DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 IMATE LI (još) GRAMOFON?

Ići dole 
+27
Astra
Sibila_
Samouka
podbarac
Šmizla
Gothic
Uther Pendragon
Zana
sonia
AstrinaKomsinica
debilko
Ivana_258
GilleSO
zirafa
determinanta
petar41
atlanta
Radosav
Kica/Praja
cojle
doctorr67
dejan
SunStorm
Kijara-brm
montoya
Oci-ANDJELA
Luckasta
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Apr 17, 2009 10:37 am

First topic message reminder :

Gramofon....to nije bila samo sprava za slušanje muzike (pored skupih i nedostupnih magnetofona i pre masovne pojave kasetofona ) to je bila institucija .
[You must be registered and logged in to see this image.]


Od onih čeških mono SUPRAPHONA , do čuda 80 tih TOSCE 20........stereo   :cheers: Naravno da su nam svetske marke bile nedostupne , ali vremenom su se počeli pojavljivati Marantzi, Kenwodi i drugi , i tako smo ušli u svet hi-fi-a preko dijamantske igle.

Imati dobar gramofon je govorilo o čoveku i bilo isto toliko bažno kao danas imati skuter u mladim godinama . Sve je bilo ritual ...vadjenje ploče iz omota , čišćenje od prašine , skidanje elektriciteta , sve do trenutka spuštanja igle u brazdu vinila (nikako rukom, liftom ručice)
Kada neka ploča počne da preskače , vilo je ravno katastrofi ....

Ideju za ovu temu sam dobio kada je klinac pitao "šta je to gramofon??? " , jer je odrastao u vremenu CD a ,čak i o kasetama ima samo neki maglovit pojam.

Zaprepastio sam se , kada sam tražeći po netu , shvatio koliko je gramofon još u stvari "živ" , koliko je velika berza ploča , igala, predpojačala , zvučnika , iako je tehnološki davno prevazidjen .

Kažu da ono blago šuštanje daje ipak još humanu komponentu muzičkom doživljaju koju je savršenstvo digitalne tehnologije uništilo.

Zato, da pričamo malo o grafonima. Da li ste ga imali , koja su vaša sećanja, koje i kakve ploče ste slušali, imate li ga još?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Uto Jun 27, 2017 9:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySub Okt 30, 2010 1:56 am

Veliki sam fan ploča.
Imao sam ih nekoliko hiljada.Onda sam u jednom trenutku krenuo u rasprodaju,odnosno kupo-prodaju.Ostavio sam domaća retka izdanja.
Imam još uvek oko dve hiljade,ali je kažu zadnji voz da se uzme neka kinta.
Ma nije samo u parama.nego nisam otvorio ormar sa pločama godinama.
A kad otvorim,zaista ne znam da li ima nešto na svetu što više sakuplja prašinu.
Teška srca,ali se nakanjujem.Neki će biti presrećni,meni bezveze stoje.
Imam i gramofon,Torens,ali se prosto plašim da ih puštam,jer ne znam kao ću naći iglu.Prošli put sam uspeo neku orfonku da nabavim ali je i to sve teže i teže.
Prosto,skup sport,da sam u situaciji,sakupljao bih ih i dalje,ali ipak.Treba malo poći u korak sa vremenom.Skupo me košta što sam zakasnio pa u jednom trenutku umesto CD-a kupovao kasete.E tek tu,imam ih oko desetak hiljada.To naravno mogu da bacim.Mada ima mastera na metalkama.Kvalitet nije mnogo opao.ali su kasete definitivno prošlost i to dalaj još od ploča.
A kada se setim tog vremena,pođu mi suze na oči.
Kad sam npr, doneo iz Londona prvi dan kad je izašla cigla od floida,dupli album.Ma dnevno sam obilazio desetak diskoteka,plaćali mi taksi samo da dođem da donesem i da je puste.
Pa mi ćale kupi u Londonu Some Girls od The Rolleng Stones.I ispostavi se da posle tri dana prodaje,dive okje su bile na naslovnoj stranici tuže stonse te se povuče iz prodaje.Tako se taj raritet okazao kod mene.A zamislite.original engleska ploča,fabrički preskače prva stvar Miss You-
Tako da taj raritet skoro da nije puštan pa je u glanc novom stanju.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySub Okt 30, 2010 2:05 am

debilko ::

Pa mi ćale kupi u Londonu Some Girls od The Rolleng Stones.I ispostavi se da posle tri dana prodaje,dive okje su bile na naslovnoj stranici tuže stonse te se povuče iz prodaje.

To me podseti....dobih i ja jednom sa istog mesta, a ljut sam bio...pored svih izvodjača ,budala mi kupi Alis Kupera ...
Medjutim....jeste rariret bio i onda -providni vinil . Ne secam se da sam video nekada ni pre ni kasnije .
A kasete...uh TDK,BASF, FUJI.....to je ok....ostale....5-6 slušanja, i samo počnu da "zavijaju" Ko bi rekao da će to danas biti samo gomila djubreta . Ploče su ostale , ipak , i pored svoje nesavrsenosti.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySub Okt 30, 2010 2:15 am

U Alice sam viđao,jbt da ne poveruješ.On kao da nije svirao,nego se samo bavio dizajniranjem i fazonima.Čovek ima dvadesetak ploča,neupućeni ne bi mogli da provale da su ploče u pitanju.
Ma to je Jeans,pravi rajsfešlusi,zatim pakovanja kao torta,ne mogu da se setim,ali je čudo.
Ali svi kao original,original.Ej,ako veruješ imam deset najmanje originala koje sam sam kupovao i koji fabrički preskaču.
Istina,zvuk je bolji,jači,ali ima i onih gde su naša licencna izdanja zvučala bolje.
Npr Isus hrist superstar,rock opera,strašno.Zvuk nikakav.
Žao mi samo,negde sam zagubio grupu Titanic,koliko su imali hitova,ali sad ni na you tubu ne mogu da ih nađem.Stalno mi izlazi iovaj jebeni film.
Ako uspeš Dani,postavi molim te.
Mislim da je Australijski band s početka 70-ih-
Ali singlić Makedonija od Time je bila iso čudo.Do pre neku godinu,drđala je konstantnu cenu od 100 DM pa na više.
Prosto to je himna opijumu,a pravljena sa onako patriotskim rečima.I posle tri dana provale,jer je u zagradi pisalo Crveni Makovi.Povuku iz prodaje,pa je prodata samo u manje od hiljadu komada u celoj Jugi.A ultra hit.
A najskuplja ploča u mojoj skromnoj kolekciji je bila od Dade Topića Vojnikovo pismo,prodao sam taj singl za 300 Dm.Čoveku je od svih naših ploča galila samo ona.Poznati Beogradski kolekcionar,da ne spominjem ime.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 9:46 pm

Instant music VS Doba vinila


Ljudima se često dešava da ne mogu da se sete naslova, ili izvođača neke pesme. To ume da bude veoma frustrirajuće, pogotovo ako nemogućnost prisećanja potraje danima, ili mesecima. Od toga je valjda gore samo kada čujete neku pesmu, strašno vam se dopadne, a ne znate ko ju izvodi i još manje kako se zove. Kako tad saznati ko to peva i svira? Ukoliko imate muzičkog talenta, možete pesmu pokušati otpevušiti nekom, ali šanse da taj prepozna su minimalne. Nekad ove potrage za pesmama umeju da potraju godinama.



Nekada, u doba vinila, je i muzičkih izdanja bilo manje i lakše je bilo razaznavati pesme i izvođače. Pre svakog oprisutnjenja neke ploče se mesecima najavljivao izlazak albuma. Kupovina svakog nosača zvuka je bila mali dugo očekivani praznik za mlađe i starije omladince.

Potpuno sebi mogu dočarati miris omota Azrine LP ploče "Sunčana strana ulice", ili LP-ja "Doživjeti stotu" od Bijelog dugmeta, dok ih nosim kući iz prodavnice.... Ekatarinine "S vetrom u lice".



A danas je sve drugačije. Uz kupljenu vrećicu kikirikija određenog proizvođača, ili promotivne kutije cigareta, ili papirnatih maramica nove vrste, na obližnjem kiosku, možete potpuno besplatno dobiti dupli CD svog omiljenog izvođača za koji niste ni znali da je izašao, usled opšte poplave svega i svačega, što se nastoji podvesti pod pojam muzika.



Izgledalo je da će prolazak tamno ružičaste eterske faze doneti sa sobom neke filtere koji će redukovati ovu pojavu, ali to se nije dogodilo. Da li će?

ps tekst napisao Jasmin Šečić ,slučajno znam da je visoki funkcioner G17+ ,u Subotici pomoćnik gradonačelnika za infrastrukturu
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Apr 15, 2011 8:44 pm

Kako su ploče ukrale Božić
| Piše: Mladen Savković

“Da, da, znam. Lakše je skinuti muziku sa interneta, i verovatno jeftinije. Ali šta se čuje u vašoj virtuelnoj radnji kada uđete u nju. Ništa, eto šta! Koga ćete sresti tamo? Nikoga.” – Nick Hornby

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tridesetogodišnji Enrico Caruso verovatno nije slutio koliko će značajan biti taj ledeni prvi februar 1904. godine, dok je koračao njujorškim ulicama ka studiju. Ceo dan proveo je snimajući odlomak Leonkavalove opere “Pajaci” i za to mu je od strane “Victoria Recordsa” isplaćeno četiri hiljade dolara. U to vreme niko nije ni pretpostavljao da će upravo ta Carusova ploča, “Vesti la Giubba”, postati prva gramofonska ploča koja je prodata u više od milion primeraka!

Pola veka kasnije, 1952. godine, zarada od prodaje “Vesti la Giubba” premašila je tri miliona dolara. Opčinjeni zvucima iz gramofona, ljudi tada nisu mogli znati da će za sledećih pola veka gramafonske ploče i zvanično ući u istoriju, polako se gušeći pod talozima prašine. Tako su ploče postale još jedan kolekcionarski hir, i sve je manji bivao broj onih koji su zaista uživali u čarima vinila.





[You must be registered and logged in to see this link.]





A onda je 2007. godine nekoliko entuzijasta odlučilo da ploče, i prodavnice u kojima se one prodaju, vrati na muzički tron. Bar na jedan dan.

Prema ideji Chrisa Browna, zaposlenog u jednoj od muzičkih radnji, te godine odlučeno je da baš treća aprilska subota bude svečani “Dan prodavnice ploča”. Ovaj praznik zvanično su osnovali Eric Levin, Michael Kurtz, Carrie Colliton, Amy Dorfman, Don Van Cleave i Brian Poehner, kao proslavu jedinstvene kulture koja obuhvata više od sedamsto radnji samo u SAD, u kojima se još uvek prodaju gramafonske ploče. Slavlju su se ubrzo pridružile njihove kolege sa svih meridijana.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Da nije bilo potrebno mnogo vremena da ovaj praznik zaživi, govori i i podatak koji je prošle godine uoči proslave “Dana prodavnice ploča” objavio Eric Levin, jedan od pomenutih osnivača. On je u intervjuu za časopis “LA Times” kazao da “Dan prodavnice ploča” više podstiče prodaju muzičkih materijala u nezavisnim radnjama nego Božić, što za američko tržište sa dugom tradicijom praznične kupovine nije zanemarljiv podatak.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za prošlogodišnju proslavu, samo u SAD pripremilo se oko hiljadu prodavnica ploča, promovišući nova izdanja retkih muzičkih dragulja. Tako su se na policama našli raritetni snimci pesama koje potpisuju John Lennon, Elvis Costello, Them Crooked Vultures, MGMT, Pavement, Charlotte Gainsbourg i drugi.

Ove godine „Dan prodavnice ploča“ obeležava se 16. aprila, a zvanični ambasador praznika je Ozzy Osbourne.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna od največih poslastica koje će se dokopati samo šest hiljada srećnika širom planete jeste Nirvanin EP “Hormoaning”, retko izdanje objavljeno 1992. godine u Japanu i Australiji. Materijal će biti predstavljen na izložbi “Nirvana: Taking Punk To The Masses”, koja se održava od 16. do 22. aprila u SIjetlu.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Svoje fanove obradovaće i sastav Radiohead koji je za ovaj praznik pripremio ploču na kojoj će se naći dve pesme, “Supercollider” i “The Butcher”. Gorillaz će objaviti u ograničenom tiražu specijalnu ediciju njihovog četvrtog studijskog albuma „The Fall“.

Nedavno rasformljeni sastav The White Stripes ponovo će objaviti u ograničenom broju primeraka svoj prvi objavljeni materijal ikada. “Let's Shake Hands/Look Me Over Closely” ugledao je svetlost dana 1998. godine, a sada će se ponovo naći u određenom broju prodavnica ploča.

Na sto osamdeset grama teškom belom vinilu Pink Floyd će objaviti ploču “London 66/67”, na kojoj će se između ostalog naći i verzija pesme “Interstellar Overdrive”, duga celih sedamnaest minuta.

The Flaming Lips će sav svoj materijal objavljen između 1992. i 2002. godine objaviti ponovo na vinilu, a Panda Bear će uz ploču „Tomboy“ pokloniti i majicu dizajniranu specijalno za ovaj praznik.

„Dan prodavnice ploča“ proslaviće se i u Beogradu, u radnji „Pinball Wizard Records“, drugu godinu za redom, uz nastupe benda Nežni Dalibor i specijalno „Pesničenje“.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Za kraj sledi nekoliko mudrih izreka za srećan „Dan prodavnice ploča“.

„Nezavisne prodavnice ploča su kao kazino u koji uložiš svoj novac i uvek dobiješ. Ubeđena sam da nikada neće izgubiti svoju vrednost. Neka večno vladaju!“ – kt Tunstall
[You must be registered and logged in to see this image.]


„Moja lokalna prodavnica ploča je biblioteka u koju možeš da odeš da slušaš muziku, da učiš o njoj, razmenjuješ ideje, i da te inspiriše. Mislim da će ove radnje nadživeti muzičku industriju kakvu sada znamo, jer čak i u našoj eri blogova i 'file sharinga', ništa ne može da zameni onaj izraz na nečijem licu kada pušta ono što zaista ceni a misli da bi i ti trebalo to da preslušaš. To je jedinstveno.“ – Damon Albarn

„Zaista volim sve što nije bezlično i gde ljudi poznaju jedni druge i rade zajedno da stvore neku zajednicu. Ljudi koji rade u tim radnjama znaju svoj posao, to nisu neki ljudi koji će danas prodavati muziku, sutra televizore, a preksutra ko zna šta.“ – Regina Spektor

„Mrzim da gledam kako prodavnice ploča nestaju, i kada je reč o tome, ja sam staromodan i mislim da bi trebalo da platiš za muziku. Ali, ono što rade moja deca, to je da preuzmu sa interneta mnogo stvari, i ako im se nešto svidi, kupe taj album. To može biti budućnost.“ – Bruce Springsteen

„Važno je da održimo prodavnice ploča živima, jer njihovo jedinstveno okruženje upoznaje zaljubljenike u muziku sa stvarima na veoma ličan način. “ – Norah Jones


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dejan




Datum upisa : 16.11.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Maj 27, 2011 9:26 pm

hehehe nista samo da se hvalim da su u moju kolekciju ploca legle jos tri ploce procenjene na od 300 do 400 evrica, :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Maj 27, 2011 9:29 pm

dejan ::
hehehe nista samo da se hvalim da su u moju kolekciju ploca legle jos tri ploce procenjene na od 300 do 400 evrica, [You must be registered and logged in to see this image.]
Znači da pratiš "tržište " ?
Pa prijavi nam šta se traži , šta ima cenu, baci neki link gde to možemo videti....da uzmemo koju kintu ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dejan




Datum upisa : 16.11.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Maj 27, 2011 9:46 pm

pratim,razmene,kupovanja,menjanja,svasta nesto,jurim kao blesav to mi je opsesija,ma znas sefe da sam u muzici 100 posto u zenama 200 hehehe
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySre Jun 01, 2011 3:51 pm

Ne po mom izboru, tri gramofona, preko 1000 ploca, neke i vrlo vrijedne, to se gladi onim krpicama protiv statike, cuva u specijalnim omotima...ja bih to sve ukesila za par dobrih Loubotins...go figure hahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyUto Jun 21, 2011 7:56 pm


Gramofoni ponovo u modi

Danas više nikome
i ne govorite da ste kupili novi televizor. Ako se, pak, pohvalite da
ste postali vlasnik LCD televizora sa kućnim bioskopom dobićete
komentar tipa „ima se, može se”, dok biste za kupovinu 3D televizora
verovatno bili počašćeni rečima da niste baš normalni. O reakciji ljudi kojima saopštavate da ste kupili novi gramofon, da i ne govorimo. Izuzimajući one koji kod kuće na polici čuvaju bar nekoliko ploča omiljenih grupa. Oni će pitati: „Gde, hoću i ja”.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Analogno je moralo da se pokloni pred digitalnim. Ali ne i da
potpuno nestane. Istinski ljubitelji muzike starije generacije nikad
nisu do kraja prihvatili kompakt diskove. Za njih je na pločama ostala
duša, a pucketanje ploča ima neku posebnu čar.

- Zbog topline boje zvuka, digitalni ne može da prenese osećaj
analognog - kaže Bane Lokner, muzički kritičar i kolekcionar ploča.

U prodavnici Tehnomanije, u kojoj se odnedavno mogu kupiti potpuno novi gramofoni, kažu da su upravo ti ljudi i najčešći kupci.

- Pojavila se potreba za gramofonima. Prodamo sve što nabavimo, a
ponekad ljudi moraju i da sačekaju da nam stigne roba. Uglavnom ih
kupuje starija generacija - priča Željko Milović iz „Tehnomanije”, i
sam kolekcionar ploča i nekadašnji di-džej. Nove gramofone, kaže, mnogi
kupuju jer nema delova za stare.

- Imaju kvalitetne gramofone, ali ne mogu da nabave kvalitetne delove
za njih, nove igle ili gramofonsku glavu. Sve je to i preskupo, pa je
jeftinije kupiti novi gramofon, nego deo za stari - kaže Željko.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Novi gramofon u zavisnosti od modela košta od 5.500 do 28.000 dinara. Na
skali od jedan do pet, oni koji se razumeju daju im ocenu „jaka
trojka“. I tu se odmah nameće pitanje kvaliteta i vredi li to kupiti.
Miša Perić, svojevremeno jedini proizvođač gramofonske igle na Balkanu,
kaže da pred kupcima nije veliki izbor.

- Sve zavisi šta čovek traži. Ako traži nešto što će da mu traje, što
je kvalitet, to onda nije 6.000. A ako hoće samo da čuje ploču, onda
može i za 6.000. U oglasima se mogu naći dobri gramofoni za male pare. Novi, a dobrog kvaliteta, jedino su „Tehniksovi” za 350 evra - kaže Perić.

Bane Lokner kaže da i u svetu iz godine u godinu raste prodaja ploča.

U Sloveniji i Hrvatskoj je poslednjih godina objavljeno na desetine izdanja novih bendova, i to na vinilu - kaže Lokner.

Ipak, kompakt diskovi nisu postigli ono što ploča jeste. CD plejer
nikada nije bio statusni simbol. Nikada, kao gramofon i tek pristigla
ploča, nije bio razlog za druženje. I, najvažnije, diskovi nikada nisu
postali deo rituala udvaranja devojkama. Uvek će ostati rečenica: „Hajde kod mene da slušamo ploče”.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyUto Jun 21, 2011 8:02 pm

kako ja to nisam znao,idem jos sutra da pazarim jedan da posaljem moj u penziju...
Nazad na vrh Ići dole
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2011 6:26 pm

Jedini, legendarni i neponovljivi Technics SL 1210/1200 Mk II se jako tesko sada moze naci nov u Srbiji. Ta sprava se, u nepromenjenom obliku, proizvodi od sedamdesetih godina proslog veka. S obzirom na to da je u pitanju "John Deere" medju gramofonima, tesko je uloviti po koji primerak koji nije nasao svog kupca.

Dostupnije su samo novije, Dj verzije.

Po meni, bolje je uzeti ocuvan, polovan grem za te pare.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Jun 01, 2012 9:30 pm

Na trideset i tri obrtaja

U Nišu, gramofon još ne mora u istoriju - posle dvadeset godina ponovo je otvorena prodavnica ploča. Interesovanje za izdanja na vinilu sve je veće među mladima, jer, kako kažu poznavaoci, nema boljeg nosača zvuka od ploče.

Mladi se vraćaju pločama, a nešto starije Nišlije ponovo mogu da izgovore dobro poznatu rečenicu: Dođi da slušamo ploče. Ko nije sačuvao svoje stare ploče, sad može da ih kupi u radnji.

Pored polovnih ploča, izložene su i najnovija izdanja na vinilu, koja su sve češća u svetu, a i kod nas. Vlasnici radnje kažu da toplinu zvuka koju donosi vinil, kompakt disk ne može da pruži.

"Znam mnoge audiofile koji misle da je disk i dalje OK. Međutim, za mene je ploča nosač sa najprirodnijim zvukom", kaže Momčilo Cvetković, suvlasnik prodavnice ploča. "Smatram da ne postoji bolji nosač zvuka."

Jedan od najpoznatijih niških di-džejeva Dejan Gavrilović podseća da je u svetu prodaja ploča porasla za skoro 40% i da se to odražava i kod nas.

Razlog je, Gavrilović, što su se ljubitelji muzike zasitili digitalnog zvuka:

"Na 8 od 10 nastupa koje imam, ljudi me zovu da puštam muziku sa ploča. Do pre 2-3 godine bilo drugačije, ali sada traže da puštam određenu muziku baš sa ploča."

Pevač grupe Vizantija Miloš Aranđelović ima više od hiljadu i po albuma. Ploče sakuplja više od dvadeset godina, a kaže da je shvatio da je kolekcionar kada je istu ploču kupio dva puta. Za razliku od diskova ploče, kako kaže, zahtevaju posvećenost muzici:

"Klinci sad nemaju strpljenja da čuju ceo album, jer disk traje po 70 i nešto minuta. Pre je na ploči bilo 40 minuta, 10 hitova i znaš na čemu, a sada imaš 70 minuta muzike i jedan hit i to je tako na većini diskova."

Digitalna muzika je tokom devedesetih godina minulog veka pobedila analognu. Međutim, ce-de plejeri nikada nisu postali statusni simbol. Gramofon i nova ploča i danas su dobar povod za druženje i uživanje u muzici.




  • Izvor:RTS

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPet Jun 01, 2012 11:22 pm

nemam...ali imam magnetofon i kasetofon :) ) )
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 8:52 am

..imam negde na tavanu :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:08 am

Zana ::
..imam negde na tavanu [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne budi lenja -nego pogledaj šta piše na njemu .
Ako je neki "Marantz" ,"Pioneer" i sl -možeš lepe pare da uzmeš na krš -traženi su . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:10 am

Danubius ::
Zana ::
..imam negde na tavanu [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne budi lenja -nego pogledaj šta piše na njemu .
Ako je neki "Marantz" ,"Pioneer" i sl -možeš lepe pare da uzmeš na krš -traženi su . [You must be registered and logged in to see this image.]
aaaaaaa..da me izjedu pauci..neka ga,nek stoji..kome bude trebalo nek ochisti tavan pa nek prodaje..ja ne ulazim tamo :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:11 am

naravno da imam i to Thorens..kupio za male pare..
vizionar !
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:14 am

Zana ::

aaaaaaa..da me izjedu pauci..neka ga,nek stoji..kome bude trebalo nek ochisti tavan pa nek prodaje..ja ne ulazim tamo :eee:
Ja cu ti skinem paucinu gde treba pa posle odoh na tavan..moze?
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:16 am

Uther Pendragon ::
Zana ::

aaaaaaa..da me izjedu pauci..neka ga,nek stoji..kome bude trebalo nek ochisti tavan pa nek prodaje..ja ne ulazim tamo :eee:
Ja cu ti skinem paucinu gde treba pa posle odoh na tavan..moze?
mursh 600
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:17 am

Zana ::

aaaaaaa..da me izjedu pauci..neka ga,nek stoji..kome bude trebalo nek ochisti tavan pa nek prodaje..ja ne ulazim tamo [You must be registered and logged in to see this image.]
Pošalji Debilka -taj se razume u gramofone .(ozbiljan sam ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Uther Pendragon ::
naravno da imam i to Thorens..kupio za male pare..
vizionar !
Majstor ,nema šta .Zavisno od stanja i serije -trocifreni iznos evrića . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:19 am

Danubius ::
Zana ::

aaaaaaa..da me izjedu pauci..neka ga,nek stoji..kome bude trebalo nek ochisti tavan pa nek prodaje..ja ne ulazim tamo [You must be registered and logged in to see this image.]
Pošalji Debilka -taj se razume u gramofone .(ozbiljan sam ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Uther Pendragon ::
naravno da imam i to Thorens..kupio za male pare..
vizionar !
Majstor ,nema šta .Zavisno od stanja i serije -trocifreni iznos evrića . [You must be registered and logged in to see this image.]

ahhaahhah,pa to je porodichna kuca,nema prilaz niko sa strane..tj.niko koga moji svekar i svekrva ne poznaju..znachi otpada i to..
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 9:21 am

racunam da mi je vec sad taman za jedan skutercic..al neka ga jos..ima aprilia 125 cm3 zapala mi za oko..
ode thorens za apriliu dobar je meni i telefunken :)
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 12:44 pm

nemam..gramofon, ali zato imam stari magnetofon....:)










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 1:02 pm

montoya ::
nemam..gramofon, ali zato imam stari magnetofon....:)
ahhaha..dakle i to imam na tavanu i video player :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 4:25 pm

Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:38 pm

AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:41 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!

Aha! hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:47 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::
AstrinaKomsinica ::
Ne volim ovu temu, redovno dobijem zelju da dragom napravim "caj" :329340:

'el od liandera? lol!

Aha! hahahahahahaha
..onda uzmi pishtolj,humanije je a isto cesh odgovarati :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:50 pm

Ma, bre, imam gramofon, al' šta mi vredi kad nemogu jednim klikom da se prebacim sa Janis Joplin na Rokere s moravu!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:51 pm

Jok bome, hoceM da ga mucim ko sto mene svaki od preko 10 gramofona muchi hahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:52 pm

AstrinaKomsinica ::
Jok bome, hoceM da ga mucim ko sto mene svaki od preko 10 gramofona muchi hahahahahaha


ahahhahahahaah,ajd onda,kad si navalila zateleban
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:55 pm

A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:56 pm

AstrinaKomsinica ::
A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
cuti,moyda i ne ynash a tu leye pare..jednog dana to rasprodash pa pravo sa Blebijem na Bahame :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 5:58 pm

Zana ::
AstrinaKomsinica ::
A stvarno zeno, ne mogu bona auto parkirat u garazi od aparature, a da ne pominjem sta je krtica nanijela u kucu. I sve fol sa buvljaka, ma da,,,Dok ga ja ne davnem malo:)
cuti,moyda i ne ynash a tu leye pare..jednog dana to rasprodash pa pravo sa Blebijem na Bahame :eee:

hahahahahahahahaha Ditto!@ hahahaahhahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:02 pm

P.S: ovo za Blebija i konu je zjb :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:03 pm

..u stvari,mozda i ne bude ako rasproda kona sve po garage :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:05 pm

Zana ::
P.S: ovo za Blebija i konu je zjb :zubi3:

Tako zeno, objasni da ne pukne novi trach hahahahaha NecEMO bona moc spavat sta ce narod mislit migg haahahahhahahahahahahaha

Ljubim Zonce :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:09 pm

..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:09 pm

J.. ti mene ako sam razumela šta Komša i Fogi govoriše????
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:12 pm

Ivana_258 ::
J.. ti mene ako sam razumela šta Komša i Fogi govoriše????

ahhahahah,welcome in club..samo kona to zna da prevede..samo izbezobrazila se u zadnji kraj i ona,pa naplacuje prevode
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:13 pm

Zana ::
..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili

Iskreno, izvan loop-a sam, stvarno pojma nemam sta je bilo, ali sta god da je, zao mi je. Mrzim traceve, ne upraznjavam ih, al i ne uzbijam. Mozda sam ja debelokozac, al me stvarno ova moja velika bosanska guzara zaboli bas sta ce ko reci, sto bih iskreno savjetovala svima,,,nije vrijedno ni truda, ni znoja,,,,doduse ponekad je vrijedno smijeha;)
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:14 pm

AstrinaKomsinica ::
Zana ::
..kono,koliko god pustish "da pas laje a vetar nosi" nije prijatno kada tew olajavaju bey ikakvog osnova..ja se sada zezam sa Blebijem..ali je ruzno to shto su mu uradili

Iskreno, izvan loop-a sam, stvarno pojma nemam sta je bilo, ali sta god da je, zao mi je. Mrzim traceve, ne upraznjavam ih, al i ne uzbijam. Mozda sam ja debelokozac, al me stvarno ova moja velika bosanska guzara zaboli bas sta ce ko reci, sto bih iskreno savjetovala svima,,,nije vrijedno ni truda, ni znoja,,,,doduse ponekad je vrijedno smijeha;)
..slazem se...
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:20 pm

Ma, sestro slatka ''dok živimo mi živeće i trač'' (što reče jedna moja). Nego ja bukvalo ne razumedoh reči!!!!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:24 pm

E sorry Ivana, ja ti se drzim Vuka, hahahahaha Haj' polako, nisam tako teska za skuzit, pofataces hahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:28 pm

Ivana_258 ::
Ma, sestro slatka ''dok živimo mi živeće i trač'' (što reče jedna moja). Nego ja bukvalo ne razumedoh reči!!!!
..evo ja cu da prevodim"konu"..da i ja neshto zaradim :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:30 pm

Ajd' dobro, sestre slatke!
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 6:37 pm

Imam gramofon i nesto malo vise od 100 LP Ploca... 55555

Ostavio sam ga za uspomenu,mozda nekad pokazem deci kako je to pre nekada izgledalo...ako ih bude zanimalo... booored
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyNed Jul 01, 2012 7:00 pm

CD /mp 3 su jednostavno "pojele" sve druge nosače zvuka i naravno ,za to potrebnu aparaturu . Nešto dođe i sa godinama i konformizmom ,i stvarno,kao kod Zane ,završi na tavanu .
Hajde ,ovde u Srbiji -i nije velika šteta . Ko je imao "dobru spravu" pola sela dolazilo da samo vidi ,sluša i divi se . Toga nije bilo puno .
Ali na zapadu,gde su "marke" bile dostupne ,i gde se tehnika menja skoro kao gaće ? Šta je "Thorensa" "Marantza" itd završilo u kontejnerima kao "elektronsko smeće" ,zajedno sa "zastarelom" propratnom opremom -pojačalom, zvučnicima ?
To je da kamen proplače . Da ne kažem da takve "lampaše" i ručno motane JBL zvučnike ne da niko ne pravi ,nego niko nikada i neće više .To je pravljeno da traje . Pravi poznavaoci su sami sastavljali "liniju" -gramofon ,deck ,,tjuner ,ekvilajzer ,predpojačalo ,pojačalo ,zvučnici ...mesecima i godinama se štedelo za parče po parče ,pa šverc (uvoza je bilo slabo) a sve na gomili je koštalo kao dobar "stojadin" ....
A na zapadu se to kupovalo lake šale ,za mesečnu platu ,ili na 24 rate ,prodavac vam sastavi liniju .....i na kraju ,bacilo ,kao što se i danas tamo tehnologija baca ,zato što ima nešto novo i bolje i zauzima "prostor" .
Šteta ......ipak su ploče imale "dušu" ...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPon Nov 25, 2013 7:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vidi ovog, vintage i sve ima...mesto za cd, ploce, kasete, usb, internet, mp3...bukvalno sve...daljinski..

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyPon Nov 25, 2013 9:02 pm

sonia ::



Vidi ovog, vintage i sve ima...mesto za cd, ploce, kasete, usb, internet, mp3...bukvalno sve...daljinski..

Lepo ,i verovatno zanimljivo nekome naših godina ko se još seća dedinog radija i gramofona (i naravno ,posebno onima koji žive u inostranstvu ,pa mogu da imaju sve ,pa im nije zanimljivo ,nego im se dopada "vintage" )
Za moju generaciju -sprava nad spravama 70/80  tih "Tosca 5 " -prvi "stereo" koji smo ikada videli (i retki imali )
I ima ih još -ispravnih !

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyUto Nov 26, 2013 9:25 am

nemam više....:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyUto Nov 26, 2013 12:07 pm

Izbrojala sam 6, a znam da je Jozin sakrio jos koji djegod. Sve to lino sa buvljaka, pa on to kao popravlja, pa ce prodat,,,,aha, prodaje ima nekoliko godina booored  Doduse, ne razumijem se u to, i ne zanima me, ali se ovi njegovi pajdasi dive,,,,whatever.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyUto Nov 26, 2013 5:40 pm

O da, u vikendici.
..i gramofon i LP ploče kao i singl ploče.
Sve uredno poslagano.
Sve radi ali eto...stoji tamo nekako u tišini i čeka ..šta?
Ne znam..verovatno istoriju....
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySre Nov 27, 2013 10:24 am

što je ovaj lep

[You must be registered and logged in to see this image.]
SENCOR STT 016 Turntable










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 9:03 am

Gramofon Tosca 15


Gramofon Tosca 15,napravljen u bivšoj Jugoslaviji,Radio Industrija Zagreb,RIZ,veoma popularan sedamdesetih godina.U kombinaciji sa sopstvenim pojačalom,izlazne snage 10W,IC Tba-810As i dvosistemskim kutijama Zk-15.Šasija gramofona je automatski menjač,6 ploča,Bsr napravljen u Engleskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]



Još uvek u odličnom stanju samo ga sad ne koristim , sve ploče na broju . Ploče su se stavljale na gramofon sa dva prsta na ivici . Nije smeo da bude otisak prstiju na ploči , bar kod onog ko je vodio računa o njima . Neka njega jer sve se vrti u krug .  ll000 










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptySre Jan 29, 2014 12:27 pm

Ne smem da napišem. Zajebavaće me Brdski ko staru ploču:)))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 8:39 pm

Sreća  što nema Debija ,Yovana ili Podbarca (ako se dobro sećam ,veliki ljubitelji "vinila" ) dobili bi moždanu kap . 
Poznata vam je polemika oko "privatizacije" Studija B ,i "novi vlasnik" je bez pardona izbacio kompletnu audio -video "arhivu" u kontejnere ? Neko je javio našem poznatom košarkašu Žarku Paspalju i on ne bio lenj -uspeo je spasiti oko 1500 naslova .

[You must be registered and logged in to see this image.] 

Ne mogu da verujem da postoje tako glupi ljudi .Ti nikada nisu imali gramofon ,i ne znaju da ploča nije parče bezvredne plastike ,nego puno više . Opšta kultura valjda nalaže saznanje da postoje kolekcionari ,a "račun" da su mogli i neki novac da uzmu za toliku kolekciju ? 
Izgleda da ne znaju ni jedno ni drugo . 
A mene i ne čudi .Studio B je kupila fantomska firma "Maksim Media doo Beograd "a "predsednik "te uvažene firme je -ova ? 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 EmptyČet Jan 07, 2016 8:45 pm

Ovo sa bacanjem ploča je isto ono što su nacisti radili u Berlinu s knjigama.
Novopečeni moćnici i vlasnici medija su obična neobrazovana stoka koja nema pojma šta su prave vrednosti ( i ne mislim samo na ploče...). A da imaju mozga mogli su uzeti pare na nekoj međunarodnoj aukciji. Nažalost, nije Studio B jedini koji je ostao bez ove dragocene arhive. I ne samo ploče, bacili su i trake sa raznoraznim zapisima, što su svojevrsna dokumenta, svedočanstva, možda i materijal nekih nagrađivanih emisija i priloga...
Ali, šta zna stoka šta je ploča! Ne zna ni šta je zaštićeni hrast! Seče po Fruškoj gori i nosi!










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IMATE LI (još) GRAMOFON?   IMATE LI  (još) GRAMOFON? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
IMATE LI (još) GRAMOFON?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Imate li M na dlanu ?
» IMATE LI /IMALI STE /TELESKOP ?
» Imate li dovoljno hrabrosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: