DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesu li svi normalni? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jesu li svi normalni? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jesu li svi normalni?

Ići dole 
+21
Zana
Astra
Marquise
Lily
neiskusan
EAGLE
Najda M.
AstrinaKomsinica
sanjalica.ns
brunolino
Nut
promaja
njushkalo_
Tea 1
svilanaasvaltu
Ivana_258
popovac
sonia
Kijara-brm
Danubius
determinanta
25 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyČet Jul 29, 2010 11:33 am

Kroz svoju profesiju, imala sam prilike (nažalost!) da slušam ljude od struke koji daju ocenu nečije normalnosti i/ili "normalnosti". Naime, radi se o ljudima koji su izvršili neki zločin (naravno oduzeli nečiji život). E, sad, običan čovek bi rekao on je lud. Ako se složimo s tim, faktičko stanje bi zahtevalo ne zatvor, već ustanovu, zar ne? Međutim, u 99% slučajeva, struka kaže da su oni normalni i kao takvima se izriče kazna zatvora. Mene zanima, uprošćeno, na koji način se određuje ta granica između normalnosti i ludosti (osim onog klasičnog "ne boluje od privremene ili trajne duševne bolesti", što, valjda, podrazumeva...šta?!)?
Konkretan primer od pre 13 godina.
Sin je (imao je nepunih 14 godina) ubio oca, majku i baku. Oslobođen je bilo koje kazne, prvenstveno jer je bio dete, a drugi razlog je bila dijagnoza poznata kao "prekid filma". (Btw, on sada živi kod tetke u drugoj državi i ni dana nije bio u zatvoru, niti u bolnici, osim na onom klasičnom ispitivanju).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyČet Jul 29, 2010 8:23 pm

Pa mislim da tu ima psihijatrijsko veštačenje ,da ima ovlašćeni sudski veštak(lekar) , a ako je teže , onda konzilijum donosi odluku da li je dotični bio uračunljiv ili ne .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyPet Jul 30, 2010 12:50 am

Danubius ::
Pa mislim da tu ima psihijatrijsko veštačenje ,da ima ovlašćeni sudski veštak(lekar) , a ako je teže , onda konzilijum donosi odluku da li je dotični bio uračunljiv ili ne .
Aman, pa o tome i pisem, o sudskim vestacima, oni i utvrdjuju "normalnost", a koji su im reperi?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyPet Jul 30, 2010 1:39 am

Ovde je napravljen veliki propust.. [You must be registered and logged in to see this image.] .
Nije utvrđeno u kakvom je stanju momak bio.Da li je bio uračunjiv,da li je uopšte bolestan,da li je ubojstvo s predoumišljajem,da li je u afektu,tada dolazi do rešenja kakvo je njegovo psihičko stanje,što procenjuje sudski veštak..(To je cela procedura,koja uopšte nije urađena)
Ovako je ispalo,kao slobodna sudska procena,što danas nije retkost.. [You must be registered and logged in to see this image.] .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyPet Jul 30, 2010 3:30 pm

Kijara-brm ::
Ovako je ispalo,kao slobodna sudska procena,što danas nije retkost
Ne, naprotiv, ovde je sudija bio primoran doneti takvu odluku, a nakon što su veštaci, na žalbu branioca, izvršili hiper veštačenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyPet Jul 30, 2010 3:43 pm

determinanta ::
Kijara-brm ::
Ovako je ispalo,kao slobodna sudska procena,što danas nije retkost
Ne, naprotiv, ovde je sudija bio primoran doneti takvu odluku, a nakon što su veštaci, na žalbu branioca, izvršili hiper veštačenje.

Imala sam prilike da vidim hiper vestacenje. Sva vestacenja, pa i hiper, izvode se timski. Tu su lekari ( vise njih, psihijatri) psiholozi, socijalni radnici.
Sudija , kao sto rece deterninanta, je uvek primoran da donese odluku, onakvu, kakav je forenzicki tim vec dao. Naime forenzicari su iznad sudije, i ako oni kazu da je kod decaka bio prekid filma, bio je, ali opet... Razlog za prekid filma mora da postoji, a taj prekid filma je obicno sumracno stanje, koje , recimo moze da se desi kod epilepticara.
E, sad.. Epilepticari jesu takva vrsta bolesnika, za koje se danas smatra da mogu ''normalno'' da zive, bez hospitalizacije.. Zlocin koji je decak izvrsio, ne bi trebalo da opravda nikakvo stanje, pa ni trenutna sumracnost, ali postoje tu i drugi cinioci koji uslovljavaju donosenje odluke, pa i forenzicara, na zalost, u nasoj zemlji...Tako da...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 1:59 am

.

Reperi normalnosti...

Ma iz domena psihologije i psihijatrije ,na zalost ima jako malo literature konkretno na ovu temu...a,moze se pretpostaviti iz kojih razloga ,a,pogotovo danas kada su granice pomerene i kada je mnogo toga relativizovano...

Ali,dusevno zdravlje je neuhvatljiva i vrlo promanljiva kategorija,za razliku od fizickog ,koje se moze uglavnom precizno ustanoviti i ciji rezultati imaju odrdjenu vremensku trajnost...

Koliko nas puta samo u svakod.zivotu iznenadi necija reakcija na neku situaciju,ili koliko smo puta bili sami iznenadjeni svojim ponasanjem ili unutrasnjim desavanjima,kojima smo iznenada bili zahvaceni zbog necega sto smo culi ili videli,dok je samo do pre nekoliko trenutaka sve izgledalo tako normalno...

Sta znaci biti normalan...?Skoro da nista nije napisano na ovu temu...
Frojd je rekao da je normalan onaj ko je sposoban da radi i voli..
Covekova dusa je jos uvek velika enigma za nauku i nestrazena je skoro potpuno...,a svaki covek ima svoj unutrasnji svet koji je jedinstven i ne ponovljiv..tu je skrivena njegova ''najvaznija tajna''...do koje je tesko stici...

Ne zna niko sta sve nosimo sa sobom..i sta se moze dogoditi,tokom naseg zivota...o vecini psihickih bolesti se isto tako jako malo zna...mislim narocito na njihovu etiologiju .

Ono Frojdovo nisam sigurna da je tacno..jer ima ''opasnih momaka''koji i rade i vole..to je dokazano...

Ovo je inace ogromna,mada divna tema...i potrebno bi bilo pokazati, sta pojedini naucnici misle i dokle se stiglo sa utvrdjivanjem...normalnosti ,mada danas mislim ,da vlada velika konfuzija i zbrka..u tom pogledu...

Na koji nacin se odredjuje granica izmedju normalnosti i ludosti. .nemoguce odgovoriti [You must be registered and logged in to see this image.] ...danas..naravno ..odgovori postoje,ali ''kakvi su ,'' to je pitanje???
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 3:44 am

Posmatrano iz ugla koji sam navela u prvom postu, svi oni koji ne boluju od trajne ili privremene duševne bolesti (pretpostavljam da postoji "spisak bolesti") su normalne osobe, pitanje je samo koliko je ko u datom momentu bio uračunljiv. E, ta kategorija uračunljivosti (svesnost/jedinica vremena?) je začkoljica koju ne razumem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 7:18 am

Slučajno mi prvi put ova teme "zape " za oko ? Čudno , ne radim ,dan za odmor ,a ja ko vještac lupam po tastaturi ,dok ostali spavaju ? Pa jesam li ja normalan...bježim da se u odgovoru ne upetljam "kao pile u kučine " .Nisam hrabar ali se znam skloniti ...i to je već nešto !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 9:39 am

determinanta ::
Posmatrano iz ugla koji sam navela u prvom postu, svi oni koji ne boluju od trajne ili privremene duševne bolesti (pretpostavljam da postoji "spisak bolesti") su normalne osobe, pitanje je samo koliko je ko u datom momentu bio uračunljiv. E, ta kategorija uračunljivosti (svesnost/jedinica vremena?) je začkoljica koju ne razumem.

Naravno da nisam pravnik, ali znaš i sama da ima kategorija "smanjena uračunljivost " , znači ako je lice pod uticajem alkohola ili neke droge Isto se tretira (mislim ) ako je ubistvo počinjeno u afektu ili "na mah" , kako već oni kažu.
Teško je tu zaista odlučiti , obično se prst upire na psihičke bolesnike koji pokazuju neki stepen agresivnosti u ranijem periodu , pa je tako nešto i za očekivati , no svedoci smo da sve više ima "običnih ljudi " kod kojih dodje do "prekida filma "usled stresa , pa imamo one slučajeve ubistva šefa, direktora , žene ...
Bojim se da svi mi možemo u nekom takvom trenutku biti neuračunljivi , samo je pitanje do koje granice .Nadam se da će sonia ili Nut primetiti ovu temu , mislim da su više kvalifikovane za neki bolji odgovor .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 11:13 am

Ne misleći na ove granične slučajeve, koje gore opisujete, odgovaram.
Ko određuje da li smo normalni? LJudima se dešava da svoju normalnost mere po onome što vide na TVu ili čitaju u novinama.
Biti normalan ne znači biti isti.
Biti normalan ne znači želeti isto.
Možda biti normalan znači znati granice želja ili granice ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 12:32 pm

Naravno da nisu !
I ne treba nikome savrsen svet .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Jul 31, 2010 11:09 pm

Da li je dečak bio maltretiran od strane roditelja.Ovde se povlače mnoga pitanja...?
I kako su utvrdili da je došlo do prekida filma.Mnogo je nejasnoća..???????










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 12:19 am

Ja sam savršeno normalan .
No verujem da ima ljudi koji misle da sam lud . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 12:21 am

Danubius ::
Ja sam savršeno normalan .
No verujem da ima ljudi koji misle da sam lud . [You must be registered and logged in to see this image.]
prećutaću...Sam se ti hvali..Ko se hvali,taj se kvari... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 1:06 am

determinanta ::
Posmatrano iz ugla koji sam navela u prvom postu, svi oni koji ne boluju od trajne ili privremene duševne bolesti (pretpostavljam da postoji "spisak bolesti") su normalne osobe, pitanje je samo koliko je ko u datom momentu bio uračunljiv. E, ta kategorija uračunljivosti (svesnost/jedinica vremena?) je začkoljica koju ne razumem.

A,sta sa onima koji su bolesni,ali nisu dijagnostikovani.pa takvih je najvise...Determinanta ti si majstor da ''zamutis''....Pa tu kategoriju ne samo ti,nego vecina lekara najcesce ne moze da shvati...''Uracunljivost u odnosu na sta...u odnosu na one za koje se zna (a,kako je to moguce..mozda su skriveni manijaci...)da ne boluju...ali imali su nesto prikriveno sigurno...

Svako od nas,se trudi da na mentalnom,umnom planu,stvari oko sebe rascisti,sredi istavi pod kontrolu..
Ali,cesto cemo se iznenaditi burnim ili neznim talasima emocija i energija,koji nas sasvim zbune ,za momenat ili duze destabilizuju i uzdrmaju predhodno uspostavljenu mentalnu ravnotezu...

Sve to onda direktno utice na nase neposredno funkcionisanje u svakodnevnom zivotu,na nas odnos sa samim sobom,na relacije sa drugima,na mogucnost odlucivanja,motivisanost,zadovoljstvo i sopstvenu ostvarenost u svim bitnim domenima.
Koliko svega toga mozemo biti svesni i u kojoj meri sobom mozemo uspesno upravljati,u smislu da ostvarujemo i realizujemo sopstvenu autenticnost i potencijale koje prirodno posedujemo..

Da li smo u nekoj situaciji uracunljivi ili ne,a nemamo priv.niti trajnu dusevnu bolest,zavisi od mnogo cega..
U primeru koji si ti navela ...postoji jako osetljiva situacija jer se ,radi o porodici.. i to vrlo bliskoj..i ocigledno da je u pitanju bilo nesto latentno...klica ''intrudera'',koja je u nekom trtenutku proradila i zavrsila se tako kako se zavrsila...
Moguce je sasvim ..da niko nije u stanju da otkrije zbog cega..a,moguce je i suprotno..''Prekid filma''...

Ovo me pomalo podseca na primere razumnih i etičnih
stavova prema duševno obollelima(mada ovde nema dijagnoze..ali..) jos iz doba Rimskog
Carstva koje u svom Starorimskom pravu duševno bolesne smatra bolesnima
(a ne kao većina tadašnjih kultura, koje su ih smatrale prokletima, ludima i
sl.). Prema tom tumacenju , duševno obolele ne sude po Zakonima za
zdrave, već procenjuju koliko je duševno bolesna osoba u stanju
shvatiti stvarnost i proceniti motiv radnji koje čini, tj. je li motiv
izvršenja dela proizvod bolesti ili nije. U skladu s tim načelom
konstruisan je u 18. veku Constitutio criminalis Theresiana,
prema kojme se za zločin može suditi samo onome ko "ima razum i
slobodu volje" a ne može se suditi onom ko "nema razum ni slobodu volje...

''Prekid filma''...mozda...ali ocigledno da ga nisu smatrali ''normalnim'' decakom...trebalo je da bude hospitalizovan,a,zasto nije ..???


Poslednji izmenio Nut dana Ned Avg 01, 2010 1:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea 1

Tea 1


Datum upisa : 31.07.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 1:09 am

Šta je u ljudskoj glavi...ko to može znati.Toliko slučajeva ima i normalnog i dobrog života...a desi se tragedija.
Bio je slučaj u Splitu...krasna familija,sa stanjem i imanjem,dobra djeca i dobra žena.Fin posao...osigurani materijalno kompletno.Pa je ubio muž i ženu i djecu i sebe.To nitko ne zna razlog.
Emocije same znaju biti labilne u momentu ili se neka bol može gomilati u čovjeku i pod naletom svega se dogodi svašta.

Dijagnoza je dijagnoza...psihički poremećaji su posebna kategorija.Kad se desi tragedija ili je smanjena uračunjivost...ili se dijagnosticira neki poremećaj psihički.

A šta je normalno?Normalan čovjek poznaje razliku između dobrog i lošeg...a psihički bolesnik je osoba koja se ne može kontrolirati i koja neke obične radnje drugog može signalizirati u sebi kao smrtnu prijetnju i pod utjecajem toga se može desiti tragedija.Ne rezoniraju normalno svijet oko sebe i reakcije drugih.
Iole normalan...pod stresnom situacijiom i viškom emocija koje ne može savladati...što bi se zvalo smanjena uračunjivost...može napraviti neko nedjelo.
Postoje i ljudi koji se definiraju i kao normalni...normalnog stanja...ali su jednostavno zli i uzmu oružje i pljačkaju banke...recimo...radi materijalne koristi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 1:26 am

Danubius ::
Ja sam savršeno normalan .
No verujem da ima ljudi koji misle da sam lud . [You must be registered and logged in to see this image.]
....znas li Dany ko za sebe kaze da je normalan... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Avg 01, 2010 6:07 am

Nut ::
Determinanta ti si majstor da ''zamutis''....Pa tu kategoriju ne samo ti,nego vecina lekara najcesce ne moze da shvati...
Tražim mišljenja, a sama ću već nekako izvući kakav-takav zaključak. [You must be registered and logged in to see this image.]


Citat :
''Prekid filma''...mozda...ali ocigledno da ga nisu smatrali ''normalnim'' decakom...trebalo je da bude hospitalizovan,a,zasto nije ..???
To me i danas buni! Izgleda da je iz stava hiper veštačenja proizašlo da je samo u momentu "prekida filma" došlo do nevoljne reakcije, a da je pre i posle toga dete bilo sasvim normalno, što je impliciralo da nema potrebe za lečenjem, tj. za smeštanjem u neku psihijatrijsku ustanovu.
Nije mi namera da diskusiju širim u neki pravni okvir, ali želim zaokružiti primer. Naime, pošto je bio četrnaestogodišnjak (dete), on nije mogao biti smešten u zatvor za maloletnike, već jedino u popravni (ne kazneno-popravni) dom otvorenog tipa. Tako je sud zauzeo stanovište da je najcelishodnije da neko od bliske rodbine preuzme skrb nad njim, što je i učinjeno. Njegova rođena tetka je prihvatila da ga u svoju porodicu (i sama je imala dvoje dece) primi. Dečko je upisao ovdašnju gimnaziju i u prvom polugodištu imao sve odlične ocene (i u osnovnoj je bio vukovac sa izmerenim IQ 140), ali su profesori putem Centra za soc.rad zatražili da se "ukloni" iz školske sredine, što je od strane sudije za maloletnike i odobreno, pa je tetkina porodica, sa njim zajedno, odlučila da napusti zemlju i preseli se u susednu Mađarsku. Dalja sudbina, sada već dvadesetsedmogodišnjeg momka mi nije poznata.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Sep 11, 2010 2:26 pm

Čuj, normalni! I k'o što rekoh, ko to određuje ove parametre, po kojima merimo svoju ''normalnost''.

Kažu budi različit, jer samo tako razvijaš ovu planetu.
Kažu neodskači, jer remetiš poredak na istoj.

I svi prvavilnici i svi udžbenici nisu dovoljni da približe MENE SEBI! Pa tako, razmišljam ja, drž se bar tri zapovesti i svoje intuicije, pa će ŽIVOT biti življen, a sreća biti sagledljiva!
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo_
Glavni opservator
njushkalo_


Location : daleko od tebe
Datum upisa : 27.12.2007

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Sep 11, 2010 2:28 pm

Jašta more !
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Sep 11, 2010 2:31 pm

Slušaj, bre, ti Data! Nemoj da mi nipodaštavaš stavove da ne bi.............
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Sep 11, 2010 3:04 pm

cherry krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySre Okt 13, 2010 12:51 am

Ne zavrsih svoju misao...ili nezavrsih...jedna rec..?

Nut...

Citat :
A,sta sa onima koji su bolesni,ali nisu dijagnostikovani.pa takvih je najvise.
...E da...

Veliku ulogu u svemu naravno igraju emocije... i to ona njihova tamnija strana...znaci ..nalazenje nacina za zatrpavanje emocionalnih problema ...narocito onih koji su povezani sa veoma cestom pojavom danas ..a to je stanje,koje se naziva ''usamljenost''...


Ali..ima nesto vazno..Covek koji zivi sam ..ne retko se oseca manje usamljenim..nego onaj ko je vecito u stalnom vrtlogu opstenja....-na poslu,u drustvu..kod kuce...na netu..

Usamljenost se ne odredjuje prema spoljasnjim znacima,to je unutrasni dozivljaj...usamljen je onaj ko se oseca usamljenim...

..Usamljenost postaje tesko bolno iskustvo ne onda kada nam nedostaju drugi,nego kad nedostajemo sami sebi..
U takvom stanju javlja se zavisnost od opstenja,ljudi se ''kace''...za nekoga,skrivaju se u stalnoj zauzetosti...samo da ne ostanu nasamo sa svojim mislima i osecanjima...

Ok..sta sam htela reci...


Nelagodnost i neostvarenost, emocija...nekako mora biti nadoknadjena...Pa u tom smislu..kompenzacija osecanja manje vrednosti ,obicno ide na racun samopotvrdjivanja,sticanja osecanja nadmocnosti...

E sada taj put moze biti kako konstruktivan(samopotvrdjivanje u radu za druge,u kooperaciji sa njima...) tako i rusilacki,destruktivan(ponizavanje, vredjanje drugih ljudi i prenosenje neg.energije na njih..da bi nekome bilo lakse u zivotu...)
Izbor puta ,naravno odredjen je individualnim stilom coveka koji tek delimicno zavisi od urodjenih kvaliteta njegovog ''JA'' i zivotnih okolinosti...

U ovoj prici ima bolesti svakako....
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 4:34 pm

Ono gore sam pisala u proslom zivotu..e sada samo ovo... fil

Sto vise shvatamo dubinu ,slozenost i mnogostranost coveka uopste,to manje zelimo da mu prilazimo i merimo koliko je normalan...To se odnosi i na svakog coveka posebno...Obicno sto blize upoznajemo nekoga u svoj njegovoj individualnosti,to redje zelimo da na njega obesimo etiketu''nenormalan''...cak ako se on i ponasa neobicno ili je zaista duhovno bolestan...











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 5:40 pm

Moj najdrazi pisac Dostojevski,je jedini kompetentan da odredi neciju normalnost:)[manje se salim,vise sam ozbiljna]
Da je on upoznao Frojda [raskorak u vremenu ] verovatno bi Frojd jedino umesno umeo da objasni "histeriju materice" i psihoanalizu zene na polju sexualnosti najvise.Za sve bi Dostojevski morao da se pobrine ....analizom pojasni one najmracnije delove ljudskog uma za koje je kao retko ko imao objasnjenje iz razloga sto je sam postavljao takve situacije,davao pitanja i pronalazio odgovore.
Bio je epilepticar,genije i kao svaki covek nosio sopstvenu tragediju genija..
Tako da pitanje normalnosti jeste tesko pojasniti i najvecim psihijatriima.
Ono sto mislim da je jako vredno [npr Toma Fila]kao tuzilac,ne kao branilac,postigao bi iste efekte jer poznaje psihu kod coveka i zna da sve sto moze da se optuzi,moze da se i odbrani!
Na taj nacin se mnoge stvari kod najvecih umobolnika resavaju ;optuzbom ili oslobadjanjem...
Sta da radimo s ljudima kojima je tumor u glavi izazvao nuz pojave i uzasne reakcije?
Sta da radimo sa seljakom koji nema pojma sta je psihoanaliza,psihijatrija..itd,ali zna dal je u redu da mu vuk zakolje ovcu ili komsija otudji medju ?
Sopstvena intuicija,neispitani delovi mozga,genetika koja ima mnogo veze sa covekovom reakcijom,novi ili stari uslovi zivota...mnogi drugi faktori i cinioci,mogu i ne moraju ili ne mogu da objasne nase reakcije koje su tako promenljive ,nestvarne prosto ....
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 5:50 pm

neka mi netko kaze tu sto znaci ili podrazumijeva pod tzv. "normalnim" stanjem , stvarima itd. onda idemo dalje...
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 6:03 pm

brunolino ::
neka mi netko kaze tu sto znaci ili podrazumijeva pod tzv. "normalnim" stanjem , stvarima itd. onda idemo dalje...
Teško da će iko od nas "normalnih" ovde moći da ti to objasni, jer, normalnost je, po svemu sudeći, relativan pojam....i zato, smatraj se normalnim ili ne, i ne opterećuj filozofijom. 55555
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 6:06 pm

sanjalica.ns ::
brunolino ::
neka mi netko kaze tu sto znaci ili podrazumijeva pod tzv. "normalnim" stanjem , stvarima itd. onda idemo dalje...
Teško da će iko od nas "normalnih" ovde moći da ti to objasni, jer, normalnost je, po svemu sudeći, relativan pojam....i zato, smatraj se normalnim ili ne, i ne opterećuj filozofijom. 55555


kratko i jasno , suti brunolino... migg
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 11:05 pm

determinanta ::
Kroz svoju profesiju, imala sam prilike (nažalost!) da slušam ljude od struke koji daju ocenu nečije normalnosti i/ili "normalnosti". Naime, radi se o ljudima koji su izvršili neki zločin (naravno oduzeli nečiji život). E, sad, običan čovek bi rekao on je lud. Ako se složimo s tim, faktičko stanje bi zahtevalo ne zatvor, već ustanovu, zar ne? Međutim, u 99% slučajeva, struka kaže da su oni normalni i kao takvima se izriče kazna zatvora. Mene zanima, uprošćeno, na koji način se određuje ta granica između normalnosti i ludosti (osim onog klasičnog "ne boluje od privremene ili trajne duševne bolesti", što, valjda, podrazumeva...šta?!)?
Konkretan primer od pre 13 godina.
Sin je (imao je nepunih 14 godina) ubio oca, majku i baku. Oslobođen je bilo koje kazne, prvenstveno jer je bio dete, a drugi razlog je bila dijagnoza poznata kao "prekid filma". (Btw, on sada živi kod tetke u drugoj državi i ni dana nije bio u zatvoru, niti u bolnici, osim na onom klasičnom ispitivanju).

Istrazuje se stalno, rade se Cat Scans, MRI's na osobama koje su ucinile velika zla, i dokazuje se da u stvari razlika postoji, izmedju tzv. mozga tzv. normalne osobe i recimo sociopate.
Gdje je granica?! Mislim da nismo jos uvijek dovoljno upuceni da damo adekvatan odgovor.
Da li se moze prepoznati takva osoba na vrijeme? Sigurno! Ali ne u 100% slucajeva, i tu lezi opasnost.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptySub Apr 16, 2011 11:29 pm

AstrinaKomsinica ::


Da li se moze prepoznati takva osoba na vrijeme? Sigurno! Ali ne u 100% slucajeva, i tu lezi opasnost.

Može se prepoznati ,i to dovoljno rano -ali se na to ne obraća pažnja . Zanemari se , i daju neka nebulozna objašnjenja , tipa "nije to ništa " Ako neko bije ženu ,tuče se po kafanama , znači da ima nagon za agresijom .a nije "muškarčina prgave naravi" Samo je pitanje kada će mu "kliknuti" ,pa će tu ženu tući do smrti , ili nekome prosuti mozak pivskom bocom . No, za većinu on nije bolesni sociopatski skot -nego , recimo "balkanac" Malo nezgodan , no muško.....pa se , eto, tako i ponaša .
Ako se kod nekog deteta primeti da prvo kida krila insektima , pa muči životinje ,pa obesi komšijinu mačku....ne treba reći "Ah, nestašan je ..." nego ga uputiti psihologu i psihijatru. Sutra će iz zabave gurnuti druga u školi kroz prozor ili mu izbiti oko ledenom grudvom .
No jako je teško utvrditi ko je normalan u nenormalnim uslovima , jer se desi baš suprotno. Nenormalnim se smatra svako ko se povodi psihologijom čopora , ili ne ponavlja slepo ono što i većina .
Pa koliko često ste sebe uhvatili u misli "Da li sam ja lud-ili ovi oko mene nisu normalni " kada vidite ili čujete nešto -a sasvim ste sigurni da logično razmišljate , na osnovu činjenica , i da je ono što vidite -pogrešno , a radi se ?
Ja češće......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:05 am

Danubius ::

Pa koliko često ste sebe uhvatili u misli "Da li sam ja lud-ili ovi oko mene nisu normalni " kada vidite ili čujete nešto -a sasvim ste sigurni da logično razmišljate , na osnovu činjenica , i da je ono što vidite -pogrešno , a radi se ?
Ja češće......
Svaki dan! :vampire:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:24 am

Istrazuje se stalno, rade se Cat Scans, MRI's na osobama koje su ucinile velika zla, i dokazuje se da u stvari razlika postoji, izmedju tzv. mozga tzv. normalne osobe i recimo sociopate.


i opet se nalazimo na nuli , uprkos toj tehnici itd. koliko je slucajeva bilo lose psiho procijene od uvazenih strucnjaka , pa lik izadje i opet pomlati jedno 10 njih...kratko i jasno ,mozak je enigma , mozemo do ujutru da lupamo , svi mozemo biti i ubice i andjeli...imun nije nitko...
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 3:44 am

brunolino ::
neka mi netko kaze tu sto znaci ili podrazumijeva pod tzv. "normalnim" stanjem , stvarima itd. onda idemo dalje...
..

Najjednostavnije i najkrace..Frojd je smatrao normalnim sve one, koji su sposobni da rade i da vole...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:06 pm

brunolino ::
Istrazuje se stalno, rade se Cat Scans, MRI's na osobama koje su ucinile velika zla, i dokazuje se da u stvari razlika postoji, izmedju tzv. mozga tzv. normalne osobe i recimo sociopate.


i opet se nalazimo na nuli , uprkos toj tehnici itd. koliko je slucajeva bilo lose psiho procijene od uvazenih strucnjaka , pa lik izadje i opet pomlati jedno 10 njih...kratko i jasno ,mozak je enigma , mozemo do ujutru da lupamo , svi mozemo biti i ubice i andjeli...imun nije nitko...

Boga mi ja vakcinisana jos kad se saznalo ko ce da mi budu roditelji migg
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:27 pm

Sve češće se pitam šta se sa mnom zbiva... affraid










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:31 pm

Najjednostavnije i najkrace..Frojd je smatrao normalnim sve one, koji su sposobni da rade i da vole...


i Autista radi i voli...osim toga sem psihoanalze postoji i filozofska analiza , koja je cesto ucinkovitija od psihoanalize. medjutim i to je malo da bi se tocno znalo reci ili opisati nekoga...
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 1:36 pm

Tema rekla bih, vrlo složena i široka za diskusiju...Po meni vrlo bitan faktor, da bi se ostao normalan, ma šta pod tim podrazumevali, je samospoznaja. Nema li nje, ne znaš li ko si...misliš li kad se u ogledalu vidiš da je to neko drugi...eto ti ludila na vratima....Upoznaj sebe...da bi spoznao druge...da ne poludiš mali čoveče...










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 3:23 pm

NORMALNO

je ono što zaklapa ugao od 90 stepeni u odnosu na horizontalnu ravan;


Sve ostalo je manje ili više PRIHVATLJIVO a varira u zavisnosti od ličnih stavova,prostora sa koga potičemo ili na kome obitavamo,kulturološkog nasleđa,stepena obrazovanja i bla,bla,bla ...

Biti SVOJ i poštovati,na prvom mestu,moralne zakone - trebalo bi značiti "biti normalan" (prema mojim nazorima).

Dakle, "SLOBODAN ČOVEK NA DOBROM GLASU" sa svojim stavovima i postupcima je NORMALAN ČOVEK.
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 3:31 pm

Teza ti pada u vodu jer i Toma Nikoliic jeste :SLOBODAN ČOVEK NA DOBROM GLASU",pa vidi sta radi ?(
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 4:37 pm

brunolino@
Citat :
i Autista radi i voli..

Autista..???Oprosti ko je to???Ne mislis valjda na autizam... krsti se

U psihologiji i psihijatriji se tacno zna ''sta znaci biti normalan''..mada je danas to zaista veoma relativizovano...

Sposobnost ''za ljubav''..je danas retka bolest...a i za rad(razmislimo malo...)

Na nekom sajtu..

''Da li je ljubav bolest? Jeste, al’ neprelazna. Možete nekoga ljubiti i ljubiti, ali ga nećete zaraziti ljubavlju.
Mnoge žene mogle bi mnogo i lepo da vole, ali nemaju koga. Sve se prave da su već voljene, sramota ih je da priznaju da nisu.''..

Sve je u emocijama ...
Ko mrzi..sta radi/Ratuje....Je li normalan//?Da li je Hitler bio normalan..?Prosto...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 4:48 pm

Da li je Hitler bio normalan..?Prosto...

da li je ili nije ne znam...ja ne mogu da prosudim nisam strucnjak...niti bilo ko...

jer postavlja se pitanje kako je masu zaveo , pa onda tko je bio "budala" on ili oni...?!

kratko i jasno tesko je reci tko je ili nije "normalan" jer to sto pishologija smatra "tocnom" definicijom , moze se objesiti macku o rep...

sve vise slucajeva u sudstvu gdje su svi ti uvazeni proglasavali neke "normalnim" pa ovi kasnije otisli u "nenormalne"...

da , autizam...npr. to za mene osobno nije bolest , jer ja sam mozda za tu osobu bolestan...?!

treba s te starne gledati...u biti mozemo se do ujutru ganjati , a ja znam da sam ja blesav... migg smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 4:58 pm

''Budala je jedno'',a,biti normalan ili ne,nesto sasvim drugo...
Nemoj j sa mnom ,molim te...to mi je posao...

booored










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 5:02 pm

ok , budala je pogresan izraz bio...

a,da li su oni bili "normalni" koji su posli za njim...?!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 11:07 pm

Vratio se jedan pacijent sa vikenda, pa kaze- Sestro, napolju svi ludi!
-Verujem..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 11:10 pm

E da mi je samo pola sata da budem normalan dao bih sve ove moje brige zauzvrat [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 11:14 pm

meni da je minut... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Godina : 61
Location : odavde do beskraja
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyNed Apr 17, 2011 11:24 pm

Ja nemam ni minut....










Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyUto Apr 19, 2011 11:43 pm

Jesu li ''Svi''normalni..?Kakav naslov..Bas sam pronicljiva,tek sada primetih...
Cak i da zelimo uz pomoc nekakvih trikova, nikako ''svi ,'' to ne mozemo biti...!!!...
Mene fasciniraju pojedini talentovani koji nisu bili bas normalni,a,slikali su veoma lepo..recimo Paul klee-nemacko svajcarski slikar,veoma poznat...
Ima i onih koji su se izlecili i nikada se vise nisu bavili umetnoscu...
A,sta cemo sa onima koji su ''bili sve bolesniji'',a pisali sve bolje...Recimo Jesenjin...Svoje najbolje pesme napisao je kada je bio u najjacem dusevnom rastrojstvu...
Zorz Simeon,poznati savremeni francuski pisac..je pricao da par puta kada je osetio potrebu da zatrazi psihijatrijsku pomoc...umesto da ode psihijatru,seo je i napisao roman....Sve teskoce koje je na pocetku pisanja jos osecao, nestajale su i najzad iscezavale...
''Malo je normalnih''...jer se ljubav tesko nalazi''...

.......................................










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
neiskusan
Sasvim običan lik
neiskusan


Location : Negde daleko
Humor : :)
Datum upisa : 17.01.2010

Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? EmptyUto Maj 24, 2011 12:21 pm

:) Samo vi sedite non stop za računarom i raspravljajte o svemu i svačemu, a posle se zapitajte ko je normalan a ko nije ( i ja zajedno sa vama) migg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jesu li svi normalni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi normalni?   Jesu li svi normalni? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jesu li svi normalni?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li su ovi ljudi normalni ?
» Srbi -jesu,pravoslavni -nisu -RODNOVERNICI ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: