DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Ići dole 
+25
ZoxZoja
Astra
Danubius
daljinski
bosankaa
MadamX
Sibila_
Kica/Praja
brunolino
pesma
Lakota
Kijara-brm
Marea
Samouka
promaja
AstrinaKomsinica
Uther Pendragon
Gothic
cojle
mIlAnO
Aurora Borealis
determinanta
norton
doctorr67
Orhideja
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPet Maj 15, 2009 3:52 pm

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyNed Apr 29, 2012 10:33 pm

Danubius ::

Zanimljivo ....pa zar nisu taj CNN ,BBC i ostali strani mediji upravo kod nas prikazani kao najveći lažljivci ,zlonamerni i koji šalju iskrivljenu sliku svetu iz zlih namera ,a sve u službi politike stranih vlada ?
Pa te medije gledaju naši ljudi u inostranstvu ,zar ne ,to su tamo "domaći" ? Ili se obaveštavaju sa "Pinka" i još par stanica koje se mogu pratiti u inostranstvu ?
Ako su novine ..pa valjda pre stignu do nas -nego do Čikaga?

Pa kako je onda dijaspora "bolje informisana" ?

ChicagoSerbs.Com & Ovde.Com :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Apr 30, 2012 12:50 am

A baska Chicago:))))))) Zilet!? Anyone?! muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon




Datum upisa : 03.02.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Apr 30, 2012 11:30 am

e da ga ebem !

zavidim samo aleku boldvinu ..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Apr 30, 2012 1:55 pm

Uther Pendragon ::
e da ga ebem !

zavidim samo aleku boldvinu ..


hahahahaha Ovo je dobro:))) Predobro!:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Apr 30, 2012 2:45 pm

sonia ::
Због чега?

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 8445
Lepo i dirljivo . Ispada da je najveći problem što nema "milka "čokolade ,ali eto on to razume ,svaka čast Norvežanima ,štite "svoje " ? A šta je sa svim ostalim -od kola do garderobe i tehnike ,to je isto sve norveško ? A mi eto prodali dušu za trule zapadne proizvode .
Gluposti....sam kraj mi je tek romantičan . A što se taj veliki patriota koji ceni i voli Srbiju iznad svega ,ne vrati pa uživa u prirodi na Rudniku ,a ne u norwegian wood ? Pa nek ovde nosi mirno narodnu nošnju i uživa u netaknutoj divljini ,svoj na svome ? Pa da mu uvažimo mišljenje i pozitivnu promenu ? Jok bato...ne pada mu na pamet ,a ni njegovoj deci .On nas voli izdaleka -a bogami i savetuje .Ma mi ni ne znamo kako je nama u stvari lepo ? Klasična dijaspora ....vapaji za domovinom,"ostajte ovde " -iz debele sigurnosti uredjenog i mirnog,a bogami i bogatijeg sveta . On našao svoj mir ...što i nama bratski želi .Samo nemojte i vi doći -jer "nas" je već suviše tamo ,pa može neko da postavi pitanje o "gradjanima stranog porekla" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Apr 30, 2012 10:31 pm

Danubius ::
sonia ::
Због чега?

.Samo nemojte i vi doći -" .

A sto se ti zalis? Ti, ili bilo ko drugi...Stisni m... pa kreni, ako si toliko ubedjen u to o cemu govoris..Naravno da nije lud da se vraca kad je nasao svoj mir.. Sta treba, da ceka da mu deca ostare, mozda ce onda na vlast doci neko ko ce da povede drzavu putem ocuvanja ''svoj na svome''.. Stite Norvezani sve sto mogu, ali i ne brane uvoz..uvezi, ali ces to dobro platiti... Ma, nije to lako objasniti kad obicno pred tobom stoji neko sa stavom- ''tebi je lako'' ..Ako je neko otisao, ne znaci da treba da izgubi osecaj za sve sto je nekad ziveo... Pa, i mi smo ziveli u toj j...drzavi ( i kad god govorim o njoj sa ogorcenjem, mislim na politicki sistem koji je unistava) i mucili iste muke koje vi i dalje mucite, ali evo nas...''stojeci'' sa strane, mozemo malo neutralnije da pogledamo, i da kazemo ono sto vidimo, osecamo...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Maj 01, 2012 4:10 am

Uvijek sam govorila da je najlakse naprdjivat "s vana". Svi sve znaju, kako je bilo, kako je sad, i kako treba da bude.
Al malo koja mamica posla djecicu nazad, je'l te?!

Narod u bivsoj Jugi jedva zivi, prezivljava kako zna i umije, i ne treba mu niko s vana da mu soli pamet, a specijalno ne oni koji su dobrovoljno otisli. Jer, kad to vrzino kolo krene dese se " Milosevici" i slicni, i eto belaja ponovo.

Nego, narode, umjesto busanja od kog samo dobra rupa ostane, nadjite nacina, tiho, kulturno, da pomognete nekoga tamo, a ne da im masete odjecom, obucom, autima, i sto odete u posjet 10 dana, da imaginarno imate pravo da nekom nesto pametujete.

A vi, raja koja se bori svaki dan sa olosem koji vlada, sa sjenama proslosti, i avetima buducnosti, nek vam je Bog na pomoci, jer samo vi znate kako vam je.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Maj 02, 2012 10:40 am

AstrinaKomsinica ::
Uvijek sam govorila da je najlakse naprdjivat "s vana". Svi sve znaju, kako je bilo, kako je sad, i kako treba da bude.
Al malo koja mamica posla djecicu nazad, je'l te?!

Narod u bivsoj Jugi jedva zivi, prezivljava kako zna i umije, i ne treba mu niko s vana da mu soli pamet, a specijalno ne oni koji su dobrovoljno otisli. Jer, kad to vrzino kolo krene dese se " Milosevici" i slicni, i eto belaja ponovo.

Nego, narode, umjesto busanja od kog samo dobra rupa ostane, nadjite nacina, tiho, kulturno, da pomognete nekoga tamo, a ne da im masete odjecom, obucom, autima, i sto odete u posjet 10 dana, da imaginarno imate pravo da nekom nesto pametujete.

A vi, raja koja se bori svaki dan sa olosem koji vlada, sa sjenama proslosti, i avetima buducnosti, nek vam je Bog na pomoci, jer samo vi znate kako vam je.



Sit gladnome ne veruje! Lako je iz država uredjenih sistema, gde i kad si na socijali bolje živiš nego "srećnik" zaposlen u Srbiji. Imaš bolju i socijalnu i zdravstvenu zaštitu i sve ostalo...
Ti branitelji Srbije iz dijaspore... il neka pomognu, il' nek nam se skinu sa muke! Promenili veru za večeru ili neki drugi... s oproštenjem...
atribut, pa iz fotelje se naprezu da prodaju pamet nama ovamo!!!
Bojim se popucaće im hemoroidi od tolikog umovanja i pameti!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Maj 02, 2012 12:00 pm

Samouka ::

Bojim se popucaće im hemoroidi od tolikog umovanja i pameti!

hahahahahahahah Draga moja:)))) Obozavam te zateleban
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Maj 02, 2012 7:48 pm

Sa dijasporom ili bez, EU je jedini izlaz za boljim zivotom, pa makar i u robiji zivio.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Maj 07, 2012 11:14 am

I šta rekoh ?
DVERI pobedili u Čikagu,Torontu i Londonu DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 601923926

Nama nek vladaju klerofašisti ,a njima dobar i Obama ?
Sreća pa je broj minoran . Svojevremeno je "dijaspora" itekako valjala Slobi i Tudjmanu ,išlo se tamo za teške milione agotovati . Navodno -ove nije .
A šteta ...nisu neki videli slapove Nijagare i Pariz za DŽ.










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPon Maj 07, 2012 4:46 pm

Danubius ::
I šta rekoh ? DVERI pobedili u Čikagu,Torontu i Londonu [/url]

Jesu li vece ERECT Cicin spomenik u CikagO?! Da obidjem kad odem :joint:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:17 pm

Samouka ::

Ti branitelji Srbije iz dijaspore... il neka pomognu, il' nek nam se skinu sa muke! Promenili veru za večeru ili neki drugi... s oproštenjem... atribut, pa iz fotelje se naprezu da prodaju pamet nama ovamo!!!
Bojim se popucaće im hemoroidi od tolikog umovanja i pameti!


Zato nam tako i ide...Svi cekaju da neko drugi za njih odluci, pomogne.. Dok salju , dobri su, kad treba nesto da kazu, neka cute, nije nego!
Ma, gledam ove ujurdurme po drzavi, i mislim se, da nisam, opet bih otisla!
P.S. Asto se tice hemoroida, 'oce to od dugog sedenja, radni narode DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 111827










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:19 pm

glasovi iz dijaspore ne utiču bitno na rezultate.Vi slobodno glasajte za Tomu...bar da zna da ga neko voli na zapadu..... :ironic:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:24 pm

doctorr67 ::
glasovi iz dijaspore ne utiču bitno na rezultate.Vi slobodno glasajte za Tomu...bar da zna da ga neko voli na zapadu..... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 693924



Nismo glasali, ali od ovih zutih i crni djavo je bolji... Nebitno je , ne ucestvujem u politici nikako sem sto volim da sam u toku, ali me dusa boli kad vidim kako se narod pati, i sto je najgore, nema kraja... U Beogradu se , mozda jos i zivi nekako, ali sto juznije, to tuznije... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 915553










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:27 pm

Narod se pati, a kavane uvjek pune :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:35 pm

sonia ::


U Beogradu se , mozda jos i zivi nekako, ali sto juznije, to tuznije... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 915553

nije tako...i ovde je katastrofa, stim da je sve skuplje nego južnije, a drugu alternativu nemamo..Lično nisam toliko ugrožen...ali nisam nikako zaboravio period 1992-1999 i sve ratove što mi je priredila crveno crna koalicija Miulošević-Šešelj.A taj Toma je deo te priče...neka hvala nisam zainteresovan više da podržim takvu opciju ni pod koju cenu....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:41 pm

doctorr67 ::
sonia ::


U Beogradu se , mozda jos i zivi nekako, ali sto juznije, to tuznije... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 915553

nije tako...i ovde je katastrofa, stim da je sve skuplje nego južnije, a drugu alternativu nemamo..Lično nisam toliko ugrožen...ali nisam nikako zaboravio period 1992-1999 i sve ratove što mi je priredila crveno crna koalicija Miulošević-Šešelj.A taj Toma je deo te priče...neka hvala nisam zainteresovan više da podržim takvu opciju ni pod koju cenu....

Istina,jedna slika,u nekim stvarima realnija je s ove strane,ali ima i druga strana medalje,kad se udje s te strane....Bg jeste bolji sa platama,ali pogledam,jeans kosta kao ovdje,teniske,kao ovdje...a pogledam druge gradove....mnoooogo jeftinije.
Neke stvari se ne vide iz vana,dok god ne dodjes na lice mjesta.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:45 pm

Dany...veruj mi imaš tu veću platu od mene...da negovorim o tome.Izdaci i komunalije su veće ovde nego tu...ali to je sve nebitno jer se svodi sve na preživljavanje.Mislim..ako neko ima neku konkretnu ideju kako da promenimo sve to nek se izjasni..Ovde je sad tema toma ili Boris...i tu zaista nemam bolju alternativu...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:47 pm

doctorr67 ::
sonia ::


U Beogradu se , mozda jos i zivi nekako, ali sto juznije, to tuznije... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 915553

nije tako...i ovde je katastrofa, stim da je sve skuplje nego južnije, a drugu alternativu nemamo..Lično nisam toliko ugrožen...ali nisam nikako zaboravio period 1992-1999 i sve ratove što mi je priredila crveno crna koalicija Miulošević-Šešelj.A taj Toma je deo te priče...neka hvala nisam zainteresovan više da podržim takvu opciju ni pod koju cenu....


Vremena su bila druga...Ljudi se menjaju, ni mi nismo isti kao pre dvadeset godina...Ne govorim ovde o podrsci Tomi, vec, da ljudi treba da se trgnu, da promene nesto, pa ako ne valja, menjaj opet..Sta sad treba, da se desi novi 5. oktobar, da bi bilo pormena?! Pomisli kako ce ljudi koji su krali da iskoriste novih 4 godina? Sto rekao moj deda, daj nove, dok se nauce da kradu, promenicemo ih opet..A ovi su uzeli maha...Ljudi ne vide boljitak ni u daljoj buducnosti , tuga...

P.S. Pre desetak dana su dosli moji otud, kazu iste cene, a nisu u Bg..Mozda u Bg ima vise izbora, pa se cini d aje skupo, ali kud da krenes, skupoca je velika...to je poenta... U Bg opet mozes naci neki posao, lakse je, veci grad... Na jugu je sve stalo, a Dinkic ozivljava dovodeci strane komanije, i kad bolje pogledas, poklanja zemlju, daje jeftinu radnu snagu, a narod i drzavu vraca u najgore ... Cisto robovlasnistvo..
Drugacije to treba, ali ko ce njima na crtu ako pobede, prodace i pokrasce sve sto je ostalo, ako ista i jeste vise....










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:51 pm

Nisam zlurad ali bahatost vlasti će iznedriti neko zlo.

Nije više pitanje politike... u pitanju je gola borba za opstanak.

Crveno-žuta mafija i njihovi tajkuni to ne osećaju.
Eto haosa ako krene socijalni bunt. booored











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 10:54 pm

Sve je to svima jasno.Kad nismo bili blizu EU..ništa nismo radili na toj zemlji,sad nek poklanja strancima da se bilo šta radi...zemlju niko neće odneti odavde..može samo s koferima izaći.Politika 90ih je sve sjebala i dovela do svega ovog.slažem se da svi kradu na vlasti.Toma se nije nakrao u zadnjih 10 god..pa bi trebali sad da ga pustimo da "lapa" i da sjebe što je urađeno.Može toma tek kad uđe...ako uđe Srbija u EU.neočekujem ništa dobro...čak šta više realan mi je građanski rat upravo zbog nemaštine...ali to ostavljam tek da vidimo.Iz ove kože se nemože a da menjam prebivalište ka zapadu...već sam mator za bilo šta.Imam dovoljno da nemoram da se mučim i to je što je...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 11:44 pm

Meni nije nesto jasno ...rat,izbeglice ,snalazenje ,opet se ljudi skucise i cute i rade ,zive ....kolko to godina prodje,sta drzava uradi za to vreme dok su ovi jadnici obnavljali drzavom je sadasnji rezim vladao .Zar je moguce da za svo ovo njihovo vladanje imamo sad ovo stanje kako imamo a oni se jos ponose time .Sve su prodali ,svaki napad na njih je odbrana sa Milosevicem i Seseljom,halo ,pitam vas samo jel Milosevic predsednik sada,jel imate sankcije ,jel vas bombarduju ,jel on pravi sad da je evro toliko,sta radi sem apoteka i kafana i skupstinskog restorana,jel ima u ovoj zemlji iko drugi od Krkobabica,Micunovica,Nikolica....kolko godina ta zgadija zivi i uziva preko nase grbace .Koga vi sve branite i od koga ,pa nece Nikolic lajati na Borisa posle 20-og AL CE NAMA STOMACI DECI ZAVIJATI USKORO...
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 11:47 pm

biće kako bude...a razgovor na tu temu posle 20 maja...obećavaju...biće do jaja :)))
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyČet Maj 10, 2012 11:54 pm

Dace bog da bude bolje ,al se bojim da nedobijemo ono vise jaja...nebi se svi bas radovali tome ,ja prvi ne,dacu onima koji to oce
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Mar 03, 2015 10:34 pm



Znaju znanje! wik











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Mar 03, 2015 11:04 pm

Nisam "diaspora", ima nas desetoro na milion,,.ali, mogu da kazem da se ne radi o tome zna li najbolje, vec da pogledam kako ljudi zive i na sta su oni navikli, i sta je njima normalno,,,ljudi kao ljudi, ne razlikuju se mnogo u osnovi,,,svima je zadovoljstvo ZADOVOLJSTVO,,,
Recimo, ako se poskupi neki artikal, ovdje ce izaci na ulicama grada i stvoriti haos, dok kod nas to nije slucaj,,,to je ta razliku koja VAs mozda iritira, neko ne voli POBUNU, vec da cuti, prati istoriju,, trtrr , blebece u prazno,,,koje partije treba birati, nista o ljepoti, civilizaciji, ekonomiji,,gusenje politikom, Sami sebi posisali sva vesla civilizacije,,,ksenofobija, ruzni maniri,,,,itd,
Ova kriza ovdje, jer svugdje je sad,,,meni je kao ono najbolje vrijeme kod nas,,,,tako da Ja sam potkovana, meni je to nista,,,,ali ljudima koji su navikli na drugi nacin zivota od naseg to je teska kriza,,,
Ovdje su navikli da za wikend idu na more, planine, S.p.A centre, neki drugi grad u Evropi,,,itd,,,kod nas za wikend se bancilo do jutra u nekoj diskoteci ili baru,,,niko nije odlazio do Londona na kaficu, ili sebi dozvolio neki skupi tretman u nekom bajkovitom planinskom spa centru, ali da je od svoje plate,,normalne i prosjecne,,,to se ne smatra luksuzom, vec normalnim zivotom, a kako je kriza udarila, sad mogu samo da rucaju po restoranima, ponekad prosetaju do nekog drugog grada,,,dakle, opet vise nego MI u najbolje vrijeme,,,
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Mar 03, 2015 11:37 pm

Marea ::

Recimo, ako se poskupi neki artikal, ovdje ce izaci na ulicama grada i stvoriti haos, dok kod nas to nije slucaj,,,to je ta razliku koja VAs mozda iritira, neko ne voli POBUNU, vec da cuti, prati istoriju,, trtrr , blebece u prazno,,,koje partije treba birati, nista o ljepoti, civilizaciji, ekonomiji,,gusenje politikom, Sami sebi posisali sva vesla civilizacije,,,ksenofobija, ruzni maniri,,,,itd,
Problem je u tome što mi ne znamo šta znači reč "demokratija" a još manje kako to izgleda ,niti šta je "pravna država" .
U Italiji padne Vlada svaki čas ,čim neki skandal ispliva ,isto tako "odleti" i premijer ,ministar ,nema problema .
No i u Italiji i svuda u normalnom svetu je svaki posao plaćen dostojno čoveka ,sindikati rade svoj posao ,a Ustav i zakoni su svetinja ,o privatnoj svojini ,ljudskim i građanskim pravima da se i ne priča .Ako vlast pljačka -smene je . Ako poslodavci uskrate neko pravo -štrajkuje se ,makar se radilo o 1 % zarade  ili bilo kojoj beneficiji .
Mi smo u svemu najbolji -a milioni nas su već u "dijaspori" i još koji milion samo o tome razmišlja . To je prvi apsurd.

Drug apsurd je da oni koji su "tamo" ,pa sve imaju  i ne pada im na pamet da se vrate ,nama ovde dele "savete" da ni tamo nije "zlato" ,i da "ostajemo ovde " Čak smo imali dosta primera kada nam je "dijaspora" određivala i "politički pravac" ,koji je uvek "tvrdo nacionalan"
Pa pobogu...glasovi iz BIH su praktično doveli Kolindu Grabar na tron predsednice Hrvatske .

No, ima i treći apsurd ,koji se uopšte ne pominje .

"Dijaspora" ama baš ništa ne ulaže u "majku Srbiju" ,baš njihov kapital beži kao đavo od krsta od "drage domovine" ,više ni političari ne pominju nikakve "spasioce" ,patriote iz dijaspore koji će "uložiti" -jer ih jednostavno nema .
Biće da ipak ponešto znaju ,a to je držati se toga gde jesu ,i svoj novac ulagati tamo ,kao što i budućnost svoje dece isto vide tamo .
Suština njihove priče kako je "domovina jedna" i patriotski saveti da "ostajmo ovde" je u stvari plod straha da ćemo masovno nagrnuti tamo ,i time uzdrmati njihov položaj ,jer bi se jednom oni Nemci ,Austrijanci i Skandinavci mogli prisetiti da im je dosta "Slava" i rešiti da ih sve pošalju kući ,pa i njih . Zato ta priča kako je tamo "jako teško" i nikako nije kako se "priča" .
Nije "dijaspora " uopšte zanemarljiva -radi se o najmanje 1,5 miliona ljudi ,na zemlju od 6,5 stanovnika čiji se broj rapidno smanjuje ,to je ogroman procenat. Brojčano -to je cela jedna Vojvodina ,recimo .
Pa gospodo velike patriote -što se onda ne vratite i dovedete i svoju decu ovamo ,uložite  novac ?
Sem eventualno penzionera ,koji ovde dolaze da žive kao mali kraljevi -NIKO se ne vraća iz tog mrskog ,kapitalističkog sveta ,zar ne ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Mar 03, 2015 11:54 pm

....kad cvjetaju ruze,sto ti sjedis i cuvas Srbiju.
Ja se ne zalim,svakome kazem ako ikako moze nek ide,ali pun mi je srednjak i prica kako smo mi ovamo dosli da samo uzivamo i sa stabla beremo devize koje ne ulazemo "dole"
Znam ljudi koji su ulagali,pa ih je ista drzava Srbija osiromasila,pa kad jedan Djokovic uzme drzavljanstvo Monaka,kad je svaki iole bolji sportas uzeo drugo drzavljanstvo,pitaj se sto....Srbija bi (a ni drugi nisu bolji) da ih neko finansira na guzove.
Da je nekako sacuvati i kucicu i slobodicu a dokopat se inozemstva...e pa ne moze i jare i pare.
Svako neka proba....jeste nama bolje,ali bih voljela da svi vi sto gledate kroz ruzicaste naocale dodjete i probate.
Poludim na komentare tipa...imate sve,ja licno bih voljela da sam u bivsoj Jugi,da tamo radim,da sjedim u svojoj kuci,ali ja sam namirisala zlo...mirisete ga i vi...al ne vadite ruke iz dupeta i najgore sto ste svi ubjedjeni da moze da se dodje kad hoces,kud hoces....samo cekaju na novu radnu snagu.
Ajmo grlom u jagode,pa onda pricajte vi sto ste dole,jer vi najbolje znate kako je nama ovamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 12:46 am

Danny ti si otisao u drugu pricu od onoga na sta sam Ja mislila da kazem,,
Ali, okey,,,,desavalo mi se da kazu,,,ah tebi je lako, ti si tamo,,,i da ocekuju od mene ko zna sta,,,
E pa meni nije lako, ali je bolje nego tebi ( ne rekavsi tebi licno), i ne mogu da vjerujem da neki razmisljaju na taj nacin, kao u stilu,,,ne popuj mi, ti si se snasao,,,
Apetiti rastu,,,ako Ja zaradjujem 3000 eura mjesecno, to ne znaci da imam novca da dijelim rodbini,,,to znaci da se trudim da poboljsam kvalitet zivota sebi i svojoj djeci,,,a viska tu nema,,,
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:32 am

mi na zapadu ne.ebemo, nas ebu i zaradimo...a, Vi dole .ebete, ali Vas ne .ebu pa ne zaradite...jbg. treba dati guzice nekad i buš imal sve... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:35 am

Bogami, Brunolino, pricaj u svoje ime,,,jer Ja .ebem,,i to mi se vraca istom mjerom i dobro mi je... :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:38 am

Marea ::
Bogami, Brunolino, pricaj u svoje ime,,,jer Ja .ebem,,i to mi se vraca istom mjerom i dobro mi je... :rlol:

a, jbg. Ti si žeMsko, muljitasking... smehsmeh zato i moReš... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:39 am

Os' reci da je zenama lakse,,?? 55555
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:42 am

Marea ::
Os' reci da je zenama lakse,,?? 55555

njet bona to...žene su ba svestranije, mogu više radnji u istom momentu da obave...muško ba ništa, đe ga bubneš tu ga i nađeš... smehsmeh

ja najviše volim kad me domoljubi ili patriote pitaju, a možeš li da spavaš u noćnoj...?! mi kod nas možemo...ne moram dalje da crtam... :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:44 am

Slazem se s tobom,,,,zene jesu svestranije i MOCNIJE,,,evo sad mi VAs je i zao cak,, :rlol:

Inace, spavaj u nocnoj,,, :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:45 am

Astra ::
....kad cvjetaju ruze,sto ti sjedis i cuvas Srbiju.
Ja se ne zalim,svakome kazem ako ikako moze nek ide,ali pun mi je srednjak i prica kako smo mi ovamo dosli da samo uzivamo i sa stabla beremo devize koje ne ulazemo "dole"
Znam ljudi koji su ulagali,pa ih je ista drzava Srbija osiromasila,pa kad jedan Djokovic uzme drzavljanstvo Monaka,kad je svaki iole bolji sportas uzeo drugo drzavljanstvo,pitaj se sto....Srbija bi (a ni drugi nisu bolji) da ih neko finansira na guzove.
Da je nekako sacuvati i kucicu i slobodicu a dokopat se inozemstva...e pa ne moze i jare i pare.
Svako neka proba....jeste nama bolje,ali bih voljela da svi vi sto gledate kroz ruzicaste naocale dodjete i probate.
Poludim na komentare tipa...imate sve,ja licno bih voljela da sam u bivsoj Jugi,da tamo radim,da sjedim u svojoj kuci,ali ja sam namirisala zlo...mirisete ga i vi...al ne vadite ruke iz dupeta i najgore sto ste svi ubjedjeni da moze da se dodje kad hoces,kud hoces....samo cekaju na novu radnu snagu.
Ajmo grlom u jagode,pa onda pricajte vi sto ste dole,jer vi najbolje znate kako je nama ovamo.
Ovo je apsolutno tačno ko želi da razume.Mislim da bi sei Bruno sa ovim složio:)
Ljudi iz Cro koji idu van,a manje idu i manje očekuju jer znaju kakva je situacija tamo .
A to je Astra opisala.Imam nekoliko prijatelja koji su otišli van,ali prvo sami,pa ako uspeju onda ide i obitelj jer svesni s da ih ne čeka tamo sve na gotovo.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 1:51 am

Kijara-brm ::

Ovo je apsolutno tačno ko želi da razume.Mislim da bi sei Bruno sa ovim složio:)
Ljudi iz Cro koji idu van,a manje idu i manje očekuju jer znaju kakva je situacija tamo .
A to je Astra opisala.Imam nekoliko prijatelja koji su otišli van,ali prvo sami,pa ako uspeju onda ide i obitelj jer svesni s da ih ne čeka tamo sve na gotovo.


pa Astra je dobro napisala i slažem se...da je reda kod nas , nitko i ne bi bio vani...nego bi obilazili svijet ko i ovi di smo kod njih...međutim jbg.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 7:55 am

Meni nije jasno,a u vezi Astrinog komentara,zasto te uopste nerviraju komentari takvih osoba?Oni koji tako komentarisu u stvari i ne zele otici,samo lade usta kako se kaze. Ko god je zaista resio da ode,otisao je i znao je zasto i sta radi.
..i mala ispravka,Djokovic nije uzeo drzavljanstvoMonaka..
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 9:32 am

Danubius ::

"Dijaspora" ama baš ništa ne ulaže u "majku Srbiju" ,baš njihov kapital beži kao đavo od krsta od "drage domovine" ,više ni političari ne pominju nikakve "spasioce" ,patriote iz dijaspore koji će "uložiti" -jer ih jednostavno nema .



smatram Te pametnim i razumnim čovjekom...međutim, nemoj se ljutiti, kad ovu glupost pročitam, pitam se jesi li to Ti pisao...?!

o kakvom ulaganju pišeš...?! u koga i zašto...?! onaj tko ulaže, ulaže s ciljem i da dobije...ljudi nisu išli vani, eto dosadno im bilo, pa ajmo malo vidjeti kako se radi na tom zapadu...zna se zašto i zbog čega...i sad oni koji su tamo nešto stekli svojim radom, idejama i snalažljivošću(ne kriminal), trebaju da ulože svoj kapital u SRB, HR ili BiH...?! pa mogu ako su izgubili pamet...zna se i zašto neće da ulažu, ne treba puno crtati...prošla su ona vremena kad su ljudi bili blesavi i silne novce dali, krvavo ih stekli i na kraju budale ispali...radi eto domovine...ne živi se od domovine, niti od zastava i starih bitki...živiš od onoga što ujutru u usta staviš i pojedeš...neće me domoljublje nahraniti...a, pogotovo danas gdje su sve vrijednosti izvrnute...neću pisati što bi trebalo ili ne uraditi dole...glupo mi je to...prvo jer ne živim dole, drugo, jer nema efekta...samo trošenje energije...kamo sreće da smo svi doma i svatko doma radi i živi ko čovjek...e, to je ideal i utopija...ali nažalost, reala je sasvim drugačija...možda kad se neke vrijednosti vrate na svoje mjesto i bude ponovnog ulaganja...samo sumnjam u to...jer kako stvari izgledaju, pećina je sve bliže...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 9:46 am

brunolino ::
Danubius ::

"Dijaspora" ama baš ništa ne ulaže u "majku Srbiju" ,baš njihov kapital beži kao đavo od krsta od "drage domovine" ,više ni političari ne pominju nikakve "spasioce" ,patriote iz dijaspore koji će "uložiti" -jer ih jednostavno nema .



smatram Te pametnim i razumnim čovjekom...međutim, nemoj se ljutiti, kad ovu glupost pročitam, pitam se jesi li to Ti pisao...?!

o kakvom ulaganju pišeš...?! u koga i zašto...?! onaj tko ulaže, ulaže s ciljem i da dobije...ljudi nisu išli vani, eto dosadno im bilo, pa ajmo malo vidjeti kako se radi na tom zapadu...zna se zašto i zbog čega...i sad oni koji su tamo nešto stekli svojim radom, idejama i snalažljivošću(ne kriminal), trebaju da ulože svoj kapital u SRB, HR ili BiH...?! pa mogu ako su izgubili pamet...zna se i zašto neće da ulažu, ne treba puno crtati...prošla su ona vremena kad su ljudi bili blesavi i silne novce dali, krvavo ih stekli i na kraju budale ispali...radi eto domovine...ne živi se od domovine, niti od zastava i starih bitki...živiš od onoga što ujutru u usta staviš i pojedeš...neće me domoljublje nahraniti...a, pogotovo danas gdje su sve vrijednosti izvrnute...neću pisati što bi trebalo ili ne uraditi dole...glupo mi je to...prvo jer ne živim dole, drugo, jer nema efekta...samo trošenje energije...kamo sreće da smo svi doma i svatko doma radi i živi ko čovjek...e, to je ideal i utopija...ali nažalost, reala je sasvim drugačija...možda kad se neke vrijednosti vrate na svoje mjesto i bude ponovnog ulaganja...samo sumnjam u to...jer kako stvari izgledaju, pećina je sve bliže...

Razumem o čemu Dančo priča.

Jebe ga u zdrav mozak to što dijaspora, velikim delom utiče na rezultate glasanja a u suštini nemaju pojma kako se živi u rodnom kraju.

Kvaka26:

Da bi se razvijao mentalni sklop, moraš primeniti pravilo br.1, koje glasi: "U se i u svoje kljuse."

Pravilo br.2: "Stisni muda i pokreni se."

Pravilo br.3: "Razmišljaj pozitivno."

rasta
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 9:54 am

John Doe ::

Razumem o čemu Dančo priča.

[b]Jebe ga u zdrav mozak to što dijaspora, velikim delom utiče na rezultate glasanja a u suštini nemaju pojma kako se živi u rodnom kraju.


vidiš Johny, to je sasvim 10-a priča, glasovanje dijaspore itd. ja sam konkretno mislio na ulaganja koja je on spominjao...inače ja ne glasujem i niti mislim ikad glasovati vezano za domovinu...ako glasujem to je tu na nivou EU i lokalnog je karaktera...znači gdje živim...mada je to ispolitizirano i cirkus urađen oko toga...mislim glasovanja...s druge strane, ustavom je pravo glasa svima zagarantirano i to je ok...ali meni moj moral kaže. jel živiš dole, ne, pa onda koji ćeš Q glasovati i za koga uopće...?! ali nismo svi isti...

evo ja bih npr. htio otvoriti puff(bordel) za žene na Balkanu i nigdje nisam naišao na podršku... smehsmeh smehsmeh smehsmeh jer sam za ista prava između M i Ž...zašto da one oskudjevaju, jel tako... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 10:11 am

brunolino ::
mi na zapadu ne.ebemo, nas ebu i zaradimo...a, Vi dole .ebete, ali Vas ne .ebu pa ne zaradite...jbg. treba dati guzice nekad i buš imal sve... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ovde daju gujice svi svima - pa opet nemaju niš' specijalno. Biće da je u nečemu drugom problem. Do gujice je... smehsmeh

Inače, slažem se da ovi iz dijaspore posle par godina van države ne bi trebalo da glasaju, da se mene pita, ne bi ni državljanstvo države iz koje su došli trebali da imaju, samo prave zabunu, igraju se domoljublja na tuđi račun.

No, ni stariji od 60 godina ne bi trebali da glasaju po meni,affraid  koji andrak da matori kroje život mladima, ko je još verovao u dobre namere onih sa jednom nogom u grobu, drugom pred šalterom za peMziju? Znam, znam, ovakvi kao ja isto ne treba da glasaju - pa i ne glasam, nisam blesava da glasam, nisam ljudska ovca, nemam vune za bacanje. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 10:16 am

brunolino ::
John Doe ::

Razumem o čemu Dančo priča.

Jebe ga u zdrav mozak to što dijaspora, velikim delom utiče na rezultate glasanja a u suštini nemaju pojma kako se živi u rodnom kraju.



vidiš Johny, to je sasvim 10-a priča, glasovanje dijaspore itd. ja sam konkretno mislio na ulaganja koja je on spominjao...inače ja ne glasujem i niti mislim ikad glasovati vezano za domovinu...ako glasujem to je tu na nivou EU i lokalnog je karaktera...znači gdje živim...mada je to ispolitizirano i cirkus urađen oko toga...mislim glasovanja...s druge strane, ustavom je pravo glasa svima zagarantirano i to je ok...ali meni moj moral kaže. jel živiš dole, ne, pa onda koji ćeš Q glasovati i za koga uopće...?! ali nismo svi isti...

evo ja bih npr. htio otvoriti puff(bordel) za žene na Balkanu i nigdje nisam naišao na podršku... smehsmeh smehsmeh smehsmeh jer sam za ista prava između M i Ž...zašto da one oskudjevaju, jel tako... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Ma, koje ulaganje, osim u kuću na 3-4 sprata za porodicu. Suteren je u stvari jedna ogromna prostorija za slave i fešte. U prizemlju stari, na prvom, najstariji sin sa snajom i decom. Drugi sprat, drugi sin sa snajom i decom. Treći, postoji i ćerka sa mužem i decom. Ćetvrti za goste i mnogobrojnu familiju a peti je da se zna čija je kuća najveća u selu i još toranj od 12 metara. Jeboteleš, alaJ sam se nagled'o ti' gluposti i za divno čudo, još se gradi i ulaže na svim prostorima bivše Juge. No, sve u svemu, nama je lepo, tako nam i treba. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 98966

Što se tiče kupleraja, imaš punu podršku od Džasti i mene.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySre Mar 04, 2015 11:32 am

John Doe ::

Ma, koje ulaganje, osim u kuću na 3-4 sprata za porodicu. Suteren je u stvari jedna ogromna prostorija za slave i fešte. U prizemlju stari, na prvom, najstariji sin sa snajom i decom. Drugi sprat, drugi sin sa snajom i decom. Treći, postoji i ćerka sa mužem i decom. Ćetvrti za goste i mnogobrojnu familiju a peti je da se zna čija je kuća najveća u selu i još toranj od 12 metara. Jeboteleš, alaJ sam se nagled'o ti' gluposti i za divno čudo, još se gradi i ulaže na svim prostorima bivše Juge. No, sve u svemu, nama je lepo, tako nam i treba. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 98966

Što se tiče kupleraja, imaš punu podršku od Džasti i mene.

rasta

ma i to je bolan previše...samo za sebe i ženu i amen...djeca, nek prave klincu ako hoće...a, ne da bude tata i mama, marš vani...a, ti likovi što prave, ma to sam bez riječi...znam jednog šofera iz Negotina...vozi po 20h bez pauze...ali ima mlogo bre lepu kuću, sa zlatni šiljci ograda i lift je ugradio i sve na gumb...i kad dođe dole dočekaju ga ko kralja...inače on sam kupi rest iz pekarnice kad se zatvori i jede onaj grah iz konzerve, ne znaš jel više u njemu kamenja ili pijeska...ali zato je faca u svom selu...ima se... smehsmeh to je meni bolešćura gora od AIDS...ili u Hercegovini da tko dođe sa Opel ili vlakom...ma daj...merdža mora da bidne, pa koji si Q u Švabiji...ja u zadnje vrijeme ili dođem vlakom ili zrakoplovom, pa me pitali da nisam na socijali, đe mečka... smehsmeh smehsmeh smehsmeh

a, za puff se treba angažirati i da pastuvi budu čisto domaće, punokrvno meso... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea


Datum upisa : 25.09.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyPet Mar 06, 2015 10:14 pm

O kakvom crnom ulaganju vi pisete,,? :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptyUto Mar 10, 2015 8:37 pm

Marea ::
O kakvom crnom ulaganju vi pisete,,?



Samo ajte! jakog











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 1:27 pm

Ima istine u ovom ,zar ne ? 

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 12240011_712117298924652_2145620634928673353_n










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 1:39 pm

Ja svakome odavde kazem.....

Otidji praznih saka,nemoj ponijeti vise od 300 eura,da vidim kako ce ti biti lijepo dole i ko ce te docekati rasirenih ruku....lako je mlatit sa punim dzepovima,kad ides samo u provod.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 2:05 pm

Neki ocito ne mogu da svare dve cinjenice:

1. U domovini (bivsoj) jeste zivot
2. U dommovini (sadasnjoj) se zaradjuje

Da li je sada jasno sto se svi pravimo gluvi???
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 2:33 pm

Ja nemam utisak da vode glavnu reč, samo usijanim glavama koji misle da je tamo raj, ne povlađuju. Vole da dođu ovde i provedu se, jer tamo to uglavnom ne rade. Nije lak život u "raju", ko leba im treba malo oduška i malo pravljenja sopstvene važnosti.

Neki kažu da bi trebalo da ih ljubimo u d. jer nasi gastosi su jedina prava i ozbiljna investicija. Svake godine, pošalju, donesu i potroše više od 5,5 milujardi dolara. Bez uslovljavanja, bez kamata, birokratije...










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 3:30 pm

TA negativna konotacija o gastarbajterima nastala je onih 70-80-tih godina, kada su iz pečalbe po Austriji, Nemačkoj, Francuskoj ovde dolazili tokom leta, u iznajmljenim mečkama i sa štekom para. Većina je tamo negde živela u memljivim sobičcima ili pak jako skromno, štedeći da bi ovde, na svome, podigli velelepna zdanja u kojima nikada neće živeti...I to je vreme kada su odlazili otac i majka, a deca ostajala babama i dedama...
Mislim da je to vreme prošlo, od kako su otišle generacije mladih ljudi bežeći od rata, sistema koji ih je ponižavao i bezizgledne budućnosti. Sad se porodice iseljavaju, zatvarajući jedna vrata za sobom.
Iz mojih kontakata sa ljudima u dijaspori znam pouzdano da se niti razmeću kad dođu kući, niti fingiraju stvarnost... Da rade, rade, bore se, ali uglavnom oni koji su snalažljivi i preduzimljivi i postižu nešto. I nije čudo što se možda ovde i opuste, jer tada to sebi mogu da priušte. A i rodbina i prijatelji, očekuju da budu darovani, da im "bogati" rođaci iz inostranstva priređuju gozbe, da osete ukus tog života koji ovde nedostaje. Međutim, ne verujem da je to i dalje neka opšta pojava.
Onima koji su negde tamo, nedostaje samo ono najbliže, roditelji, braća. sestre...
A o novcu koji bi uložili?
Bi, ako za to ima interesa i garancije. Pa, neće ga ulagati samo zato što su iz Srbije! Ko im je pomogao odavde da ga steknu? Pita li neko kako su ga stekli i čega su se odrekli?
Investitor iz dijaspore je samo još jedan potencijalni svetski biznismen koji će ovde ostaviti pare ako to može da mu donese profit. Nema tu emocije! I što bi je pa bilo?










coni
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 3:56 pm

SIbila podaci te demantuju. Dijaspora ulaže ogroman novac u svoju maticu. Zar je malo što pomažu svojim najbližima, što naprave kuću, kupe nešto, odu na ručak... sve to ostaje ovde. A to su milijarde svake godine.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 3:57 pm

Sibila,sve si rekla...nekad su isli da se pate da zarade,a danas mi zivimo ovdje i trosimo zaradjeno....a plate nisu astronomske...predvidjene da ovdje prezivis i svaka usteda se osjeti na nekoj drugoj strani.
Znam to,jer sam odlazila kao turista ranije i vidjala zivot u jednoj sobici sa jednim WC za cijeli sprat....da bi se napravila kuca "kod kuce"....sve manje njih planira o kucama dole....zive normalnim zivotom.
Jedino je problem sto i domaci i iseljeni ocekuju malo previse jedni od drugih.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 4:00 pm

Pod ULAGANJE se misli da otvore obrt,zaposle nekoga tamo,uloze u bilo kakvu zanimaciju koja bi dala neko novo radno mjesto,a to sto se trosi dole,jeste ogromna suma...svaki pojedinac ovdje dize penzion kasu koja nije mala da bi dole stvorio nesto za stare dane....a i kad je tamo,naravno da trosi devize,samo bezdusni nisu nikad nikome pomogli iz inostranstva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 4:05 pm

Astra to što ti podrazmevaš jedno ne znači da moraju svi :)))

Dijspora održava nekako našu ekonomiju na kakvim takvim nogama. Da li to poduzetništvo ili kafenisanje manje je važno. Stiču te proklete pare teškom mukom i bar delić toga stigne do ovde.
Niko drugi ne investira ni približno toliko.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 4:05 pm

Kico, za mene nije investicija opraviti staru kucu i potrositi u prodavnicama. Dijaspora da vidi sigurnost i perspektivu ulagala bi u proizvodne programe, otvarali bi fabrike, podsticali trgivinsku razmenu u vecoj meri. Ima pojedinacnih slucajeva, ali to nije pojava. Da je Srbija zdrava zemlja sa ozbiljnim planovima, podstakla bi tu nasu dijasporu da ulozi svoj kapital i pruzila garancije. Jer, itekako ima usoesnih privrednika sirom sveta.










coni
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 4:10 pm

Moji stariji rođaci koji godinama žive u inostranstvu, vole da pametuju kada je o Srbiji reč, a sami se nikada ne bi ovde vratili.

Mlađi rođaci gledaju sebe i svoj život i ne zanima ih mnogo Srbija niti dešavanja u njoj.

Pomagali su nam onih crnih devedesetih, slali su novac. I mamina tetka pošalje i danas ponekad novac jer često-bar jednom nedeljno priča sa mamom preko Skajpa. Čita naša online izdanja novina, zna kako je ovde, nervira se.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 EmptySub Nov 14, 2015 4:12 pm

Sibila, da je baba deda imala bi k.

Nama je predviđena uloga bednika i ne bi se dozvolilo takvo mešanje u unutrašnje stvari jedne "suverene" države. Ovde naravno ne mislim samo na Srbiju. I ovo im sneta što dijaspora spontano donese i potroši i pošalje deci i starima za lekove.
Danas je amsador Kirbi pozvao novinare na sastanak na hitan sastanak da im objasni da Vučića (još) ne treba rušiti. Jel ti stvarno misliš da se sve odvija spontano i u duhu dobrote i poštovanja ?!
To će se sve pući uskoro ali za sada tako funkcioniše.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» NAJBOLJE GITARE SVETA
» U kakvim cipelama se najbolje osecate?
» Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE
» Omiljena replika iz domaceg filma :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: