DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Moje omiljene snicle...mljac... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Moje omiljene snicle...mljac... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Moje omiljene snicle...mljac...

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:13 am



Iako poznat kao tradicionalno austrijsko jelo, postoji mogućnost da je ovaj specijalitet u stvari nastao u severnoj Italiji gde su vizantijski kuvari pržili meso u zlatnoj odori od hlebnih mrvica samo radi razmetanja bogatstvom, a da se recept pojavio u Beču tek u XV ili XVI veku. Prema drugoj teoriji, ključnu ulogu je odigrao Maršal fon Radecki kada je uvezao izvesni recept koji se vremenom razvio u kao prst debele komade mesa pržene u brašnu, mrvicama hleba, jajima i na puno masti. Odakle god da je, specijalitet je bar od 1857. poznat pod nazivom Bečka šnicla i sad je iz Austrije (sve dok je i Beč tamo).


Bečka šnicla

Sastojci
1/2 kg telećeg buta,
2 jaja,
brašno,
mrvice,
ulje,
so.

Priprema
Oprano meso izrežite na prst debele odreske pa ih malo obradite čekićem i posolite. U dubokoj posudi umutite dva jaja sa dve kašike mleka. Uvaljaj nareske sa obe strane u brašno, umućena jaja i konačno u mrvice. Pecite u vrelom ulju ili masti sa obe strane, dok ne postanu lepo žuti. Masnoće treba biti u posudi toliko da odresci u njoj plivaju. Poslužite toplo sa pečenim krumpirom, salatom ili po želji, prijatno.

Moje omiljene snicle...mljac... Becka-snicla
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:16 am

Otac Karađorđeve šnicle

Moje omiljene snicle...mljac... V99971p0

Milovan Mića Stojanović je kuvar, profesor srednje i više Ugostiteljske škole, potpredsednik svetske Asocijacije kuvara, dobitnik je zlatnih medalja na svetskom i evropskom takmičenju u kulinarstvu i originalni tvorac čuvene Krađorđeve šnicle.


Milovan Mića Stojanović (u daljem tekstu će na lični zahtev biti pomonjan kao Mića "jer niko ne zna za Milovana Stojanovića već samo za Miću") je kuvar, profesor srednje i više Ugostiteljske škole, potpredsednik svetske Asocijacije kuvara, dobitnik je zlatnih medalja na svetskom i evropskom takmičenju u kulinarstvu, 1984. i 1986. godine. Svoju kulinarsku veštinu prikazao je u 72 zemlje, piše list "Vreme".

Mića je rođen pre 72 godine u Gružanskom selu Čestinu. "Moji roditelji ubijeni su u nacističkim represalijama u Kragujevcu i ja sam ostao siroče. Bio sam u domu i odatle sam posle rata poslat u Čehoslovačku da izučim za drebang majstora i trebalo je da potom izrađujem mitraljeze. Posle rezolucije Informbiroa bili smo vraćeni u zemlju. Postrojali su nas u vrstu, odbrojili i rekli ´vas dvadeset bićete stolari`, sledećih dvadeset su postali krojači, i tako redom a meni je zapalo da budem kelner. Ja tada nisam znao šta je to kelner, a kada su me poslali u kafanu Dinara po kelnersku uniformu , neki Rus koji je tamo radio kazao mi je da su kelneri lopovi i da je Lenjin rekao da to nije dobro zanimanje. Lenjinove reči su u ono doba bile važne i ja sam uspeo da se prebacim u kuvare", priseća se Mića.

Pre podne je išao na praksu a po podne u školu učenika u privredi. Posle završene škole Mića je bio poslat na usavršavanje u inostranstvo. "Poslali su nas u Zapadnu Nemačku, u Frankfurt na Majni, u hotel De Hof. Nemci su bili iznenađeni kada su shvatili da mi nismo bili specijalizovani kuvari, već svako od nas zna da spremi i predjelo i glavno jelo o desert. U Frankfurtu smo prvi put videli kako to izgled kuvati bez ograničenja o neke moje kolege su poželele da i dalje tako rade. U Nemačku nas je otišlo 11 a vratilo nas se samo petorica, među njima i ja inikada nisam zažalio zbog toga", kaže Mića.

Dok je bio kuvar u tada čuvenom beogradskom "Golfu", desio se "incident" koji će dovesti do stvaranja Karađorđeve šnicle. "Bilo je to 1956. ili možda 1957. godine. U restoran je došla čuvena spikerka Radio Beograda, koja je čitala izveštaj o vodostanju, i naručila je kijevski kotlet. On se pravi od piletine i sa buterom, a ja nisam imao ni jedno ni drugo. Da ne bih obrukao restoran, uzeo sam šniclu i kajmak, spremio ih i poslao joj to. Njoj se jelo dopalo i zatražila mi je recept. Pošto sam znao da to što sam joj dao nije bio kijevski kotlet, ozgovorio sam se da sam zauzet i da ču joj recept dati drugi put".

Nešto kasnije u restoranu "Sunce" u Domu omladine održavala se izložba ugostiteljstva na kojoj je učestvovao i Mića. "Od svakog kuvara očekivalo se da na izložbi predstavi dva jela. Čitajući kuvarske leksikone primetio sam da u njima postoji samo pet naših jela i smatrao sam da je to malo. Setio sam se neočekivanog uspeha sa lažnim kijevskim kotletom i rešio sam da pokušam da stvorim sopstveno jelo. I tako je nastala Karađorđeva šnicla. Nazvao sam je tako jer sam znao da je dinastija Karađorđević poznata u svetu i računao sam da će, ako jelo bude uspešno, a ja mu dam ime po osnivaču dinastije, ono lakše doći u restorane i da ćemo u kuvarskim leksikonima imati još jedno naše jelo."

U Mićinom restoranu nalazi se Titova slika. Smeštena je tako da se vidi tek pri izlasku iz restorana, a i tada pažnju prvo privučekavez sa papagajima koji delimično zaklanja Titovu fotografiju. "U Beli dvor sam stigao na preporuku Dušana Škrge i tamo radio kad god bi me pozvali tokom 22 godine.

"Tito je jeo za dvojicu a pio za trojicu, ali se nikada nije napijao. Jeo je sve. Voleo je prase i to ono od 25-30 kila, narodski rečeno nazomče, pečeno na vinovoj lozi. Voleo je testo, mlonce, štrukle a rado je jeo i gibanicu iako, kao što znamo, nije bio "gibaničar". Voleo je i ribu ali ne onu sam mnogo kostiju, pored ostalog i zato što je bio zauzet i nije imao mnogo vremena za jelo.

Mića je kuvao za Tita i na putovanjima u inostranstvo. Tom prilikom je morao da se nauči i pravilima diplomatije. "Ponekad smo sa sobom nosili vodu jer u nekim zemljama nije bila ispravna. Opak, nisam smeo da dozvolim da domaćoni to primete jer bi se mogli uvrediti. A o tome da li je bilo komplikovano kuvati za svetske državnike koji su dolazili kod Tita, Mića kaže da to nije bio svet koji izvoljeva. "Nisu izvoljevali ni naši ljudi koju nešto znače. Ivo Andrič i Branko Ćopić su toliko puta bili kod Tita i uvek su jeli što i on. Ali sa nižom nomenklaturom nije bilo tako. Jednom sam dovršavao ručak za Tita kada mi u kujnu uđe jedan od tih aparatčika i saopšti mi da hoće da jede odmah. Odbrusio sam mu: `Dok moj predsednik ne bude jeo, ne dam nikom ništa!` i izbacio sam ga iz kuhinje."

Mića je bio šef kuhinje u beogradskom "Interkontinentalu", čiji dolazak smatra veoma važnim "jer je to hotelski lanac koji se nalazi na prvom mesu svetskih hotelskih kompanija. Kompanije čije hotele danas imamo plasirane su nekoliko mesta niže. Ono što Interkontinental održava na prvom mestu jeste organizacija poslovanja i nivo usluge koji su isti u svakom hotelu bez obzira da li se on nalazi u Beču, Beogradu ili Kuala Lumpuru. Tačno se zna kako neko jelo mora da izgleda i ja sam slikao neka jela i okačio slike na zid kujne da bi kolege znale kako da ih aranžiraju."

Mića je bio proglašen za najuspešnijeg "Interkontinentalovog" kuvara u Evropi i tamo je radio do penzionisanja. Posle toga odlazi u Nemačkujer je shvatio da socijalizam neče opstati a morao je da obezbedi decu.

Odbija da priča o sadašnjem restoranu: vodi ga njegov sin pa on treba da o njemu govori. "Dozvolu za gradnju dobili smo 1989. ali je očeva ušteđevina ostala zarobljena u banci kao stara devizna štednja i mi smo zato restoran uspeli da otvorimo tek 1995. Prvi posetioci su komentarisali da je neverovatno da kuvar svetskog renomea drži tako skroman restoran ali mis mo bili srećni što smo ga uopšte otvorili."

"Mićina domaća kujna" nalazi se u Prvomajskoj 108c u Zemunu. Nalazi se na relativno zabačenom mestu a i njen ambijent se ne može meriti sa trenutno modernim lokalima. Ako probate Karađorđevu šniclu, tačno ćete znati kako ona treba da izgleda, i kada u nekom drugom restoranu dobijete Karađorđevu šniclu koja je to samo po imenu, moći ćete da se pobunite i da kažete šta ne valja u jelu koje ste dobili, piše list "Vreme".



Originalni recept za Karađorđevu šniclu:

"Nije to nikakva tajna. Recept se odavno nalazi u udžbenicima kulinarstva", kaže izumitelj Karađorđeve šnicle. "Ovo je recept za jednu porciju. Uzmite 220 grama telećeg ili svinjskog mesa, file ili šol, 40 grama starog kajmaka, 30 grama prezli, 20 grama brašna i jedno jaje. Meso očistite od žilica i istucite da bude što tanje. Na sredinu šnicle stavite kajmak i urolajte šniclu kao palačinku pa je u močite u brašno, jaja i prezle. Šnicla se prži u dubokom ulju, što znači da mora da se "udavi" u masnoći. Prži se na 180 do 200 stepeni osam do deset minuta. Možete koristiti fritezu i računajte da će šnicla upiti oko 40 grama ulja. Kada je šnicla pržena, postavite je naovalni tanjir. Dekoracija šnicle je simbolična i njome se odaje počast Ordenu Karađorđeve zvezde. Tartar sos, biće dovoljno 50 grama, koji se preliva duž šnicle, predstavlja lentu a kolut limuna koji se stavlja na sredinu je sam orden. Kao prilog se služi 150 grama boranije koja se obari i 150 grama krompira koji se osprži. To što u restoranima uz šniclu stavljaju druge priloge i nije tako strašno, mada se nisam tek tako odlučio za njih. To što je pune kačkavaljem, šunkom, papričicama ili šljivama je nedopustivo i primitivno. Neka oni koji to rade, takve šnicle nazovu kako god hoće a ne Karađorđeva šnicla. Što se pića uz Karađorđevu tiče, po logici stvari najbolje je da uzmete Oplenačko belo vino - ali ako ga nemate, možete uzeti neko drug
o belo, lakše vino".

Mondo
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:21 am

Natur snicla

Natur snicle su jos jedno klasicno jelo koje se prilicno dugo i cesto primenjuje u ishrani Vojvodjana.Iako je vrlo jednostavno za pravljenje,ta jednostavnost mu ne oduzima nista od ukusa.

potrebno:
4 snicle od buta
2 crna luka srednje velicine
2 supene kasike masti
vegete ili nekog slicnog zacina
po ukusu
mlevenog bibera po ukusu
oko 2. dcl kajmaka

izrada:
U vecem tignju otopimo i zagrejemo mast.Snicle koje smo prethodno istukli,spustimo na vrelu mast i prepecemo ih sa svake strane po 3 -4 min.Snicle izvadimo,a na mast spustimo crni luk koji smo prethodno isekli na reznjeve.Kada luk pocne da zuti,podlijemo ga sa malo vode, dodamo zacine i tek onda spustimo snicle.Pustimo ih da se dinstaju oko tridesetak minuta,okretajuci ih povremeno i dolivajuci minimalno vode cisto da ne bi podgorele.Kada su snicle omeksale dodamo na njih kajmak i pustimo da se jos jedno desetak minuta dinstaju u kajmaku.Ja sam kao prilog pravila pecene mlade krompirice,medjutim izvrsno se slazu i uz razna variva kao i uz krompir pire.Moje omiljene snicle...mljac... Recepti+012
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:25 am

Lovacke snicle


1 kg telećih (junećih) šnicli
glavica belog luka
1 dl belog vina
1 veza peršuna
4 kašike ulja
100 gr brašna
1 lovorov list
so i biber
Moje omiljene snicle...mljac... 5735_s

Šnicle operite i skinite sa njih svaku masnoću. Beli luk očistite i sitno naseckajte. Zagrejte ulje u tiganju pa przitr šnicle koje ste prethodno dobro utapkali u brašno. Pržite po 2 min sa svake strane tek da dobiju beličastu pokoricu. Pržene šnicle slažite u šerpu. Svaki redšnicli pospite belim lukom, solju i biberom po ukusu. Kada ste složili i poslednju šniclu, dodajte lovorov list, prelijte uljem u kom su se pekle i nalijte vodom tako da prelije gornju šnislu. Poklopite i stavite da provri, a kada provri smanjite vatru i na sasvim niskoj temperaturi krčkajte sat vremena.
Poslužite uz pire krompir, ili uz bareni krompir. Pospite odozgo seckanim peršunom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:29 am

Milanske šnicle


Sastojci
šnicle (teleće, ćureće, svinjske)
kečap
paradjaz sok
peršun
celer
beli luk
brašno
ulje
biber
origano (po želji)
so
Način pripreme
Šnicle dobro izlupati, posoliti i pobiberiti. Ostavite da odstoje oko pola sata. U šerpu od 2 kg sipati ulje tako da pokrije dno.
Svaku šniclu uvaljati u brašno i poređati sve šnicle po dnu. Na njih dodati sitno secakani beli luk, list celera i peršuna, kečap, origano i paradajz sok, kao i vegetu. Naređati drugi red šnicli i ponoviti postupak. Dodati 2 kg vode i poklopiti. Staviti u zagrejanu rernu i krčkati 20-30 minuta na 200 stepeni.
Vreme pripreme: 45 minuta.
Moje omiljene snicle...mljac... Snicle_preliv_02
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:31 am

Voždovačke gurmanske šnicle (Vožd šnicle)
Moje omiljene snicle...mljac... Vozdovacke-gurmanske-snicle-Vozd-snicle-1-300x225

Sastojci:
800 g šnicli od svinjskog buta
100 g mesnate slanine
2 crvene paprike
200 ml neutralne pavlake
50 ml kisele pavlake
ulje
25 g putera
so
vegeta

Priprema:
Šnicle isecite tanko pa izlupajte čekićem za meso. Svaku šniclu uvaljajte u malo vegete pa je namažite uljem. Ostavite tako pripremljene šnicle da odstoje 15-20 minuta. U većem tiganju ili odgovarajućoj posudi zagrejte puter pa pržite šnicle po 5 minuta sa svake strane tek da dobiju lepu boju. Ako puter počne da gori dodajte malo ulja.
Za to vreme isecite slaninu na tanke trake, a papriku na štapiće. Zatim slaninu propržie sa paprikom u drugom tiganju.
Zatim u tiganj sa šniclama dodajte neutralnu i kiselu pavlaku pa promešajte. Dodajte tome proprženu slaninu sa paprikom, promešajte, smanjite vatru, poklopite i ostavite da se krčka oko pola sata.
Voždovačke gurmanske šnicle ili Vožd šnicle poslužite tople, čim budu gotove.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:32 am

Juneće šnicle u slanini
Moje omiljene snicle...mljac... Junetina-u-slanini

Sastav:

4 ljute suve papričice
4 čena belog luka
glavica crnog luka,
veza peršuna, so
2 kašike sirćeta
4 kašike ulja, tikvica
4 juneće šnicle, svaka da bude po 200 gr
4 parčeta slanine, biber

Način pripreme

Papričicama odstraniti semenke, iseckati ih na sitno. Peršun, crni i beli luk takođe sitno iseckati. Sve staviti u činijicu i posoliti. Prokuvati sirće sa tri kašike vode i dok je tečnost još vrela, preliti pripremljene sastojke. Na kraju umešati i 4 kašike ulja.
Tikvicu uzdužno iseći na 8 tankih šnita. Svako parče mesa obmotati sa po jednom šnitom tikvice i slanine i pričvrstiti sa čačkalicama. Premazati pripremljenom mešavinom i uz okretanje peći na žaru oko 10 minuta. Posoliti i pobiberiti. Uz ovo jelo služiti krompiriće i piti crno vino.


(Novine.ca)
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:33 am

Snicle sa pesto sosom i mocarelom
Moje omiljene snicle...mljac... Pestos_hus
2 velika paradajza
4 kašike maslina
250 g mocarele
4 svinjske šnicle (po 200 g)
so
biber
malo ulja za prženje šnicli
4 kašike maslinovog ulja (za pleh)
8 kašika pesto sosa
Iseći na kolutove paradajz, masline i mocarelu. Šnicle posoliti i pobiberiti, pa pržiti na zagrejanom ulju sa svake strane po 4 minuta. Zagrejati rernu na 220 C. Namazati pleh uljem i položiti šnicle. Svaku premazati pesto sosom, poređati paradajz, masline i mocarelu. Staviti u rernu da se zapeče i da se sir lepo istopi i bude zlatne boje
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:44 am

Šnicle u vinskom umaku sa kimom


Potrebno: 4 šnicle od svinjskog buta, 50gr butera, so, buter, 3dl mesne supe; za umak: 50gr koncentrata od paradajza, 1dl suvog belog vina, 1dl crnog vina, 2 čena belog luka, na vrh noža kima

Priprema:
Meso operemo, obrišemo i malo istučemo. U šerpici otopimo buter, posolimo, pobiberimo, i sa obe strane naglo propržimo šnicle. Zatim dodamo supu i pod poklopcem pirjamo dok ne omekša. Kad je gotovo, vadimo meso iz soka, stavljamo na činiju za posluženje i držimo na toplom. Preostalom soku od mesa dodamo bolo i crno vino i na laganoj vatri pustimo da se zgusne. Onda umešamo izgnječeni beli luk, kim i sa malo vode razblaženi koncentrat od paradajza. Sve to ukuvamo na jakoj vatri, oko pet minuta, prelijemo šnicle i služimo dok je vruće. Dobro je uz pirinač na engleski način ili krompir pire.
Moje omiljene snicle...mljac... Svinjske-snicle-u-umaku-od-vina-sa-kimom
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:45 am

Svinjske šnicle u umaku od piva
Moje omiljene snicle...mljac... Snicle-u-umaku-od-piva
Potrebno: 4 šnicle od svinjskog buta, 1dl ulja, brašno, so, biber 2,5dl piva, peršun

Priprema:
Meso operemo, obrišemo, malo istučemo sa drš*kom noža i uvaljamo u brašno, zatim s obe strane ispržimo u vrelom ulju, da porumeni. Posolimo, pobiberimo, dolijemo pivo, poklopimo i pirjamo na umerenoj vatri (oko 30 minuta) dok ne omekša. Povremeno protresemo šerpu, ali ne mešamo. Kad meso omekša, služimo ga na toploj činiji, prelijemo preostalim umakom, pospemo sitno seckanim peršunom i služimo dok je vruće.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:46 am

Teleće šnicle sa ruzmarinom i vinom
Moje omiljene snicle...mljac... Teleci-kotleti-sa-ruzmarinom

Potrebno: 6 telećih šnicli, 50gr maslaca ili ulje za prženje, 1 čaša belog vina, 1 kašičica naseckanog ruzmarina, brašno, beli biber, so

Priprema:
Pripremljene šnicle sa obe strane izlupati tučkom za meso, posoliti i pobiberiti sveže mlevenim belim biberom. Uvaljati u brašno i kratko propržiti na dobro ugrejanom maslacu ili ulju, zatim doliti pripremljeno vino i naseckan ruzmarin. Posudu dobro protresti, poklopiti i dinstati na niskoj temperaturi oko 20 minuta, vodeći računa da vino ne provri. Pržene teleće šnicle poredati na tanjir za posluženje, dekorisati po želji i poslužiti toplo.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:47 am

Rolovane ćureće šnicle
Moje omiljene snicle...mljac... Rolovane-curece-snicle
Sastav:
4 ćureće šnicle od po 200 g
80 g krem sira
50 g indijskog oraha
3 kašike maslaca
2,5 dl pileće supe od kocke
kašika gustina
ljuta aleva paprika
so, biber

Način pripreme

Indijske orahe iseckajte i pomešajte s krem sirom. Po želji možete da dodate seckano začinsko bilje (peršun, celer, bosiljak).

Ćureće šnicle operite, posušite, blago izlupajte tučkom za meso, posolite i pobiberite. Zatim ih premažite filom od krem sira i oraha, urolajte, pričvrstite čačkalicom i pržite na maslacu uz povremeno okretanje da ravnomerno porumene. Prelijte ih supom i kuvajte još osam minuta.

Zatim rolnice izvadite iz supe, a u supu dodajte gustin. Sos posolite, pobiberite i dodajte po ukusu ljutu alevu papriku.
Ćureće rolnice poslužite prelivene sosom sa krompir pireom i dinstanom boranijom.

(Novine)
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 11:49 am

Šnicle sa parmezanom
Moje omiljene snicle...mljac... 63887_snicle_f
Sastojci:

500 g svinjskih šnicli
2 kašike rendanog parmezana
3 kašike ulja
4 kašike brašna
pola kašičice mlevenog bibera
1 manji crni luk sitno seckan
2 čena belog luka izgnječiti
1 dl crvenog vina
1 kašika seckanog peršuna
500 ml paradajz pirea
pola kašičice soli
1 kašičica bosiljka
1 kašičica origana
100 g Mozzarele

Priprema:

Pomešati brašno sa rendanim parmezanom i biberom. Uvaljati izlupane šnicle u mešavinu i peći na umerenoj vatri sa obe strane po 3 minuta. Kad porumene izvaditi i skloniti na stranu.

U istoj masnoći izdinstati crni i beli luk, naliti paradajz pireom i vinom. Ubaciti origano, bosiljak i so. Kuvati na umerenoj vatri 5 minuta i vratiti meso u sos.

Na laganoj vatri kuvati još 30 minuta. Skloniti sa vatre, pokriti mozzarelom i ostaviti poklopljeno 5 minuta da se sir istopi. Dekorisati seckanim peršunom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 12:05 pm

JUNEĆE JEGER ŠNICLE

Moje omiljene snicle...mljac... 7747_+VLD_4680_if

POTREBNO JE
1 kg junećih šnicli, 300 g šampinjona, 3 kašike paradajz pirea, 2 kašičice senfa, 2 čena belog luka, brašno, ulje, list lovora, suvi biljni začin, so

PRIPREMA
Dobro izlupajte šnicle, posolite ih i s jedne strane uvaljajte u brašno. Na umereno zagrejanom ulju pržite šnicle tako što na ulje stavljate stranu s brašnom. Kada šnicle dobiju zlatastu boju, okrenite ih, pa ih ispržite i sa druge strane. Tako pržite sve šnicle i vadite ih na topao tanjir. Na istom ulju kratko pržite izgnječeni beli luk, dodajte lovorov list, paradajz pire i senf i preko poređajte ispržene šnicle. Nalijte vodom da ogreznu i protresite posudu da se sve sjedini. Dinstajte na laganoj vatri i kada je meso skoro gotovo, dodajte usitnjene šampinjone, te začinite suvim biljnim začinom i solju. Poslužite sa barenim krompirom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 12:06 pm

Šnicle s listićima lavande
Moje omiljene snicle...mljac... 4


Šnicle s listićima lavande

Sastojci za 4 osobe:
800 g telećih odrezaka
20 g prezli
20 ml maslinovog ulja
150 g luka
100 g šargarepe
6 suvih šljiva, so
100 ml soka od paradajza
100 ml slatkog crnog vina

Za marinadu:
1 kašika mešavine začina
40 ml maslinovog ulja
3 čena belog luka
biber
1 kašičica listića lavande

Priprema:
Za marinadu u odgovarajućoj posudi pomešajte sastojke - vegetu, ulje, naseckani beli luk, biber i narezane listiće lavande. Šnicle izlupajte, pospite prezlama, premažite pripremljenom marinadom i ostavite da stoje pokrivene oko sat vremena. Propržite šnicle kratko na maslinovom ulju. Dodajte naseckani luk, narendanu šargarepu, suve šljive i posolite. Podlijte s malo vode i dinstajte na laganoj vatri. Tokom dinstanja dolivajte malo tople vode, a pred kraj dodajte sok od paradajza i vino. Poslužite s kuvanom testeninom.

Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 12:17 pm

Šnicle u pavlaci sa lovačkim sosom
Moje omiljene snicle...mljac... 84558_bkujj8mxg2xjv68yb1nw_iff

Potrebno je:
4 teleće ili svinjske šnicle
slatka aleva paprika
malo brašna
1 manja glavica crnog luka
50 g posne šunke
125 g pečuraka
1 kašika maslaca ili margarina
1/4 l sveže pavlake
1 kesica preliva za pečenje u prahu
malo ljuće aleve paprike
isečenog mladog luka
biber
so

Priprema:

Lagano izlupati šnicle, posoliti ih, pobiberiti i natrljati paprikom. Uvaljati u brašno. Oljušteni luk i šunku iseckati na sitne kockice. Pečurke očistiti i oprati. U tiganj staviti maslac ili margarin, poređati šnicle i pržiti ih s obe strane 4-5 minuta. Izvaditi i ostaviti na toplom mestu. Dodati kockice luka i šunke i malo dinstati. Dodati pečurke i dinstati 5 minuta. Mešajući, dodati pavlaku i preliv u prahu. Prokuvati umak. Začiniti alevom paprikom. Odozgo staviti šnicle i posuti ih sitno iseckanim mladim lukom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 12:18 pm

ROLOVANE SVINJSKE ŠNICLE
Moje omiljene snicle...mljac... 9988_stock-photo-pork-chops-and-vegetables-shutterstock_25286737_kul

POTREBNO JE
0,5 kg svinjskih šnicli, 2 manje šargarepe, 100 g kajmaka, 50 ml belog vina, suvi biljni začin, so, biber, ulje

PRIPREMA
Šnicle izlupajte što tanje i dobro ih posolite i pobiberite. Šargarepu sitno izrendajte i pomešajte s kajmakom i suvim biljnim začinom, pa time premažite svaku šniclu. Urolajte šnicle, pričvrstite ih čačkalicom ili koncem. Propržite ih sa svih strana na ulju, pa kad dobiju lepu boju, nalijte ih vinom i na tihoj vatri krčkajte još 15 minuta. Šnicle poslužite s knedlama od starog hleba ili sa paradajz sosom.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... EmptyUto Sep 21, 2010 12:20 pm


GRILOVANE JUNEĆE ŠNICLE
Moje omiljene snicle...mljac... 9989_grilovana-juneca-snicla-02-foto--Dreamstime_kul

POTREBNO JE
700 g junećeg buta, 0,5 dl ulja, 10 g soli, 5 g bibera

PRIPREMA
Isecite junetinu na tanje šnicle, dobro izlupajte meso, pa ga ispecite na roštilju. Začinite po želji i služite uz dinstani kupus i salatu od svežeg krastavca.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Sponsored content





Moje omiljene snicle...mljac... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje omiljene snicle...mljac...   Moje omiljene snicle...mljac... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Moje omiljene snicle...mljac...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Astro-znaci : OMILJENE POZE U SEXY?
» Ime moje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: