DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyUto Maj 04, 2010 10:53 pm

Pazite šta naručujete u restoranu: Tajne koje konobari prećutkuju



















Najbolja
je i najsigurnija domaća kuhinja, ali ako povremeno ne možete da
odolite čarima zavodljivih italijanskih specijaliteta, ili ako volite
da vam zgodni konobar servira toplu čorbu, pogledajte spisak
ugostiteljskih tajni. To su stvari o kojima se ne priča javno, a
trebalo bi da ih znate kada krenete u restoran.







RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 6714_shutterstock_35183953-kon_hf


Sprijateljite se sa konobarom i osobljem u restoranu u kome često ručate. Imaćete nesvakidašnje privilegije



ŠTA KONOBARI KRIJU OD MUŠTERIJA:
Tajna 1
U većini restorana posle 20 časova služi se samo jedna vrsta kafe. Niko
nema volje na kraju radnog dana da čisti dva različita aparata za
pripremanje ovog toplog napitka. Zato se ne zavaravajte: svi gosti tada
piju običnu kafu.

Tajna 2

Obrano mleko se ne koristi skoro ni u jednoj kafeteriji ili restoranu.
Prosto nije praktično i isplativo za upotrebu, pa se koristi mahom
obično mleko sa 3,2 procenta masti.

Tajna 3

Restorani često kupuju običan preliv za salatu u teglama ili majonez u
koji dodaju tek nekoliko sastojaka (na primer sveže biljke, sir,
majoran, pečurke), a na meniju ga predstavljaju kao domaći proizvod.

Tajna 4

Ako ste vegetarijanac, a želite da znate da li u vašem omiljenom
restoranu obroke spremaju od svežeg povrća, konobar će uvek reći da oni
imaju samo najkvalitetnije i najsvežije namirnice. Čak i kada to nije
istina.

Tajna 5

U desertima se koristi uglavnom obična slatka pavlaka – retko ko
koristi više proizvoda: pavlaku od obranog mleka, na bazi bilja, šlag…
Dakle, ako želite postan slatkiš, nemojte da naručujte ništa u šta
sumnjate.

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 2524_omlet-dreamstime_6554690-Eperceptions_hf RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 436_msupa_hf RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 6712_shutterstock_48349708_hf

ŠTA ČAK NI NE ŽELITE DA ZNATE:

Tajna 1
Ugostiteljska praksa je da se koristi malo šećera u dečijim obrocima da bi hrana bila ukusnija.

Tajna 2

Kada restoran neko jelo prodaje kao specijalitet dana, to znači da su
namirnice potrebne za pripremanje pred istekom roka. Budite posebno
obazrivi sa supama – često sadrže krajnje sumnjive sastojke.

Tajna 3
Ako ste ostavili loš utisak i ako ste bili prezahtevna mušterija, može
vam se dogoditi da vas konobar namerno izblamira rečenicom: „Da li
imate drugu karticu? Ova ne radi.“

Tajna 4
Limun niko ne pere, svi ga pipaju prljavim rukama, a on na kraju završi u nekom jelu ili piću.

Tajna 5

Čak i najbolje kajgane se prave od malo jaja i mleka u prahu.

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 4213_restoran-030_f ŠTA BI KONOBARI VOLELI DA ZNATE:
Tajna 1
Ako obrok kasni to nije do konobara, nego do kuvara. Ili ste naručili jelo zahtevno za pripremu.

Tajna 2

Konobari najviše mrze da prave šolju toplog čaja. Imaju puno posla, a rezultat je mali i jeftin.

Tajna 3
Izlazite u restorane češće ponedeljkom, utorkom, sredom. Tako će vas
konobari bolje upoznati, postaćete redovan gost, što će vam omogućiti
kvalitetniju uslugu.

Tajna 4

Izbegavajte posete praznicima. Tada je gužva ogromna, a cene su astronomske i nerealne.

Tajna 5
Ne naručujte ribu nedeljom i ponedeljkom. Sveža riba stiže u restorane
uglavnom dva puta nedeljno, pa su utorak i petak idealni dani. Ako
imate mogućnosti, raspitajte se kod menadžera.










RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyUto Maj 04, 2010 11:14 pm

Apropo ovoga....

Jednom davno , desilo se da odem sa jednom damom u čuveni apatinski restoran (riblji ) "Šaran" Pošto se trebalo "pokazati" , (dama je bila izuzetno lepa , a i dugo sam imao "pik" na nju . Čak je bilo i malo čudo što je uopšte izašla samnom -igrala je u daleko "višoj ligi "Dakle ,igrao sam "sve na jednu kartu" )

Elem , u dendijevskom stilu naručim "specijalitet " kuće . Opet napominjem -bilo je to davno , i nije bilo restorana na svakom ćošku .Sve se lepo odvijalo -lično šef sale činodejstvuje , i još bolje , ponaša se kao da me nikada u životu nije video (iako smo sto puta svirali u tom restoranu , i zapili se posle fajronta )
Dakle -ni najmanje me nije zanimalo šta je "specijalitet" Uz veliku pompu , ubrzo je stigla neka riba -pastrmka, mladica, šta li je (što isto ne bih znao ,da nisam video u knjizi ) Lepo je to bilo servirano , sve ok....Ja skoro da nisam ni pipnuo , jer sam bio zauzet buljenjem u damu, i izigravanjem poznavaoca riblje kuhinje . Lepo to sve prodje .
Sutradan , udjem tamo da kupim cigarete ....i kaže mi drugi konobar" Jbt....pola godine nam stoji ta riba u frizideru , baš smo se pitali kada će doći neka budala da joj uvalimo "
Nisam siguran da mi nisu i pljunuli u neki kiseli sos koji je išao uz to ...
Dakle....pročitajte ono gore,,,,nije zgoreg znati (bar za vas koji češće idete u restorane ) RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 162427










RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Okt 01, 2010 10:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyUto Maj 04, 2010 11:22 pm

Dobro da si mi rekao za Šaran..Tako bi mene odveo kad bi došla u naš kraj tamo.No ipak znam ja bolje restorane u Somboru... RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 558763

Pa ti si bre opasan po život.. RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Affraid










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Umetnik
Anđeo
Umetnik


Datum upisa : 30.09.2010

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyPet Okt 01, 2010 1:47 am

Hm,ima istine u svemu ovome.Ja hvala Bogu nisam imao loših iskustava u restoranima...Dobro,uvek se nađe neka mana...Recimo skoro da nema uopšte restorana gde su špagete ukusne...
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyPet Okt 01, 2010 9:31 am



Osnovno pravilo za onoga koji se hrani u restoranu jeste " upoznati " kuvaricu ili kuvara . Ja obično biram restorane gde su kuvarice .Ne treba žaliti truda da je se upozna ,pa makar se poslužio i sitnim trikovima ,koji žene posebno pamte .Tada je dovoljno da se javiš da si došao na ručak,i da želiš jesti ono što ona predloži .Posle izvesnog vremena kada se već dovoljno poznajete ,možete se sa sigurnošću osloniti da će i jelo koje naručite biti kvalitetnije ,i da vam se neće desiti da jedete podgrejenu jagnjetinu ,ili sarmu od prošlog petka . Ovo je potvrđeno iskustvo višegodišnjeg hranjenja po restoranima .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI EmptyPet Okt 01, 2010 10:33 am

Kijara-brm ::
Dobro da si mi rekao za Šaran..Tako bi mene odveo kad bi došla u naš kraj tamo.No ipak znam ja bolje restorane u Somboru... RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 558763

Pa ti si bre opasan po život.. RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Affraid

Restoran o kome pričam je "izvikan " , kao i drugi ponos apatinskog ugostiteljstva "Zlatna Kruna " Ovom drugom je teško naći zamerku -čisto , osoblje ljubazno ....
No to ne mora ništa da znači .Najbolji riblji paprikaš se sprema na vikend naselju "Vagoni " , gde jedva da ima struje , a podove peru vodom iz Dunava (ako ikada peru )
Recimo, poznatu "Harčaš čardu "vode ljudi koji su povratnici iz Nemačke , šta oni znaju o Dunavu i ribi ?
Restoran "Banje Junaković" je posebna priča . Tamo se skupio valjda sav kuvarsko/konobarski šljam iz celog grada , ljudi koji su dobili otkaze na drugim mestima , a ovde rade, verovali ili ne , po "političkoj" liniji .
Ostatak mnogobrojnih restorana je više "menza "tipa ,gde je vrhunac gastronije tkzv "mešano meso " i jagnjetina na ražnju (iako ni ovce ni jagnjeta nećete naći stotinama kilometara okolo )
Navodno je evropskog/svetskog kvaliteta restorfan "Bela Ruža " na Dunavu , vlasnistvo našeg košarkaša Rebrače .Izgleda da je čovek ponešto video i naučio u svetu kako treba da izgleda .










RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty
PočaljiNaslov: Re: RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI   RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RESTORANI -ŠTA TREBA ZNATI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "TREBA " (.)(.) :))))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: