DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 TRUDNOCA I PORODJAJ

Ići dole 
+25
srculence
Auror@
Kijara-brm
brdjanin
Lakota
promaja
Laura22
Uther Pendragon
Sibila_
Harite
Samhain
Lily
AstrinaKomsinica
bosankaa
Andjelika
doctorr67
Smiljan
dragana555
Sanjalica
Paris
Storm_z
slatkicass
anja007
Astra
Danubius
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Maj 03, 2008 2:50 pm

First topic message reminder :

Vecina zena je prezivela "blagosloveno" stanje ...Kako ste podnosili trudnoću, da li ste posle imale zdravstvene posledice (strije, hormonske poremećaje, kvarenje zuba) , koliko ste imale trudnoca , da li ste imale postporodjajnu depresiju?

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyUto Dec 27, 2011 4:07 pm

4D ultrazvuk - prvi film vaše bebe
Izvor: B92 | Sunčica Nešić

Da li znate da beba od 3 cm već zna da „pleše“ u stomaku? Ako ste radoznali da saznate da li ima vaš nos ili ipak više liči na tatu, ne morate da čekate 9 meseci.
10. nedelja trudnoće;
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ulatrazvuk je osnovno dijagnostičko sredstvo u trudnoći i predstavlja najbolji način za praćenje razvoja bebe. Od trenutka utvrđivanja trudnoće istovremeno se redovno kontroliše zdravlje trudnice, putem analiza i praćenja njenog opšteg stanja i zdravlje bebe uz pomoć ultrazvučnih pregleda.

“Sa ultrazvučnim pregledima ne treba preterivati. Najvažniji su onaj na početku, kada žena posumnja da je u drugom stanju i tada se utvrđuje da li je zaista u pitanju trudnoća, da li je na pravom mestu, odnosno u materici i da li se vide beba i njeno srce. Zatim pregled u 12. nedelji, uz „dabl“ test kojim se utvrđuje povećan rizik od anomalija ploda, kao i pregledi oko 20 ili 21. nedelje trudnoće. Standardni ultrazvučni pregledi se sprovode na mesec i po dana, što u potpunosti zadovoljava sa dijagnostičkog aspekta“, kaže za B92 dr Vojislav Živanić, ginekolog i akušer u Opštoj bolnici Analife.

Pre oko 8 godina u dijagnostičku proceduru su uvedeni ti dodatni testovi („dabl“ i „tripl“) koji nam govore da li u određenoj trudnoći treba da se radi intervencija uzimanja plodove vode, odnosno amniocenteza ili uvid u hromozome ploda. Ta priča se svodi na traženje daunovog sindroma, mada postoje i drugi brojni poremećaji hromozoma, ali su mnogo ređi.
Dr sci.med.Vojislav Živanić, ginekolog i akušer
Dr sci.med.Vojislav Živanić, ginekolog i akušer

„To jeste jedini način da utvrdimo eventualne poremećaje hromozoma, ali ova intrevencija nije bezopasna i može ugroziti trudnoću. Postoji stepen rizika za koji se tačno zna koliki je i iznosi 1:200. Zato se amniocenteza ne radi svima, već samo trudnicama kod kojih „dabl“ ili „tripl“ test pokažu potrebu za njom“, tvrdi dr Živanić.

„S druge strane, poremećaji hromozoma su relativno retka pojava i njihovo učešće u anomalijama ploda je tek oko 10 odsto, dok se sve ostalo što eventualno nije dobro na bebi može videti ultrazvukom”, kaže dr Živanić.

Velika novina u ultrazvučnoj dijagnostici pruža mogućnost i lekarima i roditeljima da u realnom vremenu vide potpuni i živi prikaz bebe dok je još uvek u stomaku. 4D ultrazvuk zapravo predstavlja video snimak fetusa u materici. U zavisnosti od starosti ploda, lako se uočavaju pokreti, osmeh ili mrštenje, češkanje, sisanje prstića, kao i čitava anatomija. Nakon 25. nedelje čak je moguće polemisati i oko toga na koga beba liči.

“Detaljno se prikazuje izgled lica bebe (da li postoji rascep usne), broj prstiju i izgled ekstremiteta što veoma olakšava uočavanje eventualnih anomalija”, dodaje dr Živanić.

4D ultrazvuk je veoma dragocen jer omogućava i stvaranje prisnije veze nerođene bebe sa roditeljima. Dokazano je da što je pre majka svesnija ploda, više će voditi računa i o njemu i o sebi, što kasnije rezultira zdravijim porođajem.
13. nedelja trudnoće; Foto: Analife.rs
[You must be registered and logged in to see this image.]

“Pored psiholoških prednosti, zahvaljujući 4D ultrazvučnim aparatima danas je moguće i uočavanje osnovne građe srca u ranoj trudnoći, koje se obavlja već od 11. do 13. nedelje i postalo je standardni deo pregleda. Gledaju se 4 šupljine srca (dve komore i 2 pretkomore), veliki krvni sudovi - aorta i plućna arterija i njihovi izlazi iz srca, zatim aortni luk. Ako se zna da anomalije srca spadaju u grupu najčešćih, onda je jasno da je značaj ove metode neprocenjiv”, kaže dr Živanić.

Obični, 2D ultrazvuk koristi ultrazvučne talase za dobijanje dvodimenzionalne slike bebe. Iskusni lekari mogu da prepoznaju bebinu glavu, noge, pa ček i pol, ali za pacijentkinju je često ovaj prikaz statične slike nejasan.

4D ultrazvuk je dosta savremeniji aparat i iako radi po istom principu (ultrazvučni talasi struje kroz abdomen i eho se vraća nazad), on sakuplja slike brže i daje ih mnogo jasnije u vidu 3D snimka. Za razliku od njega 3D ultrazvuk daje sliku, ali ne i video snimak.

Četvrta dimenzija koju podrazumeva odnosi se na vreme, odnosno pokazuje pokrete fetusa u realnom vremenu 3D prikaza. Na taj način se dobija jasna slika događanja u materici uz jedinstvene i žive detalje, naročito u kasnijim fazama trudnoće kada roditelji imaju utisak da pred sobom vide već rođenu bebu.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyUto Dec 27, 2011 4:09 pm

:maja 2: .. samo sto je mawoooo.. bepce, ali u potpunosti razvijeno, sad samo sazrevamo i rastemo, organi polako i postepeno preuzimaju svoje funkcije.. zateleban :maja 2:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyUto Dec 27, 2011 7:30 pm

Lily, ne boj se nista, samo marni dragog za rukicu, i nek mu je Bog na pomoci;):)))
Sala na stranu, ako imas mogucnosti uzmi koji lamaze cas, ili yogu, meditaciju - bol je primjetno "manja" i podnosljivija, ako savladas kontrolu koncentracije:)
Epidural, mada sad rade fol "bezopasno" za kicmu, nisam bas fan da se dijete drogira zajedno sa mnom.
I dragi obavezno da presjece vrpcu; a ti da mu slikas facu u tom momentu - priceless:))))
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Dec 28, 2011 7:36 am

smehsmeh .. mislis, ako bude pri svesti? smehsmeh
.. ili da ga slikam na podu.. :zlz: migg
.. u pravu si- priceless!!! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Dec 28, 2011 1:19 pm

Uglavno bude na podu:)) Ono: mene boli, njemu secera i vode nose migg
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 4:12 pm

..hehe volim shto ima josh zena koje imaju dece kao ja..rodila sam troje..cerku u 20-oj,starijeg sina u 22-oj a najmladjeg u 25-oj..sa svo troje sam se ugojila oko 15-ak kg,bila vesela i poletna,porodila se skoro za sat od ulaska u bolnicu..u mojoj firmi sam jedina zena sa troje dece i chuda sam videla od ljudi..prvo su me pitali jel jurim mushko ,pa kada im kazem da mi je svejedno da imam i cerku i sina ,oni bi se krstili kao po sistemu shta mi to treba...da mi je suprug poziveo rodila bih josh dvoje jer ja sam jedinica i teshko je kada roditelji odu a nemash nikoga svoje krvi..nema ni sestre ni brata dok ne rodi majka..sada su to odrasli ljudi,moja sreca i moj osmeh..od starijeg sina sam dobila dve unukice,bliznakinje..ma bogata sam ljudi i od Boga blagoslovena..josh ovo dvoje da mi izrode po jedno makar..ihaaaaaa gde ce mi srece vece..radjajte zene bez obzira kako protekne porodjaj,to se zaboravi a deca su nashe bogastvo..moja jedina tuga je shto su mi momci daleko ,u prokletoj Srbiji ne moze poshten chovek ni steci a ni uteci..vlada zakon mafije pa ili te dere drzava ili te ucene mafijashi,jedno ti ne gine..ali kada odem u penziju onda cu samo shetkati po svetu :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 4:24 pm

Joj Zana ko da citas moje misli,ja ih imam troje,a zao mi sto nisam bar jos jedno,bas sam imala zelju,ali prilike ,one ebene ratne pa sve kasnije,u tom sam presla neke normalne godine za radjanje a i djeca starija odrasla....to ce mi ostati zal,ali zato jedva cekam unucice...kako kazu,prije 2,3 godine da se ne nadam,a ja vec razmisljam da selim nekako izmedju dvije kceri...pa i kad krenu jedna drugoj da sam im usput.
I sad sto se tice bola....boli ocajno,ali kad pomisis sta dobijas od toga bola,odmah se osmjehnes...a i dolazi ciklicno,nije to stalno jak bol...i jos jedna istina,i sad bi radije rodila dijete nego otisla zubaru.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 5:47 pm

Astra chak i kod nas rade bezbolno popravke zuba a napolju posebno..shto se bojish zube toliko?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 6:02 pm

Eh sad,a sta je bilo prije sijaset godina...sve nazivo,pa u mozak burgija....ma porodjaj je mila majka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Dec 30, 2011 6:06 pm

Ja sam imala komplikovanu trudnoću, od 5tog mjeseca strogo krevet i čuvaj.. porod njaah.. meni - ne pada na pamet još jednom to proći
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 10:37 am

TUGO MOJA GOLEMA

Draga izolda danas sam saznala da sam trudna ne znam kako da **** kazem jer neki dan smo se isvadjali uvezi drugog djeteta jer ja sam primjetila da mi puno kasni i da mi je muka ujutru a ti molim te nemoj nikom govoriti o tome placem od jutros neka velika tuga me stegla neznam kako ce on na to sve regirati rekao je da ce me ubiti sestro draga...poz


Ja bi sad mogla da mu opalim par preko usiju i otjeram ga u 3 lepe....dusa me boli,umjesto da se raduje jer zeli bebu,ona strahuje.


Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:01 am

Koji... uuuhhhhh!!!
Umesto da je srecan da mogu imati dece.. toliko parova ima koji pokusavaju vantelesnu pa nista.. a on tako! [You must be registered and logged in to see this image.]

Njoj zelim sve najbolje.. a po ovome bih rekla da je nije dostojan!!!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:14 am

Lily ::
Koji... uuuhhhhh!!!
Umesto da je srecan da mogu imati dece.. toliko parova ima koji pokusavaju vantelesnu pa nista.. a on tako! [You must be registered and logged in to see this image.]

Njoj zelim sve najbolje.. a po ovome bih rekla da je nije dostojan!!!

Cijelo vrijeme ju i tjesim i hrabrim...prijeti joj da ce ubiti i nju i dijete,sve ju boli od straha....kako mi je zao ...ali neke zene sebi dozvole od pocetka tako i ovo je normalan slijed.
nek joj je Bog u pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:19 am

Zao mi je sto uopste ima zena da sve to dozivljavaju i prezivljavaju!!!

Koliko sam skontala, oni vec imaju dvoje dece i ona bi rado imala i ovo koje je na putu, no problem je doticni?
Kolika su deca, kako to sve oni dozivljavaju??
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:24 am

Ima samo jednu kcer,vec vecu i s njom je bilo problema,ali eto,prihvatio i tad jos rekoa da joj ne pada na pamet vise jer on NE VOLI djecu.
Inace oboje rade,situirani su,nije prepreka za jos jednu bebu...ona je oduvijek zeljela.Jos niko ne zna....jutros je i ona saznala,pa mene bas pita da li da kaze kcerki ili da saceka sta ce biti.
jadna se tjesi ako mozda bude sin da ce lakse da podnese on to sve.
Muskarci su nekad bas svinje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:31 am

Zaista jesu, posebno u takvim situacijama!!!
Bas mi je zao.. nadam se da ce sve izaci na dobro.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pitanje je samo kakav je stav njene cerke po tom pitanju, da li ce u njoj naci podrsku i razumevanje ili ce naici na osudu i podrsku ocu! [You must be registered and logged in to see this image.]
Ukoliko zna da ce je podrzati, ja bih se poverila da sam na njenom mestu.. nije lako to sve zadrzati u sebi i toliko patiti..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:36 am

Dadoh joj savjet da to odmah danas rijesi,jer ako odgadja,moze ju ta nervoza dovesti do spontanog...ono sto ce se desiti desice se i danas ili za 10 dana...nek ne produzava svoju agoniju.
Kcer se isto boji,tako da nece stati ni na ciju stranu,a vjerujem da ce joj biti drago da ima brata ili sestru.
Malo sam ju pokusala smiriti uz savjet koji pali...ne pokazuj da se bojis...muskarci uzivaju u tome da vide strah u ocima zene i to im daje dodatni elan....budi ti ta koja ce biti iznad,hrabra jer branis jos jedan zivot u sebi.

Ma nisam htjela da zaspravljam o svemu tome...samo d apokazem kako trudnoca kao nesto najdivnije moze da bude teret.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 11:43 am

Od sveg srca joj drzim fige da sve prodje bez problema! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:00 pm

Najpametnije je njoj da ostavi papka, i da uziva u svojoj djeci, a i sebi.
Takav ne zasluzuje da se neko ocese o njega, a kamo da mu gene produzava.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:01 pm

Joj...to je tipican sindrom...Ja ga volim...a opet mi zao,ko hlad je,nema 30 kila u njoj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:04 pm

Ma nek sikterise to, i idemo dalje.
Zene jako tesko shvataju da je zivot veliki luksuz da bi se trosio na luzere.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:17 pm

I ja velim isto kao Kona.. neka ona njega stavi na raskrsnicu, pa os s nama ili setaj dalje!!!

A ne da joj preti- ubice je!!! Cccccccc.. bi ga ja strecnula pri rucku - rucas ranije, a njemu postavis pa ga zagledas dok jede.. a kad priupita sta bi.. samo velis, da vidim da li sam dovoljnu kolicinu oleandera stavila ili da pojacam.. cik bi smireno seo za sto sledeci put!!! Zamislio bi se vala svaki put!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:20 pm

hahahaha Lily, vidim da imas "moje recepte":))))) Sareni nece caja iz moje ruke, ne znam zasto:))))

A stvarno, cuj ubice je, prde metla puce stap.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:22 pm

Ta zenica je stizala na hitnu sva u modricama i izlomljenih rebara ....mada i ja kazem,ne ubija se samo tako...ali dovoljno u takvom stanju da ju gurne,da ne pricam sta vise sto bi moglo d aju zadesi danas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:22 pm

Hahhaahahahahahaa.. valja uciti pametne stvari!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
I primenjivati, zatreba li!!! Barem onako- da zastrasis!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj moj za sada jos veruje, ali sam ga strecnula pricajuci tako drugima pred njim.. ta cisto neka je "upozoren" na vreme!!! Preventive radi!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:24 pm

Astra ::
Ta zenica je stizala na hitnu sva u modricama i izlomljenih rebara ....mada i ja kazem,ne ubija se samo tako...ali dovoljno u takvom stanju da ju gurne,da ne pricam sta vise sto bi moglo d aju zadesi danas.

Onda ona ima mnogo veci problem s njim, ne samo sto ne zeli decu.. to treba tuziti za porodicno nasilje bre!!!! affraid
Kako moze ziveti dalje s njim????
Nije cudno sto se plasi njegove reakcije, lik nije normalan! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:29 pm

Ona mora rascistit sama sa sobom, to je problem. Jako je nesigurna, misli da nema zivota bez njega. Zbunjuje ljubav sa ovisnoscu. Tu joj treba pomoci, dalje sve ide samo.

Preventiva je uvijek najvaznija:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 1:33 pm

Ja to cure moje sve znam....hahaha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 4:42 pm

Citam ove postove u nevjerici.Ne mogu zamisliti da neko ne voli djecu ...al eto ima nas i takvih.Ona voli svog muza ali bi zeljela drugo dijete?I boli je sto i on to ne zeli?

Meni je trebalo cetiri godine da ubjedim svog muza na drugo dijete. Moj muz voli djecu al se bojao kako cemo pa i ovako je tesko zivjeti...

Ja sam rodila dvoje djece ,imala sam normalan porod sa obadvoje trajali su po 4 sata.Bolovi za mene nisu bili toliko strasni .Ne treba se na njih koncenrisati...treba misliti na nesto drugo ...nesto lijepo i biti jaci od bola.Menii je to uspjelo i sestre su se cudile da sam tako smirena ,nisam ni zucnula.U prvoj trudnoci sam se udebljala 15 a u drugoj 20kg.Poslije druge mi je bilo malo teze vratiti se na staru kilazu ali sam uspjela.Obicno traje 2 god taj proces vracanja na staru kilazu.Ma i nije zdravo nista na brzinu :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 20, 2012 4:46 pm

Volim da procitam tako lepa iskustva.. ulivaju snagu! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 2:09 pm

ČUDO ŽIVOTA


Ovo sigurno niste znali o trudnoći






[You must be registered and logged in to see this image.]








Trudnoća je čudesan doživljaj koji zaokuplja i
znanost, a rezultati brojnih istraživanja koja su se bavila ovom temom,
neke će možda i izneanditi







Trudnoća je zaista magično razdoblje u životu žene. Što se doista
događa u tih devet mjeseci? Znanost donosi iznimno zanimljive i
nevjerojatne odgovore, a Huffingtonpost objavio je činjenica o trudnoći.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Trudnoća je doba puno iznenađenja



Trudnice su seksi
Mnoge trudnice smatraju da su neprivlačne i debele, ali mnogi muškarci
ne bi se složili s tim. Naime, jedno je istraživanje pokazalo da 60
posto ispitanih muškaraca svoju trudnu partnericu i dalje smatra iznimno
privlačnom. Nadalje, 27 posto ispitanika izjavilo je kako su im
partnerice bile još više privlačne dok su bile trudne.

Grudi su veće trudnicama koje nose djevojčicu
Unatoč raširenom vjerovanju, oblik i veličina trbuha ne otkriva ništa o
spolu djeteta. No, otkrivaju grudi trudnice! Naime, grudi su veće kod
trudnica koje očekuju djevojčicu. To je zato što muški fetusi proizvode
testosteron koji donekle sprječava rast grudi.

Snovi trudnica predskazuju spol djeteta

Kad trudna žena sanja svoje nerođeno dijete i u snu otkrije spol
djeteta, obično bude u pravu! U pozadini toga je ženska intuicija koju
je potvrdila i znanost.

Noćne more vezane su uz raniji porod
Trudnice koje su tijekom trudnoće imale živopisne snove i noćne more,
brže rađaju. Kako je pokazalo jedno istraživanje, njihovi trudovi traju
sat vremena kraće od žena koje nisu sanjale. Snovi, pojašnjavaju
znanstvenici, pomažu da se trudnice riješe unutarnjih konflikta pa se
postporođajna depresija rjeđe javlja kod žena koje sanjaju.














Mršavice rađaju djevojčice

Nekoliko je istraživanja pokazalo da mršave žene, odnosno one koje imaju
manje kilograma od prosjeka, češće rađaju djevojčice. Smatra se da je
to stoga što su fetusi djevojčica lakši, ali i otporniji od muških pa se
bolje snalaze u 'negostoljubivoj okolini'.

Miris tijela trudnice utječe na podsvijest muškarca

U trećem tromjesečju tijelo trudnice počinje proizvoditi znoj koji
sadržava nove kemijske spojeve – feromone. Takvi kemijski spojevi utječu
podsvjesno i na muškarce kojima se spojevi u tijelu također mijenjaju i
to tako što ih čine mekšima i nježnijima kako bi se što bolje povezali s
djetetom.

Stanice bebe ostaju doživotno u ženinu tijelu
Tijekom trudnoće, bebine stanice ulaze u majčino tijelo i majčine
stanice ulaze u bebino tijelo – i to traje do kraja života. Bebine
stanice mogu se zadržati u bilo kojem majčinom organu, dokazano je
jednim istraživanjem.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 2:15 pm

Kao i većina ovih analiza i uopštavanja i ovde ima netačnosti.
Na pr: nisam bila mršavica a rodila sam devojčicu, nisam bila sexy ni sebi ni mužu, jer jednostavno se nisam osećala tako, imala sam bolove i teškoće pri hodanju, mučile su me gorušice i jedva sam čekala da se porodim, a tek su onda nastupali drugi problemi...
Ali, šta da pričam kad to sve mame znaju :zlz:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 2:32 pm

KOMBINACIJA UMORA I STRESA


Koliko je ženama potrebno da se doista oporave od poroda?






[You must be registered and logged in to see this image.]








Vrijeme potrebno da se novopečena majka oporavi
od porođaja je individualno i ovisi od žene do žene. No doktorica Julie
Wray tvrdi kako je majkama potrebno godinu dana da se potpuno oporave




















Doktorica Julie Wray sa Sveučilišta Salford utvrdila je da za potpuni
oporavak nakon porođaja ženi optimalno treba godinu dana, s čime se
slaže i većina majki. A idealno bi bilo kada bi žena barem tijekom
babinja imala pomoć u kući, a poslije i psihološku potporu najuže
obitelji.

'Baš sam neki dan razgovarala s prijateljicom kako se nigdje u medijima
ne govori o svim fazama u koje žene ulaze nakon porođaja, o tome kako im
hormoni luduju te da je svaka žena individua i da joj se tako treba i pristupiti. Dva mjeseca nikako ne može biti dovoljno razdoblje oporavka kad je sam porođaj užasna trauma za tijelo', smatra osječka glumica Sandra Lončarić Tankosić te dodaje kako tek nakon godinu dana stvari sjedaju na svoje te žena može razmišljati o tome da krene raditi još nešto.

Slavni nisu mjerilo
Čak i da se žena fizički brzo oporavi, objašnjava doktorica Wray, u obzir treba uzeti njezino psihološko stanje.

'U pitanju je zdravlje tih žena. Umor oslabljuje organizam, dodajte tome
stres prirodan za novo stanje i bolove u leđima i uvidjet ćete da novim
mamama nije nimalo lako. Svaki za sebe to su manji problemi, no svi
zajedno uz još prevelika očekivanja okoline mogu itekako narušiti
psihičko i fizičko zdravlje žene', dodaje doktorica Wray, posebno se
osvrćući na pritisak što ga stvaraju mediji koji prezentiraju slavne
mame koje se uspješno oporavljaju nakon mjesec, dva i već se vraćaju
svojim poslovima.

'Ne zaboravite da te žene, u većini slučajeva, imaju cijeli pogon pomoći iza sebe', poručuje majkama doktorica Julie Wray.

Koliko pomoć može biti dobrodošla, potvrđuje i Elena Tomeček iz grupe E.N.I koja je rodila prošle godine.

'Nekako mi se čini da je za oporavak potrebno koliko se tijelo
mijenjalo, dakle barem devet mjeseci. S time da moram priznati kako
nisam imala problema s oporavkom jer sam imala pomoć majke koja mi je
sve obavljala po kući sve dok se nisam potpuno fizički oporavila',
iskreno priznaje Elena.

Na potporu okoline majkama apelira i doktorica Christiane Northrup, autorica knjige 'Žensko tijelo, ženska mudrost'.

'Svaka žena treba shvatiti da je dolazak djeteta stvarna promjena života
i da žena možda nije potpuno pripremljena za to stresno razdoblje,
naročito ako nema potporu. Prema mom iskustvu, većina žena nema ni
izdaleka onu potporu koju bi trebale imati', zaključuje Northrup.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 2:33 pm

Meni se jeli kileseli krastvaci,voce i ugojio sam se tokom trudnoce ne moje naravno
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 3:42 pm

Nisi jedini, to je zanimljivo da se većina muževa ugoji tokom ženine trudnoće, to se, valjda, zove solidarnost...ili apstinencija kod onih vernih :zlz:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Uther Pendragon

Uther Pendragon


Godina : 50
Location : lokacija super
Humor : kakav crni humor
Datum upisa : 03.02.2012

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 3:59 pm

NIsam apstinirao pu pu pu .. al sam imao apetit :D
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 5:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.].. ta imao si sve simptome.. skoro, je li? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 6:38 pm

Jeste, imao je i trudove...uz Skandal, Svet i drugu literaturu :zlz:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySub Feb 25, 2012 7:12 pm

.. ups.. znaci da to ne citam do devetog meseca.. a onda zatreba li podstrek.. da bude navali narose na strucne casopise! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Laura22
Laura
Laura22


Datum upisa : 29.01.2012

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyNed Feb 26, 2012 1:41 am

Dvije trudnoće u svakoj po 30 kg dobijenih, hormoni pucali na sve strane, nemoguća za sebe i za okolinu. Mučnine do 5 mj trudnoće. Prvi porođaj trajao 12 sati , grozan osjećaj. A ono poslije oko dojenja da ni ne spominjem uspjela jedva 20 dana dojiti. I naravno poslijeporođajna depresija pod obavezno. Srećom pa nije dugo trajala i nije bila toliko jaka. Pripisujem dosta toga svojoj mladosti i neiskustvu.Druga trudnoća , luda do 5 mj a onda smirenje al pritisak zbog kilaže. Ne možeš ni spavati a kamoli hodati. otekla. Strije i u prvoj i drugoj trudnoći. Porod drugi trajao dva sata al samo zato jer sam bila i8skusnija i nisam se dala u rađaonu prije vremena i da mi daju drip. Sve prirodno čak i bez doktora :) bila smao babica i rodio se dječačić u 01.11 h težak 4 kg i 200 gr, a prvi 4 kg i 250 gr. NAjljepši osjećaj kad ugledaš to malo stvorenjce . I da dodam :) bila sama u rađaoni :P
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyNed Feb 26, 2012 12:20 pm

Prvo iskustvo tek predstoji.. ali svakim obavestenjem o stanju u porodilistu- dodatno se razocaram..





Korupcija u zdravstvu: Za porođaj pare traže direktno i indirektno




Svaki drugi građanin ima ili je imao
iskustva sa korupcijom u zdravstvu. Od četvrtine građana novac je
tražen direktno, dok su pare od polovine "iznuđene" indirektno -
pokazuje istraživanje portala "Roditelj".


Na porođaj se u Srbiji ne ide bez bar 500 evra! Što za ginekologa, što za anesteziologa, a u poslednje vreme trend "čašćavanja" preselio se i na babice.


Poslednje istraživanje koje je radilo Udruženje "Roditelj"
pokazalo je da je svaki drugi ispitanik ima ili je imao iskustva sa
korupcijom u zdravstvenim ustanovama. Od četvrtine građana novac je
direktno tražen, dok su pare od polovine "iznuđene" indirektno.


- Sada ima mnogo manje korupcije i iznude novca u
zdravstvu zato što se pare uzimaju mnogo suptilnije nego ranije - kaže
Bojana Selaković, iz Udruženja "Roditelj". - Ona objašnjava da žene
češće same nude "čast", jer se osećaju nesigurno ako to ne urade. Misle
da neće dobiti odgovarajuću uslugu.


- To pre svega podrazumeva da trudnoću vode privatno,
kod lekara koji radi i u državnoj bolnici. One svakog meseca plaćaju
preglede i analize koje mogu da odrade i besplatno. Tako, i ako se
doktor pojavi na porođaju, ne uzme neke posebne pare, jer je žena sve to
već preplatila dolazeći kod njega da vodi trudnoću
- objašnjava Selaković.





Anketa pokazuje da je skoro polovina žena iz državnih klinika upućivana u privatne ordinacije, kako bi tamo obavile sve dijagnostičke preglede.



A koliko će novca biti odvojeno za zdravstvene radnike najviše
zavisi od "zvučnosti" njegovog imena, ali i pomoći koju treba da pruži.
Tako, pojedini ginekolozi i anesteziolozi uglavnom uzimaju oko 250 evra
za "prirodni" porođaj. Ukoliko žena namerači da se porodi carskim rezom,
ova intervencija se plaća od 500 do 1.000 evra. Babicama ide od 50 do
100 evra, a ponekad čak i više. Ima slučajeva kada porodilje plaćaju i
čistačicama.


Istraživanje je pokazalo da čak oko 40 odsto njih nije svesno da je i "čašćavanje" - korupcija.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyNed Feb 26, 2012 4:45 pm

Laura22 ::
Dvije trudnoće u svakoj po 30 kg dobijenih, hormoni pucali na sve strane, nemoguća za sebe i za okolinu. Mučnine do 5 mj trudnoće. Prvi porođaj trajao 12 sati , grozan osjećaj. A ono poslije oko dojenja da ni ne spominjem uspjela jedva 20 dana dojiti. I naravno poslijeporođajna depresija pod obavezno. Srećom pa nije dugo trajala i nije bila toliko jaka. Pripisujem dosta toga svojoj mladosti i neiskustvu.Druga trudnoća , luda do 5 mj a onda smirenje al pritisak zbog kilaže. Ne možeš ni spavati a kamoli hodati. otekla. Strije i u prvoj i drugoj trudnoći. Porod drugi trajao dva sata al samo zato jer sam bila i8skusnija i nisam se dala u rađaonu prije vremena i da mi daju drip. Sve prirodno čak i bez doktora :) bila smao babica i rodio se dječačić u 01.11 h težak 4 kg i 200 gr, a prvi 4 kg i 250 gr. NAjljepši osjećaj kad ugledaš to malo stvorenjce . I da dodam :) bila sama u rađaoni :P

Draga Laura i mene prepade, a kamo neces mladu mamu:)))

Salim se, zna biti guravo, ali ipak vrijedi:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 1:59 pm


Za buduće mame - Apgar test u prvoj i petoj minuti bebina života







[You must be registered and logged in to see this image.]



Test daje uvid u stanje bebe i sposobnost da samostalno obavlja vitalne funkcije nakon odvajanja od majke





Sigurno ste čuli za Apgar test, no, znate li koje
se to zapravo najvažnije značajke svake bebe njime ocjenjuju? Svaka
mama prvo začuje plač svoje bebe, a nakon što novorođenče prođe test
ocjene vitalnosti, nekoliko minuta nakon rođenja dozna i njegove osnovne
kliničke karakteristike koje se mjere po Apgaru. Tim prvim pregledom
bebi se u rodilištu ocjenjuju boja kože, disanje, srčana akcija, mišićni
tonus, te refleksni odgovor na aspiraciju dišnih puteva. Svaki se od
tih pet parametara ocjenjuje ocjenom 0, 1 ili 2, a ukupan zbroj svih
ocjena daje uvid u stanje bebe i sposobnost da samostalno obavlja
vitalne funkcije nakon odvajanja od majke. Ocjena po Apgaru unosi se i u
majčino te bebino otpusno pismo iz rodilišta.

Procjena vitalnosti

Apgar test nosi ime pedijatrice Virginie Apgar koja ga je ustanovila još
davne 1952.godine.U hrvatskim se rodilištima taj test radi prve i pete
minute nakon rođenja, a u nekim zemljama nakon desete ili dvadesete
minute. Najviša ocjena Apgar 10/10 označava novorođenče s ubrzanom
akcijom srca, koje dobro diše i glasno plače, dobre spontane
pokretljivosti, koje kašlje ili kiše na aspiraciju gornjih dišnih
puteva, i čija je koža ružičasto-crvenkaste boje. Inače je ocjena 10/10 i
najčešća, što znači da je beba i u prvoj i u petoj minuti nakon rođenja
ocijenjena s 10.

I ocjene 8 i 9 su česte i dobre, smatra se da su sve bebe koje dobiju ocjenu od 8 do 10 vitalne i [You must be registered and logged in to see this link.],
pa im stoga nije potrebna posebna njega. Ocjena od 4 do 6 i to pet
minuta nakon rođenja, ukazuje na potrebu intenzivne terapije i
produženje postupaka koji će pomoći djetetu da se prilagodi novim
uvjetima. Ocjena od 0 do 3 predstavlja kritično stanje kod djeteta koje
je vjerojatno ostalo bez kisika i zahtijeva reanimaciju. Ne popravi li
se ta ocjena na drugom Apgar testu to ukazuje da bi dijete moglo imati
neurološke posljedice.

Ocjene 0, 1 i 2

Kod Apgar testa za svako područje se dobije ocjena, 0, 1 ili 2. Ako je
srčanih otkucaja više od 100 u minuti, zbrajaju se dva boda. Takva je
ocjena i ako dijete nakon rođenja snažno zaplače, te ako ima ružičastu
boju kože. Za mišićni tonus bebu se ocjenjuje s 2 boda ako snažno maše
rukama i nogama, te ako ima odlične reflekse, odnosno uz plač kašlje i
kiše. S ocjenom 1 ocjenjuje se ako novorođenče ima manje od 100 srčanih
otkucaja u minuti, ako mu je disanje slabo i nepravilno, mišićni pokreti
oskudni, a refleksi na podražaj se očituju kao slab plač i grimase.
Ocjena 1 je i kad boja kože nije ujednačena, tijelo je ružičaste boje, a
udovi plavi. Ako se za sve parametre novorođenče ocjenjuje s 0, takvo
stanje govori da je dijete životno ugroženo, pa se mora poduzeti hitna
reanimacija.












Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 2:01 pm

Plavujka ,otkud ti to sve znaš ...da nisi nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 2:09 pm

promaja ::
Plavujka ,otkud ti to sve znaš ...da nisi [You must be registered and logged in to see this image.]

ma jok bre.nešto mi milo..dvije bebice na forumu....u kratkom vremenu...
možda i meni vreme...
a ja u neznanju,da bi mogla i da mi je vreme za majčinstvo....
a baš volim decu... [You must be registered and logged in to see this image.]..
pre par dana smo drugarica i ja nakupile pun salon dečice..
izigrali se..:)prelepo..
no...ima vremena...čuće se...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 2:13 pm

top88 volim kad tako razmišljaš ,biće nešto od tebe plavujka 52s aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 2:18 pm

promaja ::
[You must be registered and logged in to see this image.] volim kad tako razmišljaš ,biće nešto od tebe plavujka [You must be registered and logged in to see this image.]

imam i godinica....:)i bebach je odrastao...:)vreme da medo leti van..haha:)))
mislim da ću biti dobra majka jednog dana.... [You must be registered and logged in to see this image.]

aj begaj..obuzele me emocije... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyNed Nov 25, 2012 10:27 pm

Depresija nakon porodaOdrekla se ljepote i vratila samopouzdanje




[You must be registered and logged in to see this image.]


Frustrirana niskim samopouzdanjem i s pritiskom da
uvijek izgleda dotjerano i savršeno, Phoebe Baker-Hyde odrekla se
'ljepote' na jednu cijelu godinu.


U 2007. godini, nedugo nakon što je rodila svoju kćer, Phoebe bi se pri
svakom pogledu u ogledalo zgrozila nad svojim umornim licem. Poput
mnogih žena, nije više htjela trošiti ogromne količine novca na
proizvode za uljepšavanje i takozvane 'magične kreme za lice'. Ovaj put
Phoebe je odlučila otići u potpuno drugačijem pravcu, ne bacajući novce
na kreme i ostale proizvode.


Nakon jednog 'sloma' pred zrcalom, Phoebe je odlučila prestati
nositi šminku, nanositi razne kreme i regeneratore, te je ošišala 35
centimetara kose, ostavivši 'dječački' izgled za lako održavanje.
Prestala se brijati i prekrila je sva zrcala po kući. Odlučila je da će
prestati kupovati odjeću i da se neće odijevati sa stilom, već da će
nositi ono što je njoj udobno. Rezultat njenog jednogodišnjeg iskustva
se nalazi u njezinoj novoj knjizi The Beauty Experiment koja izlazi krajem prosinca.


Tokom njenog 'posta' Phoebe je živjela u Hong Kongu sa svojim mužem
koji je tamo bio prebačen zbog posla. 'Radila sam na povijesnom romanu,
ali nisam bila u profesionalnom okruženju. Biti nečija žena u stranoj
zemlji je bilo potpuno novo iskustvo za mene. Odjednom sam bila više
povezana sa svojim mužem, nisam se osjećala kao individualac', izjavila
je Phoebe Baker-Hyde za Yahoo.



'U Hong Kongu se još uvijek osjeća Viktorijanski utjecaj - pije se
čaj, svi imaju dadilje koje žive s njima. Nisam imala nikakvu poveznicu s
tim društvom i osjećala sam se vrlo nesigurno', otkrila je.


Eksperiment joj je trebao dati obnovljen osjećaj vrijednosti i
samopoštovanja, no godina nije prolazila bez prepreka na putu. Nakon
prvog izlaska s novim izgledom odlučila je da svojim prijateljicama ne
može reći za eksperiment. 'Svi su pričali o otvorenju nove robne kuće, a
ja sam se upravo odrekla kupovine nove odjeće. Dok sam sjedila tamo,
brzo sam shvatila da ću riskirati naše prijateljstvo ako im kažem za
svoj eksperiment', objasnila je.





[You must be registered and logged in to see this image.]


Vraćanje osnovama održavanja izgleda Phoebe je pomoglo da shvati
korijene svoje nesigurnosti. 'Eksperiment me natjerao da shvatim koliko
je važno fokusirati se na održavanje hormonalne ravnoteže i dobivanja
dovoljno sna', kazala je.


Napori da se bolje brine za sebe iznutra dokazali su se povoljnima
za njezin vanjski izgled. 'Ako popijete dvije boce vina navečer jer ste
pod stresom, sljedeći dan ćete trebati tri sloja korektora i pudera da
sakrijete umor', objašnjava Baker-Hyde.


Ponekad nisu dovoljne kreme ili savršena šminka da vas učine lijepim. Bitnije je pronaći vremena za sebe.


Od 2008. godine, Phoebe je nastavila normalan život, pa sad živi u
Americi sa svojim mužem i dvoje djece. Lekcije koje je naučila iz svog
eksperimenta dale su joj više samopouzdanja. Kao jednostavne savjete za
žene koje ne žele poduzimati tako drastične mjere, Phoebe preporučuje
najmanje osam sati sna te odlaske na društvena događanja bez ikakve
šminke.


'Učinite to samo jednom, i ako se budete osjećali dobro, ponovite
to. Radeći to, uspjela sam nadglasati glas koji je govorio Ne osjećam se
savršeno s onim koji je govorio Moje prirodno lice je lijepo',
zaključila je.



K.H. / Yahoo










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Okt 02, 2013 3:22 pm

Rekord u beogradskim porodilištima: Za 24 sata rođeno 78 beba!
A. V. / 24 sata |

U proteklih 24 sata u Beogradu je rođen rekordni broj beba.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Čak 78 novorođenčadi došlo je na svet u beogradskim porodilištima, što je novi rekord.

Rezultat desavanja oko Nove godine wsmile :ajdeeeea5: 

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Okt 02, 2013 3:58 pm

Svaka cast,nek su sve zdrave i dobre bebe....jel ova slika daje naznake da je vise curica.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Okt 02, 2013 4:26 pm

Ne znam,verovatno TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 460727 
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Okt 02, 2013 4:33 pm

Živeo novogodišnji sex smehsmeh  bez kondoma!!!!!!! smehsmeh 










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptySre Okt 02, 2013 5:46 pm

Kakve su slatke bebare... leptir 

Mašala...78... .(krešendo za N.G.) lol! 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyNed Okt 13, 2013 11:36 am

Do sedmog meseca nije znala da je trudna: "Htela sam da rodim iako mi je 48 godina"
Beba Bojović | blic

Jugoslava Vulović Iz Ivanjice rodila je ćerku na svoj 48. rođendan, u zoru, u isto doba kada je pre skoro pola veka i sama došla na svet. Da je trudna, saznala je tek u sedmom mesecu, posle opsežnih lekarskih analiza.
Srećna porodica: Mala Branka u naručju majke Jugoslave sa bratom i ocem

Sumnjala je da je bolesna, a saznala je da nosi bebu. Odmah su je upozorili: trudnoća je rizična, izlaže opasnosti i sebe i dete, mora dobro da razmisli.
Zbunjena, Jugoslava saopštava mužu da nije bolesna već trudna, ali mu prenosi i savet lekara. Vulovići već imaju dva sina Ivana (26) i Bojana (25) godina .


- Šta nosiš? -pita je suprug Marisav zabrinuto, pokušavajući da dođe do vazduha od šoka što će postati otac u pedestoj godini.


- Devojčicu - odgovara Jugoslava.


- Sećam se tog trenutka, nikada mi nije bilo teže. Supruga mi je najvažnija, ali želja za ćerkom mi slama dušu. Gutam knedlu i pokušavam da zaustavim suze.
Uvek u centru pažnje

Kažem joj: „Neka se rodi, i neka nam Bog pomogne“ - priča Marisav.



Razmažena princeza


Sada Branka ima drugih problema, ozbiljno pretenduje da postane razmažena devojčica, jer je 24 sata u centru pažnje.
- Eto sad se malo prehladila, a ja ne mogu da podnesem da joj nešto fali. Ma znate kako je to kada postanete roditelj u 50 godina Juče sam joj šišao šiške da joj ne smetaju. Grdili me sinovi, kažu: Joj bre tata što joj ovo ovako odseče - pun je priče ponosni otac..

I tako je bilo. Branka je došla na svet 23. novembra u zoru. I nije slučajno dobila ime Branka.


- Branila se od svih, iako joj nisu predviđali sjajnu sudbinu. Rekoh, neka bude Branka i neka ceo život iz borbe izlazi kao pobednik - priča srećna majka.
Sada je ova vesela devojčica ljubimče porodice.
[You must be registered and logged in to see this image.]


- Ne mogu da zamislim dan bez njenog smeha, gugutanja... - priča brat Ivan.
Jugoslava je sve stoički izdržala.


- Do sedmog meseca baš ništa nije ukazivalo na trudnoću. Nakon prvih tegoba pomislila sam da su problemi sa pritiskom i srcem. Ispostavilo se da sam trudna.

Ne volim da se sećam odlaska kod lekara, pa sumnje, strah, čudni zabrinuti pogledi doktora... Jedino mi je jedna doktorka iz Ivanjice rekla: Ženo ti si zdrava, ne brini, rodićeš zdravo dete - priča Jugoslava.
TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 460727
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyČet Dec 12, 2013 12:42 pm

Mame u srpskim porodilištima na viršlama i hlebu

Autor: MONDO

Da bi obelodanile jelovnik u srpskim porodilištima, porodilje su se udružile i iz nekoliko bolnica uslikale doručak serviran tog dana, a fotografije su postavile na Twitteru - viršle, hleb, margarin, ni traga od voća i povrća.


Dva parčeta belog hleba sa malo kisele pavlake dodeljen je porodiljama u novosadskom porodilištu "Betanija". Viršlu uz beli hleb serviralo je beogradsko porodilište "Dragiša Mišović". Pola parčeta salame sa belim hlebom - u niškom porodilištu, a u "Višegradskoj" u Beogradu su uz hleb porodilje dobile margarin i med.

"Kakvog kvaliteta može biti mleko kojim dojimo bebe, ako smo jele viršle i hleb, sve puno aditiva", komentarisale su majke ispod fotografije doručka. "Ovo je sramota. Gde su voće i povrće?"

U svim porodilištima kažu da se jelovnik pravi u skladu sa materijalnim mogućnostima, tvrde i da se strogo vodi računa da u njemu budu proteini, ugljeni hidrati, voće i povrće.

Nutricionista Branka Mirković kaže da dobar jelovnik za porodilje mora da sadrži: krompir pire na puteru, barenu piletinu, supe, variva od povrća (ali ne ono koje nadima) i mnogo tečnosti. Uz to, sveže voće i povrće, kao i mnogo mlečnih proizvoda.

"Istu hranu jedu i dežurni lekari u porodilištu. Za ručak se dobija supa, povrće, meso, a ima i sezonskog voća", kaže za "Novosti" dr Dragan Stajić, upravnik Klinike za ginekologiju i akušerstvo Vojvodine, znane kao "Betanija".

"Jelovnik prave nutricionisti, a hrana se sprema u centralnoj kuhinji. Posebnu hranu dobijaju žene koje su porođene carskim rezom, a posebnu dijabetičari."

Nutricionista Branka Mirković kaže da nema opravdanja što se porodiljama daju suhomesnati proizvodi. "Parametar treba da budu bebe. Dakle, ono što se daje bebama, to mora i porodiljama, jer im od ishrane zavisi kakvo će biti mleko. Suhomesnati proizvodi su puni hemije i nedopustivi u ishrani za žene koje doje. Nije sve do materijalnih uslova. Mogu umesto viršle dati kačamak, bareno jaje, mladi sir, malo sveže paprike, šargarepu", kaže Mirkovićeva.


U pravu je ova gospodja iz zadnjeg pasusa,stvar je i u tome sto oni znaju da ce porodica to doneti porodiljama,zato se i ne trude..  booored 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPet Jan 03, 2014 2:49 pm

TRUDNICE, OPREZ
Otkriven jedan od ključnih uzroka autizma

[You must be registered and logged in to see this image.]
Unatoč brojnim istraživanjima koja se već godinama vode u svijetu znanstvenici još uvijek ne mogu jasno definirati koji sve čimbenici uzrokuju autizam
Stručnjaci uglavnom smatraju da bi se oni mogli podijeliti u dvije skupine – genetske i okolišne. Prema dosadašnjim istraživanjima, najznačajniji uzrok poremećaja iz spektra autizma je genetski - složene promjene u više gena. Neke studije s blizancima pokazale su da je on odgovoran u mjeri od čak 90%, premda mnogi znanstvenici smatraju da je taj postotak pretjeran. No u svijetu se ipak provode mnoge studije koje ispituju i mogućnosti djelovanja okoliša poput kemikalija, teških metala i cjepiva jer su to čimbenici na koje je lakše moguće utjecati.

Nije cjepivo


Prvi simptomi poremećaja uglavnom se primjećuju kod djece u dobi u kojoj se obično obavljaju rutinska cijepljenja. Ova je činjenica pokrenula neutemeljena nagađanja prema kojima bi uzrok autizma moglo biti pretjerano cijepljenje, konzervansi za cjepiva ili pak cjepivo za ospice, zaušnjake i rubeolu (MMR). Zabrinutost roditelja potaknuta neznanstvenom propagandom antivakcinacijskih pokreta i medijskom panikom uzrokovala je posljednjih godina značajan pad procijepljenosti djece koji je pak rezultirao ponovnom pojavom nekih opasnih bolesti u zapadnim zemljama, pa i nepotrebnih smrti djece. No postoje vrlo snažni znanstveni dokazi koji pokazuju da nema uzročno-posljedične veze između autizma i cjepiva. Primjerice najveća pregledna studija neovisne Cochrane kolaboracije u koju je bilo uključeno 1.500.000 djece nije našla vezu između MMR-a i autizma. 

Pripazite na infekcije u trudnoći

Novo istraživanje objavljeno nedavno u časopisu Journal of Autism and Developmental Disorders pokazalo je da uz dominantno genetske postoje i određeni čimbenici u okolišu, odnosno da teške infekcije tijekom trudnoće značajno povećavaju rizik od autizma. Studija je usporedila 407 djece s autizmom sa 2.075 zdrave djece. Rezultati su otkrili da je rizik pojave autizma bio za 58 posto veći kod majki kojima su tijekom hospitalizacije dijagnosticirane neke bakterijske upale – genitalija, urinarnog trakta ili amniotičke tekućine koja okružuje fetus.

Mada nisu bile jako česte ni u jednoj od dvije skupine majki (1,5 posto kod majki djece s ASD-om naprama 0,5 posto kod majki djece bez ASD-a), infekcije dijagnosticirane u drugom tromjesečju trudnoće povezane su s trostruko većim rizikom razvoja ASD-a.

Voditelj istraživanja Ousseny Zerbo s Kaiser Permanente Division of Research smatra da se s ASD-om uglavnom mogu povezati samo teže upale.

Znanstvenici još ne mogu sa sigurnošću reći na koji bi način infekcije mogle utjecati na rizik od razvoja autizma. No Zerbo ističe da su testovi na životinjama otkrili da reakcije imunološkog sustava na upalne procese tijekom trudnoće mogu djelovati na neurološki razvoj zametka.

'Iako većina infekcija tijekom trudnoće nije povezana s autizmom, naša otkrića pokazuju da one ipak povećavaju rizik od njegova razvoja. Stoga bi bilo razumno da se žene koje sumnjaju na moguću upalu obrate svojim liječnicima', savjetovao je Zerbo. 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPon Jan 06, 2014 11:14 pm

Zimska trudnoća
Zimske trudnice moraju ojačati imunitet kako bi se zaštitile od gripe

[You must be registered and logged in to see this image.]

I dok trudnice koje dolazak bebe iščekuju u ljetnim mjesecima, posebnu brigu moraju posvetiti zaštiti od visokih temperatura, čuvati se sunčanice i sparine, zimske trudnice trebaju ojačati imunitet kako bi se obranile od uobičajnih sezonskih prehlada, posebice od gripe, a svakako trebaju ograničiti kretanje po hladnoći, ledu i snijegu. Pravilna ishrana i puno odmaranja također je savjet koji ne treba zanemariti.

Umjerena aktivnost poželjna je i zimi

Za svaku trudnicu, o kojem god godišnje dobu da se radi, vrijedi pravilo da ukoliko nema zdravstvenih komplikacija i ako liječnik ne odredi drukčije, od trenutka kad je saznala da je trudna pa do kraja drugog tromjesečja trudnoće najčešće može nastaviti živjeti kao i prije. Bitna je umjerenost u svim aktivnostima, od obične šetnje do tjelovježbe. No, u slučaju bilo kakvih komplikacija u trudnoći obavezno se o svemu morate konzultirati s liječnikom. Ako trudnoća protječe u redu, fizičke aktivnosti  neće vam štetiti u zasigurno najljepšem životnom razdoblju i iščekivanju dolaska bebe na svijet, ali ipak oprez, u ničemu ne treba pretjerivati. Primjerice,aktivnosti može biti i da  umjesto lifta, koristite stepenice. No, šetnja po poledici ili čišćenje snijega dakako da ne dolazi u obzir. Svaka zimska aktivnost koja nosi rizik pada, kao što je skijanje, hokej na ledu ili sanjkanje, treba se izbjegavati.

Višeslojna odjeća, udobna obuća

Trudnice zimi zna opterećivati oblačenje, pogotovo u visokoj trudnoći. Tad se zaista nije lako nositi sa višeslojnom odjećom majicama, džemperima, hlačama, jaknama, šalovima, itd,. itd. No, odjećom se morate zaštiti od hladnoće, i pritom očuvati svoje i bebino zdravlje. Od mogućih padova zaštite se tako da kupite udobne čizme s gumenim potplatima.    

Cjepiti se ili ne protiv gripe?

Trudnoća može povećati rizik od komplikacija gripe kao što je upala pluća. Trudnice češće završe u bolnici zbog komplikacija gripe nego žene koje nisu trudne. Početkom studenog počnu i cijepljenja protiv gripe. Epidemiolozi ne preporučuju cijepljenje trudnica u prvih šest mjeseci trudnoće zbog stvaranja ploda koji virus gripe može oštetiti, jer se za cijepljenje koristi »mrtvo cjepivo« koje sadrži dijelove virusnih čestica gripe. Trudnice se ne trebaju procjepljivati kao što djeca cjepivo primaju u dva navrata nakon čega se docjepljuju do devete godine.Ukoliko mislite da ste dobili gripu u trudnoći, najbolje je da se posavjetujete sa svojim liječnikom. Nastojite se što više odmarati i mirovati te unositi što više tekućine u organizam.

Preporučeno je koristiti i vitaminske preparate, naročito vitamin C. Nemojte koristiti lijekove koje možete kupiti u apoteci bez recepta prije nego se posavjetujete s liječnikom, neke od njih nije dozvoljeno koristiti za vrijeme trudnoće. Prevencija je redovito prati ruke, naročito u vrijeme epidemije, pokrijte usta maramicom dok kašljete ili kišete, te isto tražite od ukućana. Većina studija je pokazala da cijepljenje cjepivom gripe ne utječe negativno na trudnoću. Stoga ukoliko je rizik od zaraze jako velik, cijepljenje je jedna od mogućnosti. Ukoliko vlada epidemija gripe svakako savjetujte svoje ukućane da se cijepe kako biste zaštitili sebe i nerođeno dijete.

Zimi nedostaje vitamina D

Vitamin D je od vitalnog značaja za razvoj bebe. Sunčeva svjetlost je izvor tog važnog vitamina koji pomaže tijelu apsorbirati kalcij što jača kosti majke i djeteta tijekom trudnoća , a zimi nedsotaje sunca, te i nova istraživanja pokazuju da je kod zimskih trudnoća povećan rizik neuroloških problema. Zato se savjetuje da trudnice zimi uzimaju nadomjestak vitamina D. To je ujedno i zaštita od gripe gdje se također preporučuje dodatni unos ovog vitamina. U svakom slučaju  o tome treba li vam i u kojoj dnevnoj količini vitamin D u zimskom razdoblju savjetujte se sa svojim ginekologom.
 
(M.G.)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyPon Jun 16, 2014 11:38 pm

Iznenađujuće stvari koje biste morali izbjegavati u trudnoći

Trudnoća donosi puno za nositi: težina, strije, otečeni gležnjevi... I bebu, naravno. Međutim, postoje isto tako stvari koje bi bilo dobro izbjegavati. Neke će vas iznenaditi, ali dok zaista razmislite, ima nečeg u tome. Krenimo...


Gledanje televizije

Rasplače vas i raznježi svaka scena? Odgovor je u hormonima. Trudnoća donosi pojačane emocije i često može biti razlog sasvim nepotrebnih ispada i osjećaja koji se inače ne bi desili. Naš savjet: izbjegavajte gledanje serija i emisija koje bi vas mogle rasplakati. Odmaknite se od toga i zaokupite vrijeme nečim drugim.

Sushi

Iako ga možda ne jedete često, mnogi stručnjaci zaključili su da je sushi zapravo jako loša namirnica za trudnice i pripisuju mu jedno veliko NE.

Omiljene trgovine s odjećom

Ako vaša omiljena trgovina ima odjel za trudnice, tada se zaputite samo tamo. Međutim, i tu leže zamke – pazite da si ne dozvolite pregledavanje odjeće na normalnom odjelu, a kamoli dođete u napast da to isprobavate samo da vidite "kako vam to stoji". Pričekajte na ozbiljan šoping dok beba ne stigne. Na ovaj način sami sebe demotivirate, a zapravo je to nešto sasvim normalno.

Visoke potpetice

Otečeni gležnjevi dovoljan su znak da jednostavno nema smisla ni pogledati kolekciju cipela s visokim potpeticama tijekom trudnoće. Izbjegnite uopće razmišljati o tome i čuvajte ih za prvi izlazaka s curama nakon poroda.

Ljude s mišljenjem

Svatko, ali baš svatko ima svoje mišljenje. Bilo žena ili muškarac, bilo osoba s djetetom ili bez – uvijek će se naći netko tko će vam imati nešto za reći o trudnoći i tome kako biste trebali odgajati dijete. Da se to ne bi desilo i vama, jednostavno izbjegavajte zlobne ljude, komentare i slično.

Govoriti ljudima imena djeteta

Puno puta ćete požaliti nakon što ljudima kažete koje ime biste dali svom djetetu. Reakcije su svakakve, a većina njih će vam reći kako je ime prekrasno, iako to možda i ne misle. Dok će drugi početi s pričama zašto je to ime neprikladno i slično.

Izvor: youqueen.com

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 65
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 EmptyUto Jun 17, 2014 1:57 pm

Uhvatila sam "zadnji voz" po mom biološkom satu i rodila sina u svojoj 35. godini života. U celom iskustvu, bila sam sama, čeprkala po literaturi, čak išla u školu za trudnice. Mnogo sam stvari pronašla čitajući, ali mi je najveća frka bila, šta i kako sa bebom, kada se vratimo kući. 
Od početka trudnoće, prvi problem je bio moja bolest kičme (diskos hernija L5-S1) i sumnja lekara, da pri porodjaju mogu ostati nepokretna ili čak da mi kičma neće izdržati teret do kraja trudnoće. Plod se zakačio za prednji zid materice, pa kičma nije bila toliko opterećena. Gorušicu sam imala uveče, nakon 4. meseca, a suzbila sam je jabukom pre spavanja. Mučninu sam imala samo kada bih kuvala nešto što mi i inače ne prija - masno, iznutrice, pihtije - a to je moj muž voleo. Nisam imala nekih posebnih prohteva, što se tiče hrane, a ugojila sam se 15 kilograma, što je otišlo u narednih godinu dana. Nakon 3. meseca, jednom mesečno sam išla na testiranje na antitela, jer mi je krvna grupa O- negativna. Do poslednjeg dana trudnoće, bila sam pokretna i aktivna, a dan pre porodjaja, napravila sam veliko spremanje stana, uz kačenje zavesa, namerno - ako šta pokrenem i ubrzam porodjaj, jer sam uveliko bila u 9. mesecu.
Kroz porodjajnu salu smo "protrčali" za oko 2 sata i jedini problem je bio, što pri nameštanju na porodjajni sto, nisam mogla sama da podignem i spustim nogu koju ne osećam (što je izazvalo urlanje prisutnih, jer mi nisu verovali). Momenat, kada su mi stavili na grudi, još sluzavo, malo biće, koje je još bilo u fetusnom položaju i ućutalo mi se na grudima, bio je i ostao jedan od najlepših trenutaka u mom životu. 
U bolnici su babice nudile da za 10 maraka (tada) dodju kući i "srede" bebin pupak. Doktori su pokušavali da utvrde iščašenje bebinog kuka, što im nije uspelo. Ove nevolje sam izbegla, zahvaljujući školi za trudnice. Bila je potrebna jedna poseta patronažne sestre, a posle je sve išlo samo. Sve što sam trebala reći na kontrolama - pisala sam, jer me uz ranu i spavanje "na preskoke" pamćenje baš nije služilo toliko. Nisam imala strije, mazala sam se kantarionovim uljem, nisam imala hormonalnih poremećaja. Zubi su mi stradali /hvala na pitanju/ a ako kažu da to ima veze sa unosom kalcijuma, nisu u pravu, jer konzumiram ogromnu količinu mleka i mlečnih proizvoda (navika). Oni od kojih sam očekivala barem malo pomoći, da se snadjem (moj muž i moj otac) uglavnom su sedeli nasuprot kreveta i - plakali ili išli da nazdrave  trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRUDNOCA I PORODJAJ   TRUDNOCA I PORODJAJ - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
TRUDNOCA I PORODJAJ
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Nezeljena trudnoca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: