DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI JE LJUBAV VECNA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DA LI JE LJUBAV VECNA BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DA LI JE LJUBAV VECNA

Ići dole 
+25
AstrinaKomsinica
zvezdaa
Helena Trojanska
Najda M.
jutarnja izmaglica
rouzvel
zirafa
Kijara-brm
ice and fire
svilanaasvaltu
Orhideja
determinanta
bosankaa
Krupljanka
beskraj
daca
Vangelis
Amisela
Draganna
Astra
doctorr67
Xenia
raspolozena
Muvator
dejan
29 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 8:41 pm

Kazu da kad nekog volis,volis do DA LI JE LJUBAV VECNA 419607 kraja zivota DA LI JE LJUBAV VECNA 419607 otkud onda ona "ljubav bledi godinama".dali je to stvar individue ili samo jos jedna prica o vecnim ljubavima,o jednoj pravoj ljubavi u zivotu itd.mozete li iskreno voleti samo jednom u zivotu ,dali je ljubav samo znak paznje ili ima i nesto vise srce :pless: :ljubavv:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 8:53 pm

dejan ::
Kazu da kad nekog volis,volis do [You must be registered and logged in to see this image.] kraja zivota [You must be registered and logged in to see this image.] otkud onda ona "ljubav bledi godinama".dali je to stvar individue ili samo jos jedna prica o vecnim ljubavima,o jednoj pravoj ljubavi u zivotu itd.mozete li iskreno voleti samo jednom u zivotu ,dali je ljubav samo znak paznje ili ima i nesto vise [You must be registered and logged in to see this image.]


P.S. Lepa tema.
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 8:59 pm

pa sta mislis,jos uvek pokusavam da se snadjem na forumu,samo kad udjem malo u fazon :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Muvator


Datum upisa : 29.03.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:04 pm

Kada se bude nasla tacna definicija sta je to ljubav,onda ce se valjda moci znati da li ona moze da bude vecna.Licno mislim da ljubav sa godinama bledi,a ostaje navika.A ta navika stvara novu vrstu ljubavi.Komplikovano je sve to.Jeste stvar od osobe do osobe.O voljenju samo jednom u zivotu su napisane mnoge pesme,ali praksa pokazuje da se moze voleti mnogo puta.Koliko duboko i sa kojom strascu je koja ljubav nijedna skala ne pokazuje.Svi smo mi kada smo bili mladi voleli nekoga i tada mislili da je to vecno.Prodju godine,razdvoji se i onda naidje opet neka osoba koju volimo.Treba li meriti koja je ljubav veca,ili uzivati u toj novoj ljubavi?Zivot ma kakav bio stalno nas gura napred.Ne treba se nikada vracati u proslost i ono sto smo ostavili iza sebe.Neko je izjavio da su jedino neostvarene ljubavi vecne.I ja se potpuno slazem sa tim.Jer tada mi sami odrzavamo tu slatku iluziju nepomucenosti bilo cime ruznim.
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:15 pm

U Muvatoru pazi kad sam se odusevio,kao da sam procitao svoje misli :thb: nasao si srz problema ali recimo da je ipak nesto od toga neresivo,u zavisnosti od osobe do osobe,mislim da ipak negde ima primera vecne ljubavi iako je to 1:10000000000000000000000000000000000 :citanje:
Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Muvator


Datum upisa : 29.03.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:16 pm

dejan ::
U Muvatoru pazi kad sam se odusevio,kao da sam procitao svoje misli :thb: nasao si srz problema ali recimo da je ipak nesto od toga neresivo,u zavisnosti od osobe do osobe,mislim da ipak negde ima primera vecne ljubavi iako je to 1:10000000000000000000000000000000000 :citanje:
Ima dokaza....u knjigama
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:19 pm

dejan ::
pa sta mislis,jos uvek pokusavam da se snadjem na forumu,samo kad udjem malo u fazon [You must be registered and logged in to see this image.]

Svašta mislim i o tome ću pisati. Za sada samo kratko - ljubav je nepresušna i egzistira u svakome od nas, bez obzira da li smo sami ili ne i da li je usmerena prema odredjenoj osobi ili je to samo osećaj kada smo svesni da možemo voleti.

Zna se koga sigurno volimo ceo život, a koga možda i ne. Često se kaže "Voleću te do groba" i slične otrcane fraze, što nije zasnovano na realnoj osnovi.

Ljubav može dugo da traje, može i da izbledi, ali isto tako, ona često poprimi drugu dimenziju. To su uglavnom ljubavi kada supružnici postižu harmoniju koja će trajati do kraja njihovog zajedičkog života, do njihovog postojanja.

Sve ljubavi su najveće ljubavi gledano iz perspektive svake od njih, u toku njenog trajanja kada se doseže njen vrhunac. Koja od njih je bila i najčistija, najjača, to se spozna tek na kraju. O tome sam pisala na nekoj od sličnih tema.

Uvek se voli iskreno. Sve ostalo nije ljubav.

Znak pažnje u ljubavi je sama ljubav.

[You must be registered and logged in to see this image.] A ja rekoh samo kratko.

P.S. Odlično se snalaziš na forumu. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:24 pm

Muvator ::
Kada se bude nasla tacna definicija sta je to ljubav,onda ce se valjda moci znati da li ona moze da bude vecna.Licno mislim da ljubav sa godinama bledi,a ostaje navika.A ta navika stvara novu vrstu ljubavi.

I, gde smo sada? Stara navika stvara novu ljubav, kažeš ti. Nije li onda ljubav večana?

Nema definicije, ali ima puno reči koje mogu pojasniti ljubav, ali je objasniti u svoj svojoj punoći, nikada.

Čini mi se da smo pisali o istome, na različite načine.

Citat :
Neko je izjavio da su jedino neostvarene ljubavi vecne.I ja se potpuno slazem sa tim.Jer tada mi sami odrzavamo tu slatku iluziju nepomucenosti bilo cime ruznim.

Bravo!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:28 pm

Muvator ::
Ima dokaza....u knjigama

A šta su knjige do naše "misli koje putuju". [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Muvator


Datum upisa : 29.03.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:34 pm

Da,ali ne pisemo svi knjige.Mnogi od nas ni ne citaju,a ipak znaju ponesto o ljubavi.Ajde da se slozim da je ljubav ipak vecna,samo sto ima razne metamorfoze kroz svoje bitisanje u ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:38 pm

Muvator ::
Da,ali ne pisemo svi knjige.

I ne moramo svi da pišemo, ali smo bar junaci istih. [You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Kornelija dana Pon Nov 16, 2009 9:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Muvator

Muvator


Datum upisa : 29.03.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:40 pm

Zivot pise romane,mi okrecemo stranice...
Nazad na vrh Ići dole
raspolozena

raspolozena


Godina : 53
Location : Svuda po malo
Datum upisa : 16.08.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:43 pm

Dali je ljubav vecna? DA za mene licno jeste!!!
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:47 pm

ljubav kao ljubav jE vecna,dali moze prva ljubav doziveti vecnost,dali je covek u stanju da voli od mladosti do smrti jednu osobu a da ne pozeli ili ne pomisli kako bi bilo da je probao sa bar jos nekim
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Nov 16, 2009 9:52 pm

dejan ::
..,dali moze prva ljubav doziveti vecnost,dali je covek u stanju da voli od mladosti do smrti jednu osobu a da ne pozeli ili ne pomisli kako bi bilo da je probao sa bar jos nekim

Može ako ga smrt zadesi pre nego što joj je vreme.

Ukoliko se odnosi na ljubav od kolevke pa do groba gde nas vodi prirodna smrt, onda ne.
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Nov 17, 2009 11:16 pm

nerazjesnjena dilema vidim,ipak samo nek je ljubavi nama koliko god puta,jer lepse je sa njom nego bez nje booored
Nazad na vrh Ići dole
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySre Nov 18, 2009 12:06 am

Ljubav je vecna ,nikad ne umire,samo se akteri menjaju.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySre Nov 18, 2009 12:07 am

jeste, ako mi to zelimo...
Nazad na vrh Ići dole
dejan

dejan


Godina : 45
Location : Beograd
Humor : :)))))
Datum upisa : 16.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySre Nov 18, 2009 12:15 am

Obicno zelimo,jos neznam nikoga ko se zaustavio na prvom ''akteru'',ali dokle god je pruzamo i daju nam je (mislim ljubav smehsmeh ) lepo je.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 12, 2009 3:16 am

Zar nisu ljubav Romea i Julije,Tristana i Izolde besmrtne,aktera vise nema a ljubav se cita i slusa,gleda i spominje....neke ljubavi zive i poslije smrti,a uostalom,od svake te bivse ljubavi,u nama je morao ostati neki bar mali oziljak,neki vjecni trag da je postojala,bar u sjecanju.Ona se uvijek nastavlja,nikad ne umire,nikad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 12, 2009 12:32 pm

dejan ::
Kazu da kad nekog volis,volis do [You must be registered and logged in to see this image.] kraja zivota [You must be registered and logged in to see this image.] otkud onda ona "ljubav bledi godinama".dali je to stvar individue ili samo jos jedna prica o vecnim ljubavima,o jednoj pravoj ljubavi u zivotu itd.mozete li iskreno voleti samo jednom u zivotu ,dali je ljubav samo znak paznje ili ima i nesto vise [You must be registered and logged in to see this image.]

U pravu su ... Kad nekoga voliš , voliš ga do kraja života ... I to je najljepše ... Ljubav sa godinama ne blijedi ( ako misliš na brak ) . Ili barem ne bi trebala , ukoliko ju ne ometa sebičnost , nečiji loš karakter , zanemarivanje , nasilje i sl .
Može se iskreno voljeti , do kraja života ... Naravno da može . Vjerujem da je to i cilj svakoga normlnog čovjeka ; Biti u ljubavi sa partnerom , do kraja života !
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 12, 2009 1:22 pm

Draganna ::
U pravu su ... Kad nekoga voliš , voliš ga do kraja života ... I to je najljepše ... Ljubav sa godinama ne blijedi ( ako misliš na brak ) . Ili barem ne bi trebala , ukoliko ju ne ometa sebičnost , nečiji loš karakter , zanemarivanje , nasilje i sl .

I ništa od pobrojanog ne mora biti, a ljubav može nestati iz sasvim drugih razloga, i to praksa pokazuje.

Citat :
Može se iskreno voljeti , do kraja života ... Naravno da može . Vjerujem da je to i cilj svakoga normlnog čovjeka ; Biti u ljubavi sa partnerom , do kraja života !

Svakako da je cilj da kada ulaziš u vez ili brak iz ljubavi, da poželiš i da večno traje, ali to nije uvek tako.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 12, 2009 4:46 pm

Kornelija ::
Draganna ::
U pravu su ... Kad nekoga voliš , voliš ga do kraja života ... I to je najljepše ... Ljubav sa godinama ne blijedi ( ako misliš na brak ) . Ili barem ne bi trebala , ukoliko ju ne ometa sebičnost , nečiji loš karakter , zanemarivanje , nasilje i sl .

I ništa od pobrojanog ne mora biti, a ljubav može nestati iz sasvim drugih razloga, i to praksa pokazuje.

Citat :
Može se iskreno voljeti , do kraja života ... Naravno da može . Vjerujem da je to i cilj svakoga normlnog čovjeka ; Biti u ljubavi sa partnerom , do kraja života !

Svakako da je cilj da kada ulaziš u vez ili brak iz ljubavi, da poželiš i da večno traje, ali to nije uvek tako.


Voliš komentirati tuđe komentare , međutim ponekad je to uistinu suvišno .
U svome sam postu i u svom odgovoru na postavljenu temu , bila vrlo jasna i konkretna .
Ne znam što je u mom pisanju nejasno jer svojom replikom ništa nisi pojasnila !

1. Ako ništa od onoga što sam navela ne mora biti razlog nestanku ljubavi već nešto sasvim drugo , bilo bi poželjno pojasniti što sve smatraš pod ,, sasvim druge razloge ,, koje praksa dokazuje ???

2. Na žalost nije ... Ali , na sreću većinom ipak bude !
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 12, 2009 4:59 pm

Da li je ljubav vecna?Trebalo bi da je tako,ako se u mladosti pronadje prava i snjom prozivi zivot.Ko je nasao zaista je srecan,a ko je ne nadje celog zivota oseca neku prazninu dok konacno ne shvati da je to ono sto mu nedostaje.........Prava vecna ljubav...... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Dec 14, 2009 12:33 pm

Draganna ::
Voliš komentirati tuđe komentare , međutim ponekad je to uistinu suvišno

Iskreno, obožavam voditi finu polemiku i ne vidim da je išta suvišno. Da je tako, forum bi imao ograničen vek trajanja.

Naime, za uzroke prestanka ljubavi nabrojala si loše ljudske osobine kao potencijalne faktore za prestanak ljubavi. Pri tom, nisam to isključila kao nemoguće (pisala sam: "ne mora" što ne znači da ne može)

Pojašnjenje: čovek može biti izuzetno kvalitetna osoba a da ljubav prestane i da, pri tom, bude iskren kada u njemu ljubav prema partneru počinje bledeti, dakle čak i ne čekati da se u potpunosti izgubi. Jednostavno rečeno, u dobrom čoveku je prestala ljubav prema partneru.

Citat :
2. Na žalost nije ... Ali , na sreću većinom ipak bude !

Ovde si izrazila optimistički stav koji je, nažalost, bez pokrića.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPon Dec 14, 2009 9:43 pm

Kornelija ::
Draganna ::
Voliš komentirati tuđe komentare , međutim ponekad je to uistinu suvišno

Iskreno, obožavam voditi finu polemiku i ne vidim da je išta suvišno. Da je tako, forum bi imao ograničen vek trajanja.

Naime, za uzroke prestanka ljubavi nabrojala si loše ljudske osobine kao potencijalne faktore za prestanak ljubavi. Pri tom, nisam to isključila kao nemoguće (pisala sam: "ne mora" što ne znači da ne može)

Pojašnjenje: čovek može biti izuzetno kvalitetna osoba a da ljubav prestane i da, pri tom, bude iskren kada u njemu ljubav prema partneru počinje bledeti, dakle čak i ne čekati da se u potpunosti izgubi. Jednostavno rečeno, u dobrom čoveku je prestala ljubav prema partneru.

Citat :
2. Na žalost nije ... Ali , na sreću većinom ipak bude !

Ovde si izrazila optimistički stav koji je, nažalost, bez pokrića.


Da ... Voditi finu polemiku ... Slažem se . Tomu Forum i služi . Međutim kada se komentira nečiji post , tada se važno i potruditi jasno istaknuti što se replicira i to lijepo pojasniti . Komentar na komentar ne treba biti samo sebi svrha i tek tako kako bi se nešto napisalo . Upravo ovakav kakav je tvoj u mom slučaju .

Ne moramo se slagati u mišljenjima . I to je u redu .
Poštujem tvoje mišljenje i tvoj stav , kako si ga sada pojasnila .

Ja mislim drugačije .
Mišljenja sam da ljubav prema partneru ne može tek tako nestati . Tek tako , bez razloga .
Vjerujem u ljubav , onu za zauvijek . Smatram da ljubav može prestati , al samo nečim poticana . Prestanak ljubavi , mora nečim biti izazvano . Ljubav nestaje pod određenim okolnostima i lošim ponašanjem partnera , naravno negativnim ...
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Dec 15, 2009 12:33 am

dejan ::
Kazu da kad nekog volis,volis do kraja zivota otkud onda ona "ljubav bledi godinama"

Jbg.,napada mnogo prasine... Nakupi se paucine... Hormoni promene spoljasnju politiku... I tako dalje... wc
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Dec 15, 2009 1:03 am

Draganna mi dade sad temu za razmisljanja....da li ljubav nestaje samo nedolicnim-negativnim ponasanjem partnera.Utice ali i u najljepsoj zajednici,ona nekako gubi na intenzitetu,ili je to normalan tok ljubavi,vjecne ljubavi.
Zavisno od postupaka,kazete moze da nestane....gdje je tu onda ona prava bezuslovna ljubav.
Mislim da takva ljubav postoji jedino prema djeci,jer oni i kad grijese,nasa ljubav ne blijedi,i da je prema partneru tako postojana,ne bi nikad nestala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
daca

daca


Godina : 52
Datum upisa : 12.06.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 26, 2009 8:40 pm

Takodje i ja mislim da ona prava cista i bezuslovna ljubav je prema deci. Sto se tice partnera e tu zavisi od mnogo toga ,mada mislim da nema vecne ljubavi moralo bi to da bude nesto savrseno idealno a toga nema.Asam odnos dvoje je nesto drugo tu ima ljubavi,paznje postovanja i u braku sam taj pocetak je lep , sve je idealno a posle duzeg vremena ili staza i kada dodju deca svu ljubav poklanjamo njima a izmedju partnera ostaje postovanje a bledi ona strast,zaljubljenost,ono nesto.......
Nazad na vrh Ići dole
Vangelis

Vangelis


Location : Gazimestan...
Datum upisa : 20.10.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Dec 27, 2009 5:01 pm

Jes't... Ja sam besmrtan... Evo dogurao do osamstote... wc
Nazad na vrh Ići dole
beskraj

beskraj


Godina : 47
Location : Beograd
Humor : uvek nasmejana
Datum upisa : 27.12.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Dec 29, 2009 6:55 am

Nepostoj ljubav vecna...to je po meni cista zabluda,kako gore neko od clanova je naveo ono sto je jedino vecno od ljubavi jeste ljubav prema deci.Sve ostalo je prolaznog karakera.Cak i prijateljstva u koja sam se uverila mali milion puta.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Dec 29, 2009 11:28 am

Nije vecna,kao sto beskraj rece jedina i najveca ljubav su deca,roditelji,,a sve ostalo traje dok traje.A naravno i prijateljstva ponekada ostaju bez ljubavi s kojom smo je gajili.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Mar 13, 2010 11:53 am

Jedina vjecna ljubav je roditeljska ljubav!Ostale ljubavi su neizvjesne i vremenom mogu da izblijede ili potpuno nestanu.Mnogo je slucajeva gdje dvoje provedu bracni vijek u "ljubavnoj idili",ali tome,uz ljubav,doprinose i mnoge druge stvari.

Prije par mjeseci otisla sam kod tetke i tetka na 40.godisnjicu braka.I gledam ih i razmisljam o njima...njihovom braku.Uvijek sretni,nasmijani...Svih ovih gocina nikad nisam vidjela niti jedno od njih neraspolozeno,ljuto...Znam,majka mi je pricala kolika je to ljubav bila dok su "provodadzisali".I ja sam tako prihvatila tu njihovu ljubav koja ih prati svih 40 godina braka.
Kako sam sa tetkom ostala do kasno u noc pospremajuci,zapocnem i tu temu njene 40godisnje ljubavi...
Pitam je da li i danas,nakon toliko vremena,istim zarom voli tetka.Ona me gleda...cuti par minuta i pocne...
"Volim ga,ali ne na nacin na koji sam ga voljela prvih godina braka.Covjek kada "udje" u godine,vise ne gleda na ljubav kao dok je mlad.Nasa ljubav je bila pokretac svega...Tezili smo i postízali sve sa ljubavlju.Kada smo postigli sve planirano,tj. imali produkte nase ljubavi,onda smo se okrenuli ocuvanju istog.
Sada,nakon 40 godina u nasem pogledu nema strasti sto je bilo u mladosti.U nasim pogledima razmjenjujemo zahvalnost,razumijevanje,postovanje,a to je za nas velika ljubav...Cinimo jedno drugo sretnim,tj. nasa djeca nas cine sretnim.I kada god pricamo o vremenu nase mladosti...pricu pocinjemo o velikoj ljubavi,a zavrsavamo je pricom o djeci i unucadima.Sva nasa ljubav usredotocena je na njih...na produkte nase ljubavi!
Kazu da su neke ljubavi vjecne!Vjecne su,ali niko ne prica da su razlicitog itenziteta.Najvise se voli dok se zajednickim silama bori za ostvarenje snove.Onda covjek pocne da uziva u njima,a na ljubav gleda drugim ocima."
Nakon price sa tetkom,dugo sam razmisljala o tome...uzmem jos jednom album koji smo toga dana gledali.Pocinje slikama njih dvoje...zaista se vidi velika ljubav.Na svakoj slici su zagrljni,drze se za ruke...ima i poljubaca...Rodjenje kcerke...Ona je izmedju njih.Stoje jedno do drugog i drze svoju princezu...Rodjenje sina...Pogledi vise nisu usmjerneni jedno prema drugom.Njihovi pogledi su usmjereni na djecu.Vise se i ne drze za ruke.Vise nisu zagrljeni.Na slikama nema poljubaca...Smjenjuju se slike...i u glavi vracam tetkinu pricu...Nema vise one bliskosti koju su nekada imali.
Njihova ljubav je dobila potpuno drugi pravac...Ostala je ljubav,ali ona u kojoj vlada kao prvo postovanje jednog prema drugom,uzajamno razumijevanje,zahvalnost...navika...

Ja vas ugnjavih svojom pricom,ali ova tema mi vrati sjecanje na tu noc kada sam pricala sa tetkom.
Ljubav i ako traje,pocne da blijedi ili dobije drugo znacenje...na to se ne moze uticati,niti kontrolisati.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Mar 13, 2010 12:34 pm

Kada se kaže večno, mislimo do kraja života? U manjem broju, ali postoje večne ljubavi između partnera, vremenom ta ljubav poprimi neki drugi oblik. Što se tiče večne prijateljske ljubavi, imam mnogo primera oko sebe koje potvrđuju njeno postojanje, a nadam se da sam i sama na putu da je ostvarim. Imam dve prijateljice još iz ranog detinjstva, sada smo sve preko 5 banki, još nikada među nama nije bilo ni ružnog pogleda, a kamo li neke druge negativnosti. Da čuknem vo drvo. Tri pat. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Orhideja

Orhideja


Location : u tvom srcu
Datum upisa : 22.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Mar 13, 2010 4:50 pm

bosankaa ::
Jedina vjecna ljubav je roditeljska ljubav!Ostale ljubavi su neizvjesne i vremenom mogu da izblijede ili potpuno nestanu.

Odavno nisam pročitala nešto pametnije rečeno, draga moja Bosanka ...potpuno si u pravu. Roditelj voli bezuslovno, ne tražeći ništa zauzvrat on jednostavno voli pogotovo majka ...očevi ko očevi neki su posebni a neki baš ne.

Bilo bi lijepo da je još nešto tako vječno kao majčina ljubav prema djetetu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Gost
Gost
Anonymous



DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Mar 16, 2010 12:46 pm

Jeste u svakom pogledu, samo nekada treba priznati sebi da ono što smo voleli još uvek volimo.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Mar 16, 2010 8:08 pm

Točno je da je roditeljska ljubav jedina bezuvjetna ljubav . Roditelj će svoje dijete voljeti jednakom beskrajnom količinom i jačinom , bez obzira kakvo to dijete bilo ...
Jedno je roditeljska ljubav , drugo prijateljska ljubav , teće je ljubav spram prirodi , umjetnosti .... a sasvim treće ljubav spram partneru .
A mislim da je autor teme mislio upravo na ovo posljednje ... Mislio je , je li ljubav prema partneru vječna ili blijedi s godinama ...
Naravno da može biti vječna ... i najčešće ona jest vječna . Upravo onako vječna kao što je to Bosanka napisala u svom postu iznad .
Ljubav sigurno nije nakon dvadeste godina braka onakva kao što je u prvim godinama ... Baš naprotiv ; ona je još intenzivnija i jača . Jer dvoje , postaju jedno . I jedno bez drugoga više ne mogu . I nije to navika ... već čista ljubav ...
Međutim ... ima slučajeva kada ljubav sa godinama blijedi , izblijedi i nestane zauvijek . Ona ne nestane tek tako i bez razloga . Ona nestane jer ju uguše grubosti , nepoštovanje , nebriga , neslušanje , verbalo nerazumijevanje , psihička i fizička samoća , psihofizičko nasilje i sl .
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySre Mar 17, 2010 8:30 pm

Sve je Ljubav oko nas.
Neunistiva je,ne moze da se ugasi nikada dok je zivota.
Ona druga definicija;medju parovima,na koju se najcesce misli i poredi,moze da se ugasi uvek!
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyPet Apr 02, 2010 10:47 pm

Ljubav jeste vecna,neunistiva,ali ljudi nisu dostigli taj nivo savrsenstva da u sebi zadrze tu vecnu neprolaznu ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
ice and fire
Vatra i led
ice and fire


Datum upisa : 06.04.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyUto Apr 06, 2010 2:02 am

Naravno
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Avg 29, 2010 11:41 pm

Samo znam da je roditeljska ljubav večna.Ona prava istinska.
Ljubav svog života još nisam našla,doživela.Što se vidi iz priloženoga.Sama sam.. :neznam:

Ili previše tražim/ili je obrnuto...pre će biti da sam se razočarala i maknula od svega,jer više nema tolerancije od strane partnera..Zato današnji brakovi i retko opstaju..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyČet Dec 09, 2010 8:05 pm

Prava ljubav jeste večna,pogotovu ako se prekine.
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 11, 2010 12:56 am

zirafa ::
Prava ljubav jeste večna,pogotovu ako se prekine.

Slažem se sa ovim.
Vreme može da pomogne da se više ne osećamo toliko loše i da možemo da nastavimo život, ali mislim da prava ljubav traje u nama doživotno ererere










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 68
Datum upisa : 29.03.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 11, 2010 12:47 pm

Kijara-brm ::
pre će biti da sam se razočarala i maknula od svega,jer više nema tolerancije od strane partnera..Zato današnji brakovi i retko opstaju..

Samokritika je dobra...To te samo jača.Ali dobra je do određenih granica.Moraš stvar,izvini,uzeti u svoje ruke.Valjda u tebi ima neki gen,kao u svim ženama,gen Amazonki.Mislim da sam ti dovoljno rekao.I mogu da ti kažem da su sve ljubavi slične i kada su prave i kada se raskine.Kod svih ljubavi su leptirići u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptySub Dec 11, 2010 1:06 pm

Vecna i neunistiva zasigurno i dok je vijeka i sveta bice i ljubavi...i ne dozvolite da je ikada nestane ,svi imamo udela u njoj.... ruza
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Mar 06, 2011 5:45 pm

Vecna je.


Poslednji izmenio svilanaasvaltu dana Pon Mar 07, 2011 7:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Mar 06, 2011 8:12 pm

Jeste večna...uvek je tu oko nas u različitim oblicima, bojama...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 54
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Mar 06, 2011 9:05 pm

Verujem u ljubav!!! :heart1: Mislim da je večna i da je svugde oko nas,samo je treba prepoznati. Medjutim,majčinska ljubav je neosporno prva, prava, iskrena i verna dok je nje i nas! Ljubav setre-brata je na drugom mestu,a tek onda muško-ženska ljubav. Ja ovako mislim,mada svog muža obožavam i mi smo jedno drugom sve na svetu! srce
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Mar 06, 2011 9:10 pm

Večna je prema mojim najmilijima,jer nikad me nisu izneverili,ni ja njih.
Hm,mogu da volim,ali i da ta ljubav ne bude uzvraćena.Da,volim.Uvek sam okružena ljubavi.

Samo nije uvek večna.Na žalost to pokazuje statistika razvoda,kojih je sve više:(










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 54
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA EmptyNed Mar 06, 2011 9:15 pm

Pa na žalost si u pravu,statistika pokazuje da ljubav baš i nije večna. Mene zanima gde i šta to kod ljudi klikne u glavi i više im zakletve na večnu ljubav nisu bitne? Mislim da stepen tolerancije izuzetno nizak,a svest žena je porasla(što mi je drago) i više niko nikoga ne želi da trpi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI JE LJUBAV VECNA Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI JE LJUBAV VECNA   DA LI JE LJUBAV VECNA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI JE LJUBAV VECNA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ljubavna poezija.....
» LJUBAV JE NA SIJELU (rijaliti program)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: