DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Akutni napad bronhijalne astme BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Akutni napad bronhijalne astme BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Akutni napad bronhijalne astme

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyUto Avg 17, 2010 6:15 pm

Osnovni simptomi astme su periodi bronhozpazama i hipersekrecije sluzi do kojih dovode mnogi cinioci.
Za vreme napada dolazi do ekspratorne opstrukcije ( ne moze da izdahne) i zadrzavanja dela vazduha u plucima, tako da delovi pluca ostaju slabije ventilirani, pacijent se umara i pocinje zadrzavanja ugljen dioksida u organizmu.
Napadi mogu biti veoma teski i mogu vitalno da ugrozavaju bolesnika.
O prepoznavanj napada i terapijskim postupcima naknadno..
Koja su vasa iskustva, saznanja?

Akutni napad bronhijalne astme 2009_06_Bronhijalna_astma










Akutni napad bronhijalne astme CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyUto Avg 17, 2010 7:18 pm

Sonja da krenem sa bolestima.. smehsmeh

Od kad sam postala alergična ,da ne nabrajam(mnogo toga),razne pretrage,spirometrije,snimanje pluća.
Dijagnoza-Interminentna(povremena)astma..
Meni prepisaše ventolin,lekove za alergiju. affraid
Pluća sasvim u redu,spirometrija,bolja nego od mnogih sportaša..
Taj lek, meni nije pasao. booored .Pumpicu nikad koristila u 5 godina..
Ili sam sad u pubertetu.. smehsmeh ,ali što sam starija sve me manje alergija muči...
Kišem tu i tamo,ali ne kao pre.A bilo je oči pune suza,glava ne pitaj.Sva otečena.No,prođe i to.. kasljuc .Šta je sledeća tema..

Obično kod astmatičara problem je/ne smiju se mnogo smejati,nagla uzbuđenja,preterano vežbanje..što pridonosi pogoršanju..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptySre Avg 18, 2010 2:40 pm

Prepoznavanje napada bronhijalne astme:

-Pored progresivnog gusenja, javlja se i zvizdanje i pistanje pri disanju, posebno pri ekspirijumu ( izdisaju)
- Bolesnik ne moze da ustane iz kreveta ni da izgovori u jednom dahu citavu recenicu
-Javlja se intenzivan strah
-Disanje bolesnika ide preko 25 respiracija
-Ubrzanje pulsa je vece od 110 otkucaja u minuti
-Bolesnik zauzima ortopnoican polozaj sa mahsimalnim koriscenjem pomocne muskulature ( sedi u krevetu sa skupljenim nogama uz trbuh)
- Moze se javiti cijanoza, opsta iscrpljenost
-Knfuzija i gubitak svesti, ukazuju na pogorsanje stanja..










Akutni napad bronhijalne astme CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyČet Avg 19, 2010 5:26 pm

Kijara-brm ::
Sonja da krenem sa bolestima.. smehsmeh

Od kad sam postala alergična ,da ne nabrajam(mnogo toga),razne pretrage,spirometrije,snimanje pluća.
Dijagnoza-Interminentna(povremena)astma..
Meni prepisaše ventolin,lekove za alergiju. affraid
Pluća sasvim u redu,spirometrija,bolja nego od mnogih sportaša..
Taj lek, meni nije pasao. booored .Pumpicu nikad koristila u 5 godina..
Ili sam sad u pubertetu.. smehsmeh ,ali što sam starija sve me manje alergija muči...
Kišem tu i tamo,ali ne kao pre.A bilo je oči pune suza,glava ne pitaj.Sva otečena.No,prođe i to.. kasljuc .Šta je sledeća tema..

Obično kod astmatičara problem je/ne smiju se mnogo smejati,nagla uzbuđenja,preterano vežbanje..što pridonosi pogoršanju..


Poslednjih godina mnogi se zale na pojavu svakojakih alergija. Ljudi postaju alergicni na sve i svasta, prasinu, travu, sunce..
( okolinu Akutni napad bronhijalne astme Icon_geek )
Salim se, ali, s obzirom ova tvoja ''povremena astma'' , a i neodgovarajuci lekovi Akutni napad bronhijalne astme Affraid mogu da budu dokaz za samo jedno drasticnije ispoljavanje alergije.


Bronhijalna astma ima veoma karakteristicne simptome, i tu nema diskusije, narocito mislim na nemogucnost izdaha.










Akutni napad bronhijalne astme CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyČet Avg 19, 2010 7:24 pm

PODBJEL-tussilago farfara....poznat kao lepuh....

jedan od starinskih lijekova kada su u pitanju lijecenja astme, bronhalne i pusacke tegobe i mnoge bolesti pluca.....

koristi se kao caj, oblog, inhalacija, kupka i sok....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyUto Jan 18, 2011 8:29 pm

Akutni napad bronhijalne astme predstavlja hitno stanje i terapijski i dg postupci moraju da idu uporedo:
- Bolesnik sa teskim asmaticnim napadom mora se hospitalizovati
- smestiti ga u udoban polusedeci polozaj
-ukljuciti kiseonik
-dati inhalacionu th po nalogu lekara
-kontrolisati saturaciju hemoglobina kiseonikom
-dati ostalu ordiniranu th
- pratiti vitalne znakove
-davati pacijentu tecnosti
- sprovoditi opstu negu..

Po smirivanju napada potrebno je proveriti uzroke napada zbog davanja ili promene terapije i ostalog sto je neophodno..










Akutni napad bronhijalne astme CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptyPet Okt 31, 2014 9:14 am

Dim iz cigarete, cigarete, mogu ugroziti organizam na vise nacina, ali je posebno stetan za pluca osoba sa astmom.

Dim ciarete moze biti okidac simptoma astme.

Duvanski dim moze izazvati astmu.

Stetne cestice duvanskog dima se lepe za alveole i iritiraju ih, pluca luce sluz vise nego sto je normalno, i sve to dovodi do provociranog napada.

Pasivni dim, duvaski dim iz okoline, je stetniji nego samo pusenje.

Razlog je taj sto dim koji gori na kraju cigare sadrzi vise stetnih materija ( ugljen monoksid, nikotin i dr..) od dima koji udise pusac.

Iz slicnog razloga je duvanski dim opasan za decu.

Njihovi disajni putevi su manji, provocirana  jaca produkcija sekreta, mogu da izazovu i kasnije u zivotu probleme sa plucima. Tako deca pusaca imaju vece sanse da dobiju plucne i sinusne infekcije...

Nerodjena deca takodje...Pusenje tokom trudnoce povecava 10x sansu da dete kasnije dobije asmu, rodi se sa manjom tezinom, prevremeno rodi, ili rodi sa sindromom iznenadne smrti ( SIDS)..










Akutni napad bronhijalne astme CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme EmptySre Nov 05, 2014 2:19 am

Mogućnosti liječenja teške alergijske astme

Održan prvi skup pacijenata koji boluju od teške alergijske astme na kojem je potvrđena važnost biološke anti IgE terapije za unapređenje života bolesnika
Akutni napad bronhijalne astme 10888_big

VIŠE  link










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





Akutni napad bronhijalne astme Empty
PočaljiNaslov: Re: Akutni napad bronhijalne astme   Akutni napad bronhijalne astme Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Akutni napad bronhijalne astme
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: