DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠTA JEDETE NA POSLU ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠTA JEDETE NA POSLU ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ŠTA JEDETE NA POSLU ?

Ići dole 
+13
AstrinaKomsinica
promaja
lollypop
Helena Trojanska
PJER
EAGLE
debilko
bosankaa
Aurora Borealis
SunStorm
sonia
determinanta
Kijara-brm
17 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Apr 30, 2010 10:37 pm

Zbilja -šta jedete (doručkujete -užinate ) na poslu ?

Nekako je to uvek problem kada dodje vreme -jer smo svi nekako siti peciva , bureka, sendviča , pize .....Kako vi to rešavate ?

Šta vi jedete ??? ŠTA JEDETE NA POSLU ? 356467










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Maj 01, 2010 1:19 am

Preskačem doručak.Znam da nije zdravo.No ,nemam tu naviku.Prvo kafa,a doručak preskočim..Do ručka uglavnom ništa..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Maj 01, 2010 5:30 am

Obično sam doručkovala jedan onaj tanki perec.

p.s. Zaista je red da svi koji otvaraju teme nauče da nakon pitanja, prvi daju odgovor ili iznesu svoje mišljenje. Ako tako uradite, time pokazujete određeno poštovanje prema ostalima koji pišu. Aman, što je teško tako postupati?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Maj 01, 2010 10:46 am

determinanta ::
Obično sam doručkovala jedan onaj tanki perec.

p.s. Zaista je red da svi koji otvaraju teme nauče da nakon pitanja, prvi daju odgovor ili iznesu svoje mišljenje. Ako tako uradite, time pokazujete određeno poštovanje prema ostalima koji pišu. Aman, što je teško tako postupati?
hehehhe .-ovo je na moju adresu .....
Ja imam baš suprotan običaj -da sačekam da neko odgovori , pa da onda dam svoj odgovor . Svakih par dana proverim -pa ako niko nije reagovao -onda odgovorim da je "dignem" ŠTA JEDETE NA POSLU ? 98966

Elem -ovako to izgleda kod mene .
Žene , naravno -sve na dijeti (samo na rečima ) ŠTA JEDETE NA POSLU ? 419607

Pravilo br 1-ako se otvori neka nova pekara , ili pečenjarnica -e onda baš odande je "najbolje" . Jedno vreme se onda "navuče" na jednu stvar -recimo, tako je bilo sa "girosom"
Onda dodje period "jedimo domaću kuhinju -jedimo lako i zdravo " Onda gospodje počnu da kuvaju palentu svaki dan (preskačem ) Ili se ide u drugi apsurd -donosi se slanina/luk , kobasice /paradjz i sl .
U principu , kada utvrde da su debele (što i jesu ) onda se guli kifla i jogurt po pola sata .
Ima jedna koleginica koja je pravi egzemplar sa "dijetama" . Uzme jedan jogurt (2 dl) i verovali ili ne , uz njega pojede 1/2 kg toplog hleba -sve "umačući . " Ili će "voće" -samo jednu bananu i jednu narandžu . No ,odabrana banana je veličine podlaktice , a narandža kao kugla za kuglanje (ne preterujem )
Ja sam jedno vreme bio navučen na ribu u povrću ili govedji gulaš (konzerve ) no morao sam odustati -jer su se bunile da ovim drugim "namerno provociram mirisom"
Inače ,pizzu mogu svaki dan , ne smeta mi , pa to obično i radim .
determinata -ja odgovorio ŠTA JEDETE NA POSLU ? 98966 ŠTA JEDETE NA POSLU ? 98966 ŠTA JEDETE NA POSLU ? 98966










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Maj 01, 2010 4:22 pm

Danubius ::
Svakih par dana proverim -pa ako niko nije reagovao -onda odgovorim da je "dignem" ŠTA JEDETE NA POSLU ? 98966
Naravno da je na tvoju adresu, mada, u principu, trebalo bi da važi za svakoga. To je elementarna kultura komunikacije-da bi čuo tuđe, moraš prvo izneti svoje mišljenje. Za dizanje ću ti ja preporučim nešto drugo. :geek:

Joj, nego kad reče "domaća ku'jna", u letnjem periodu kada se radilo skraćeno, tada se nisu zakazivale rasprave, pa nije bilo stranki, ženski biro je umeo da zamesi u onoj "klik" posudi dizano testo, pa smo pekli krofne. Fino, klimatizovano, pa nije bilo teško, očas, nas par i puna vangla krofni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Maj 01, 2010 4:57 pm

determinanta ::
:geek:

Joj, nego kad reče "domaća ku'jna"....
E da ....kod nas u laboratoriji imamo peći za žarenje (koriste se za predgrejavanje pre topljenja metala za krunice i mostove ) pa se to koristilo u druge svrhe . (inače greju do 1200 C -a može se podešavati ) Lepo gospodje krompir unutra , "ucelo" , pa za čas , vrući-pečeni . Uz to ide svež lebac , paradajz ili salata , i naravno -pečena slanina . Ona se najbolje peče na Bunzenovom plameniku ŠTA JEDETE NA POSLU ? 162427










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 3:04 pm

Hahahha, kako ne videh ovu temu ranije?! Promenila sam nekoliko radnih mesta ( u istoj firmi) , da ne preteram, ali 15tak, i jos imala prilike da idem u obilaske ( dnevne i nocne). Jooj, sta sve ljudi jedu na poslu!

Ujutru su svi fini.
Onda krece otprilike ovako: Jedni piju samo kafe i cajeve, drugi jedu peciva i jogurte, treci vec preteruju ( po misljenju vecine) ''icepe'' cetvrtinu sa sirom , i tu nije kraj. Oni sto ne mare za misljenje ''burzoazije'' postavljaju sofru kao da je svakog dana neki svetac ( sto rece jedan stariji kolega) od mezetluka, pa redom...
Ama, nas narod je bas specifican u tome, mada ni Arapi ne zaostaju nimalo.

Ovde, na severu Evrope, svi brinu o zdravoj ishrani, pogotovu na poslu, pa se nose paketici hrane , koji sadrze obicno crni hleb sa sirom, ili neku mesanu salatu od povrca, i voce. Tecnosti su slicne kao i kod nas.










ŠTA JEDETE NA POSLU ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 4:31 pm

sonia ::


Ovde, na severu Evrope, svi brinu o zdravoj ishrani, pogotovu na poslu, pa se nose paketici hrane , koji sadrze obicno crni hleb sa sirom, ili neku mesanu salatu od povrca, i voce. Tecnosti su slicne kao i kod nas.
Naravno.....naročito kada dodje ono vreme kada se kolju svinje , pa kako ko koji dan dodje na red da donese-"svinjarije" Uostalom, najnovija istraživanja kažu da ni ona najmasnija slanina "sapunjara" uopšte nije štetna (ozbiljan sam ) Jedino sa lukom malo nezgodno....ne može se da se ne jede -a opet , kada se uneseš u lice pacijentu ..."probije" i tri Winter Fresh Orbita. ŠTA JEDETE NA POSLU ? 162427
Tečnosti...pa u mojoj firmi (dok je stara doktorska ekipa bila na okupu) se počinjalo sa 1-2 ljute , na prazan želudac , pa kafa...pa oko 9 se preseklo sa konjakom ili votkom, pre doručka i kafe .
Do 12 se pažljivo nivelisala "krmača" piva (2 l ) a u 12 se uključi sterilizacija , pa se išlo na "kolegijum" u kafanu preko puta.
Nemoj da neko pomisli da se ovde lokalo ? Ma ne....samo se unosila tečnost, pa ne može se valjda dehidrirati... ŠTA JEDETE NA POSLU ? 539287










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
SunStorm

SunStorm


Godina : 39
Datum upisa : 04.12.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 6:30 pm

Moja politika (u zadnjih nekoliko godina, od vojske pa do dana danasnjeg) je da se doruckuje ranim jutrom, cim se probudim. Tako se i preporucuje.
Smatram da za dorucak moze da se pojede i vagon hrane, a da ne bude previse. Od dorucka se ne goji, nego od onih obroka u sitne sate i od lezanja posle rucka.

Nakon dorucka (kako kad, kajgana, rolnice i ostale pekarske djidja-bidje, sardine itd), pola litre mleka, kafa i cigareta. Na poslu obicno ne jedem.

Takav obrok zadovoljava moje dnevne potrebe od 05:00 - 17:00 casova.
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 7:37 pm

uglavnom su to dok sam bila dole bile pite, pizze, sendvici, pogacice, cevapi, znali smo da narucimo cak i telecu corbu, (najbolja je), a ovdje su to uglavnom sendvici i voce....i uglavnom caj....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 7:46 pm

cccc...dakle kranje vreme da odem kod oftalmologa ...jer sam od naziva teme "Šta jedete na poslu" video nesto vrlo slično...jedno b umesto d .... ŠTA JEDETE NA POSLU ? 539287

Još se pitam, ko li postavi tako izravnu /škakljivu temu ? ŠTA JEDETE NA POSLU ? 717612










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 7:52 pm

Danubius ::
cccc...dakle kranje vreme da odem kod oftalmologa ...jer sam od naziva teme "Šta jedete na poslu" video nesto vrlo slično...jedno b umesto d .... ŠTA JEDETE NA POSLU ? 539287

Još se pitam, ko li postavi tako izravnu /škakljivu temu ? ŠTA JEDETE NA POSLU ? 717612


mislim da bi trebao...vec sam ti to rekla ili ne...????..... migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 7:58 pm

Aurora Borealis ::



mislim da bi trebao...vec sam ti to rekla ili ne...????..... migg
Znaš kako...i što vidim , bolje da ne vidim...evo na primer ovde ....vidim tolike lepe žene , a ne mogu im ništa ? Pa samo bi se još više mučio ŠTA JEDETE NA POSLU ? 99267

Ima jedna pekara blizu moje firme ...i imaju zaista dobre perece -ali samo do 09 h , do tada vade sveže i mislim da se zovu "kuvane"
Ono što se dobije posle 09-je verovatno podgrejano od prekjuče , i možeš samo zube slomiti na tome .Naučili smo to na teži način. ŠTA JEDETE NA POSLU ? 948749










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySre Jun 30, 2010 8:13 pm

Danubius ::
Aurora Borealis ::



mislim da bi trebao...vec sam ti to rekla ili ne...????..... migg
Znaš kako...i što vidim , bolje da ne vidim...evo na primer ovde ....vidim tolike lepe žene , a ne mogu im ništa ? Pa samo bi se još više mučio ŠTA JEDETE NA POSLU ? 99267

Ima jedna pekara blizu moje firme ...i imaju zaista dobre perece -ali samo do 09 h , do tada vade sveže i mislim da se zovu "kuvane"
Ono što se dobije posle 09-je verovatno podgrejano od prekjuče , i možeš samo zube slomiti na tome .Naučili smo to na teži način. ŠTA JEDETE NA POSLU ? 948749


znaci ipak vidis.....bando....vidis ono sto tebi pase....sto ne pase vadis se na posjetu oftamologu.....PAZLJIVO CITAJ..!!!!! da si blize napravila bih ti ja friske perece.....ALI PERECE.....!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 10:03 am

Sreca pa ne radim puno radno vrijeme,kako je krenulo...nema se vremena za jelo novine











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 12:36 pm

četvrt hleba,zidarsku salamu i zidarsko pivo.










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 2iiv51gŠTA JEDETE NA POSLU ? 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 1:02 pm

U ovom momentu se rvem s komadom štrudle s makom;inače imamo kuhinju u skopu firme.
Danas je bio nekakav gulaš - Zorica kuva odlično. :lonac:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 1:12 pm

EAGLE ::

Danas je bio nekakav gulaš - Zorica kuva odlično. :lonac:

Zaposli me tamo breee ! Radim samo za *ranu (čak me nije pokolebalo ni kako se zove kuvarica -kao moja ex žena spite )

Trenutno je sezona pereca -tj sve gospodje su na dijeti pa se jede 1 pereca (a posle pati ceo dan , pa nadoknadjuje kafama )
Inače...tamo gde ih kupujemo -jedan dan fenomenalne , drugi dan tvrde..??? .Svejedno dodjem li u zoru ili u 09 , nikako mi to nije bilo jasno.

No od kada obe ćerke vlasnice dolaze kod nas u ordinaciju -sada su svaki dan "kao duša" -jer ih donosi negde "od nazad" , ne daje iz vitrine ????
(I konj kao ja je na kraju ukapirao , da u prodaju idu i one od juče ....)











ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 1:17 pm

Danubius ::
EAGLE ::

Danas je bio nekakav gulaš - Zorica kuva odlično. :lonac:

Zaposli me tamo breee ! Radim samo za *ranu (čak me nije pokolebalo ni kako se zove kuvarica -kao moja ex žena spite )




Imam par majstora zubi im ki raspored časova (sas sve veliki odmori) tako da bilo bi šta da se "štemuje" :eee:
A i kod Zoke .... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 7:21 pm

sve zavisi kako kad ...

dok sam bio mladji nisam uopste doruckovao......samo pivo..
ponekad burek jogurt i nekoliko piva a pre dorucka litra vinjaka ili rakije ŠTA JEDETE NA POSLU ? 558763 sendvic sa pecenicom i kackavaljem i uvek obavezno jogurt....

kad radim posle podne..nekad smo imali restoran..uvek je bio rostilj...

sada...pre podne integralni sendvic...pola litre jogurta i grejfut.. ŠTA JEDETE NA POSLU ? 831964

a u drugoj smeni pretezno neka piroska...koje voce...evo juce i prekljuce smo na poslu pravili u drugoj smeni zecji paprikas...srneci paprikas i bas je bilo dobro..naravno uz brdo alkohola.. ŠTA JEDETE NA POSLU ? 58460
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 05, 2011 8:20 pm

PJER ::
sve zavisi kako kad ...

dok sam bio mladji nisam uopste doruckovao......samo pivo..
ponekad burek jogurt i nekoliko piva a pre dorucka litra vinjaka ili rakije ŠTA JEDETE NA POSLU ? 558763


Al* se nekad dobro jelo.....baš :eee:


Ako bi baš istinito....rekao bih da sada na poslu uglavnom jedem ...ono što se ne pominje na kulturnim mestima, a počinje na slovo G . booored










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 19, 2011 10:26 am

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Img00522a

Samo za gurmane;Denuja,Promaju ... i ako još neko ne voli kiflu i jogurt ...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 19, 2011 10:57 am

Danubius ::
PJER ::
sve zavisi kako kad ...

dok sam bio mladji nisam uopste doruckovao......samo pivo..
ponekad burek jogurt i nekoliko piva a pre dorucka litra vinjaka ili rakije ŠTA JEDETE NA POSLU ? 558763


Al* se nekad dobro jelo.....baš :eee:


Ako bi baš istinito....rekao bih da sada na poslu uglavnom jedem ...ono što se ne pominje na kulturnim mestima, a počinje na slovo G . booored






:ironic: to nije samo obrok na poslu..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 54
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 19, 2011 2:18 pm

Ja nisam imala vremena da vodim računa o hrani. Bilo mi je bitno da mogu brzo da pojedem doručak.Naime kad imam naručene silne količine torti i kolača zaboravim na hranu.Ma zaboravim i vodu da pijem,a o kafi da ne pričam. Slatkiši su mi dojadili,a i nije to nešto konkretno od čega bih imala energije za rad. Tako da sam od skoro, počela da vodim računa o hrani. Pojedem voćkicu, pa musli. A kasnije neki odrezak uz puno povrća i salate. To mogu da priuštim sebi tek sad radim kod kuće. jede2
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

lollypop


Datum upisa : 02.12.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 19, 2011 8:07 pm

Šta god, samo da nije u pitanju brza hrana i coca-cola pride! :329340:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Feb 19, 2011 8:11 pm

A ko kaže da idem na poso ???
Plate mi 100 dinara za ceo mesec --topli obrok da se smrzneš
ŠTA JEDETE NA POSLU ? 558763 ŠTA JEDETE NA POSLU ? 162427
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptySub Jul 02, 2011 8:00 am



Pre svega zdravi holesterol migg

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Img00768rj

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyČet Okt 06, 2011 9:44 pm

debilko ::
četvrt hleba,zidarsku salamu i zidarsko pivo.





Hhahaha, pa na kolena ŠTA JEDETE NA POSLU ? 944472 ŠTA JEDETE NA POSLU ? 944472










ŠTA JEDETE NA POSLU ? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPon Nov 07, 2011 11:53 am

Šta da jedete dok ste na poslu?

Mariota Vlaisavljević,
Foto: Shutterstock,
07. 11. 2011. 00:10

Pitanje ishrane na poslu je sve aktuelnije. Za to postoji
nekoliko razloga - pre svega, vreme provedeno na poslu se produžava, a
posao postaje mentalno sve teži i stresniji. Zato je ishrana važna - ona
pomaže da izgledamo, da se osećamo bolje i da budemo efikasniji.


ŠTA JEDETE NA POSLU ? 20760_posao_shutterstock_75673003_hf



Najčešći obrok za zaposlene su grickalice ili brza hrana. Pod izgovorom
“nemam vremena” mnogi ne unose kvalitetan izbor namirnica. Posledice su
gojaznost, pojava celulita, hronični umor, slabljenje imuniteta,
problemi sa kardiovaskularnim sistemom. Postoji još jedna, gora grupa
radnika, koji ne jedu sve dok ne stignu kući. Oni takvim režimom ostaju
bez energije, sa lošim poslovnim rezultatima i ozbiljnim zdravstvenim
posledicama. Da biste izbegli ove neprijatnosti predlažemo kako da se
organizujete i hranite pravilno tokom radnog vremena.



RADNI MENI
Nutricionisti savetuju da na poslu smanjite konzumiranje kofeina. Jedite
što manje slatkiša, a “pojačate” dozu orašastih plodova u svakodnevnom
meniju: oni pomažu da održite osećaj sitosti, odlični su za rad mozga i
srca. Takođe, da bi ste izbegli probleme sa varenjem, pijte dosta
jogurta(makar jedan dnevno). Doručkujte pre odlaska na posao, a kada
ogladnite, pojedite manji obrok koji ste prethodno pripremili kod kuće.
Savetujemo vam da ponesete sendvič od integralnog hleba sa
niskokaloričnim namazom i čašu jogurta.





ZAVARAJTE GLAD
Posredan problem kod ishrane zaposlenih je intenzivan osećaj gladi koji
se javlja posle radnog vremena. Zbog toga ali i zbog umora, većina
ljudi, po povratku kući, nema volje da sprema kvalitetnu hranu, već se
opet zadovoljava brzom hranom. Rešenje je u pripremi osvežavajućih
grickalica koje će vam zavarati glad i obezbediti energiju za spremanje
kvalitetnog obroka. Kriška raženog hleba premazana puterom od kikirikija
i medom pomoći će vam da dočekate ručak.





IDEALNA UŽINA
Voćni jogurt, ali ne kupovni koji ima manji sadržaj voća, idealna je
užina za zaposlene. Domaći jogurt napravite od dve banane i običnog
jogurta. Ako čeznete za slatkišima, možete pojesti kesicu suvog voća, a
umesto čipsa i slanih krekera, tu su bademi, lešnici, semenke
suncokreta... Izbegavajte gazirana pića, crne čajeve i kafu u većim
količinama.





HLADAN RUČAK
Najbolje je jesti kombinaciju ugljenih hidrata i proteina. Predlažemo
rižoto sa komadićima ćuretine, jer mu je ukus izvrstan i kada je hladan.
PRIPREMA: Prokuvati šolju pirinča i 100 g seckanih ćurećih prsa. Pirinač
presuti u drugu posudu, dodati glavicu luka i dinstati. Promešati,
dosuti 1/2 šolje bistre supe, te kuvati na blagoj vatri, uz stalno
mešanje. Dodavati supu dok se pirinač ne raskuva i postane polutečan.
Pirinač skloniti sa ringle, dodati obarenu ćuretinu i promešati.
ŠTA JEDETE NA POSLU ? 15471_25_f


ŠTA SVE MOŽETE DA JEDETE



1
Čaša nemasnog kefira, dva parčeta integralnog hleba (dve
integralne kajzerice ili dve manje integralne kifle) i bilo koja voćka.
Proizvodi od celog zrna žitarica poboljšavaju varenje, obezbeđuju
energiju na duži period i ne ugrožavaju liniju. Kefir snabdeva organizam
korisnim bakterijama, a svakodnevno konzumiranje voća štiti od raka,
normalizuje rad organa za varenje i produžava osećaj sitosti.


2
Nemasni jogurt i dve integralne kifle. Jogurt ima isti efekat kao kefir, ali više zasićuje.


3
Dva parčeta integralnog hleba, 40 grama oraha (ili lešnika,
badema i drugih orašastih plodova) i jedna voćka. Praktično svi orašasti
plodovi obiluju nezasićenim masnim kiselinama, koje preporučuje SZO.
Osim toga, svaki od njih ima svoja specifična korisna svojstva. Tako se,
na primer, lešnik smatra najdijetalnijim, iako vrlo efikasno otklanja
umor. Orah je pun vitamina C i pozitivno utiče na libido, a u bademu ima
najviše kalcijuma i vitamina E, neophodnog za dobar vid i lepu kožu.


4
Pedeset grama suvog voća. Sa suvim voćem ne smete da
preterujete, pre svega zato što su ti plodovi dosta slatki i prilično
kalorični. Međutim, oni su daleko bolji od bilo kakve čokolade ili
slatkiša i veoma su korisni za naš organizam.


5
Salata od slatke paprike, jabuke i krastavca i dve kriške
integralnog hleba. O tome koliko su jabuke korisne već znaju i vrapci na
grani. One su pune vitamina i mikroelemenata, koji štite čak i od raka,
a bogate su i vlaknastim materijama bez kojih organizam ne može
normalno da funkcioniše. Slatka paprika ima jedinstven spoj vitamina A, C
i P, koji će nam pomoći da sačuvamo vid, ojačamo krvne sudove i
doprinesemo zdravlju srca.


6
Banana, jabuka i parče integralnog hleba. Zahvaljujući
vitaminu K i kalijumu, banane pospešuju izbacivanje tečnosti i služe za
sprečavanje otoka, suzbijaju bolesti krvnih sudova, a samim tim i visok
pritisak. Osim toga, one zasićuju i dugo nam daju energiju.










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPon Nov 07, 2011 1:45 pm

Sve, sve, ali kad vidimo ono "nemasno sve"...! Fat free = chemical loaded.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyČet Okt 10, 2013 7:51 pm

U mojoj firmi je važilo -doručak je najvažniji ,dakle ,prežederavanje -peciva ,burek ,svašta nešto iz pečenjarnica ....
Pre par dana ,nešto zbog viška kila ,a nešto zbog štednje ,moje gospođe smislile sledeće :
Kupi se ovakav hleb ("sunce" ) 
ŠTA JEDETE NA POSLU ? Images?q=tbn:ANd9GcSpr931bsdRQeYLlphf4-4pd1eAMLR9_4BRYyIsy93vHqUc6yr1zQ

200 grama kakve dobre salame ,kutija margarina + domaći ajvar i pekmez od šljiva ,i naravno ,jogurt (ili čaj ) Lepo se prežderavamoi dalje -ali za bar trostruko manje para .










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyČet Okt 10, 2013 8:00 pm

Meni nocna mora,prosto mi se sve smucilo.Prvo,ne mogu da doruckujem rano,pojedini kod mene jedu pre dolaska na posao,a ja obicno popijem kafu i posle nje pojedem neki keks,obicno plazmu ili bilo koji drugi i strpam neku vocku u tasnu.Doruckujem negde oko pola dvanaest,obicno neko pecivo uz jogurt.Manje vise sva imaju isti ukus.Ponekad,ako ostane kuci nesto od slanih kolaca,spakujem i ponesem,ili napravim sendvic..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyČet Okt 10, 2013 8:14 pm

Svako jutro lici na sledece zlz
Kriska integralnog hleba i casa jogurta sa 0,5% masnoce. Obicno doruckujem oko devet. Negde oko podneva pojedem vocku, uglavnom jabuku. Popijem kafu i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Okt 11, 2013 1:33 am

Danubius ::
U mojoj firmi je važilo -doručak je najvažniji ,dakle ,prežederavanje -peciva ,burek ,svašta nešto iz pečenjarnica ....
Pre par dana ,nešto zbog viška kila ,a nešto zbog štednje ,moje gospođe smislile sledeće :
Kupi se ovakav hleb ("sunce" ) 
ŠTA JEDETE NA POSLU ? Images?q=tbn:ANd9GcSpr931bsdRQeYLlphf4-4pd1eAMLR9_4BRYyIsy93vHqUc6yr1zQ

200 grama kakve dobre salame ,kutija margarina + domaći ajvar i pekmez od šljiva ,i naravno ,jogurt (ili čaj ) Lepo se prežderavamoi dalje -ali za bar trostruko manje para .
:zubi3:  kažu kakav si na jelu..takav si na delu...
.............mislila sam na posao...spite 
bogami prežderavanje....
aj što muški..i gospođe dobro jedu affraid ...
mnogo je to...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Okt 11, 2013 12:31 pm

Imam veliku manu, potrosim silnu lovu na klopu na poslu:) Uvijek se zeznem, pa gladna udjem u restoran,,,i sta's oci vece od dupeta trtrr :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Okt 11, 2013 3:16 pm

AstrinaKomsinica ::
Imam veliku manu, potrosim silnu lovu na klopu na poslu:) Uvijek se zeznem, pa gladna udjem u restoran,,,i sta's oci vece od dupeta trtrr :zubi3: 
Ti stalno jedeš.Kad je kod tebe pauza bez jela... trtrr 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Okt 11, 2013 10:22 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Imam veliku manu, potrosim silnu lovu na klopu na poslu:) Uvijek se zeznem, pa gladna udjem u restoran,,,i sta's oci vece od dupeta trtrr :zubi3: 
Ti stalno jedeš.Kad je kod tebe pauza bez jela... trtrr 
Kad sam hasta :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyPet Okt 11, 2013 10:32 pm

Piletinu,Sniclu,Pizzu,Ribu...itd...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? EmptyUto Avg 19, 2014 10:48 pm

Pošto smo mlada koleginica i ja sami trenutno ,ona se brine za moju "ishranu" .
Jutrošnji doručak :
-kulen i šunka (barut suvo ,prošlogodišnja )
-sir ,zelena paprika i paradajz
- hleb beli(još topao)
Za piće sam hteo bezalkoholno pivo ,ali nije bilo hladnog (bilo je ,ali ne Cool ili Union ,one "limun" i sl ne volim) Za zamenu dobijem -Cocta (originalna staklena flaša ,ledena ) sprite i Fanta .
Skromno iskapim dve Cocte .
-desert-novootkrivena pita sa višnjama  (nova pekara ,dužina -kao moja podlaktica -ne preterujem )

Za kraj -dođe zadovoljna pacijentkinja i donese nam breskve (kao Tajsonova pesnica ) 

Zaključak -pravi bački doručak ,a zaključak nr 2 -ili mi zaista posebno želi ugađati ,ili želi da me pogodi kap? 

napomena -pratila me je u stopu ,hajde ,možda ne količinski ,ali blizu .Pri tome ,ona ima max 52 kg?
Za sutra ne znam (mada se nešto pominjao čizkejk) ,ali za četvrtak je predviđena pizza (porodična ,pola mađarica ,pola capricoza )
I ne sme da se desi da nema *ladno pivo !










ŠTA JEDETE NA POSLU ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA JEDETE NA POSLU ?   ŠTA JEDETE NA POSLU ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ŠTA JEDETE NA POSLU ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: