DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KUDA IDE SRBIJA ?

Ići dole 
+63
Thabit
ZoxZoja
Kica/Praja
el_vibrador
Mima65
Diplomirani Duduk
MadamX
Srdjan92
Blebetalo
daljinski
Danubius
Nut
Gothic
cojle
brdjanin
Lujkaa
Kijara-brm
zoran1970
pesma
lollypop
debilko
Lakota
promaja
dusicaa
Gagica78
podbarac
Samouka
montoya
AstrinaKomsinica
surčinac
Tattoo
tok tuk tok
Ja...
Bane Bumbar
Zana
Okano
ZezaM
slatkicass
emanuella
Sibila_
Zanina_kuma
doctorr67
Samhain
smile^^
neiskusan
brunolino
Lily
Only women
EAGLE
vasko1
Helena Trojanska
Smiljan01
svilanaasvaltu
rouzvel
bosankaa
sanjalica.ns
Aurora Borealis
Ivana_258
ona
sonia
zirafa
popovac
determinanta
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Mar 21, 2010 11:23 am

First topic message reminder :

Da li je Ivo Andrić bio u pravu?

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti
shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i
oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da
razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od
očigledne štete.”


Meni se sve više čini da jeste . Šta vi mislite , da li će se pojaviti neki vizionar tipa Zorana Djindjića i povesti Srbiju putem evropskih integracija , ili ćemo i dalje imati neku vrstu mešavine Miloševićevske /Koštuničine politike , pa i dalje tapkati u mestu i inatiti se sa celim svetom -na svoju štetu?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Jul 30, 2013 10:21 am

montoya ::
Samouka ::
Dominik Stros Kan savetnik u Vladi Srbije




Kako je Danasu potvrđeno u obaveštenim izvorima,t aj stručnjak iz inostranstva, za čije ime je Vučić poručio da će "biti prava bomba" jeste Dominik Stros Kan bivši direktor MMF.


Kažu.....da je čovek fin...ali nam sledi classic recycle bin....trtrr :329340: 

Kakvi smo može za predsednika da nam dodje i Mister Bin smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Jul 30, 2013 10:24 am

Samouka ::

Kakvi smo može za predsednika da nam dodje i Mister Bin smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

Da da..bio nam je tu i Obrad.Žarko....on me podseća na gsn-a BINa jarko...:rlol: :rlol: :rlol: trtrr :trava :
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Jul 30, 2013 10:38 am

Eeeeeee a šta ćemo sad sa koridorom i sa Anom Bakutom???? Ode Mrka! cccc
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Jul 30, 2013 10:51 am

Ode Mrka na Ibarsku da pečenje krka.Nije njemu do koridora, već je to samo ugostiteljska fora


Poslednji izmenio montoya dana Sre Jul 31, 2013 9:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Jul 31, 2013 12:09 pm

Srbija između svastikinog buta i kljukane dinastije


U toku je najbolji rijaliti ikada.

Dinkića i dinkićevce izbacilo. Ne, kaže Dinkić, dobra zemljo, lažu, nismo izbačeni. Ne, Dačić ne laže, nego samo SNS i SPS imaju različit stav o URS (prema predsedniku Skupštine). Ne, možda ne lažu, u kom slučaju ću ja biti najveći gubitnik, jer su ostali namireni, zavapljuje Ljajić. Ništa nije gotovo, Nikolić podržava Dačića. Ne, ništa nije gotovo, jer Vučić danas drži sveti arhijerejski glavni odbor. Ne, ne, ništa nije gotovo, jer ako ostane URS, lepa bi bila koalicija SNS i DS, obrecuje se Dačić. Ta koalicija nije moguća, ozbiljan je Todorić. Koalicija je odsvirala svoje, kažu u LDP. Ne, nije, jer ako Toma i Vučić uzmu da sviraju u diple, sa zvezdanim nebom nad njima, a moralnim zakonom u njima…

Pa, dobro, neka se i drugi odreknu (funkcija). Kako se Vučić odrekao, njega ne interesuje vlast nego samo da Srbiji bude dobro (opet predsednik Skupštine, a i šire). Knežević se stavlja Partiji na raspolaganje. Bratislav Petković zanemario poslastičarnicu. (Polu)obavešteni dnevnici pišu da je Maja (Gojković? Nikolić?) viđena, ne za Ivanjicu, nego za ministarku kulture. Reporteri svih televizija, omamljeni vremenskim promenama, a u rijaliti autfitu, strasno izveštavaju o svemu ovome, ostavljajući utisak dobro obaveštenih izvora (sa dva putića).

U Velikom bratu ima kakvih takvih pravila za izbacivanje.

U ovom nikakvih, pa je stvar utoliko napetija. Hajde da izbacimo Dinkića, jer on je odgovoran za ekonomiju, a ona gora no ikad. Ali, pošto pregovaramo sa EU, hajde da zadržimo Grubješićku, jer se upoznala sa kim treba. U policiji žandari zakazali, pa neka se i Dačić malo odrekne. Ja priznajem Vučića za suštinskog premijera, ali bih još malo da budem formalni, umilno će Dačić.

Nema veze što Ustav još  ne poznaje podelu premijera na suštinske i formalne. Nema veze što je za ekonomiju odgovorna Vlada, a ne samo jedan ministar. Nema veze što je pre samo godinu dana Dinkić bio neupitan ministar finansija, kako za formalnog, tako i za suštinskog premijera. Nema veze. Neka u Srbiji cveta hiljadu deponija, pardon, cvetova. Nema veze, neka strategija za (ko zna koju) reformu pravosuđa praznije zveči nego pravosudna kasa iz koje treba isplatiti struju, vodu, advokate po službenoj dužnosti.  Nema veze što Srbija broji preko milionitog nezaposlenog, mi, politička elita Srbije smo tako zabavni. Sa nama se nikad ništa ne zna. Mi ne priznajemo pravila nijedne jedine igre. Pa ni Velikog brata. Nema veze što imamo zakon o restituciji uključujući i republikansko uređenje, važno je da smo najzad pokopali sve već pokopane Karađorđeviće tamo gde treba, a preživelima prekoredno vratili kuće. Mi se samo zabavljamo i to preko svake mere i preko svačijih leđa (izuzev naših).

Baš kao sreski načelnik Jerotije iz „Sumnjivog lica“. Iz Centra je stigao šifrovani telegram. Ključ za šifru se zaturio ili je bar neizvesan. Zna se samo da je ključna reč za rekonstrukciju Vlade – namirenje. Sve ostalo je svastikin but, plava riba, kljukana dinastija, trt, trt, trt. Uključujući Centar, Jerotija i nevoljnog Dinkića.  


Peščanik.net, 31.07.2013.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Jul 31, 2013 12:36 pm

... počelo je klupko da se odmotava, ne znam dokle će... ja jesam demokrata po pol.opred. ali su me ovi prijatno iznenadili...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySub Avg 03, 2013 10:34 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySub Avg 03, 2013 10:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac



Datum upisa : 03.09.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySub Avg 03, 2013 11:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPon Avg 05, 2013 10:19 am

 Niko da vikne uaaaa lopovi!






E što ste krali krali ste, al` kad se pojavite na televiziji i taj lopovluk dignete na nivo vrline onda je to za najstrožu osudu.
Takve bi odmah preko „kancelarije za brze sudove“ osudio na maksimalnu kaznu zatvora.
Neki će sad da kažu da smo mi pravna država i da moramo da poštujemo pravnu proceduru i prerogative nevinosti itd.
Slažem se ali to je u zemljama koje imaju već uspostavljen sistem i u kojima je sistemski lopovluk i ne činjenje na nivou statističke greške.
Ali ovde kod nas u Srbiji je potrebna jedna brza akcija nosilaca vlasti jer ovakvo razvodnjavanje i odugovlačenje samo još više nanosi štete ovakvom ruiniranom društvu u Srbiji.
Naši „doktori“ Vučić i Dačić izgleda da su dobri dijagnostičari ali ne i praktičari koji će to stanje da poprave, pa su im zato potrebni stranci da to katastrofalno stanje i srede.
A do juče smo imali akciju „kupujmo domaće“. Šta bi sad. Jel to neko nama sugeriše da naše ne valja i da riba treba da se čisti od glave.
Ako je tako onda da idemo na glasanje i da se narod ponovo izjasni da li je za Tomu, Dačića, Vučića,Čedu itd.
Ili bi trebalo da na izbornoj listi budu i Putin, Obama, Merkel, Mugabe itd. Naš narod kaže „Tuđa ruka svrab ne češe“. Jel nas baš toliko svrbi. Jesmo li zbog lopovluka na ove grane spali.
Ima li pametnih i poštenih Srba ovde? Gde su? Uglavili svoja guzišta u neke bezbedne fotelje i pevaju „ i kad prođe sve pevaću i tad“ a pameti i stvaralačke energije nikad manje u Srbiji.
A to je sve tako zato što malo ljudi hoće da kaže istinu i većina se udvorički ponaša prema onima na vlasti.
Niko da vikne uaaaa lopovi, u politici, policiji, sudstvu, školstvu, zdravstvu, privredi, sportu, kulturi…..
Još jedni drugima dele neke nagrade i priznanja. Pa kriminal u Srbiji više nije pojavni oblik nego konstanta ponašanja.
Koji je to kvalitet razmišljanja ako nam deca varaju na testovima, studenti kupuju diplome, profesori, lekari, državni službenici primaju mito, šta reći o tenderima i neizgrađenim putevima.
Šta reći o zemlji u kojoj ti je prva misao kako da stekneš nešto što ti ne pripada pravdajući se time što je neko drugi to već uradio.
Kakve mi primere biramo za svoja opravdanja. Da li je sistem negativnog poređenja ono što je potrebno većini ovog naroda.
Da li su nam baš svi drugi narodi neprijatelji i koliko te „Don Kihotovske“ borbe mi još možemo da vodimo.
Svestan sam činjenice da je mnogo Srpske krvi proliveno kroz vekove na ovim prostorima, ali da li se krv samo krvlju briše. Da li je to u duhu naše pravoslavne vere ili smo, kao što neki hoće da dokažu, na nivou Luke Dukađina.
Znamo li da pravimo razliku između dobra i zla ili su nam i za to političari krivi. Koliko ćemo morati još nacionalističkih govana da pojedemo da bi shvatili da smo mi Srbi zbog toga što je naša vera a ne ono što mi mislimo da jesmo.
Sve ovo su samo delovi naših problema. E sad ako dozvolimo da nam te naše probleme rešavaju stranci postavlja se pitanje kako ostati svoj posle tih „popravki“ i da li ćemo i kada saznati kada više nismo „pokvareni“.

Ima dve lepe mudrosti koje mi priliče ovom našem vremenu. A to su „ Pali smo ako smo padu bili skloni“  Branka Miljkovića i Ničeova „ Što nas ne ubije to nas ojača“.
Šta je interes nekog stranca da naš pad zaustavlja? Ovi naši kažu pare. Ja kažem ima i većih para i interesa. Da li su nas već toliko ubili da više mi sami ne možemo da ojačamo.
Ja kažem nisu. Samo moramo da shvatimo da kvalitet promene nije u kompromisu Dačića i Vučića o njihovom trenutnom nenapadanju i čuvanju svojih partija, nego je kvalitet u pronalaženju novih stručnih i neopterećenih domaćih stručnjaka.
Kada kažem neopterećenih mislim na ljude koji nisu stranci i koji nisu ukaljali svoje ime u ovim postkomunističkim vremenima. Takvih je na svetu veoma malo pa bi zato i trud ovih naših političara bio ogroman jer treba takvog čoveka i animirati i „prevariti“ da uđe u ovakvu žabokrečinu kakva je danas politička i privredna situacija u zemlji.
Pored toga ove u udobnim foteljama dobro protresti i naterati ih da počnu da rade u interesu zemlje a ne samo sebe i svojih porodica.
Samo tako možemo da uspostavimo naš sistem i dođemo do kvalitetne promene.
NikakavKan koji će da se meri sa veličinom Ganguline potencije nam neće pomoći jer već na početku igrači će srušiti tranera.
Pa i kad srce presadite čoveku šanse da telo to prihvati su 50-50%. Ako ste baš toliki kockari onda su po meni izbori najbolji pokazatelj jer ulog je i naš. Tako ćete i tu mržnju koja se vidi između vaših „jedinstvenih“ partija bar isterati na čistac i prekratiti svima muke.
Ovako samo ponavljate greške Demokratske stranke koja nam se zbog tih neprirodnih ideja za Srpski narod i popela na vrh glave, pa smo ih vašim izborom  smestili na njima prikladniju „glavu“ i bar za trenutak dali nadu sebi da je promena na bolje moguća.
Ne uništavajte i ne potcenjujte Srpsku inteligenciju jer mi možda jesmo glupi ali ne baš toliko da nas i vi povučete za nos.
 Prekrajaće nam zemlju uzduž i popreko, izbrisaće nam granicu za koju smo se žrtvoval
Veličanstveni General Živojin Mišić u razgovoru sa prestolonaslednikom uoči stvaranja Kraljevine SHS
Iz knjige Miće Živojinovića „Život pretočen u pamćenje“2004
Živojine Mišiću, kada ćete se odljutiti? Dokle ćete biti ljuti na mene, vašeg kralja?
- Vaše visočanstvo, neumesno je da sebe proglašavate kraljem pored živog kralja, valjda se i princ Đorđe za nešto pita?
- Živojine sedite! Nemojte, molim Vas opet da počinjete, sedite i slušajte. Ima razlike između vašeg, dobro i mog, gledišta na „ujedinjenje“ srpskih zemalja, od onog koje zagovaraju i podržavaju Pariz, London, Rim… Oni hoće da u zajedničku državu sa Srbijom gurnu i Hrvatsku i Sloveniju. Dakle Evropa želi da stvori Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca po svaku cenu, jer joj se čini da će zajednička država Slovena biti najbolje rešenje za mir na Balkanu.
- Visočanstvo, zašto da nam Evropa kroji državu?! Kad neko nešto od nas pravi, sutra će uzeti za pravo da to i rasturi. Kad ti neko nešto da, kad-tad će tražiti da mu to platiš. I to sa kamatom na interes! U državnim poslovima niko ništa ne dariva a da pritom ne misli na uzdarje! Danas dar, sutra dar-mar!!! Ako danas dozvolimo da nam Evropa skroji državu kako ona hoće, dok smo živi uzimaće nam meru po svojoj želji, po svojoj potrebi i zadovoljstvu!!! Oni će biti planeri, a mi graditelji i rušitelji. Prekrajaće nam zemlju uzduž i popreko, izbrisaće nam granicu za koju smo se žrtvovali!!! Nikad neće biti gde joj je mesto i gde je bogu milo i narodu drago!!! Srpska granica u toj veštačkoj tvorevini biće u rukama Sotone! I Sotona će, dok je sveta i veka, ispitivati našu izdržljivost i meriti našu snagu! Na njoj će ceniti koliko možemo, smemo i umemo!!! To neće biti srpska granica nego srpska jadnica!!! To nije naša država, država ujedinjenja srpskih zemalja za koju se borimo, trpimo, patimo i stradamo!!!
A kada je na „pritisak“ velikih sila da se Srbija ujedini sa vekovnim neprijateljima srpskog naroda, prestolonaslednik Aleksandar je, pred generalima, govorio o velikoj „pomoći“ i „priznanjima“ koja su data Srbiji kroz obećanja od saveznika. Mišić je uzdahnuo:
- Dao Bog, Vaše Veličanstvo, da ja dočekam da sa srpskim narodom, tumaram balkanskom pomrčinom tražeći obećano, a ne spominjući izgubljeno!!!
(Vestinet.rs)

Dragomir Bilić
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPon Avg 05, 2013 1:35 pm

... kad malo bolje razmislim, boli me kurac gde će...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPon Avg 05, 2013 2:05 pm

John Doe ::
... kad malo bolje razmislim, boli me kurac gde će...

rasta

Šteta za Srbiju smehsmeh :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Avg 06, 2013 6:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 07, 2013 8:40 am

OTKRIVAMO: Mića Megatrend ministar prosvete?

Socijalisti razmišljaju o tome da u jedan od tri najvažnija resora postave vlasnika privatnog fakulteta Miću Jovanovića; Jovanović je veliki prijatelj SPS i dobar sa svim strujama BEOGRAD - Socijalisti razmišljaju da li da za novog ministra prosvete postave dugogodišnjeg prijatelja partije, vlasnika privatnog fakulteta Megatrend Miću Jovanovića, saznaje Kurir.


 
Iako je ovo još na nivou ideje, izvor našeg lista iz SPS tvrdi da je Jovanović dobar izbor jer uživa podršku svih struja u SPS. - Vrh stranke još nije prelomio ko će biti novi ministri, vaga se među kandidatima, ali Jovanović je zasad možda najbolje rešenje za ministra obrazovanja, ukoliko taj resor ostane SPS. Vlasnik Megatrenda je dugogodišnji prijatelj s čelnim ljudima stranke, vole ga u SPS - kaže izvor Kurira.

Ceo tekst: [You must be registered and logged in to see this link.]

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 900975


Onda bi trebalo Vesnu Rivas postaviti za ministarku kulture a Staniju ili Ekrema za ministarstvo vere. Što da ne?
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 07, 2013 10:02 am

Ako stvarno ovaj Mica Megatrend postane Ministar prosvete onda ce svi politicari koji su na vlasti da dobiju razne diplome a mnogi od njih verovatno i Doktorate...Pre izvesnog vremena Mrkonjic pocepa svoju diplomu sto je dobio od njega i baci je raskomadanu...Katastrofa kojim putem ide Srbija.krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 07, 2013 10:37 am

Samouka ::
John Doe ::
... kad malo bolje razmislim, boli me kurac gde će...

rasta

Šteta za Srbiju smehsmeh :rlol: 


... u svakom slučaju, ni ti, ni ja ne odlučujemo o tome... osim, ako ne uzmemo puške u ruke... mis'iiiim, svakako sam republikanac... autonomaštvo je prevaziđeno...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 07, 2013 11:56 am

Nije sve u pušci, nešto je i u pištolju, koliko se ja sećam predavanja iz poznavanja prirode i društva.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 08, 2013 10:56 am

Vozi Miškooo

Prva, udarna vest jutros : „Obezbeđenje Skupštine Beograda slomilo nos desetogodišnjoj devojčici!“ ... I ovde stajem... Nije dovoljno objašnjeno zašto se organizovao protest... Naslućuje se da je u pitanju sirotinja i beda... Pitam se kuda i kako dalje kada na vratima iza kojih bi trebalo da stanuje Pravda stoje „heroji“ koji udaraju decu... Znači li to da deca nemaju pravo glasa, da kažu da su gladna, da kažu da im je teško, da žele da uđu u Evropu koja nema alternativu, kao psihofizičke zdrave udarne snage...

Sa druge strane najavljuje se dovođenje stranih stručnjaka u vladu za resor za ekonomije...

Znači postajemo kolonija tuto kompleto... Više se i ne krije ta Istina pomoću koje ćemo da stignemo do te iste Evrope u kojoj je izglasan zakon da „Pravo na vodu nije ljudsko pravo“... A onda kao šlag na torti „Srbija će, kako stvari sada stoje, biti jedina zemlja koja je pristala da svoje glavno nacionalno bogatstvo strancima prodaje i pre ulaska u EU!“...

Znači počinju igre bez granica... i još stoji podatak u novinama za koji niko nije dao demanti „15 evra je cena po kojoj se privatizovao hektar, 15.000 evra sada košta hektar oranica“, za to vreme se rijaliti šou nastavlja...I kao zaprška u klin-čorbu komentar na sve ovo, citiram „Koliko smo pametni vidi se u poslednjih 50 godina , tonemo sve dublje ( ako postoji dublje ), ljudi koji nemaju kucu, zemlju obicno nazivamo beskucnicima a mi smo bas na dobrom putu da postanemo isti“...

Čitam dalje... Kolo sreće se okreće...“ Ministar prosvete dao novac Megatrendu za istraživanja i projekte, a gazda Megatrenda mu povećao platu za 100.000 dinara“.. Onda dolazi do rotiranja „kadrova“... Vlasnik tog istog akreditovanog nazovifakulteta postaje ministar a odlazećeg ministra boli uvo za sve...

I dok je u Srbiji danas 40 stepeni malo ko misli o „problemu Zajače koji je veliki i traje godinama i bilo je konstatovano povećanje koncentracije olova kod dece“...
I za kraj današnjeg isčitavanja vesti....„Nalazimo se u ogromnom autu koji juri prema zidu, a svi se svađaju oko toga gde će ko sedeti“ napisao je David Suzuki...
I šta dalje... Ništa... Pritisni gas... „ Vozi Miškoo“
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 08, 2013 12:31 pm

Samouka ::

„Nalazimo se u ogromnom autu koji juri prema zidu, a svi se svađaju oko toga gde će ko sedeti“ napisao je David Suzuki...

Znaš li puško kad si pištolj bila?cyclops 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 08, 2013 12:37 pm

A ja sto cu, ali sa kime cu?
malo rukah, malena i snaga,
jedna slamka medju vihorove,
sirak tuzni bez nigdje nikoga!
Moje pleme snom mrtvijem spava,
Suza moja nema roditelja,
Nada mnom je nebo zatvoreno,
Ne prima mi placa ni molitve;
U ad mi se svijet pretvorio,
A svi ljudi pakleni duhovi.
Crni dane, a crna sudbino!
O kukavno Srpstvo ugaseno,
Zla nadzivjeh tvoja svakolika,
A s najgorim hocu da se borim!


...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPon Avg 12, 2013 10:23 am

Malo, malo pa mi na pamet padne desetogodisnja devojcica Tamara Dzolic kojoj je polomljen nos tokom protesta. Sta bi se desilo u npr Nemackoj, Grckoj ili sl da se to tamo desilo. Jesmo li mi normalni svi redom kad ovako cutimo nad tim? Ili je mozda fora sto je to dete, dete izbeglice pa "nema veze".Ima li vise smisla i nas kukavicluk i bahatost ovih na vlasti? Sta je ovo i na sta ovo sve lici ? Sutra ce neka budala u ovakvoj situaciji opet izraziti zaljenje zbog pasa lutalica u zemlji u kojoj se deci lome nosevi. Gospode pomiluj !
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Avg 13, 2013 9:49 am

Све већи број Срба нема да плати казну, па иде у затвор!

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Један дан у затвору износи 1500 динара. Број замена казни константно расте, па је тако у Београду, у 2011. износио 12.324, а прошле године 14.309.
Случај Драгана Стаина, који је требало да новчану казну замени затворском, отворио је питање броја људи који се због многих околности одлучују да иду у затвор уместо да плате новчану казну. Велика беда и катастрофална финансијска ситуација становништва, довела је да се број оваквих осуђеника нон стоп повећава.
Статистика показује да све већи број Срба иде добровољно у затвор, јер једноставно, нема одакле да плати судску казну.
Према подацима из Прекршајног суда у Београду, у првом тромесечју ове године наплаћено је 1.756 казни, док је 5.059 преиначено у затворске. Од тога, највише је саобраћајних прекршаја, где је 3.780 људи за само пет месеци одлучило да држави не да ни динара. Од тога, 1.381 је заиста и завршио иза решетака, док остали или чекају извршење или су се предомислили кад им је стигао налог полиције да се јаве на капију завода у Падинској скели.

Број замена казни константно расте, па је тако у Београду, у 2011. износио 12.324, а прошле године 14.309.
Према речима Зоране Вучићевић из Управе за извршење кривичних санкција, дан у затвору износи 1500 динара, а поступање са овим затвореницима је идентичан као и са осталим.

- Један дан у затвору износи 1500 динара. У 95 одсто случајева, овакви затвореници су “прекршајци”, а опхођење према оваквим затвореницима је исто као и у другима. Уколико изразе жељу за радом, они се, у зависности од Казнено – поправног завода и могућности који су у њему, шаљу на рад. То зависи искључиво од њих. Пошто се ради о лицима који издржавају временски мале казне, већина њих се опредељује за неке од послова за које није потребна посебна вештина, односно занатско умеће, јер се једноставно не исплати да у затворима уче занат јер излазе у кратком року – истиче она.
Међутим, постоје и примери када лица нису отишла у затвор, већ су своју казну “одслужила” у некој од градских предузећа.
Александар Илић, портпарол Вишег прекршајног суда у Београду, наводи пример осуђеника који је пре два месеца био искрен на суђењу и који је своју казни одслужио у ЈП “Ада циганлија”.

- Београђанин Н.Р. је први држављанин Р. Србије који казну рада у јавном интересу издржао по пресуди Прекршајног суда. Он је управљао моторним возилом у стању средње алкохолисаности са 0,75‰ алкохола у крви, па му је након утврђене кривице судија београдског прекршајног суда Сунчица Савић изрекла пресуду којом је првобитно био осуђен на новчану казну од 8.000 динара, али је грађанин Н.Р. затражио да му се новчана санкција замени алтернативном санкцијом, односно казном рада у јавном интересу, па је прошлог месеца био упућен на рад у ЈП ”Ада Циганлија”, где је своју казну и одрадио – истиче Илић и напомиње да ће осуђеници који се не крију и покажу иницијативу пред судом за овакав вид земене казне,  имати исту могућност и у будућности.
Вршилац функције председника Вишег прекршајног суда Зоран Пашалић то потврђује и напомиње да нема потребе да се осуђена лица крију, већ да уколико немају новац да плате, могу да предложе да у неком јавном предузећу “одслуже” казну.
- Ретки су примери одговорних грађана, који знају да су погрешили, да су ухваћени у прекршају и правноснажном пресудом осуђени, али да истовремено показују свест о свом друштвено штетном поступању, да избегавају плаћање новчане казне, да ризикују да им се новчана казна замени у казну затвора, па да се онда крију и од полиције у нади да ће наступити застарење. Због тога ће онима који услед тешке економске ситуације сами предложе суду да им новчану санкцију замени казном рада у јавном интересу, то убудуће и бити омогућено – изјавио је Пашалић.


Suuuuuuuuuuper. Taman smo renovirali zatvore. Bolje je u zatvoru nego u bolnici. Ša me gabri.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 14, 2013 1:18 pm

Даница Драшковић нови министар правде?!


БЕОГРАД-Реконструкција Владе републике Србије требало би да буде окончана до краја овог месеца а у јавности се већ увелико лицитира са именима будућих министара који ће заменити своје одлазеће колеге. Најновије име које се јуче појавило на неким порталим и друштвеним мрежама јесте Даница Драшковић, супруга лидера СПО Вука Драшковића, која би на месту министра правде могла да замени Николу Селаковића!






Објављено: 13. август 2013, 10:40
Актуелно / Политика |
Даница Драшковић нови министар правде?!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Get a button!
ИЗВОР: ПРАВДА
БЕОГРАД-Реконструкција Владе републике Србије требало би да буде окончана до краја овог месеца а у јавности се већ увелико лицитира са именима будућих министара који ће заменити своје одлазеће колеге. Најновије име које се јуче појавило на неким порталим и друштвеним мрежама јесте Даница Драшковић, супруга лидера СПО Вука Драшковића, која би на месту министра правде могла да замени Николу Селаковића!
[You must be registered and logged in to see this image.]Да би оваква комбинација уопште била реална нопходно је испунити два услова, да Никола Селаковић преузме вођење Министарства за европске интеграције ( што се већ у јавности и наговештава) и други (мање вероватан услов), да Српски покрет обнове званично подржи Владу и постане део владајуће коалиције уместо Динкићевог УРС-а.
У случају да СПО уђе у Владу, имао би једно миниостарско место а Српски покрет обнове би према спекулацијама у јавности, тражио место министра првде за Даницу Драшковић.
Даница Драшковић, иначе правник по струци и некадашњи судија, у последње време се помињала као члан управног одбора Нафтне Индустрије Србије (НИС)  али је током ове године разрешена са те функције.


Dana za ministarku pravde (penzionerka), Maja Gojković za ministarku kulture, neki picopevac iz SAD za finansije i gle.. kurca na biciklu....


Izvinjavam se na prostakluku, ovaj rečnik koristim umesto ranisana. Tj. kad mi se povraća.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 14, 2013 1:21 pm

krsti se ..bože pomozi ,sad smo ga ugasili definitivno..moli moli moli
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptySre Avg 14, 2013 1:25 pm

promaja ::
krsti se ..bože pomozi ,sad smo ga ugasili definitivno..moli moli moli
 I ja mislim, nego me svrbi ova sinova bejzbol palica pa.. možda je vreme da se krene u šetnju sa njom.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Avg 18, 2013 8:47 am

promaja ::
krsti se ..bože pomozi ,sad smo ga ugasili definitivno..moli moli moli
[You must be registered and logged in to see this image.]
Mesečno za hranu damo 40.000 dinara

link 

....a to je više od prosečne plate u Srbiji .
A gde su komunalije ,odevanje ,i druge osnovne stvari?
Postali smo Engleska u predprošlom veku -zaradiš toliko da preživiš ,a i to većinom "na dug" (kartice ,krediti ,"dozvoljeni minus" )
Ili kako se ono kaže...premalo za život ,previše za umiranje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Avg 18, 2013 9:12 am

Mene mnogo vise brine Kriminal,Korupcija i velika Birokratija na svakom koraku kod nas, koja nikako ne moze da se iskoreni.Nisu najgori Politicari oni dovedu nekog Stranca prodaju mu neku propalu fabriku za 1€ i uzmu od njega proviziju neko Milionce za uslugu,tako su mnogi radili i mogu da se zakunu da nisu krali i uzimali novac od svog naroda. Ali ovi bivsi Komunisti koji su se pritajili i kamuflirali na raznim polozajima po svim strukturama naseg drustva e oni su najgori.Ne mozes ni jedan obican papir da izvadis u Opstinu da ti neko ne trazi novac i ucenjuje isto tako je i Zdravstvu, Policiji, Poreskoj Upravi.:durise3:
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 22, 2013 10:48 pm

Pazi ti jbte , tol'ke skole zavrsiti, uciti dan -noc, ma sta sve ne i onda ti ekonomski program bude "Moramo stezati kaiseve". Ma ajde !!!!!!E pa nevidjeni ekspert ! Narodu u kojem se vrse svaki dan samoubistva iz ocaja, koji je pokraden , bombardovan itd a pri tome se nalazi na plodnom tlu, plovnim rekama,rudom bogatom zemljistu itd, vajni ekspert dosao sa idejom da nam steze kaiseve . Oko cega bre vise ? Jel oko vrata ili oko ku.ca ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 8:46 am

Samouka ::
Pazi ti jbte , tol'ke skole zavrsiti, uciti dan -noc, ma sta sve ne i onda ti ekonomski program bude "Moramo stezati kaiseve". Ma ajde !!!!!!E pa nevidjeni ekspert ! Narodu u kojem se vrse svaki dan samoubistva iz ocaja, koji je pokraden , bombardovan itd a pri tome se nalazi na plodnom tlu, plovnim rekama,rudom bogatom zemljistu itd, vajni ekspert dosao sa idejom da nam steze kaiseve . Oko cega bre vise ? Jel oko vrata ili oko  ku.ca ?
Davno, tamo neke 88-me ili 89-te, na jednoj tribini o bujanju nacionalizma u Jugoslaviji, jedan dečkić postavi onako pitanje-zaključak našem poznatom, sada pokojnim, književniku ''Dok su ovi sa zapada meso trgali rukama i jeli kao psi mi smo imali zlatni escajg ...'' , i dobi odgovor 'Da poštovani mladi prijatelju lepo ste primetili da su oni i tada i danas jedu meso, a mi smo i tada zlatnim escajgom jeli govna kao što ih i dan danas jedemo'' ...

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 10:19 am

Dobitnik Oktobarske nagrade živi tri godine bez vode i struje

KRALJEVO - Ivan Rajović, dugogodišnji novinar „Ibarskih novosti”, autor na desetine zbirki pesama i kniga poezije, dobitnik brojnih nagrada, među kojima u dva navrata i Oktobarske nagrade Grada Kraljeva, već tri godine nema struju i vodu jer su mu isključeni zbog duga.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Koliko je ovaj stvaralac u teškom stanju, svedoči i činjenica da nema ni za hranu.
Rajović je najvredniju i najprestižniju Oktobarsku nagradu koja se dodeljuje najzaslužnijim Kraljevčanima po drugi put dobio pre dve godine dok je noći već uveliko provodio sa porodicom pod svećom i bez vode u kući.
 
Nada se da će dobiti penziju


- Nisam nikada razmišljao da se recimo spaljujem ili štrajkujem glađu ispred opštine, mada mi ovo drugo ne bi ni palo teško, jer inače gladujem. Zdravlje me, na sreću, još dobro služi. Ostalo mi jedino da se nadam da ću uskoro dobiti nekakvu penziju - kaže Rajović, kojem do starosne penzije nedostaje još osam godina.
- Već tri godine živim bez struje, vode, bilo kakvih primanja i svega ostalog što život čini, a još sam živ - kaže Ivan Rajović, dok nožićem odseca deo jabuke koju je tog jutra pokupio ispod drveta, kako bi doručkovao.
 
Rajovićev sunovrat krenuo je pre pet godina nakon privatizacije “Ibarskih novosti” kada je ostao bez posla. Osim što je bio novinar ovog kraljevačkog nedeljnika dobrih 30 godina, u nekoliko navrata ga je i uređivao, ali radio i kao zamenik direktora ove medijske kuće. Bio je i dopisnik beogradskih listova “Naša Borba” i “Danas”, napisao hiljade tekstova, ali i objavio 15 zbirki pesama.
 
Rajovićeva knjiga poezije “Psi će vladati svetom” iz 1982. godine, u izdanju “Pegaza”, bila je prva izdata van Kraljeva. U to vreme postao je jedan od pokretača kulturnog uzdizanja Kraljeva, za šta je dobio Oktobarsku nagradu Grada Kraljeva. Ali, ni prilikom dodele nagrade niko se nije zapitao kako Rajović živi. Struja i voda su mu isključeni, jer nije imao novca da plati račune.
 
- Aplaudirali su mi, ali ja sam ćutao. Nisam hteo ništa da kažem. Nagradu sam dobio za, kako piše na diplomi, “nemerljiv doprinos kulturi”, a moja dva sina, supruga i ja dnevno pojedemo tri-četiri jaja i po četvrtinu hleba. Priznajem, gladan sam neprekidno. Mogli su da me pošalju u penziju. Bilo kakvu, privremenu, invalidsku ili da dobijem nacionalnu. Bruka i sramota za Kraljevo, kome sam dao ceo svoj život - priča Rajović, koji danas za struju duguje oko 350.000 i za vodu oko 100.000 dinara.
 
Živi u oronuloj kućici staroj skoro 60 godina sa suprugom Vericom i sinovima Borkom i Igorom. Jedini stalni posao ima supruga, što nije dovoljno ni za preživljavanje.
 
- Kuvamo na plin, uveče gori sveća, a vodu donosimo u kantama. Donosili su mi iz Crvenog krsta nekoliko puta pakete sa hranom i ličnom higijenom. Ali kada su počeli da mi donese odeću i obuću, sinovi su me upitali: “Tata, da li si ti ovo zaslužio?” Nisam znao da li da zaplačem od tuge ili smeha.



Tako je Srbijo , jebo te Ekrem, Stanija, Ceca, Jeca i ostala bagra!!!! Crkni već jednom da se ne raspadaš živa!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 2:23 pm

Odlučli da sačuvaju hrast.
Znači, Vučić prihvatio palanački mentalitet kako ga je nazvao.
I sve prlazi bez objašnjenja.
Sramota.
Kako to palanački mentalitet, ismejavanje, a ipak nema seče.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 9:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


smehsmeh :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPet Avg 30, 2013 10:23 am

Naslov sa kraja 90 tih ? Ma jokkkkk.....današnje novine .

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Zemunski sistem ",ništa se nije promenilo . Korumpirana policija ,sudije ,tužilaštvo u službi organizovanog kriminala . Sve je isto ,samo "njega" nema .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyPet Avg 30, 2013 10:46 am

Ja se nadam da će Srbija ponovo na ulicu a ne po fejsu i forumima da se kuLči!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Sep 08, 2013 8:49 am

Francuzi za sat zarade ono što mi za dva dana

Poražavajuća statistika u Srbiji

[You must be registered and logged in to see this image.] Dok zaposleni u Francuskoj za sat zaradi prosečno 34 evra, u Srbiji njegov kolega na toliko para može da račune tek posle više od 15 časova, pišu Novosti. Gotovo dva radna dana. Da bi sustigli radnika u Nemačkoj, koji za 60 minuta obezbedi sebi 30 evra, na poslu moramo da „otkucamo“ bar 13 sati. To važi samo za one sa prosečnom platom, a takvih je u Srbiji sve manje.

Poređenje sa zaradama za dve trećine zaposlenih koji u koverti dobiju manje od proseka, previše je bolno. Oni sa posla kući odnesu tek oko 25.000 dinara mesečno. Njihov sat košta tek 1,3 evra. Tako se srpski radnik svrstao među najmanje plaćene na Starom kontinentu.

Sat rada u Evropskoj uniji staje od 3,9 do 39 evra, u zavisnosti od toga da li je reč o Bugarskoj ili Švedskoj, članicama EU. Razlike u evropskim platama izraženije su i od razlika u nacionalnom bogatstvu. Radnik u Evropi, u proseku, košta oko 23 evra, dok je u osam zemalja nekadašnjeg istočnog bloka satnica ispod 10 evra.

U Češkoj, tako, radna satnica iznosi 10 evra, Hrvatskoj 8,7 evra, BiH 3,5 evra, Rumuniji 4,4 evra, dok je u Srbiji od 2,2 evra upola niža.

- Srpski radnik je, nažalost, među najmanje plaćenim radnicima, ne samo u Evropi, nego i u svetu - kaže, za „Novosti“, Ranka Savić, predsednica Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata ASNS. - Prosečna neto zarada, bez poreza i doprinosa u Srbiji je 44.182 dinara, a 60.896 dinara bruto. Iz toga proizlazi da srpski radnik po radnom satu radi za 251 dinar ili 2,2 evra.

U Uniji poslodavaca kažu da smo pri evropskom dnu što se tiče radnog sata. Dragoljub Rajić, predsednik Unije poslodavaca, ukazuje da spadamo u osam zemalja sa najnižom satnicom u Evropi. Uprkos tome, investitori nas zaobilaze.

- Razlog zašto je investitora još malo je u tome što investitori prvo gledaju koliki je nivo zaštite privatne svojine u određenoj zemlji, zatim koliko brzo njihova investicija može da se realizuje i da li mogu da jasno predvide troškove te investicije - kaže Rajić. - To sve u Srbiji još je sporo i nepredvidivo zbog zamršene birokratije i različitih skrivenih poreza, nejasne pravne regulative, zastarelog zakona o radu, lošeg Zakona o planiranju i izgradnji, problema sa Katastrom nepokretnosti.

Tek posle svega ovoga, dodaje Rajić, investitori gledaju koliki je prosečni radni sat za datu državu i da li država daje neke subvencije uz investiciju.

Naš loš položaj još više je pogoršan padom Srbije na listi konkurentnosti Svetske banke na 101. mesto. To znači da je Srbija trenutno po uslovima poslovanja među poslednjima u Evropi. Ovu listu gledaju svi ozbiljni investitori u svetu koji se odlučuju da plasiraju sredstva u neku zemlju.

- KiM je ispred nas po zaradama u državnoj upravi, zdravstvu i obrazovanju ali ne objavljuju plate u privatnom sektoru i po delatnostima, kao ni Albanija - kaže ekonomista Miroslav Zdravković. - U odnosu na našu bruto platu, pošto Kinezi dobijaju bruto pa sami sebi uplaćuju šta treba, Kina krajem ove ili početkom iduće godine premašuje Srbiju, a Peking i Šangaj su već daleko iznad naših plata.

Razlike u zaradama na Starom kontinetu još su uočljivije kada se „pretvore“ u proizvode. Sa prosečnom zaradom od 390 evra, građanin Srbije morao bi da radi 13 godina da bi kupio stan od 50 kvadrata. Naravno, pod uslovom da celu zaradu sklanja sa strane i ne potroši ni jedan jedini dinar. Za svoj dom, prosečan radnik naše zemlje mora da radi tri puta duže od Nemca i dva puta duže od Slovenca.

U deželi zarađuju oko 1.000 evra, a kvadrat se u proseku nudi za 1.500 evra. Tako za stan od 50 kvadrata on mora da radi 6,2 godine. Kada bi Nemac svoju platu čuvao 5,5 godina, mogao bi da kupi isti stan, iako njegova cena dostiže 100.000 evra. Jer, prosek mu je 1.500 evra mesečno.

Za automobil vredan 14.000 evra, radnik u Srbiji morao bi da štedi čitavu zaradu tri godine. Slovenac mnogo lakše dolazi do limuzine. Od istog četvorotočkaša deli ga samo 14 meseci i 15 dana. Radniku Nemačke za automobile iste vrednosti bilo bi dovoljno devet meseci i 20 dana.

Istraživanje Unije poslodavaca pokazuje da je malo radnika u Srbiji koji rade puno radno vreme, odnosno osam sati. Takvih je tek 9,4 odsto. Na uzorku od 242 kompanije u kojima radi skoro 15.000 ljudi, istraživanje je pokazalo da oko 17,4 odsto zaposlenih efektivno radi pet sati, 16,5 odsto svega tri sata dnevno, a 1,2 odsto njih efektivno je angažovano manje od jednog sata. U domaćim kompanijama 23,2 odsto radnika koristi pauzu dužu od jednog sata, a 22,9 odsto odmara se 30 minuta. Za godinu










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Sep 08, 2013 11:20 am




Pa na farmu smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Sep 10, 2013 8:05 am

Rekonstruisaše li ti se opanci
Nadežda Milenković | 09/09/2013

[You must be registered and logged in to see this image.]


Besomučno višemesečno promovisanje rekonstrukcije Vlade najzad se isplatilo i donelo uspeh. Ne mislim na uspeh rekonstrukcije, jer ne samo da nisu izbačeni svi koji su to zaslužili (sam Vučić je priznao da za to nije bilo snage i hrabrosti), nego smo dobili i neke koji nam ne trebaju. Nije baš montipajtonovsko ministarstvo smešnog hoda, ali jeste ministar za Kosovo (i Metohiju). Doduše, ako smo dobili ministra za EU nad kojom takođe nemamo ingerencije… Uostalom, kad bismo imali ministre samo za ono što imamo, onda nam ne bi bio potreban ni ministar finansija, zar ne?

Mislim na uspeh koji je postigao sam pojam: Rekonstrukcija.

Posle reči ”vampir” nad kojom nam je priznato autorstvo, sada možemo da se pohvalimo da smo, mada inače kuburimo sa izvozom, uspeli da izvezemo i rekonstrukciju. Rekonstrukcija je postala trend. I to svetski trend.

Vuk Jeremić, na kraju svog mandata, traži rekonstrukciju Generalne skupštine UN jer bez toga, a naročito bez njega, to telo (ne Jeremićevo nego Generalna skupština), neće biti lider 21. veka.

Obama bi da bombama rekonstruiše Siriju, čim mu to odobri makar Kongres, pošto su ga svi drugi, i UN i EU i NATO i Englezi, a naročito Rusi, odbili.

Putin rekonstruiše zakone ne bi li, na veliku radost njihovih ”Naših” i ogromnu zavist naših ”Naših”, potpuno ukinuo LGBT populaciju.

U Vukovaru čekićem rekonstruišu novopostavljene table sa ćirilicom.

Šešelju je odobrena rekonstrukcija sudskog veća. Samo mesec dana pre izricanja presude izbačen je jedini sudija koji je ukazao na nepoštovanje prava.

I tako, u samo desetak dana, Vuk Jeremić bi da rekonstruiše UN koje Obami nisu dale dozvolu da rekonstruiše Siriju jer to ne dozvoljavaju Rusi koji rekonstruišu LGBT populaciju što bi, samo da imaju neku vlast uradili i ”Naši” koji se kunu u ćirilicu koju neki ”njihovi” rekonstruišu sa uličnih tabli u Vukovaru koji bi sad bio BYKOBAP samo da se pitao Šešelj koji je rekonstruisao sudsko veće…

No, rekonstrukcija ne zamire ni na domaćem terenu. Naprotiv.

Čedomir Jovanović bi da rekonstruiše opoziciju i ujedini LDP i DS. Đilas je prvo odlučno odbio takvu ideju, ali je danas, na sastanku kojim je rekonstruisan Glavni odbor DS, manje odlučno rekao da to i nije nemoguće.

Danas su i naprednjaci zvanično zatražili od svog predsednika da se pristupi rekonstrukciji beogradske vlasti.

Beogradska vlast je odmah zatražila rekonstrukciju izbora – zahtevaju da se vrati pravilo koje su oni ranije ukinuli, a to je da se gradonačelnik bira na direktinim izborima, a ne u gradskoj skupštini. To je podržao i URS, koji je inače nastao rekonstrukcijom G17+, a iz vlasti nestao rekonstrukcijom Vlade, nakon čega je Dinkić rekonstruisan u savetnika vicepremijera.

Bauk rekonstrukcije kruži svetom.

Eh, šta ti je marketing.


Peščanik.net, 09.09.2013.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Sep 10, 2013 9:33 am

Gubernija u pravom smislu te reči....cyber 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 13, 2013 9:46 am

Evo "mera" Vlade Srbije

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove neće pogoditi

[You must be registered and logged in to see this image.]

a i mnoge druge .
Jorgovanka Tabaković će sada imati "samo" 430.286 (smanjiše jadnici za čitavih 120 000 -što je iznos TRI prosečne plate u Srbiji ) a "napredna cura" nikako nije najbolje plaćena u Srbiji .
Ali ,ne treba dalje trošiti reči na ovakvo licemerstvo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 13, 2013 10:01 am

već je i otišla,ali još uvek nastavlja da putuje u tri lepe P.M zid 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Okt 15, 2013 10:48 pm

Izgleda u Nemačku ,ko ima uslove da ode (godine života ,poznavanje jezika )
Mada ..moje koleginice koje koje su pred penzijom ,skoro sve već imaju "angažmane " .
Isto je sa mladim ženama bez posla -idu na tromesečne turneje nege starih lica . Tamo dobiju 1000 eu ,a ovde 100 za isti posao (tkzv "geronto domaćice ")
Ode  u gastarbajetere ko god može ,da se ne lažemo .
Cela sela idu "u špargle" i na druge sezonske poljoprivredne radove .

ZA VREDNE I RADNE: Nemačka sela traže radnike iz Srbije

link 
Naša Nacionalna služba za zapošljavanje ima ugovor s nemačkim biroom rada, pa medicinski radnici iz Srbije mogu tako da pronađu posao u Nemačkoj. Ostali mogu i preko agencija za zapošljavanje u inostranstvu.
Poslovi u Nemačkoj su mahom plaćeni od 800 do 6.000 evra, a stan i hrana su u većini slučajeva obezbeđeni. Agencije ne naplaćuju proviziju od kandidata, već od firme poslodavca.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Okt 15, 2013 10:50 pm

A Nemci krenuli za Skandinaviju..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyUto Okt 15, 2013 11:00 pm

Srbija ide nizvodno....trtrr 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 1:54 pm

... ne volim ovakve teme al' me lingvistika poterala na razmišljanje... izvinjavam se širokom auditorijumu ako se potkrade neka psovka al' se drugačije neće razumeti... krenuo sam tamo da pišem o "ČUVARIMA", rečnika, porrodica, tradicije i bla-bla i kako se nesrpsko stanovništvo oseća po tom pitanju... legalizovani su pokreti: Naši, Obraz, Dveri, 1387 il' već koji broj i svi oni propagiraju nacionalizam... da se razumemo, nacionalizam je zdrav ako ne pređe granicu u nacional-šovinizam, što se u svetu osuđuje...
... dalje... u Srbiji se vazda traži pravda, dok se od nas traži dijalog i kompromisno rešenje za neki problem... kada doteramo cara do duvara, potpisujemo najgori mogući scenario, jer sa našim argumentima nismo ništa postigli... mali dokaz je Kosovo... boj ne bije svijetlo oružje, no kita u junaka... džabe je Srbija slala oružane snage u tu pokrajinu, kada su Krasnići, Ljuljmai, Fetohi i ostali, isukali kite i navalili na svoje žene bez prava na kontracepciju i abortuse... dok si rek'o pixla, nji' par miliona... mlađi Srbi sa Kosova, na vreme poprodavali imovinu za jako, jako dobru lovu, preselili se u Beograd, kupili gajbe i polako krckaju ostatak kinte, koje su dobili za prčvarnicu na Kosovu... ostalo par staraca da se njakaju sa mrvicom zemlje koja je još u vrlasništvu ljudi sa srpskim prezimenom... e, sad bi mi da tražimo nešto, što je nekad bilo naše... malo morgen... prodali smo a oni imaju kupoprodajni ugovor i pride toliko kinte da bi mogli još jednom da plate i to po trostrukoj ceni... jebiga... samo traži pravdu pa 'š dobit' kurac...
... zvonio mi je telefon pa sam izgubio tok misli...

... to be continued...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:01 pm

John Doe ::
...
... dalje... u Srbiji se vazda traži pravda, dok se od nas traži dijalog i kompromisno rešenje za neki problem... kada doteramo cara do duvara, potpisujemo najgori mogući scenario, jer sa našim argumentima nismo ništa postigli... mali dokaz je Kosovo... boj ne bije svijetlo oružje, no kita u junaka... džabe je Srbija slala oružane snage u tu pokrajinu, kada su Krasnići, Ljuljmai, Fetohi i ostali,  isukali kite i navalili na svoje žene bez prava na kontracepciju i abortuse... dok si rek'o pixla, nji' par miliona... mlađi Srbi sa Kosova, na vreme poprodavali imovinu za jako, jako dobru lovu, preselili se u  Beograd, kupili gajbe i polako krckaju ostatak kinte, koje su dobili za prčvarnicu na Kosovu... ostalo par staraca da se njakaju sa mrvicom zemlje koja je još u vrlasništvu ljudi sa srpskim prezimenom... e, sad bi mi da tražimo nešto, što je nekad bilo naše... malo morgen... prodali smo a oni imaju kupoprodajni ugovor i pride toliko kinte da bi mogli još jednom da plate i to po trostrukoj ceni... jebiga... samo traži pravdu pa 'š dobit' kurac...
... zvonio mi je telefon pa sam izgubio tok misli...

... to be continued...

rasta
Problem je što se mi suočavamo sa "trenutnim" problemom a oni su to planirali decenijama. Srbija NIKAD do sad nije imala konstruktivni plan koji
je realan za sprovesti.Nažalost sve ide kako drugi hoće...jedini nam spas što imamo Šljive -kao voće.Znači...koliko nas stane ispod te jedne šljive biće nas kad ne budemo imali kinte ni za obične "gilje" (cipele)..:329340: :trava : trtrr 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:06 pm

montoya ::
John Doe ::
...  
... dalje... u Srbiji se vazda traži pravda, dok se od nas traži dijalog i kompromisno rešenje za neki problem... kada doteramo cara do duvara, potpisujemo najgori mogući scenario, jer sa našim argumentima nismo ništa postigli... mali dokaz je Kosovo... boj ne bije svijetlo oružje, no kita u junaka... džabe je Srbija slala oružane snage u tu pokrajinu, kada su Krasnići, Ljuljmai, Fetohi i ostali,  isukali kite i navalili na svoje žene bez prava na kontracepciju i abortuse... dok si rek'o pixla, nji' par miliona... mlađi Srbi sa Kosova, na vreme poprodavali imovinu za jako, jako dobru lovu, preselili se u  Beograd, kupili gajbe i polako krckaju ostatak kinte, koje su dobili za prčvarnicu na Kosovu... ostalo par staraca da se njakaju sa mrvicom zemlje koja je još u vrlasništvu ljudi sa srpskim prezimenom... e, sad bi mi da tražimo nešto, što je nekad bilo naše... malo morgen... prodali smo a oni imaju kupoprodajni ugovor i pride toliko kinte da bi mogli još jednom da plate i to po trostrukoj ceni... jebiga... samo traži pravdu pa 'š dobit' kurac...
... zvonio mi je telefon pa sam izgubio tok misli...

... to be continued...

rasta
Problem je što se mi suočavamo sa "trenutnim" problemom a oni su to planirali decenijama. Srbija NIKAD do sad nije imala konstruktivni plan koji
je realan za sprovesti.Nažalost sve ide kako drugi hoće...jedini nam spas što imamo Šljive -kao voće.Znači...koliko nas stane ispod te jedne šljive biće nas kad ne budemo imali kinte ni za obične "gilje" (cipele)..:329340: :trava : trtrr 
... jebiga...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:15 pm

Ma ako Srbija nece nigde, onda ce narod u Srbiju   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 900975  
Evo, i ja gledam za koju utakmicu da stignem u decembru..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:22 pm

Ima ona Lenjinova: Korak napred, dva koraka nazad!
Tako nekako ide Srbija.
Mladost odlazi...gde god može.
Ako ne bankrotiramo onda će nam biti super tamo neke 2020-te, tvrde političari...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:27 pm

sonia ::
Ma ako Srbija nece nigde, onda ce narod u Srbiju   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 900975  
Evo, i ja gledam za koju utakmicu da stignem u decembru..
... u Srbiju dolaze samo gastarbajteri da se kurče sa jurima i dolarima i da pričaju kako na zapadu teško žive al' na svu sreću, ne smaraju nas dugo tim pričama... dođu i odu, što je jako lepo sa njihove strane...


Sibila_ ::
Ima ona Lenjinova: Korak napred, dva koraka nazad!
Tako nekako ide Srbija.
Mladost odlazi...gde god može.
Ako ne bankrotiramo onda će nam biti super tamo neke 2020-te, tvrde političari...
... misliš da ćemo 2020. još postojati kao država?...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:34 pm

John Doe ::


... u Srbiju dolaze samo gastarbajteri da se kurče sa jurima i dolarima i da pričaju kako na zapadu teško žive al' na svu sreću, ne smaraju nas dugo  tim pričama... dođu i odu, što je jako lepo sa njihove strane...


Citat :
 ...u  tu cigaru, ne vidim te od dima.

Govorim o Svetskom Prvenstvu u rukometu za zene, i docice ceo svet, bez obzira na dinosauruse koji do podne mrze sebe a od podneva ceo svet...
'Ebite se manekeni, sto rekao Sergej.












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:40 pm

sonia ::
John Doe ::


... u Srbiju dolaze samo gastarbajteri da se kurče sa jurima i dolarima i da pričaju kako na zapadu teško žive al' na svu sreću, ne smaraju nas dugo  tim pričama... dođu i odu, što je jako lepo sa njihove strane...


Citat :
 ...u  tu cigaru, ne vidim te od dima.

Govorim o Svetskom Prvenstvu u rukometu za zene, i docice ceo svet, bez obzira na dinosauruse koji do podne mrze sebe a od podneva ceo svet...
'Ebite se manekeni, sto rekao Sergej.


... doći će i otići... ma, Raka iz "Vratiće se rode" je najbolji primer vojvođanskog gostoprimstva...
... što si Hepo? ...


rasta

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:41 pm

Kao promatracu ta trane, Srbija tapka u mjestu, pa se malo, malo talizne dublje. Da ne b" zli mahalski jezici kakali, isto mislim i za sve ostale republike bivse Juge.

Kad covjek pogleda mentalni sklop, i cime je narod opterecen, pa nije ni cudo da je kliziste uzelo maha trtrr 

Umjesto da se narod bavi mislju progresa, i kako izaci iz ekonomske krize, haj ti da se mi nacionalno vazdignemo, i dovedemo selo u grad, sto turbo, sto sa svim ratnim poklicima.

Tuzno.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:44 pm

Ma spremam se za put, ja uvek tako dok ne stignem tamo  smehsmeh Posle sam gora i od sefa zlz










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:45 pm

AstrinaKomsinica ::
Kao promatracu ta trane, Srbija tapka u mjestu, pa se malo, malo talizne dublje. Da ne b" zli mahalski jezici kakali, isto mislim i za sve ostale republike bivse Juge.

Kad covjek pogleda mentalni sklop, i cime je narod opterecen, pa nije ni cudo da je kliziste uzelo maha trtrr 

Umjesto da se narod bavi mislju progresa, i kako izaci iz ekonomske krize, haj ti da se mi nacionalno vazdignemo, i dovedemo selo u grad, sto turbo, sto sa svim ratnim poklicima.

Tuzno.
Pa da, nije važno što smo gladni, bolesni i nikakvi (važi za sve banana republike) važno je da možemo da pevamo nacionalističke pesme... i da i dalje upravljaju nama i ispiraju nam mozak farmama i pokličima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:51 pm

AstrinaKomsinica ::


Umjesto da se narod bavi mislju progresa, i kako izaci iz ekonomske krize, haj ti da se mi nacionalno vazdignemo, i dovedemo selo u grad, sto turbo, sto sa svim ratnim poklicima.

Tuzno.

... ne huli Boga, ne huli pravednike... prvo moramo da isteramo istorijske nepravde... da rešimo status Kosova, da rehabilitujemo Dražu, da vratimo kralja a onda ćemo sa Rusima s kojima smo na prst u dupe, osvojimo ceo svet s Božjom milošću...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 2:53 pm

Samouka ::
AstrinaKomsinica ::
Kao promatracu ta trane, Srbija tapka u mjestu, pa se malo, malo talizne dublje. Da ne b" zli mahalski jezici kakali, isto mislim i za sve ostale republike bivse Juge.

Kad covjek pogleda mentalni sklop, i cime je narod opterecen, pa nije ni cudo da je kliziste uzelo maha trtrr 

Umjesto da se narod bavi mislju progresa, i kako izaci iz ekonomske krize, haj ti da se mi nacionalno vazdignemo, i dovedemo selo u grad, sto turbo, sto sa svim ratnim poklicima.

Tuzno.
Pa da, nije važno što smo gladni, bolesni i nikakvi (važi za sve banana republike) važno je da možemo da pevamo nacionalističke pesme... i da i dalje upravljaju nama i ispiraju nam mozak farmama i pokličima.
Dok zivim necu razumjeti takav mentalni sklop.

Ok, kontam da je ekonomska depresija, da je narod apatican nakon svega sto im se desavalo, i desava. ALIIIIIIIII gdje instinkt, gdje je volja za odrzavanjem, ljubav prema djeci?!

Uvijek padnem kratko da razumijem nedostatak bunta.

Johnny, obozavam tvoj sarkazam:) Ali posteno: sta ti prvi radis po tom pitanju?! Samo pitam. Ne kazem da ne radis, ili radis, jer ne znam. Ali svako treba da krene od sebe: sta ja radim da svojoj djeci ostavim sigurnost u amanet. Ili ako ih vec nemam, kako mogu da podnesem mirno gledajuci svo zlo koje se sve dublje uplice u korijene.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 3:04 pm

AstrinaKomsinica ::


Johnny, obozavam tvoj sarkazam:) Ali posteno: sta ti prvi radis po tom pitanju?! Samo pitam. Ne kazem da ne radis, ili radis, jer ne znam. Ali svako treba da krene od sebe: sta ja radim da svojoj djeci ostavim sigurnost u amanet. Ili ako ih vec nemam, kako mogu da podnesem mirno gledajuci svo zlo koje se sve dublje uplice u korijene.
... ništa... u stvari, sa strane prckam nasitno i rešavam državljanstvo druge države... ova, u kojoj sam rođen, najžešće me izjebala a koliko vidim i tebe i još ohohoooo ljudi sa sajta i dalje pokušava da me jebe... e, pa majkoviću, neće moći... bolje da odem dobrovoljno, dok još mogu, nego da moram silom a na to sluti... što se tiče moje dece, dresiram ih da vole rodnu zemlju ali da ne žive u njoj jer im u dogledno vreme ništa dobro neće doneti...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 3:08 pm

John Doe ::
AstrinaKomsinica ::


Johnny, obozavam tvoj sarkazam:) Ali posteno: sta ti prvi radis po tom pitanju?! Samo pitam. Ne kazem da ne radis, ili radis, jer ne znam. Ali svako treba da krene od sebe: sta ja radim da svojoj djeci ostavim sigurnost u amanet. Ili ako ih vec nemam, kako mogu da podnesem mirno gledajuci svo zlo koje se sve dublje uplice u korijene.
... ništa... u stvari, sa strane prckam nasitno i rešavam državljanstvo druge države... ova, u  kojoj sam rođen, najžešće me izjebala a koliko vidim i tebe i još ohohoooo ljudi sa sajta i dalje pokušava da me jebe... e, pa majkoviću, neće moći... bolje da odem dobrovoljno, dok još mogu, nego da moram silom a na to sluti... što se tiče moje dece, dresiram ih da vole rodnu zemlju ali da ne žive u njoj jer im u dogledno vreme ništa dobro neće doneti...


rasta
Fer i posteno. Al mene pojede to sto ne mogu nista promijeniti tu. Evo samo primjer ovaj glupavi popis u Bosni - iz bunta se nisam prijavila, iako znam da je djelomicno pogresno, ali u long run, znam da sam u pravu, kao sto sam bila i kad sam morala da idem - nikome nisam nista potpisala, niti legalizovala gluposti.

Ne znam, nisam pametna, covjek bi da pomogne, ali na kraju stvarno moras pokleknut pred idiotizmom.

Sretno ti sa drzavljanstvom.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 EmptyNed Okt 20, 2013 3:08 pm

John Doe ::
. ova, u  kojoj sam rođen, najžešće me izjebala a koliko vidim i tebe i još ohohoooo ljudi sa sajta i dalje pokušava da me jebe... e, pa majkoviću, neće moći... bolje da odem dobrovoljno, dok još mogu, nego da moram silom a na to sluti... što se tiče moje dece, dresiram ih da vole rodnu zemlju ali da ne žive u njoj jer im u dogledno vreme ništa dobro neće doneti... [/b]


rasta
To će deda Toma i čika Aca sve popraviti, srediti i bićemo lider ođe...smehsmeh :rlol: :329340: :mahhh: 










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: KUDA IDE SRBIJA ?   kuda - KUDA IDE SRBIJA ? - Page 12 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KUDA IDE SRBIJA ?
Nazad na vrh 
Strana 12 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» KUDA IDE SRBIJA ?
» NASILJE nad DECOM
» DESTINACIJA /SRBIJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: