DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?

Ići dole 
+25
ZoxZoja
Astra
Danubius
daljinski
bosankaa
MadamX
Sibila_
Kica/Praja
brunolino
pesma
Lakota
Kijara-brm
Marea
Samouka
promaja
AstrinaKomsinica
Uther Pendragon
Gothic
cojle
mIlAnO
Aurora Borealis
determinanta
norton
doctorr67
Orhideja
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPet Maj 15, 2009 3:52 pm

First topic message reminder :

Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 12:01 pm

Sto se tice skole i sposobnosti,nasi su samo vise opstim znanjem naoruzani,ali kad zavrsi fax,strucnjak je za svoju oblast i bavi se samo time,sto i jeste normalno,jer sta briga jednog medicinara istorija,kao obavezan predmet,ili jednog muzicara sinus i cosinus.To i jeste greska naseg drustva i zato i nije priznata nasa diploma,jer teoretski sve znamo,a prakse nigdje kroz skolovanje.
Rano se ovdje djeca usmjeravaju,protiv toga sam,ali i kod nas izadje mehanicar iz srednje a pojma nema kako izgleda neka masina.
Ne mozete srati tako da je osnovac pametniji od studenta ovdje,samo zato sto ovdje do recimo petog razreda zaista imaju slabiji program,a sve u cilju da jeci produze djetinjstvo.
Lijepo je da dijete ima zadacu preko vikenda ili odmora?
Ma zajeb....ovdje su oslobodjeni svoih tih sranja od lektira cijelo ljeto,od matematickoh zavrzlama cijeli vikend.Da birate,i vi bi svojoj djeci pozelji isto,inace ne bi mnogo kopali nogama i ruklama da se dokopaju ovog svijeta(izuzeci su pohlepni koji zele da na brzinu zgrnu lovu)
Ko ne zna i nije probao drugaciji zivot,ne moze da uporedjuje....od rodoljublja se ne zivi..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
mIlAnO




Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 12:36 pm

Astra ::
Sto se tice skole i sposobnosti,nasi su samo vise opstim znanjem naoruzani,ali kad zavrsi fax,strucnjak je za svoju oblast i bavi se samo time,sto i jeste normalno,jer sta briga jednog medicinara istorija,kao obavezan predmet,ili jednog muzicara sinus i cosinus.To i jeste greska naseg drustva i zato i nije priznata nasa diploma,jer teoretski sve znamo,a prakse nigdje kroz skolovanje.
Rano se ovdje djeca usmjeravaju,protiv toga sam,ali i kod nas izadje mehanicar iz srednje a pojma nema kako izgleda neka masina.
Ne mozete srati tako da je osnovac pametniji od studenta ovdje,samo zato sto ovdje do recimo petog razreda zaista imaju slabiji program,a sve u cilju da jeci produze djetinjstvo.
Lijepo je da dijete ima zadacu preko vikenda ili odmora?
Ma zajeb....ovdje su oslobodjeni svoih tih sranja od lektira cijelo ljeto,od matematickoh zavrzlama cijeli vikend.Da birate,i vi bi svojoj djeci pozelji isto,inace ne bi mnogo kopali nogama i ruklama da se dokopaju ovog svijeta(izuzeci su pohlepni koji zele da na brzinu zgrnu lovu)
Ko ne zna i nije probao drugaciji zivot,ne moze da uporedjuje....od rodoljublja se ne zivi..

hehehhe.....dotakla si moju oblas,mehaniku,automehanicar,tu skolu imam,kad pricas o toj struci nemas blage o cemu govoris...nije tacno da zavrsis skolu a da nemas pojma ni kako motor izgleda....drugo: istina je da nase skolovanje je dosta obimno,s vremenom i to skolstvo se menja...taj student sto zavrsi skolu na zapadu,cime je on to potkovan?znanjem nije?praksom,jednim delom,sigurno ne vecom nego nasa deca...nasa deca nisu ni u kakvom zaostatku sto se skole,studija,prakse tice,vec su zakinuta tim sto nece svet da prizna diplome...zasto ne priznaju vozacku dozvolu,dal se tu ucilo o sinusu i kosinusu???,to nema veze o skolstvu,ima veze sa politikom....jer mnogi su dosli iz rata i rekli da imaju fakultete a ovce su cuvali po njivama...ja tacno znam jednu koja je rekla da je programer pa kad je nastavnik rekao da upalimo kompjutere ona nezna naci dugme na masini....jebaj ga....zbog toga i takvih ljudi,kupovinom vozackih dozvola,diploma doslo je vreme da ti vise niko neveruje sta od skole imas....to sto se ti stidis odakle si dal si sa balkana ili nisi to je problem do osobe i do tebe...ti si ta koja treba da predstavis sebe i svoj narod,da opovrgnes ono sto nisi,ne da savijes nos pa kad neko kaze ti si sa balkana ti se stidis,zasto????dal su balkanci zlocinci, *barabe*,lopovi,razbojnici ili??zato sto smo rat imali??zato sto smo se borili protiv tog istog zapada koji ti sve nudi i daje nebili se dokopao onog sto nema,a sta to ima kod nas,na tom nasem balkanu da svi prste mesaju,neki polizu prste,neki ostanu bez njih....???.....mnogi nasi su grebali da idu van,to je tacno..i dan danas grebu al kad dodju u svet,mnogi se razocaraju..koliko se njih vratilo kucama dok su bili u izbeglistvu po zapadu,i dan danas poneki gledaju kako dole da krenu biznis da zarade....mada ka i sto ti kazes,na zapadu mozes i sa ciganinom da zivis,ne zanima te,dok ti dole na tom balkanu sve smeta,pa i komsija kad te popreko pogleda.....cudan je nas narod,,gde god se nalazio,sve mu tudje valja a svoje u svojoj drzavi ne postuje .....

pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis




Datum upisa : 17.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:06 pm

draga Sonja...nisam ustala na lijevu nogu....samo pisem ono sto mislim i kako ja vidim zivot ovdje...slozila bih se sa Milano...svaka cast...odlicno receno....ovdje djeca i kad zavrse studije ne znaju tablicu mnozenja...o drugim stvarima da i ne govoris....odes ljekaru i sjedis sat vremena dok covjek prelista biblioteku knjiga da bi on pretpostavio sta bi moglo da bude....ma uostalom....svako ima pravo da zivi gdje mu je volja....ali ipak je dole najbolje.....i ne pada mi na pamet da se stidim da kazem ko sam i odakle sam.....dok ne okusis zivot vani....i ne znas koliko dobro mi zivimo dole...pa i mi bi bili bogati kada bi za rucak jeli palacinku sa hrenovkom...u svakom slucaju...lako je slagati druge ali ne mogu lagati sebe...
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis




Datum upisa : 17.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:09 pm

i da je zivot vani tako dobar,zanimljiv,lagodan i interesantan niko od nas koji smo vani ne bi provodio vrijeme na ovom forumu....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:20 pm

ida1 ::
i da je zivot vani tako dobar,zanimljiv,lagodan i interesantan niko od nas koji smo vani ne bi provodio vrijeme na ovom forumu....


Lele, bem ti Bosanku, s' neba pa u rebra!
Neka si nam rekla! DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 944472
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis




Datum upisa : 17.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:28 pm

znas da ja uvijek kazem sto mislim....
Nazad na vrh Ići dole
mIlAnO




Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:33 pm

ja sam novi na forumu i najmanje vremena tu provodim..ccccccccc...;)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:43 pm

mIlAnO ::


hehehhe.....dotakla si moju oblas,mehaniku,automehanicar,tu skolu imam,kad pricas o toj struci nemas blage o cemu govoris...nije tacno da zavrsis skolu a da nemas pojma ni kako motor izgleda....drugo: istina je da nase skolovanje je dosta obimno,s vremenom i to skolstvo se menja...taj student sto zavrsi skolu na zapadu,cime je on to potkovan?znanjem nije?praksom,jednim delom,sigurno ne vecom nego nasa deca...nasa deca nisu ni u kakvom zaostatku sto se skole,studija,prakse tice,vec su zakinuta tim sto nece svet da prizna diplome...
E a ti si dotakao nešto što slučajno dobro poznajem :
izvor -analize pokrajinskog ministarstva prosvete i obrazovanja .
TAČNO JE da imamo izuzetno talentovanu decu -u jednom procentu , što se pokaže na onim matematičkim itd olimpijadama ,no u svetskim razmerama , u globalu, i po poslednjim testiranjima , naša deca su pokazala prilično prosečno, tj slabo znanje . (Toliko o još jednom "socijalističkom mitu" -"mi najbolji . ")
Biće da ti nije poznat sistem obrazovanja u RS , tj mogućnosti istog ?
Ok , osnovno obrazovanje je opširno .No već srednje -stručno ...nemamo dovoljno časova prakse , nema mogućnosti da se sprovodi gde treba i kako treba, nema učila -pre svega računara , trenažera , radionica -sve ono što na zapadu ima . Evo , ja sam išao u "srednju stručnu" i izašao sam iz nje sa po 1 radom iz struke -i to na" fantomu ", dakle ne na pravom pacijentu , i ne uradjeno u materijalu sa kojim se radi . Tako da kada je došlo vreme da se radi-teoretski sam znao dosta -praktično -ništa .
Nastavnici su slabo plaćeni i nisu motivisani da izgaraju na poslu .
Fakulteti ? Pa nijedna naša diploma nije priznavana u inostranstvu nikada , ni u vreme ex Yu , i nema to nikakve veze sa kvalitetom nastave a jos manje sa politikom -nego sa našom, opet umišljenosću . Šta fali sada ? Svi koji su po "Bolonji" -priznaje se svudge u svetu . Sa koliko otpora je došlo do toga?
Pa mi smo do juče imali ministarku prosvete koja ne priznaje Darwina i smatra da engleski ne treba u nižim razredima????
Radi se o jednostavnom metodu školovanja na zapadu -strogo osposobaljavanje za posao za koji se školuješ . I ovo znam , jer mi je tetak profesor u Nemačkoj . Njegove(bolje ) djake (građevinci ) preduzimači bezecuju i zapošljavaju one sekunde kada dobiju diplomu -jer su ih pratili 4 godine .Deca su zidala , jer tamo ima gde x firmi imaju ugovore sa školama , i nema zezanja .Sistem plaća eventualno pokvareni materijal greškom djaka .Ali se zato pazi .Tamo izlazi gotov zidar, mehaničar ili šta već , a ne "pripravnik" kako kod nas .

Moj zet je završio srednju gradjevinsku a da nije ugradio ni jednu ciglu niti savio parče armature . Na praksi su eventualno gurali kolica sa malterom i to je bilo sve .Ostalo se odigravalo na crtežima .Corel za projektovanje su samo pomenuli -cela škola nije imala kompjutersku učionicu !

I mene su iznenadile sadašnji rezultati testiranja naše dece u odnosu na decu sa zapada -ali je to tako .
Tamo , ako si bravar -učiš struku , a ne hemiju i biologiju , što je kod nas slučaj. "Opšte znanje " je individualna stvar ,i nema veze sa strukom, na svim nivoima . Da ne pominjem sistem "projekata" gde se deca uče da rade timski , i opet -uslove . Tamo deca imaju kabinete , laboratorije ,informacije , internet, sve živo -naša deca nemaju ništa . Jednostavno smo godinama u tehničkom zaostatku za svetom, i što pre priznali -to bolje .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis




Datum upisa : 17.12.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 1:49 pm

ali ipak si tu....ehheheh..dobrodoslica... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 558763
Nazad na vrh Ići dole
mIlAnO

mIlAnO


Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 2:51 pm

e to da se nasa diploma nije priznavala pre rata malo morgen..sta su radili ti djaci iz inostranstva po nasim fakultetima???,pa i dan danas ima firmi,preduzeca koje prate nase studente ili ih financiraju,pa kad zavrse skolovanje imaju zagarantovan posao,,ne svi..naravno jedan malo deo..nazalost...naveo sam primer vozacke dozvole,pre rata se priznavala..odes zamenis je..danas toga nema..isto kao sa diplomom,...usvari branis to svoje znje..praksu...tako recimo i sa mojom diplomom..niko netrazi da ides u skolu...trazi se da znas to da radis,da mozes da odbranis svoje znanje...dal ce ti biti potrebno 3,6 ili 12 meseci to je do tebe,..;).ako si dovoljno potkovan da mozes na ispit izvoli..;)..kao sto sam naveo gore,nadam se da ce i kod nas ce poceti reforma obrazovanja gde ce da batale te nepotrebne stvari i vise se praksi posvete...al dobro...nije to nesto toliko strasno...obican zivot u dijaspori je opet neka druga druga prica.....roditelji ulazu u decu i skoluju ih da bi ta deca bila sutra ravnopravna i nebi sljakarila kao svoji starci....i jos ako deca ne opravdaju ono sto roditelji od njih ocekuju e tad vec onda zapadaju u depresiju(matorci.;)....;)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 3:36 pm

mIlAnO ::
e to da se nasa diploma nije priznavala pre rata malo morgen..sta su radili ti djaci iz inostranstva po nasim fakultetima???,pa i dan danas ima firmi,preduzeca koje prate nase studente ili ih financiraju,pa kad zavrse skolovanje imaju zagarantovan posao,,ne svi..naravno jedan malo deo..
A koji si to bili djaci ? Amerijkanci ,Francuzi , Englezi , Nemci, Svedjani ? Malo sutra ,,,braća "nesvrstani " (i to znam , i u srednjoj sam imao , a i na faxy ) Dakle...Nigerija, Sudan , Angola , Botsvana, Etiopija,Libija, Irak , Palestina -tamo bi priznali i voznu kartu , ako je iz Jugoslavije (tako je bilo) Pa i sada -ko dolazi ? Još Grci....jer im je studiranje ovde 5 puta jeftinije -inače , ko ?
Tačno je da se pojedini studenti prate , da se dobija stipendija od stranih fondova i firmi -ali se zna i ko konkuriše -izuzetni studenti , koji odlično znaju engleski i imaju rezultate na medjunarodnim takmičenjima . Šta je njima onda nostrifikacija diplome , kada vladaju jezikom ? Uostalom , mladjim generacijama ni ne treba -Bolonja je tu.
E sad za vozačke ...ili nisam razumeo , ili....koliko se ja sećam , naša vozačka dozvola se svuda priznaje u svetu , kao i svaka druga . Samo se doplati nešto ,pa je čini mi se iste boje, samo ima napomenu "medjunarodna"
Davno sam bio u inostranstvu , ali me zaistavljala policija , ne sećam se da se su se nešto bunili da "ne važi" tamo ? Možda nešto novo ...to zaista ne znam.










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 3:48 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
.Više ih je koje muči nostalgija,i vratili bi se ,pa makar kopali i orali ovde..
[/b]
Evo trče . Obožavam kada nešto tako pročitam .

Istina je -da im ne pada na pamet , možda u nekim penzionerskim danima kada mogu da žive ovde kao lordovi , inače ne -ni njima , ni njihovoj deci . I to je istina -ostalo je kvazi-"patriotsko "baljezganje " za dnevnu upotrebu .

Sve analize kažu da čak 70 % naših studenata želi da diplomira i smesta zapali negde u inostranstvo . A to je najmladji , najinteligentniji i najviše radno sposobni deo stanovništva.
Suština cele priče je -ovde se ne može živeti iz svog rada i stvoriti nešto za svoju decu -zato ljudi odlaze tamo gde se može .
Milioni su otišli -ko se vratio ? Oni koji su na zalasku života , pa dolaze da prožive šta je još ostalo u obilju koje su tamo zaradili .
Nisu to nikakve "ode" zapadu -to je jednostavno tako. Evo, ima nas ovde puno iz "dijaspore" , što ne kažu otvoreno -kada će se vratiti , i kada njihova deca ? Malo sutra.

Šta donosiš sam mišljenje .Čekaj dok se drugi izjasne.I ja sam mogla van na školovanje,i za vreme rata da odemo.Pa nisam.Niti bi mogla..


Mi smo balkanci,i nemamo razloga da se stidim ko smo,i šta sam..Po čemu su stranci bolji?.Od njih je sve zlo i poteklo.Počevši od gej parada,kriminala i sve zlo koje ima na ovom svetu.Oni trebaju da se stide,a ne mi..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 4:22 pm

Kijara-brm ::
siš sam mišljenje .Čekaj dok se drugi izjasne.I ja sam mogla van na školovanje,i za vreme rata da odemo.Pa nisam.Niti bi mogla..


[color=red]Mi smo balkanci,i nemamo razloga da se stidim ko smo,i šta sam..
Po čemu su stranci bolji?.Od njih je sve zlo i poteklo.Počevši od gej parada,kriminala i sve zlo koje ima na ovom svetu.Oni trebaju da se stide,a ne mi..

...kaže ONA što vozi nemačka kola , koristi francuske parfeme , ide u šoping u Austriju i Italiju , nosi italijanske cipele i ostalu firmiranu (stranu ) garderobu , i pored "svoga "mora letuje na -stranima ?????
Stvarno su stranci krivi što se mi koljemo medjusobno zadnjih 100 godina -mi, tako pametni ....
Kriminal ? Pa najači kriminalni lobiji , u Evropi , pored italijanske i ruske mafije , su naši , svi putevi droge , trgovine ljudima vode preko nas , čak i "albanska mafija" ,je u stvari "kosovska mafija" poreklom.
Školovanje ? Ma zaista je bez veze školovati se na Sorboni , Harvardu ili Itonu....mnogo je pametnije to učiniti na Beogradskom ili Zagrebačkom Univerzitetu , gde se zna tarifa za svaki ispit, i gde malo-malo pa pohapse celu katedru.
Pa sva deca naših političara i biznismena se školuju u inostranstvu , od Vuka Karadžića -do Tesle ,Pupina su činili isto ???
Svi naši vrhunski sportisti igraju za strane klubove .
Tačno , tačno ....sve zlo dolazi od stranaca , naročito za zemlje kao Hrvatska i Crna Gora koje skoro žive od turističke sezone . Pa te devize ne donose paradajz-turisti iz Srbije -nego ti zli stranci .Oterajmo to.
Nemojmo uzeti donacije , strane kredite , oterajmo ono malo ulagača ,i strane firme , kao Fijat recimo , što su zaposlili na hiljade naših gradjana -ma to su sve zli stranci , samo zlo donose .
Pa ne uvozimo pedere , pobogu , oni što paradiraju su NAŠI PEDERI !
Ali mi smo Balkanci ...što bi priznali očigledno?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 4:34 pm

Šta bre pričaš?

Pa i na naše more idem.
Ako ostalo počnem da komentarišem..Biće zlo..
Ti se uvatio našeg kriminala,našeg fakulteta.Tamo nije tako?.Ne tamo nema mita..Sve poštenjačine.Gde bre ,naši pederi?Pederluk je i došao iz vana..
Da krivi su i za rat..Zavadi ,pa vladaj.Naivni smo.Sve su nam preuzeli..Više nećemo imati ništa naše..I sve ostalo.Jesu!!!!!!!!!

Strendžeri su krivi za sve..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 4:58 pm

Kijara-brm ::
Šta bre pričaš?

Pa i na naše more idem.
Ako ostalo počnem da komentarišem..Biće zlo..
Ti se uvatio našeg kriminala,našeg fakulteta.Tamo nije tako?.Ne tamo nema mita..Sve poštenjačine.Gde bre ,naši pederi?Pederluk je i došao iz vana..
Da krivi su i za rat..Zavadi ,pa vladaj.Naivni smo.Sve su nam preuzeli..Više nećemo imati ništa naše..I sve ostalo.Jesu!!!!!!!!!

Strendžeri su krivi za sve..

E pa ako je tako - onda pod hitno nabavi "jugo", cipele-samo "Borovo" , kozmetika -isključivo "Saponia "Osijek , a letuj u Čanju ili Prčnju za cenu za koju možeš da odeš na Halkidiki ili Mikonos .
Ima mita i tamo -naravno , samo , nema toga da moraš podmititi svakog službeničića , pa do lekara -a kada budu uhvaćeni , ne dobiju"no, no, to nije lepo" nego se doživotno ne mogu više baviti tim poslom , a novčana kazna bude takva da padnu na prosjački štap , pa se malo teže odluče na to.
A što se gejova tiče-homoseksualnost je bila krivično delo, donedavno , to bi kao policajac trebala znati? Jeste....na hiljade su dolazili organizovanim turama autobusima i avionima , na gej paradu u Zagreb , iz San Franciska i Pariza , samo da nam napakoste . DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427
Homoseksualnost postoji od kada je sveta i veka , i to svugde u svetu , bez razlike -samo se kod nas "nije smelo" i krilo se -takva politika je i sada .To ne znači da nije bilo niti da nema i kod nas .Pa kod nas ni AIDS-a nije bilo , dok nismo dobili kako se i čime prave laboratorijske analize . Ma nije bilo kod nas -to nam doneli strani pederi , Haićani i hemofiličari iz inostranstva .
Znaš šta...ma nemoj ti primati "giftove" za farmu od onih strendžera što imaš tamo -ko zna sa kakvim podlim namerama to šalju -pokvareno je to do srži. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 279207










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:10 pm

Sad si otišao u takav spam..Van teme,tako da mi se ne da diskotovati..BAR ZA SADA..
Nisam jurila pedere po ulici..:)Zakon se menja..Malo ih jure,malo ne.Tako smo ti mi:)Korumprirani do zla boga.. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427 ..Malo po guzi,i glavi,malo u Džep:D


I letuj ti u Prčnju.Kako samo nalaziš izraze,lajavac jedan..Da si rekao Hvara,Dubrovnik.nego,prkosiš.Baš si balkanac.I to onaj zadrti:D

Srediću tebi u Prčnju -preko veze..Mirno i lepo,baš za tebe..ehehhehe...

baš si me opasuljio.Od sad kupujem samo ISKLJUČIVO HRVTASKO.. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 531839










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:13 pm

Kijara-brm ::
Sad si otišao u takav spam..Van teme,tako da mi se ne da diskotovati..BAR ZA SADA..
Nisam u spamu . Ti za mene jesi DIJASPORA , pošto ne živiš u Srbiji-a imaš državljanstvo , zar ne ? A smatraš da znaš najbolje DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427
Dakle -ni makac ja nisam od teme -samo izmenjujem mišljenja sa "dijasporom" DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 98966










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:20 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
Sad si otišao u takav spam..Van teme,tako da mi se ne da diskotovati..BAR ZA SADA..
Nisam u spamu . Ti za mene jesi DIJASPORA , pošto ne živiš u Srbiji-a imaš državljanstvo , zar ne ? A smatraš da znaš najbolje DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427
Dakle -ni makac ja nisam od teme -samo izmenjujem mišljenja sa "dijasporom" DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 98966


Znam i što ne treba,gospon iz DIJASPORE... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Lol










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:22 pm

Kijara-brm ::


gospon iz DIJASPORE... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Lol
Opet greška .. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 900975 .ja nisam "dijaspora" Imam smo jednu državu i državljanstvo DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 98966










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:23 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::


gospon iz DIJASPORE... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Lol
Opet greška .. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 900975 .ja nisam "dijaspora" Imam smo jednu državu i državljanstvo DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 98966

Srediću ti ja drugo... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 73915










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 5:25 pm

Kijara-brm ::

Srediću ti ja drugo... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 73915
Kamo sreće -Bio bih do groba zahvalan . Samo ....neki čimbenici su protiv I pradeda mog pradede je ovde rodjen .










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 6:40 pm

Ljudi iz dijaspore imaju "dvosliku", a ako mi samo neko kaže da mu je "tamo negde" lošije nego ovde, otvoreno ću ga okarakterisati kao lažova. Činiti suprotno od onoga što misliš je licemerno i lažljivo. Ovde je toliko loše, da nam je, npr. Rumunija, postala reper za zapad (iako je istočnije od nas). Kada sam svojevremeno (kasnih 70-ih) išla u Temišvar, ono mi je ličilo na film strave i užasa. Uđeš u prodavnicu (cca 200 m2) ono na gondolama samo keramičke svinje (kasica-prasica), raznih veličina i oblika, nije bilo poslastičarnica, (možda jedna?), u stanu su im gorele sijalice od 40w, jer druge nisu imali. I sve bi ovo bilo nevažno, da oni nisu sad bar za klasu ispred nas. Otkud to? Kad pre stigoše na taj standard? E, da, imali su i oni "miloševića", ali rešili "stvar", a ima ih i tamo "raznih", odvajkada. Sad će neko reći, "da, ali njima stranci nisu (s)kuvali, jer nemaju strateško mesto u Evropi?". Haha, neko ima vijuga, neko ih ima manje, ali ako neko tvrdi ovo što sam stavila pod znake navodnika, tom su vijuge odavno postale paralele.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
mIlAnO

mIlAnO


Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 7:13 pm

Danubius ::
Kijara-brm ::
[color=red]siš sam mišljenje .Čekaj dok se drugi izjasne.I ja sam mogla van na školovanje,i za vreme rata da odemo.Pa nisam.Niti bi mogla..


Mi smo balkanci,i nemamo razloga da se stidim ko smo,i šta sam..Po čemu su stranci bolji?.Od njih je sve zlo i poteklo.Počevši od gej parada,kriminala i sve zlo koje ima na ovom svetu.Oni trebaju da se stide,a ne mi..

...kaže ONA što vozi nemačka kola , koristi francuske parfeme , ide u šoping u Austriju i Italiju , nosi italijanske cipele i ostalu firmiranu (stranu ) garderobu , i pored "svoga "mora letuje na -stranima ?????
Stvarno su stranci krivi što se mi koljemo medjusobno zadnjih 100 godina -mi, tako pametni ....
Kriminal ? Pa najači kriminalni lobiji , u Evropi , pored italijanske i ruske mafije , su naši , svi putevi droge , trgovine ljudima vode preko nas , čak i "albanska mafija" ,je u stvari "kosovska mafija" poreklom.
Školovanje ? Ma zaista je bez veze školovati se na Sorboni , Harvardu ili Itonu....mnogo je pametnije to učiniti na Beogradskom ili Zagrebačkom Univerzitetu , gde se zna tarifa za svaki ispit, i gde malo-malo pa pohapse celu katedru.
Pa sva deca naših političara i biznismena se školuju u inostranstvu , od Vuka Karadžića -do Tesle ,Pupina su činili isto ???
Svi naši vrhunski sportisti igraju za strane klubove .
Tačno , tačno ....sve zlo dolazi od stranaca , naročito za zemlje kao Hrvatska i Crna Gora koje skoro žive od turističke sezone . Pa te devize ne donose paradajz-turisti iz Srbije -nego ti zli stranci .Oterajmo to.
Nemojmo uzeti donacije , strane kredite , oterajmo ono malo ulagača ,i strane firme , kao Fijat recimo , što su zaposlili na hiljade naših gradjana -ma to su sve zli stranci , samo zlo donose .
Pa ne uvozimo pedere , pobogu , oni što paradiraju su NAŠI PEDERI !
Ali mi smo Balkanci ...što bi priznali očigledno?

jarane ti nisi zagazio u glib sa ovim i prijasnjim postom vec u
mulj....pa jel ti nosis cipele borovo,izadjes li
samo jednom vikendom ili pusis drinu i moravu,ja za koliko sam
video,dole su nasi momci tip top sredjeni,teretana,novi mobilni kafica
svaki dan,obavezan svaki vikend u grad,a kad leto dodje i radnim
danom...farmerke markirane i svaka garderoba po mogucnoscu..zaradi se
200 evra potrosi sve i vise celog meseca....a odakle bre...jel nasi
studenti dodatno rade ko na zapadu,koliko idu raditi nedeljno posle
skole???malo morgen...slabo takvih ima,a sto si i sam rekao sve se
placa...ja licno ne nosim markiranu garderobu,meni je bitno da je lepa i
da lepo izgleda,ne vozim markirana kola,ne sedim u kaficima svaki
dan,niti dobijam a niti trosim vise od onog sto zaradim(ne odnosi se na tebe..;))....na moru nikad
bio nisam ne zato sto nisam zeleo vec zato sto nisam imao..nisam od
onih sto sve potrose za jedno vece....a takvih dole kod nas ima hvala
bogu...sto se tice fijata i tu se vec radnici bune na sefove...ni to im ne odgovara.....mene ne interesuje ni hrvatska ni crna gora ni dal oni zive od turizma ili od karanja stranaca..pricamo o srbiji..kod nas ti je tako,,,sve sto dodje od preko lepse je i bolje nego domace..pa i taj paradajz je lepsi nego nas,osprican i nakrkan svim mogucim koncentratima..to je lepo...mnogo..ukusan je do j.....,sto se kriminala tice to smo sami krivi...tu nemaju sta stranci da petljaju prste,tu smo njih prevazisli..pricalo se o tome da su nasu zemlju razorili stranci..iste te svabe,i ti talijani,francuzi i ostala ekipa,pa i tome fijatu dobro doslo da se zastava ugasi da bi oni zaposeli i otpoceli svoja kola da prave.....kupuje se zemljiste,ulaze se,iskoriscava se jeftina radna snaga...sami smo krivi sto smo to hteli i godinama tako planirali ili zato sto je to posledica vanjske politike???onda trebamo ovako da razmisljamo,udjimo u nato,posaljimo nasu vojsku da gine za tudje interese,popusimo amerima svaki put kad im se digne,tako i svabama,prodajmo sve sto imamo kao hrvati,primimo sve sto je strano,pustimo da se odrzava gay parada u beogradu,pustimo pedere da postanu popovi i da usvajaju decu,prijavimo prvog komsiju kad vidimo da tuce dete ili radi nesto sto nebi smeo u svome dvoristu,jednostavno postanimo sluge drzave i drzavne politike,da bi i mi lepo ziveli,isli u grcku i spaniju na more DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 558763 ....sta vredi tome studentu da se skoluje na zapadu kad on kad se vrati u srbiju(ako se vrati) isti taj student ce prvi mito da primi cim mu se prilika pruzi....cast izuzetcima,al takvih je mnogo....pa ljudi nemozemo mi da ocekujemo da cemo samo bezati na zapad i svi da radimo na zapadu,kad ce doci ono u nasim glavama da nam do sada sa zapada nista dobro nije doslo,vec da i mi mozemo svoju zemlju da izgradimo,zakone slicne vec imamo kao na zapadu,da prestanemo samo da vicemo kako je na zapadu i sta nasi ljudi kupuju tamo i kako se oblace,ti isti ljudi tesko rade za sve to sto imaju...kao sto je predstavnik fijata rekao skoro na rts televiziji, da srbima kao narodu fale radne navike....jebaj ga..zakazali smo na svima frontovima...a hocemo strane firme i u evropu....sto se vozacke tice priznata ti je teorija,voznja nije..moras da platis par sati da bi mogao da izadjes na ispit voznje..takav je zakon u evropi i jos je na snazi....ex yu pasos je bio priznat kao vozacka a ubedjen sam i diplome...al nije bitno sad...vazno je da smo mi na nuli sto se toga tice...

kjara duso,nemoj da ti se pritisak suvise digne..nije dobro za zdravlje.. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 93930 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 93930 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 93930 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 651544
Nazad na vrh Ići dole
mIlAnO

mIlAnO


Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 7:27 pm

determinanta ::
Ljudi iz dijaspore imaju "dvosliku", a ako mi samo neko kaže da mu je "tamo negde" lošije nego ovde, otvoreno ću ga okarakterisati kao lažova. Činiti suprotno od onoga što misliš je licemerno i lažljivo. Ovde je toliko loše, da nam je, npr. Rumunija, postala reper za zapad (iako je istočnije od nas). Kada sam svojevremeno (kasnih 70-ih) išla u Temišvar, ono mi je ličilo na film strave i užasa. Uđeš u prodavnicu (cca 200 m2) ono na gondolama samo keramičke svinje (kasica-prasica), raznih veličina i oblika, nije bilo poslastičarnica, (možda jedna?), u stanu su im gorele sijalice od 40w, jer druge nisu imali. I sve bi ovo bilo nevažno, da oni nisu sad bar za klasu ispred nas. Otkud to? Kad pre stigoše na taj standard? E, da, imali su i oni "miloševića", ali rešili "stvar", a ima ih i tamo "raznih", odvajkada. Sad će neko reći, "da, ali njima stranci nisu (s)kuvali, jer nemaju strateško mesto u Evropi?". Haha, neko ima vijuga, neko ih ima manje, ali ako neko tvrdi ovo što sam stavila pod znake navodnika, tom su vijuge odavno postale paralele.

ljudi iz dijaspore nemaju dvosliku vec imaju ljudi koji dole zive...niko nije naveo da je kod nas sve bajkovito i da je lepo da se zivi,pa taj isti gastarbajter kad dodje u svoju zemlju svi gledaju kako da ga skinu i oderu,odes da potrazis majstora cim te pogleda i pita odakle si posebna cena za tebe,skinu ti tablice sa kola i traze 200 evra samo zato sto su stranih tablica,jebiga sigurno imas 200 evra da platis.....jer ti zivis preko...ako bog da da i mi udjemo u evropu uveren sam da ista ti ces kukati da je pre bilo bolje nego sto je sada.....o strateskom polozaju rumunije sama dajes zakljucke i sama ih donosis,tako se sama sebi smejes....kako rumuni danas zive??kolika je plata po rumuniji,dal su oni postali zapad ako su usli u evropu?dal su oni odmakli za 100 svetlosnih godina od balkana,resili se mita i korupcije,i ostalih zajebancija..ma dajte molim vas...pa evropa se opekla na rumunima i bugarima....i dan danas ces ih kod nas naci na buvljaku gde tezge imaju...o rumunima kao nekom zapadu je sasvim glupo razgovarati....
jednosavno stavljam pod navodnike " nije zlato sve sto sija" pa nije sve bajno na zapadu.... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 430252 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 430252 DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 430252
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 7:31 pm

determinanta ::
Ljudi iz dijaspore imaju "dvosliku", a ako mi samo neko kaže da mu je "tamo negde" lošije nego ovde, otvoreno ću ga okarakterisati kao lažova.
Pročitaj par postova gore -i ovaj ispod . Toliko je jasno da jedno mislimo MI OVDE -a drugo DIJASPORA , da ponekad mislim da zaista nema smisla ni polemisati . Dakle -elemetarno odsustvo logike čini uopšte polemiku nemogućom . Jer oni znaju bolje i kako stoji ekonomija , i kakva je spoljna i unutrašnja politika,i kako mi u stvari živimo .Ma tačno je, mi smo samo navikli da kukamo -a živimo deset puta bolje u svakom pogledu nego oni .
Samo mi jedno nije jasno .....a što onda neće da se menjaju sa nama -što se grčevito drže "tih trulih zapada" gde im je sve grozno , odvratno i izopačeno ??
Ma tačno je i ono -mi smo čarobnjaci , trošimo pet puta više nego što zaradimo , bolje smo obučeni, bolje jedemo, bolja kola vozimo i samo se provodimo po kafićima . Samo smo tako bezvezni-eto, kukamo , samo da oni ne pomisle kako je nama u stvari super .Čista pakost,nas odavde, prema njima, nesretnicama u "tudjini"










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 7:38 pm

mIlAnO ::
..o strateskom polozaju rumunije sama dajes zakljucke i sama ih donosis,tako se sama sebi smejes....kako rumuni danas zive??
Pre mojih navodnika stoje reči koje neki ljudi rado izgovaraju, ja ne. Moje poređenje sa Rumunijom je više metaforički, a moglo je biti i sa Bugarskom, i ne odnosi na stanje u društvima (jednih, drugih, trećih...), već koliko je ko uspeo napredovati. Krajnje bi bilo neozbiljno tvrditi da u pomenutim (a i ostalim) država ne postoji korupcija, male plate, itd.

p.s. ono zapad ne koristim u smislu geografskog pojma, ove ili one države, ovog ili onog uređenja, već kao pojam boljeg života dostojnog za čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 7:48 pm

determinanta ::


p.s. ono zapad ne koristim u smislu geografskog pojma, ove ili one države, ovog ili onog uređenja, već kao pojam boljeg života dostojnog za čoveka.
Ma džabe ....to se mi samo foliramo -kod nas je sve, ali ama baš sve bolje .
No za mene nisu dobre ovakve teme .....na jednoj sličnoj sam samo zamolio jednu gospodju da malo razmisli , i da ne priča meni iz sedišta svog Audija na putu za Bodensee na vikend koliko ja i kako zaradjujem i šta mogu sebi da dopustim od toga .
Do groba se uvredila . To mi je i dalo ideju za naziv ove teme. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 9:36 pm

Milane ne nerviram se.Živim u našoj ex yu..Vozim,eosa,šetam Gučijeve cipele..I Balkanac sam do zla boga... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Lol
Ako treba ,a već je tako..Stranci su nam preuzeli sve.

Bolje biti sluga u vlastotoj državi,nego ići van..Bar sam na SVOME.. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 647549










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 9:53 pm

Ima li seljaka u dijaspori? 55555











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 9:59 pm

cojle ::
Ima li seljaka u dijaspori? DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 356467

Kako ne? Neki km od Osla, recimo DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 58460

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Poteter










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:08 pm

Da se razumijemo u jednom,jedna sam od onih koji su od prvog dana zeljeli OVIMA pokazati da smo i mi ljudi sa dusom,normalni,a ne koljaci ratnici.Mnoge sam Svicarce i uvjerila da smo dobri ljudi,ali na mene jednu,doslo je dvadeset i jedno koje je pocelo ovdje da krade,da se sukobi sa zakonom u svakom pogledu.E zato se stidim ...sto nas mladic (cast izuzecima) nece da radi,vec je lakse ukrasti i preprodavati.
Ja sam ponosna na svako nase dijete,Bosne,Srbije,Hrvatske,nebitno,koje se ovdje pokazalo,zavrsava dobre skole,dobar je radnik,jer time se dokazuje da nismo glupa nacija iako smo spremni na rat i zbog imena.
nase vozacke su i danas u mnogim zemljama EU priznate,znam to sigurno,ali posto su skoro svi sa Kosova dosli sa vozackom,sa diplomom nista manje nego doktorskom,naravno da se rodilo nepovjerenje.
Svako sa dozvolim i danas moze da vozi ovdje,regularno,ali ako imas BORAVAK stalni,onda si duzan u roku 2 godine da prevedes tu dozvolu ,tako sto ces da odvozis 45 minuta sa clanom komislije i dokazes da znas voziti,time je dozvola prevedena.Ko se boji toga,vjerovatno i ne zna da vozi.
Sto se tice strucne spremnosti,ja pricam za moju generaciju,moj muz je procesni mehanicar,imao je par sati prakse i to je dodavao klijesta majstoru....pazi da mu nije neko dozvolio da popravi neku masinu.Znas o cemu govorim...ovdje nema pripravnika,kao ucenik radis prilicno samostalno i sposoban si prvi dan da radis svoj posao.
I dalje tvrdim,kome ne valja "zapad",neka ide na jug,istok,nije vezan lancima.
Mnogo se moze diskutovati o prednostima i manama...meni8 nedostaje okus prave paprike,krastavca,jagode.....ali meni ne nestaje struje nikada,a i kad ce nestati par minuta,dobijem obavijest da znam da je nece biti.navikla sam na neki ipak lagodniji zivot,a dole sam zivjela osobito zadnje vrijeme tako sto sam radila 2 posla i jedva prezivljavala.
Ne patim ni sada za velikim stvarima,najradiej ljetujem na nasem moru,jedem nase proizvode,to je i normalno,ali sam zadovoljna jer sam svojoj djeci obezbjedila buducnost,iako ce da rade punom parom svoje radno vrijeme,dobice i odgovarajucu naknadu za to i zivjeti zivotom dostojnim covjeka.

Cojle,dole sam bila u gradu,ovdje sam na selu i ne bih mjenjala za grad,jer ovdje selo ima sve sto i grad,ali ima mir i poj ptica i imam svoj vrt,postajem novopeceni seljak i to mi se svidja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:20 pm

Vi ste ponosni vani.Mi još ponosniji u svojoj Zemlji... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 410307 ..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:27 pm

Kijara-brm ::
Milane ne nerviram se.Živim u našoj ex yu..Vozim,eosa,šetam Gučijeve cipele..I Balkanac sam do zla boga... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Lol
Ako treba ,a već je tako..Stranci su nam preuzeli sve.

Bolje biti sluga u vlastotoj državi,nego ići van..Bar sam na SVOME.. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 647549
Rekoh -neću jer nema svrhe , ali čisto da vidiš kolike apsurde pričaš .

Dakle , ako nosiš Gučijeve cipele, voziš strani i auto -zašto to radiš ? Zato što su bolji od naših, zar ne ? A bolji su zato što ih je neko bolje napravio -dakle , u sistemu školovanja je naučio da to radi bolje, kvalitetnije , trajnije .Ima garanciju za svoj standarni kvalitet . .
Stranci su preuzeli sve? Pa nisu -nego su domaći takjuni preuzeli sve . A ti isti, ne ti ili ja , su preko politike jedan deo kolača podelili sa tim strancima, od čega su dobili još jedan deo . Običnog čoveka zabole da li radi kod Hansa,Jove ili Kim Sunga -zanima ga kakvu platu ima i kako će od nje da živi .
Dakle -u svojoj zemlji nisi sluga strancu , jer je zakonom predvidjeno šta i koliko može stranac da poseduje -nego si sluga , i taoc domaćoj političkoj i ekonomskoj kriminalnoj eliti.
Stranca , poslodavca, u stranoj zemlji ne zanima da li se zoves Anastasija , Helga ili Gudrun -nego kako i koliko radiš. Ne pate oni od kvazi "patriotske "bolećivosti" Ne izbacuju stani koncerni naše radnike -nego smanjuju broj na ekonomski isplativ, jer znaju da je svako zaposlio svoju komplet rodbinu , komšije i prijatelje na izmišljena radna mesta , samo ako je bio "nešto" u nekoj firmi. I gle čuda -cementara Beočin ,ili Apatinska Pivara rade sada bolje i proizvode više sa trećinom nekadašnje radne snage ? A zašto? Jer su dobro plaćeni i motivisani da rade i ne kradu firmu.
A što se tiče "svoga na svome" -pa zato je i došlo do ovoga , što je svako hteo da bude na" svome" , ali je hteo i ono što su drugi smatrali "svojim" Pa se ginulo i ubijalo za neke Škabrnje i Račkove .
Ti glupi stranci su smislili nešto drugo-da sve bude pomalo "svačije" , bez granica i sa slobodnim protokom robe i kapitala , pa tako ko je član te zaverinčke alijanse , sada putuje i radi na bilo kom mestu -to se zove Evropska unija . Pa još smislili i NATO , ako nekome ipak padne na pamet da smatra Pariz ili Berlin "vekovno svojim" Tako sada imaju mir i prosperitet, i život dostojan čoveka -a pre svega , slobodu .
A mi , kao što kažeš ,Balkanci , sedimo u predvorju , dok ne naučimo da se ponašamo kao ljudi , i ne otimamo se za pola kilometra mora sa komšijom .
Jer nama su važne -granice i "naše" . TI možda nemaš potrebu da ideš "van"

Šta je sa desetinama hiljada tvojih vršnjaka koji su otišli "van" ili žele na sve načine "van" ? Oni si glupi, nenormalni, slugeranjski karakteri -ili je nešto drugo ipak u pitanju ?
Možda bi I ONI da nose Guči cipele , ili da voze "eosa" -ali eto-to u svojoj zemlji ne mogu ? Čak ni da žive dostojno čoveka ? Možda je to u pitanju, šta misliš?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:34 pm

Da bih bila ponosna, moram imati razlog. Volela bih pročitati čime se ponosi građanin moje države, a da to nije iz ličnog domena. Ako počnem ređati u kojim sve oblastima nam je pljunuto na ponos, ceo forum mi neće biti dovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:36 pm

Znaš kak srce..Tako mi je svejedno za sve.Imam dosta rodbine vani.Niko za vreme rata nije pitao,da li vam nešto treba.Ah,prošao rat.Došli da prave papire,i po svoje kuće,pa pravo kod nas..I još kad su videli da imamo na moru,apartmane,kuću.Ihaj,evo njima i leovanje.Moglo je do prošle god..Sad kad ti je lepo vani ,a nikad nisi pitao kako ste,platićeš letovanje kao i svaki turista..Nema više ništa za DŽ..

Rekla sam radije ću biti sluga u našoj Zemlji..Nego vani.Svako ima svoj pogled i opredelenje..

Ja sam se izborila u svojoj zemlji za to sve.radim i školujem se od 18-e..Mogla sam da živim na maminoj i tatinoj grbači,ali sam tovar i htela sam da dokažem da znam,da mogu i želim da uspem.I zato danas imam svoj private biznis..
Treba ujutro dupe dignuti,pa raditi,a noću učiti.Vidiš većina mladih visi na netu,po celu noć.E te godine sam ja provela radeći,učeći,da bi mi danas bilo bolje.I sad ja mogu da se zaj...vam..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
mIlAnO

mIlAnO


Datum upisa : 24.03.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 10:42 pm

Danubius ::
Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

dal gastarbajtere iritira to sto nasi ljudi znaju bolje kako se zivi pod nato okriljem,pod krovom evropske unije i dal je to stvarno tako bajkovito kako izgleda na tv????sta nas narod zna kako evropljani razmisljaju o natu i dal im se uopste svidja sto im se deca vracaju kao invalidi ili ne daj boze uopste se i ne vrate???
kad i koliko ste dugo boravili u inostranstvu u zadnjih par godina??bas me zanima....samo nemojte o rumuniji,bugarskoj i madjarskoj i ostalom istocnom bloku.....ipak gastarbajter zna vise o politickoj i ekonomsoj situaciji u zemlji u kojoj zivi i u domovini u koju dolazi.....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Mar 28, 2010 11:05 pm

mIlAnO ::

?sta nas narod zna kako evropljani razmisljaju o natu i dal im se uopste svidja sto im se deca vracaju kao invalidi ili ne daj boze uopste se i ne vrate???
kad i koliko ste dugo boravili u inostranstvu u zadnjih par godina??bas me zanima....samo nemojte o rumuniji,bugarskoj i madjarskoj i ostalom istocnom bloku.....ipak gastarbajter zna vise o politickoj i ekonomsoj situaciji u zemlji u kojoj zivi i u domovini u koju dolazi.....

Ne zaboravi -svugde je vojska profesionalna i dobro plaćena . Nijedan NATO vojnik nije silom mobilisan -kao mi , nego je dobrovoljno potpisao ugovor , bio obučen za to -i na kraju -dobro plaćen .Sam je odabrao poziv profesionalnog vojnika -a vojnik služi za to da ratuje , zar ne ? U ratu se i gine .
Za razliku od nas -koji smo bili silom mobilisani , i niko nas nije pitao želimo li ići u Dalj ili Jasenovac ili na neke Košare , kao što ne bi ništa pitali šta misle -i nisu pitali ništa roditelje kojima su se sinovi vratili obogaljeni ili se nisu uopšte vratili .
Moj brat je profy vojnik u Kanadi , i bio je godinu dana u Avganistanu , sad ima dvoje dece -i ne ide vise na teren , nego sedi u Kanadi u kampu za obuku zbog toga .Moj sin jedinac je bio beba kada smo ratovali sa NATO , i nikoga to nije interesovalo .
To NIJE ISTO, zar ne ?

Bili smo mi u inostranstvu dok smo mogli ići , i mnogi od nas proputovali Inter Railom celu Evropu . Bili smo i u Istočnom bloku, i iako smo u getou , imali smo satelit, internet , a i rodbinu tamo -dozvolićeš da ipak imamo neku sliku o tome kako se živi u Evropi i svetu?
Samo jedno pitanje imam , za dijasporu -zašto , kada je tamo tako loše , kada je ogromna nostalgija , kada se živi teško, kada se osećate "gradjanima drugog reda" -pa zašto se niko ne vraća u domovinu ??? Nekako mi nije to logično...pa ništa vas ne sprečava , zar ne ? Pa da ovde , kada i vi budete živeli isto i gde i mi -ravnopravno pričamo o tome kako je gde ?
Što se to ne dešava ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 18, 2010 2:39 am

Tekst sa jednog foruma po drugoj temi -ali "pasuje" uz ovu DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 162427

....Kome nije bitno da li će mu deca govoriti jezikom svojih predaka,
svakako će i decu vaspitavati u tom smislu, što je, po meni, manje
nakaradno ali i poštenije nego što rade neki na 10-15 000km od matične
zemlje, pa mi Srbi imamo neke tragikomične varijante Srba, koji nikad u
Srbiji nisu bili, ali, to što govore nekakav srpski- po njihovom
mišljenju, daje im "pravo" da nas vrlo agresivno savetuju šta mi i kako
treba da radimo ovde, u zemlji, i kako da se odnosimo prema ovom ili
onom pitanju.
Sve to iz, recimo- Australije, SAD, Nemačke- Boga pitaj
gde sve nema onih, koji se smatraju za bolje Srbe od nas koji živimo
ovde, u matici. Po pravilu, to su i zadrti vernici, potpuno uronjeni u
svaki aspekt života u novoj sredini, u državi u kojoj su na trajnom
radu, ali- nekako ih srce vuče u Srbiju, i tu su nekako emotivno
uskraćeni... Naravno, govorim o famoznoj "dijaspori".
Najkomičniji su
mi neki, oženjeni strankinjama ili udati za strance, koji, izgubljeni u
nostalgičnim snovima opterećuju i sebe i tu zbunjenu decu nekom
"domovinom", koju su, eto, morali da napuste iz ovog ili onog razloga, a
na kraju, sve se svede na onaj jedini- na novac. U međuvremenu, neki su
došli do novca; e, tog momenta počinje trip da im to daje za pravo da
prosto mitraljiraju savetima nas ovde, uskraćene za novac (drugi trip)
kako koji segment društvenog, pa i političkog života treba da uredimo,
pa da i nas "krene"...
Toj gluposti nekad ne znam da li da se smejem,
ili da zbog nje popi*dim; DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Laughing jer, niti ih ko pita za mišljenje, niti im pada na pamet da
možda i nije baš pametno, ne znajući sve što je potrebno o nečem znati-
sevati savete i instrukcije iz svih rukava i nogavica...










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 10:45 am

Sada će biti vrlo zanimljivo -jer dolaze izbori na svim nivoima -i glasa i "dijaspora"
Ja tu ne vidim nikakvu logiku -ok, "gradjani" su ove zemlje , imaju državljanstvo -ali ne žive bre ovde , u "domovinu" dodju na dve nedelje godišnje ili u tri godine ,puni para i raposloženi za provod , i oni sa stotina i hiljada kilometara dalje , gde žive u sasvim drugim uslovima -znaju šta je dobro ovde za nas -od politike do ekonomije i poljoprivrede ? Oni glasaju -i njihova punoletna deca -glasaju , tj odlučuju o mom životu i životu mog deteta -koji živimo ovde ?
Meni je to i dalje nelogično .
Da ne kažem , da upravo "dijaspora" , u svom "patriotskom zanosu" ,a u sigurnosti država u kojima udobno i mirno živi - uvek glasa za što ekstremnije i militantnije opcije ,ultra -nacionalne opcije , centralističke stranke ,verski obojene stranke , što se pokazalo u ne tako davnoj prošlosti ,kada su u pitanju i Srbija, i Hrvatska i Bosna .
Ja bih lepo njima to "pravo" uskratio . Imaju dosta i ovako , jer su "umiljato jagnje koje dve majke sisa" - onda ne treba da glume "vukove" za ovu priliku .
Ili da se lepo bar glas računa kao "pola" Ako imas dva državljanstva -e pa onda ti toliko vredi i glas -za pola . Čista logika i matematika . Tamo si gradjanin ,tamo plaćaš porez , tamo živiš ,tamo radiš ,tamo ti deca idu u školu ,tamo ćeš penziju uzeti -a tražiš da ravnoparavno odlučuješ o tome šta je dobro za mene ? Ja bih to lepo ukinuo -nismo maloumni ,znamo mi i sami odabrati -isto kao što su te velike "patriote" odabrale za sebe .Neko će reći-nevažno .Nije nevažno .
Koliko miliona ljudi živi van "matice " ? Nimalo nevažno -prošle predsedničke izbore je odlučilo 60 000 glasova .
Što tamo ne glasaju za Le Pena ili Hajdera ? Ali su im ovde takvi puno "mili" -ocenili su da "nama " treba "čvrsta ruka" .










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 10:59 am

Bez obzira gdje dijaspora zivi, drzavljin je te drzave.

Koliko gradjana u domovini idu na glasanje a koliko iz dijaspore? Mislim da je pregledno broj glasova.

Nema tu neka velika ili mala razlika, sa ili bez dijaspore.

Ne zaboravite da i dijaspora se vraca domovini, kad naplati penziju :zubi3:
Samo zbog toga ima pravo i treba imati i dalje pravo na glasanje.

Koja fora, donesi devise i love doma al suti, i nemas nista reci.
Pa pobogu, gdje mi zivimo? krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 11:12 am

Danubius ::
Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?
Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

Nasi ljudi iz dijaspore drugacije sagledavaju stvari zbog toga sto zive u nekoj stranoj zemlji koja je sredjenija i ima drugacije zivotne norme i standarde od nase zemlje.Tacno je da su bolje informisani i realno vide bolje situaciju,od ljudi koji zive kod nas i vide samo sto im se svakodnevno plasira putem raznih medija. :smeško simple
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 11:16 am

Mozda ova pricica ima dodir s temom...

na treznjenje se ide u pekaru olimp..
radi celu noc i nekako tu cutke podnosimo one zle trenutke prvog otreznjaja..
ekipa je manje vise slicna..cutimo jedemo i sklanjamo oci od svetla..
ascinica lepa Jelena ..ona je uvek nocna smena jer kaze mora tako..nikad objasnila nije zasto..
nas zajebant slatki..

BAM..ulazi gastarbajter s parazitima..vadi iz dzepa par hiljada evra i narucuje testa za desetak evra..iz auta nezni miomilni zvuci rodnog kraja prosto stipaju za jaja..

racun..ne bih mogao reci tacno ali..bejase nesto oko 893 dinara..vrati mu Lela lepa sve u bobu..a on joj galantno gurnu one kovanice sa pulta na pod..i s osmehom rece..POPIJ I TI JOGURT

nekad covek mora vola medju rogove..vredelo je
P.S.
svaka slicnost sa stvarnim likovima i dogadjajima je izmisljena..






Poslednji izmenio Uther Pendragon dana Ned Apr 22, 2012 11:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 11:26 am

Da ne ispada da mi koji smo u dijaspori da smo gospoda i skolovani a koji zive dolje seljaci i cobani. Tu lezi vise problematika, a i ljubomora je tu blizu.

To je nacin selektiranje izmedju domacih i dijaspore, treba to brisati iz glave.

Ako sam drzavljin jedne drzave onda jesam drzavljin te republike tj. drzave, iako imam dva drzavljanstva, ako ga uopce imam.

U ostalome, vanjska i unutrasnja politika se rjesavaju van domovine, tj. dogovori. Manipulacija ljudi je jednostavna, to je od vijeka poznato.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 11:37 am

Uther Pendragon ::
BAM..ulazi gastarbajter s parazitima..vadi iz dzepa par hiljada evra i narucuje testa za desetak evra..iz auta nezni miomilni zvuci rodnog kraja prosto stipaju za jaja..

To je mozda bilo nekad :smeško simple .Sada je doslo drugo vreme,stigle su mladje generacije, koje su skole zavrsile u inostranstvu,neki se tamo cak i rodili,oni su kulturni,savremeni,govore po nekoliko stranih jezika,rade na boljim radnim mestima gde su dobro placeni.I sto je najbitnije uvek su spremni da pomognu coveku u nevolji ako mu se nesto na ulici desi za razliku od nekih nasih koji zive kod nas ako vide da se naprimer covek onesvestio i pao na putu ili mu je stao auto na putu,samo okrenu glavu i produze dalje. :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 2:04 pm

Danubius ::
Zašto imamo osećaj , da kada neko dodje iz inostranstva , vodi glavnu reč o političkim i ekonomskim prilikama u našoj zemlji ?

Da li vas to iritira?

Da li su možda zaista bolje informisani , ili je u pitanju odsustvo realne slike ?

Aha, kao sto je Milosevic bio "informisan",,,,
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 22, 2012 8:44 pm

Uther Pendragon ::
Mozda ova pricica ima dodir s temom...

na treznjenje se ide u pekaru olimp..
radi celu noc i nekako tu cutke podnosimo one zle trenutke prvog otreznjaja..
ekipa je manje vise slicna..cutimo jedemo i sklanjamo oci od svetla..
ascinica lepa Jelena ..ona je uvek nocna smena jer kaze mora tako..nikad objasnila nije zasto..
nas zajebant slatki..

BAM..ulazi gastarbajter s parazitima..vadi iz dzepa par hiljada evra i narucuje testa za desetak evra..iz auta nezni miomilni zvuci rodnog kraja prosto stipaju za jaja..

racun..ne bih mogao reci tacno ali..bejase nesto oko 893 dinara..vrati mu Lela lepa sve u bobu..a on joj galantno gurnu one kovanice sa pulta na pod..i s osmehom rece..POPIJ I TI JOGURT

nekad covek mora vola medju rogove..vredelo je
P.S.
svaka slicnost sa stvarnim likovima i dogadjajima je izmisljena..







Prica je poucna, i treba znati uociti razliku... DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 8445

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 533411_10150605796456852_377366401851_9456358_1680015155_n










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 29, 2012 9:54 pm

Због чега?


Мислим да је доживљај моје приче другачији, прича као прича слична је осталима. Свој живот сам променио, јер био је зрео за мењање, са својих 33. Данас бројим четири више. За разлику од почетних 33, сада сам неких 3000 км далеко од града у коме сам рођен. Даљина земље у којој сам рођен, на жалост не мери се километрима већ годинама. Путовање кроз време осим у машти није могуће, на жалост. Писаћу о тој промени, а Вас молим да дате свој суд томе и ако је могуће уздржите се кометара “боли те уво ти си се спасио”. Мада, незахвално је судити.

Још као клинац маштао сам како ћу једног дана живети негде “ван”, возити добар ауто, имати задовољну породицу, довољно пара да могу да путујем (кад и где пожелим), пратити Партизан и по Европи а не само у “Пиониру”…Данас све то имам (сада као да се хвалим, напротив, жалим се).
У тренуцима тог маштања нисам ни мало размишљао да треба да заволим све то што ме окружује. И опанак и кајмак и туршију и проју и куповину на рецку и комшију који има ”човека” за поправку аута или свог водоинсталатера, брицу, или оне жене што ”ваљају” неке крпице или препарате у радно време по разним институцијама. Народну ношњу! И парадајз који поред боје и облика за разлику од многих других има брате и укус, и те какав! И све оно што Србију чини то што јесте. Та дивна земља није само Србија данас, корупције, лоповлука, цеца, јеца и следбеника. Србија је и Дивац и Ђоковић и Тесла и Мишић, Св. Сава (престолонаследник који се одрекао световног живота и замонашио, баш бих волео да видим ове данашње који ”пуштају кишу” или задовољно трљају руке јер је клан ухапшен за време њиховог мандата, то што је за време њивог мандата створен то нема везе… да се одрекну свега и замонаше) и они обични људи који су се самоиницијатвно удруживали и куповали Yуга на 24 месечних рата, тако што извлаче ко ће ког месеца да купи ауто а сви дају новац сваког месеца. Или они мученици који су газили Албанију, да би нама могли да сачувају Србију…

Данас је мој доживљај тога другачији. Јер човек ако је цео у меду или измету не може да примети то све док се мало не одаљи па погледа са свих страна. Онда лепо види све. Можда зато што живим у земљи у којој је све уређено да је просто стерилна, имам и превише времена за размишљање, (мада ми пријатељи често кажу да за размишљање једини предуслов је мозак) одаљио сам се од Србије и погледао је мало другачије, са свих страна.

Због чега сам овде најбољи радник а доле сам гледао како да кривинарим на послу?! Због чега овде сортирам ђубре а доле пљујем по улицим или пишам у лифту?! Због чега не знам име свог комшије а доле знам шта је комшијина тетка ручала јуче?! Због чега овде возим по прописима а доле газим пешаке и на прелазу?! Због чега ову своју маћеху чувам и негујем а моју мајку Србију доживљавам као злу вештицу?! Због чега ми се брат хвали како је доле купио ТВ 3Д, као да је то једино што му у животу недостаје, а ја овде гледам како да се природи још више додворим и да живим по њеним правилима?! Због чега ме овде цене по ономе какав сам а не по томе шта сам обукао?! Због чега је у Србији “Милка” слађа од “Најлепших жњља” а овде је немаш где купити, јер штити се Норвешка индустрија хране?! Не газда-мишкова индустрија, већ национална индустрија.

Ја сам свој одговор нашао. Драго ми је да сам дошао у Норвешку и да сам управо овде схватио све то. Данас иако могућности дозољавају другачије, живим на селу у сред шуме, сушим месо, спремам дрва за зиму самостално, опуштам се уз звуке преко 300 грамофонских плоча које сам донео из Србије, мрзим рачунар али га користим, не губим време на ФБ или слично, немам хиљаде пријатеља, пецам, деци и себи сам ”набацио” народну ношњу, поносим се оним чега сам се са 33 стидео. Да сам Србин, патриота . То је моја промена.

А могао сам да пишем о томе како је овде прелепо или не, како је највећи стандард у Европи или свету али је усамљеност изражена, као су скандинавци овакви или онакви, али све то је мање важно.

Поздрав свим Србима и свима у Србији од једног Михајла који је поносан јер је нашао своју нит са коренима. Нађите свој мир ма који меридијан да ”газите”.


Михајло Ђорђевић, Норвешка
објављено: 04.04.2012.
[You must be registered and logged in to see this link.]

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 8445










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 29, 2012 10:20 pm

Žika Ženeva ::


Nasi ljudi iz dijaspore drugacije sagledavaju stvari zbog toga sto zive u nekoj stranoj zemlji koja je sredjenija i ima drugacije zivotne norme i standarde od nase zemlje.Tacno je da su bolje informisani i realno vide bolje situaciju,od ljudi koji zive kod nas i vide samo sto im se svakodnevno plasira putem raznih medija. DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 1279737407
Zanimljivo ....pa zar nisu taj CNN ,BBC i ostali strani mediji upravo kod nas prikazani kao najveći lažljivci ,zlonamerni i koji šalju iskrivljenu sliku svetu iz zlih namera ,a sve u službi politike stranih vlada ? Pa te medije gledaju naši ljudi u inostranstvu ,zar ne ,to su tamo "domaći" ? Ili se obaveštavaju sa "Pinka" i još par stanica koje se mogu pratiti u inostranstvu ? Ako su novine ..pa valjda pre stignu do nas -nego do Čikaga? Pa kako je onda dijaspora "bolje informisana" ?
Doduše....kada imaš dobru platu, mir,sigurnost i udobnost ,živiš u uredjenoj zemlji -onda imaš daleko vedriju sliku o nečemu za čega si nostalgično emotivno možda vezan . Onda zaista problemi izgledaju daleko manji i lako rešivi.
Ne treba nama niko da ništa plasira preko medija ,nismo maloumni -mi živimo ovde ,i vidimo svojim očima i sve to preživljavamo po svojim ledjima . Malo mi je nejasno kako se "bolje vidi" iz Beča, recimo ,kako žive ljudi u Novom Sadu ?










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Ned Apr 29, 2012 10:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 29, 2012 10:28 pm

Problem je sto vi dolje ne znate fino, skupa,zajedno se dogovoriti. Zavidni ste jednom drugom, jednostavno ne funkcionise to kod Vas.

Pa zato mi iz dijaspore rjesavamo unutrasnju i vanjsku politiku. Niste sposobni, od vijeka su balkanska pitanja se rjesavali van zemlje.

Zadnji primjer, Tudjman i Milosevic itd. itd.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 29, 2012 10:30 pm

Због чега?


Мислим да је доживљај моје
приче другачији, прича као прича слична је осталима. Свој живот сам
променио, јер био је зрео за мењање, са својих 33. Данас бројим четири
више. За разлику од почетних 33, сада сам неких 3000 км далеко од града у
коме сам рођен. Даљина земље у којој сам рођен, на жалост не мери се
километрима већ годинама. Путовање кроз време осим у машти није могуће,
на жалост. Писаћу о тој промени, а Вас молим да дате свој суд томе и ако
је могуће уздржите се кометара “боли те уво ти си се спасио”. Мада,
незахвално је судити.

Још као клинац маштао сам како ћу једног
дана живети негде “ван”, возити добар ауто, имати задовољну породицу,
довољно пара да могу да путујем (кад и где пожелим), пратити Партизан и
по Европи а не само у “Пиониру”…Данас све то имам (сада као да се
хвалим, напротив, жалим се).
У тренуцима тог
маштања нисам ни мало размишљао да треба да заволим све то што ме
окружује. И опанак и кајмак и туршију и проју и куповину на рецку и
комшију који има ”човека” за поправку аута или свог водоинсталатера,
брицу, или оне жене што ”ваљају” неке крпице или препарате у радно време
по разним институцијама. Народну ношњу! И парадајз који поред боје и
облика за разлику од многих других има брате и укус, и те какав! И све
оно што Србију чини то што јесте. Та дивна земља није само Србија данас,
корупције, лоповлука, цеца, јеца и следбеника. Србија је и Дивац и
Ђоковић и Тесла и Мишић, Св. Сава (престолонаследник који се одрекао
световног живота и замонашио, баш бих волео да видим ове данашње који
”пуштају кишу” или задовољно трљају руке јер је клан ухапшен за време
њиховог мандата, то што је за време њивог мандата створен то нема везе…
да се одрекну свега и замонаше) и они обични људи који су се
самоиницијатвно удруживали и куповали Yуга на 24 месечних рата, тако што
извлаче ко ће ког месеца да купи ауто а сви дају новац сваког месеца.
Или они мученици који су газили Албанију, да би нама могли да сачувају
Србију…


Данас је мој доживљај тога
другачији. Јер човек ако је цео у меду или измету не може да примети то
све док се мало не одаљи па погледа са свих страна. Онда лепо види све
.
Можда зато што живим у земљи у којој је све уређено да је просто
стерилна, имам и превише времена за размишљање, (мада ми пријатељи често
кажу да за размишљање једини предуслов је мозак) одаљио сам се од
Србије и погледао је мало другачије, са свих страна.

Због
чега сам овде најбољи радник а доле сам гледао како да кривинарим на
послу?! Због чега овде сортирам ђубре а доле пљујем по улицим или пишам у
лифту?! Због чега не знам име свог комшије а доле знам шта је комшијина
тетка ручала јуче?! Због чега овде возим по прописима а доле газим
пешаке и на прелазу?! Због чега ову своју маћеху чувам и негујем а моју
мајку Србију доживљавам као злу вештицу?! Због чега ми се брат хвали
како је доле купио ТВ 3Д, као да је то једино што му у животу недостаје,
а ја овде гледам како да се природи још више додворим и да живим по
њеним правилима?! Због чега ме овде цене по ономе какав сам а не по томе
шта сам обукао?! Због чега је у Србији “Милка” слађа од “Најлепших
жњља” а овде је немаш где купити, јер штити се Норвешка индустрија
хране?! Не газда-мишкова индустрија, већ национална индустрија.


Ја
сам свој одговор нашао. Драго ми је да сам дошао у Норвешку и да сам
управо овде схватио све то. Данас иако могућности дозољавају другачије,
живим на селу у сред шуме, сушим месо, спремам дрва за зиму самостално,
опуштам се уз звуке преко 300 грамофонских плоча које сам донео из
Србије, мрзим рачунар али га користим, не губим време на ФБ или слично,
немам хиљаде пријатеља, пецам, деци и себи сам ”набацио” народну ношњу, поносим се оним чега сам се са 33 стидео. Да сам Србин, патриота . То је моја промена.


А
могао сам да пишем о томе како је овде прелепо или не, како је највећи
стандард у Европи или свету али је усамљеност изражена, као су
скандинавци овакви или онакви, али све то је мање важно
.

Поздрав свим Србима и свима у Србији од једног Михајла који је поносан јер је нашао своју нит са коренима. Нађите свој мир ма који меридијан да ”газите”.


Михајло Ђорђевић, Норвешка
објављено: 04.04.2012.
[You must be registered and logged in to see this link.]

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 8445SVAKA ČAST ,KO RAZUME SHVATIĆE I NETREBA DALJE DA LUTA ...OVDE MU JE SAV ODGOVOR NJEGOVIH NEDAĆA...CENI SEBE I SVOJE DA BI TE DRUGI CENILI I POŠTOVALI ,GDE GOD ODEŠ UVEK ĆEŠ NOSITI SA SOBOM ONO SVOJE ŠTO POJEDINI ŽELE DA TI IZBRIŠU IZ SEĆANJA ...
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyNed Apr 29, 2012 10:33 pm

Danubius ::

Zanimljivo ....pa zar nisu taj CNN ,BBC i ostali strani mediji upravo kod nas prikazani kao najveći lažljivci ,zlonamerni i koji šalju iskrivljenu sliku svetu iz zlih namera ,a sve u službi politike stranih vlada ?
Pa te medije gledaju naši ljudi u inostranstvu ,zar ne ,to su tamo "domaći" ? Ili se obaveštavaju sa "Pinka" i još par stanica koje se mogu pratiti u inostranstvu ?
Ako su novine ..pa valjda pre stignu do nas -nego do Čikaga?

Pa kako je onda dijaspora "bolje informisana" ?

ChicagoSerbs.Com & Ovde.Com :329340:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 12:50 am

A baska Chicago:))))))) Zilet!? Anyone?! muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 11:30 am

e da ga ebem !

zavidim samo aleku boldvinu ..

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 1:55 pm

Uther Pendragon ::
e da ga ebem !

zavidim samo aleku boldvinu ..


hahahahaha Ovo je dobro:))) Predobro!:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 2:45 pm

sonia ::
Због чега?

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 8445
Lepo i dirljivo . Ispada da je najveći problem što nema "milka "čokolade ,ali eto on to razume ,svaka čast Norvežanima ,štite "svoje " ? A šta je sa svim ostalim -od kola do garderobe i tehnike ,to je isto sve norveško ? A mi eto prodali dušu za trule zapadne proizvode .
Gluposti....sam kraj mi je tek romantičan . A što se taj veliki patriota koji ceni i voli Srbiju iznad svega ,ne vrati pa uživa u prirodi na Rudniku ,a ne u norwegian wood ? Pa nek ovde nosi mirno narodnu nošnju i uživa u netaknutoj divljini ,svoj na svome ? Pa da mu uvažimo mišljenje i pozitivnu promenu ? Jok bato...ne pada mu na pamet ,a ni njegovoj deci .On nas voli izdaleka -a bogami i savetuje .Ma mi ni ne znamo kako je nama u stvari lepo ? Klasična dijaspora ....vapaji za domovinom,"ostajte ovde " -iz debele sigurnosti uredjenog i mirnog,a bogami i bogatijeg sveta . On našao svoj mir ...što i nama bratski želi .Samo nemojte i vi doći -jer "nas" je već suviše tamo ,pa može neko da postavi pitanje o "gradjanima stranog porekla" .










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyPon Apr 30, 2012 10:31 pm

Danubius ::
sonia ::
Због чега?

.Samo nemojte i vi doći -" .

A sto se ti zalis? Ti, ili bilo ko drugi...Stisni m... pa kreni, ako si toliko ubedjen u to o cemu govoris..Naravno da nije lud da se vraca kad je nasao svoj mir.. Sta treba, da ceka da mu deca ostare, mozda ce onda na vlast doci neko ko ce da povede drzavu putem ocuvanja ''svoj na svome''.. Stite Norvezani sve sto mogu, ali i ne brane uvoz..uvezi, ali ces to dobro platiti... Ma, nije to lako objasniti kad obicno pred tobom stoji neko sa stavom- ''tebi je lako'' ..Ako je neko otisao, ne znaci da treba da izgubi osecaj za sve sto je nekad ziveo... Pa, i mi smo ziveli u toj j...drzavi ( i kad god govorim o njoj sa ogorcenjem, mislim na politicki sistem koji je unistava) i mucili iste muke koje vi i dalje mucite, ali evo nas...''stojeci'' sa strane, mozemo malo neutralnije da pogledamo, i da kazemo ono sto vidimo, osecamo...










DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptyUto Maj 01, 2012 4:10 am

Uvijek sam govorila da je najlakse naprdjivat "s vana". Svi sve znaju, kako je bilo, kako je sad, i kako treba da bude.
Al malo koja mamica posla djecicu nazad, je'l te?!

Narod u bivsoj Jugi jedva zivi, prezivljava kako zna i umije, i ne treba mu niko s vana da mu soli pamet, a specijalno ne oni koji su dobrovoljno otisli. Jer, kad to vrzino kolo krene dese se " Milosevici" i slicni, i eto belaja ponovo.

Nego, narode, umjesto busanja od kog samo dobra rupa ostane, nadjite nacina, tiho, kulturno, da pomognete nekoga tamo, a ne da im masete odjecom, obucom, autima, i sto odete u posjet 10 dana, da imaginarno imate pravo da nekom nesto pametujete.

A vi, raja koja se bori svaki dan sa olosem koji vlada, sa sjenama proslosti, i avetima buducnosti, nek vam je Bog na pomoci, jer samo vi znate kako vam je.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptySre Maj 02, 2012 10:40 am

AstrinaKomsinica ::
Uvijek sam govorila da je najlakse naprdjivat "s vana". Svi sve znaju, kako je bilo, kako je sad, i kako treba da bude.
Al malo koja mamica posla djecicu nazad, je'l te?!

Narod u bivsoj Jugi jedva zivi, prezivljava kako zna i umije, i ne treba mu niko s vana da mu soli pamet, a specijalno ne oni koji su dobrovoljno otisli. Jer, kad to vrzino kolo krene dese se " Milosevici" i slicni, i eto belaja ponovo.

Nego, narode, umjesto busanja od kog samo dobra rupa ostane, nadjite nacina, tiho, kulturno, da pomognete nekoga tamo, a ne da im masete odjecom, obucom, autima, i sto odete u posjet 10 dana, da imaginarno imate pravo da nekom nesto pametujete.

A vi, raja koja se bori svaki dan sa olosem koji vlada, sa sjenama proslosti, i avetima buducnosti, nek vam je Bog na pomoci, jer samo vi znate kako vam je.



Sit gladnome ne veruje! Lako je iz država uredjenih sistema, gde i kad si na socijali bolje živiš nego "srećnik" zaposlen u Srbiji. Imaš bolju i socijalnu i zdravstvenu zaštitu i sve ostalo...
Ti branitelji Srbije iz dijaspore... il neka pomognu, il' nek nam se skinu sa muke! Promenili veru za večeru ili neki drugi... s oproštenjem...
atribut, pa iz fotelje se naprezu da prodaju pamet nama ovamo!!!
Bojim se popucaće im hemoroidi od tolikog umovanja i pameti!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 EmptySre Maj 02, 2012 12:00 pm

Samouka ::

Bojim se popucaće im hemoroidi od tolikog umovanja i pameti!

hahahahahahahah Draga moja:)))) Obozavam te zateleban
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?   DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DIJASPORA ZNA NAJBOLJE ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» NAJBOLJE GITARE SVETA
» U kakvim cipelama se najbolje osecate?
» Ja znam najbolje kakav je ON(ona)-PROSVETLjENjE
» Omiljena replika iz domaceg filma :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: