DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ARAPSKA KUHINJA

Ići dole 
+11
Bane Bumbar
Zana
hator
bosankaa
Aurora Borealis
Sanjalica
anja007
cojle
montoya
Kijara-brm
Danubius
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Sep 07, 2009 3:01 pm

First topic message reminder :

jede2


Arapska kuhinja

Pod Arapskom kuhinjom podrazumevamo kuhinju vishe zemalja...
Arapska kuhinja se ogleda pre svega u misterioznoj veštini sjedinjavanja začina različitih ukusa i mirisa.
Najpoznatiji začin arapske kuhinje,a ujedno daleko poznat i kod nas je menta, metvica.
Arapi također pri pripremi svojih jela koriste i esencije limuna, narandze, koriste još i jestivo cvijeće kao što su geranijum, narančin cvijet i latice ruža.
U arapskoj kuhinji upotrebljavaju još sve praškaste začine Dalekog i Bliskog istoka, među kojima je i filfil - izuzetno ljuta papričica u prahu koja se koristi za pripremu harise (slično našem ajvaru), a stavlja se i u druga jela među kojima je i napoznatije jelo kuskus.
Među poznate arapske začine možemo još da ubrojimo i kurkum - začin narandžaste boje, a ukus mu je sličan džumbiru(ingwer) i šafranu. Tu je još i kumin, kim, kiml ili kamoun koji se dodaje paprikašima, sosevima i juhama.
Od mesa arapi najviše koriste ovčetinu i ribu, a nacijonalno jelo je prie svega kuskus,zatim humus - umak koji izvanredno prati pećeno meso, te kebab meso nabodeno na ražanj....
Nego, idemo.....


Poslednji izmenio sonia dana Pon Sep 07, 2009 6:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2009 5:23 pm

danubius ::
sonia ::



bezobrazan jedan, napisala sam ti recept gore, a izgleda da si pronashao znachenje jedne polovine naziva... ARAPSKA KUHINJA - Page 2 944472
Pa video sam ...čim sam pričitao "tradicionalno jelo u Africi" , aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ta kad si videla debelog nigera u Africi ....bogamiiii....ni kod tebe kus-kus nije često na meniju, sekice ARAPSKA KUHINJA - Page 2 279207


ne zna, folira.... dobro je za sad.... ( nije na meniju, nedostupno za svakoga, znachi da vredi, ali ga nosim sa sobom uvek, za sluchaj da zatreba ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Icon_geek )
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Sep 11, 2009 5:59 pm

sonia ::
ali ga nosim sa sobom uvek, za sluchaj da zatreba ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Icon_geek )

falaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....nekako mi više može zatrebati onaj šiš-kebab............eeeeeeeeeeeeeeee, to je već saaaaaaasvimmm prava stvar !
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Sep 12, 2009 3:31 pm

Ћевап (транслитерација, као и повремено кебап, кабаб, кебоб, кабоб, кибоб, кебхав, кепхав) се односи на разноликост јела од меса у Пасхтун, турски, персијски, Кавкаска, израелска кухиња, Централне Азије, Јужне Азије и неке афричке кухиње , састоји се од меса на роштиљу или Печен хљеб замотан у пратњи салата са белим луком и парадајз сос.

Најчешћи ражњићи укључују јагњетину и говедину, али други користе коза, пилетине, рибе или шкољке. Пажљив муслимани и Јевреји не користе свињско месо за ражњићи због верске и културне забране, свињски ражњићи, али се може наћи у Албанија, Јерменија, Бугарска, Кипар, Грузија, Грчка, Велика Британија и Индије, посебно у држави Гои. На Израел, "Кабаб" је популарна меса са роштиља, од говедине или јагње. Као и код других етничких намирнице које доносе имигранти и путници, ћевап је постао део свакодневног кухиње у мултикултуралним земљама широм света.
.......................................................... istorija
Порекло ћевап може да лежи у кратком снабдевања кување горива на Блиском Истоку, која је од великог кување хране тешко, док су урбане економије је лако доћи до мале посекотине меса у продавници Месарски [1]. Израз је у основи персијског порекла и персијском традицијом је да је јело измислио средњовековне Ираниц војници који су својим мачевима да роштиљ месо над ватру на отвореном пољу [6]. Ипак, јело је пореклом из Блиског истока и источно-медитеранског нарочито Грчка-од давнина [1] Заиста., Постоје слике византијских Грка припремање схисх ражњићи и таква храна је потврђена у античкој Грчкој већ у 8. веку пре нове ере (архаично периоду) у Хомерову Илијаду [7] и Одисеји [6] и у класичној Грчкој, између осталих у радовима Аристофан [8], Ксенофонт [9] и Аристотел [10].
Ибн Батута записа који је био ћевап служио у дворовима Индије од најмање султаната периоду, па чак и обичних ће уживати за доручак са Наан. [11]

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 MULLY%20doner%20kebab
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Sep 12, 2009 3:50 pm

Ma, ceo svet zna sve o kebabu, dajte da vidim kako ga vi dozivljavate, meni neshto ne ide , nece ni slike ni pisanije..... Jedva i ovo sklepah sa oversettera, pa k'o da je pisao indijanac srpski.... ( nisam ja pisala, samo prekopirala! da se zna)


ARAPSKA KUHINJA - Page 2 99267
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2009 5:42 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Arabic_food
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2009 5:43 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Ramadan-tea-and-dates
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2009 5:47 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Food
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Sep 14, 2009 6:44 pm

ARAPSKO GOSTOPRIMSTVO
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Spacer
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Spacer












Kada imate arapskog gosta na obedu, trebalo bi da znate sledeca, osnovna pravila arapskog gostoprimstva:



* Pozdravite gosta na vratima govoreci "Ahlan wa sahlan", {to se obichno prevodi sa "Dobrodoshli". Pravi prevod glasi "Rodbina i ravan pod" - {to znachi da ce gost biti dobrodoshao i siguran (kao chlanovi istog plemena, roda) i da ce mu biti udobno (ravan pod chini lakshim mesto za blagovanje).



* Svako ko se pojavi dok porodica rucha, treba radosno da bude pozvan da joj se pridruzhi. Zapadni obichaj da se gost zamoli da pricheka dok porodica rucha, smatra se neoprostivim prekrshajem gostoprimstva. Ako nemate dovoljno hrane, iznesite brzo tanjir jaja, chiniju maslina, turshiju i iseckano svezhe povrce.



* Posluzite veliki izbor jela, jer moze se desiti da gost ne bude voleo neko od njih. Sirijska tradicija zahteva da se pripremi sedam razlichitih jela, i mada nije neophodno, to je razumna preporuka. Za bife-vecheru za 20 osoba, treba pripremiti najmanje 10 razlichitih jela.



* Nemojte vredjati vasheg gosta sluzheci jednu shniclu, salatu ili krompir po osobi! Opshte je pravilo da se planira tri puta kolichina od one koja ce najverovatnije biti konzumirana. Gost chini chast kuci svojim prisustvom i njegovo zadovoljstvo i uzhivanje nece biti postignuto ukoliko je nedovoljna kolichina hrane. Vece kolichine takodje omogucuju prihvat i neochekivanog gosta koji mozhe da navrati. Ako je neko jelo potpuno konzumirano, to je znak da ga nije bilo dovoljno pripremljenog i to nije kompliment za domacina. Kada sluzhi goste, domacin ce se izvinuti zbog oskudnosti hrane, pa mozhe pozvati domacicu da donese dodatne stvari, govoreci zachudjeno: " Zar nemamo malo......?". To nije nikako ruzhenje domacice, vec josh jedna prilika da se zadovolji gost.



* Naslutite svaku potrebu gosta, stalno izrazhavajuci brigu za njegovu udobnost i nudeci sve i svashta zashta bi on mogao biti zainteresovan. Nikada ne tretirajte gosta kao chlana vashe porodice, ochekujuci da sam sebi pomogne, vec ga sluzhite kako to vec njegov poshtovani polozhaj zahteva.



* Ako je neko jelo ili pice odbijeno, domacica to isto mora ponuditi josh najmanje dva puta. Jer, gost se mozhda ustruchava iz uljudnosti. Hrana mora ultimativno da mu se servira, chak i ako protestuje - naslucujuci da ce on na kraju ipak pristati.





* Prostran posluzhavnik sa vocem treba da bude ponudjen, chak i ako su sluzheni drugi slatkishi. Da bi se pokazalo gostu da je posebno dobrodoshao, ogulite jednu jabuku ili naranddzu za njega: nece se usuditi da odbije ovaj gostoljubivi chin.



* Kada gost kazhe "Daime" ("Da sluzhite hranu zauvek" -{to ustvari znachi "Da uvek buudete dovoljno bogati da uzhivate kako treba"), odgovara mu se sa "Sahten" ("Dva dobra zdravlja" - {to znachi "Da uvek uzhivate u dobrom zdravlju").



* Sledeceg dana uzhivajte ne kuvajuci, jer vash porodichni obrok ce se sastojati od velike kolichine onoga shto je ostalo.



( isti srbi) ARAPSKA KUHINJA - Page 2 204557











Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Sep 15, 2009 6:42 pm

2 главице црног лука, танка кришка
½ кашичице кардамон, прах
¼ кашичице цимета у праху
¼ кашичице каранфилића, прах
¼ кашичице бели бибер, згњечен
1 кашичица белог лука, млевени
1 кашичица кумина, прах
1 супене кашике Тахини сос
1 супене кашике биљног уља
1 супене кашике сирћета
2 супене кашике сока од лимуна
2 супене кашике парадајз
Со и бибер


Утрљати лук у со и бибер.
• Мешавина свих састојака у великој посуди, додати лук.
• маринирати пилетине, поклопити и држати у фрижидеру најмање 3 сата за до 2 дана.

Н.Б. (овај износ је примерен маринирати ½ кг пиле)




ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Recipe_Image_1251195995

Пилетина Схауерма маринада
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Sep 19, 2009 8:53 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Aid_said
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Sep 20, 2009 2:27 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Happy-eid4
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Nov 18, 2009 2:34 pm

U arapskom svetu, shto se tiche kuhinje, i njene prezentacije na tv-u , najpoznatiji je Shef Osama..... Evo jedne njegove prezentacije.....













ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Jan 30, 2010 2:57 pm

VINO

Vino ima dugu istoriju u egipatskoj civilizaciji, iako grožđe nije kultura koja je prirodno rasla na tlu Egipta. Predpostavka je da su ga u Egipat doneli Feničani, a činjenica da su 3000 godina p.n.e. egipatski kraljevi I dinastije imali velike vinske podrume, a vino je često korišćeno u religijskim ceremonijama. Bilo je veoma skupo, pa samim tim dostupno gotovo isključivo plemstvu. Vinogradi su se nalazili uglavnom na severu zemlje, a gajilo se i crno i belo grožđe. Sem toga vino su i uvozil, najčešcei iz Sirije i Grčke.











ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Jan 30, 2010 3:38 pm

Ej habibi......daj recept kako da skuvam (zbarim) neku zgodnu Arapkinju ?
Sa bogatim roditeljima , kao začin ? ARAPSKA KUHINJA - Page 2 162427

(obrisaću ovo da ne spamujem temu ARAPSKA KUHINJA - Page 2 944472 )










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Jan 30, 2010 4:02 pm

sonia,
boravila sam u Damasku prilično vremena, ali sam zaboravila nazive mnogih jela koje sam probala i naravno, jako mi se dopadaju.

Ono što mi je ostalo u sećanju je tradicionalni arapski meze. Sve se jede umačući u razne paste njihovim hlebom koji se kada se odlomi, razdvoji na dva dela. Ako ti je poznat recept, a verujem da jeste, bilo bi mi interesantno da ga probam.

Isto tako, jako mi se dopada kafa sa dodatkom začina, po želji, ali i njihove nazive sam zaboravla, jedino što se još uvek sećam perfektne arome.

Njihove poslastičarnice su zaista impresivne, s tim što ni jednom nisam probala ništa od ponudjenog, iako volim takvu vrstu poslastica.

Šukran ARAPSKA KUHINJA - Page 2 558763
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySub Jan 30, 2010 11:24 pm

Afwan, napisacu recepte nekom drugom prilikom, sad nije vreme za kuhinju....

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 914737










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Feb 01, 2010 7:09 pm

Arapski hleb

Najrasprostranjeniji hleb na Bliskom istoku je šupalj i može se otvoriti
kao džep. Može se dobro zamrznuti ali se lako i odmrzava u zagrejanoj pećnici.

1 supena
kašika kvasca


1 kafena
kašika šećera


1 - 1/4 šolje vode (40 - 45 C)

450 g šolje brašna

1 kafena
kašika soli


1 kafena
kašika maslionvog ulja


1 supena
kašika kukuruznog brašna


(nije obavezno)

Rastvoriti
kvasac i šećer u 1/2 šolje tople vode i ostaviti da se diže pet minuta.
U duboku zdelu pomešati brašno i so i napraviti udubljenje u sredini.
Sipati unutra kvasac, ulje i dodati 3/4 šolje vode. Rukama izmešati
sastojke u sredini, a zatim sa brašnom. Sledehćih deset minuta mesiti
testo na dasci da se dobije glatko testo. (ukoliko je potrebno, dodati
malo vode, ili brašna. S vremena na vreme treba pokvasiti ruke da bi
testo lakše dobilo glatku površinu.


Vratiti testo u zdelu i pokriti krpom. Ostaviti da
se diže sve dok ne udvostruči veličinu (2-3 časa).


Staviti
testo na dasku lagano posutu brašnom i ponovo mesiti brašnjavim rukama
oko pet minuta. Otkinuti parče veličine pomorandže i valjati medju
dlanovima da bi se dobila glatka lopta. Ostaviti sa strane na krpu
posutu brašnom. Isto uraditi i sa preostalim testom. Prekriti i pustiti
da se odmara još 30 minuta.


Zagrejatri
pećnicu na 245 stepeni. Poprskati ploču za pečenje sa kukuruznim
brašnom. Svaku loptu testa oklagijom izvaljati u lepinju otprilike 0.75
cm debljine. Ove lepinje staviti na ploču za pečenje, pokriti peškirom
i ostaviti da se testo diže sledećih 30 minuta.


Staviti lepinje na dno peći, direktno na pod, i pustiti
ih da se peku pet minuta, sve dok se hleb ne naduva i dobije lagano braon boju.


_____________________

Recept sam preuzela sa nekog sajta, ubacila umsto znakova slova. Mislim da je to to. Probaću.


Raspored je katastrofa, al' mrzelo me da ga ispravljam a i ne ide mi od ruke.


ARAPSKA KUHINJA - Page 2 492702
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Feb 01, 2010 9:57 pm

Jao, Kornelija, slatko me nasmeja ovim:

Zagrejatri
pećnicu na 245 stepeni. Poprskati ploču za pečenje sa kukuruznim
brašnom. Svaku loptu testa oklagijom izvaljati u lepinju otprilike 0.75
cm debljine.




Arapski hleb

Isto se mesi kao i nash obichni, domaci hleb. Znachi: brashno, kvasac, so i voda(mlaka) da se umesi.
Razlika je u tome shto kad mesimo domaci, nakon sat vremena ga premesimo, i sachekamo da opet naraste, a onda oblikujemo i pechemo.
Arapski hleb kad naraste odmah delimo na loptice, koje ostavimo, kao i bilo koje drugo testo, jedno 15-30min. da odstoje. Nakon toga ih razvijash oklagijom. Ako umesh da podesish testo da se ne lepi, ne treba ti brashno. Svekrva kazhe shto manje brashnish to znachi da je testo uspeshnije.
To je nebitno, ako treba, brashnaj...
Dok se razvlachi , ne pretiskati previshe, znachi razvuci otprilike testo da ima neku debljinu, recimo kao za krofne, a shirina ispadne negde 30 cm u prechniku.
I to mora da odstoji( odlezhi) malo, nekih pola sata.
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 356467 Poshto, verovatno nemash onu sherpu na struju , koja je specijalno za to, ili starinsku furunu, onda mora da se prilagodi nashoj rerni.
Naime, zagrejesh dobro, najvishe, i da greje odozgo, gornji grejach. U tepsiju stavljash po 3-4 lepinje i najvishlje u rerni postavish, da bi se najednom odigle. Pazish da ne izgore, poshto to kratko traje ( neki min.) a onda okrenesh, koliko samo da dobije boju.
One koje cesh sledece da pechesh, predhodno stavish najnizhe u rerni koliko da se zagreju...
Neka ti je prijatno! Tebi i svima koji probaju.
Kazhu kad ima hleba , uz hleba je lako, pa cemo drugi put ono za UZ.... ARAPSKA KUHINJA - Page 2 558763










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Feb 01, 2010 11:44 pm

Iskreno, i meni je uvek smešno oko stepeni, ali šta ćeš, sto ljudi - sto ćudi, sto domaćica - sto stepeni.

Moja snaha ima običaj da kaže: 327 gr.... Jbt. mislim se ja, to jedino apotekarska vaga može da odvaga.

Inače, već ko zna koliko godina uopšte nemam vagu u kući. Tačno znam koliko sve važe i nikada nisam omašila, empirijsko iskustvo, valjda.

Ovaj recept sam skinula sa nekog sajta kako sam i napisala. Nema tu baš mnogo pogreški, rekla bih ja. Ne brinem više, doputovala mi sestra pa ćemo mi to očas posla, po ko zna kom receptu, a zasigurno dobrom.

Šerpu na struju nemam ja, ali ima moja sestra.

Hvala ti!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Feb 03, 2010 9:42 pm

Danubius ::
Ej habibi......daj recept kako da skuvam (zbarim) neku zgodnu Arapkinju ?
Sa bogatim roditeljima , kao začin ? ARAPSKA KUHINJA - Page 2 162427

(obrisaću ovo da ne spamujem temu ARAPSKA KUHINJA - Page 2 944472 )


ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Icon_geek Mozhe jedna iz Jemena? ARAPSKA KUHINJA - Page 2 653736










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Feb 03, 2010 9:45 pm

Zanimljivosti -PIVO

Starim Egipćanima pivo je bilo omiljeno piće. Oni su prvi počeli u pivo da dodaju hmelj radi poboljšanja ukusa. Ćupove sa pivom ostavljali su i u grobnicama, kako bi pokojnik imao piva na drugom svetu. Postoje čak mišljenja da je proizvodnja piva zaprovo prvi razlog zašto su Egipćani uopšte počeli da gaje žito. Prema legendi, Oziris je ljude naučio da vare pivo. U skladu sa ovim verovanjem Egipćani su često koristili pivo u verskim ceremonijama, ali i kao piće uz obrok. Neki arheolozi čak smatraju da su Egipćani pravili pivo od ječmenog hleba kojem su dodavali vodu i posle fermentacije cedili ga kroz specijalne korpe ili cediljke. Takvom pivu bi kasnije, radi poboljšanja ukusa, dodavali urme ili med.










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw


Poslednji izmenio sonia dana Uto Avg 10, 2010 1:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 10, 2010 2:03 pm

sonia ::
Magloba:
-skuvati meso ( najblolje piletina)-moze i da se proprzi kasnije
-proprziti povrce ( crni luk, beli luk, krompir na listice, karfiol, plavi paradajz- moze i jedno kad su u pitanju poslednja tri, paradajz)
-pirinach staviti da odstoji malo u vodi

Redjati u sherpi: dole meso, zatim povrce i na kraju, odozgo pirinach, koji je sada bez vode.. ( bolji je duzi pirinach)
Zachini se solju, a postoji i zachini za pirinach, koji mu daje posebnu aromu. Inace, moze da se zacini i po zelji, ko kako voli.
Sve to zasipati vodom od mesa, u kolichini 2:1 ( voda- pirinach). Kad pochne da vri, smanjiti vatru na najmanje, i kad se osushi do kraja, gotovo je.
Jelo ne meshati u toku kuvanja, i sushtina je da gotovo jelo, preokrenuto iz sherpe, ostane kao na slici.... onda je uspelo gorepost

Moze preko, kao ukras ( ukusni ) proprzeni bademi ili vec....
Magloba ( prevrnuta)

Kao prilog moze jogurt ili salata od sitno seckanih krastavaca i paradajza, zacinjena limunom i solju...

Sahten ( prijatno)
Probajte, meni uvek uspe rtrtr

Inache, to je moje omiljeno arapsko jelo..



Moram da razmrdam malo ovu temu, ali danas cu, evo, citirati samu sebe, da se drugarica ne muci i trazi.

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 0










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 10, 2010 2:06 pm

napokon...a znaas da volim to da jedem....sutra cu to da pravim...... s40
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 10, 2010 2:10 pm

Aurora Borealis ::
napokon...a znaas da volim to da jedem....sutra cu to da pravim...... s40

Sutra, al' probas negde oko 21:25 ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 10, 2010 2:13 pm

sonia ::
Aurora Borealis ::
napokon...a znaas da volim to da jedem....sutra cu to da pravim...... s40

Sutra, al' probas negde oko 21:25 ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287

ma bice svasta....sutra....imamo cijeli dan da kuhamo...... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Avg 11, 2010 7:28 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Tea

Caj, nezaobilazni napitak u arapskoj kuhinji.
Arapi piju zasladjen caj. Zavisi od predela zivljenja, slatkost se menja. Tako stanovnici Sudana, juga Egipta, Iraka, pa i celog arapskog zaliva, piju jako zasladjen caj, znaci pola, pola (secer-caj), i da je caj sto tamniji, ''tezi''. Zbog jacine se i ne zove, kao u drugim delovima ŠAJ, neko ČAJ ( izgovaraju ga kao i Srbi ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287 ).
Ranije sam i ja, kao i vecina Srba , pila caj samo kad sam bolesna ARAPSKA KUHINJA - Page 2 641442
ali sam od Arapa naucila umetnost ispijanja šaja ARAPSKA KUHINJA - Page 2 900975
Oni od toga prave i ritual.
Caj je napitak i za svecane prilike.
Caj se pije i onako usput, uz neobavezno caskanje.
Caj se pije uz svaki obrok.
Caj je za male i velike.
Caj je za siromasne i bogate.
Caj spaja ljude.
Pre pocetka posta, a nakon obroka, popije se solja caja, i zedj je mnogo manja u toku dana..nema je...










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Avg 15, 2010 6:02 pm




ARAPSKA KUHINJA - Page 2 900975 Kataif!

( odmah me stomak zaboli od ove teme)










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Avg 15, 2010 7:14 pm



Evo necega iz palestinske kuhinje.










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Avg 15, 2010 8:44 pm



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 0

Ovo cu obavezno probati.Djeluje mi mmmmmmmm ARAPSKA KUHINJA - Page 2 184357











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 17, 2010 7:04 pm

Bosanka, probaj, sigurno ce ti se dopasti. Moja majka i sad pravi ovo jelo, i ako mi nismo tamo. Sigurno imas i turske prodavnice,nabavi zacin, bice jos bolje.

Idem i ja nesto da spremam, jom malo pa je vreme da se jede ( 21:09h ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287 )










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Avg 17, 2010 7:19 pm

[/quote]
--------------------------------------------------------------------------------

Bosanka, probaj, sigurno ce ti se dopasti. Moja majka i sad pravi ovo jelo, i ako mi nismo tamo. Sigurno imas i turske prodavnice,nabavi zacin, bice jos bolje. [quote]

Bec je pun turskih radnji...imaju odlicne markete i uvijek mi paznju privuku zacini i cajevi...koliko vrsta imaju.
Potrazicu zacin za pirinac i da probam Maglobu ...Javim ti i rijecju i slikom migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Avg 22, 2010 4:11 pm





Evo jos necega iz kuhinje sefa Osame...










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Sep 09, 2010 4:50 pm

Danas cu praviti baklavu i tulumbe, za sutrasnji praznik.

Baklava:

Nadev-
200gr. margarina umutiti sa 200gr secera. Dodati 4 zumanca i 4 umucena belanca. Ovoj smesi dodati 300gr. mlevenih oraha i 100gr. suvog grozdja.

700 gr. kora za baklavu, odvojiti na pola. Redjati kore, jednu po jednu, svaku prskajuci zejtinom. Nakon poredjane prve polovine kora, staviti nadev, a onda nastaviti sa redjanjem preostalih kora. Poredjanu baklavu iseci uzduz i popreko i staviti da se pece.
Ispecenu baklavu zaliti serbetom napravljenim od 700gr. secera i tri case vode.
Prijatno.


Tulumbe:

600gr. voda, 700gr. mleka i 3 kasike zejtina prokuvati, dodati 600gr. brasna, 1 p. za p. a kad se smesa malo prohladi, dodati jedno po jedno, 7 jaja, i dobro umesiti ( da testo pucketa)
Testo stavljati u kalup i prziti tulumbe u vrelom ulju ( 1l)
Prijatno.










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
hator
Riznica tajni
hator


Datum upisa : 05.09.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Sep 09, 2010 5:02 pm

sonia ::
Danas cu praviti baklavu i tulumbe, za sutrasnji praznik.

Baklava:

Nadev-
200gr. margarina umutiti sa 200gr secera. Dodati 4 zumanca i 4 umucena belanca. Ovoj smesi dodati 300gr. mlevenih oraha i 100gr. suvog grozdja.

700 gr. kora za baklavu, odvojiti na pola. Redjati kore, jednu po jednu, svaku prskajuci zejtinom. Nakon poredjane prve polovine kora, staviti nadev, a onda nastaviti sa redjanjem preostalih kora. Poredjanu baklavu iseci uzduz i popreko i staviti da se pece.
Ispecenu baklavu zaliti serbetom napravljenim od 700gr. secera i tri case vode.
Prijatno.


Tulumbe:

600gr. voda, 700gr. mleka i 3 kasike zejtina prokuvati, dodati 600gr. brasna, 1 p. za p. a kad se smesa malo prohladi, dodati jedno po jedno, 7 jaja, i dobro umesiti ( da testo pucketa)
Testo stavljati u kalup i prziti tulumbe u vrelom ulju ( 1l)
Prijatno.
MLJACCC jede2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Sep 09, 2010 5:12 pm

sonia ::
nakon obroka, popije se solja caja, i zedj je mnogo manja u toku dana..nema je...[/color]
Samo ne napisa KOJEG ? Ili mi promaklo ? Ja to iz znatiželje ...čaj pijem samo na samrti :329340:










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Nov 14, 2010 6:40 pm

Danubius ::
sonia ::
nakon obroka, popije se solja caja, i zedj je mnogo manja u toku dana..nema je...[/color]
Samo ne napisa KOJEG ? Ili mi promaklo ? Ja to iz znatiželje ...čaj pijem samo na samrti ARAPSKA KUHINJA - Page 2 914737


I meni ovo promaklo, ali nakon svakog obroka caj moze da ''legne'' .
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 914737










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Nov 14, 2010 6:42 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 149998_455872617771_582717771_5627024_6583240_n

Arapski hleb, al' Srpkinja ga pravila ARAPSKA KUHINJA - Page 2 558763










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyUto Jan 18, 2011 8:39 pm

ZATAR


Za'atar (Arabic: زعتر‎, also romanized zaatar, za'tar, zatar, zatr, zattr, zahatar, zaktar or satar) is a generic name for a family of related Middle Eastern herbs from the genera Origanum (Oregano), Calamintha (Basil thyme), Thymus vulgaris (Thyme) and Satureja (Savory).[1] It is also the name for a condiment made from the dried herb(s), mixed together with sesame seeds, dried sumac, and often salt, as well as other spices.[2] Used in Arab and Israeli cuisine, both the herb and spice mixture are popular throughout the Middle East.[3][4]


ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Zatar


Mesavina biljaka, ja ga volim sa susamom, i jede se, najcesce, tako sto se umace hlebom koji je vec umocen u maslinovo ulje..Mljac ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287

Moze i kao neka vrsta pizze, hlebcic- lepinja premazan maslinovim uljem pa odozgo nasoljen zatarom i zapeceno. Moze da se doda i sir...

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Forn-al-hara-zatar-with-labni

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Shim
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Shim










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptySre Avg 03, 2011 6:32 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Recipe_Image_1250878853


Пилетина са сочивом



3 кашике уља
2 пилеће груди
1 главица црног лука сецканог
2 чена белог лука, млевено
1 / 2 кашичице млевеног ђумбира
1 / 2 кашичице зачина, "Массала" (љута паприка / цимет / коријандера / кумина / паприка / чена)
1 / 2 кашичице куркума
1 / 4 кашичице чилија
1 шоља супе
1 шоља куваног жута сочиво
Со и бибер
1 парадајз прстенови
1 кашика исецканог коријандера зелене
2 кашике лимуновог сока

За гарнир
1 / 2 кашичице кима (печена у мало уља са 2 чена белог лука, љута црвена паприка и каријем папира).










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyNed Avg 14, 2011 10:53 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 198722_2328925099424_1138607406_32893984_3745647_n





ARAPSKA KUHINJA - Page 2 285005_2328925579436_1138607406_32893985_4881601_n





ARAPSKA KUHINJA - Page 2 198682_2328937419732_1138607406_32894019_7050572_n





ARAPSKA KUHINJA - Page 2 185384_2328923219377_1138607406_32893977_5925188_n





ARAPSKA KUHINJA - Page 2 263221_2328924099399_1138607406_32893980_2204338_n










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Avg 29, 2011 1:19 pm

Sutra je Bajram- Kol aam w entom bher ARAPSKA KUHINJA - Page 2 1725438002 a trpeza ce, kao sto je red, biti svecana...










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Okt 17, 2011 8:08 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 305316_227070410689464_100001595217090_700277_559285208_n










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Feb 17, 2012 6:37 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 395382_237457896332762_120280228050530_534812_601571836_n

Maftool










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Feb 17, 2012 6:40 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 394327_231367180275167_120280228050530_521807_1891206336_n

Sarmice- prstici










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 08, 2012 11:39 pm

sonia ::
ZATAR


Za'atar (Arabic: زعتر‎, also romanized zaatar, za'tar, zatar, zatr, zattr, zahatar, zaktar or satar) is a generic name for a family of related Middle Eastern herbs from the genera Origanum (Oregano), Calamintha (Basil thyme), Thymus vulgaris (Thyme) and Satureja (Savory).[1] It is also the name for a condiment made from the dried herb(s), mixed together with sesame seeds, dried sumac, and often salt, as well as other spices.[2] Used in Arab and Israeli cuisine, both the herb and spice mixture are popular throughout the Middle East.[3][4]


ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Zatar


Mesavina biljaka, ja ga volim sa susamom, i jede se, najcesce, tako sto se umace hlebom koji je vec umocen u maslinovo ulje..Mljac ARAPSKA KUHINJA - Page 2 539287

Moze i kao neka vrsta pizze, hlebcic- lepinja premazan maslinovim uljem pa odozgo nasoljen zatarom i zapeceno. Moze da se doda i sir...

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Forn-al-hara-zatar-with-labni

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Shim
ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Shim



Citiram samu sebe , al ja to zbog bosanke...na onaj lebac ide ovo....mmmmm, nabavi kod turaka ARAPSKA KUHINJA - Page 2 305730










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 08, 2012 11:43 pm

Znala bih ja šta u lebac staviti,ali problem je sam lebac ženo.Bi me sram tamo napisat' da mi to nešto i ne ide smehsmeh

Zato,molim lijepo da mi skockaš recept od početka pa do kraja,pa da probam spraviti.Mada već vidim da će biti kao ono riža i piletina,kako se zvaše?











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPet Jun 08, 2012 11:48 pm

Napisacu, a za maglubu okreni ovde jednu starnu, odlicno si ti to, umeces i ovo. Kad ti onolike torte pravis, 'leba ima da bude ko dusa ARAPSKA KUHINJA - Page 2 900975










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyČet Jul 19, 2012 1:53 pm

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 531361_10150996546292421_352104493_n

Najpoznatija licnost u arapskom svetu kad je u pitanju kuhinja...Shef Osama ARAPSKA KUHINJA - Page 2 511881










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:06 pm

Da stavim molohiju da se kuva, ukusno zdravo i toplo... ARAPSKA KUHINJA - Page 2 356467










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:16 pm

sonia ::
Da stavim molohiju da se kuva, ukusno zdravo i toplo... ARAPSKA KUHINJA - Page 2 356467

..nadjoh shta je...samo to nema ovdI :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:23 pm

Zana ::
sonia ::
Da stavim molohiju da se kuva, ukusno zdravo i toplo... ARAPSKA KUHINJA - Page 2 356467

..nadjoh shta je...samo to nema ovdI ARAPSKA KUHINJA - Page 2 279207



Ima more..ja sam i sejala kad sam bila tamo! Kazem muzu, ako nas neko prijavi da sejemo marihuanu, ima da naHebemo dok mi objasnimo sta je! A moravska zemlja plodna, masala, molohija izrasla ko nigde u Arabiji ARAPSKA KUHINJA - Page 2 944472

Inace, ja je sameljem, i izmesam sa spanacem, pa bude jos gusca i bolja, kuva se sa piletinom, a za prilog pirinac.










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw


Poslednji izmenio sonia dana Pon Jan 14, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:24 pm

..nego,sad se setih,mozda znash kako se sprema?..elem,jedoh neku rizu sa
sa bademina, orasima, lesnicima, suvim grozdjem i leblebijama i mozda josh nechim..zaista je bilo ukusno..nadjoh neki recept na net/u ali nije ni prineti ,onome shto sam jela..
Nazad na vrh Ići dole
Bane Bumbar
Buntovnik bez razloga
Bane Bumbar


Location : Singidunum
Datum upisa : 07.01.2013

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:27 pm

Nisam baš puno tražio ne nadjoh šta je, al meni kad sam u Tunisu bio za razliku od svih ostalih sve bilo sjuuuuuper ... i kus kus, i svi mogući začini ma sve lll8
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:30 pm

Zana ::
..nego,sad se setih,mozda znash kako se sprema?..elem,jedoh neku rizu sa
sa bademina, orasima, lesnicima, suvim grozdjem i leblebijama i mozda josh nechim..zaista je bilo ukusno..nadjoh neki recept na net/u ali nije ni prineti ,onome shto sam jela..



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Maqluba

jel ' magloba, ili

kapsa



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Kapsa










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:32 pm

KUBBAH TI AL SINIYAH

Interesantno jelo, mada će se retko ko od nas odlučiti da jagnjetinu sprema kao mleveno meso, treba probati pa videti.

sastojci:
Punjenje:
1/2 kg jagnjetine, samlevene,
2 luka, 225 g pinjola-pine nut (s obzirom na cenu i manje),
100 g maslinovog ulje, so i biber.
Kubbah:
500 g Burghula - bungura
500 g mlevene jagnjetine,
1 luk, so, mlevena paprika,
beli biber, kim, cimet
voda sa ledom (za kvašenje ruku pri mešenju),
100 g maslinovog ulja
Način pripreme:
Punjenje: Na ulju propržiti (blago) pinjole, dodati sitno seckan luk, propržiti, zatim meso i začine.
Kubbah: Bungur potopiti desetak minuta, iscediti i samleti. Jagnjetinu fino samleti i ispasirati. Sitno seckan luk, so i začine pomešati sa mesom, i sve ponovo samleti. Sve ovo umesiti sa bungurom (vlažnim rukama). Ako treba ponovo samleti i formirati dve pljeskavice, glatke i oko 0.5 cm debele.

Jednu pljeskavicu staviti na dno okruglog suda, staviti punjenje (fil), pa drugi pljeskavicu. Peći oko 20 min. u zagrejanoj rerni (180°). Ukrasiti pinjolima.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:33 pm

KUFTE
Samo ime podseća na naše ćufte, (ime znači lopta, kugla, i vezano je za oblik, a i ime naših ćufti je turskog porekla i znači isto), ali je ukus ovih, iako nisu od mesa, puniji i ako ništa drugo drugačiji i interesantniji.
astojci:
Naut i crveni pasulj (moze i bilo koji drugi) u odnosu 5:1 (ukupno oko 150g),
1 luk, biber, kim,
korijander list i seme,
malo mlevene paprike,
1 jaje, soda bikarbona.
Način pripreme:
Naut i pasulj potopiti 24 sata, zatim iscediti i samleti. Pomešati sitno seckani luk, zrno i listove korijandera, biber, kim, alevu pepriku, jaje i sodu bikarbonu sa smesom i praviti male ćufte (sa dve kašičice najlakše)i peći ih u dubokom ulju. Vaditi na salvetu da se ocede od masti. Služe se uz humus.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:39 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:41 pm

jutarnja izmaglica ::
KUFTE


. Služe se uz humus.



ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Humus

hummmmus...skuvana i ispasirana leblebija. Posebno stucati svezu zelenu ljutu papricicu, malo soli i malo belog luka, pa izmesati u to. Dodati iscedjen limun i malo susamovog ulja ( tj. thanije). Odozgo preliti maslinovim uljem, i posuti karijem i kako se zove ono sto dajemo deci kad ih boli stomak, zaboravih ime zacinu... Prilog ili meze, salata, dobro da se umace hlebom ARAPSKA KUHINJA - Page 2 511881

A sto se tice kufte, cufte, dobro je ovako, kao sto rece izmaglica, ali mogu se isto ubaciti u sos od paradajza i skuvati, ili u sos od thanije, isto je dobro, samo sto jedes sad corbu...










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 EmptyPon Jan 14, 2013 1:41 pm

Zana, ili je mozda mansaaaaf?










ARAPSKA KUHINJA - Page 2 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ARAPSKA KUHINJA   ARAPSKA KUHINJA - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ARAPSKA KUHINJA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» RUSKA KUHINJA
» SRPSKA KUHINJA
» TURSKA KUHINJA
» DALMATINSKA I HRVATSKA KUHINJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: INTERNACIONALNE KUHINJE-
Skoči na: