DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Ići dole 
+25
ZoxZoja
Astra
Danubius
daljinski
bosankaa
MadamX
Sibila_
Kica/Praja
brunolino
pesma
Lakota
Kijara-brm
Marea
Samouka
promaja
AstrinaKomsinica
Uther Pendragon
Gothic
cojle
mIlAnO
Aurora Borealis
determinanta
norton
doctorr67
Orhideja
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPet Maj 15, 2009 3:52 pm

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 9:32 pm

Da nije dosla Kolinda,ostao bi Josipovic....bar nije proustaski nastrojen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 9:39 pm

Astra ::
Da nije dosla Kolinda,ostao bi Josipovic....bar nije proustaski nastrojen.
To si u pravu.Bar nije bip...
Svi krive samo dijasporu a zaboravili su na mrtve ,one koji su "navodno ispisani " iz knjige državljanja i prijavljene od svud i svakud koji nikad neće ni živeti ovde.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 10:20 pm

Nikad ne pisem po ovim temama ali vidim da se stalno vrti ...
Nemam nista protiv dijaspore niti nicega, jer kako je krenulo mozda i ja budem prisiljena uskoro da idem van i radim da bi ovde mogli da se maknemo bar do neke pozitivne nule , jer toliko da bi se bahatili da tri zivota radim ne bi zaradila. Obzirom i na godine i zdravstevno stanje ... no ne bitno.
Ne mislim da tamo iko bere pare sa drveta i verujem da je to krvavo zaradjen novac kao i ovde , razlike su ocigledne ali to ne znaci da ikog mrzim ili sam zavidna na bilo kog. Ovde su svi ogorceni pa to izvlaci zavist i ono najgore iz ljudi.
No par puta sam se osecala bas ponizeno a nisam to zasluzila ... bar ne na taj nacin jer znamo odakle su te osobe otisle (pricam iskljucivo o mom slucaju i nek niko ne uzme na sebe) !
Prvi "malj" po celu stiglo od rodbine... (francuzi rodom iz Hr negde da tako kazem na vrhu neke planine gde Bog davno rekao zbogom), u pricu dosla tema oblacenja kad je doticni rodjak onako odmerio nas "sirotane" i rekao ovako: -Ja ni jednu majicu na sebe ne bi navukao koji kosta manje od 50e , da bi se nadovezala sestra " eee ja idem kod Žaka na feniranje jer on ipak fenira osobe koje su na poziciji i to platim svake nedelje 50e " - ja sam onako pogledala mene i moju decu pa rekla " Drago mi je zbog vas , zaista , dao vam Bog jos toliko da imate ! Mi nismo ni prljavi ni smrdljivi da bi s tim gadjenjem gledali na nas jeste da u second hand uzmem za sebe robu za pisljivih 2e , hocete marku ? evo : Hanna montana, trenerke Nike imam i patike Kappa to sam sebe castila kad su bile na snizenju itd ... imam ih i ja , decu oblacim u buticima gde mogu to da priustim , sama farbam kosu jer mi je puno dati 1000 din za to , za te par deci uzmem voce ... i nije me sramota , treba da je sramota drzave jer ja bome radim i dva posla ako treba a sto nas rad ne cene nije do nas ... a od silnih duvanja i bacanja koje kakve tehnike po stolu i kljuceva od auta aviona kamiona doneli kesu slatkisa deci (nisu ni to trebali sto se mene tice) , ali moj obraz je ostao cist jer sam ih pocastila sa svim sto sam imala a sto nisam ... pa i to sam nabavila ... i znate sta je jadno u svemu tome bilo? Da sam se ja zaista obradovala da ih vidim pa da mi nisu nista ni doneli jer j au francusku i ne mogu da odem ... no eto ispalo kako ispalo ...

Druga situacija je bila pre nekih 4 godine kad mi "druagrica" iz detinjstva dosla kuci iz Beca ... nekad smo bile bas dobre , onda 90tih je tako da kazem pobegla iz srbije sa kesom u ruci ... bili su isto siromasni kao i svi tad , nije to sramota po meni samo je sramota u sta se neki pretvore ... nasle smo se pre toga na FB i svaki dan pisale pomahnitalo pricale dogodovstine, nove -stare ... i jedva cekala da je vidim ... sve sto sam znala da je imala cerku tad od 11 godina, najavila dolazak za Uskrnje praznike, radovala sam se kupovala pokloncice ipak je to praznik darivanja. Farbali kuci s decom jaja , i prebirala u galvi sta nekom pokloniti ko po prici ima sve sto joj je potrebno. Znam da je volela da cita pa je u razgovoru spoemnula knjigu koju trazi ali ne moze da nadje ... iskopala sam i znate odakle ? Iz neke knjizare dole iz Srbije , danima sam zivkala radnje da im nije negde ostalo .. stiglo postom lepo upakovala kao i sve ostalo ... i stigao i taj dan ... dosli su .... ja sirom otvorila kapiju da mogu uterati njihov nov " automatik mercedes metalik boje " u dvoriste da neko slucajno ne ogrebe u prolazu ... ona izasla pa odmerila kapiju i rekla ne moze da prodje ... ok pa zao mi je mi smo imali juga nekad... onda parkiraj tamo pri kraju ipak je ovo uska ulica ... usli su sela na stlicu i onako odmerila dnevnu okolo ... a pre nego sto sela otresla sedalicu na stolici kao da je nesto bilo na njoj ... onda sam je posmatrala kako uzima casu sa dva prsta, zabacuje kosu ... najogavnije mi bilo kad je salevtom ceo pribor za jelo nanovo izglancala ...verovatno je primetila da me to povredilo pa je smao rekla Andji je gadljiva (mislila na cerku) samo sam slegla ramenima... onda sam iznela poklone i cekala reakciju ... dete ko dete bila je sretna i obradovala se a ona nije cak ni otvorila ... na njen predlog smo otilsi u kafic gde smo popili dve ture pica ... kad sam se uhvatila novcanika pred konobarom onako dobacila" vrati to , znamo mi da vi nemate para , ovde skoro da umirete od gladi a ne da placate pice ... " eee pa tu sam pukla na zivce ustala sam i ja isto dovoljno glasno rekla " Znas , mozda nisi vise ona musavica koja je odavde pobegla 90tih sa gacicama u kesi ,( niti ona koja prozor nije prala od krecenja do krecenja - ovo nisam glasno rekla ali sam u glavi prebirala misli samo) ... ona s kojom sam se znala smejati , i uzivati uprkos tome da smo skupljali sitnis za suncokret kad smo u grad izalzile jer za kafice nikad nismo imale, secas li se ti nasih okupljanja u parku kad nam novac nije bio bitan da znamo ko koliko vredi??? ... Mislis da ako si dosla ovde u dzepu sa 500e mozes da glumis ludilo i da ponizavas ljude oko sebe ? Sedi u tvoj jebeni mercedes i odjezdi u pm odakle si dosla! Ti kad se tamo vratis isto nemas neki zivot kao ni mi ovde, dzaba se pravis ono sto nisi ... i otisla .

Jesam bila dzubre? Mozda ... ali me iskreno povredilo sve to ... no ipak stojim iza toga da ako te jedna (dve) ruze ubodu necu zato da mrzim sve ostale ... nisu svi snobovi koji su odavde otisli ...

S ovim na ovoj temi ja sam zavrsila iznosenje svog misljenja. I jos jednom da se izvinem svima ako sam nekog povredila nije mi bila namera samo licno iskustvo moje ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 10:47 pm

Okce imaš ljudi koji žive u tvojoj /mojoj okolini i koji su se dočepali malo novca i promenili su se naglo.
Odjednom se ima za Filip Plain,Guči,Versaće,a do jučer šetali u opancima,i sve što si nabrojala.
Čak takvih ima više kod nas ,nego u dijaspori.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 11:00 pm

Znam Kijara da ima zato i ne pisem po ovakvim temama ... jer ne bih da nekog uvredim... bolje cutim.
Koliko god da sam jaka povrede i me takve stvari , domaci ili dijaspora ne bitno ako je neko covek onda je covek bez obzira na sve ... kad ovakvi budu shvatili da ono sto vredi u zivotu ne mogu da kupe dopuzace kao puzevi golaci po zagrljaj, po lepu rec ili samo da neko im nekad otvori vrata i pita ih kako su ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 11:35 pm

Okano ::
Znam Kijara da ima zato i ne pisem po ovakvim temama ... jer ne bih da nekog uvredim... bolje cutim.
Koliko god da sam jaka povrede i me takve stvari , domaci ili dijaspora ne bitno ako je neko covek onda je covek bez obzira na sve ... kad ovakvi budu shvatili da ono sto vredi u zivotu ne mogu da kupe dopuzace kao puzevi golaci po zagrljaj, po lepu rec ili samo da neko im nekad otvori vrata i pita ih kako su ...
Ma opušteno.Nikome nije cilj nikoga da uvredi jer ima naših forumaša koji su silom prilika (tim nesrećnim ratom) morali da odu .Ok ,doživela si nešto neprijatno,ali to doživljavamo i od nama bliskih.Ima nas svakojakih i to je tako i ne možemo promeniti karakter nekih ljudi.
To govori o njima.Bahaćenje i ostale pizdarije.

Ni ja ne volim da pišem na ovakvim temama...ali Astrin post mi je  baš napisan onako kako ustvari jeste.
Ne bi dalje da ne kvarim temu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPon Maj 28, 2018 10:25 am

Da se razumemo, Srbija se najviše voli sa zapada, jer ko bolje zna šta je najveća opasnost po srpstvo i pravoslavlje od naših ljudi koji su bili primorani da napuste rodnu grudu i odu kod neprijatelja da žive mučeničkim životima? Zamislite, braćo, kako je njima kad moraju da gledaju kako im gejevi paradiraju? Ne može kod komšije da se ode, a da se ne najavi, jer kao sad komšije imaju neke obaveze. Ma i ne poznaju komšije, samo im mahnu, ništa priča uz kafu i rakiju, ništa da vidimo s kim se jebe komšinica preko puta, užas. To sve otuđeni jedni od drugih, otuđeni od Boga, umesto nedeljom da idu u crkvu oni se spakuju i izaberu neku turističku destinaciju. To je zato što oni nemaju dušu i ne umeju da se provesele. To naši ljudi znaju i ne žele da mi živimo njihovim mučeničkim životima. Hvala im što se bore za našu zemlju.

By Mirko Mirkovic

Ovo kao da je neko opisao moju komšinicu koja je provela desetak godina u Grčkoj a onda posle godinu dana u Srbiji uspela da se dočepa Švice. Mi nismo nikakve patriote i hoćemo da prodamo Srbiju ... Takođe znam dečaka od 22 godine koji svakog ko pomisli da ode smatra izdajnikom. Jer za par godina će nam biti bolje. Treba ćutati i trpeti a ni sam nema neki koliko toliko smislen razlog zašto.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPon Maj 28, 2018 11:25 am

Oki.....da ne kopiram tvoj post....na to cu ti samo reci....ni jednima nije jednostavno , a ja sam ponosna na sebe jer bas svi koji su me znali prije ratakazu da se bas ni milimetar nisam promijenila.....spavacu na daskama....jescemo kupus kalju i piti razblazen sirup od maline ali nek je srce puno i djaba sav komfor ako se ne osjecas u dusi ispunjen.Ima nas svakakvih i s ove i s one strane granice.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2019 6:00 pm

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 58382168_2309504345970385_1536716290368995328_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fiev1-1

10 KM je oko 5 eura .

Satnica u Austriji je prosečno 29 eura (minimalac je 1500 eura -podaci iz 2018) 

Dakle ,ova iz "dijaspore" jako dobro zna šta koliko košta (krava )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2019 6:39 pm

Zena placena dan 10 km je trol post jer se pale na to i nabijaju komentare, prica je izmisljena da se ismiju dijasporci i potpale domace mahaluse.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyČet Apr 25, 2019 11:23 pm

Astra ::
Zena placena dan 10 km je trol post jer se pale na to i nabijaju komentare, prica je izmisljena da se ismiju dijasporci i potpale domace mahaluse.

Upravo to. Muka mi je više od takvih priča, a još kad vidim komentare "mahaluša" ... fuj!

I uvijek će biti onih što će reći "ali to jeste tako i ima takvih" ...
Ima, ali koliko?
A kakvih sve ljudi imamo u "domovini" ...o tome nećemo.
Ali...ako se "domaći" osjećaju bolje pljujući dijasporu, samo naprijed...neka ste vi nama živi i zdravi.  drink2











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Apr 28, 2019 2:53 pm

Bosno,davno sam digla ruke od normalne diskusije,sad jos i potpalim,ali sve manje imam volju ici u domovinu,kad vidim za sta nas drze i smatraju....bar progledas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 10:01 am

Mađarska mi je zvanično dozvolila da legalno boravim i radim na njenoj teritoriji. Prošle nedelje mi je stigla kartica kojom sam zvanično postala dijaspora. Što bi trebalo da me kvalifikuje da solim pamet onim koji su u Srbiji šta je za njih najbolje sa posebnim osvrtom na političku situaciju i hvaljenje iste.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 11:54 am

ZOJO,Dijasporo.....SAD da nosis cijelom selu cokolade i kafe, majice( ne znam gdje nadju) od 1 euro,obavezno nek je jeftino jer njima je uvijek jeftino i ako kod koga i odes na rucak kd te pozove, racunaj da su platu potrosili na tebe......hos jos ili je dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 12:08 pm

Astra ::
ZOJO,Dijasporo.....SAD da nosis cijelom selu cokolade i kafe, majice( ne znam gdje nadju) od 1 euro,obavezno nek je jeftino jer njima je uvijek jeftino i ako kod koga i odes na rucak kd te pozove, racunaj da su platu potrosili na tebe......hos jos ili je dovoljno.

Majice od euro ima kod Kineza. Već sam kupila sebi par komada da glume pižamu (kratki rukav, pamuk) I donela sam mami par komada (njoj je sve skupo, naučila žena da štedi i ekonomiše) još sam morala da dokazujem da su jeftine i da ne trošim pare na gluposti.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 1:27 pm

Upravo procitah jedan biser o dijaspori....ahahahahha, tema je zadata,sad kad se otvore septicke jame...ahahahah

Došla komšinica iz Njemačke, dala od rođaka djeci 50€, a njih dvoje. Pa jel' se to u Njemačkoj nema para? Mene bi bilo sramota, čuj "kupite ti i brato sebi po čokoladu" 😵 Kako vaše komšije i familija? Jesu stipse?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 9:51 pm

Moja tetka nije bila dijaspora kad je mom sedmogodišnjem bratu dala čokoladu i rekla da podijeli sa sestrom. Međutim moj brat je na opštu sramotu uže familije rekao: moraš nam dati i drugu, jer ćemo se seka i ja potući oko ove čokolade.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyNed Jun 09, 2019 10:20 pm

A koja čokolada to košta 25€ komad? Dakle žena je htela da počasti decu koliko je mogla ili smatrala da treba a da ta opet zvuči kao nešto normalno. To što mama očekuje milione, avione, kamione samo pokazuje koliko je alava. Da je ta dovukla Nemačku bilo bi joj malo.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySre Nov 20, 2019 10:10 pm

ŽIVITE U DIJASPORI, NISTE U VEZI, A ŽELITE ŽIVOTNOG PARTNERA SA BALKANA? Evo kako da jednostavno upoznate pravu osobu.

Simfonija ([You must be registered and logged in to see this link.]

Dejting sajt gde dolaze i oni koji nikad nisu koristili društvene mreže za upoznavanje

Kvalitetna baza korisnika - upoznajte izuzetne, odgovorne, ambiciozne i moderne osobe

Učlanjenje na bazi preporuke i poziva ili odobrenja administratora sajta

Sajt gde nećete birati samo na osnovu slika, već profila korisnika koji prikazuje njihovu ličnost

Najveći broj korisnika su osobe sa visokim obrazovanjem i profesionalnom karijerom

Napredna pretraga korisnika prema 50 kriterijuma

Opcija nevidljivog surfovanja i pretrage profila
...
Ova stroga pravila važe samo za nesrećnike sa Balkana -koji bi u "dijasporu" .
Tako da vam jeste prednost ako imate visoko obrazovanje ,ali to ne znači da nekoj našoj ,recimo ,doktorki ,partner ne bude neki lik koji radi na Baušteli 10 godina ,i ima ondašnje državljanstvo .
Dijaspora "bira" . brdski










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySre Nov 20, 2019 11:26 pm

Na zalost,dijaspora bira,ali bira sa balkana....de nek biraju u Engleskoj ili Holandiji.....a kao i svuda na netu,ko garantuje za te podatke da su tacni.
Drugo,zalosno je da osobe idu samo na to da se dokopaju inostranstva,a treba zivjeti s nekim koga si na osnovu slike upoznao.Po meni je laksi put,eto kao tvoj sin trenutno,otisao regularno,pa daj boze i da polako upozna osobu tamo koja bi mu stvarno mogla biti zena koju voli....lakse,bezbolnije i sigurnije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPet Nov 22, 2019 3:56 pm

Astra ::
Na zalost,dijaspora bira,ali bira sa balkana....de nek biraju u Engleskoj ili Holandiji.....a kao i svuda na netu,ko garantuje za te podatke da su tacni.
Drugo,zalosno je da osobe  idu samo na to da se dokopaju inostranstva,a treba zivjeti s nekim koga si na osnovu slike upoznao.Po meni je laksi put,eto kao tvoj sin trenutno,otisao regularno,pa daj boze i da polako upozna osobu tamo koja bi mu stvarno mogla biti zena koju voli....lakse,bezbolnije i sigurnije.
Nadam se .
Ima tu i mač sa dve oštrice ."Momčine",kad dođu iz "dijaspore" se naravno razbacuju tamo zarađenim eurima ,voze dobra kola, dobro su obučeni ...pa se neretko desi da se zaljubiška u kakvu lokalnu starleticu sponzorušu ."Buđenje " nastane kad su već uveliko u braku .
Znam kako ovo zvuči ,ali ja zaista sada mislim da su svi oni koji su otišli ,bili pametni .
I ovi ljudi koji sada idu ,nije to više obavezno ,kako se nekada govorilo "trbuhom za kruhom" ,nego je to "mozgom za ljudskim dostojanstvom" .
A to nema cenu ,to znamo mi koji smo "ostali" pa ga davno izgubili .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySub Nov 23, 2019 11:30 pm

Joj,ne staj mi na muku ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySub Feb 22, 2020 10:55 am

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 87408010

tongue spite










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySub Feb 22, 2020 1:47 pm

E ovo je velika istina, u vrijeme vracanja izbjeglica nasi se radovali kad ko ide nazad, a Siptari odmah u demonstracije i izbore se.Govna smo nevidjena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptySre Mar 18, 2020 8:29 pm

Upravo tako ispada .Par hiljada ih čeka na mađarskoj granici, hoće li ih Orban propustiti za Srbiju. 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 90435053_1499485800229316_6816735594132013056_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=OZHWKv_eUYwAX-k87G2&_nc_ht=scontent.fiev1-1










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPon Apr 06, 2020 8:45 pm

Danubius ::
Upravo tako ispada .Par hiljada ih čeka na mađarskoj granici, hoće li ih Orban propustiti za Srbiju. 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 90435053_1499485800229316_6816735594132013056_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&_nc_ohc=OZHWKv_eUYwAX-k87G2&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Ne diraj mi u Orbana. Mađari nisu bili krivi što je "#$%"/$ jedini u svetu zatvorio granicu za SVOJE državljane. Šta su Mađari mogli da urade? Da puste ljude sa Austrijske ili Slovačke granice prema Horgošu? Da naprave sebi humanitarni problem?

Inače svi mi koji smo legalno bili u Mađarskoj ali smo zbog pandemije ostali bez posla smo uživali potpunu zaštitu Države. Tuđe države, na našu žalost i sramotu. Imali sam krov nad glavom i garancije da oni kojima je radna i boravišna viza u međuvremenu istekla neće snositi posledice (zabrana ulaska u EU) I dozvolu da u Mađarskoj ostanemo dok nam se matična država ne smiluje da nam dozvoli povratak.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 EmptyPon Apr 06, 2020 9:35 pm

ZoxZoja ::

Ne diraj mi u Orbana. Mađari nisu bili krivi što je "#$%"/$ jedini u svetu zatvorio granicu za SVOJE državljane. Šta su Mađari mogli da urade? Da puste ljude sa Austrijske ili Slovačke granice prema Horgošu? Da naprave sebi humanitarni problem?

Inače svi mi koji smo legalno bili u Mađarskoj ali smo zbog pandemije ostali bez posla smo uživali potpunu zaštitu Države. Tuđe države, na našu žalost i sramotu. Imali sam krov nad glavom i garancije da oni kojima je radna i boravišna viza u međuvremenu istekla neće snositi posledice (zabrana ulaska u EU) I dozvolu da u Mađarskoj ostanemo dok nam se matična država ne smiluje da nam dozvoli povratak.
Moja prijateljica (i nekadašnja ex,pre puno godina)

ЉУДИ СУ ЉУДИ, БЕЗ ОБЗИРА НА ГРАНИЦЕ

Пандемија вируса корона директно је утицала на наше животе, одложила планове и одлуке, онемогућила кретања. Многи наши људи остали су, због забране кретања и затворених граница „заробљени“ у туђим домовима, чекајући време када ће моћи да крену својој кући, у Србију. Најбројније међу њима су наше жене, затечене на пословима неговатељица у Немачкој, Аустрији или Италији.

Једна од њих је наша суграђанка Бранка Кокаи. Смена јој се завршавала 19. марта, али су тада границе већ биле затворене, те је морала да остане у околини Минхена, у дому баке коју је неговала.

-Помирила сам се са тим, јер нисам имала избора, баш као и све моје колегинице, које је ванредно стање и затварање граница затекло на „штели“. Остала сам на послу док се ситуација не нормализује и не дође колегиница која треба да ме мења, прича нам Бранка, наглашавајући да јој најтеже пада што је тако дуго одвојена од породице.

Међутим, бака коју је неговала две и по године, преминула је пре недељу дана. Шта и како даље, запитала се, у трену, наша суграђанка, али је одговор, који је распршио све њене страхове, добила веома брзо.

-Бакина породица, односно син Еди, који живи у близини са супругом и ћерком, ми је одмах рекао да не треба да бринем, да остајем у кући све док се границе не отворе и поново се успостави превоз, да ће ми он обезбедити све што ми је потребно за живот и, уз то, редовно ми давати плату док год будем овде, ма колико то потрајало. Овим гестом потврдиоје да ко је човек - човек је и то нема везе са националношћу, границама, различитим менталитетима, емотивно нам прича Бранка, пуна захвалности за породицу у којој је радила претходних две и по године...

Наглашава и нешто што је веома боли. А то је да јој се ова немачка породица нашла у овој тешкој ситуацији далеко више него њена држава, која је за све ово што насје снашло окривила наше грађане у иностранству, које је мука натерала да оду и тамо пронађу посао, јер га нису имали у својој земљи.

-У кући имам залиха хране,воде и сокова за скоро месец дана. Еди ми је чак донео и цигарете, јер зна да сам пушач. О мени брине као о блиском члану породице. То чини зато што је човек. Ја сам за њега само једна странкиња, која је чувалаи неговала његову мајку и за то увек била поштено плаћена и награђена, прича Бранка.

Додаје и да је Еди бајкер, што је по њој такође битно за целу причу.

-Бајкерски кодекси јасно кажу да смо сви браћа и сестре, небитно ко је и одакле је. Моја кућа је и твоја, код мене имаш увек све, ако си у невољи и шта год ти у животу затреба, ту сам за тебе, отприлике би био бајкерски кодекс, а Еди је, својим великим, бајкерским срцем, то и потврдио, нагласила је наша саговорница и,тешка срца изговорила оно како се осећа: „За једног Немца сам сестра, а за моју државу грешка,уколико ме пусте да дођем својој кући...

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 1941

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Branka%20kokai1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» NAJBOLJE GITARE SVETA
» U kakvim cipelama se najbolje osecate?
» Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE
» Omiljena replika iz domaceg filma :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: