DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Politička dešavanja- Republika Srpska

Ići dole 
+11
el_vibrador
Gothic
debilko
Astra
Kica/Praja
Danubius
bosankaa
popovac
cojle
Smiljan01
sonia
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Okt 15, 2010 5:18 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2018 4:23 am

Zašto se Mile Kent druži sa AV-om ? Pa da uzme "recept" kako se "dobijaju izbori ".
A pošto nije prošao Šešeljevu "demagoško -licemernu" školu do kraja (položio je uspešno samo predmete "nacionalizam" i "zloupotreba funkcije" ) ,dovoljno je glup da otvoreno kaže:


Ko glasa za opoziciju ,a radi u "državnim preduzećima "-izbaciću ga sa posla .

Evo pa slušajte -javno ,na "predizbornom skupu"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Toliko o "poštenim ,demokratskim izborima" .

AV bar to prikriva ,šalje emisare ,preti bez svedoka ,ucenjuje u tišini ,pa i  potplati ,ovaj balvan -otvoreno .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2019 5:49 am

Ovog momka će da ubiju, (kao onog Davida ) ,ili (da li je moguće ?) ima mladih lavova koji se ne boje Mileta Kenta i njegovih bandita ? Ako je ovo drugo -ima nade za Srpsku .
Ukoliko se ne desi ono prvo.

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2019 3:17 pm

Jeste Dani, to je mladi lav u Republici Srpskoj. Borac za socijalnu pravdu. Tata je ako ne i najbogatiji u Banja Luci, onda sigurno među najbogatijima. Upućeni kažu da posjeduje pola grada (šta god to značilo). Kao 18-ogodišnjak dok je bio odbornik u skupštini grada Banja Luka je na posao odlazio novim BMW-om. No, onda su shvatili da to i nije baš dobro za imidž mladog lava, pa je lavić kupio golfa, valjda se bolje uklapa u imidž borca za socijalnu pravdu. Da bi pripomogao stvaranju slike mladog pravednika, tata je prodao jednu od firmi (mislim da se radi o dionicama u jednoj od banaka, nisam baš sigurna). Vjerujem da nije prodata za klikere, jer ta banka i dalje radi bez problema, tako da i ta "sića" još uvijek je dio porodičnog kapitala.
Niko nije glup da ubije tog momka. Isuviše bi bilo rizično i očigledno. Obzirom na potencijal koji se svodi samo na drskost i dosta priče bez argumenata i obezbijeđenu budućnost u ekonomskom smislu, taj mali nema baš mnogo toga za ponuditi. Moje mišljenje naravno. Skidam mu kapu za to što se odrekao poslaničkih primanja u dobrotvorne svrhe, mada i tu nisam baš sigurna kome tačno. Ali znam da jeste i to zaista poštujem. No,ni to mu nije predstavljalo preveliki problem, jer momak i ne zna koliko imaju.
Evo, u spotu pjevaljke Goge Sekulić se vidi njegova kućica i dio sirotinje koju ima.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 20.12.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 12:47 pm

Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 12:57 pm

Kijara-brm ::
Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Fala brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 1:03 pm

Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 2:12 pm

Aleksije Grgur

Јуче сам, припремајући се за радио - емисију поводом Дана Републике, много размишљао о томе шта је то највећи успјех Републике Српске у протеклих 28 година (вршњаци смо :) ) . Било је за то вријеме много удара, притисака и санкција. И тек ће их бити.

Онда ми у главу однекуд дође мисао Николе Кољевића, записана у ноћи након потписивања Дејтонског споразума. А професор Кољевић, врхунски познавалац америчке књижевности, тада се сјећао Фокнерове реченице о америчким црнцима:

"Они су опстали."

И управо у томе чини ми се да лежи и наш највећи успјех.

Република Српска постоји, упркос свему.

Срећна нам слава!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 2:40 pm

Kijara-brm ::
Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Kijarita moja jakog liebe
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 2:44 pm

Danubius ::
Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nama je danas svečani dan. Nemamo danas vremena da se opterećujemo imenima. Danas naša Republika Srpska slavi 28 godina postojanja. Srećni smo što smo uprkos svemu opstali.
Vulin, Dodik, Vučić, Šarović i svi ostali su samo imena i prolazni su. Najvažnije je da naša Republika Srpska traje !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Nov 16, 2020 4:08 pm

Iako mediji u Srbiji ćute kao p...zde (jer još nisu dibili od Vučića šta da kažu) ,a Mile Kent ,kao i Trump ,izjavljuje da su oni "ukupni pobednici " ,biće da je  Dodikova partija poražena -od Banjaluke pa nadalje .
Novi gradonačeknik je momak od 27 godina (na kojeg sam ukazivao baš na ovoj temi )
Bravo za narod Srpske .
Srpska ima Draška Stanivukovića .
Crna Gora ima Dritana Abazovića .
Ti mladi ljudi polako šalju Milu i Dodija na smetlište  istorije -gde im je mesto .
Ne treba se brinuti za nakrali su se toliko da su im praunuci obezbeđeni .
Srbija ima samo Mariniku Tepić ...i gomilu kukavica koja nemaju moooda da stanu pored nje.

I da dodam ...u maniru svog pobratima Šizoja ,Međed je odmah počeo da preti Banjalučanima kako će "republika"povući sve investicije iz BL ,pa da on vidi "kako će" ? Sirovina ostaje sirovina ,nadam se da će narod Srpske to dobro da zapamti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 17, 2020 4:19 am

Danubius ::
Iako mediji u Srbiji ćute kao p...zde (jer još nisu dibili od Vučića šta da kažu) ,a Mile Kent ,kao i Trump ,izjavljuje da su oni "ukupni pobednici " ,biće da je  Dodikova partija poražena -od Banjaluke pa nadalje .
Novi gradonačeknik je momak od 27 godina (na kojeg sam ukazivao baš na ovoj temi )
Bravo za narod Srpske .
Srpska ima Draška Stanivukovića .
Crna Gora ima Dritana Abazovića .
Ti mladi ljudi polako šalju Milu i Dodija na smetlište  istorije -gde im je mesto .
Ne treba se brinuti za nakrali su se toliko da su im praunuci obezbeđeni .
Srbija ima samo Mariniku Tepić ...i gomilu kukavica koja nemaju moooda da stanu pored nje.

I da dodam ...u maniru svog pobratima Šizoja ,Međed je odmah počeo da preti Banjalučanima kako će "republika"povući sve investicije iz BL ,pa da on vidi "kako će" ? Sirovina ostaje sirovina ,nadam se da će narod Srpske to dobro da zapamti .

Bez navijanja, mali krelac se nepotrebno izleteo u jednoj emisiji po pitanju C.G. Ne razlikuje se mnogo od Cede Jovanovica. OK, to je taj kalibar neoliberalizma, kojeg licno ne podrzavam. Dodara se izlece sa izjavama o blokadama sirom Srpske ko ga nije podrzao, krelac br.2.... Mora mnogo vode proteci Dunavom, Savom, Drinom dok se na ovim prostorima ne pojavi pamet. Znam da se to nikada nece dogoditi ali nekome to uliva nadu. Bezgresno zacece, hidanje po vodi i tako to, taj rad, uglavnom... zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 17, 2020 7:50 am

Eugen Grafvajer ::


. Mora mnogo vode proteci Dunavom, Savom, Drinom dok se na ovim prostorima ne pojavi pamet. Znam da se to nikada nece dogoditi ali nekome to uliva nadu. Bezgresno zacece, hidanje po vodi i tako to, taj rad, uglavnom... zubic
Apsolutno se slažem .Ali ja ipak imam malu dozu optimizma .
Mi nećemo dočekati-naša deca hoće . 
I to je nešto...
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySub Nov 21, 2020 6:13 pm

Dobro je što se promjene dešavaju, samo se plašim u konkretnom slučaju sa malim Stanivukovićem da nije svjestan u šta je uletio.
Najgora moguća stvar koja se može dogoditi narodu je da glasa protiv a ne za. Bojim se da se to ovaj put dogodilo. Ista situacija je i u Bijeljini.

Ne pada mi na pamet da bilo koga branim, ali je činjenica da se najviše i ulagalo u Banja Luku. Vi u Srbiji koji ne živite u Beogradu znate o čemu pričam. Ogavno i odurno je prijetiti, da sam se ja pitala ja bi mudro ćutala, ali bi gradski budžet ostao uskraćen za subvencije npr. za grijanje koje se godinama daju u Banja Luku. Bijeljina primjera radi, to nikada nije dobila. Al' jbg. ne pitam se, a vala ne bi ni valjalo da se pitam, lupila bi šta pogrešno, donijela pogrešnu odluku pa ne bi mogla živjeti s tim. Grizlo bi me. Tako da Justi, u se i u svoje kljuse. Dok je meni mojih leđa ne brinem se.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Nov 23, 2020 2:45 pm





Beseda Mileta Dodika zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Nov 03, 2021 12:37 pm

Dodik opoziciji: Gonite se u tri repličke materine! Opozicija Dodiku: Pljačka ti materina!


„Pljačka ti materina: i tebi i svima koji ste ovo izglasali! Opljačkali ste ovaj narod za milijarde, a sad pljačkate i nas za replike“,

SLOBODAN DURMANOVIĆ / 01. Novembar 2021


Nova posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske(NSRS) održana je rano jutros i cilju pripreme za posebnu sjednicu koja će biti održana sredinom novembra, kako je obrazložio predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, na čiji zahtjev je jutros i održana sjednica. Pored Dodika i poslanika vladajuće koalicije, sjednici je prisustvovalo samo nekoliko poslanika opozicionih stranaka, među kojima nisu bili Nebojša Vukanović, Jelena Trivić....

„ Ko je doš'o, doš'o je! Ovo je pripremna posebna sjednica, pa smo zvali samo koga smo stigli telefonom, nismo zvali ni rukovodstvo NS RS jer nam nije potrebno, pošto ja predsjedavam ovom sjednicom, a tako će bit' i na svim narednim posebnim sjednicama: moja sjednica, moja pravila! Znači, pošto ja i sazivam posebne sjednice i predsjedavam, na njima će bit' posebna pravila, koja ćemo sada i da izglasamo. Imamo dovoljno poslanika za ovu posebnu priliku, nema posebne potrebe za raspravom, usvojićemo poseban poslovnik za posebne sjednice“, rekao je Dodik u uvodnom izlaganju, sjedeći na mjestu predviđenom za predsjednika NS RS.

„Koji ti je đavo, Milorade! Nisi se udostojio da nas makar telefonom nazoveš, a i nas nekol'ko je došlo jer smo slučajno čuli sinoć da će biti posebna sjednica. Šta je ovo?“, upitao je ljutito Miladin Stanić, šef poslaničkog kluba SDS-a.

„Ja tebi, Staniću, a ni vama ostalima iz opozicije, nisam dužan ništa da objašnjavam, jer ste vi i sa prošle posebne sjednice otišli i time ste sve pokazali. To što ste vi neki poslanici, za posebne sjednice više ne znači ništa! Evo, ako budem raspoložen, ja ću vas zvati, a ako ne dobijete poziv, možete doći ako 'oćete, a ako nećete – baš me briga. A ako dođete, dobićete riječ samo po jednom, i to ne svi, već samo oni kojima ja dam riječ! Dosta je meni više vaših replika, kad god ja govorim, vi se javljate za svaku glupost. E, toga više neće biti u novom posebnom poslovniku, a vi se gonite u tri repličke materine!“, odgovorio je Dodik. Na to su malobrojni opozicioni poslanici burno negodovali, ali im je Dodik isključio mikrofon.

„Dobro ste sve čuli! Ja nisam ništa nikome opsov'o, a to što se vama čini da sam psov'o nisam ja izmislio, već sam pročit'o kod poznatog beogradskog novinara Draže Petrovića da tako isto poslanici Vučićevog SNS-a komuniciraju u Skupštini Srbije. Ja se sa tim Petrovićem ništa ne slažem, ali, za razliku od njega, ja Vučića volim i volim sve što on i ovi njegovi rade u Skupštini Srbije. Oni se isto 'vako k'o i ja obraćaju opoziciji van parlamenta, jer u njemu nema opozicije. A ja sam lično dozvolio vama iz opozicije ne samo da budete ovdje u NS RS, već i da stalno nešto replicirate. Al', vama je i to bilo malo! E, toga više neće biti na mojim posebnim sjednicama! To piše u novom posebnom poslovniku i sad ćemo za to lijepo glasati. Ko je za novi poslovnik?“, upitao je Dodik, a zatim su sva 43 prisutna poslanika vladajuće koalicije glasali „za“.

„Zašto samo 43? Pa, gdje su ostali? Žuniću, tebe pitam? Šta sliježeš ramenima?......Nisu radili telefoni, ma nemoj! Nemate dovoljno novca da ih sakupite, 'ajde molim te! Porasle i cijene poslanika, ma šta kažeš! Nemojte mi na oči izlazit' ni ti, ni ostali, ako vas ne izbrojim ovdje bar 56 na sljedećoj posebnoj sjednici! Ova sjednica je završena, 'ajd sad zdravo!“, rekao je Dodik i tri puta lupio skupštinskim čekićem u sto.

„Pljačka ti materina: i tebi i svima koji ste ovo izglasali! Opljačkali ste ovaj narod za milijarde, a sad pljačkate i nas za replike“, ljutito je u glas poručilo nekoliko opozicionih poslanika Dodiku, dok je ovaj izlazio iz sale. Zatim je Stanić u skupštinskom holu održao kratku pres konferenciju, na kojoj je istakao da će poslanici opozicije doći u još većem broju na sljedeću posebnu sjednicu NS RS.

„Ako nam ne dopusti da repliciramo, mi ćemo opet izaći iz skupštinske sale, a vidjećemo da možda organizujemo i neke proteste ispred zgrade NS RS, ako bude lijepo vrijeme. Ako bude kiša il' bude suviše hladno, sa protestima ćemo krenuti na proljeće, a možda i odmah nakon Sretenja: ako ona mečka tada ugleda svoju sjenku, sačekaćemo da ponovo izađe iz pećine, a onda ćete vidjeti i pred čijim će vratima zaigrati“, zaprijetio je Stanić.
----
Toliko o bahatosti Mileta Kenta ,koji je umislio da je izgleda božanstvo ?
Priglupi ratni profiter ,prostačina (koji ne izlazi iz dupeta Šizoju ,građanstvo Srbije se sa pravom pita koji će (muški polni organ -narodna reč) ovaj svuda po Srbiji ,kao da je u najmanju ruku ministar ??? ) Ničija nije do zore gorela -pa neće ni njegova .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Dec 06, 2021 5:51 pm

Ne treba biti veliki mudrac -pa sa ove istorijske distance shvatiti šta su Milošević i Tuđman dogovorili .
Izdaja hrvatskih Srba -"Krajina" za " Republiku Srpsku" .
Teško da će mi iko imati šta prigovoriti ? Jer to je valjda danas svakome jasno? 
Nastranu što su se "general Mladić" i "doktor Karadžić" krili kao ...neću dovršiti .
Ali -da "Srpska" dobije jedno takvo govedo ,kao što je Dodik ,za "predsednika" ??? 
Ni Srbija nije bolja -no Hulja bar ume da glumi "evropljanina" -ovaj je neopevano bahato govedo .
Bog neka je na pomoći "srpskoj" 

ps .lažem li ja šta ? Pa svako ko je realan sa mora složiti ?
I da dodam : Mile Kent je pretio Banjalučanima ,prošle godine ,kada je onaj Draško dobio izbore -da neće imati grejanje ?
Sada moron ima i gore :

Ako ja, to jest kandidat SNSD-a ne dobije izbore za gradonačelnika, ni vi nećete dobiti uskoro autoput ni do Banjaluke, ni do Novog Grada.


Tačnije -citirano :


„Ako ja, to jest kandidat SNSD-a ne dobije izbore za gradonačelnika, ni vi nećete dobiti uskoro autoput ni do Banjaluke, ni do Novog Grada. Jer, ako mom kandidatu ne ukažete povjerenje, kako ja mogu imati povjerenja u vas da ćete iskoristiti taj autoput onako kako je najbolje?! Zato ćemo morati zaustaviti radove koje smo započeli 6. novembra ovdje u Prijedoru, a onda ćemo ponovo početi da gradimo autoput iz pravca Novog Grada, gdje imamo kompletnu vlast“, poručio je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik građanima Prijedora uoči prijevremenih izbora za gradonačelnika, koji će biti održani 12. decembra.





Studio ? Građani Srpske ? 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Dec 06, 2021 8:59 pm

Govedo je izgovorilo i ovo :

O tome je, kaže, diskutovao i sa patrijarhom Porfirijem tokom ručka u Prijedoru prije mjesec i po dana. „Vidio sam kako su mnogi likovali pošto je patrijarh rek’o da ne zna kako da me oslovi kad nisam predsjednik ničega. Al’ on tad nije znao da sam ja ovdje politički patrijarh, pa sam mu za trpezom lijepo objasnio razliku između mene i njega: da je on samo njegova svetost, a ja sam ovdje sve i svja! I da imam i mnogo veću odgovornost, jer sam ja narodu ovdje jedino svjetlo na kraju tunela kroz koji će proć’ autoput. Znači, gdje ja zasvijetlim tu bude tunel i tuda prolazi autoput!“, istakao je Dodik.


Sve i svja ?  jbt krsti se Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 900975










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Dec 08, 2021 6:58 am

Danubius ::
Govedo je izgovorilo i ovo :

O tome je, kaže, diskutovao i sa patrijarhom Porfirijem tokom ručka u Prijedoru prije mjesec i po dana. „Vidio sam kako su mnogi likovali pošto je patrijarh rek’o da ne zna kako da me oslovi kad nisam predsjednik ničega. Al’ on tad nije znao da sam ja ovdje politički patrijarh, pa sam mu za trpezom lijepo objasnio razliku između mene i njega: da je on samo njegova svetost, a ja sam ovdje sve i svja! I da imam i mnogo veću odgovornost, jer sam ja narodu ovdje jedino svjetlo na kraju tunela kroz koji će proć’ autoput. Znači, gdje ja zasvijetlim tu bude tunel i tuda prolazi autoput!“, istakao je Dodik.


Sve i svja ?  jbt krsti se Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 900975

Može mu se. Imaš protukandidata ili nekog od integriteta?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Dec 08, 2021 4:19 pm

Eugen Grafvajer ::



Može mu se. Imaš protukandidata ili nekog od integriteta?
Naravno .Draška Velimirovića (pored svega -manje je zlo) 
Nego procurelo -da je Šizoje ,kod Putina ,ponudio "svilen gajtan" za Milu Kenta -alternativa ,Cvijanovićka ? 
Pa, videćemo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 12:46 pm

Danco, predsjednik Republike Srpske je Zeljka Cvijanovic, a Dodik je srpski clan predsjednistva BiH....samo kazem ....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 12:47 pm

A ko je Drasko Velimirovic? Mislis na Stanivukovica?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 3:35 pm

justicija ::
Danco, predsjednik Republike Srpske je Zeljka Cvijanovic, a Dodik je srpski clan predsjednistva BiH....samo kazem ....

justicija ::
A ko je Drasko Velimirovic? Mislis na Stanivukovica?

Ma da ,u pravu si .Mada je "Mile Kent " sve i svja ,Željka je fikus .
I da ...Stanivuković .
Isprva me oduševio nastupima ,sad ,kad ispada da se vucara sa Kijom Kockar i onom još jednom pevaljkom ...
U suštini -Srpskoj treba neka "sveža krv" ,a ne da govedo i prostačina Dodik bude "sve i svja" .
Seronja koja preti Banjaluci da neće imati ni grejanja ,ni puteve ,ako "njegov ne pobedi" -i to javno ?
To zaista nije zabeleženo u "istoriji politike" .
Rade to svi -ali diskrento . Ovaj je toliko bahat ,prost ,nekulturan da je to sramota za Srpsku .
A i ne čudim se što je najbolji ortak sa Šizojem -isti su (pa čak se i Šizoje trudi da "medi" )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 4:39 pm

Mislim da je mali Stanivukovic dostigao maksimum. Ozbiljan kandidat je Jelena Trivic, samo sto se ona ne eksponira na nacin na koji to rade Drasko i Mile.
Realno, ja cekam izbore da radim i ubijem dobru kintu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Dec 24, 2021 8:15 pm

Dovoljno "dno dna" za Srpsku je da je Mile Kent predsednik ,i dovoljno poniženje da ne izlazi iz Vučićevog dupeta .Ali da jedan takav smrad i idiot dobije  "mural" u Srpskoj ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Stvarno su došla "zadnja vremena" -i za Srbiju i za Srpsku ,kada jedan lažov ,lopov ,pudlica Mire  Marković,dezerter i manijak koji sam sebi kreira uniforme ,znači -totalni psihopata  (nažalost "ministar vojni" i sada "policije " u Srbiji ) ...se smatra osobom kojoj treba posvetiti "mural" -kao nekoj "zaslužnoj ličnosti" ?
To u Srbiji ne bi dobio ni u Ritopeku .
A da je Srbija iole pravna zemlja (a ne zemlja "partije i bratije" ) ovaj idiot bi davno robijao zbog mnogo stvari ,kamoli zbog izmišljene "tetke iz Kanade " (koja mu "dala" četvrt miliona eura za stan )
No ovo je ipak van svake pameti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 12, 2022 5:48 pm

Neću naravno komentarisati (da nekog ne bih uvredio )ni krajnje bahate izjave Mileta Kenta ,niti onaj krajnje militaristički performans ,koji je obeležio "dan državnosti" Srpske ,a još manje pojavu Porfirija tamo .
Jer bi se svelo na "popovi ,topovi ,lopovi" .
Ali ....

Danilo Vučić, sin predsednika Srbije Aleksandra Vučića, uslikan je na proslavi Dana Republike Srpske u Banjaluci u društvu Aleksandra Vidojevića, zvanog Aca Rošavi, huligana koji se dovodi u vezu sa kavačkim klanom, a protiv kojeg se vodi postupak zbog demoliranja kafića „Komitet“ u Beton hali.

---
Zaista logičko pitanje -koja je uvažena persona Danilo Vučić (da ne pomenem "pratnju" ) pa da se nađe tamo ?
A to nije prvi put da je "uslikan" u Srpskoj, na važnim skupovima -u pratnji "navijača" ?
I onda se čudimo reakciji sveta ?
Ili i same BiH ?
Čim su videli "snage policije" Srpske -Sarajevo odmah izvadilo "Zelene beretke" iz naftalina ?
Mile Kent bi bio spreman na sve -pa i na oružani sukob ,samo da ostane na vlasti .
To je bar jasno ,zar ne ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 12, 2022 6:15 pm

Republika Srpska nije država. Republika Srpska je jedan od entiteta Bosne i Hercegovine. To nikako ne smije da se zaboravi.
Da li Srpska mašta o samostalnosti to je drugi par rukava.
Meni lično treba samo da mi niko ne ugrožava ljudska prava, da imam redovna primanja i najvažnije da nema rata. Sve ostalo iskreno, ne zanima me.
Apropo samostalnosti Republike Srpske, moralo bi se izaći iz okvira Dejtonskog sporazuma, a to su ogrooooomne komplikacije i mogućnost eskalacije ratnih sukoba.
Ko je bio, zašto je bio, ko su zvanice, ko je došao, iskreno nemam blage veze.

Što se tiče militarizma, policija naoružana dugim cijevima nije nepoznanica ni u EU. Oklopno vozilo Despot i dva helikoptera ako je militarizam, onda aferim.

I da dodamo još i činjenicu: Ustavni sud BiH je proglasio dan Republike Srpske neustavnim. Tačno.

Isto tako Bosna i Hercegovina je postavši članica Vijeća Evrope imala obavezu uskladiti svoje zakonodavstvo sa poveljom o ljudskim pravima, pa bi tako morala izmijeniti stav Ustava BiH ili Dejtonskog sporazuma da osim tri konstitutivna naroda i nacionalne manjine imaju pravo biti birane. Epilog te priče je da je sud u Strazburi po tužbi Sejdić i Finci protiv BiH odlučio da su prekršena ljudska prava i presudio u korist Sejdić i Finci i naložio da se Ustav uskladi sa poveljom o ljudskim pravima. Deset godina od donesene odluke suda u Strazburu ništa se nije promijenilo.
Odluka suda u Strazburu je snažnija od odluke Ustavnog suda BiH, ali to nikoga ne potresa niti čini nešto da bi se stvari promijenile.

Inače od osam odluka Ustavnog suda koje se odnose na ove koje treba provesti Parlament, osam nije provedeno. Svih osam odluka se ne odnose na Republiku Srpsku.

O čemu mi pričamo?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 12, 2022 7:03 pm

justicija ::


Što se tiče militarizma, policija naoružana dugim cijevima nije nepoznanica ni u EU. Oklopno vozilo Despot i dva helikoptera ako je militarizam, onda aferim.

I da dodamo još i činjenicu: Ustavni sud BiH je proglasio dan Republike Srpske neustavnim. Tačno.


O čemu mi pričamo?!


Proslave "Dana državnosti" se ne rade "vojnim paradama" -nego nastupima kulturno umetničkih društava  ,zar ne ? Niti se pevaju pesme koje asociraju na ratove-taman bio i I svetski  ("Pukni Zoro" .Što je najsmešnije ,pesmu je napisao slovenački muzičar Robert Pešut ,poznatiji kao "Manjfiko" ???)
Vojnim paradama se obeležavaju "datumi" samo u Severnoj Koreji (ako se izuzme ona u Rusiji ,na "Crvenom Trgu" ,kao znak pobede nad fašizmom ) Tačno ?
Ako je Srpska entitet u BiH (po Dejtonskom sporazumu ) valjda i ona podleže odluci Ustavnog suda BiH (čije je članstvo birano na osnovu zastupljenosti konstitutivnih naroda BiH ?) Kao i Predsedništvo ?
A što se tiče Dodikovih otvorenih poziva na "odcepljenje" i prisajidenje Srbiji ? Koja je onda razlika između "odcepljenja Kosova" ,i želji da se "prisadejini" Albaniji ? Nije li to ista stvar -formalno ?
Ne zaboravimo ,ma koliko se trsio ,ili uvlačio u dupe Vučiću -da ni Mile Dodik nije "kralj Srpske" ? Jer se nije slučajno našao na listi "nepoželjnih " u USA -na osnovu istih merila kao i svi oni kojima se  enormno bogatsvo ne može pokriti realnim prihodima .
Pobogu-ako nekoga narod Srpske zove "Mile Kent" -zar to nije dovoljan razlog ,ili dokaz ratnog profiterstva ?
Ja se iskeno nadam ,da kao što je Miletova stranka "skrajnula" SDS -da je došlo vreme i da neki novi ljudi "skrajnu" i njega i stranku .
Pobeda onog malog Stanimirovića (ili Stanivukovića ) u Banja Luci ,za gradonačelnika ,valjda će doneti neke promene u Srpskoj ?
Naročito ako Srpska i BiH teže ulasku u EU ?
Sa Miletom Kentom će se to desiti -nikada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 3:27 pm

Danubius ::


Proslave "Dana državnosti" se ne rade "vojnim paradama" -nego nastupima kulturno umetničkih društava  ,zar ne ? Niti se pevaju pesme koje asociraju na ratove-taman bio i I svetski  ("Pukni Zoro" .Što je najsmešnije ,pesmu je napisao slovenački muzičar Robert Pešut ,poznatiji kao "Manjfiko" ???)
Vojnim paradama se obeležavaju "datumi" samo u Severnoj Koreji (ako se izuzme ona u Rusiji ,na "Crvenom Trgu" ,kao znak pobede nad fašizmom ) Tačno ?
Ako je Srpska entitet u BiH (po Dejtonskom sporazumu ) valjda i ona podleže odluci Ustavnog suda BiH (čije je članstvo birano na osnovu zastupljenosti konstitutivnih naroda BiH ?) Kao i Predsedništvo ?
A što se tiče Dodikovih otvorenih poziva na "odcepljenje" i prisajidenje Srbiji ? Koja je onda razlika između "odcepljenja Kosova" ,i želji da se "prisadejini" Albaniji ? Nije li to ista stvar -formalno ?
Ne zaboravimo ,ma koliko se trsio ,ili uvlačio u dupe Vučiću -da ni Mile Dodik nije "kralj Srpske" ? Jer se nije slučajno našao na listi "nepoželjnih " u USA -na osnovu istih merila kao i svi oni kojima se  enormno bogatsvo ne može pokriti realnim prihodima .
Pobogu-ako nekoga narod Srpske zove "Mile Kent" -zar to nije dovoljan razlog ,ili dokaz ratnog profiterstva ?
Ja se iskeno nadam ,da kao što je Miletova stranka "skrajnula" SDS -da je došlo vreme i da neki novi ljudi "skrajnu" i njega i stranku .
Pobeda onog malog Stanimirovića (ili Stanivukovića ) u Banja Luci ,za gradonačelnika ,valjda će doneti neke promene u Srpskoj ?
Naročito ako Srpska i BiH teže ulasku u EU ?
Sa Miletom Kentom će se to desiti -nikada .

Kao prvo: nije uredu da izvlačiš iz konteksta. Kad već repliciraš, onda repliciraš na čitav postl. Ovako kako si to uradio dobija jednu sasvim drugu konotaciju :)
Upravo iz gore pomenutog razloga iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?
Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku. Bosna i Hercegovina ima oružane snage BiH u čijem sastavu ima pripadnika srpske nacionalnosti. Svečani defile se sastojao od pripadnika civilnog sektora i policije. Ne znam odakle ti da se radilo o vojnoj paradi.
Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.
Bilo šta da se pjeva što neće drugog uvrijediti za mene je sasvim ok, bolje da se pjeva nego poziva na ubijanje, zar ne?

I tačno je da je Republika Srpska entitet u BiH, i tačno je da nije ispoštovala odluku Ustavnog suda BiH, ali si ti iz tebi poznatih razloga izbacio dio citata koji se odnosi na odluke suda u Strazburu koji ta ista BiH ne poštuje.

Što se tiče poziva na otcjepljenje Republike Srpske i ja pozivam na to da Republika Srpska bude dio Švajcarske, no me niko ne sluša.
Inače, kad već praviš poređenje Republike Srpske i Kosova i ovo da ti kažem: Kosovo je bilo dio Srbije kada je Republika Srpska nastala. Kosovo je izglasalo nezavisnost i Srbija se uporno bori da sačuva taj dio teritorije. Republika Srpska je dio Bosne i Hercegovine, ali ako bi kojim slučajem njen narod želio da bude samostalan onda to ne bi bilo moguće, ako sam te dobro shvatila? Nisu li to onda dupli aršini?
Da se odmah razumijemo, ja lično nikako nisam za to da se Republika Srpska pripaja Srbiji. Budimo realni, sve i da hoće Republika Srpska u Srbiju, neće nas Srbija. Mi smo ti nekako ko siromašna rodbina: jesmo mi rodbina, ali neka nas tamo negdje daleko.

Takođe, moraš znati jednu stvar: nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga. Isto kao što Srbija nije Aleksandar Vučić. Da li je Mile ratni profiter ili nije nema apsolutno nikakve veze sa pričom o paradi. Svi pričaju o tome da jeste, da mu djeca imaju firme to je tačno, priča se o nelegalnim radnjama, a znaš kako kažu: ako narod priča ili je tako bilo ili će biti. Vrijeme će pokazati ko je u pravu i to kada Mile više ne bude to što jeste.
Inače malog Stanivukovića kojeg uporno spominješ kao primjer za promjene, moj ti savjet da ipak držiš dozu opreza kada je on u pitanju. Ne zaboravi da je njegovom ocu upravo "Mile Kent" obezbijedio da stvori enormno bogatstvo. Do tada njegov otac je bio švercer polovnim autima, tako da zaista najdobronamjernije ti kažem da prije nego što ga glorifikuješ imaš i ovo na pameti.
Opet ću po ko zna koji put ponoviti, mene više ne zanima politika jer ne vidim ko je dovoljno jak i čestit da može nešto uraditi da nam svima bude dobro. Izdvojiću Jelenu Trivić kao moguću varijantu. Ona je u PDP-u (Partija demokratskog progresa), kao i Draško Stanivuković, ali bojim se da neće biti dovoljno da si obrazovan, pametan i odmjeren, nego da moraš imati i novac koji ti daje moć, a mali Draško to ima. Ona je kandidat PDP-a na mjesto predsjednika RS na izborima sledeće godine. Plašim se da će je ljudi oko nje ukopati i da neće uspjeti u tome.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 4:22 pm

justicija ::


Kao prvo: nije uredu da izvlačiš iz konteksta. Kad već repliciraš, onda repliciraš na čitav postl. Ovako kako si to uradio dobija jednu sasvim drugu konotaciju :)
Upravo iz gore pomenutog razloga iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?
Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku. Bosna i Hercegovina ima oružane snage BiH u čijem sastavu ima pripadnika srpske nacionalnosti. Svečani defile se sastojao od pripadnika civilnog sektora i policije. Ne znam odakle ti da se radilo o vojnoj paradi.
Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.
Bilo šta da se pjeva što neće drugog uvrijediti za mene je sasvim ok, bolje da se pjeva nego poziva na ubijanje, zar ne?

I tačno je da je Republika Srpska entitet u BiH, i tačno je da nije ispoštovala odluku Ustavnog suda BiH, ali si ti iz tebi poznatih razloga izbacio dio citata koji se odnosi na odluke suda u Strazburu koji ta ista BiH ne poštuje.

Što se tiče poziva na otcjepljenje Republike Srpske i ja pozivam na to da Republika Srpska bude dio Švajcarske, no me niko ne sluša.
Inače, kad već praviš poređenje Republike Srpske i Kosova i ovo da ti kažem: Kosovo je bilo dio Srbije kada je Republika Srpska nastala. Kosovo je izglasalo nezavisnost i Srbija se uporno bori da sačuva taj dio teritorije. Republika Srpska je dio Bosne i Hercegovine, ali ako bi kojim slučajem njen narod želio da bude samostalan onda to ne bi bilo moguće, ako sam te dobro shvatila? Nisu li to onda dupli aršini?
Da se odmah razumijemo, ja lično nikako nisam za to da se Republika Srpska pripaja Srbiji. Budimo realni, sve i da hoće Republika Srpska u Srbiju, neće nas Srbija. Mi smo ti nekako ko siromašna rodbina: jesmo mi rodbina, ali neka nas tamo negdje daleko.

Takođe, moraš znati jednu stvar: nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga. Isto kao što Srbija nije Aleksandar Vučić. Da li je Mile ratni profiter ili nije nema apsolutno nikakve veze sa pričom o paradi. Svi pričaju o tome da jeste, da mu djeca imaju firme to je tačno, priča se o nelegalnim radnjama, a znaš kako kažu: ako narod priča ili je tako bilo ili će biti. Vrijeme će pokazati ko je u pravu i to kada Mile više ne bude to što jeste.
Inače malog Stanivukovića kojeg uporno spominješ kao primjer za promjene, moj ti savjet da ipak držiš dozu opreza kada je on u pitanju. Ne zaboravi da je njegovom ocu upravo "Mile Kent" obezbijedio da stvori enormno bogatstvo. Do tada njegov otac je bio švercer polovnim autima, tako da zaista najdobronamjernije ti kažem da prije nego što ga glorifikuješ imaš i ovo na pameti.
Opet ću po ko zna koji put ponoviti, mene više ne zanima politika jer ne vidim ko je dovoljno jak i čestit da može nešto uraditi da nam svima bude dobro. Izdvojiću Jelenu Trivić kao moguću varijantu. Ona je u PDP-u (Partija demokratskog progresa), kao i Draško Stanivuković, ali bojim se da neće biti dovoljno da si obrazovan, pametan i odmjeren, nego da moraš imati i novac koji ti daje moć, a mali Draško to ima. Ona je kandidat PDP-a na mjesto predsjednika RS na izborima sledeće godine. Plašim se da će je ljudi oko nje ukopati i da neće uspjeti u tome.


Već vidim da ću uživati u repliciranju (hvala Just naklon ...nemam više sa kim ovde na tak*e teme zubic )

...iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?

Da se ne lažemo ,zar Dodik stalno ne preti "otcepljenjem Srpske" ? Kad je on pomenuo "entitet" ?

Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku

Možemo zvati te naoružane ljude u uniformama i "policijom" ,ili kako hoćeš .Ali ,seti se samo Tuđmana i Hrvatske ? Zar i tamo prvo nije bio "defile" snaga MUP Hrvatske (uniforme ,duge cevi) pa časom preraslo u nešto drugo ?
Pa i na Kosovu (koje nema vojsku ) figurira isto samo "kosovska policija" (duge cevi ,uniforme ) pa polako stižu "Hameri" ,helikopteri ...
Pa šta Srbija kaže na to ?

Nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga
Nije -kao što ni Srbija nije Vučić .
Ali obojica imaju iza sebe "partiju na vlasti" ,i sve "poluge sile" ,i za sada su apsolutni "fireri" ,tj feudalni vladari ,"Voždovi" .Svaki "napad" na njih i familiju se odmah generiše u "pokušaj državnog udara" i "Podrivanje ustavnog poredka" ,zar ne ?
Pa pobogu ...i sutra će se sastati ,da vide šta im je "činiti" -braća rođena .

Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.


Nemam ja ništa protiv pesama -nego protiv gluposti . "Pukni zoro" je novokomponovana ,sada već i kafanska pesma . Cela priča oko nje je -izmišljena .Tako i srpska žandarmerija ima "himnu" koju je napisao jedan od onih "Pink bendova" (mislim "Amadeus" ) ?Iako to niko nikada nije odobrio ,niti je usvojeno zvanično ,i sl ? "Odlazimo na Kosovo ravno" ima isto toliku težinu koliko i pesma koja se pripisuje Beogradskom Sindikatu" (Dogodine u Prizrenu ) Ako već želimo neku prikladnu pesmu ,koja ima i neku istorijsku osnovu -onda je "Tamo daleko" sasvim ok, treba da izmišljamo rupu na saksiji ?

Nije meni Draško nikakav uzor (baška sada kada se čulo da kreše neku srpsku pevaljku ) ali ...kako sam naivno verovao da je Mile i njegovi "nezavisni " nešto prelomno u odnosu na SDS Karadžića i kompanije ,prihvatam da se i sada ,moguće ,varam .
Nevezano za Dodika (ni drugi u BiH nisu bolji ) Dok god se drže kao pijani plota "nacionalnog" ,i takvi su na vlasti -ništa ni od "entiteta" ni od "Federacije" . Samo obaranje tih i takvih u sva tri entiteta donosi neku budućnost BiH .
Ali dok se "paradira " (svejedno da li MUP Srpske ,ili "Zelene beretke" ) ništa od toga .















[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 5:11 pm

Danubius ::


Već vidim da ću uživati u repliciranju (hvala Just naklon ...nemam više sa kim ovde na tak*e teme zubic )

...iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?

Da se ne lažemo ,zar Dodik stalno ne preti "otcepljenjem Srpske" ? Kad je on pomenuo "entitet" ?

Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku

Možemo zvati te naoružane ljude u uniformama i "policijom" ,ili kako hoćeš .Ali ,seti se samo Tuđmana i Hrvatske ? Zar i tamo prvo nije bio "defile" snaga MUP Hrvatske (uniforme ,duge cevi) pa časom preraslo u nešto drugo ?
Pa i na Kosovu (koje nema vojsku ) figurira isto samo "kosovska policija" (duge cevi ,uniforme ) pa polako stižu "Hameri" ,helikopteri ...
Pa šta Srbija kaže na to ?

Nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga
Nije -kao što ni Srbija nije Vučić .
Ali obojica imaju iza sebe "partiju na vlasti" ,i sve "poluge sile" ,i za sada su apsolutni "fireri" ,tj feudalni vladari ,"Voždovi" .Svaki "napad" na njih i familiju se odmah generiše u "pokušaj državnog udara" i "Podrivanje ustavnog poredka" ,zar ne ?
Pa pobogu ...i sutra će se sastati ,da vide šta im je "činiti" -braća rođena .

Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.


Nemam ja ništa protiv pesama -nego protiv gluposti . "Pukni zoro" je novokomponovana ,sada već i kafanska pesma . Cela priča oko nje je -izmišljena .Tako i srpska žandarmerija ima "himnu" koju je napisao jedan od onih "Pink bendova" (mislim "Amadeus" ) ?Iako to niko nikada nije odobrio ,niti je usvojeno zvanično ,i sl ? "Odlazimo na Kosovo ravno" ima isto toliku težinu koliko i pesma koja se pripisuje Beogradskom Sindikatu" (Dogodine u Prizrenu ) Ako već želimo neku prikladnu pesmu ,koja ima i neku istorijsku osnovu -onda je "Tamo daleko" sasvim ok, treba da izmišljamo rupu na saksiji ?

Nije meni Draško nikakav uzor (baška sada kada se čulo da kreše neku srpsku pevaljku ) ali ...kako sam naivno verovao da je Mile i njegovi "nezavisni " nešto prelomno u odnosu na SDS Karadžića i kompanije ,prihvatam da se i sada ,moguće ,varam .
Nevezano za Dodika (ni drugi u BiH nisu bolji ) Dok god se drže kao pijani plota "nacionalnog" ,i takvi  su na vlasti -ništa ni od "entiteta" ni od "Federacije" . Samo obaranje tih i  takvih u sva tri entiteta donosi neku budućnost BiH .
Ali dok se "paradira " (svejedno da li MUP Srpske ,ili "Zelene beretke" ) ništa od toga .


Ih ko te ne zna, skupo bi te platio zubic Skontala sam ja da ti čačkaš da se oglasim brdski

Kad si ti čuo da je u bilo kom mediju Republike Srpske parada nazvana kao vojna parada? Kao što rekoh, duge cijevi nisu strane i u policijama evropskih zemalja. Opet ti ponavljam: od oružja su bile te duge cijevi, tj. puške, bila su različita vozila policije, helikopteri i to oklopno vozilo "Despot" koje je proizvedeno u Remontnom zavodu u Bratuncu. Po meni je sasvim ok da se pokaže to oklopno vozilo jer je naše proizvodnje.

Što se tiče sastanka Vučića i Dodika, eto vjeruj da nemam pojma da će se uopšte sastati. Inače, mogao si primijetiti da se Vučić nije pojavio na paradi, misliš da je to slučajno? To ti je dragi moj dokaz da se on distancira od svega. Sve te kvazi patriotske priče tipa ne možemo mi reći ružnu riječ na Republiku Srpsku, sve je to šarena laža za izbore koji slijede u Srbiji i međunarodnu zajednicu.
Dodik jeste u ozbiljnom problemu, ali ko se s vatrom igra mora računati na to da će se i opeći, tako da vjeruj mi što bi kaz'li: sam pao, sam se ubio. Inače, tek je prvi dio sankcija krenuo, tek slijede sankcije koje je lako moguće je da se reflektuju i na nas građane, e to mene brine. Meni ako jedan mjesec bude kasnila plata ja sam na'ebala.
Inače, to što svako malo spominje otcjepljenje, prati kada se to dešava, svaki put se "otcjepljujemo" pred izbore  zubic  Izbori jbga, čudo je to!
Sve u svemu, mislim da je Dodik sada u zaista ozbiljnom problemu, naravno pod uslovom da nema neki debeli dogovor sa međunarodnom zajednicom, vjeruj mi, sve je moguće, jer nemoj zaboraviti činjenicu da Hrvati zadnjih dana blagonaklono gledaju na Dodika. Tako da...bem li ga, nešto je trulo u državi Danskoj  lu6777
Nažalost, moraću te razočarati, mislim da će Vučko kod vas još dugo biti na vlasti, bojim se da ga nećete lako skinuti.

Što se tiče pjevanja, vidim da se slažemo da je bolje da se pjeva ali da je zamjerka da je "Pukni zoro" kafanska pjesma, vidi druže, svjedočila sam mnogo puta tome da se i "Tamo daleko" itekako naručuje po kafanama. Inače kad smo već kod te pjesme, neki dan kolega Bošnjak kaže dok smo pili kafu na poslu:"Ja ne vidim u čemu je stvar sa "Tamo daleko" i zašto se uopšte tako emotivno doživljava ta pjesma?" Ja kažem: "pa I svjetski rat, Solunski front i sl. " Veli moj kolega meni, inače hijerarhijski mnogo više rangiran od mene: "daj pustite te priče o I svjetskom ratu, pobjegli su iz Srbije ostavili svoju nejač goloruku i pobili ih ljudi, odatle Vam toliki broj žrtava. Nikakvu pobjedu ni herojstvo tu Srbija nema da slavi jer doslovce ništa osim bježanja nisu uradili." Pitam ga:"pa ko pobjedi onda?" Veli: "Saveznici. Ništa Srbi tu nisu pomogli." Šokirana izjavom odgovorim: "Biće da si u pravu. I treba da nam ebe majku ko stigne.!"
Inače, "Beogradski sindikat" i Danica Crnogorčević su otpjevali pjesmu za tu priliku "Jedina Srpska", istina na svečanoj akademiji povodom Dana Republike Srpske koja je održana veče prije parade. Pjesma je postavljena na youtube kanalu. Gle čuda, danas je skinuta sa youtuba kao nepoželjna!

Da ti i ovo kažem što se tiže Stanivukovića, to sa tom pjevaljkom mislim da je paravan, opasno kruže glasine da je mali gej, kružio je i neki video klip na kom je navodno on. Prije toga je isto kružio i video klip sa gradonačelnikom Prijedora koji je mučen patio od ljubavi za švalerkom, pa mu je "rečeno" da da ostavku pa su izabrali novog. Inače, to sa tim videoklipovima je krajnje dno, ko god da je u pitanju. To mi se toliko gadi da nemam riječi. Ali, da se razumijemo, apsolutno nemam problem s tim da li je gej ili nije. Zaista me boli uvo koje je orijentacije ako je građanima dobro.

E vidiš, suštinu si rekao na kraju: problem je što se stalno ističe nacionalno, stalno se potenciraju grobovi, popovi, hodže, marševi, stalno i stalno se vraća u prošlost, biće da nikoga ne interesuje budućnost. Nema strane koja to ne radi i u tom pogledu nema ispravnih.
Uz svo dužno poštovanje, nikome nisam zla nanijela niti ja, niti bilo koji član moje porodice, niko, ali apsolutno niko, nema pravo mene nazvati genocidašom. Svaki put kada to neko uradi u meni se probudi inat, ali se trudim da ne komentarišem, kao što si možda i mogao primijetiti na društvenim mrežama. Danubius forum je valjda jedino mjesto gdje opušteno pišem i iznosim stavove što se tiče politike, osim naravno prepiske sa baš jaaaako bliskim prijateljima.

E da, moram ti i ovo dodati: za katolički Božić uvijek idemo u Suboticu da budemo uz familiju u te dane jer je veliki praznik. Ja Suboticu jako volim, dopada mi se grad, ljudi, kultura, običaji, sve mi je super. Oduševljena kako je sve lijepo okićeno, postavim slike na fb i čestitam Badnji dan i Božić familiji i prijateljima. Isti onaj kolega nakon praznika me pita:"jesam li se to ja pokatoličila kad sam tako ushićena?" Kako ja to da shvatim? Kažem mu:"nisam, ali shvati to kako hoćeš, udata sam za katolika, sad imam djecu katolike, familiju, kumove, oni slave sa mnom pravoslavne praznike, bilo bi krajnje nekulturno da ne radim isto kada su u pitanju katolički praznici."

Sve takve stvari čovjeka bockaju, moraš zaista biti krajnje pribran i jak da ne reaguješ impulsivno i iz inata ne lupiš nešto zbog čega će ti biti žao jer u suštini ne misliš tako.

Eto odoh i u off topic sunac ti žaren! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 5:35 pm

justicija ::


E vidiš, suštinu si rekao na kraju: problem je što se stalno ističe nacionalno, stalno se potenciraju grobovi, popovi, hodže, marševi, stalno i stalno se vraća u prošlost, biće da nikoga ne interesuje budućnost. Nema strane koja to ne radi i u tom pogledu nema ispravnih.
Znao sam da ćemo se razumeti . zubic
Normalno da nemamo iste stavove ,pa se "ćeramo" -ali realnim činjenicama ,i obrazlaganjem istih -uz neoborive dokaze .
E ,to volim .Ma ko "nadgornjio" -prizna se ,i ide dalje .
A da će se mi posva*đat ? Nema teorije .
Jer ne patimo od od predrasuda i svega onoga koji likovi o kojima pričamo "pate" i još gore -zloupotrebljavaju .
To je razlika između "nas" i "njih" .
Mirno spavaj ,lepo sanjaj .Još sutra odrintamo -pa vikend .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 5:41 pm

Fala, živ i zdrav bio! Miran sanak ti želim.
Kod mene sutra praznik, jer SrBstvo smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ali ipak idem da radim, doduše kad se naspavam. Nagomilalo se posla pa da u miru završim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 5:59 pm

justicija ::
Fala, živ i zdrav bio! Miran sanak ti želim.
Kod mene sutra praznik, jer SrBstvo smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ali ipak idem da radim, doduše kad se naspavam. Nagomilalo se posla pa da u miru završim.
Pa zar nije danas "srpska nova" ?
Ima i kakav "svetac " sutra ?
Moja ex šefica je iz "Srpske" rodom -neko selo oko Banjaluke .Ona znala sve pravoslavne "svece" u januaru . Ispada da ceo januar u nekim "slavama" i praznicima ,u Srpskoj ? zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 6:01 pm

Sutra je Mali Božić. Takođe je svetac i sutra se jede svinjska glava od pečenice koja je ostala.
Mene ko da hvata neka groznica, kanda ću udarati po supicama i paracetamolu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 6:16 pm

justicija ::
Sutra je Mali Božić. Takođe je svetac i sutra se jede svinjska glava od pečenice koja je ostala.
Mene ko da hvata neka groznica, kanda ću udarati po supicama i paracetamolu.

Biće da ne poznajem pravoslavne praznike ?Ne beše li prvi dan Božića ,pa sv Stefan ...ima i "mali Božić" ?
Ne zezaj se sa tim -i ne "leči se" sama.
Pravac lekar ,ako ima "groznice" To znači začetak ili povišena temperatura .A Eugen je napisao da misli da je "pazario" omikron ?
Oboje -kod lekara !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 6:35 pm

Ma jok bolan, popila febricet, biću ja dobro. Eugen se prehladio jer je bio na poslu bez grijanja. Nema nikakvih drugih simptoma osim nosa koji curi.
Ali evo, časna pionirska, ako budem loše idem ljekaru !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 6:42 pm

justicija ::
Ma jok bolan, popila febricet, biću ja dobro. Eugen se prehladio jer je bio na poslu bez grijanja. Nema nikakvih drugih simptoma osim nosa koji curi.
Ali evo, časna pionirska, ako budem loše idem ljekaru !
Slinavko ,a ? zubic
Bez zezanja .Nadam se da je obična prehlada (jer ni to ,ni grip više ne postoji -sve i sva je odmah "korona" )
Ali ,opet -bez zezanja .
Samolečenje ,i "nije mi ništa" ,"mogu ja to" ...ipak ,preventivno -lekar (ako se pogorša )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Jun 13, 2022 6:17 pm

Ovo je g.supruga Milorada Dodika (Mile Kenta )
Čak i srpski mediji je zovu "opasnicom iz senke - koja sve "vrti" u Srpskoj" .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svaka sličnost sa Mirom Marković je više nego očigledna (samo cvet i kosi fali )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 3:50 pm

Danubius ::
Ovo je g.supruga Milorada Dodika (Mile Kenta )
Čak i srpski mediji je zovu "opasnicom iz senke - koja sve "vrti" u Srpskoj" .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svaka sličnost sa Mirom Marković je više nego očigledna (samo cvet i kosi fali )

Eto vjeruj, da baš dosta znam o dešavanjima, ali gospoju nisam možda svega 2-3 puta vidjela i ovo prvi put čujem da ona radi iz sjene. Nekako mi to ne ide uz Mileta, ipak je on "glavni baja" kako sebe zove. Isuviše mi je on balkanoid ili dinaroid da bi pustio ženi da vrti umjesto njega. Mada, tamo gdje počinje Bosna nestaje logika, tako da....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 3:56 pm

Evo kako je vide mediji iz Federacije BiH

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vjeruj, da išta ima oni bi to prvi udarali na sva zvona. I osim što je smeđa i ima sličnu frizuru, ja i ne vidim neku sličnost.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 4:55 pm

justicija ::
Evo kako je vide mediji iz Federacije BiH

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vjeruj, da išta ima oni bi to prvi udarali na sva zvona. I osim što je smeđa i ima sličnu frizuru, ja i ne vidim neku sličnost.
Draga moja Just ..znaš da je Mile Kent "jaran najrođeniji" Šizoju ?
Nisam iz malog prsta izvadio ,a ne citiram nešto što ne mogu da "dokažem" -materijalno.
Srpski mediji -ne postoji nijedan (nažalost ) koji je "nezavistan" ,pa sam odatle "izvukao" .
Ne znam ko je gospođa Dodik -ali je baš to bio naslov "Opasnica koja vrti..."
Ako baš hoćeš ,pronaći ću,pa stavim link ?
A što se tiče goveđe glave ,i Dodika ...smatram da je sramota za Srpsku da joj je predsednik ratni profiter i prostačina par exelans .
Ono što mi naročito ide na živce -naziv stranke ???
Savez nezavisnih socijaldemokrata ??'
Ma dajjjjjj....... zubic Koje licemerje .
Ali -bolje da ćutim .Nama predsednik "napredni Šizoje" .Nema goreg od toga . zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 6:33 pm

Dragi Dani, da je prost, prost je! Jbg nije vježbao ko taj vaš. On zvekne i ostane živ. Da voli pare, voli. Realno, malo koji ne voli, što mu opet ne ide u odbranu. Da ga je dosta, dosta je. Taman i da je bio najbolji, što je mnogo mnogo je! Ipak nije Tito pa da do kraja života vlada.
Ni za koga ja u životu ne mogu garantovati, a ponajmanje za gospođu Dodik, ali je evidentno da zaista nikada u životu ništa ružno nisam pročitala za tu ženu, što ne mogu reći za ostale članove porodice Dodik.

Inače što se tiče ratnog profiterstva, vjeruj mi, kada bi neko krenuo da detaljno češlja, za mnoge bi se iznenadili i sa jedne i sa druge strane Drine, tako da opusti se i uživaj, ni ti ni ja ne možemo tu ništa promijeniti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2022 7:25 pm

justicija ::
Dragi Dani, da je prost, prost je! Jbg nije vježbao ko taj vaš. On zvekne i ostane živ. Da voli pare, voli. Realno, malo koji ne voli, što mu opet ne ide u odbranu. Da ga je dosta, dosta je. Taman i da je bio najbolji, što je mnogo mnogo je! Ipak nije Tito pa da do kraja života vlada.
Ni za koga ja u životu ne mogu garantovati, a ponajmanje za gospođu Dodik, ali je evidentno da zaista nikada u životu ništa ružno nisam pročitala za tu ženu, što ne mogu reći za ostale članove porodice Dodik.

Inače što se tiče ratnog profiterstva, vjeruj mi, kada bi neko krenuo da detaljno češlja, za mnoge bi se iznenadili i sa jedne i sa druge strane Drine, tako da opusti se i uživaj, ni ti ni ja ne možemo tu ništa promijeniti.

Mi se uvek razumemo ,draga Just .
Nema se tu šta prigovorit*

jakog :










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 20, 2022 3:11 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo nije Bijeljina i Banja Luka -nego BG i NS .Puni gradovi Dodikovih bilborda ?
Logično pitanje -ko je to platio ,i kakve veze izbori u BiH imaju sa nama ?
Jedino ako "ovadašnja vlast" ne ustupi par stotina autobusa sa "glasačima" .
(moguće -nije prvi put )
I opet logično pitanje -ko plaća "sendvičare" ?
Pa miiiiii......budale .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 21, 2022 1:32 am

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo nije Bijeljina i Banja Luka -nego BG i NS .Puni gradovi Dodikovih bilborda ?
Logično pitanje -ko je to platio ,i kakve veze izbori u BiH imaju sa nama ?
Jedino ako "ovadašnja vlast" ne ustupi par stotina autobusa sa "glasačima" .
(moguće -nije prvi put )
I opet logično pitanje -ko plaća "sendvičare" ?
Pa miiiiii......budale .

Verujem da od Milvokija do Klagenfurta ima istih bilborda, što znači: DODIK UNFUCKABLE. zubic zubic zubic zubic zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 21, 2022 5:14 am

Eugen Grafvajer ::


Verujem da od Milvokija do Klagenfurta ima istih bilborda, što znači: DODIK UNFUCKABLE. zubic zubic zubic zubic zubic zubic zubic
Mislim i da ih i na Aljasci ima zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 21, 2022 4:03 pm

Danubius ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo nije Bijeljina i Banja Luka -nego BG i NS .Puni gradovi Dodikovih bilborda ?
Logično pitanje -ko je to platio ,i kakve veze izbori u BiH imaju sa nama ?
Jedino ako "ovadašnja vlast" ne ustupi par stotina autobusa sa "glasačima" .
(moguće -nije prvi put )
I opet logično pitanje -ko plaća "sendvičare" ?
Pa miiiiii......budale .

Isto tako i Vučić bio kod nas na plakatima, tako da...
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 21, 2022 4:59 pm

Drčan, drzak, rječit, brzoplet, nepokoriv. Nije baš glup kako mnogi misle, čini mi se. Ali izgleda da će ga umekšati.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Apr 26, 2023 5:49 am

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik bio je gost emisije "Oko" na RTS i tom prilikom govorio na razne političke teme, ali u etar je otišao i komentar na porodicu najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, prenosi "Blic".

“Mada su, mogu ti reći, malo ovi Đokovići teški u pi**u materinu, uf… Naši ljudi to doživljavaju na emociju, a kada uđeš u posao auuu.. Ciganija poprilična mogu ti reći… Oni saradnici njegovi, još izgubi... “, objašnjavao je Dodik voditelju Gorislavu Papiću, a ovaj "trenutak" preplavio je društvene mreže.
.....
e GADE ? A KO SI PA TI ? Mile Kent .
Švercer,ratni profiter .
Fuj!+

ps .i nemoj da mi neko kaže da nisam u pravu ! Pa mamu mu j....profitersku !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Apr 26, 2023 8:52 am

Danubius ::


ps .i nemoj da mi neko kaže da nisam u pravu ! Pa mamu mu j....profitersku !


Ko si ti pa da se tebi nešto ne kaže, a istovremeno govoriš i radiš šta hoćeš???
Ti u svojoj glavi možeš biti i Če Ge Vara i Napoleon, ali to je samo u tvojoj glavi!

Btw, nešto ne vidim da svog predsjednika pljuješ, a nije da ti ne fali materijala, ali jbga prpa guzici!

Elem, i to što je "otišlo u etar" trebao si staviti jer u emisiji kod Papića je sasvim normalno i mema ništa neprimjerno. Što bi ono ti naglasio kod "mog prijatelja" Papića !

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Apr 26, 2023 9:26 am

justicija ::
Danubius ::


ps .i nemoj da mi neko kaže da nisam u pravu ! Pa mamu mu j....profitersku !


Ko si ti pa da se tebi nešto ne kaže, a istovremeno govoriš i radiš šta hoćeš???
Ti u svojoj glavi možeš biti i Če Ge Vara i Napoleon, ali to je samo u tvojoj glavi!

Btw, nešto ne vidim da svog predsjednika pljuješ, a nije da ti ne fali materijala, ali jbga prpa guzici!

Elem, i to što je "otišlo u etar" trebao si staviti jer u emisiji kod Papića je sasvim normalno i mema ništa neprimjerno. Što bi ono ti naglasio kod "mog prijatelja" Papića !

Obećao sam da neću biše nikada "političti"Naravno da pljujem "predsednika" (vidi temu "Vučič i srptska napredna sekta" Ali džaba govorim...imaš pravo  PA ću umukniti










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 6:50 am

Danas je Dan Republike Srpske .
Ja tu ne vidim nikakav problem (ukoliko se ne slavi sa nekim vojnim paradama ,četničkim okupljanjima i sl)
Pa pobogu....i mi našim prijateljima čestitamo Ramazan i sl.
Svako normalan to radi -bio iz "Srpske" ili Srbije, Papue (Nove Gvineje )
Komšijski i ljudski .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 8:10 am

Danubius ::
Danas je Dan Republike Srpske .
Ja tu ne vidim nikakav problem (ukoliko se ne slavi sa nekim vojnim paradama ,četničkim okupljanjima i sl)
Pa pobogu....i mi našim prijateljima čestitamo Ramazan i sl.
Svako normalan to radi -bio iz "Srpske" ili Srbije, Papue (Nove Gvineje )
Komšijski i ljudski .

Republika Srpska nema vojsku, tako da nema vojne parade
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 8:25 am

justicija ::


Republika Srpska nema vojsku, tako da nema vojne parade
Nemam pojma ...kao da se sećam da je bio defile policije ,pre koje godine ?
Svejedno ,,,poenta je da ima puno pravo da proslavi ,dostojanstveno .Varam li se ja ,,,,sad dolaze razne "slave" itd ?
Ceo januar je "praznični" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 9:01 am

Da, biće parada policije i ostalih republičkih službi, studenata i slično. Vojska je u BIH zajednička i njih nema.
9. januara je Sveti Stefan, ali nije li svakog dana neki svetac. Osim toga Republika Srpska i jeste nastala 09. januara 1992. godine, bilo bi van pameti slaviti npr. 4. aprila?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 10:32 am

justicija ::

9. januara je Sveti Stefan, ali nije li svakog dana neki svetac.
Bogami -ima dosta .

[You must be registered and logged in to see this link.]

Moja ex žena slavi "Svete Verige" (što ja uredno čestitam.Slava njenog muža iz "Srpske" )
Poenta -ma šta mislili ,možemo ukazati poštovanje jedni drugima .
Bili iste nacije i vere ili ne . Stvar ljudskosti.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 1:07 pm

Bome, mi proslavismo! Juče su letili borbeni američki avioni iznad nas, visoki predstavnik prijeti kaznama, ali mi proslavili. E još u 20:00 h je vatromet i akobogda i do godine opet! kolo
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 20.12.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2024 6:02 pm

Srećan rođendan kolo

 [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 10, 2024 7:19 am

Sretno! xxx2 uuu55

justicija likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Politička dešavanja- Republika Srpska
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Turizam- Republika Srpska
» SRPSKA KUHINJA
» Srpska posla :)
» Srpska poslovnost

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: REPUBLIKA SRPSKA-
Skoči na: