DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PARTIZANI -mit ili ...?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PARTIZANI -mit ili ...?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PARTIZANI -mit ili ...?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 3:42 pm

Jedan deo ljudi misli da se radilo o "zatucanim komunjarama " ,drugi deo misli da se radilo o najlepšim stranicama naše istorije .
Šta vi mislite ?
-----

Da li neko može da zamisli, da danas, za ideje socijalne pravde odlaze u šumu nuklearni fizičar, ćerka ministra spoljnih poslova, medijski magnat, ugledni advokat, predsednik skupštine, poznati slikar, književnik nacionalnog kalibra i drugi književnici, rizikujući svoje živote?
A upravo to su učinili Pavle Savić, Olga Ninčić - Humo, Vladislav Ribnikar, Vladimir Velebit,  dr Ivan Ribar,  Đorđe Andrejević Kun, Vladimir Nazor, Branko Ćopić ( na slici ), Dobrica Ćosić, Meša Selimović, Mira Alečković ( na slici ), Ivan Goran Kovačić. A bilo ih je još.
Kada takvi povedu, narod ide za njima.

PARTIZANI -mit ili ...?  304836406_1824644681219078_1588039163746363015_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=FFneiDLx1k8AX_k4ZVA&_nc_ht=scontent-vie1-1
---
Ja mislim ono drugo ,i da -sigurno bih bio "partizan" ,kao što mislim da ceo svet treba da stane u odbranu Ukrajine .
Sad ,što me "oladili" -druga stvar . suicid
Partizan -nikada četnik ,ustaša ili bilo šta tako (pa da je sto puta "moja" nacija i vera )










PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 9:27 pm

Moj deda je bio u partizanima. E moj Petre- jebivetre da vidiš ovo sad i ti bi krenuo bicikom na Rusiju :)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:07 pm

Kijara-brm ::
Moj deda je bio u partizanima. E moj Petre- jebivetre da vidiš ovo sad i ti bi krenuo bicikom na Rusiju :)))
Moj deda je bio mobilisan 1944 u nemačku vojsku (a u I svetskom ratu nije bio -jer je imao tifus ) Lepo negde u Mađarskoj deda se "demobilisao " Ostavio pušku i otišao .Da ne pričam dalje ...nije dao da se na njegove mesnice stavi V (simbol pobede Reicha) a moja baba išamarala na sred ulice trojicu "Kulturbundovaca" koji su napali nekog dečka od 12 godina (slučajno  ,Srbin) Da ne kažem da su 3 godine krili komšinicu Jevrejku -u buretu za vino.
Da sam živeo u tom vremenu -verovatno bih bio "partizan" ili "ilegalac"
Ne iz "ideoloških " razloga -nego iz ljudskih.











PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:14 pm

Danubius ::


Da li neko može da zamisli, da danas, za ideje socijalne pravde odlaze u šumu nuklearni fizičar, ćerka ministra spoljnih poslova, medijski magnat, ugledni advokat, predsednik skupštine, poznati slikar, književnik nacionalnog kalibra i drugi književnici, rizikujući svoje živote?

Problem je u tome što više niko nema ideala (ne idola) koji bi ga vodio. Svi snovi koji se sanjaju su vezani isključivo i samo za materijalno.
Onomad je Bora Čorba napisao "za ideale ginu budale", posprdno, sarkastično i ironično, ali nekako baš od tog perioda su se izgubili ideali.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:18 pm

justicija ::

Problem je u tome što više niko nema ideala (ne idola) koji bi ga vodio. Svi snovi koji se sanjaju su vezani isključivo i samo za materijalno.
Onomad je Bora Čorba napisao "za ideale ginu budale", posprdno, sarkastično i ironično, ali nekako baš od tog perioda su se izgubili ideali.
Tačno .Nema više"druga Starog" ,ni Zorana (Đinđića)
Ali ima "partizana"U Ukrajini ih ima,ima i "interbrigada"
Samo ne primaju "starce" cherry










PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:28 pm

Danubius ::
justicija ::

Problem je u tome što više niko nema ideala (ne idola) koji bi ga vodio. Svi snovi koji se sanjaju su vezani isključivo i samo za materijalno.
Onomad je Bora Čorba napisao "za ideale ginu budale", posprdno, sarkastično i ironično, ali nekako baš od tog perioda su se izgubili ideali.
Tačno .Nema više"druga Starog" ,ni Zorana (Đinđića)
Ali ima "partizana"U Ukrajini ih ima,ima i "interbrigada"
Samo ne primaju "starce" cherry

Nema toga druže, nigdje više na svijetu. "Otvoriše" nam oči i s'ebaše nas dibidus!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:34 pm

justicija ::


Nema toga druže, nigdje više na svijetu. "Otvoriše" nam oči i s'ebaše nas dibidus!
Ima "nas" još...makar bili "treća generacija"



Ukrajina je isto što je bila Španija 1939.
Interbrigade -ima.

Samo ne "primaju" starce -samo mlade ljude . cherry










PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:46 pm

Danubius ::





Ukrajina je isto što je bila Španija 1939.
Interbrigade -ima.


NiĐe veze, vjeruj mi! Otići ću off topic ako nastavim objašnjavati.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 10:55 pm

Kad je odlazio u partizane preko Kupe ond je napisao ovu pjesmu
Vladimir Nazor


ČAMAC NA KUPI

Malen si, uzak, trošan,
al ti me ipak nosiš,
čamče na Kupi!
Sve kamenje mojih briga,
sve gvožđe mojih mržnja,
sve olovo mojih čekanja,
prenosiš preko vode.

Al i sve moje nade,
ljubavi, čežnje, zanose
tobom će onkraj rijeke
što korito joj biva
široko i duboko
da dijeli od Dobra Zlo.
Čudo ti za me postaješ:
galija, lijepa, velika,
koja po moru plovi
k Otoku Spasenja.
U nje su vesla od naše
najčvršće hrastovine,
i jarboli tesani
u lugu gdje se rodismo,

i jedra što su kod nas
i tkana i šivena,
i zastave što znadu
đerđefe naših žena.

Maleni trošni čamče
na mutnoj Kupi,
uradi što i sa mnom:
dočekaj sve što trpi!

Prenesi cijelu Hrvatsku
na onu stranu vode,
na teške al svete puteve
poštenja i slobode!










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyUto Sep 06, 2022 11:39 pm

Kijara-brm ::
Kad je odlazio u partizane preko Kupe onda je napisao ovu pjesmu
Vladimir Nazor


ČAMAC NA KUPI


O ovome što pričaš je izvestio i radio London (1942 )
Nazor ,Hrvat je napisao 1943 jednu od najpotresnijih pesama o stradanju Srba (1943 "Majko pravoslavna" )

Mi ,Vojvođani nismo zaboravili Vladimira Nazora .
HKUD iz Sombora i danas nosi njegovo ime .

PARTIZANI -mit ili ...?  Z

Bio i na bici na Sutjesci .











PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptyPet Mar 03, 2023 7:00 pm

Da na "kvarno" ubacim Ukrajinu ...
Iza napada na ruski "Avax" (koji je , o čuda ) je stacioniran   u  Belorusiji (?)(zajedno sa bombarderima Su 32 (?) stoje "beloruski partizani " ?
To su ljudi koji ne žele i dalje da budu robovi diktatora Lukašenka , opozicija ,i  deo slobodoljubivih ljudi iz Belorusije -i priznali su da stoje iza "napada"
Da dodam - ruska dobrovoljačka brigada ,,ruski "partizani" -koja se bori na strani Ukrajine ,su takođe priznali "upad" na samu teritoriju Rusije -a ne pripadaju zvaničnim snagama Vojske Ukrajine su takođe priznali da "stoje" iza napada .Ruski "partizani"
Ništa bez "partizana"



ps.možda oni nas "starce" prime-u "partizane" ? brdski










PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  EmptySub Mar 04, 2023 12:20 am

Po,agencijskim vestima-u samoj Rusiji ,na jugu ,se formiraju "partizanski bataljoni" koji će se boriti protiv "Putinovog diktatorskog režima".A šta ćemo onda ,Vladimire ?Kada se sopstveni narod okrene protiv tebe ? Pobiti sve -kao što ti je namera  u Ukrajini ?
Kroz istoriju "partizane" niko nije pobedio .
Onda možeš da se pokupiš sve sa "Wagnerovim" plaćenicima ,Čečenskim izdajnikom , Kadirovim i ostalim đubretom .
Nikada nisi čuo za "Oktobarsku revoluciju" ?
Sada to  izgleda neverovatno -ali kada krenu "partizani" -ugasio si ga .
A već postoje"ruski" ,  "ukrajinski" i "beloruski" partizani .
Jer "partizani " su -narodna vojska .Ma koliko bili "marginalni" na toliku "silu" -jugoslovenski ,grćki ,ruski,poljski ,francuski , italijanski "partizani" uvek pobeđuju -na kraju" (istorija II svetskog rata )











PARTIZANI -mit ili ...?  155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





PARTIZANI -mit ili ...?  Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZANI -mit ili ...?    PARTIZANI -mit ili ...?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PARTIZANI -mit ili ...?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako bi izgledala Jugoslavija da nisu pobedili partizani?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: