DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...

Ići dole 
+7
brdjanin
EAGLE
Danubius
Anamaria
bosankaa
promaja
jutarnja izmaglica
11 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 2:51 pm

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca narkomani ili alkoholičari?

Mislim.. ako to već primete ljudi koji ih ne poznaju tako dobro,
kako ne primećuju oni sa kojima žive pod istim krovom... ???? cherry
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 3:02 pm

Meni to nikako nije jasno al ajde ....Voleo bih da mi se objasni kako je moguće da neprimetim da mi je dete narkoman ako sam svaki dan ili ja ili supruga u kontaktu ,ako pričamo ,ako se svađamo ,ako se zezamo ....neshvatljivo mi je da ne primetim da mi se dete druži sa sumnjivim drugaricama ili drugovima,da se povlači u sebe ,da laže,da krade....maima sto načina ,ovo su najbanalniji...Ako imaš otvoren pristup svom detetu,ako ste iskreni od početka i ako ste tako dete vaspitali da vam kaže šta i kako oseća nešto---neshvatam i nemogu da shvatim.Nikom nedaj bože to ,ali ja bih svakog roditelja zapito da li voli svoje dete i zašto je ta ljubav prešla tu crtu gde je dete komadant a roditelj samo osoba za izrabljivanje.Čija je krivica ?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 3:12 pm

Nemoguce je da se to ne vidi...Ako iko to zapazi,to je majka...Ali...covjek se tesko suoci sa tim...I valjda se nada da je pogrijesio...da ce biti bolje.Vrijeme prolazi...ovisnost uzima maha.
Malo koji roditelj reaguje na vrijeme.U mom okruzenju imala sam dva slucaja narkomanije.U oba slucaja majke su to primjetile,mislile da ce uspjeti same to da rijese(pricom) ...Nazalost nisu uspjele...
I kad se desilo sto se desilo...rodica je pitala zasto joj niko nije rekao...Ja sam joj samo postavila pitanje od kada ona sumnja....A sumnjala je dugo...To su stvari na koje odmah treba reagovati,cim se pojave prve sumnje,a ne kriti,zataskavati i nadati se boljem
Ja sam majka dvoje djece,ali sigurna sam da kad dodje vrijeme da izlaze...svaki put cu ih sacekati da vidim u kakvom se "stanju" vracaju kuci.
Dovoljno je samo da im pogledam oci...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 3:22 pm

Po meni ,krivica je uvek na roditelju...deca su nas proizvod..te kako ga ,,ako smo ga stvorili i nadogradjujemo kvalitetno i ucestvujemo permanentno u njegovom razvoju...onda nam tako sto i ne moze dogoditi ...
Ali..ako se mnogo vise bavimo sobom ili karijerom.ili licnim emotivnim problemima a marginalizujemo zivot i odrastanje sopstvenog deteta-svakako da ce mo kad tad imati problem..a on bude u vise manifestovanih oblika...
izmedju ostalog i ovim navdenim...
Ponekad roditelji znaju biti neodmereni i preterivati ili u zanemarivanju ili u preteranoj brizi...Vrlo cesto izbegavanje razgovora o svim sverama zivota...deca potraze informacije izvan porodice... za sada toliko-moje misljenje...mozda vise tokom razvoja diskusije...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 3:23 pm

Ja opet kažem da je svaki roditelj veliki krivac što mu dete ide tim putem...
Normalno,ima slučajeva koji idu lekarskom dihjagnozom ali većina roditelja igra tu presudnu ulogu.Evo banalnog primera ,malte ne svi ste čitali izjavu Zlate Petrović i bivšeg muža Hasana koji uglas viču da su ušli na farmu da bi vratili kockarske dugove svog sina....Pa da su više posvetili sinu pažnje ,manje para i ludovanja ,mama i tata imaju lovu ,može im se ,nebi bilo toga ,tako i druga deca isto ,nemoraju biti roditelji poznate face ,lova i luksuz su bitni ,mame i tate sve svojoj deci daju ,kad oni nisu mogli nek deca mogu ...pola nažalost zbog roditeljske nazovi ljubavi ,,nemojte me pogrešno ovo protumačiti,,strada iod prevelike roditeljske ljubavi...
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Sep 27, 2010 3:24 pm

bosankaa ::
Nemoguce je da se to ne vidi...Ako iko to zapazi,to je majka...Ali...covjek se tesko suoci sa tim...I valjda se nada da je pogrijesio...da ce biti bolje.Vrijeme prolazi...ovisnost uzima maha.
Malo koji roditelj reaguje na vrijeme.U mom okruzenju imala sam dva slucaja narkomanije.U oba slucaja majke su to primjetile,mislile da ce uspjeti same to da rijese(pricom) ...Nazalost nisu uspjele...
I kad se desilo sto se desilo...rodica je pitala zasto joj niko nije rekao...Ja sam joj samo postavila pitanje od kada ona sumnja....A sumnjala je dugo...To su stvari na koje odmah treba reagovati,cim se pojave prve sumnje,a ne kriti,zataskavati i nadati se boljem
Ja sam majka dvoje djece,ali sigurna sam da kad dodje vrijeme da izlaze...svaki put cu ih sacekati da vidim u kakvom se "stanju" vracaju kuci.
Dovoljno je samo da im pogledam oci...
Sto znaci ziveces zivot svoje dece budnog oka... sto i jeste preduslov da se tako sto i ne dogodi...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyČet Nov 04, 2010 8:39 pm

Slazem se....
Ni ja ne shvatam te roditelje.... kako mogu biti toliko slepi kod ociju?
Svakodnevno sam sa osobama mog uzrasta i sticajem okolnosti kroz razgovor cujem sta pricaju......... neka deca puse vec po 3 godine a da roditelji i danas dan toga nisu svesni! ili piju....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyČet Nov 04, 2010 9:17 pm

Iskreno...ne znam ...Naravno da ni moji nisu znali gde sam i sta radim (ili nisu znali dobar deo ) ali bi sigurno primetili neki znak ovoga o čemu pričamo ,jer su tu znaci očigledni .
Ne uhodim moga klinju, ali mislim da sam jos dosta dobro obavesten o tome sa kim se druzi , gde ide i sta radi ...i ne mislim da mu skinem "blagu prismotru "Naprotiv...mislim i da pojacam ,kako raste .
Da se ne lazemo....za dete je odgovoran roditelj ,a ono "nisam primetio" je nemoguce , ako se bavis svojim detetom, a to treba da je prvo i najvaznije svakome od nas .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Anamaria

Anamaria


Godina : 28
Location : Beograd
Humor : xD
Datum upisa : 30.10.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPet Nov 05, 2010 9:39 am

u pravu si.......
nazalost,za decu koju sam pomenula,roditelji jako malo vode racuna o njima..... bas zato sto im je dozvoljeno sve,rade ono sto ne treba. kad bi vi samo znali (govorim za pojedine ucenike iz skole) cime se sve oni bave sa svojih 15/16 godina.....krstili bi se.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptySub Nov 06, 2010 4:49 pm

E TO JE DNO OVOG DRUŠTVA.RODITELJI IMUĆNI ,TATA JURI BALAVICE,MAMA ĐŽOGIRA I TERETANE SA ZGODNIM MOMCIMA...SIN I ĆERKA PUNI KO BROD ,MALE GAZDE KOJE JOŠ NEZNAJU ŠTA JE ZAMKA ZA BUDALE...POSLE JE SVE SAMO OTALJAVANJE ,SVE SE SVODI NA UNIŠTENJE PORODICE ,NEKAD AŠNJE SVETINJE OVOG DRUŠTVA,DROGU MOŽDA RODITELJI VALJAJU NA VELIKO A DECA IM DILERI A DA ONI I NEZNAJU TO.DRŽAVI ILI OVOJ GARNITURI TO BOGME BAŠ ODGOVARA ,ZATO SE I NE POMERAJU VIŠE...
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptySub Nov 06, 2010 9:15 pm

Kada Vam dete ima 16 ili 20 godina i Vi kažete da nije dobro,ne biste li se trebali zapitati šta ste VI radili proteklih deceniju i po?
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyNed Sep 29, 2013 2:35 pm

Ništa ja tu ne bih imao da dodam pametno, što već niste rekli...vrlo razložno i istinito.
Možda bih samo dodao "guranje glave u pesak" na pojavu prvih znakova ponašanja deteta koje je "mimo sveta" i nepriznavanje svoje neuspešnosti.
Najteži udarac roditelju je da sam sebi prizna da je loš roditelj.
Najlakše je krivicu prebaciti na druge...društvo, školu, okruženje, "komšijinog malog"...
Tako i majka kriminalca i ubice Kristijana Golubovića kaže kako je on "divno dete, koje je društvo upropastilo"...

Kada imam "problem dete" nikada ne krivim njega...uvek razgovorom sa roditeljima pokušavam da nadjem uzrok...










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyNed Sep 29, 2013 3:30 pm

Zato sto deca vrlo lako prepoznaju obrazac ponasanja koji nece buditi pozornost kod roditelja.I  ne mogu se sloziti da je uvek neuspeh roditelja.Ta -deca- imaju mozak i koriste ga za vrlo dobru manipulaciju.Cesto im roditelji,zaslepljeni ljubavlju prema njima,jednostavno nisu dorasli.Pogotovo ako pored njih imaju jos jedno ili dvoje dece koji su drugaciji.Najlakse je zalepiti etiketu-los roditelj-,a sta ako je on radio po p.s-u pa opet sve otislo u propast?
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Okt 14, 2013 8:12 pm

brdjanin ::
Ništa ja tu ne bih imao da dodam pametno, što već niste rekli...vrlo razložno i istinito.
Možda bih samo dodao "guranje glave u pesak" na pojavu prvih znakova ponašanja deteta koje je "mimo sveta" i nepriznavanje svoje neuspešnosti.
Najteži udarac roditelju je da sam sebi prizna da je loš roditelj.
Najlakše je krivicu prebaciti na druge...društvo, školu, okruženje, "komšijinog malog"...

Tako i majka kriminalca i ubice Kristijana Golubovića kaže kako je on "divno dete, koje je društvo upropastilo"...

Kada imam "problem dete" nikada ne krivim njega...uvek razgovorom sa roditeljima pokušavam da nadjem uzrok...
Da, to je to! Moja prijateljica je godinama vodila ćerku kod neurologa od navodne Petit mal dijagnoze, ne želeći da uvidi i da prihvati da je nešto drugo u pitanju... Njeno ponašanje pripisivala je bolesti... sve dok zlo nije uzelo maha a onda... prodaja stana i lečenje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Okt 14, 2013 8:14 pm

Znam familiju ovdje u Ch,imaju 5 djece,4 su uzorni,dobri ucenici,poslusni,a jedno kriminalac.Kako to objasniti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Okt 14, 2013 8:16 pm

Da nije to najmladje? Desi se da bude previše razmaženo i odmetne se...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Okt 14, 2013 8:28 pm

Nije najmladje a nije ni jedino musko,roditelji su ga dali sad u dom,jednostavno ne znaju sta je krenulo naopako,krade iz kuce,krade vani,laze,policija na vrata dolazi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... EmptyPon Okt 14, 2013 8:36 pm

Jednostavno svako je dete individua, ne može se šablonski vaspitavati. Možda nedostatak pažnje, osećaj ugroženosti drugom braćom i sestrama, ko će znati šta se dešava. Ili je jednostavno samo podložno uticaju drugih, nesigurno...pa se tako dokazuje.
Iako roditelji ne mogu u svakom momentu da prate dete, moraju oči da drže širom otvorene. Najopasniji su roditelji koji kažu: on/ona to nikad ne bi! Nema toga što dete neće probati, ali smo tu da ih zaustavimo na vreme.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...   Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto roditelji poslednji saznaju da su im deca...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kada ste poslednji put.....?
» Poslednji beogradski boemi
» DECA I ZIMSKA GARDEROBA -ko je ovde lud ?
» INDIGO DECA ?
» DECA-ZAPOSTAVLJAMO LI IH ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: