DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kosovo - šta je bilo, šta će biti?

Ići dole 
+53
daljinski
promaja
Nut
brdjanin
Lakota
Hestija
Samouka
Gothic
Xenaa
Gagica78
el_vibrador
zoran1970
bracko
cojle
doctorr67
bosankaa
Ja...
tok tuk tok
podbarac
Bane Bumbar
MadamX
montoya
Zana
Astra
AstrinaKomsinica
Stojan
EAGLE
Tattoo
Laura22
Sibila_
ZezaM
Samhain
Only women
jutarnja izmaglica
Đole
Jasna_
Harite
brunolino
drdoktor
Kijara-brm
nada.nada
debilko
Lily
vasko1
bokki78
Gowinda
ona
Krupljanka
determinanta
Ivana_258
popovac
zirafa
sonia
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Jul 27, 2010 11:44 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sta istorija kaze o Kosovu?
Sta se tamo dogadjalo sve vreme?
Sta se dogadja sada?
Da li Srbija gubi Kosovo?
Sta je bilo, sta ce biti?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 1:38 pm

Nikad više druže moj ,al je čudno da čovek da izjavu 1919 godine a da neki ni danas ne vide ono što je očito....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 1:43 pm

promaja ::
Nikad više druže moj ,al je čudno da čovek da izjavu 1919 godine a da neki ni danas ne vide ono što je očito....

E de sad! Sta ti radis po tom pitanju?! Pa drugi, pa treci, pa peti,,,,
Mrzim patriotske parole i crap, ali ova je dobra: Ne pitaj sta ce tvoja drzava uraditi za tebe, nego gledaj sta ti radis za nju. Tako nekako.

Narod u Srbiji (kao i u Bosni, Hrvatskoj) sjedi, nadosire protiv zraka, i ne radi nista da to promijeni.
"Ah, sta mi mozemo" to su rijeci mojih roditelja, njihovih komsija, etc etc.
E ta politika "sta mi mozemo" nas je sve i dovela u cipele u kojima smo.

Ovo 'nako generalno gledajuc.

A sad sam oshla :mahhh:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 1:53 pm

Pa eto ,ja,drugi ,peti...sedimo i gledamo i slušamo kako nam se sa svih strana preti ratom,izolacijom,vraćanjem u 90-ete,turanjem pod nos razne osude da se prizna ,da se izda ,da se proda ,bože moj tako se ulazi u raj i blagostanje što se zove E.U.
Da li treba nekad i od komšija prepisati nešto -treba ...ako ništa drugo bar izaći na ulicu ,ne tražiti ukidanje nacionalnih pisama ,nego čisto da vide i ostali da ova stoka još mrda ušima ali neće baš svaku muziku da sluša.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 2:01 pm

Петер Хандке
Париз – Признајући албанску државу Косово, Европа је дефинитивно изгубила срце, написао је Петер
Хандке, аустријски писац који живи у Француској, у данашњем издању дневника „Фигаро“.
„Признајући албанску државу Косово, Запад је једним јединим смртоносним ударцем одузео српском
народу на Косову домовину и учинио од њега заточенике и избеглице у сопственој земљи“, написао је
Хандке у веома емотивном тексту.
У тону којим је изразио дубоки осећај неправде нанете Србији „признањем албанске државе Косово“, он
је констатовао да је „наша цењена Европа дефинитивно изгубила срце“. „Признајући албанску државу
Косово, самопрокламовани лекари западне хемисфере су у великој мери стали на страну једног
болесника против другог“, навео је аустријски писац у јасној алузији на шефа француске дипломатије
Бернара Кушнера, лекара по образовању.
Признајући албанску државу Косово, ови лекари су погазили Хипократову заклетву и показали да су
лажни лекари, додао је он.
Хандке је истакао да су западне државе, „признајући албанску државу Косово, протуве које су
претходно бомбардовале и уништиле српску Југославију, примиле у своје редове једну државу протува
пар екселанс“.„Плачимо сви који нисмо пристрасни и чије су намере добре са српским народом коме је
одузето Косово” (Косово написано ћирилицом), навео је Хандке. „Волим многа места у Србији, али мислим да су ми Кремна најомиљеније. И ако икад будем могао, тамо бих саградио кућу. Не због
пророчанства, не знам о томе. У Кремнима има много дрвећа и неке дивне енергије. Ту је у близини и
пруга, возови из Србије, Босне, с мора. То је средиште Европе, желудац Европе. То су Кремна и ту бих
волео да будем.“ Тако је аустријски књижевник светског гласа и проверени пријатељ Србије Петер
Хандке у недавном интервјуу „Политици“ говорио о селу Кремна код Ужица. О тој души, словенској,
српској и руској, о Небеском царству словенског духа најубедљивије сведочанство је оставио ПРОРОК
СА ИСТОКА, Фјодор Михајлович Достојевски у ''Дневнику писца''.
i ovde se dosta da naučiti ,nemoraš biti Srbin da bih voleo Srbiju
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 6:33 pm

Možemo do mile volje copy/paste tekstove mišljenja pravih intelektualaca da nabrajamo, ali mi nismo u poziciji da nametnemo pravdu, kao i da ispravljamo krive Drine.Jedno je sigurno...da naše generacije uzalud troše
dragoceno vreme suprostavljajući se "celom" svetu, koji jednostavno je rešio da nam "otme" što je i 90% uradio,,,vezano za Kosovo.Sad traži da priznamo faktičko stanje i da se pomirimo sa tim.U ovom zadnjem "deljenju" karata izgubili smo Kosovo i nevidim način da ga vratimo pod Srpsku kontrolu.Dali je potrebno da narednim generacijama ostavimo gorući problem?1999 god.kockali smo se tako što smo očekivali od Rusije da nas zaštiti od NATO pakta-to se nije desilo....šta sad očekujemo?
Na Kosovu ima registrovano 300 000 Srba, stim da 2/3 su u opštinama na centralnom Kosovu(Gračanica i sl.) a 1/3 na severu-K.Miitrovica.
Srbija ima mogućnost da zaštiti svoje sunarodnike na Kosovu tako što će im pružiti rezervni položaj(većina to već ima) na Jugu Srbije.Na taj način bi mogli da biraju gde će i šta će ukoliko sa sadašnjim komšijama nemogu da sarađuju i žive.Verujem da u slučaju bilo kog dogovora makar i tehnjičkog vezano za elementarno poštovanje jednih sa drugim, EU bi imala sluha da "naredi" šiptarskoj vlasti da poštuje Srpsku manjinu kako bi i sama imala podršku za integracije.Srbija ima potencijal da deo svoje prehrambene industrije izvozi na Kosovo-u ovom slučaju bi angažovali Srbe sa Kosova da budu ta sprega(na taj način bi ta saradnja funkcionisala).Za vreme rata u Bosni, istu tu ideju je imao Fikret Avdić(Babo) iz V.Kladuše i na taj način bi prekinuo ili zaustavio vojna dejsatva-ali ga je Izmetbegović istisnuo iz bilo koje priče.Ekonomski prosperitet je garancija za bilo kakve nesuglasice dok beda i siromaštvo podkrepljuju netrpeljivost i nezadovoljstvo što rezultira ratno-huškašku politiku.
:329340:
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 8:11 pm

Druže moj ,ja ovo što copy/paste ,namerno to radim,jer ako to napišem ja svojim rečima bude 10 postova odma kako Srbi trebaju ovo ,ono ...ovako ,pametni i učeni ljudi su to videli i vide dan danas samo NE VIDI ONAJ KO TREBA.Montoya ,lako je tebi pisati i nečeg se odricati kad nisi ničim povezan sa tim...za razliku od mene i tebe oni nikad ne bi dali deo Beograda ili Novog Sada al to mislim na te ljude koji dole žive (kako žive)ne na one što su prodali i kurče se po Beogradu.Da nije dobro -nije ,al brate ne bi se zanosio nekim nebulozama o pravima njihovim dole ,da će živeti u miru.Isto ko što se neki nadaju da neće biti sranja i u Vojvodini posle Kosova .
Nazad na vrh Ići dole
Xenaa
Unique



Datum upisa : 03.03.2013

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 8:14 pm

promaja ::
Druže moj ,ja ovo što copy/paste ,namerno to radim,jer ako to napišem ja svojim rečima bude 10 postova odma kako Srbi trebaju ovo ,ono ...ovako ,pametni i učeni ljudi su to videli i vide dan danas samo NE VIDI ONAJ KO TREBA.Montoya ,lako je tebi pisati i nečeg se odricati kad nisi ničim povezan sa tim...za razliku od mene i tebe oni nikad ne bi dali deo Beograda ili Novog Sada al to mislim na te ljude koji dole žive (kako žive)ne na one što su prodali i kurče se po Beogradu.Da nije dobro -nije ,al brate ne bi se zanosio nekim nebulozama o pravima njihovim dole ,da će živeti u miru.Isto ko što se neki nadaju da neće biti sranja i u Vojvodini posle Kosova .

top88
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Apr 09, 2013 8:29 pm

promaja ::
Druže moj ,ja ovo što copy/paste ,namerno to radim,jer ako to napišem ja svojim rečima bude 10 postova odma kako Srbi trebaju ovo ,ono ...ovako ,pametni i učeni ljudi su to videli i vide dan danas samo NE VIDI ONAJ KO TREBA.Montoya ,lako je tebi pisati i nečeg se odricati kad nisi ničim povezan sa tim...za razliku od mene i tebe oni nikad ne bi dali deo Beograda ili Novog Sada al to mislim na te ljude koji dole žive (kako žive)ne na one što su prodali i kurče se po Beogradu.Da nije dobro -nije ,al brate ne bi se zanosio nekim nebulozama o pravima njihovim dole ,da će živeti u miru.Isto ko što se neki nadaju da neće biti sranja i u Vojvodini posle Kosova .

Potpuno se slažem sa tvojim postom......ali iskreno nevidim sa takvim stavom rešenje.Voleo bi ...kad bi mogli da istrajemo u svemu tome,ali sve ide ka tome da nas totalno slome.... :trava :
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Maj 09, 2013 6:35 pm

Hajde jednom da ima i nešto simpatično na ovoj temi . [You must be registered and logged in to see this image.]
______________________

TAJNO ORUŽJE: Tači vodio lepoticu da zbunjuje Dačića


Politika,
06:10, 09.05.2013.

Tokom pregovora u prištinskoj delegaciji
našlo se mesta i za Dardanu Ruku, specijalnu savetnicu ministra Kučija,
koja je članove srpske delegacije omađijala svojom nestvarnom lepotom


[You must be registered and logged in to see this image.]

Tači na sastanke u Brisel stizao dobro pripremljen

BEOGRAD - U ljubavi i u ratu sve je dozvoljeno.
Dok je delegacija Srbije uoči svake runde pregovora u Briselu
do duboko u noć razmatrala kako da „nadmudri“ albansku stranu, Tači je
odabrao da protivnika satera u ćošak mnogo jednostavnije - u svoj tim
uvrstio je lepoticu koja je, kad god bi ušla u prostoriju, sve prisutne
ostavljala bez teksta. Reč je o Dardani Ruki, a prema rečima nekih od
članova srpske delegacije, oni su specijalnu savetnicu ministra pravde
Hajredina Kučija doživeli kao tajno oružje Hašima Tačija!

Ćutanje je zlato

- Tokom svakog našeg susreta u prištinskoj delegaciji bila je i jedna prelepa devojka. Nestvarno je lepa.
Nikad ništa nije rekla, samo sedi i ćuti. Kad god bi nas pogledala,
zbunili bismo se. Vremenom smo počeli da se šalimo da je ona Tačijevo tajno oružje, da on tu lepoticu vodi na pregovore da bi nas zbunio - kaže za Kurir jedan od članova srpske delegacije i dodaje:

Američki đak

-
Kad god se spremamo da sednemo za sto i vidimo da je i ona u
delegaciji, krenu dobacivanja našeg tima: „Opet ćemo samo da ćutimo“,
„Bolje odmah da se vratimo“ i slično - priča naš sagovornik.Na pitanje
koja je tačno bila Dardanina uloga u Tačijevoj delegaciji, naš
sagovornik ko iz topa kaže:

- Pa da nas zbunjuje! Al‘ bukvalno!
Dardana
Ruka završila je studije u SAD, a trenutno radi u Kučijevom kabinetu. I
pored obavljanja javne funkcije i, kako kažu članovi naše delegacije,
nestvarne lepote, na Kosovu nije poznata široj javnosti.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Šarm... Dardana se namerno smeškala srpskim pregovaračima



Tači šmekao Dačićevog prevodioca

♦ Moglo bi
se reći da je „ljubavnu diplomatiju“ otvorio upravo srpski premijer
Ivica Dačić, jer tokom jedne od rundi pregovora Tači nije skidao pogled
s Dačićevog prevodioca Tijane Vasiljević Damjanović. Kosovski premijer
je Tijanu sve vreme gledao, zagonetno se smeškao, a „ljubavne
strelice“ ovekovečili su i briselski fotografi.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Maj 09, 2013 6:49 pm

Baš mi nešto i nije neka lepotica da bi trebao da blenem slini u nju kad su takvi razgovori u toku ...Da ima takvih i po Srbiji to svima treba da je jasno ,samo mi nije jasan taj ko je to napisao i objavio ,šta je hteo pisac sa time da kaže .Možda da naši razmišljaju donjom glavom kad su na tom sastanku ili šta???
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Maj 12, 2013 11:01 am

promaja ::
Baš mi nešto i nije neka lepotica da bi trebao da blenem [You must be registered and logged in to see this image.] u nju kad su takvi razgovori u toku ...Da ima takvih i po Srbiji to svima treba da je jasno ,samo mi nije jasan taj ko je to napisao i objavio ,šta je hteo pisac sa time da kaže .Možda da naši razmišljaju donjom glavom kad su na tom sastanku ili šta???
Nikakav mir i nikakvu kontrolu ne žele oni koji imaju koristi od ovakvog stanja .
Evo ,treba li jasnije "odakle vetar duva " ?
Organizovani kriminal pokriven pripadnosti nekoj od "patriotskih" partija ili pokreta + blagodlov militantnog dela SPC -sve na čelu sa lokalnim "vođama" koji sve kontrolišu .
______________

Brat Marka Jakšića štampao plakate protiv Vlade

Ž. J. | 12. 05. 2013. - 07:47h


Plakati na kojima se državni vrh prikazuje sa
kečetom na glavi i da je proalbanski orijentisan izrađeni su u
štampariji Zorana Jakšića, brata republičkog poslanika DSS Marka
Jakšića, saznaje „Blic”.

Novac za štampanje plakata, ali i sve troškove na kampanji koja je
usmerena protiv države provučen je kroz račune Jugobanke u Kosovskoj
Mitrovici. Na plakatima su premijer Dačić, predsednik Nikolić i
potpredsednik Vlade Vučić.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako za „Blic” prenose srpski izvori iz Kosovske Mitrovice, na
nekoliko lokacija u ovom gradu izlepljeni su plakati sa Vučićem koji
danas boravi na severu Kosova.

Inače, brat poslanika Marka Jakšića, Zoran ima kompaniju koja je i
„ekskluzivni snabdevač” studentskih domova na severu Kosova prehrambenim
artiklima. Brat republičkog poslanika za koga se smatra da je glavni
pokretač protesta na severu praktično drži monopol u ovom delu pokrajine
jer snabdeva i tamošnje velike firme.



[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Maj 14, 2013 9:16 am

Ovo više nije šala .
Iako se može računati na poslovičnu sklonost Srpske Napredne da izmišlja atentate , što smo već videli -ovaj jeste sposoban za tako nešto .
Ne zaboravimo da se okruženje Vojislava Koštunice i danas sumnjiči za učešće u ubistvu Zorana Đinđića .
Problem je što je "obezbeđenje" predvodio onaj Dikić ,komandant žandarmerije (koga zovu "mali Legija" i protiv koga je podignut niz optužnica za kriminalne radnje ,snimljen je u civilu tokom posete zajedno sa više pripadnika žandarmerije ) što bi moglo da dovede do toga ,poznajući SNS sudstvo da mu se to "oprosti" .JSO i Legija bi se zaista mogli "ponoviti" pod vođstvom DSS i ekstremne desnice ,a sve uz blagoslov dela SPC .
_____________________

BIA sprečila napad na vicepremijera
PAKLENI PLAN: Marko Jakšić spremao zasedu za Vučića


Politika,
06:45, 14.05.2013.

U sporednim ulicama Kosovske Mitrovice
uoči posete Aleksandra Vučića otkriveni kamioni bez tablica koji je
trebalo da mu prepreče put


[You must be registered and logged in to see this image.]

Vučićevo obezbeđenje dobro odradilo posao

Gašić: Marko Jakšić se koristi metodama šiptarskih terorista [You must be registered and logged in to see this image.]


BEOGRAD - Ekstremne grupe sa severa planirale su da osujete posetu prvog potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića, saznaje Kurir iz odlično obaveštenih izvora.

- I pored bezbednosnih procena,
koje su bile veoma loše, pored demonstranata koje je Marko Jakšić
okupio da vređaju i kamenicama gađaju delegaciju Vlade Srbije, Vučić je ipak otišao da priča s tamošnjim Srbima.

Ranije tokom dana u sporednim ulicama otkriveni su kamioni bez tablica kojima je planirano da se prepreči put delegaciji na povratku u Beograd. Intervencijom bezbednosnih snaga sprečeni su veći incidenti na ulicama severne Kosovske Mitrovice - kaže izvor Kurira.

Aleksandar Radić, stručnjak za bezbednosti,
za Kurir kaže da je očigledno da na severu Kosova postoje ekstremne
strukture, koje na sve načine pokušavaju da osujete primenu briselskog
sporazuma.

- Vučićeva poseta severu u ovakvim okolnostima bila je rizična.
Ne treba zaboraviti da je država godinama finansirala one pojedince
koji se sada najviše bune jer gube tlo pod nogama zbog promene državne
politike. Nije neobično što na sve načine pokušavaju da izazovu
incidente. S druge strane, bezbednosne službe su dobro odradile svoj
posao jer je poseta prošla bez većih posledica - naglasio je Radić.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Jakšićevi ljudi vređali Vučića

Tokom
prekjučerašnje sednice odbornika četiri opštine sa severa i prvog
potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića manja grupa pristalica DSS i SRS
uzvikivala je „ubij Vučića“, „izdaja“ i „ustašo“. Vicepremijer je kao
organizatora naveo lidera Srba sa severa Marka Jakšića i kazao da ne
može da razume da neko zloupotrebljava decu.


Jakšić: Vučić nije uspeo

Poslanik DSS sa
severa Kosova Marko Jakšić izjavio da je poseta potpredsednika Vlade
Srbije Aleksandra Vučića bila neuspešna i da je napravila još veći jaz
između Srba na severu Kosova i Vlade.
- Mi jednostavno ne želimo
da učestvujemo i budemo jedinstveni u izdaji. Naš pristanak bi značio
otvoren čin veleizdaje - rekao je Jakšić za lokalni Radio KiM, dok na
pozive novinara Kurira nije odgovarao.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Maj 14, 2013 10:31 pm

Kosovo: Koliko košta doktorat?


Nakon što je nemačka ministarka Anete Šavan podnela ostavku zbog plagiranja doktorskog rada, i na Kosovu je počela debata o dodeli akademskih zvanja. Priča se o prodaji diploma i doktorata, i masovnom plagiranju.

Od 1999. je na Kosovu dodeljeno 416 doktorskih titula – kritičari smatraju da je taj broj sumnjivo visok za zemlju sa manje od dva miliona stanovnika. Zato je kosovski ministar obrazovanja Rame Buja načinio potez koji neodoljivo podseća na ispijanje mleka srpskog ministra poljoprivrede Kneževića – Buja je, naime, zatražio da se proveri njegov doktorski rad. Pridružio mu se i rektor Univerziteta u Prištini Ibrahim Gaši. „Spreman sam da se ispitaju i moja i druge doktorske teze“, kaže Buja za DW. „Slučaj bivše nemačke ministarke obrazovanja Anete Šavan treba da nam služi kao primer.“

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ministar obrazovanja Kosova Rame Buja

Početkom godine je u nemačkim medijima isplivalo da je Šavanova falsifikovala delove doktorskog rada. Iako je taj rad pisan pre 30 godina, Univerzitet u Diseldorfu oduzeo je titulu ministarki, a ona je, nakon konsultacija sa svojom prijateljicom Angelom Merkel, podnela ostavku. Pri tome, Šavanova nije zaista „krala“ intelektualnu svojinu – ona je na više mesta citirala bez navođenja izvora, smatrajući citirane podatke opšte poznatim.
Prodaja radova?
Kosovo je sasvim druga, nama bliža priča. Tamo se ne govori o neispravnom citiranju, nego o trgovini disertacijama i diplomskim radovima. Štampa je u martu naširoko pisala o pojedincima i organizacijama koje nude izradu i prodaju akademskih radova, ali dokaza još nema. „Osnovali smo kontrolni odbor koji treba da ispita rad tih pojedinaca i organizacija“, kaže ministar Buja. „Ispostavilo se da se radi o tehničkoj pomoći pri izradi diplomskih i doktorskih radova.“
Profesor Dukađin Pupovci kritikuje da su neke njegove kolege „trčale za političarima kako bi im poklonili doktorsku titulu“. „Nadaju se da će kasnije oni ili njihova deca dobiti neke povlastice preko tih političara“, smatra Pupovci. On ne veruje da na Kosovu ima mnogo plagijata, ali tvrdi da su diplomski i doktorski radovi, iako originalni, veoma slabog kvaliteta.
Navala studenata, manjak kadra

[You must be registered and logged in to see this image.]Univerzitet u PrištiniNa prištinskom univerzitetu su sami studenti pokrenuli debatu o plagijatima i kvalitetu obrazovanja. Glavna zamerka je manjak profesora i predavača. Naime, kao područje sa visokim prirodnim priraštajem, Kosovo ima mnogo mladih koji su stasali za studije. Uz to, ranije je veliki broj njih išao u Beograd, Niš ili Kragujevac, a danas je to gotovo nezamislivo. Tako je pre deset godina u Prištini bilo 27.000 studenata, dok ih danas ima 100.000.
Kada god se kritikuje kosovski obrazovni sistem, pominju se i devedesete godina kada su na Kosovu uvođene razne paralelne institucije. Škole su otvarane na privatnim posedima ili čak podrumima, po svaku cenu se želeo otklon od Srbije pa i srpskog obrazovnog sistema. Cena je bilo stasavanje čitavih školskih generacija u očajnim uslovima i sa lošijim obrazovanjem.
Nakon završetka bombardovanja 1999. i faktičkog odvajanja Kosova, prvi zadatak bila je školska infrastruktura. Danas bezmalo svako selo ima školu pa je, kako kaže ministar Buja, kucnuo čas da se povede računa o kvalitetu. Tu spada i borba protiv prodaje doktorskih titula. „Sa austrijskom vladom smo potpisali sporazum o digitalizaciji sistema dodele doktorata i diploma, kao i softver koji otkriva plagijate“, kaže Buja. Ovi programi, u širokoj primeni na Zapadu, proveravaju da li je neki deo teksta bespravno preuzet iz drugih izvora.
Autori: Bahri Cani / Nemanja Rujević
[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Maj 14, 2013 10:47 pm

sonia ::
Kosovo: Koliko košta doktorat?


Kosovo je danas mafijaško carstvo gde vladaju lokalni bosovi ,koji drže monopol na sve -od hrane do nafte ,droge pa i diploma .
"Politika" je tu samo paravan ,isti su ti likovi na obe strane -i definitivno sarađuju . Dok oni lepo posluju i bogate se ,i jedan i drugi narod je siromašniji nego ikada ,i potpuno u rukama ovih gospodara života i smrti ,zvali se oni Marko ili Ramuš .
Jedno oko čega se još otimaju su kontrola nad energetskim resursima ,i telekomunikacije -ostalo su već podelili međusobno .
Pa danas novine pišu da je Bogoljub Karić viđen na Kosovu ,sa prvim čovekom onog Keljmendija ,sa kojim sarađuje godinama .Šta treba više reći .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Maj 14, 2013 11:01 pm

Obrenovic, Tito... i kumovi...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Maj 20, 2013 12:10 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Norveski maturanti :)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Maj 20, 2013 2:52 am

Ja dosla samo da vidim sta ima na Kosovu 55555
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Maj 20, 2013 9:49 am

Šta će biti?
Biće parkiralište za velike sile i mafijaško gnezdo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Maj 20, 2013 9:53 am

A bolje netko parkiraliste nego rat. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Maj 20, 2013 11:30 am

Samouka ::
Šta će biti?
Biće parkiralište za velike sile i mafijaško gnezdo.

Ovo niko bolje nije rekao, na zalost:(
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Maj 29, 2013 8:32 pm

SEDNICA VLADE: Vulin na čelu Odbora za primenu briselskog sporazuma [You must be registered and logged in to see this image.]
________________
Isti onaj Vulin koji je demonstrativno podneo ostavku -jer se nije slagao sa potpisivanjem Briselskog sporazuma ,a koga su ,kao ,tražili "nazad " Srbi sa severa Kosova (koji su isto protiv tog sporazuma .ali im Acika (Vučić) naredio da ima da mole drugog Aciku(Vulina) da povuče ostavku -neopozivu [You must be registered and logged in to see this image.] ) -i sad taj treba da bude glavni da se sporazum i sprovodi ?????

To je isto kao da postave Čedu Jovanovića do sprovodi "program" Srpske(Radikalne ) Napredne Stranke,ili Šešelja za predsednika Haškog Tribunala ili da bude još jasnije ...kao da alkosa staviš za barmena ,ili pedofila da vodi zabavište ,ili Moniku Levinski za predsednicu Odeljenja za moral Bele Kuće .
OVO ima samo u Srbiji .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Maj 29, 2013 9:50 pm

Ne samo da mole Vulina da se vrati vec ima debelo i da ga plate da bi pristao covek da pregazi svoje principe i odluke... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Jun 04, 2013 11:13 am

SRPSKO-KOSOVSKA RAZMENA: "Bolji život" na Tačijevoj televiziji

Ukoliko sve bude po planu, RTS i RTK bi do kraja godine trebalo da počnu sa razmenom dela programa - od informativnog do zabavnog. Poslednju reč, kao i obično, daće političari


[You must be registered and logged in to see this image.]

Drugi kanal Radio televizije Kosovo, koji je počeo da emituje program na srpskom jeziku, mogao bi od jeseni da ostvari saradnju sa RTS-om, pišu “Naše novine”.

To bi značilo da će dve nacionalne medijske kuće razmenjivati delove svog programa – od informativnog do kulturnog, pa će se tako neki sadržaji RTS-a možda naći već naredne godine gledati na Tačijevoj televiziji i obrnuto.

Ovo bi značilo da bi na kosovskoj nacionalnoj televiziji, osim Dnevnika, mogle da se emituju i RTS-ove serije poput “Boljeg života”, “Ranjenog orla” ili “Vrućeg vetra”.

Da li će do ove saradnje doći zavisi isključivo od političkih odnosa na terenu između Beograda i Prištine.

U pitanju je saradnja koja bi se odvijala po principu razmene nekih programa, ali da bi se to desilo, o tome bi trebalo odluku da donese Vlada Srbije, jer je RTS javni servis, a ne privatna televizija. Ako bi se i donela odluka u korist ove saradnje, nemoguće je da se ona ostvari pre jeseni ili početka iduće godine – tvrdi izvor lista.

S druge strane, direktor RTK 2 na srpskom jeziku Žarko Joksimović kaže da mogućnost saradnje sa RTS-om nije medijska već politička odluka.

- Planiramo da uspostavimo neke kontakte, ali znate da je to više tema za političare nego za nas iz medija. Dok se ne uspostave neki opipljivi kontakti između Beograda i Prištine, ne verujem da će do saradnje sa RTS-om doći. Međutim, mi smo otvoreni za saradnju, jer ljudi u Beogradu malo znaju šta se dešava u Prištini ili Peći, dok se na Kosovu više zna šta se dešava u Briselu nego u Beogradu – kaže Joksimović dodajući da su već o saradnji pričali s nekim srpskim televizijama.

Za sada su kako navodi razgovarali s televizijom iz Novog Sada i Prvom televizijom.

- Naš budžet na mesečnom nivou iznosi oko 80.000 evra, što je otprilike cena koju kablovski operatori u Srbiji naplaćuju mesečno da bi vas pustili u etar. Ako nam se bude povećao budžet, onda bismo mogli i da razmišljamo o širenju u tom pravcu – završava priču Joksimović.

Aleksandar Tijanić, generalni direktor RTS-a, nije bio dostupan za komentar na ovu temu.


(Telegraf.rs / Izvor: Naše novine)

I Farmu i Farmu, dajte im i Farmu, Zvezde granda, ma ceo Pinkov program dajte Tačiju! smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Jul 02, 2013 9:26 pm

Ovo je primer i ovo je način,kako se korak po korak uspostavlja poverenje ....ako Amfilohije Radović ne počne da anatemiše i proklinje oca Savu uz pomoć "Naših "Obraza" ili "Dveri" ,ili oni majmuni iz "Samopredeljenja" ne napadnu ženu negde ....top88 

___________________________


ISPRED DEČANA: Fljora Čitaku i otac Sava Janjić

Društvo, 19:26, 02.07.2013.

Autor: EPK,Foto: Twitter

[You must be registered and logged in to see this image.]

U prvom tvitu koji je ovim povodom objavila kosovska ministarka je napisala: "Sjajna poseta manastiru Dečani! Naše kulturno nasleđe je potrebno sačuvati"
Čitaku i Otac Sava Janjić, foto Twitter

DEČANI - Kosovska ministarka za evropske integracije Fljora Čitaku posetila je manastir Dečani i tom prilikom se srela sa igumanom tog manastira ocem Savom Janjićem.

Njih dvoje su se posle razgovora slikali ispred manastira. U prvom tvitu koji je ovim povodom objavila kosovska ministarka je napisala:

"Sjajna poseta manastiru Dečani! Naše kulturno nasleđe je potrebno sačuvati".

Posle nekoliko sati ona se delimično ispravila i napisala sledeći tvit:

"Manastir Dečani mora da bude sačuvan ne zato što je srpski, albanski ili kosovski, već zato što predstavlja univerzalno blago".

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Jul 17, 2013 9:49 pm

Novi imidž direktora kancelarije za KiM

Aleksandar Vulin sam sebi skrojio uniformu

Politika, 20:26, 17.07.2013.

Autor: EPK,24sata.rs,Foto: Print screen


Aleksandar Vulin, direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, pojavio se nedavno u Leposaviću u neobičnoj crnoj košulji, na kojoj je bila srpska trobojka i natpis "Kancelarija za KiM"
[You must be registered and logged in to see this image.]
LEPOSAVIĆ - Aleksandar Vulin, direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, pojavio se nedavno u Leposaviću u neobičnoj crnoj košulji, koja podseća na unoformu, na kojoj je bila srpska trobojka i natpis "Kancelarija za KiM".
To je novi imidž Aleksandra Vulina, direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, u kojem se krajem prethodne nedelje prikazao Srbima sa severa pokrajine.
U Kancelariji za Kosovo i Metohiju kažu da im niko nije propisao nošenje bilo kakvih uniformi ili druge vrste radne odeće.
_______________
Baš lepo i korisno da Srbiju predstavlja "crnokošuljaš" u nekoj izmišljenoj vojnoj uniformi .
Kao da se nismo nagledali svakakvih paravojnih kostima od 90 tih .

Nula iz JUL,pudlica Mire Marković,umislio da je Če Gevara ,šta li ?

Velike koristi je bilo i od uniformisanih "Čuvara mostova " i "Garde cara Lazara " i sličnih cirkusanata,










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Jul 18, 2013 3:02 pm

Biće kao i sa Trstom što je bilo. Dzabe smo uzvikivali: Trst je naš!!
Neko drugi je tako odredio a mi mu potpomogli. Neka bude više šta god hoće, samo da rata više ne bude, da ne bude Košara i žutih kuća...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPet Jul 26, 2013 3:40 pm

VAPAJ SRBINA: Albanci, kupite moju kuću!

- Kada platim sve račune, ostane mi desetak hiljada mesečno. Da li može da se živi od tih para? Zato svoju porodičnu kuću od 120 kvadrata koju sam godinama gradio i pomoćni objekat prodajem, prvenstvo imaju Albanci - kaže Milutin Jaćović (64) iz prokupačkog sela Tulare

[You must be registered and logged in to see this image.]


Milutin Jaćović (64) iz prokupačkog sela Tulare odlučio je da da oglas i proda porodičnu kuću Albancu sa Kosova, jer kako kaže, jedino od njih može da izvuče dobru cenu! Na ovaj korak se odlučio zbog toga što sa suprugom i sinom godinama živi na rubu egzistencije sa svega 20.000 dinara mesečno, kolika je njegova penzija.


- Kada platim sve račune, ostane mi desetak hiljada mesečno. Da li može da se živi od tih para? Zato svoju porodičnu kuću od 120 kvadrata koju sam godinama gradio i pomoćni objekat prodajem, prvenstvo imaju Albanci – kaže Milutin, koji dodaje da svi u njegovom selu, koje se nalazi na magistralnom putu Niš-Priština između Kuršumlije i Prokuplja, znaju za taj njegov naum.

- Ako me baš pitate zašto želim Albancu da je prodam, to je zbog toga što ću jedino od njih moći da izvučem dobru cenu. U Srbiji i ovom našem Topličkom kraju koji se naslanja na Kosmet se teško živi i ne verujem da bih mogao ikom drugom da je prodam. Uostalom, i oni su državljani Srbije, bar zvanično, i tu ne bi trebalo da bude bilo kakvih nesporazuma – pojašnjava on ne iznoseći koliko traži za kuću.

Na ovu ideju došao je nedavno, ali je siguran da će je sprovesti u delo i kaže :”Mislite da mnogi drugi iz mog sela to ne bi uradili? U situaciji u kojoj smo, svako bi. Šta će mi zidovi kada mi je stomak prazan.”

Iako u čitavom Topličkom okrugu, po poslednjem popisu, ne živi nijedan Albanac, kolaju priče da je sve češća tajna prodaja kuća i stanova na ovom prostoru Albancima sa KiM. Tako Dejan Milošević, odbornik u kuršumlijskoj skupštini, kaže da ima saznanja da su Albanci u poslednje vreme kupili pedesetak imanja u ovoj opštini.

Pre nekoliko godina bila je aktuelna priča o prodaji kuća Albancima u Prokuplju, ali pošto oni zvanično ne mogu da budu vlasnici imovine, kupovina se obavljala kroz ugovore o fiktivnim dugovima, na konto kojih Albanci preuzimaju kuće. Ipak, ta priča se zaboravila, ali je u poslednje vreme aktuelizovana.

Inače kvadrat stana u centru Prokuplja je oko 500 evra, a u selima čitava imanja mogu da se kupe za desetak hiljada evra.

(B. R.)

Izvor: Telegraf


I tako.. Ko da mi otme iz moje duše Kosovo (;
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPon Jul 29, 2013 9:02 pm

Ovaj i brat su najveći mafiozi na Kosovu .Javna je tajna da rade sa srpskom i albanskom mafijom redovno i drže monopol na namirnice i naftu .
Mesto da se raduju ko god da ih uhapsio, a ono......


_____________
Sirene u Kosovskoj Mitrovici
zbog hapšenja brata Zvonka Veselinovića


Autor: Beta | 29.07.2013 - 15:57:00h |


U severnoj Mitrovici danas se se oko 15.20 oglasile sirene za uzbunu, nakon hapšenja Žarka Veselinovića.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zvonko Veselinović | Foto: RAS


Veselinovića, rodjenog brata Zvonka Veselinovića, uhapsila je Euleks policija i specijalne jedinice kosovske policije.
Zvonka Veselinovića međunarodne misije na Kosovu smatraju jednim od glavnih organizatora barikada na severu Kosova.
Pored Veselinovića uhapšen je još jedan Srbin oko 15 časova u Rudaru, kod Zvečana na severu Kosova i Metohije.

Prema rečima očevidaca, akcija je izvedena veoma brzo, a dvojica Srba lišena su slobode u blizini benzinske pumpe i pravoslavnog groblja u Rudaru.

Magistralni put Priština - Raška u ovom mestu je blokiran sa terenim kamionima, a nakon hapšenja ubrzo su se čule sirene za uzbunu u severnom delu Kosovske Mitrovice i Zvečanu.

U Rudaru, kod Zvečana okuplja se veći broj gradjana, a tu su i pojedini predstavnici lokalnih samouprava.

 Zvonko i Žarko Veselinović su krajem 2011. godine uhapšeni u Srbiji. Uhapsila ih je kraljevačka policija zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Protiv Žarka je pred beogradskim sudom u toku krivični postupak zbog sumnje da je dao mito sudiji Srećku Topaloviću iz Raške, koji je takođe procesuiran pod sumnjom da je nezakonito prodavao robe iz sudskih depoa.

Zvonku Veselinoviću i njegovim saradnicima je u junu počelo suđenje pred Specijalnim sudom zbog optužbi da su protivpravno prisvojili 32 kamiona u vlasništvu lizing kompanije „Hipo-Alpe Adrija lizing".










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySub Avg 17, 2013 11:56 pm

Jednom je i Beograd ,naizgled pokazao razum ,i pozvao Srbe sa severa da izađu na izbore ,i to sa jedinstvenom listom .
Time bi se napravio korak u primeni Briselskog sporazuma ,a Srbi dobili lep broj predstavnika u kosovskim  institucijama ,jer da se ne lažemo -potpisano je ukidanje paralelnih . 
E sad ..."predstavnici" Srba sa severa će izgleda ipak bojkotovati izbore ,tj takav se utisak stiče iz njihovih izjava ?
Jako loš znak je da je iznenada i bez razloga smenjena Rada Trajković ,jedna od pravih lidera i zagovornika izlaska na izbore ?????
Da li se u Vladi Srbije priča jedno za "svet" a "crnokošuljaš" (Vulin) daje i sporovodi druge instrukcije ,ili vlada Srbije nema nikakvog uticaja na tamnošnje strukture koje su dobrim delom i kriminalne ,ostaje da se vidi . Partije se očigledno bore za prevlast tamo ,i biće da ih je briga za konačni ishod -nego im je bitnije ko će "držati vlast" u srpskim sredinama .
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Avg 21, 2013 8:07 am

Nikolić Srbima: Ako ne odete na izbore, sami ćete biti krivi:link : 

Ko bi rekao da će na kraju vladajući triling pokazati zube ,tj smisao za realnost ?
Priština je skinula sporne oznake "republika kosovo " sa glasačlih listića ,Srbi sa juga i enklava su odavno u "institucijama" ,i zaista je potez najave smene spornih "predsednika opština" sa severa jedini preostao potez koji vlada može da povuče da bi doslo do implementacije Briselskog sporazuma .
Naročito ako se zna kome ne odgovara bilo kakav "red" na severu pokrajine .
Samo se treba setiti reči pokojnog dr Raškovića Srbima u Hrvatskoj (Uđite u Sabor i borite se odande ) svi znamo kako se završilo neuvažavanje realnosti. 
Jedinstvena srpska lista je velika prilika ,time se dokazuje rešenost Srbije da se stvar završi mirnim putem, a i stavlja Priština u šah mat situaciju ,onda mora da sprovede dalje ustupke koji su dogovoreni (sudstvo ,policija ) To je plan Z4 -kakav je bio ponuđen i u Hrvatskoj .

Jedino mi nije jasno zašto je smenjena Rada Trajković,i do kada će vlada Srbije držati onog Vulina tamo ,koji podriva sve što uspeju nekako dogovoriti .Učenik Mire Marković nikako da se oduči Miloševićevog sistema-sve potpišemo ,pa nećemo primeniti -toga nema u svetu ,za neizvršavanje ugovora se snose sankcije .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Avg 21, 2013 1:14 pm

Ambasadorka Džejkobson: Na Kosovu ima korupcije i kriminala

Ambasadorka SAD u Prištini Trejsi En DŽejkobson (Tracey Ann Jacobson) izjavila je, za prištinski dnevnik "Zeri", da je u detalje upoznata da na Kosovu postoji korupcija i organizovani kriminal.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ma nije valjda? Ju, čekaj da se zapanjim??? Kod vas u Americi ga nema nikako!!!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Avg 29, 2013 10:39 am

Taj Hrvat, peder, lopov Boris Tadić, kako ga sve ne nazivahu, ne ode da pregovara sa Tačijem i ne upisa se u "patriotizam" Ivice Dačića i Gospodara Vučića... I šta sad???
Oni koji su bili najglasniji u ratnom podvriskivanju promeniše košuljice za tren oka. To je više od one narodne daje veru za večeru. Oni dadoše i dupe i veru.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySre Sep 04, 2013 10:32 pm

Nazadravlje .Teta Mirin i čika Slobin crnokošuljaš drži sudbinu kosovskih Srba  u svojim rukama .
Šverceri, krimosi i patriote po zanimanju mogu da odahnu -posao ide nesmetano dalje .
Ista logika ,kao da Tačiju daju da bude načelnik Raškog okruga .
___________

Vulinu široka ovlašćenja na Kosovu

Politika, 13:17, 04.09.2013.
Autor: Agencija BETA
Ministar bez portfelja je zadužen za funkcionisanje obrazovanja, zdravstva, socijalne politike, kulture, infrastrukture, privrede, bezbednosti, pravosuđa, lokalne samouprave, energetike, telekomunikacija i javnih nabavki na Kosovu
[You must be registered and logged in to see this image.] BEOGRAD - Ministar bez portfelja u Vladi Srbije Aleksandar Vulin biće zadužen da "usmerava i usklađuje rad ministarstava i posebnih organizacija" povezan s Kosovom










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 05, 2013 8:56 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dolaze sa Kosova u tajnosti i preko posrednika pazare nekretnine. Do sada su postali vlasnici 300 stambenih jedinica. U kupoprodajnim transakcijama im pomažu Srbi pritisnuti nemaštinom. KOSOVSKI Albanci, polako ali sigurno „okupiraju“ Niš. Posle velikog broja zahteva za prebivalište, koje su podnosili niškoj policiji tokom 2010, poslednjih godina su se nameračili na stanove u gradu.

Ceo tekst: [You must be registered and logged in to see this link.]

Prema saznanjima „Novosti“, Albanci sa Kosova su do sada indirektno postali vlasnici oko 300 stanova u Nišu, a u ovom „biznisu“ uveliko im pomažu Srbi, privremeno raseljeni sa KiM, koji sada žive u gradu na Nišavi. - Pritisnuti nemaštinom, Srbi su primorani da „šuruju“ sa Albancima - priča Goran S., koji se 1999. godine „preselio“ iz Prištine u Niš. - Kako bi se prikrili i izbegli eventualne probleme, Albanci Srbima daju novac da kupe određeni stan u Nišu. Odmah im isplaćuju nadoknadu za „saradnju“, po nekoliko hiljada evra. A „šema“ po kojoj Albanci dolaze do stanova u Nišu je sledeća: kada Srbin albanskim novcem kupi stan, uknjiži ga na svoje ime. Posle overe kupoprodaje u Osnovnom sudu u Nišu, sklapaju ugovor da je Albanac Srbinu pozajmio novac, baš koliko je i plaćena nekretnina. Kao garanciju za vraćanje novca, Srbin daje upravo kupljenu nekretninu. A kada posle predviđenog roka „nema para“ da vrati pozajmicu, Albanac postaje vlasnik „njegovog“ stana.

Ceo tekst: [You must be registered and logged in to see this link.]

O kupoprodaji stanova, iako Niš „bruji“, zvanično se ćuti. Srbi koji prodaju imovinu Albancima boje se osude okoline, dok albanski kupci strahuju da bi ih u tome mogle osujetiti vlasti Srbije i samo okruženje, pa zbog toga čekaju neki pogodniji trenutak, kada će sve to moći da ozvaniče. - Albanci su dobre platiše, daju i više od tržišne cene nekretnina - kaže Nišlija, koji je nedavno objavio oglas u jednom prištinskom mediju za prodaju svog stana. - Preporučivali su mi i da nađem neke posrednike, Srbe sa Kosova koji sada žive u Nišu, ali sam odlučio da izbegnem „provodadžije“ zbog dodatnih troškova. I na internetu se mogu pronaći sajtovi na kojima su objavljeni stanovi za prodaju nekretnina u niškom kraju. A na jednom od takvih oglasa jedan Nišlija je naveo da se njegov grad nalazi na Kosovu! Albanci, inače, koriste i svaku priliku da se raspitaju za nekretnine u Nišu. Tako je svojevremeno policija kod sudije za prekršaje privela jednog žitelja KiM, koga su zatekli na niškim ulicama bez lične karte. Albanac je „galantno“, bez bilo kakve primedbe, odmah platio kaznu od 5.000 dinara. Usput, pitao je i gde u Nišu može da se kupi dobar stan. Istovremeno, na „meti“ Albanaca su i srpska imanja u Nišavskom okrugu, koja se najčešće prodaju u tajnosti, preko posrednika. Kupoprodajnih ugovora nema, već se vlasnicima nekretnina nude novčane pozajmice, uz hipoteku kao garanciju. A pored saradnje sa Srbima sa KiM, koji žive u Nišu, Albanci su od niških advokata dobili dodatna objašnjenja kako do prebivališta i srpskih pasoša mogu da dođu - legalno. Naime, lepo im je objašnjeno da je po slovu zakona, „prebivalište mesto u kome se građanin nastanio s namerom da u njemu stalno živi“. I da su „punoletni građani dužni da prijave i odjave prebivalište i prijave promenu adrese stana“.

Ceo tekst: [You must be registered and logged in to see this link.]


I šta sad?!!!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 05, 2013 12:23 pm

Samouka ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


I šta sad?!!!
Zbog ovoga sam se posvadjala sa jednom Siptarkom ( oni se tako zovu, ne pisem ovo sa namerom da vredjam ikoga), posto mi je rekla da je Nis bioalbanskii tako treba da bude?!
 Nego, sto rece moj deda, nisu Siptari na Kosovu losi, nasi su gori od njih..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 05, 2013 1:20 pm

sonia ::
Samouka ::
[You must be registered and logged in to see this image.]


I šta sad?!!!
Zbog ovoga sam se posvadjala sa jednom Siptarkom ( oni se tako zovu, ne pisem ovo sa namerom da vredjam ikoga), posto mi je rekla da je Nis bioalbanskii tako treba da bude?!
 Nego, sto rece moj deda, nisu Siptari na Kosovu losi, nasi su gori od njih..
Ala im pomažemo da ostvare san o velikoj Albaniji... Tako se prodaje ne vera za večeru nego i sopstveno dupe!!! Ovaj bar prodaje a Ivica i Tomica poklanjaju.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 05, 2013 7:13 pm

Samouka ::
sonia ::
Samouka ::



I šta sad?!!!
Ala im pomažemo da ostvare san o velikoj Albaniji... Tako se prodaje ne vera za večeru nego i sopstveno dupe!!! Ovaj bar prodaje a Ivica i Tomica poklanjaju.
Slazem se, ima istine iu tome. Ali, ako pazljivo procitas tekst, prodaju ( ili posreduju) Srbi doseljeni za Kosova?! I uglavnom su, bar u mom kraju oni puni love,vrsljaju okolo i briga njih sto ce Nis sutra u ''prirodnu Albaniju'' , posto kosovskuistinu mnogo bolje znaju od nas sto se busamo..Tugo nasa.... Kosovo nije Tomino a i Ivica je iz ZitoradjE ( ako nije i on prodao Albancima).
Kosovo smo mi izgubili jos 1389, i umesto da zalimo i uradimo nesto po tom pitanju, mi smo do juce slavili?! 'Ebo nas i Tito, siptarski kum, sad ce Toma da ga sacuva, 'oce, 'oce..
Neka sacuva ovo sto ostalo, a Gracanica ce uvek srpska biti, i ne samo ona..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 05, 2013 7:22 pm

sonia ::
Samouka ::
sonia ::
Samouka ::



I šta sad?!!!
Ala im pomažemo da ostvare san o velikoj Albaniji... Tako se prodaje ne vera za večeru nego i sopstveno dupe!!! Ovaj bar prodaje a Ivica i Tomica poklanjaju.
Slazem se, ima istine iu tome. Ali, ako pazljivo procitas tekst, prodaju ( ili posreduju) Srbi doseljeni za Kosova?! I uglavnom su, bar u mom kraju oni puni love,vrsljaju okolo i briga njih sto ce Nis sutra u ''prirodnu Albaniju'' , posto kosovskuistinu mnogo bolje znaju od nas sto se busamo..Tugo nasa.... Kosovo nije Tomino a i Ivica je iz ZitoradjE ( ako nije i on prodao Albancima).
Kosovo smo mi izgubili jos 1389, i umesto da zalimo i uradimo nesto po tom pitanju, mi smo do juce slavili?! 'Ebo nas i Tito, siptarski kum, sad ce Toma da ga sacuva, 'oce, 'oce..
Neka sacuva ovo sto ostalo, a Gracanica ce uvek srpska biti, i ne samo ona..

para vrti gde burgija nece..............
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPet Sep 06, 2013 11:45 am

Potpuno kriva shvatanja o izgubljenom Kosovu.
Najpre to 1389-e nije tačno uopšte. Tada na tim prostorima nije bilo Šiptara.
Zašt onda Kruševac nismo izgubili 1389-e?
Moje mišljenje je, da smo Kosovo izgubili Majskim Prevratom i to je najveći srpski poraz u istoriji našeg naroda.
Kada smo uperili sve što ima neku moć protiv nas.
Kosovo smo izgubili voljom setskih moćnika, koje smo porazili u I svetskom ratu.
Da ne govorim na kapitulaiciju srpskog nacionalnog korpusa 1945-e, kada se izdao Draža i Kralj.
Neka se stide svi oni koji su se osećali srbima a pristupili SKJ-u.
Oni su sa tim činom ojačali organizaciju koja je sve zasnivala na minimiziranju Srbinje i stvaranju veštačkih nacija. Svako ko je pristupio toj organizaciji je zgazio po ćrtvama iz I svetskog rata, po srpskoj istoriji i pravu da sama iscrta svoje granice.
I danas je ta narodna srpska glupost na snazi, a crkva sterilna totalno. Zašto jednom ne povede svoj narod protiv loših vladara. Ne može, jer uvek hoće da bude uz vlast i da se ogrebe. Bez i jedne nacionalne institucije, svaki narod je sluđen i greši.
A mi zaista nemamo takvu instituciju.
Čudi me da smo uspeli i da se održimo uopšte.
Mnogi narodi su nestajali, iako snažni i silni, ali nisu imali nekog da im sačuva nacionalni identitet.
E to smo mi. Samo zahvaljujući ogromnoj nadmoći na Balkanu, jer su nam jedini protivnici otcepljenii narodi iz našeg korpusa, taj proces traje nešto duže i mi uspesmo da opstanemo. Ali ovim putem nećemo još dugo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyPet Sep 06, 2013 12:21 pm

HIT MESECA: Policija uhapsila 17 krava kod Vranja jer su "nelegalno" prešle granicu!

Privedene krave su, po svemu sudeći, "nelegalno" iz kosovskog dela pograničnog sela Trstena prešle granicu sa Srbijom i uništile kompletno imanje od 70 ari

[You must be registered and logged in to see this image.]

Policija u Vranju “uhapsila” je i “privela” veterinarskoj inspekciji 17 krava u selu Trstena kod Vranja.
Naime, pomenute krave su, po svemu sudeći, “nelegalno” iz kosovskog dela Trstene prešle granicu sa Srbijom i uništile kompletno imanje porodice Stojiljković koje se prostire na više od 70 ari.

Dragan i njegova supruga Vesna Stojiljković kažu da su se slične stvari dešavale i ranije, ali da ovolike štete nikada nisu imali.

- Stradala je njiva sa kukuruzom, pasuljem, krompirom, repom, tikvama, ali i detelinom. Kada su krave prešle u srpski deo sela, ja sam bio u Leskovcu da pravim veštački zub, ali ih je vojska sklonila iz mog poseda i zarobila do dolaska policije i hvala im na tome – kaže Dragan.

Kako se saznaje, oko 20 krava je došlo u “štetu” na srpskoj strani, ali su neke od njih uspele da pobegnu prilikom akcije zarobljivanja od strane vojske koja je smeštena uz administrativnu liniju.

Nakon što im je vojska “odredila pritvor zbog ilegalnog prelaska granice i nanošenja materijalne štete drugom licu”, na lice mesta stigla je i policija.

- Naši službenici su otišli do Trstene i nevaljale krave predali veterinarskoj inspekciji. Sada su one zbrinute i u ingerenciji te službe. Mi više sa tim nemamo veze, jer smo posao “hapšenja” odradili – šaljivo odgovara portparol PU Vranje Dragan Stamenković.

U veterinarskoj inspekciji u Vranju kažu da nisu ovlašćeni da daju bilo kakve izjave, ali je potvrđeno da je stoka smeštena u karantin i obavešteno nadležno ministarstvo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nezvanično se saznaje da su životinje sada u Veterinarskoj stanici u Bujanovcu i da se humano postupa sa njima, iako niko od nadležnih ne zna šta sa njima da radi.

Do odluke Ministarstva poljoprivrede krave će uredno imati zdravstvenu zaštitu, krov nad glavom, hranu i vodu.

(Telegraf.rs / Izvor: OK radio)

smehsmeh  Dačićev kadar je to smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 12, 2013 7:37 pm

"Patriote " ne spavaju Nakon jučerašnjeg prebijanja koje nisam hteo komentarisati (a sada moram ) 
_______________



Sukob Srba na Kosovu zbog lokalnih izbora link 

RTS pre 2 sata  
[You must be registered and logged in to see this image.]
RTS
Članovi porodica Dejanović i Đuzić negirali navode kandidata za predsednika opštine Klokot na Kosovu, Srećka Spasića da su ga fizički napali. Žarko Dejanović kaže da se Spasić u pokušaju da ih napadne, okliznuo i pao.
Navode kadidata člana privremenog organa opštine Vitina i kandidata za predsednika opštine Klokot ispred jedinstvene srpske liste, Srećka Spasića da je fiziki napadnut, negirali su članovi porodica Dejanović i Đuzić. Spasić je za... »

Srbi prebili Srbina na Kosovu  link 

Vesti online pre 3 sata  
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vesti online
Takozvana kosovska policija saopštila je da je jedan kosovski Srbin povređen u obračunu sa četvoricom sunarodnika u naselju Vrbovac kod Klokota. U saopštenju se navodi da su osumnjičeni privedeni u policijsku stanicu u Vrbovcu, a da je napadnuti lakše povređen.
Srećko Spasić, član privremenog organa srpske opštine Vitina rekao je da su ga u sredu uveče u osnovnoj školi napala četiri člana porodice Dejanović. Spasić je dodao da je sa još dva člana privremenog organa došao na sastanak... »

_____________

evo i novog podviga "čuvara mostova" (kriminalne bande koja kontroliše sve u srpskoj sredini na Kosovu ,sve pod velom "patriotizma" )
Za ovo se nikako ne mogu okriviti Albanci -nego kriminalci koji su i do sada izazivali sve moguće incidente ,sve da bi sačuvali monopol nad trgovinom svim i svačim -od nafte do narkotika )
E sad ,kada je Vlada Srbije smenila "njihove ljude " u organima vlasti -evo "osvete"
Isti sistem kao u Srbiji -zastrašivanje ,prebijanje ,pa i gore "političkih protivnika" -a sve iz silnog "patriotizma" .

____________

UPAD U STAN: Napadnuta žena Olivera Ivanovića!

Crna Hronika, 18:49, 12.09.2013.
Autor: B92
Jedna osoba, za koju se sumnja da je član grupe koja dežura na mostu koji razdvaja južni i severni deo grada, ušla je na silu je u Ivanovićev stan

[You must be registered and logged in to see this image.]
Oliver Ivanović

KOSOVSKA MITROVICA - Jedna osoba upala je u stan Olivera Ivanovića u severnom delu Kosovske Mitrovice i napala njegovu suprugu! Kako saznajemo napad se dogodio oko 17 sati. Oliver Ivanović je bivši državni sekretar za Kosovo i Metohiju i kandidat za gradonačelnika Severne Mitrovice.
Kako javlja Kosovapress, jedna osoba, za koju se sumnja da je član grupe koja dežura na mostu koji razdvaja južni i severni deo grada, ušla je u Ivanovićev stan na silu napala njegovu ženu. Prema istim izvorima ovaj napad se dovodi u vezu sa pozivom Olivera Ivanovića da kosovski Srbi učestvuju na lokalnim izborima zakazanim za 3. novembar.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyČet Sep 19, 2013 8:13 pm

Posle napada na Euleks i ubistva  jednog i ranjavanja dvojice pripadnika ,po prvi put naše rukovodstvo ( Vučić,Nikolić ,Vulin, Dačić )ne pričaju okolišno o "albanskim teroristima" nego o našim ekstremistima koji su protiv mirnog rešenja i jednodušno osuđuju ovaj čin,bez minimiziranja ,aluzija i ostalih petljanja .
Istine radi -deo opozicije i slobodnih medija godinama priča o tome, ko su ti ljudi ,ko ih finansira i podržava ,i ko (sve ovo iz Srbije ) im omogućava nesmetanu aktivnost u domenu organizovanog kriminala . Do sada su nabrojani i sami otvoreno ili prikriveno podržavali "čuvare mostova" ,barikade ,paljevine ,i ostale akcije takvih "patriota" .
Sad im se to obija o glavu ,ali nije uopšte trenutak da se bilo ko tako nećemu raduje -pa ni ovakvi kao ja ,koji pomenute ne podnosi .
Ovi ne prezaju od ničega ,i dalje će izazovati incidente ,i uopšte nije teško pogoditi kome ne odgovara nikakva vojska ,policija ili carina na liniji razgraničenja sa Srbijom .
Na potezu su srpski DB ,policija i žandarmerija -da već jednom pohapse i njima poznate aktere ovakvih zločina ,jer je ovo zločin pre svega prema Srbima sa Kosova ,ovakve svinajrije uvek pogoršaju njihov položaj i izazovu mržnju u inače krhkom suživotu sa Albancima ,jer i oni imaju svoje kriminalce i ekstremiste ,koji to jedva čekaju ,ako već sami ne mogu da izazovu Nije nikakva tajna da srpska i albanska mafija tamo odlično sarađuju .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Okt 08, 2013 9:04 am

Očigledno je da Republika Srbija ,tj Vučić i Dačić ,podržavaju listu pod nazivom Građanska Inicijativa Srpska ,i ovaj cirkus sa "Dačić ne može na Kosovo " što se sredilo jednom večerom kod Eštonove ,je samo podiglo rejting Ivici i Aciki ,i to pre pred "domaćom publikom" nego na Kosovu .
Ono što ne valja -opet se pokazalo da ih u suštini boli uvo za kosovske Srbe -jer su oni ,srazmerno svom malom broju ,podneli čak još 31  listu za izbore ?
Ne da nema dogovora i jedinstva ,nego se svađaju međusobno ,pa i prete i tuku .
Čak i ako ova favorizovana lista od Srbije ,tj sastavljena od Dačićevih i Alekovih "ljudi" i osvoji očekivanih 25% ukupnih glasova kosovskih Srba ,to neće biti dovoljno da igra značajniju ulogu -možemo očekivati dalje opstrukcije i malverzacije pravih "gazda" . 
Da su nastupili jedinstveno -imali bi ulogu kao Pupavčeva srpska partija u hrvatskom Saboru -niko ih ne može ignorisati ,ovako ....još uvek priča "Kosovo je naše" i interesne sfere lokalnih feudalaca ,kao i bodovi srpskih političkih partija ,tj filijala tamo su važnije od realnosti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyUto Okt 08, 2013 9:07 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

:jjjj: 
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Okt 20, 2013 12:40 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Премијер Србије Ивица Дачић је данас у порти манастира Грачаница на Косову и Метохија одговарајући на питања новинара предложио да се направи заједнички споменик Србима и Албанцима на КиМ.

Упитан да ли ће Београд тражити опроштај косовских Албанаца, Дачић је предложио да се направи заједнички споменик албанским и српским жртвама ратова на Косову и Метохији.

“Оцене шта се десило су веома различите и често се деси када се покрене питање помирења и опроштаја да се тензије још висе подигну око тога ко је крив”, рекао је Дачић. Он је додао да се прошлост не може променити, али може будућност.

Упитан када ће Србија признати Косово, Дачић је рекао да за Србију Косово није држава него посебна териотија која је дефинисана Резолуцијом 1244.

Говорећи о евентуалним директним сусретима са премијером Косова Хашимом Тачијем, без посредника из ЕУ, Дачић је навео да је Београд то предлагао за нека питања.

“Уколико разговори нису статусног карактера није проблем да разговори буду директни и ми то не одбијамо, али не знам колико на другој страни постоји заинтересованост”, рекао је Дачић.

Премијер је рекао је данас у Грачаници да није учествовао на предизборном скупу листе “Грађанска иницијатива српска” да не би изазвао проблеме у покрајини. Он је рекао да је његова посета организована у складу са договором са приштинским властима у Бриселу.

“Не улазим у то како ко дефинише ову посету, нисам желео да изазивам било какве проблеме”, рекао је Дачић и додао да је контрапродуктивно да се политичарима из Србије забрањује долазак на КиМ.

“Да не би изазвали тензије придржавали смо се оног сто смо договорили и зато сам се обратио грађанима у порти”, рекао је Дачић.

БЕТА


Možeš Dačiću ali u svom dvorištu!!!
Hoće da se igra Bore i Ramiza, posle svega. Pljuc!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySub Nov 02, 2013 8:27 am

PRETUČEN KANDIDAT ZA GRADONAČELNIKA
Napadnut Krstmir Pantić ispred svoje zgrade u Mitrovici!

Autor: Tanjug | 01.11.2013 - 23:37:00h |

Dvojica maskriranih napadača večeras su oko 21.50 napali u Kosovskoj Mitrovici kandidata Građanske inicijative "Srpske" za gradonačelnika ovog grada Krstimira Pantića.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Krstimir Pantić | Foto: Saša Đorđević
 

Pantić je u izjavi Tanjugu rekao da se incident dogodio ispred njegove zgrade u Kolašinskoj ulici u severnom delu Mitrovice kada su dvojica maskiranih napadača nasrnula na njega.

- Sreća je da sam kod sebe imao torbicu za koju su napadači pretpostavljam pomislili da je oružje i nakon nekoliko udaraca pobegli. Ne znam tačno, ali mislim da se radi o mlađim osobama starosti do 20 godina - dodao je Pantić.

Pantiću je lekarska pomoć ukazana u mitrovičkoj bolnici gde mu je sanirana povreda na bradi i on je nakon ukazane lekarske pomoći pušten kući.

Krstimir Pantić je jedan od petorice kandudata za gradonačelnika ovog grada na lokalnim izborima u nedelju.
_________________

A u severnoj kosovskoj Mitrovici nema Albanaca -dakle ,jasno .
Ma koliko ja ne voleo Vučića -održao je odličan govor tamo .Prvi put je rekao suštinu -da se sa silnim novcem tamo koji Srbija daje manipuliše ,i da se krade , i da im je "majka Srbija" dobra kada daje plate duplo veće nego u Srbiji ,besplatnu struju ,ogrev ,stanove i kuće ,funkcije -a kada moli da se glasa ,za njihovo dobro -onda se slušaju neki drugi ,i direktno ruši sve što srpska diplomatija uspe da izboksuje .
Ne znam samo zašto vuče sa sobom onog Vulina ,koji moronski nosi neku izmišljenu crnu uniformu i izigrava gaulajtera Kosova ,šta li ? Ideš u mirovnu misiju obučen kao paravojska (jer je uniforma nepostojeća u oružanim snagama Srbije ) ?????
A seronja čak ni nije služio vojsku ! Leči komplekse i pravi štetu pre svega Srbima na Kosovu i samoj Srbiji svojim majmunisanjem .
Ako lokalni kriminalci i feudalci "pobede" -izlaznost će biti mala ,i onda nam niko neće biti kriv .
Ako se masovno izađe -Srbi na Kosovu mogu da postanu nezaobilazni faktor u parlamentarnom životu  bez kojih se ništa neće moći izglasati ,imaće Zajednicu srpskih opština ,pa i gradonačelnike .
Već imaju dva ministra .
Nije teško zaključiti šta je logično -ali .....i pre se radilo mnogo toga nelogičnog .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptySub Nov 02, 2013 12:33 pm

Danubius ::
PRETUČEN KANDIDAT ZA GRADONAČELNIKA
Napadnut Krstmir Pantić ispred svoje zgrade u Mitrovici!



A u severnoj kosovskoj Mitrovici nema Albanaca -dakle ,jasno .
Tragedija Balkana opisana u dvije recenice.

Sve sto je progresivno, zatri u nastanku.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 4:18 pm

AstrinaKomsinica ::



Tragedija Balkana opisana u dvije recenice.

Sve sto je progresivno, zatri u nastanku.
Tragedija Srbije -a sami su krivi što tetoše ove "kvazipatriote" godinama .
Matematika je jasna -bojkot odgovara samo Hašimu Tačiju i domaćim srpskim feudalcima /kriminalcima .
I nije im teško nikada da nađu plaćenike -iste ,proverene ,godinama .
A Srbija -država ,policija ,tužilaštvo ....mirno gleda .
ZAr "Obraz" nije zabranjena organizacija u Srbiji -i mirno šeta preko granice ?

___________________

DOGOVOR MARKA JAKŠIĆA I TAČIJA: Sprečiti Srbe da izađu na izbore!


BEOGRAD - Nož u leđa.
Marko Jakšić, poslanik DSS s Kosova, sklopio je na sastanku u Vučitrnu tajni pakt sa kosovskim premijerom Hašimom Tačijem s ciljem da zajedničkim snagama i zastrašivanjem na sve načine osujete Srbe iz južne srpske pokrajine da izađu na lokalne izbore.

Tači mu garantovao da će i dalje moći da se bavi sumnjivim biznisom

________________
(IZVEŠTAJ BLICA)
12:16 - "Obrazovci" snimaju birališta
Vođa "Obraza" Mladen Obradović se nalazi na Kosovu gde sa grupom svojih ljudi snima prilaz biralištima.

- Grupa u kojoj je Obradović trenutno nikog ne tuče, ali su otvorili lap top, postavili kamere i snimaju svakoga ko priđe da glasa - javlja sagovornik "Blica" sa lica mesta.

[You must be registered and logged in to see this image.]12:07 - Ekstremisti šikaniraju žene i stare ljude
Ekstremni desničari ometaju normalno glasanje, a među njima su najekstremniji Obraz, Dveri, "Četnici iz Valjeva", grupa "Artemijevaca", kao i grupe sa obeležjima DSS-a. Prema informacijama sa terena, ekstremisti presreću starce i žene koji idu ka biralištima i prete im.
Napadaju ljude po ulici, a Kosovska policija ne reaguje. Oni su se rasporedili u grupama u neposrednoj blizini biračkih mesta i  provociraju one koji glasaju - šikaniraju ih i čak im i prete nasiljem.
Kako javljaju izveštači, oni ih  psuju, uz uzvike "Šiptari", "izdajnici" i slično.

TAČIJEVI SRBI BOJKOTUJU GLASANJE: Pogledajte, kako psuju Srbe glasače!


(IZVEŠTAJ KURIRA )

KOSOVSKA MITROVICA: Izbori u Kosovskoj Mitrovici prolaze u krajnje napetoj atmosferi, zbog prisustva ekstremističkih grupa koje na sve načine pokušavaju da zaplaše građane kako ne bi izašli na birališta

Obraz, Dveri, Mladen Obradović i "Četnici iz Valjeva", "artemijevci", kao i DSS, 
u grupama su prisutne u blizini nekoliko biračkih mesta u Kosovskoj Mitrovici, a u blizini biračkih mesta se nalaze pripadnici kosovske policije i Euleksa, i šikaniraju glasače koji izlaze na birališta.

Njih predvodi vođa "Obraza" Mladen Obradović i jedan deo bivših odbornika skupštine opština sa severa Kosova Prema izveštajima sa lica mesta, onima koji izlaze na glasanje pristalice bojkota upućuju pogrde,

(IZVEŠTAJ B92 )

Mediji u Srbiji javljaju da ekstremni desničari ometaju normalno glasanje, a među njima su najekstremniji Obraz, Dveri, "Četnici iz Valjeva", grupa "Artemijevaca", kao i grupe sa obeležjima DSS-a. Prema medijskim informacijama sa terena, ekstremisti presreću starce i žene koji idu ka biralištima i prete im. Vođa "Obraza" Mladen Obradović se nalazi na Kosovu gde sa grupom svojih ljudi snima prilaz biralištima. Mediji prenose da grupa u kojoj je Obradović trenutno nikog ne tuče, ali su otvorili lap top, postavili kamere i snimaju svakoga ko priđe da glasa.
__________________

A ovo će izgleda -zbog ovih -biti rezultat :

"Tači pobeđuje, Srbi zastrašeni“ link

Izlazak Albanaca je 70 % ,Srba oko 30 % -pa sledi da umesto da Srbi imaju lokalnu vlast na severu Kosova -legalno će je imati Albanci .
I za to nije ama baš niko kriv -ni Priština ,ni Euleks ,ni Amerika ,ni niko drugi.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 4:20 pm

..jadan taj narod tamo :durise3: 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 4:23 pm

Kakv je tu interes desnice?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 5:31 pm

Astra ::
Kakv je tu interes desnice?
Kriminal, šverc, sumnjivi poslovi....čitaj...brdo love za pojedince.
"Patriotizam" je za njih samo zavesa iza koje se kriju.
Briga njih i za demokratiju i Sveto Kosovo i taj narod tamo!










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 5:33 pm

brdjanin ::
Astra ::
Kakv je tu interes desnice?
Kriminal, šverc, sumnjivi poslovi....čitaj...brdo love za pojedince.
Zar je to jace od polozaja svog naroda? cherry 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 5:36 pm

Astra ::
brdjanin ::
Astra ::
Kakv je tu interes desnice?
Kriminal, šverc, sumnjivi poslovi....čitaj...brdo love za pojedince.
Zar je to jace od polozaja svog naroda? cherry 
Sad će Dani...Ja nemam živaca...ali veruj da ih baš zabole za narod...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 5:55 pm

brdjanin ::

Kriminal, šverc, sumnjivi poslovi....čitaj...brdo love za pojedince.
"Patriotizam" je za njih samo zavesa iza koje se kriju.
Briga njih i za demokratiju i Sveto Kosovo i taj narod tamo!
Ja to pričam godinama -baška ovde ,i na ovoj i na drugim temama .
I dobijem sve ono što su dobili i drugi ljudi koji su nazivali stvari pravim imenima -mrzitelj, izdajnik ,ovo -ono ....
Džabe silni tekstovi pametnih i hrabrih Srba koji godinama ukazuju na ono što se radi tamo -pre svega krade država Srbija ,"srbuje i patriotiše" u ime organizovanog kriminala ,itd ...
Takvi nikada ne bi razmislili svojom glavom ni logično -samo izbace parolu "Kosovo je srpsko" i "Ne damo Kosovo" -kao da se sve što se tamo događa -ne događa godinama .
Džaba "Insajderi" i džaba što bi i moronu trebalo biti jasno šta se tamo zaista događa i ko vuče konce tamo i zašto .
Neverovatna zadrtost i gubitak svakog smisla za realnost kod "naroda" ,neverovatno zabijanje glave u pesak pred činjenicama -kao što je i ova -da će šaka fašista zapečatiti sudbinu Srba tamo ,kao što je šaka "nacionalnih ekstremista" srušila plan Z 4 u Hrvatskoj ,i sve druge pokušaje da se na pametan način dođe do nečega .
Gde su "Obraz" "Dveri" "Naši" "1389" "Srbska akcija" i njima slični-zna se šta će biti .
"Kosovo za patike" sistem ....tako oni "brane Srbiju" iako ih niko ne zove da bilo koga "brane " .

[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo,treba li šta drugo ?

Mitrovica: Polupane glasačke kutije
Izvor: B92


Kosovska Mitrovica 




Srpski ekstremisti polupali su glasačke kutije u školi "Sveti Sava" u Mitrovici jer su Srbi pod okriljem mraka krenuli na glasanje u velikom broju.


Izbila je opšta tuča ,KPS je  bacio suzavac, glasanje je prekinuto.
Kako B92 saznaje u kabinetu prvog potpredsednika, Aleksandar Vučić je tražio od međunarone zajednice da Srbija interveniše, i da "nam daju 45 minuta da sredimo situaciju u Mitrovici".
Međutim odgovora od međunarodnih zvaničnika na ovaj zahtev još nema.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 6:02 pm

Ja se unaprijed izvinjavam,ali ima nesto onda u tome sto Srbe ne voli niko u svijetu(Sem Rusa) pa oni sami sebe ne vole.

Ovo sam i ja osjetila na svojoj kozi,nosim srpsko prezime.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 6:10 pm

Astra ::
Ja se unaprijed izvinjavam,ali ima nesto onda u tome sto Srbe ne voli niko u svijetu(Sem Rusa) pa oni sami sebe ne vole.

Ovo sam i ja osjetila na svojoj kozi,nosim srpsko prezime.
Ja ne mogu da verujem da u celoj Srbiji nema jednog čoveka koji ima mooda da se obračuna sa šakom fašista ,"navijača" ,par tajkuna i par popova koji sve ovo rade -i na Kosovu i u Srbiji .
Tako pada ljaga na ceo narod -kada svet ovo vidi .
_________

17:20 - Maskirani napadači polupali glasačke kutije u Mitrovici, KPS bacio suzavac


Ekstremisti su polupali glasačke kutije u školi "Sveti Sava", kao i u medicinskoj i tehničkoj školi u Mitrovici. Sve to je dovelo do opšte tuče, a intervenisala je i KPS koja je bacila suzavac. Glasanje je prekinuto.
Osoblje OEBS-a bilo je veoma uplašeno, a neki od njih su nosili šlemove za glavu i pancire. Kako se moglo čuti, nezvanično, nije bilo povređenih. 
________________
A da ne bude zabune -eno ga i onaj pasuljni kolac fašistički ,Mladen Obradović .

[You must be registered and logged in to see this image.]

17:31 - Vučić tražio od međunarodne zajednice dozvolu da srpska policija interveniše u Mitrovici


[You must be registered and logged in to see this image.]

Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić tražio je od međunarodne zajednice dozvolu da Srbija interveniše.
 
- Vučić je tražio da Srbija interveniše, da pošalje svoju policiju koja bi pohapsila izgrednike. Vučić je rekao da bi bilo dovoljno 45 minuta da sredimo situaciju u Mitrovici. Međutim odgovora međunarodnih zvaničnika i dalje nema
_____________
Naravno da nema niti će ga biti .
Srpska policija se trebala postarati da ovakvi ne pređu granicu -još juče.
A ne bi se začudio da i ovi ,kao i "zemunski klan" i njima slični -imaju legitimacije Državne Bezbednosti Srbije .
Jer se tamo ama baš ništa nije promenilo od Miloševića ,oni vode svoju politiku -zabole ih ko je na "vlasti" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 8:53 pm

Sreća pa je nisu upotrebili

KOSOVSKA MITROVICA: Pronađena bomba ispred Tehničke škole


KOSOVSKA MITROVICA- Pripadnici kosovske poicijske službe pronašli su večeras ko 20 sati u parku blizu ulaza u Tehičku školu u Kosovskoj mitrovici, neeksplodiranu ručnu bombu.
U Tehničkoj školi je inače bilo jedno od biračkih mesta na kojima su Srbi glasali na kosovskim lokalnim izborima.
__________________________


Aleksandar Vulin : 

Raduju se samo Tači i DSS

"Danas su se Srbi pljuvali i tukli, pretili i rušili svoj grad i tako poslali lošu sliku u svet", rekao je Vulin, ministar bez portfelja zadužen za KiM je na konferenciji u Beogradu. Zahvalio se glasačima u ostalim srpskim opštinama na Kosovu i istakao da je problema bilo samo Mitrovici koja će "obradovati Tačija, DSS, desničare i paracrkvene organizacije".


Vulin je rekao i da su postojali snažni pritisci da se poništi glasanje svuda u srpskim mestima na Kosovu i Metohiji kako bi se Srbima onemogućilo da u ostalim opštinama uzmu vlast. On je naveo da će zahvaljujući Srbima sa juga KiM, biti formirana zajednica srpskih opština.

"Izborna komisija još nije donela odluku za koju Beograd zna ali je Tači blizu vlasti u Kosovskoj Mitrovici", kaže Vulin.

"Država će se sa svakim svojim državljaninom koji je ovo uradio obračunati. Srbija neće biti utočište za one koji pale".


_____________________
U ovo poslednje ne verujem -jer su to isti oni koje je lično on "hrabrio" u crnoj uniformi na "barikadama" ,koliko juče .
Taj isti Vulin je "podneo ostavku" posle potpisivanja Briselskog sporazuma i pričao protiv njega -ne sećate se ?

Ali ima jedan mali tračak nade -B 92 je pustio nepotvrđenu vest ,od onog Pantića ,da postoji mogućnost da se izbori u Severnoj Mitrovici ponište zbog ovih događaja ,i ponove .












[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 03, 2013 11:14 pm

22:31 Lista Srpska proglasila je pobedu u svih šest srpskih opština južno od Ibra u kojima je učestvovala na kosovskim lokalnim izborima i pristalice te liste u Gračanici slave pobedu. top88 


21:44 Šef izbornog štaba "Srpske" u Štrpcu Bojan Savić, rekao je da će se ići u drugi krug izbora za gradonačelnika te opštine, a da je lista "Srpska" osvojila većinu glasova na izborima za odbornike Skupštine opštine. Za to mesto boriće se predstavnici SLS-a Bratislav Nikolić i "Srpske" Ivan Redžić.

A za ovo nema šta da se kaže .

Bravo majstori -udri po sopstvenom narodu .


21.30 Poslanik DSS Marko Jakšić izjavio je večeras u Kosovskoj Mitrovici da je bojkot izbora na severu Kosova uspeo i da su u DSS zadovoljni.jbt

E svaka čast -što ste vi zadovoljni .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 EmptyNed Nov 17, 2013 2:10 pm

UŽIVO IZBORI NA KIM: Do 12 sati izašlo 2.276 birača, 5 puta više nego pre dve nedelje!

Vulin: Ako se ovakva izlaznost nastavi, imaćemo gradonačelnika večeras!

Drecun: Glas Srba ima istorijsku težinu
_________________

Čim su uklonili razne "nacionalne desnice" ,"Obraze" i popove -narod glasa slobodno i masovno ,i verovatno će se postići maksimalno što je moguće u ovom trenutku ,a to je zajednica srpskih opština  i srpski poslanici u parlamentu Kosova .
Svi na kraju žele mir i neko normalno stanje -sem gore nabrojanih i njihovih pandana na albanskoj strani .
Predugo je taj narod tamo bio taoc držan silom -i to od "svojih" ,valjda je sada jednom i tome kraj .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kosovo - šta je bilo, šta će biti?   Kosovo - šta je bilo, šta će biti? - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kosovo - šta je bilo, šta će biti?
Nazad na vrh 
Strana 11 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Bilo bi vic da nije stvarnost:)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: