DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyNed Avg 09, 2009 12:53 pm

Zašto dolazi do hrkanja?
Tokom spavanja se napetost mišića mekog nepca smanjuje i prohodnost nosa slabi. Kroz suženje vazduh putuje kod udisanja većom brzinom, posledično se smanjuje pritisak na zidove (Venturijev efekat), što prouzrokuje zatvaranje suženja. Kada se vazdušni tok prekine, meka tkiva se ponovo razmaknu. To osciliranje tkiva prouzrokuje zvučne efekte, slično kao kod duvačkih i trubačkih instrumenata. Hronično hrkanje je veoma čest problem. Različita istraživanja su potvrdila povremeno hrkanje kod 45% odraslih i trajno hrkanje kod 25% populacije. Milioni porodica tako trpe svaku noć zbog smetnji u snu.

Da li je hrkanje opasno?

U SAD povremeno hrče preko 100 miliona ljudi, a slične rezultate su dala istraživanja i drugde po svetu. Za većinu je to više ometajuće nego što je opasno. Bez lečenja se stanje vremenom pogoršava. I samo povremeno hrkanje može biti znak opasne bolesti: zakrčenja disanja tokom spavanja – OSA (Obstructive Sleep Apnea Sindrom). Na sreću je mnogo ređa od hrkanja, a u razvijenim državama je otkriju kod približno 2 do 4 % stanovništva.
Bolesnici sa OSA-om mogu dobiti akutni infarkt srca tokom spavanja, preko dana nemaju snage, hronično su umorni, često odjednom zaspe, što je naročito opasno u saobraćaju.
OSA nastaje zbog zakrčenja gornjih disajnih puteva tokom spavanja. Opušteno meko tkivo u ždrelu potpuno zatvori disajni put i vazduh ne može do pluća. Disanje je prekinuto. Posledica su česti prekidi sna i nemirno okretanje po krevetu. Dijagnozu OSA je moguće potvrditi ili isključiti uređajem – poliregistratorom ili polisomnografom, koji zapisuje tok sna.
Aparat se montira uveče pre spavanja. Uređaj zapisuje kompletnu analizu disanja, broj i dužinu epizoda, kada bolesnik prestane da diše, frekvenciju kucanja srca, koncentraciju kiseonika u krvi i položaje tela. Naredni dan podatke prenosimo u računar i analiziramo ih.

Kakve su mogućnosti lečenja?

Konzervativne mere
Uređenje telesne težine, napuštanje štetnih navika (pušenje, alkohol, stimulansi...).
Ambulantno lečenje hrkanja i zakrčenja disanja
Sluznicu usta i ždrela površinski umrtvimo sa anestetikom. Kasnije lekar injekcijom umrtvljuje i dublja tkiva mekog nepca, resice i lukova nepca. Postupak je sličan kao kod umrtvljavanja vilice ili zuba kod zubara.
Posebnom sondom lekar hvata tkivo u mekom nepcu i korišćenjem različitih metoda radiofrekvencijske energije ga odstranjuje.
Bolesnik se istog dana, ubrzo posle intervencije, vraća kući. Mora se pridržavati pismenih uputstava u vezi ishrane i korišćenja lekova protiv bolova.

Ovo kaže medicina .....
Šta vi kažete -hrčete li, da li vaš partner hrče, kako se nosite sa tim?










HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyNed Avg 09, 2009 4:07 pm

Obicno prvo zaspi on,a ja sacekam da se iskrhce,a ako se to ne desi na vreme,odem u drugu sobu.Ja ne hrcem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyNed Avg 09, 2009 6:26 pm

U principu ne ....ali u slučajevima kad je veliki umor , ili kad se desi koja više :srrrr: -hrčem kao slon . Sve mi je u redu sa disajnim putevima , verovatno zbog spavanja na ledjima (sto mi nije obicaj )
Inace , mislim da se to desava svima , i ZEnAMA spite i muskarcima ....pa i deci I moj sin zna hrkati ,ponekad .

Medjutim , moj otac je znao tako strahovito hrkati , da su se stakla tresla .To je vec jako gadno za onoga ko je u istom krevetu.










HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPon Sep 28, 2009 8:16 pm

Kako imam problema sa alergijom,mama kaže da kad legnem na leđa,hrčem ponekad,ali više škripim zubima.Žena se čudi ujutro kad ustanem da su mi svi zubi na broju.Kaže to lomi,puca,..užas...Verovatno neki poremećaj.Ne ispoljavam ga live,nego u snu.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 356467










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPon Sep 28, 2009 8:36 pm

U naše selo zemske ne hrču ... samo predu... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 162427











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPon Sep 28, 2009 8:38 pm

cojle ::
U naše selo zemske ne hrču ... samo predu... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 162427

Gledala sam malo ovu farmu.Pa to testerišu ,brate da ubija..Marina Perazić-pogotovo.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Affraid .Zamisli da ti to svira kraj uvca.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 356467










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPon Sep 28, 2009 10:19 pm

Kijara-brm ::
cojle ::
U naše selo zemske ne hrču ... samo predu... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 162427

Gledala sam malo ovu farmu.Pa to testerišu ,brate da ubija..Marina Perazić-pogotovo.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Affraid .Zamisli da ti to svira kraj uvca.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 356467
I ja sam gledao....u šta se pretvorila ta žena , od vremena "Kolačića" i "Sobe 23 "
Ok , tu su godine.....ali baš se nije morala pretvoriti u medvedicu , koja zaista hrče kao slon ....Čisto sam se razočarao..... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 558763 HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Icon_geek










HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPon Sep 28, 2009 10:23 pm

danubius ::
Kijara-brm ::
cojle ::
U naše selo zemske ne hrču ... samo predu... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 162427

Gledala sam malo ovu farmu.Pa to testerišu ,brate da ubija..Marina Perazić-pogotovo.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Affraid .Zamisli da ti to svira kraj uvca.. HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 356467
I ja sam gledao....u šta se pretvorila ta žena , od vremena "Kolačića" i "Sobe 23 "
Ok , tu su godine.....ali baš se nije morala pretvoriti u medvedicu , koja zaista hrče kao slon ....Čisto sam se razočarao..... HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 558763 HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Icon_geek



A pratiš HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 558763 .Da bila je kod nas na farmi.Pa 50 godina ima.Bila je extra riba.Karijera joj nije išla,a žena živi veruj u bedi,zato je tamo.Školuje sama dvoje dece,jer Firči,ništa ne daje za decu,niti imaju kontakta..Nije joj to od dobrog..Ko zna zašto ja hrčem ponekeda.Možda nije alergija,možda sam zviz? HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 99267










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPet Maj 20, 2011 4:05 pm

1kvota1 ::
Meni je zbog alergije nos stalno zapušen i kao posledica toga teško je spavati pored mene!

Imam i ja alergiju... :eee:
Ko zna,kako je pored mene spavati... affraid










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyČet Maj 01, 2014 12:14 pm

Evo dame -rešen problem .
Samo gurnete u nos vašem mužu /partneru ovu "brnjicu" (pardon ,SNORE TERMINATOR )  i nema više hrkanja  :san : 

SNORE TERMINTOR   link










HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPet Okt 17, 2014 2:50 pm

Pita mene moj doktor hrcem li...ja kazem,ko sebe cuje...ja bome ne...a nisu mi ni rekli oni koji su spavali sa mnom.E sad je on za mene narucio neku spravu...stavi se valjda u nos a spojeno je sa nekim valjda zicama za prst gdje je ona kao stipaljka da mjeri otkucaje srca i to se ocita poslije,bice da ima i memory card,aj pristala sam,ne znam kako da spavam s tim,mada me ubjedjuje da se i ne primjeti.E sad jedina je mana projekta,moras da spavas 7 sati....nema saMse...kako da spojim 7 sati sna,pa se bojim da ce mu eksperiment propasti...a ja kakva sam,sve hocu da probam i javim vam jesam li hrkac ili nisam...ahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPet Okt 17, 2014 2:56 pm

Astra ::
Pita mene moj doktor hrcem li...ja kazem,ko sebe cuje...ja bome ne...a nisu mi ni rekli oni koji su spavali sa mnom.E sad je on za mene narucio neku spravu...stavi se valjda u nos a spojeno je sa nekim valjda zicama za prst gdje je ona kao stipaljka da mjeri otkucaje srca i to se ocita poslije,bice da ima i memory card,aj pristala sam,ne znam kako da spavam s tim,mada me ubjedjuje da se i ne primjeti.E sad jedina je mana projekta,moras da spavas 7 sati....nema saMse...kako da spojim 7 sati sna,pa se bojim da ce mu eksperiment propasti...a ja kakva sam,sve hocu da probam i javim vam jesam li hrkac ili nisam...ahahahah
hahah ,popi tablete za spavanje pa odvali 7 sata sna:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPet Okt 17, 2014 2:58 pm

pametno Kijaro...al onda cu garant da hrcem...ahahahah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? EmptyPet Okt 17, 2014 3:01 pm

Astra ::
pametno Kijaro...al onda cu garant da hrcem...ahahahah
hahaha šta te briga..
mene samo kad alergija uvati i spavam na leđima.
ne svaki put,ali čujem sebe u snu..  :zubi3:.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?   HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HRKANJE -poremećaj , ili neprijatna manifestacija sna ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: