektivno presudio na osnovu postojećih zakona. U tekstu objavljenom uoči prvog suđenja, zaključio sam da „su Đokoviću uskraćena prava koja mu garantuju australijski zakoni“, te da je njegov pravni tim pripremio jake argumente u prilog zaključka da je „službenik Ministarstva unutrašnjih poslova načinio niz pravno neosnovanih i neopravdanih postupaka, te da nije imao ni prava ni valjane razloge da mu poništi vizu“. Upravo na osnovu nepoštovanja procedure prema Đokoviću prilikom njegovog dolaska u zemlju, sudija Entoni Keli je 10. januara poništio odluku predstavnika Ministarstva unutrašnjih poslova o otkazivanju Đokovićeve vize i, shodno tome, Đoković je postao slobodan čovek s pravom da boravi u Australiji i nastupi na turniru.

Da ovde možda neće biti kraj australijske sage o Đokoviću, nagovešteno je i u samoj presudi u kojoj se navodi da tuženi, dakle ministar za imigraciju, razmatra mogućnost da lično ukine vizu na osnovu specijalnih prava koja mu daje član 133C(3) australijskog Migracionog zakona. Po svemu sudeći, taj član koji ministru daje široka ovlašćenja da lično ukine vizu, jako je dobro poznat sadašnjem australijskom premijeru Skotu Morisonu, jer je formulisan i unet u postojeći zakon 2013-14, u vreme kada je on bio ministar za imigraciju i zaštitu granica, i to verovatno na njegovu inicijativu. Taj famozni član zakona, dakle, omogućava ministru da lično, po sopstvenom nahođenju ukine vizu u nizu slučajeva, između ostalog i ako smatra da je to „u javnom interesu“ ili „u interesu javnog zdravlja i dobrog uređenja“, što su razlozi koje je u poništenju Đokovićeve vize naveo aktuelni ministar za imigraciju Aleks Hauk.

Pritom, ovaj član koliko vidim ne propisuje ni da je ministrova odluka podložna reviziji, niti da je ministar u obavezi da pruži podatke i dokaze u prilog svojoj odluci. Prevashodno zbog toga su analitičari još pre drugog suđenja smatrali da Đokovićev pravni tim ima jako težak zadatak da dokaže ili proceduralnu grešku ili tešku nelogičnost i iracionalnost ministrove odluke, i slabe šanse da u tome uspe.

Njegovi pravnici su, po mom zdravorazumskom sudu, zaista pokušali sve što su mogli. Najpre, podneli su obimnu dokumentaciju koja pokazuje da Đoković ne predstavlja pretnju javnom zdravlju. Zatim su tvrdili da se ministar nije obratio Đokoviću kako bi saznao njegove stavove o vakcinaciji, nego je svoj sud doneo na osnovu kontroverznih i, suštinski, irelevantnih Đokovićevih medijskih iskaza s proleća 2020, jer u to doba još nije ni postojala vakcina protiv kovida-19. Dalje, prigovorili su da je ministar zaključio kako bi Đokovićev ostanak u Australiji mogao da podstakne antivakcinaške proteste i pobune (dakle, da poremeti javni red i mir), a nije uzeo u obzir kakve bi posledice na javni red i mir i antivakserski gnev imalo teniserovo proterivanje iz zemlje. Najzad, rezonovali su da ministar nije pružio nikakve dokaze ili podatke na osnovu kojih je doneo svoje odluke.

Sve su to valjani argumenti. I bili bi itekako značajni da se rasprava vodila oko toga da li je ministrova odluka ispravna u pogledu tačnosti njegovih tvrdnji, kako su Đokovićevi advokati priželjkivali. Međutim, sudije su donele odluku koja je u skladu sa zakonom, koji ne zahteva da ministar dokaže ispravnost svoje odluke o oduzimanju vize, niti da je u pravu, već jedino da njegova odluka nije očigledno iracionalna, nelogična i protivna razumu. Takva pravila igre daju Đokovićevom protivniku ogromnu prednost. Bilo je dovoljno da ministrov advokat kaže kako se ministrovi razlozi, možda, ne čine logičnima Đokovićevom timu, ali ih to ne čini nelogičnima uopšte; da ministar, možda, nije uzeo o obzir konkretnu dokumentaciju koju je u obzir uzeo Đokovićev tim, ali da to ne znači da je odluku doneo bez ikakvog obzira; da Đokovićev tim nije dokazao da ministar nije uzeo u obzir moguće posledice proterivanja Đokovića po javni red i antivakserski pokret u Australiji. Drugim rečima, koliko god uspešno Đokovićevi advokati pokazivali da ministar nije baš mudar ni pametan, da je ignorant i da su mu zaključci neubedljivi, sve je to pravno irelevantno ukoliko ne uspeju da dokažu da je njegova odluka očigledno šašava i besmislena. A to bi, po ovakvim zakonima, bio slučaj samo da se ministar pozvao na pogrešan član zakona (što nije) ili kao razlog za otkazivanje naveo nešto očigledno besmisleno kao što je – „otkazujem ti vizu jer ne koristiš gluten u ishrani“.

Nema nikakve sumnje da su australijski imigracioni zakoni i vizni režim diskriminatorni i da izvršnoj vlasti daju ogromna ovlašćenja, kao i da je Morison još od ministarskih dana notorno beskrupulozan u svojoj migracionoj politici i odnosu prema tražiocima azila. Međutim, posao sudija nije da donose zakone niti da ih prekrajaju, nego da sude po njima, što su australijske sudije u oba slučaja savesno uradile.

Đoković u raljama australijske politike


Znatnu odgovornost i krivicu za Đokovićev užasan tretman i proterivanje snosi australijska vlada i prevashodno premijer Morison. Nakon što je Đoković objavio da je dobio medicinsko izuzeće, premijer Morison je najpre rekao kako je ta odluka na organima savezne države Viktorije, koja je na to odgovorila kako su upravo federalne vlasti prethodno lobirale da se nekim teniserima odobri ulazak bez karantina. Zatim je, videvši nezadovoljstvo javnosti, premijer promenio izjavu u „pravila su pravila“ i „biće poslat kući prvim avionom“. Đokovićev uspeh na prvom suđenju predstavljao je dodatnu blamažu za ionako već posramljenu vladu, koja je najpre propisala i dopustila određena izuzeća od vakcinacije, koja je Đoković zadovoljio, da bi ih onda negirala pa problem rešila tehnikom presecanja Gordijevog čvora odnosno pozivanjem na specijalna zakonska ovlašćenja ministra. Za to vreme, Đoković je neprimereno tretiran kao ilegalni emigrant, što on ni u kom slučaju nije bio. Pri svemu tome, iako je glavni argument za njegovo proterivanje bio da on predstavlja rizik po javno zdravlje, to zapravo ne znači da je Đoković držan u izolaciji da ne bi nekoga zarazio kovidom. Naprotiv, kako je naveo njegov pravni tim, postojeća medicinska dokumentacija jasno pokazuje da su šanse da Đoković bilo koga zarazi kovidom „zanemarljive“, s čim se, uostalom, složio i sam advokat ministra. Problem, dakle, koji Đokovićevo prisustvo predstavlja nije u tome što je on potencijalno zarazan, nego što inspiriše antivaksere koji, podstaknuti njegovim prisustvom, mogu organizovati proteste i skupove podrške Đokoviću, na kojima može doći do širenja zaraze.

Šta je ovaj čovek mogao drugačije da uradi?
Iz ovog zaključka sledi da je konačnoj odluci australijske vlade da ne prihvati sudski poraz i ipak protera Đokovića obilato pomogao i sam Đoković nizom svojih postupaka. Nakon svega, odgovor na pitanje sudije Kelija sa prvog suđenja – Šta je još ovaj čovek mogao da uradi?, glasi: mnogo toga. Pre svega, i iznad svega, mogao je da se vakciniše, kao što je to učinilo 97% drugih tenisera. On svojim odbijanjem nije prekršio zakon, ali je odstupio od dobre prakse i jasnih preporuka koje su dolazile iz Australije. Dovoljno je da konstatujemo kako je na prethodnom grend slemu, US Openu, procenat vakcinisanih tenisera bio svega oko polovine, pa da zaključimo kako su praktično svi teniseri koji su dugo oklevali sa vakcinacijom shvatili da im se ne isplati da se natežu sa australijskim propisima i traže dlaku u jajetu. Da takva odluka nije „antisrpska“, najjasnije se vidi iz toga što su, nakon obelodanjivanja Đokovićevog slučaja, iz Australije najureni svi nevakcinisani teniseri, bez obzira na versku, rasnu i religioznu pripadnost, a da su na turniru ostali svi ostali srpski teniseri i teniserske osim Novaka, jer su se prethodno vakcinisali (jedina koja bi eventualno mogla da insistira na diskriminaciji na nacionalnoj osnovi bila bi ruska teniserka Natalija Vihljanceva, kojoj nije dozvoljeno učešće jer je Australija priznala Sputnjik vakcine tek nakon početka turnira).

Dalje, njegova je krivica i što je, nekoliko dana pred put, objavio na Instagramu da putuje u Australiju sa medicinskim izuzećem, što je izazvalo gnev australijske javnosti i građana kojima taj luksuz nije dozvoljen. Različite ankete koje su navođene u australijskoj javnosti ovih dana pokazale su da je za Đokovićevu deportaciju bilo preko 50% anketiranih, da bi poslednjih dana ta brojka narasla na 71%, do čak 84% ispitanika. Pre ove objave na svom Instagram profilu, Đoković je mudro ćutao o svom vakcinarnom statusu, tvrdeći da je to stvar ličnog izbora. Da nije bilo te objave, po svemu sudeći bi bez problema ušao u Australiju, kao što je u nju ušlo i ostalih nekoliko tenisera sa medicinskim izuzećem; australijska javnost bi se možda, i s pravom, pitala po kom osnovu je Đoković ušao u zemlju, ali on ne bi bio u obavezi da na ta pitanja odgovori i njegova medicinska dokumentacija ne bi bila objavljena. Moguće je i da bi neki uporni novinar naposletku uspeo da dođe do Đokovićeve dokumentacije i raskrinka ceo slučaj, ali do tada bi turnir bio uveliko gotov a on bi imao priliku da brani svoju titulu. Zatim, Đoković nije smeo da učestvuje u javnim događajima i da putuje a da ima pozitivan kovid test, zbog čega se, na kraju, ali kasno, i on sam izvinio. Čak i da prihvatimo objašnjenje Zorana Gojkovića da je Đokovićev sertifikat validan a zakonske kazne za kršenje samoizolacije moguće samo u vanrednom stanju (što smisleno dovodi u pitanje Dežulovićeva kolumna), moralna neprihvatljivost ovakvog Đokovićevog ponašanja je apsolutno jasna. Najzad, čak i da zanemarimo ove ozbiljne, mada teško dokazive sumnje u validnost njegovog pozitivnog teksta, nije trebalo odlagati pitanje zadovoljavanja uslova za učešće na AO do poslednjeg časa, u situaciji u kojoj štošta može poći po zlu ili se okolnosti mogu promeniti.

Dakle, to što je za Đokovićevo proterivanje na kraju bila ogromna većina australijske i međunarodne javnosti suštinski je njegova krivica i posledica njegovog nepromišljenog i neodgovornog ponašanja u nedeljama uoči turnira. Podsećam: iako je sudija Keli tražio od ministra da, ako namerava da iskoristi svoja specijalna ovlašćenja, to uradi odmah, ministar Hauk je čekao punih pet dana da donese odluku. U tih pet dana, australijska i svetska javnost saznala je mnogo o problemima sa Đokovićevim srpskim kovid potvrdama, o njegovim javnim aktivnostima sa decom, francuskim novinarima, slikanju sa kolegama napolju, a sve to u vreme kada je morao da bude u izolaciji, te o lažnim informacijama u njegovoj putnoj deklaraciji o tome da dve nedelje pre leta za Australiju nije nigde putovao. Sve to je australijsku i međunarodnu javnost, od situacije pola-pola koja je slutila na to da prevagne u Đokovićevu korist, dovelo do ogromne podrške deportaciji. Dakle, da se Đoković vladao primerno u skladu s rezultatom tih Batutovih testova i klonio javnih aktivnosti i putovanja, moguće je da bi australijska vlada procenila da joj se ne isplati da nastavlja cirkus i rizikuje još jedno suđenje s njim.

Da zaključim, tri ključne činjenice, s kojima treba i završiti priču o ovom slučaju, po mom mišljenju glase: 1) obe sudske odluke su ispravne i u skladu sa zakonom, mada je sam zakonski osnov na osnovu kog je Đokoviću oduzeta viza diskriminatoran; 2) Đoković je proteran iz političkih razloga zbog rejtinga australijske vlade i premijera, a ne zbog realnog zdravstvenog rizika da bilo koga u Australiji zarazi kovidom; 3) veliku odgovornost za njegovo proterivanje iz Australije snosi sam Đoković, koji je načinio niz pogrešnih, moralno nedopustivih, a moguDa zaključim, tri ključne činjenice, s kojima treba i završiti priču o ovom slučaju, po mom mišljenju glase: 1) obe sudske odluke su ispravne i u skladu sa zakonom, mada je sam zakonski osnov na osnovu kog je Đokoviću oduzeta viza diskriminatoran; 2) Đoković je proteran iz političkih razloga zbog rejtinga australijske vlade i premijera, a ne zbog realnog zdravstvenog rizika da bilo koga u Australiji zarazi kovidom; 3) [b]veliku odgovornost za njegovo proterivanje iz Australije snosi sam Đoković, koji je načinio niz pogrešnih, moralno nedopustivih, a moguće i pravno kažnjivih postupaka.

Autor je naučni saradnik na Institutu za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu.
[/b]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Jan 19, 2022 9:55 pm

Kako god, od jedne zemlje koja je pod patronatom UK, očekivalo se mnogo više manira i elegancije prilikom kompletne sage Đoković i Australian Open.
Suludo je i pomisliti da bi Đoković uopšte pokušao da dođe na tlo Australije da ga neko nije pozvao i znajući kompletnu situaciju i njegove stavove vezane za vakcinu.
Razjarenost građana Australije koji su pretrpjeli jezivo zaključavanje u vezi sa pandemijom, iskorišteno je na najbeskurpulozniji način kako je to mogla iskoristiti vlada te zemlje. Najtužnije je od svega što su t građani dobili šarenu lažu da se zadovolje i mogu biti zadovoljni. To što imaju ministra koji može da donese odluku kako mu se ćefne (ne zaboravimo: prvo je bio opasan po zdravlje građana, pa je onda loš primjer nevakcinisanima pa i vakcinisanima, na kraju je ostalo još da je kriv za problem globalnog zagrijevanja), taj problem je debelo veći problem, možda čak i od nesretnog lokdauna koji su imali i koji će možda i dalje imati.
Oduzimanje telefona ljudima prilikom ulaska u zemlju, provjeravnje telefona, kretanja, podataka....sve to naravno nakon sage sa Đokovićem, ljudi, pa gdje su ljudske slobode? Odakle nekome pravo da mi oduzme telefon ako imam sve dokumente uredne i nisam nizašta osumnjičena?

Šta je sa diskrecionim pravom onog ministra gore kada se radi o migrantima koji su bili sa Đokovićem u onom hostelu? Zašto onaj momak već deset godina čeka odluku? Da li je to taj humani svijet, civilizacija, demokratija, ljudske slobode i šta li sve ne?

Grijeh koji se navodi Đokoviću u vidu objave na instagramu da je dobio medicinsko izuzeće i da ide u Australiju na turnir, e pa za njega mogu reći da je tipično britanski odrađen. Oh, pa to tako baš liči na Engleze! Kad ja to sagledam dođem do sljedećeg zaključka: jbg Nole, trebao si ko funjara da ćutiš i da se uvučeš u Australiju i onda bi bio i vuk sit i ovce na broju. A da li bi pitanje je?

Daleko je sve ovo od tenisa odavno bilo.

Orwele kućo stara, spavaš li mirno?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 22, 2022 6:39 pm

justicija ::


Orwele kućo stara, spavaš li mirno?
Na kraju je zaista ispalo 1:1 . Ovo preseravanje sa Noletom je bilo iz "dnevno -političkih" razloga, a Nole je napravio i sranje sa "papirima"
Papiri su nevešto lažirani Onaj lokalni ministar je iskoristio sva svoja "prava"
Rezultat je da se masovno vraćaju karte za "Australia open" i nikoga ne zanima ko će ga "osvojiti" kada nema Noleta .

Ne želim biti prost .-ali...*ebte se .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Jan 22, 2022 7:03 pm

Mozda sam ja nesto preskocila, ne citam nase vijesti, ovamo je zvanicno zabrana jer je Nole stetan po stanovnistvo, buduci da je antivakser, pa bi mogao druge obrlatit, a nema nikakvih informacija da su mu papiri falsifikovani, da jesu, viza bi na prvom rocistu odbijena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Feb 26, 2022 1:19 pm

Nakon šokantnog poraza Noleta od 132 -gog igrača sveta ,na turniru u Dubaiu ,Nole je izgubio prvo mesto na ATP listi .
Ali,nema puno razloga za brigu .Rafa je "počistio" Medvedova i time učinio Noletu uslugu ,tako da opet Nole postaje nr 1 već početkom marta.
Noleta čeka paklena sezona ,jer brani ogroman broj bodova ,i pitanje koji turnir će ga "prihvatiti" bez vakcine .Ali...taman u životu ne uzeo reket u ruke -malo li je ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Mar 05, 2022 2:56 pm

Posle Medvedeva,Kačanov je sklonio rusku zastavu sa svih profila .
Da li je reč o protestu vrhunskih sportista protiv rata u Ukrajini -nije poznato .
Ono što je poznato -teniska federacija je stavila uslov ruskim teniserima da tokom nastupa -ne smeju da imaju rusku zastavu "na sebi"
Kakogod ..Medvedev i Hačanov su sada na meti ruskih "nacionalista" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Mar 19, 2022 1:08 pm

"Mala Mo" se pojavila u loži na "Indijan Velsu" .

Popularna Mala Mo u izuzetno bogatoj karijeri osvojila je čak 53 titule i zaradila oko 16 miliona dolara.

Devet puta je podizala trofej namenjen Gren slem šampionu. Osvojila je četiri puta Australijan open, tri puta Rolan Garos i dva puta Ju-Es open.

Imala je samo 16 godina kada je podigla trofej na Rolan Garosu, tako je postala najmlađa osvajačica Gren slema u Parizu. Te 1991. godine postala je i najbolja teniserka na planeti. Svet je bio pod njenim nogama...

Međutim, jedan incident u potpunosti je promenio njen život i karijeru. Najmlađa šampionka u istoriji tenisa umalo je izgubila život kada kada ju je nožem u leđa dva puta ubo pomahnitali obožavalac njene konkurentkinje Štefi Graf.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I od tada -Monika Seleš više nikada nije "igrala" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Mar 23, 2022 8:00 pm

Zbog već poznatih okolnosti i propuštanja turnira (zbog toga što neće da se vakciniše ) Novak se sa prvog mesta survao na 130 to u svetu .
Apsurdno -ali su pravila -pravila .
Verovatno će da nešto popravi poziciju posle "Beograd Open " ,gde je obezbeđeno par zvučnih imena iz vrha svetskog tenisa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Apr 12, 2022 10:55 pm

Katastrofalne vesti iz Monte Karla.
Kada je posle duge pauze Nole konačno zaigrao ,Španac Fonjin ga je bukvalno "oduvao" (2:0)-i eliminisao .
Čak i za jednog Đokovića -veliki udar za ego i samopouzdanje .
Čak je i postavio lični rekord u greškama ?
Pauza je definitivno ostavila traga .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyUto Apr 12, 2022 11:11 pm

Danubius ::
"Mala Mo" se pojavila u loži na "Indijan Velsu" .

Popularna Mala Mo u izuzetno bogatoj karijeri osvojila je čak 53 titule i zaradila oko 16 miliona dolara.

Devet puta je podizala trofej namenjen Gren slem šampionu. Osvojila je četiri puta Australijan open, tri puta Rolan Garos i dva puta Ju-Es open.

Imala je samo 16 godina kada je podigla trofej na Rolan Garosu, tako je postala najmlađa osvajačica Gren slema u Parizu. Te 1991. godine postala je i najbolja teniserka na planeti. Svet je bio pod njenim nogama...

Međutim, jedan incident u potpunosti je promenio njen život i karijeru. Najmlađa šampionka u istoriji tenisa umalo je izgubila život kada kada ju je nožem u leđa dva puta ubo pomahnitali obožavalac njene konkurentkinje Štefi Graf.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ја сам увек навијао за Штефи. Није ми јасно то психолошко. Такав је тенис спорт. За килавце и метиљаавце. Дај бре, по мени је требала да оде до свлачионице да се превије и да се врати да игра. Смешно.


I od tada -Monika Seleš više nikada nije "igrala" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Apr 13, 2022 10:23 pm

debilko ::

Ја сам увек навијао за Штефи. Није ми јасно то психолошко. Такав је тенис спорт. За килавце и метиљаавце. Дај бре, по мени је требала да оде до свлачионице да се превије и да се врати да игра. Смешно.


I od tada -Monika Seleš više nikada nije "igrala" .
[/quote]
Odakle sada to-da "navijaš" za Štefi (Švabicu) a ne za našu "Malu Mo" (Vojvođanku?) Možda je problem u tome da je Monika -vojvođanska Mađarica ? Ili što su za za vas iz BG -"vojvođani" neki ne "dovoljno veliki Srbi " -baška "manjine" ?
Pa eto -etnički vojvođanski Srbin (Balašević ) je "Mo" obezbedio osnovne uslove za trening (kada ni YU ,a kamoli Srbija to nisu uradile ?)
Tako je i sa Noletom, vaterpolistitima ,košarkašima -sa svakim .
Govna politička samo iskoriste momenat ,kada su "na balkonu Skupštine" ,kada donesu neku zlatnu ili evropsku medalju -pa da se i oni pojave ,ili organizuju "prijem" Pa još tim fekalijama i "poklone medalju" -mada su oni zaslužni za Srbiju -koliko i ja za Ajfelov toranj ?
Naravno da nije igrala .Kako bi tebi bilo da dobiješ nož u leđa ?
Ja sam dobio nož "na ruku" ,ništa bitno ,površinska povreda -pa me i dan danas ožiljak "podseća" da je moglo biti i daleko gore ?
Zaštitlla me bunda .Mala Mo je bila u suknjici i majičici .
Ne razumem -da tako olako pljujete po devojci ,koja je bila nr 1 sveta ?
I po Noletu -čim izgubi ?
Nije ,dragi moj Debi "sport" kada "navijači" razbijaju glave jedni drugima po stadionima .
Tenis je fin ,čist ,sport .U "belom" -bez agresije i divljanja .
Pa pobogu -Nole je nenamerno lopticom udario dete (sakupljača loptica ) Smesta elimisan -i duboko se izvinio zbog toga .
To se zove -biti džentlemen .Zar Nole nije ponos Srbije -kada ,dižući pehar pobednika ,obrati se javnosti (svetskoj ) na jeziku te države ?
Ili je bolje da se u (tvom ) Železniku -biju do krvi ,i mrtve glave -a "heroji" su oni koji dobiju "nož" pa evo ih već sutra na tribinama ?
Ne zj...brate .Bolji si čovek ,od ovakvih komenatara .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Apr 20, 2022 7:57 pm

Đoković se muči na "BG Open" sa Srbinom (? ) Laslo Đereom ?
Posle 2:6 ,Nole je na "iskustvo" izvukao tai brejk sa 7:6 .
Laslo trenutno vodi sa 3:4.

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Apr 20, 2022 7:58 pm

Ajmo Laslo Srbine










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySre Apr 20, 2022 8:38 pm

Kica/Praja ::
Ajmo Laslo Srbine



NOVAK POSLE EPSKE DRAME SRUŠIO FANTASTIČNOG ĐEREA: Spektakularan SRPSKI OBRAČUN u Beogradu pripao Đokoviću nakon potpune LUDNICE!

Teška i velika pobeda Novaka Đokovića protiv fantastičnog Lasla Đerea - 2:1 (2:6, 7:6, 7:6). Đere imao zicer pri vođstvu 4:3 u odlučujućem taj-breku, ali loptu zakucao samo u mrežu! Bio je to prelomni trenutak meča..

Sad bez zezanja -Nole ,jedva ,na iskustvo i mentalnu snagu .
Izgleda da je pauza zaista ostavila dubokog traga na Noletovoj igri .

Isto tako se nadamo da ćemo gledati "starog Noleta" sa Rafom ,Medvedevim ,Cicipasom i ostalima -kao pobednika .











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyČet Apr 21, 2022 5:24 pm

Kica/Praja ::
Ajmo Laslo Srbine
Da stvar bude gora -Nole je izgubio prvi set od Kecmanovića (4:6)

I u drugom setu ,Kecmanović vodi 2:1 (brejkom ? )
Nije dobro ,nije dobro ...Noletu ne ide .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyČet Apr 21, 2022 9:29 pm

Najbolji teniser sveta plasirao se u polufinale Srbija opena.

Đoković je u četvrtfinalu posle dva sata i 20 minuta igre savladao Miomira Kecmanovića sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

Novak je, kao i dan ranije protiv Lasla Đerea, izgubio prvi set, imao brejk zaostatka u drugom, a zatim napravio veliki preokret.

Đoković će polufinalni meč igrati u subotu. Ide na boljeg iz okršaja Tijago Monteiro - Karen Hačanov.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyČet Apr 21, 2022 11:10 pm

I sada je jasno Nole ide na Hačanova -kojeg je pobedio pet puta ,ali mu je Hačanov uzeo finale "mastersa" u Parizu .
Će se vidi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Apr 23, 2022 5:54 pm

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, igraće u finalu Srbija open turnira, pošto je u polufinalu napravio preokret protiv trećeg nosioca, Rusa, Karena Hačanova.

Đoković je pred krcatim tribinama centralnog terena na Dorćolu stigao do pobede rezultatom 4:6, 6:1, 6:2, a u finalu će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog duela u kojem će se sastati Fabio Fonjini i Andrej Rubljov.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptyPet Maj 06, 2022 11:02 pm

Nole je  pobedio,Hurkača (2:0) i  u  polufinalu "Madrida",će se sresti sa  mladim Alkazom (koji je izbacio Rafu Nadala )
Rafa je prijateljski upozorio Noleta :

"Ne mogu da predvidim budućnost. Igraće jedan od najboljih u istoriji protiv mladića na veoma visokom nivou. Karlos može savršeno da pobedi, ali je istina da ne sme da ima pad kao što je imao danas u drugom setu. Karlos igra sa mnogo duha, i kada mu skoči adrenalin, praktično je nezadrživ. Ima nivo da pobedi bilo koga", jasan je Nadal.

"Evidentno je da je on naslednik jer ima 19, a ja skoro 36 godina. Videćemo narednih meseci. Srećan sam zbog njega. Bio je bolji od mene u raznim aspektima igre, ja moram da napredujem. Kao što sam pričao ovih dana, to nije ništa nelogično. Prihvatam to prirodno i mirno siguran da postoji put kao i dve i po nedelje sa opcijama da popravim svoje izglede za Rolan Garos. Ovaj poraz je lako svarljiv jer znamo zašto smo ovde došli. Ne bih da oduzmem bilo šta od pobede Karlosu, želim mu sve najbolje u nastavku turnira",objasnio je Rafa.
----
Nole je igrao odlično protiv Hurkača -videćemo da li je Noletovo iskustvo dovoljno protiv ovog momka "u naletu"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Maj 07, 2022 9:39 am

Ima l' novosti o Pit Samprasu?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Maj 07, 2022 9:52 am

Eugen Grafvajer ::
Ima l' novosti o Pit Samprasu?
Idi u dooopeeee ludismeh
Razumem šta hoćeš reći .
Mene sport zanima ,koliko i tebe japanske borilačke veštine . ludismeh
Baška tenis ,ili još gore -fudbal ?
Ali DF mora pratiti aktuelne događaje u svim sferama .
Mora biti (zdrav ) Bit...bit...bit .... ludismeh
Po temi -navijamo za Noleta . top88










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 EmptySub Maj 07, 2022 8:06 pm

Nole je izgubio od Karlosa Alkaraza u tri dramatična seta. Rezultat meča bio je 7:6(7:5), 5:7, 6:7(5:7)
Pa šta se može.
I Nole je čovek-nije mašina .

TEK JE NAPUNIO 19 GODINA, A POBEDOM PROTIV ĐOKOVIĆA JE UŠAO U ISTORIJU!

On je čudo od deteta i uradio je nešto što NIKO nikad nije










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





TENIS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: TENIS   TENIS - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TENIS
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» TENIS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT-
Skoči na: