DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesu li svi normalni? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesu li svi normalni? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jesu li svi normalni?

Ići dole 
+21
Zana
Astra
Marquise
Lily
neiskusan
EAGLE
Najda M.
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
brunolino
Nut
promaja
njushkalo_
Tea 1
svilanaasvaltu
Ivana_258
popovac
sonia
Kijara-brm
Danubius
determinanta
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyČet Jul 29, 2010 6:33 am

First topic message reminder :

Kroz svoju profesiju, imala sam prilike (nažalost!) da slušam ljude od struke koji daju ocenu nečije normalnosti i/ili "normalnosti". Naime, radi se o ljudima koji su izvršili neki zločin (naravno oduzeli nečiji život). E, sad, običan čovek bi rekao on je lud. Ako se složimo s tim, faktičko stanje bi zahtevalo ne zatvor, već ustanovu, zar ne? Međutim, u 99% slučajeva, struka kaže da su oni normalni i kao takvima se izriče kazna zatvora. Mene zanima, uprošćeno, na koji način se određuje ta granica između normalnosti i ludosti (osim onog klasičnog "ne boluje od privremene ili trajne duševne bolesti", što, valjda, podrazumeva...šta?!)?
Konkretan primer od pre 13 godina.
Sin je (imao je nepunih 14 godina) ubio oca, majku i baku. Oslobođen je bilo koje kazne, prvenstveno jer je bio dete, a drugi razlog je bila dijagnoza poznata kao "prekid filma". (Btw, on sada živi kod tetke u drugoj državi i ni dana nije bio u zatvoru, niti u bolnici, osim na onom klasičnom ispitivanju).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta

AutorPoruka
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 11:48 am

Da li je Hitler bio normalan..?Prosto...

da li je ili nije ne znam...ja ne mogu da prosudim nisam strucnjak...niti bilo ko...

jer postavlja se pitanje kako je masu zaveo , pa onda tko je bio "budala" on ili oni...?!

kratko i jasno tesko je reci tko je ili nije "normalan" jer to sto pishologija smatra "tocnom" definicijom , moze se objesiti macku o rep...

sve vise slucajeva u sudstvu gdje su svi ti uvazeni proglasavali neke "normalnim" pa ovi kasnije otisli u "nenormalne"...

da , autizam...npr. to za mene osobno nije bolest , jer ja sam mozda za tu osobu bolestan...?!

treba s te starne gledati...u biti mozemo se do ujutru ganjati , a ja znam da sam ja blesav... migg smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 11:58 am

''Budala je jedno'',a,biti normalan ili ne,nesto sasvim drugo...
Nemoj j sa mnom ,molim te...to mi je posao...

booored
Nazad na vrh Ići dole
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 12:02 pm

ok , budala je pogresan izraz bio...

a,da li su oni bili "normalni" koji su posli za njim...?!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 6:07 pm

Vratio se jedan pacijent sa vikenda, pa kaze- Sestro, napolju svi ludi!
-Verujem..
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 6:10 pm

E da mi je samo pola sata da budem normalan dao bih sve ove moje brige zauzvrat [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 6:14 pm

meni da je minut... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.




Datum upisa : 06.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 6:24 pm

Ja nemam ni minut....
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Apr 19, 2011 6:43 pm

Jesu li ''Svi''normalni..?Kakav naslov..Bas sam pronicljiva,tek sada primetih...
Cak i da zelimo uz pomoc nekakvih trikova, nikako ''svi ,'' to ne mozemo biti...!!!...
Mene fasciniraju pojedini talentovani koji nisu bili bas normalni,a,slikali su veoma lepo..recimo Paul klee-nemacko svajcarski slikar,veoma poznat...
Ima i onih koji su se izlecili i nikada se vise nisu bavili umetnoscu...
A,sta cemo sa onima koji su ''bili sve bolesniji'',a pisali sve bolje...Recimo Jesenjin...Svoje najbolje pesme napisao je kada je bio u najjacem dusevnom rastrojstvu...
Zorz Simeon,poznati savremeni francuski pisac..je pricao da par puta kada je osetio potrebu da zatrazi psihijatrijsku pomoc...umesto da ode psihijatru,seo je i napisao roman....Sve teskoce koje je na pocetku pisanja jos osecao, nestajale su i najzad iscezavale...
''Malo je normalnih''...jer se ljubav tesko nalazi''...

.......................................
Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik



Datum upisa : 16.01.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Maj 24, 2011 7:21 am

:) Samo vi sedite non stop za računarom i raspravljajte o svemu i svačemu, a posle se zapitajte ko je normalan a ko nije ( i ja zajedno sa vama) migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2011 12:03 pm

PRI ZDRAVOJ PAMETI NIJE 165 MILIONA EVROPLJANA




Ponedeljak, 5. Septembar, 2011.|

Autor: Agencija TANJUG








[You must be registered and logged in to see this image.]

DREZDEN - Stanovnici Evrope su veoma skloni mentalnim i neurološkim
bolestima - 165 miliona njih, ili 38 odsto populacije, svake godine pati
od nekog od stotinak poremećaja, među kojima su najčešći depresija,
anksioznost, nesanica ili demencija, ukazuje jedno skorašnje
istraživanje.

Ovim trogodišnjim međunarodnim istraživanjem, kojim je rukovodio Hans
Ulrih Vitšen, direktor Instituta za kliničku psihologiju i psihoterapiju
Drezdenskog univerziteta, bili su obuhvaćeni stanovnici 27 članica EU i
građani Švajcarske, Norveške i Islanda, odnosno populacija od 514
miliona, izveštava Rojters.

Utvrđeno je da samo trećina mentalno obolelih prima terapiju ili
potrebne lekove, pa se i zbog toga ekonomsko-socijalni troškovi ovih
oboljena mere stotinama milijardi evra, budući da oboleli često postaju
nesposobni za rad i da se porodice raspadaju.

I kada se prima terapija, to obično bude sa nekoliko godina
zakašnjenja, pri čemu se često ne koriste najpreporučljiviji lekovi,
ističe Vitšen, dodajući da i mnoge farmaceutske firme nerado ulažu u
istraživanja o tome kako mozak funkcioniše i kako mentalni poremećaji
utiču na ponašanje ljudi.

Poslednja prethodna analiza mentalnih poremećaja u EU je obavljena
2005. godine. Njome je bio obuhvaćen oko 301 milion stanovnika, pri čemu
je utvrđeno da 27 odsto tadašnje populacije Unije pati od mentalnih
bolesti.

Tada procenjeni troškovi neuroloških poremećaja u EU su iznosili oko 386 miliona evra godišnje.

Učesnici najnovijeg istraživanja ističu da je od bitne važnosti da se
utvrde načini rane identifikacije potencijalnih pacijenata s mentalnim
poremećajima, kako bi lečenje što ranije počelo i dalo bolje rezultate,
između ostalog omogućavajući da se očuva radna sposobnost obolelih.
--------


A ovim istraživanjem nisu obuhvaćene Balkanske zemlje.... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2011 12:04 pm

...ni Amerika :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Sep 05, 2011 12:10 pm

Nut ::
Jesu li ''Svi''normalni..?Kakav naslov..Bas sam pronicljiva,tek sada primetih...
Cak i da zelimo uz pomoc nekakvih trikova, nikako ''svi ,'' to ne mozemo biti...!!!...
Mene fasciniraju pojedini talentovani koji nisu bili bas normalni,a,slikali su veoma lepo..recimo Paul klee-nemacko svajcarski slikar,veoma poznat...
Ima i onih koji su se izlecili i nikada se vise nisu bavili umetnoscu...
A,sta cemo sa onima koji su ''bili sve bolesniji'',a pisali sve bolje...Recimo Jesenjin...Svoje najbolje pesme napisao je kada je bio u najjacem dusevnom rastrojstvu...
Zorz Simeon,poznati savremeni francuski pisac..je pricao da par puta kada je osetio potrebu da zatrazi psihijatrijsku pomoc...umesto da ode psihijatru,seo je i napisao roman....Sve teskoce koje je na pocetku pisanja jos osecao, nestajale su i najzad iscezavale...
''Malo je normalnih''...jer se ljubav tesko nalazi''...

.......................................


Da.. navela bih i Savu Sumanovica, kao primer!
Nazad na vrh Ići dole
Marquise

Marquise


Godina : 60
Location : Srbija
Datum upisa : 12.08.2012

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptySre Avg 22, 2012 11:15 am

Naizgled jednostavno pitanje,za koje zapravo i ne postoji celishodan odgovor.
Za tako nesto,potrebna je definicija normalnosti a kako je bas i nije moguce precizno odrediti,za neki etalon zdravlja uzima se prosecna osoba.U zavisnosti od nivoa odstupanja,baratamo normalnostima i abnormalnostima,a sve to opet u okviru nekakvih granica,sto ni izbliza nije dovoljno da nekome decidno pripisemo ludilo.
Razna istrazivanja nam govore da ogroman procenat svetske populacije svih uzrasta,pokazuje znake nekih mentalnih i neuroticnih poremecaja.Po tome bi se mozda moglo zakljuciti da je normalno biti malkice neurotican,bar statisticki.
Uglavnom,ljudi su prilicno skloni da,za jedinicu normale,uzimaju sami sebe i prema tome, mere i kvalifikuju odstupanja.Obzirom da savrsena licnost ne postoji,diskutabilno je i postoji li i objektivno lud ili objektivno normalan covek.
Bar teorijski lu6777 migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptySre Avg 22, 2012 11:46 am

Lily ::
Da.. navela bih i Savu Sumanovica, kao primer!
Ihhh..kada bih naveo par primera samo sa foruma... [You must be registered and logged in to see this image.]
Doduše ...dovoljno pogledati i moj potpis ... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 11:46 am

Jesu, to na sto mislite se zove bezobrazluk :329340: :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 1:51 pm

Paul klee-nemacko svajcarski slikar,veoma poznat...

jao,pogledajte slike ovog velikana...moj sin ga je u prvom osnovne kopirao,toliko je genijalan....mislim moj sin.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 2:52 pm

Ja ne znam da li sam normalna ali sam zgodna tongue valjda se i to broji,da i lepo kipujem :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 2:56 pm

Prvi utisak je bitan Zance smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 2:56 pm

Ja nisam u vinklu, i priznajem da su svi normalniji od mene, ma sta to "normalno" znacilo.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 3:02 pm

Astra ::
Prvi utisak je bitan Zance smehsmeh
Astra jos uvek nije Zana :mahhh:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 3:06 pm

Zana ::
Astra ::
Prvi utisak je bitan Zance smehsmeh
Astra jos uvek nije Zana :mahhh:

ma nema veze,cula sam ja da si i ti zgodna i lijepa
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Nov 19, 2012 4:14 pm

determinanta ::

Konkretan primer od pre 13 godina.
Sin je (imao je nepunih 14 godina) ubio oca, majku i baku. Oslobođen je bilo koje kazne, prvenstveno jer je bio dete, a drugi razlog je bila dijagnoza poznata kao "prekid filma". (Btw, on sada živi kod tetke u drugoj državi i ni dana nije bio u zatvoru, niti u bolnici, osim na onom klasičnom ispitivanju).
Konkretan primer od pre par dana ,onaj monstrum "dečko" ubio devojku (onu manekenku u Novom Sadu) na najzverskiji način ,ili onaj što je onako raskinuo utrobu koleginici studentkinji u Splitu seksualnim iživljavanjem .
Sredina nije ništa preduzela -kod onog prvog ,iako se znalo da je nasilan i kreten svoje vrste -čak je i nesretnica ,i pored dobronamernih saveta ,uvek ostala sa njim .
Ko je tu onda veći ludak ? Ona što mu se posle silnih batina vraćala ,ili on koji je sve više razvijao svoju sadističku prirodu ?
Ima i takvih komentara , da su baš bili "divan par " ,ko bi rekao ....
Zato ....ako se primeti i verbalni znak da bi neko "ovo i ono " -ne treba uzimati olako "ma samo priča" .Možda priča....a možda bi(će) to i uraditi ,o čemu priča .
Jer kod "splitskog slučaja" je izgleda bilo i najave "petarde u vagini" i umesto da je neko reagovao ,pa ako treba i batinama isterao takvu monstuoznu ideju -izgleda da su svi ćutali i čekali šta će biti .
Mnogi zločini se ne bi dogodili kada bi sredina reagovala na vreme -ali se to ne dešava .A posle se čudimo i zgražamo ,a niko na sebe ne želi preuzeti odgovornost da reguje .
Jer ono što je svakome normalnom nenormalno ,nekako i nije baš tako nenormalno -ako se uradi nekome drugom .
Merila su totalno iskrivljena -pa je sasvim u redu unakaziti ili ubiti nekoga -ukoliko ne pripada "našoj grupi" ,niko se previše ne potresa.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyNed Okt 13, 2013 5:56 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oko 400.000 građana Srbije ima neki mentalni poremećaj

link

Procenjuje se da oko 400.000 građana Srbije ima neki mentalni poremećaj, svake godine se ubije na desetine tinejdžera, a procene su da čak 150 puta više njih ima samoubilačke tendencije.

______________________
Niti se treba vređati na ovakvu statistiku ,niti se treba čuditi .
U nenormalnim uslovima u kakvim živimo već preko 25 godina -nikakvo čudo da se pojavi depresija ,anksioznost ,poraste agresivnost i suicid-to je normalno i očekivano .
Treba raditi na tome da se uzroci uklone ili smanje -jedino tako ćemo i ozdraviti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Okt 14, 2013 7:40 am

Danubius ::

Niti se treba vređati na ovakvu statistiku ,niti se treba čuditi .
U nenormalnim uslovima u kakvim živimo već preko 25 godina -nikakvo čudo da se pojavi depresija ,anksioznost ,poraste agresivnost i suicid-to je normalno i očekivano .
Treba raditi na tome da se uzroci uklone ili smanje -jedino tako ćemo i ozdraviti .
Prosto receno, otici sto dalje  ererere










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Okt 14, 2013 2:49 pm

Medju tim dijagnozama neki su i napredni i to vrlo napredni.

Najnapredniji naprednjak: Ima 6 funkcija i 454.356 dinara mesečno

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ko je sad tu zbunjen a ko lud???
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyPon Okt 14, 2013 8:56 pm

Samouka ::
Medju tim dijagnozama neki su i napredni i to vrlo napredni.

Najnapredniji naprednjak: Ima 6 funkcija i 454.356 dinara mesečno

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ko je sad tu zbunjen a ko lud???
Ovo je i te kako tacno...i te kako..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tipicno shvatanje egzistencije i njenog smisla uglavnom se podudara sa ovim sto je Dostojevski napisao o tome:''Ljudski razum ne moze odgonetnuti zagonetku sveta i resiti problem zivota ''Sveukupno postojanje i  zivot mozda nema nekog smisla i cilja,ali jedno je sasvim sigurno :sopstvenom zivotu mi sami moramo dati neki smisao i cilj.Koja je to nasa licna misija ,kojim mi to talentima raspolazemo i kako cemo ih sve ispoljiti?Kuda plovi nas brod?Sta hocemo da ostvarimo u svom zivotu?

Ali,nas brod je skoro  potonuo ..i nasa dusa je  napustila  svoju kucu i otisla ..trazi spas za sebe ..i mi ostajemo ''obezglavljeni''...

Egzistencijalna pustos i nemastina  , ekonomski slom i hronican stres ,  svakog pojedinca,porodicu i sire,razoruzava i gura u provaliju  iz koje tesko da ima povratka...
U sopstvenoj drzavi,u sopstvenom drustvu,u sopstvenom gradu,u sopstvenoj porodici ,u sopstvenom braku ,sva vrata su zakljucana i stavljeni su lanci i  katanci  .A mi da bi smo ostali  mirni .... ostajemo zatvoreni  ..
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 4:55 am

"U sopstvenoj drzavi,u sopstvenom drustvu,u sopstvenom gradu,u sopstvenoj porodici ,u sopstvenom braku ,sva vrata su zakljucana i stavljeni su lanci i  katanci  .A mi da bi smo ostali  mirni .... ostajemo zatvoreni  .."

Ovo je, apsolutno, tačno! Bežeći od realnosti koju ne možemo da promenimo, od okolnosti na koje smo nemoćni da utičemo, pred drskošću i bahatošću od koje nas je strah, postajemo autistični u supstvenom životu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 7:25 am

Nut ::

Ali,nas brod je skoro  potonuo ..i nasa dusa je  napustila  svoju kucu i otisla ..trazi spas za sebe ..i mi ostajemo ''obezglavljeni''...

Egzistencijalna pustos i nemastina  , ekonomski slom i hronican stres ,  svakog pojedinca,porodicu i sire,razoruzava i gura u provaliju  iz koje tesko da ima povratka...
Tako si "crna"! Uzas!

Znas ono: Sto nas ne ubije, to nas cini jacima?!

Lako je pricati napamet, ali oni koji su dozivjeli egzistencijalni karah, ekonomski slom, znaju da je to samo talasika za malu djecu. Ko je "slab", slab je i u najbogatijem habitatu.

Sorry, nemam opravdanje za slabost.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 7:59 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::

Ali,nas brod je skoro  potonuo ..i nasa dusa je  napustila  svoju kucu i otisla ..trazi spas za sebe ..i mi ostajemo ''obezglavljeni''...

Egzistencijalna pustos i nemastina  , ekonomski slom i hronican stres ,  svakog pojedinca,porodicu i sire,razoruzava i gura u provaliju  iz koje tesko da ima povratka...
Tako si "crna"! Uzas!

Znas ono: Sto nas ne ubije, to nas cini jacima?!

Lako je pricati napamet, ali oni koji su dozivjeli egzistencijalni karah, ekonomski slom, znaju da je to samo talasika za malu djecu. Ko je "slab", slab je i u najbogatijem habitatu.

Sorry, nemam opravdanje za slabost.
Kono ,udjoh samo da vidim da li je neko pisao za Filipine gde je zemljotres i gde sam trebala putovati za Novu godinu(sada sigurno odustajem...)
Ti si ''neverovatna zena''..Mozes li ikako prihvatiti realnost (u sirem smislu..naravno pojedincima ..i dalje je ok,..ali vecini ljudi zaista nije ..)i tu nema mesta tmini i mraku u tom kontekstu(mada ja licno obozavam tamne boje..to se zna..jakog )nego prosto smo REALNI...

U zadnjih mesec dva i duze,gde god sam usla ili izasla ,pacijenata i tamo i ovamo,koliko hoces//i taj vid ponasanja se manifestuje na vise nacina..ili ''bolesno cutanje sa urokljivim ocima..i pretecim pogledima,ili bauljanje izgubljenog bolesnika od nekog oblika zavisnosti..ili siledzija sa verbalnim deliktima ,besom ,dranjem,pretnjama..ili histerija zena zbog novih ispostavljenih zadataka da bi izgledala mladja..ili anoreksicnih mladjih zena (juce meni u adidasu..)od koje se jedva spasoh zbog  hiperaktivnosti, manifestovane ovoga puta jurnjavom za mnom i ne zatvaranjem usta o tome kako se udala za coveka zbog trudnoce,a da ga ne voli..(ostavila momka  zbog bebe sa drugim..)
Kasnije kod ocnog ..doktorka me napade  kako to imam ten kao breska,a ona ne zna sta ce sa svojim...

Kono..to je samo deo..a u saobracaju..tek tu..to je SRBIJA..Ti zivis u drugoj drzavi..i to je drugo..ali kod nas je tako..prema tome ovo je realnost..Ne mogu takve stvari ne primecivati..
i NE SPOMINJI SLABOST..SLABOST JE NESTO DRUGO..oprosti ali tako je !!
Uz put..

Srecni ti praznici..!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:03 am

Hvala mace, danas je pravo visestruki praznik:)

Apropo teme, slabost - nista drugo.

Srbija danas ekonomski nije ni blizu onog sto ljudi prozive recimo kroz rat. Da ti opricam taj gubitak egsistencije?! Come on Nut, znas ti puno bolje.

Sorry, kao sto rekoh, za slabost nemam excuse.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:26 am

evo ja nisam za neke ...da gu .ebem ,taki sam kaki sam  spite 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:29 am

AstrinaKomsinica ::
Hvala mace, danas je pravo visestruki praznik:)

Apropo teme, slabost - nista drugo.

Srbija danas ekonomski nije ni blizu onog sto ljudi prozive recimo kroz rat. Da ti opricam taj gubitak egsistencije?! Come on Nut, znas ti puno bolje.

Sorry, kao sto rekoh, za slabost nemam excuse.
..

Ih..nemoj sada o ratovima..ratujemo mi od rodjenja.i unutra i spolja..No,ti mislis na oruzani sukob narod..pa naravno ..to je nesto najopasnije i najbolnije...Moje licno ubedjenje je  da se u nasoj zemlji i sire na Balkanu vode ozbiljniji sukobi..na duze staze, koje mogu imati katastrofalne posledice...

Samo cu ovo reci..Citave porodice propadaju..ili se u nekima desavaju  razlicita krivicna dela, ravna ratu..i to svaki dan ..O maloletnicima  i njihovim izgredima da i ne govorim..cak i deca u nizim razredima..Veruj mi ..ponekad je ovo mozda gore od pravog rata..posebno, jer ovo traje decenijama i sve je gore..ne vidi se svetlost nigde..
Prema tome nema mesta slabosti..vec..realnosti..
Sto se tice rata..licno sam za vreme bombardovanja bila u svojem domu na Dedinju(koje je gadjano skoro najvise sa Rakovicom..i kada su oni vojnici poginuli u Dr misovica bolnici,ispala sam  iz kreveta..)i bilo je svacega tu.Nisam  otputovala,jer bih jako patila..ne mogu sve svoje, povesti sa sobom(mislim pre svega na prijatelje....drustvo iz toga doba..niko od mojih nije isao..a,mogao je..)..tamo negde...

Nego ..danas je praznik..pa evo ti ovo ce ti se dopasti..verujem..





jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:32 am

Jah, i sta ti recimo radis po tom pitanju?! I svaki gradjanin?!

Nisam bezobrazna, ali pokusavam da ti objasnim da nema promjene bez promjene u ljudima.

Sjediti i kukati nad sudbinom je nesto najgore sto covjek moze da si dopusti. Srecom, urodjeni instinkt za prezivljavanjem po default kicks in. Tako da
"Change will come":) Znas tu pjesmicu:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:39 am

AstrinaKomsinica ::
Jah, i sta ti recimo radis po tom pitanju?! I svaki gradjanin?!

Nisam bezobrazna, ali pokusavam da ti objasnim da nema promjene bez promjene u ljudima.

Sjediti i kukati nad sudbinom je nesto najgore sto covjek moze da si dopusti. Srecom, urodjeni instinkt za prezivljavanjem po default kicks in. Tako da
"Change will come":) Znas tu pjesmicu:)
Pa,ko kuka..smehsmeh ...ne mogu da verujem..Opisujem ti pravo stanje stvari..suocavanje s a realnoscu je ono sto je neophodno, da bismo sazrevali..ako se stalno uljuljkujemo iluzijama,''daleko cemo dogurati''..posebno na mentalnom planu..

Ako s e oko nas ''ubijaju ljudi''..pa sta treba da se smejemo...veselimo..da ne bi pokazali ''slabost''..Nije to nacin..
Slabost bi bila ,kada bi smo ziveli u uredjenoj drzavi,pa se dogadjaju neprijatne stvari,a mi reagujemo kukavicki i snishodljivo..to je nesto sasvim drugo..

jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 8:43 am

Nut ::


Ako s e oko nas ''ubijaju ljudi''..pa sta treba da se smejemo...veselimo..da ne bi pokazali ''slabost''..Nije to nacin..

A jesi nesto "cvrsta" jutros hahahahahahahah

Opet te pitam: sta TI radis po tom pitanju?! Kao jedinka?!

Cuj da se smijete, veselite,,,,ne draga, nego da ustanete i uradite nesto. Lako je baljezgat i meni i tebi, i aj, uzasna je istuacija, mi garibi propadamo,,,,sta radimo po tom pitanju?!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 9:56 am

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Ako s e oko nas ''ubijaju ljudi''..pa sta treba da se smejemo...veselimo..da ne bi pokazali ''slabost''..Nije to nacin..

A jesi nesto "cvrsta" jutros hahahahahahahah

Opet te pitam: sta TI radis po tom pitanju?! Kao jedinka?!

Cuj da se smijete, veselite,,,,ne draga, nego da ustanete i uradite nesto. Lako je baljezgat i meni i tebi, i aj, uzasna je istuacija, mi garibi propadamo,,,,sta radimo po tom pitanju?!
ufffff.Kono...evo sad moram ovako..Licno..zivim super,nemam ekonomskih teskoca,niti egzistencijalnih briga..zdrava sam i svi moji..dakle..nemam razloga da budem pesimista..ili tamna,mracna..kako ti kazes..
Empaticna sam  po prirodi..saosecam sa  ljudima..sta ja cinim..pomazem gde mogu i koliko mogu..ali to nije odgovor n a  pitanja koja sam postavila..
Ako neko konstattuje situaciju onakva kakva je, sa velikim procentom verovatnoce da je bas takva ..onda to nikako ne znaci da ona pokazuje svoje slabosti..
Naprotiv ,ljudi me dozivljavaju u kontaktima kao retko poletnu,veselu,punu optimizma osobu raskosnog  duha,koji ponekad ''izmili' i n a  forum,pa me Deni casti izrazima da sam  ja mozda pod nekim opijatom..ili alkoholom..(i jos neki tu..)
Moja priroda je zaista euforicna ponekada..zbog nekih stvari o kojima ne bih ovde pisala,da ne ispadnem neka ..prepotentna ili ne znam  ni ja ..a i ne bitno je..

Ali ja jesam preostljiva ..hipersenzibilna..i licno i ovako..Ko me zeli povrediti..moze to uciniti prilicno lagodno-dubokim uvredama..neistinama..posebno kada je u pitanju ponasanje i prilicno visok moral(u danasnja vremena mozda preteran..)ali tako je..ok Ovo nije prica o meni..Samo sam htela pojasniti,kako gledam na stvari..

Ti jaki,o kojima mnogi govore su zapravo '' debelokozci'',oni, koje nista ne dotice tudje, sem sopstvena ''prcija'' i drustvo unutra..Oni su zadovoljni i radosni,mada sam sigurna da istinski nisu srecni..jer covek kao jedinka je osetljivo bice i ne moze bas tako ostati skriven u sopstvenoj ljusturi,a da je drustvo bolesno i u patnji velikoj..
To su svi oni koji su otisli kada su bili ratovi , zapravo mislim na bombardovanje..

(svakakobilo je i onih koji su iz opravdanih razloga otisli)..
jakog










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 11:36 am

Ako pricamo o normalnosti nacije,duboko u sebi verujem da je normalna.Vidim to po sitnim stvarima,kad ta normalnost bude izvucena na videlo.Samo je ubijena u pojam,duboko iskompleksirana,pubertetski nesigurna i bas kao i svaki pubertetlija pati od toga da je niko ne razume,pa onda poteze agresivnost kao sredstvo kojim joj se cini da postize rezultat.I verujem da ,ukoliko se prilike budu sredjivale,ta normalnost ce ponovo islivati na povrsinu.

A za ovu granicu normalnosti i nenormalnosti pojedinaca,koju determinanta pominje,to mi nikad jasno bilo nije,a verujem ni onima koji to odredjuju.Ljudski um je i te kako velika tajna za isti takav um.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptyUto Okt 15, 2013 12:52 pm

Koliko smo mentalno zdrava nacija vidi se, pored onog što je Nut navela, i po potrošnji bromazepama i antidepresiva!!!
Još je i dobro ako je narod svestan svog stanja pa se obratio stručnjaku za pomoć da sedative i antidepresive uzima kontrolisano.
Ne bojim život u crno i nisam sklona pesimizmu no zbilja ne mogu ostati hladnokrvna pred surovom realnošću. Ne može da me ne zaboli tudja nesreća, nemaština, nemoć, poniženje...jednostavno nisam lutka koja ne oseća i ne razmišlja a ni osobenjak da samo o sebi mislim.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pogledaj ih! dušice mile.


Što se tiče zločina počinjenih iz "poremećaja svesti" ... to je pitanje baš za struku i tačno je da malo znamo o tome. Evo, sad se setih i ubice iz Male Ivanče... tolike ljude pobiti na spavanju ???!!!
Strašno!!!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 EmptySre Okt 16, 2013 3:25 pm

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Ako s e oko nas ''ubijaju ljudi''..pa sta treba da se smejemo...veselimo..da ne bi pokazali ''slabost''..Nije to nacin..

A jesi nesto "cvrsta" jutros hahahahahahahah

Opet te pitam: sta TI radis po tom pitanju?! Kao jedinka?!

Cuj da se smijete, veselite,,,,ne draga, nego da ustanete i uradite nesto. Lako je baljezgat i meni i tebi, i aj, uzasna je istuacija, mi garibi propadamo,,,,sta radimo po tom pitanju?!
ufffff.Kono...evo sad moram ovako..Licno..zivim super,nemam ekonomskih teskoca,niti egzistencijalnih briga..zdrava sam i svi moji..dakle..nemam razloga da budem pesimista..ili tamna,mracna..kako ti kazes..
Empaticna sam  po prirodi..saosecam sa  ljudima..sta ja cinim..pomazem gde mogu i koliko mogu..ali to nije odgovor n a  pitanja koja sam postavila..
Ako neko konstattuje situaciju onakva kakva je, sa velikim procentom verovatnoce da je bas takva ..onda to nikako ne znaci da ona pokazuje svoje slabosti..
Naprotiv ,ljudi me dozivljavaju u kontaktima kao retko poletnu,veselu,punu optimizma osobu raskosnog  duha,koji ponekad ''izmili' i n a  forum,pa me Deni casti izrazima da sam  ja mozda pod nekim opijatom..ili alkoholom..(i jos neki tu..)
Moja priroda je zaista euforicna ponekada..zbog nekih stvari o kojima ne bih ovde pisala,da ne ispadnem neka ..prepotentna ili ne znam  ni ja ..a i ne bitno je..

Ali ja jesam preostljiva ..hipersenzibilna..i licno i ovako..Ko me zeli povrediti..moze to uciniti prilicno lagodno-dubokim uvredama..neistinama..posebno kada je u pitanju ponasanje i prilicno visok moral(u danasnja vremena mozda preteran..)ali tako je..ok Ovo nije prica o meni..Samo sam htela pojasniti,kako gledam na stvari..

Ti jaki,o kojima mnogi govore su zapravo '' debelokozci'',oni, koje nista ne dotice tudje, sem sopstvena ''prcija'' i drustvo unutra..Oni su zadovoljni i radosni,mada sam sigurna da istinski nisu srecni..jer covek kao jedinka je osetljivo bice i ne moze bas tako ostati skriven u sopstvenoj ljusturi,a da je drustvo bolesno i u patnji velikoj..
To su svi oni koji su otisli kada su bili ratovi , zapravo mislim na bombardovanje..

(svakakobilo je  i onih koji su iz opravdanih razloga otisli)..
jakog
Svasta ti tu napisa,,,i nista. Ne odgovori ti meni: a sta ti radis po tom pitanju? "Pomazes gdje mozes" - kako? Stavljas 'flastere" na "rane", da se ne vide?

Oprosti, ali ovako to rade "debelokosci". Pitaju konkretna pitanja, sa konkretnom temom.

Ne zelim da te povrijedim, znam da si osjetljiva, i da te gadosti vrijedjaju. Ali da ti objasnim malo sta realiste vrijedja: kad vide da se svijet urusava pred njihovim ocima, a svi samo flastere dijele,,,i slicne stvarcice,,,da ne nabrajam: poceces mi plakat;)

Pametna si ti, pa razumijes sve sto sam htjela reci.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jesu li svi normalni?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Da li su ovi ljudi normalni ?
» Srbi -jesu,pravoslavni -nisu -RODNOVERNICI ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: