DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dzigerica na hiljadu nacina BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dzigerica na hiljadu nacina BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Dzigerica na hiljadu nacina

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:28 pm

SVINJSKA DZIGA NA 2 NACINA MOJE MAME

PRVI NACIN

Dzigericu isniclati, staviti u mleko da malo odstoji, uvaljati u brasno i prziti na vrelom ulju. Redjati u drugu serpu i kada je sve isprzeno, preliti tim uljem u kojem su se przile, doliti vode i dinstati dok dziga ne omeksa. Pred kraj dodati dosta izgnjecenog belog luka i pobiberisati.

DRUGI NACIN

Iseckati na kockice dve glavice crnog luka i dinstati. U to dodadi seckanu na stapice dzigericu i zaciniti vegetom i biberom. Doliti malo vode i dinstati dok ne omeksa.

Oba nacina su dobra sa krompir pireom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:29 pm

Pecurke punjene pilecom dzigericom

Za 4 osobe:500gr sampinjona,400gr pilece dzigerice,50gr dimljene slanine,100gr sira,200ml pavlake,1 jaje,persun,50ml konjaka,3 cesnja belog luka,majcina dusica,ulje,so,biber.
Priprema:
Fil:pecurkama odstranimo rucke i izdubimo ih.Obarenu dzigericu properemo hladnom vodom i sitno seckani beli luk,persun i majcinu dusicu.U sud narendamo kackavalj i sir,pa dodamo pavlaku,konjak i jaje.Posolimo,pobiberimo i promesamo.Pecurke punimo filom i redjamo u nauljenu tepsiju oblozenu papirom.Pecemo 30 minuta na 200 stepeni.Izvadimo tepsiju iz rerne i na svaku punjenu pecurku stavimo po jedno parce slanine.Pecemo dok slanina ne porumeni.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:29 pm

Musaka sa pilećom džigom i šampinjonima

Obariti pirinač; začiniti po ukusu, može i malo soja sosa.
Izdinstati dve glavice luka, dodati džigericu isečenu na dva-tri dela; kad omekša dodati šampinjone i dinstati još malo (ne treba da ispari sva tečnost). U vatrostalnu činiju staviti pola pirinča, preko njega smesu sa džigericom i šampinjonima; odgore ponovo pirinač i zaliti izmešanom pavlakom sa dva jaja.
Malo zapeći u rerni, lepo ide i parmezan odgore ...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:30 pm

PILECA DZIGERICA SA DODACIMA

Dinstati glavicu crnog luka, seckanu svezu crvenu papriku baburu, manju rendanu jabuku. Kada je skoro gotovo dodati seckanu pilecu dzigericu i kecap i jos malo dinstati. Na kraju obavezno dodati sitno seckani persunov list i izgnjecen cen belog luka. Po ukusu se moze dodati kari ili soja sos.
Sluziti toplo uz bareni pirinac. njam mljac jako je fino ...
migg
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:31 pm

Dzigerica sa slaninom
Potrebno je pola kg pilece dzigerice i oko 300 grama slanine isecene na tanke listove. Dzigericu iseci na pola i zaciniti mesavinom vegete i soli. Svako parce umotati u slaninu i prziti na vreloj masnoci.
migg
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:32 pm

Knedle za supu sa pilecom djigericim.
na dascici nozem istrugati pilecu dzigericu. lako se struga, staviti to u cinijicu, u to razbiti jaje, dodati soli, malo brasna. umesto brasna mozete dodati i griza. staviti i malo persunovog lista i umesiti. mozete mesiti redje pa se onda knedle kasikom spustaju u vrucu supu, ili mozete zamesiti gusce, i praviti kuglice koje se stavljaju u vrucu supu. ukus je izvrstan. ja sam ove knedle pravila drugarima koji zive juznije od dunava, i bili su skepticni dok nisu probali, posle su stalno govorili ocemo jos ...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:33 pm

GULAS OD DZIGERICE(svinjske)

Sitno iseckati 3-4 glavice crnog luka,
1 vezicu persunovog lista,
3-4 belog luka.(sve sitno seckano)
Dodati zacina C,naravno i bibera po ukusu.
Sve dinstati sa 2 pune kasike masti i malkice vode.
Kad je skoro gotovo,doda se dzigerica(crna),seckana
na kockice.Doliti 1 casu vode i krckati.
Kad je gotovo
dodati kecapa(po ukusu),a moze i sok od paradajza.
Zaprskicu napraviti od 1 kasike masti,1 kasicice aleve paprike i
2 kasike brasna.
Gulas je pikantan,moze se jesti solo,a moze i sa krompir pireom.

PRIJATNO!
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:34 pm

Citat :
DRUGI NACIN

Iseckati na kockice dve glavice crnog luka i dinstati. U to dodadi seckanu na stapice dzigericu i zaciniti vegetom i biberom. Doliti malo vode i dinstati dok ne omeksa.

Ovo sam juce spremala za moj ceif...posto moji ne vole.Obozavam dzigericu spremljenu na ovaj jednostavan nacin.

I volim jos isto tako spremljenu dzigericu na jednostavan nacin...Isjeci dzigericu kao snicle...prziti na vrelom ulju i na kraju posuti izmiksanim bijelim lukom...
Bas je mmmmmm











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:36 pm

Gulas od pilece dzigerice
Dzigerica na hiljadu nacina Acd04f22329b2d4397d4ca21bf2afd7d_content_medium

Priprema
Praziluk oprati i iseckati na veoma tanke kolutove …Papriku ocistiti od semenki i iseckati na tanke rezance ( i svezu i kiselu).
U serpi zagrejati uje, pa u njega spustiti prvo praziluk i prziti ga dok ne omeksa i dobije tamniju boju.
Zatim se dodaju paprike – prvo sveze…pa i njih isprziti…a zatim i kisele…
Kad je sve omeksalo dodati opranu i papirnim ubrusom osusenu dzigericu..i proprziti mesajuci – da dzigerica dobije boju sa svih strana.
Dodati Vegetu, senf, ulje od slacice, tabasko ili mlevenu ljutu papriku…kratko promesati…dodati biber i alevu papriku…prziti koliko da biber zamirise.
Naliti vodom ili supom…i ostaviti da se dinsta oko 20 minuta.
U toku dinstanja povremeno promesati i dolivati vode ili supe po potrebi – jelo treba na kraju da bude gusto.
Sledece je …dodati na kocke iseceni paneer i dinstati jos 5-10 minuta, pazeci da se paneer ne raspadne.
Pred sam kraj dodati sitno iseckan persun.
Posluziti uz palentu, kuvani krompir, njoke, pastu…
Napomena:
Ovom jelu se moze obogatiti ukus ukoliko dodate u toku kuvanja 1/2 case dobrog suvog vina (belog ili crnog – odabrati po ukusu), ali ja vise volim da ovako kiselkastim jelima dodam 1/3 case Dry Sherry (za kuvanje)...

Sastojci
Mere:
1 kasicica = 1 tsp = 7 ml
1 kasika = 1 Tbsp = 15 ml
1 solja = 1cup = 250 ml
za gulas:
1/3 solje ulja
500g pilece dzigerice
1 veliki praziluk
2 sveze crvene paprike
2 paprike iz tursije (neocedjene)
1 solja paneer iseckan na kockice
Zacini:
1 kasika Vegete
1/2 kasicice bibera
1/2 kasicice aleve paprike
1/2 kasicice senfa
1/2 kasicice ulja od slacice (mustard oil)
1/2 kasicice tabasco sauce
ili
1/2 kasicice umereno ljute paprike
1 kasika seckanog lista persuna
Prilog uz gulas:
1/2 kg Njoki od krompira
ili
1/2 kg Penne pasta
ili
dovoljno skuvane palente
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:39 pm

Pašteta od pileće džigerice
Toplo preporučujem ovu paštetu. Super se slaže uz majonez i jabuke :)



Dzigerica na hiljadu nacina IMG_3505blog

Sastojci:
80 g rastopljenog putera
2 kašike ulja
100 g crnog luka
1 srednja jabuka
500 g pileće džigerice
150 ml pileće supe
100 ml belog vina (neko sladunjavo, moze i Vermut)
1/2 kesice želatina
1 kašika senfa
60 ml slatke pavlake
so
biber

Postupak:
1. Rastopiti puter sa dve kašike ulja, izdinstati sitno naseckan luk (malo posoljen) i jabuke isečene na sitnije kocke, pa dodati džigericu i kratko popržiti, a zatim dodati supu i vino. Kad proključa smanjiti temperaturu i kuvati oko 5-10 minuta.
2. Želatin pripremiti prema uputstvu sa kesice, pa ga dodati džigerici. Zatim dodati i slatku pavlaku, senf, so i biber prema ukusu, pa štapnim mikserom sve dobro ispasirati.
3. Rasporediti u činijice i ostaviti da se dobro ohladi pre posluživanja. Ukoliko želite, možete kalupe obložiti plastičnom folijom, blago nakvasiti, napuniti mešavinom, i ostaviti da se dobro stegne, pa prevrnuti na tacnu i skinuti foliju (za ovu varijantu možda treba malo više želatina).
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:41 pm

Rolovani raznjici od dzigerice

Postupak pripreme:
1
slaninu isecemo na tanke reznjeve i u svaku uvijemo po parce dzigerice rolnice pricvstiti cackalicama poredjati ih na rostilj i povremeno okretati.

2
gotove rolnice sluziti sa pireom i paradajz salatom ili sopskom po izboru.

Sastojci:
500gr
pilece dzigerice
400gr
suva slanina

gotove rolnice sluziti sa pireom i paradajz salatom ili sopskom po izboru.


Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:45 pm

Pilece jetrice (dzigerice)

Priprema
Jetrice skuvajte pa ocjedite
Krompir takodje skuvajte al dente i iseckajte na kockice
Crni luk i poriluk iseckajte na srednje komadice i pirjajte na malo ulja dok ne omeksa pa dodajte naseckane vezane paprike (koje ste poparile prethodno vrelom vodom da malo omeksaju) i kockice krompira i malo sol i sve lijepo uprzite
Dodajte ocjedene jetrice vegetu, papar i alovu papriku i przite jos malo

Sastojci
400 gr. pilece jetrice -dzigerice (ja sam imala i pilecih srca ali nije moralno)
2 struka poriluk
1 veliki crni luk
5 kom. vezeni crveni paprika
2 kom. krompir
1 zlica vegeta
1 kasicica papar
1 kasicica alove paprike
sol
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina EmptyPon Sep 20, 2010 1:46 pm

Sarma od jagnjeće džigerice
Potrebno je:
500 g jagnjeće džigerice (bele i crne)
150 g masti
50 g pirinča
3 jajeta
3 glavice crnog luka
2 dl mleka
1 jagnjeća trbušna maramica
malo bibera
peršunov list
so

Priprema:
Jagnjeću džigericu obariti u vodi i sitno iseckati. Piripač skuvati. Crni luk sitno iseći i ispržiti na masti. Sve to pomešati i dodati jedno jaje, iseckan peršunov list, malo mlevenog bibera i soli po ukusu.

Pliću posudu (đuvečaru), namazati mašću, obložiti je jagnjećom maramicom, ali tako da joj krajevi prelaze preko ivice. Na sredinu izručiti izmešanu masu od džigerice i preklopiti je celu krajevima maramice. U srednj zagrejanu rernu staviti sarmu i peći dok ne porumeni. Razmutiti jaja sa mlekom i četvrt časa pre služenja, preliti sarmu, pa je ponovo vratiti u rernu da se još zapeče. Služiti u posudi u kojoj je pečena.
Uz sarmu se najčešće služi kiselo mleko.

Napomena: sarma se može spremati i tako što će se jagnjeća maramica iseći na parčad, u svako parče stavljati po jednu kašiku nadeva od džigerice i zavijati u male čvrste valjke, koje ređati u podmazanu plitku posudu. U svemu ostalom postupati kako je napred navedeno.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Sponsored content





Dzigerica na hiljadu nacina Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzigerica na hiljadu nacina   Dzigerica na hiljadu nacina Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dzigerica na hiljadu nacina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: