DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Halloween ( Noć veštica)

Ići dole 
+30
Astra
Okano
bosankaa
promaja
AstrinaKomsinica
Danubius
sonia
ZoxZoja
Lakota
podbarac
Kijara-brm
brdjanin
Nut
Djulieta
Sikret
Zana
Tattoo
El-Ninjo
Đole
bokki78
lane
Bokssha
determinanta
komunikativn@
njushkalo_
samo_SVOJA
Vangelis
montoya
Sanjalica
cojle
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyČet Okt 29, 2009 10:07 pm

First topic message reminder :

Ноћ вештица (енгл. Halloween) је светковина која се у појединим земљама прославља 31. октобра, ноћи уочи Свих Светих.
Најчешће активности које обележавају овај празник су: костимиране забаве, прављење лампе од тикве, гледање хорор филмова, читање страшних прича. Деца иду од врата до врата, траже слаткише и извикују „trick or treat“ (у слободном преводу „дајте нам слаткише или ћемо вас уплашити“). Ирски имигранти су верзију ове традиције пренели у Северну Америку у 19. веку. Ноћ вештица се прославља у САД-у, Ирској, Канади, Великој Британији, Порто Рику, Јапану, Новом Зеланду и у неким деловима Аустралије.Историја
Порекло овог празника датира још од античке келтске светковине „Samhain“. Келти, који су живели на просторима данашње Ирске, славили су своју Нову годину 1. новембра. Ноћ пред Нову годину славили су „Samhain“. Веровали су да се тада духови враћају на земљу узрокујући проблеме и уништавајући усеве. Келтски свештеници градили су огромне ломаче где су се људи окупљали како би спалили усеве и животиње као жртве келтским божанствима. У току прославе носили су костиме, углавном од животињских глава и коже.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyNed Okt 25, 2020 6:51 pm

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122661796_1025596137863514_2089281104901810971_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=t0LWHzvkGC0AX_YIV6m&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=f247df7efa044ef4fbfeb1cae46bae9c&oe=5FBA7662
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyNed Okt 25, 2020 10:08 pm

Samouka ::
https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122661796_1025596137863514_2089281104901810971_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=t0LWHzvkGC0AX_YIV6m&_nc_ht=scontent.fbeg4-1.fna&oh=f247df7efa044ef4fbfeb1cae46bae9c&oe=5FBA7662
E da znaš -upravo tako .Ma bravo draga,svaka ti čast . TAČNO TAKO !  naklon naklon naklon

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyUto Okt 27, 2020 11:25 am

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 22135510

Moji bebonesi pre par godina. jakog
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyUto Okt 27, 2020 8:52 pm

Nova kreacija moje nećake .Sve jeftina kineska "šminka" . brdski

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 7710

Inače ,na gornjim slikama su sve diplomirani akademski građani i aposlventi državnih fakulteta .

bosankaa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptySub Okt 31, 2020 10:11 am

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 123198947_3402446313206055_5458954883530019626_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=hkcwC-ReWUIAX-IO94Y&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptySub Okt 31, 2020 3:28 pm

Svi su satanisti jerY svi nose maske. zubic zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyNed Okt 30, 2022 7:53 am

U stampedu tokom proslave Noći veštica u delu Seula, poznatom po noćnom životu, poginulo je najmanje 146 ljudi, dok je više od 150 povređeno, saopštili su zvaničnici.

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 3229286_xxxxx01-epa-jeon-heonkyun_ff
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyNed Okt 30, 2022 3:43 pm

”Danas je Samhain, praznik kraja žetvenih radova, slavio se >4000 godina. To je jedan od najvećih keltskih praznika, uz Imbolc, Beltane, i Lughnasadh. Veoma malo se zna o načinu na koji je nekad proslavljan. On obeležava kraj žetvene sezone i priprema za zimu, i slični praznici su se održavali svuda, samo je Samhain preživeo. Lingvisti za Gelsku reč Samhain (verovatno izgovarana kao SAH-wen) kažu da znači “kraj leta.”U suštini, noćas se obeležava prelaz u tamni deo godine, kada Brigid, trostruka boginja, kraljica za proleća, predaje vlast Kraljici zime, Beiri u Škotskoj ili Cailleach u Irskoj, koja će vladati do sledećeg Beltaina, 30. aprila.
Noćas se tanji prolaz između dva sveta, vilinskog i našeg i narod Tuatha de Danan će sa celom svitom krenuti iz svojih Sidhe na zimski dvor, i lutalice ih mogu nazreti dok jašu u sjaju kroz šume, samo se treba čuvati susreta, jer ne donosi mnogo dobrog smrtnicima.
Papa Grgur III je prebacio dan Svih Svetih na 1. novembar, i još uvek nije potpuno jasno da li je to urađeno da bi se Samhain samo kooptirao u hrišćanstvo. Do tada je dan Svih svetih bio u maju, na dan Rimakog praznika mrtvih, Lemurije, i za pravoslavce je još uvek na taj dan.
U Meksiku će slaviti Dan Mrtvih, noć kada se otvara prolaz između sveta mrtvih i živih, pa mrtvi mogu da vide svoje voljene, koji dolaze na groblje i donose im cveće i ponude u vidu slatkiša u obliku lobanja.
Transformacija u Halloween je išla ovako: kasnije je 2. novembar određen kao "dan svih duša" a veče pre dana Svih svetih, nekad poznatog kao 'All Hallows' Day' —je nazvano 'All Hallows' Eve'. Vekovima se prebacilo u Halloween, a komerijalizacija je došla sa Amerikom.
Ostaje još da objasnimo popularnu demonizaciju praznika i apsurno viđenje hrišćanstva, pothranjeno rimskim strahim od Kelta.
Poreklo priče o satanskim korenima Samhaina je, naravno, Britansko. 1762. je Charles Vallancey, amater-istoričar, i vojni kartograf.
Fasciniran Irakom, napisao je ogromno, trotomno delo o njenoj istoriji i kulturi. Ali, neuki britanac je pogrešno tvrdio sa su lingvisti pogrešno preveli Samhaim, tvrdeći da se to u stvari ime keltskog boga sa drugim imenom "Balsab", gde bal znači gospodar, a sab smrt.
Iako su ove gluposti odmah odbačene od strane kopetentnih ljudi, njegovo pisanje je pothranillo stari rimski mit, prenesen kroz hrišćanstvo, o Keltima koji su slavili demonskog boga, Samhaina, spaljujući ljudske žrtve.
Mnogi rani istorčari pod uticajem hrišćanskih budalaština Kelte opisuju kao krvožedne (što je zanimljivonza vreme kada su svi bili prilično krvožedni, uključujući i 'civilizovane' Rimljane, a o hrišćanima ne bih sada), redovno zabavljene rirualnim žrtvama.
Industrija zabave je naveliko koristila ovaj obrazac, i ljudi danas veruju u to, iako nema pravih dokaza za ove tvrdnje (kao npr. za Asteke). Osim toga, ni jedna od gelskih legendi nije pominjala silne žrtve, naročito ne tokom Samhaina.
Kelti jesu imali žrtve, ali su i tu bili specifični, žrtve su često bile među najviđenijima, nekada možda i sami kraljevi (bar tako kaže proučavanje onih mumija iz tresetišta) i dobrim delom su, izgleda, bile dobrovoljne.
Naime, prema forenzici, mesicinskoj kao i etnološkoj, kada bi nastupilo težak period, glad, bolest, neprijatelj, izgleda sa su slali glasnika bogovima, da lično potraži pomoć, i da ih obavesti o patnjama njihovog naroda. A glasnik bogovima mora da bude reprezentativan.
Eto to vam je, ni malo ukratko, priča o Samhainu. Noć veštica, koju mi vidimo, nema veze sa njim.
Šta god slavili, dok god nemate nameru da ubijate, hapsite ili zabranjujete, dok imate na umu da smo različiti, i da smo postojali kao rasa i pre aktuelnih religija, srećno vam bilo.”
Nomen Nescio@dehammo
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyPon Okt 31, 2022 11:41 am

Da današnji dan (Noć Veštica) ne prođe nezapažen na tviteru se postarao Snoško Obradović koji ima smatranje da danas treba da slavimo Svetoog Luku i Svetog Petra Cetinjskog. Za Svetog Luku znam da je bio jevanđelista (jedan od onih čije Jevanđelje je postalo zvanično na nekom od Nikejskih sabora) a Petar Cetinjski se do ovih novovernika pominjao samo kao stric mnogo poznatijeg Vladike Rada tj pesnika Njegoša. Ali Snošku je posao da palamudi a moje da se manje primam na gluposti (slabo mi ide da se ne lažemo).

Dotični Palamud je učinio jedno dobro delo i to ne svojm voljom. Podsetio me je da smo prošle godine cimerka i ja proslavile ovaj praznik tako što smo se prvo dobro zabavile birajući ukrase (lumbaloni, plastični paukovi, lampice i naravno bundeva) onda ukrašavajući sobu u kojoj smo živele uz čašu vina. U noći pre Svih Svetih smo otišle u šetnju, gledale izložbu rezbarenih bundeva, mirisale cimet i karanfilić koji su se širili sa štandova sa kuvanim vinom.



Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyPon Okt 31, 2022 12:17 pm

ZoxZoja ::
Da današnji dan (Noć Veštica) ne prođe nezapažen na tviteru se postarao Snoško Obradović koji ima smatranje da danas treba da slavimo Svetoog Luku i Svetog Petra Cetinjskog. Za Svetog Luku znam da je bio jevanđelista (jedan od onih čije Jevanđelje je postalo zvanično na nekom od Nikejskih sabora) a Petar Cetinjski se do ovih novovernika pominjao samo kao stric mnogo poznatijeg Vladike Rada tj pesnika Njegoša. Ali Snošku je posao da palamudi a moje da se manje primam na gluposti (slabo mi ide da se ne lažemo).

Dotični Palamud je učinio jedno dobro delo i to ne svojm voljom. Podsetio me je da smo prošle godine cimerka i ja proslavile ovaj praznik tako što smo se prvo dobro zabavile birajući ukrase (lumbaloni, plastični paukovi, lampice i naravno bundeva) onda ukrašavajući sobu u kojoj smo živele uz čašu vina. U noći pre Svih Svetih smo otišle u šetnju, gledale izložbu rezbarenih bundeva, mirisale cimet i karanfilić koji su se širili sa štandova sa kuvanim vinom.



U pravu je taj Snoško, danas je Sv. Luka, a ne dan kojekakvih glupih vještica i izmišljotina koje nam ameri i zapad na mala vrata ućeravaju.
A ovi Milovi novovjerci su u stanju da naprave, izmisle svoje, sebi svojstvene svece i da Njegoša proglase sotonom.
"O, rade Tomov zove te Vladika na Cetinje".
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyPon Okt 31, 2022 12:48 pm

Đole ::
...

U pravu je taj Snoško, danas je Sv. Luka, a ne dan kojekakvih glupih vještica i izmišljotina koje nam ameri i zapad na mala vrata ućeravaju.
A ovi Milovi novovjerci su u stanju da naprave, izmisle svoje, sebi svojstvene svece i da Njegoša proglase sotonom.
"O, rade Tomov zove te Vladika na Cetinje".

Snoško je Boško Obradović, nacoš i saradnik Službe, govno neopevano što nije tema ove teme. Takođe novovernici koje pominjem nemaju nikakve veze sa Crnom Gorom (za koju me zaboli, nezavisna Država pa nek radi šta hoće) već sa onima koji su Tileta skinuli sa zida i okačili Ikonu. Tamo devedesetih kad je to postalo profitabilno. E sad takvi pokušavaju da svima nama nametnu svoje novoverstvo. Niko ne natura Halovin nikome ali je vidljiva tendencija da se Srbija pretvori u pravoslavnu džamahiriju gde će Snoško biti samoproklamovani politički komesar koji će da određuje šta ću da slavim, šta ću da obučem i kako da mislim. E pa ova žena to ne prihvata. Nu su veri učile babe i deda-Milorad, lokalni sveštenik.


Samšajn, keltsko proslavljanje žetve, kraja godišnjeg ciklusa, vreme kada priroda pada u san sličan smrti. Verovanje da je te noći granica između dva sveta najtanja i da nas tad pohode umrli preci. Praznik koji je Hrišćanstvo prisvojilo i sad pokušava da ga predstavi kao nešto što je ekskluzivno njihovo. Vera postoji mnogo duže, kult predaka je stariji od Hrišćanstva bilo koje orjentacije.

A o paganizmu nek mi ne priča narod koji iznosi hranu na groblje, pali cigaretu pokojniku ...

Pustite decu da se maskiraju, smeju, dobijaju slatkiše ... razvijaju kreativnost dubeći bundeve ... nek i trgovci zarade na budalaštinama koje prate svaki praznik ne samo ovaj.

I sećajte se predaka, onog dobrog što su učinili pa gledajte da budete bolji od njih.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz

Astra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 EmptyPon Okt 31, 2022 8:42 pm

Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Scree409
Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Scree410

Veceras mi je bilo 6 grupa djecice na vratima.....pokupili su mi sve slatkise iz kuce 🤣....a i moji su nekome

Kijara-brm and ZoxZoja like this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Halloween ( Noć veštica)   Halloween  ( Noć veštica) - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Halloween ( Noć veštica)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: ČESTITKE I POZDRAVI *PRAZNICI*PROSLAVE *SVETKOVINE * :: VERSKI I DRUGI PRAZNICI-
Skoči na: