DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Najbolnija tajna... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Najbolnija tajna... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Najbolnija tajna...

Ići dole 
+7
slatkicass
determinanta
brunolino
Astra
Danubius
svilanaasvaltu
Nut
11 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 12:51 am

''Ni nebesnim,ni zemnim,
ni smrtnim,
ni besmrtnim
nisam te stvorio,
tako da mozes
da budes slobodan,
i po sopstvenoj volji
i savesti
sebi budes tvorac i stvaralac,
Samo sam tebi
poklonio
radost da mozes da se menjas
po sopstvenoj volji.
Ti nosis u sebi seme
vaseljenskog zivota''.


Iz traktata italijanskog humaniste iz XV vekaPiko de la Mirandole ''Rec o dostojanstvu coveka ''(reci koje je rekao Bog)

''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(vasa tajna..).. koji se po pravilu otvara samo svom vlasniku..jer je on za svakog pojedinog coveka neponovljiv ,jedinstven...?''Dopustate li drugim ljudima,(recimo,bliskim prijateljima), da odskrinu zavesu vase tajne ''?..


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:28 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 6:18 pm

Ko gleda u ogledalo vode,vidi najpre svoju vlastitu sliku.Ko ide k samom sebi,rizikuje susret sa samim sobom.Ogledalo ne zavarava,ne laska,ono verno pokazuje,sta u njega gleda,naime ono lice,koje mi nikad ne pokazujemo svetu,jer ga prekrivamo personom,maskom glumca.Ogledalo se medjutim,nalazi iza maske i pokazuje pravo lice.Ovo je prva proba hrabrosti ka unutarnjem putu,proba,koja je dovoljna,da vecinu ljudi zastrasi...


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:44 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
svilanaasvaltu

svilanaasvaltu


Datum upisa : 09.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 10:24 pm

Dobro vece svima.
Dobra tema ako se nastavi u tom pravcu !

U smislu da je neko totalno iskren sto je nemoguce...npr.u vecini situacija.

Svaka ideologija se prevashodno zasniva na unutrasnjem tumacenju pa tek onda se covek okrece svojoj sredini-okolini.Ako intuitivno oseca i ima takvu moc [svi je imaju u manjoj ili vecoj razmeri] nisu mu potrebne analize jer sam ce "nepismeno " ali vrlo precizno odrediti svoj pravac i kormilo.
Ako je samokritican on je i pravdoljubiv i znace da proceni gestove i namere ostalih ljudi .Ako ima urodjenu podmuklost kao osnovnu karakternu crtu osim sebe i svojih "velicina" nece uocavati druge.
U sopstvenom smislu [skoro da sam uvek bolno iskrena i "procitana knjiga".
Nije me tesko tumaciti !
Jednostavnost je najlepsa i najveca lepota covekovih[misli,ruku i dela] !
Sebe redovno analiziram,i toliko povredim "vagom" koja skoro nikada ne preteze u moju korist negu u odbranu drugih.U stanju sam da pronadjem dlaku u jajetu kod sebe a da kod drugih oprostim i "panj u oku".
To je budalastina i ne savetujem takav odnos prema sebi .
Utice lose na zdravlje.
Zakljucujem :
Mnogo je bolje slusati sebe,raditi prema nacelima koji ce pronaci dobru ravnotezu unutrasnjeg stanja sa ostalim ljudima i njihovim stanjima duha.
U protivnom,patice [kao sto sam mnogo puta patila]1
Volece odano i pozrtvovano[kao sto sam jedino i spremna da uradim u ljubavi] I ono najglavnije;nece voleti sebe na pravi nacin!
A smisao cele teme jeste upravo sustina kako prepoznati sebe u sopstvenoj unutrasnjosti ?
Tesko....rekla bih...vrlo,vrlo,tesko!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 11:22 pm

Sjajan post draga svilo..a ovo...
''Kako prepoznati sebe u sopstvenoj unutrasnjosti'' ?

Fenomenalno pitanje i novi post... leptir


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:48 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 11:30 pm

Ne zavirujem u sebe -nema tamo nista zanimljivo . Prepustam to drugima ,pa ako neko nadje nesto vredno -moze to i da ima . Trudim se da nema tajni ,ni dualiteta , ni drugih ličnosti u meni -nego bi trebalo da je ono što vidiš, to ti je ....
Tako je lakše i poštenije Ako bih puno zavirivao , mozda bih samo trazio onog nekog sebe , od pre 20 godina ,što više nikada i nikako ne može biti ,a možda bih baš to poželeo . Ko zna...mozda i ima nesto tamo, u nekoj dubini, sto ce neko drugi umeti da pronadje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 11:33 pm

Pa znas...ono svoje unutra mozes da ignorises,a katastrofe,kancer ne mozes i ne mislim da je onda nase unutrasnje upoznavnje razornije...ili se mozda nisi susrela nikad sa katastofama koje navodis,sto mi jedino opravdava ovaj tvoj post
Sta bi Japan dao za to da se upoznaju i imaju duele samo sa sobom,umjesto onoga sto im se desilo,kao jedan opstepoznat primjer,a ima ih takvih na stotine.radije bih se suocila i sa najcrnjom stranom svoga drugoga ega,svoje podsvjesti nego da mi bolest oduzima djecu ili da nas sve izjeda nuklearno zracenje....mislim,poredjenje je neumjesno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 11:49 pm

Mislim da se nismo razumeli...

''Covek je coveku najveci neprijatelj''..to je sustina tog teksta


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:53 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyNed Maj 22, 2011 11:56 pm

Shvatam ja to-Covjek je covjeku vuk...ipak mi je malo previse poredjenje fizickog i psihickog stradanja,kao odvojenih cjelina,a i opet,ako bi da biram,nek je cjela jedna drzava u komi sa psiho bolesnicima,a nek moje dijete nema opaku bolest.Priznajem,jesam bukvalista,ali to me naucilo takodje zavirivanje u dusu...ne samo moju.
Smatram temu dobrom,moze se pisati o svemu,ali eto,ne prihvatamo ni ja ni ona unutra takvo poredjenje,cak mislim da moze bez toga da ide dalje u pravom pravcu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 12:10 am

Astra ::
Shvatam ja to-Covjek je covjeku vuk...
E draga moja...kad sam ja još to shvatio ?


[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta čovek čoveku -ja sam sam sebi ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Prema tome...nemoj tu da mi talasaš, kakvi zemljotresi, kanceri , side, ratovi i ostalo......Čuvaj se ti da ne prolupaš , pandemija je ludaka, zarazno je to..........A da se to ne desi-odaj mi sve intimne tajne ,i dozvoli da "zavirim" u tebe [You must be registered and logged in to see this image.] ...preventivno . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 12:24 am

[quote="Nut"
.....Covek je coveku najveci neprijatelj..to je sustina tog teksta .[/quote]


ovo nije tocno , treba da stoji zena je zeni najveci neprijatelj , nas muske ne trpaj tu... :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 12:57 am

Gde god ''mrdnem''..ti si tu..Sta si se navrzo na mene...??? ...

:eee: :eee:


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:54 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 1:06 am

Nut ::
[
Gde god ''mrdnem''..ti si tu..Sta si se navrzo na mene...??? ...


nitko se na tebe nije natovario , nego sam komentirao temu , a sad sto ti ne znas da odgovoris meni vec 2x u temi nije moj problem...tu ti ja ne mogu pomoci...

jedino ti mogu dati listu knjiga koje da procitas , pa da mozda tek onda uspijes dati adekvatan odgovor , da se ne bi slomila pisuci tu...

samo da napomenem nisu ruski autori migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 1:14 am

Ako nisu,bas lepo,da prosirimo nase vidike... leptir


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 2:56 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 1:19 am

Nut ::
Danubius ::
Astra ::
Shvatam ja to-Covjek je covjeku vuk...
E draga moja...kad sam ja još to shvatio ?


[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta čovek čoveku -ja sam sam sebi ! [You must be registered and logged in to see this image.]
Prema tome...nemoj tu da mi talasaš, kakvi zemljotresi, kanceri , side, ratovi i ostalo......Čuvaj se ti da ne prolupaš , pandemija je ludaka, zarazno je to..........A da se to ne desi-odaj mi sve intimne tajne ,i dozvoli da "zavirim" u tebe [You must be registered and logged in to see this image.] ...preventivno . [You must be registered and logged in to see this image.]
...

Jaoooooooo..Daniiiiiiii.. smehsmeh smehsmeh smehsmeh ovo ne videh malo pre ..spopao me onaj Brunollino..valjda s etako zove...

jaoooooooo..Blagi Boze...sta je ovo...Dani...sta je sa tobom...??? tesim te zubbb

Danas se smejem kao nezdrava..ma Dani..ma ti si ''lud''... :bannn:

Ovo mi lici na istjerivanje zla a utjerivanje dobrog :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 6:26 pm

Nut ::
''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(vasa tajna..).. koji se po pravilu otvara samo svom vlasniku..jer je on za svakog pojedinog coveka neponovljiv ,jedinstven...?''Dopustate li drugim ljudima,(recimo,bliskim prijateljima), da odskrinu zavesu vase tajne ''?...
Nisam sigurna da ću ubosti suštinu, ali JA sebe malo gledam (čitaj vidim), jer čim dođem do "crnog", zatvorim oči. I bukvalno. Nekada mi se to "oslika" u snovima i mislim da je suština "moje tajne" perceptovana u njima. Sni su čudo. Jesam li mašila temu? ererere
Što se, pak, tiče "dopuštanja drugima da zavire u mene", e, to je stvar njihove sposobnosti, da me "uhvate na krivini". migg
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 7:36 pm

Zavirujem.......Sve više hvatam sebe kako lutam putanjama sopstvene duše.
Mislila sam da je poznajem, ali često nailazim na sutuacije koje uskovitlaju neke nemire u meni, izazivaju buru pitanja preko kojih prelazim ćuteći a dusa trazi odgovore. Verovatno tako treba - živim u svetu pametnih i budala i ne treba znati odgovore na sve, šta bi nam značilo da znamo šta nam sutra nosi - NIŠTA ili ono što smo sami zakuvali. Neka ostane tajna, koja se našom zrelošću lagano otkriva, deo po deo, lice i naličje.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 7:41 pm

Dodju tako neki dani,kad se pitam jel to u redu...to,sto sam bas takva kakva jesam,a vrlo dobro znam kakva sam i bez analize svakodnevno ili svaku vece pred spavanje.Jednostavno,mislim da znam i sebe i sve ono u sebi i ne moze me iznenaditi nista sto napravim ili ne napravim.
Ako i postoje nijanse koje nisam dokucila,cisto jer nisam bila u nekoj situaciji da pokazem bas tu nijansu sebe...nadoce to samo jednom ako bude prilike,ali i ne mora...ne zanima me previse..moja osnova je cvrsta i ne ocekujem vise da ispliva nesto ekstremno,kad vec nije za pola vijeka...kud ce i nadalje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 10:25 pm

Nut ::


Jaoooooooo..Daniiiiiiii.. [You must be registered and logged in to see this image.] ovo ne videh malo pre ..spopao me onaj Brunollino..valjda se tako zove...

Danas se smejem kao nezdrava..ma Dani..ma ti si ''lud''... [You must be registered and logged in to see this image.]

Šta je tu čudno ? Mlada , zdrava , pametna ,SLOBODNA ....naravno da će te "spopadati "muškarci -nema tu nikakve "tajne . "Kamo sreće da mene tako spopadaju žene ..... [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja lud, aaa ?
A kako ono kaže ona naša poslovica , o onima što se smeju kao nezdravi...i neko brašno se spominje ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyPon Maj 23, 2011 11:58 pm

Determinanta@

Citat :
Nisam sigurna da ću ubosti suštinu, ali JA sebe malo gledam (čitaj vidim), jer čim dođem do "crnog", zatvorim oči. I bukvalno. Nekada mi se to "oslika" u snovima i mislim da je suština "moje tajne" perceptovana u njima. Sni su čudo. Jesam li mašila temu? ererere
Što se, pak, tiče "dopuštanja drugima da zavire u mene", e, to je stvar njihove sposobnosti, da me "uhvate na krivini"

Nisi Dermi...super si...da.... pa to sa gvirenjem drugih , je jako interesantno...jer postoje oni koji nesvesno ''kopaju '' po nama...samom svojom pojavom ..pogledima,reakcijama..i stavovima ...mogu ''da nas uhvate''...i iskopaju, samo mulj ili neprocenjivo blago..nikad se ne zna i niko od nas i ne sluti sta se sve skriva tamo negde dole...u nama...


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:03 am, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 12:27 am

Nut,ne znam koliko godina imas,jer to i zavisi naravno od toga,ali me zanima tvoje misljenje,sta to moze da se iskopa tako strasno,neocekivano..po meni ...recimo,u zivotu si uvijek bio miran,romantik,mozda i melanholik i onda u 45-oj postanes silovatelj...jel to ta strana koja je duboko u mulju...smatram da sam rodjena kao specificna osoba,zivot i situacije te dograde ali te ne priômjene iz temelja,ono tvoje u dubini ostaje.
Nije mi jasno,stvarno,sta to neko moze da ocekuje od sebe,nepredvidivo,ili sto nije vec u crtama njegovog karaktera...eventualno da dozivi nekoi psihosomatski poremecaj pa onda to nije ta ista osoba...to je bolest.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 1:10 am

ahhahah ahhahha Dani,medju tolikim curama..al ti je gazda lose...???
Cek da ne spamujem...ili kako se to vec kaze da ne bude off..


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:06 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 1:12 am

Nut ::


ahhahah ahhahha Dani,medju tolikim curama..al ti je gazda lose...???
Cek da ne spamujem...ili kako se to vec kaze da ne bude off... [You must be registered and logged in to see this image.] ...
.
Nisam ja nikakav "gazda" nego obični hauzmajstor ,a cure danas gledaju momke ...i još ponešto "uz" , tako da....[You must be registered and logged in to see this image.]
Nut ::

Nisi Dermi...super si...da.... pa to sa gvirenjem drugih , je jako interesantno...jer postoje oni koji nesvesno ''kopaju '' po nama...samom svojom pojavom ..pogledima,reakcijama..i stavovima ...mogu ''da nas uhvate''...i iskopaju, samo mulj ili neprocenjivo blago..nikad se ne zna i niko od nas i ne sluti sta se sve skriva tamo negde dole...u nama...
Na ovo moram da se nadovežem ...psihologija neta . Ima osoba koje zaista misle da se drugi "rasčešase" da "zavire" u "dubine njihovog bića" ,tj da saznaju što mogu više o nekome sa recimo, foruma . Takve osobe misle da im se postovi čitaju,analiziraju , da lete pp i izmedju forumaša oko toga tipa "ko je ta...." (Ne mislim na tebe -nego uopšteno ) I u ovoj zabludi su više žene nego muškarci .
Istina je u stvari daleko prozaičnija. Koga nema , taj se zaboravi , pa taman da je bio pre toga medju "najbitnijim" nickovima .Ni ne spomene se više . Evo....na ovom forumu je bilo ljudi koji su ostavili jako puno -ama baš niko ih ne pomene , kao da nikada nisu postojali .
Čak je i još brže ako su "identitet" zavili u misteriju....ono što je bilo ipak zanimljivo (jer su tajne uvek zanimljive ) okrene se protiv njih.
Ostanu "tajna" koju niko i ne želi da otkriva , niti je ikoga briga gde su i šta rade. Ako se neko "poznavao "kao osoba -sećanje je trajnije .
Ja spadam u one koji vole da "kopaju" -ali je činjenica da sam u ogromnoj manjini No i ja sam već više puta "video" blago, a već na površno "kopanje " naišao na sami mulj....vrlo je varljivo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 1:19 am

Astra@...
Pa Deni zna koliko mi je godina......hahhhah ahhahha

..ASTRA...SAD me pitas nesto sto je onako slozena materija..ali pokusacu u kratkim crtama..da ti odgovorim......
Na pocetku da kazem,da se mnoge stvari i ne mogu reci ..jer su velika nepoznanica i za vrhunske strucnjake ...Pojedine stvari se znaju...mnogo je nejasnoca i nedoumica..al ajde da ne kazemo da su bas sve fraze....
Covek se radja sa klicama ..zla i dobra....i to je dokazano...znaci i ona beba od 3 kg..ima tu klicu u sebi..e sad ti shvatas da od vaspitanja,roditelja,sredine i drustva u celini zavisi u kom pravcu ce se razvijati ta buduca individua ... to je prva stvar... zatim..
Ja duboko verujem da mi sa sobom na svet u svom kolektivnom nesvesnom donosimo mnostvo proslih dogadjaja,...i da bi bilo jasnije....
(Ovo cu sada napisati...)..
Pored individualno-nesvesnog ,otkriveno je i postojanje beskonacnog mora kolektivnog nesvesnog...To je svojevrsno secanje pokolenja,psiholosko nasledje s kojim svako od nas dolazi na svet...Kolektivno nesvesno pripada svima i nikome...slicno vazduhu koji disemo...Ono se sastoji iz arhetipova-praslika sacuvanih u mitovima i bajkama koji leze u osnovama religije i ponovo se radjaju u umetnickim delima,...Arhetipovi odredjuju shvatanje sveta,samosvest celih naroda,usmeravaju i organizuju psiholosko iskustvo cobeka ..
Nesvesno(Jung..)izvor je ne samo niskih nagona (kao sto je mislio Frojd),nego i najvisih pobuda...Arhetip majke,ucitelja,ljubavi,smrti,-uskrsnuca-preobrazenja,Sopstva(stremljenje ka unutrasnjoj harmoniji i celovitosti)nesvesno se usvajaju zajedno s kulturom i uticu na nacin kako covek prihvata bilo koju pojavu...i u skladu sa tim i jos mnogih drugih stvari se ponasa...
Dakle..veliki deo sveta koji se ozbiljno bavi covekom i njegovom psihom ...pa u skladu sa tim i njegovim dusevnim zivotom...smatra da mi na svet donosimo mnogo toga...to je jedan od razloga sto se mnoge bolesti,poremecaji..ne mogu objasniti do kraja.. NE ZNAJU SE NJIHOVI UZROCI IZMEDJU OSTALOG I ZBOG TOGA STO SE ...TAMO NEGDE DUBOKO U NAMA...NALAZI MNOGO TOGA NEDOSTUPNOG...neprijatnog....opasnog...
(bio je miran,dobar porodican covek...sta mu bi da pobije celu porodicu tako brutalno...)..

Naravno..jos sto sta utice na nas...ali u vecini slucajeva...postoji neki dozivljaj koji je zapravo, pravi podstrekac...nasilnog ponasanja ili nekakvog ''krvavog pira'' bez na oko vidljivih smernica u karakteru neke osobe...
Mada ima i toga ''gde se da ocekivati'' od odredjene osobe....nasilno ili kakvo drugo ''bolesno'' ponasanje..prosto izvire iz coveka..

Psihopatije su jako ozbiljne...i opasne ..jer su to na oko ''normalni ljudi''...rade,zive,imaju porodice,komuniciraju,socijalno uverljivo ponasanje...(gledala si ocuha...sigurno..tako nekako..)...




Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:11 am, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 1:46 am

Na ovo moram da se nadovežem ...(danubius )

.Samo da ti kažem Deni ....sa tim što ti tapšu budi siguran da se nisi usrećio ,a ti ko pravi gazda imaš prava da imenuješ te likove koji se više ne spominju pa će se o njima pisati ko i o prošlim ali nemoj nikad da zaboraviš da su ti ljudi i danas dan na forumu ...toliko od onoga ko je ostavio neki trag ovde ,za tebe sad možda i nisam al vreme pokaže svoje ....drago mi je kad pročitam pojedine komentare večeras tipa vid budale i takih ....zna se ko će da se javi prvi ...samo uživajte i dalje ...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 1:55 am

Nut ::
Astra ::
Nut,ne znam koliko godina imas,jer to i zavisi naravno od toga,ali me zanima tvoje misljenje,sta to moze da se iskopa tako strasno,neocekivano..po meni ...recimo,u zivotu si uvijek bio miran,romantik,mozda i melanholik i onda u 45-oj postanes silovatelj...jel to ta strana koja je duboko u mulju...smatram da sam rodjena kao specificna osoba,zivot i situacije te dograde ali te ne priômjene iz temelja,ono tvoje u dubini ostaje.
Nije mi jasno,stvarno,sta to neko moze da ocekuje od sebe,nepredvidivo,ili sto nije vec u crtama njegovog karaktera...eventualno da dozivi nekoi psihosomatski poremecaj pa onda to nije ta ista osoba...to je bolest.
..
Pa Deni zna koliko mi je godina......hahhhah ahhahha

..ASTRA...SAD me pitas nesto sto je onako slozena materija..ali pokusacu u kratkim crtama..da ti odgovorim......
Na pocetku da kazem,da se mnoge stvari i ne mogu reci ..jer su velika nepoznanica i za vrhunske strucnjake ...Pojedine stvari se znaju...mnogo je nejasnoca i nedoumica..al ajde da ne kazemo da su bas sve fraze....
Covek se radja sa klicama ..zla i dobra....i to je dokazano...znaci i ona beba od 3 kg..ima tu klicu u sebi..e sad ti shvatas da od vaspitanja,roditelja,sredine i drustva u celini zavisi u kom pravcu ce se razvijati ta buduca individua ... to je prva stvar... zatim..
Ja duboko verujem da mi sa sobom na svet u svom kolektivnom nesvesnom donosimo mnostvo proslih dogadjaja,...i da bi bilo jasnije....
(Ovo cu sada napisati...)..
Pored individualno-nesvesnog ,otkriveno je i postojanje beskonacnog mora kolektivnog nesvesnog...To je svojevrsno secanje pokolenja,psiholosko nasledje s kojim svako od nas dolazi na svet...Kolektivno nesvesno pripada svima i nikome...slicno vazduhu koji disemo...Ono se sastoji iz arhetipova-praslika sacuvanih u mitovima i bajkama koji leze u osnovama religije i ponovo se radjaju u umetnickim delima,...Arhetipovi odredjuju shvatanje sveta,samosvest celih naroda,usmeravaju i organizuju psiholosko iskustvo cobeka ..
Nesvesno(Jung..)izvor je ne samo niskih nagona (kao sto je mislio Frojd),nego i najvisih pobuda...Arhetip majke,ucitelja,ljubavi,smrti,-uskrsnuca-preobrazenja,Sopstva(stremljenje ka unutrasnjoj harmoniji i celovitosti)nesvesno se usvajaju zajedno s kulturom i uticu na nacin kako covek prihvata bilo koju pojavu...i u skladu sa tim i jos mnogih drugih stvari se ponasa...
Dakle..veliki deo sveta koji se ozbiljno bavi covekom i njegovom psihom ...pa u skladu sa tim i njegovim dusevnim zivotom...smatra da mi na svet donosimo mnogo toga...to je jedan od razloga sto se mnoge bolesti,poremecaji..ne mogu objasniti do kraja.. NE ZNAJU SE NJIHOVI UZROCI IZMEDJU OSTALOG I ZBOG TOGA STO SE ...TAMO NEGDE DUBOKO U NAMA...NALAZI MNOGO TOGA NEDOSTUPNOG...neprijatnog....opasnog...
(bio je miran,dobar porodican covek...sta mu bi da pobije celu porodicu tako brutalno...)..

Naravno..jos sto sta utice na nas...ali u vecini slucajeva...postoji neki dozivljaj koji je zapravo, pravi podstrekac...nasilnog ponasanja ili nekakvog ''krvavog pira'' bez na oko vidljivih smernica u karakteru neke osobe...
Mada ima i toga ''gde se da ocekivati'' od odredjene osobe....nasilno ili kakvo drugo ''bolesno'' ponasanje..prosto izvire iz coveka..

Psihopatije su jako ozbiljne...i opasne ..jer su to na oko ''normalni ljudi''...rade,zive,imaju porodice,komuniciraju,socijalno uverljivo ponasanje...(gledala si ocuha...sigurno..tako nekako..)...

jako interesantno,vjerovatno cu se oglasiti na ovo,sad nemam vremena ni koncentraciju,jer sam na radiju pa hrljam po pjesmama ...ali obavezno, jer se tu nalazimo...ima nekih dodirnih tacaka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:02 am

Naravno..prica ide dalje.... leptir


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:12 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:07 am

ovi stvarno imaju uticaja svuda ....mislim ,svaka vam čast na ovom opširnom izlaganju doktore ...možda delujete sa takim objašnjenjima na jadnu omladinu ali veruj mi ,i dalje sam u sklaDNOM BRAKU I DALJE SAM DUHOVIT I DALJE SKLAPAM PRIJATELJSTVA ....ako vas zanima ,mogao bih vam još jednom prekopirati onaj post pa da mi vi stručno objasnite šta je bio smisao tu celog popsta ....hvala konzilijumu forumskom ..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:13 am

Boze,drakac ,sta ti bi...???Sta imas protiv ovakvog izlaganja... :eee:


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:16 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:17 am

promaja ::
Na ovo moram da se nadovežem ...(danubius )

.Samo da ti kažem Deni ....sa tim što ti tapšu budi siguran da se nisi usrećio ,a ti ko pravi gazda imaš prava da imenuješ te likove koji se više ne spominju pa će se o njima pisati ko i o prošlim ali nemoj nikad da zaboraviš da su ti ljudi i danas dan na forumu ...toliko od onoga ko je ostavio neki trag ovde ,za tebe sad možda i nisam al vreme pokaže svoje ....drago mi je kad pročitam pojedine komentare večeras tipa vid budale i takih ....zna se ko će da se javi prvi ...samo uživajte i dalje ...
Mislio sam druže na neke zaista "stare " -a u vezi teme Mogu i da kažem i koje -Luckasta ,StormZ , docctor 67 ,OkoAndjela itd..
Oni nisu bili samo nickovi -poznavao sam ih u dušu ,i kao "žive ljude" Prvo zato što nisu krili identitet uopšte ....i u nekoj ljudskoj komunikaciji ,(opet pričam u smislu teme ) sam došao do toga da su iste osobe kakvi su bili na forumu . Nije tu bilo nikakvih "tajni " Pa opet , malo tužno -potpuno su zaboravljeni.

Zato mi bilo malo smešno kad se setim nekih ljudi koji svesno neguju "tajnovitost" ..pa se malo kao "otkrivaju" , u smislu šta vole, o čemu razmišljaju ,šta slušaju ....a u stvari samo grade sliku nekoga i nečega što u stvari -nisu . Grade "lik"...a osoba koja je iza nema veze sa tim .
Ti spadaš u one prve...zato smo i ti i ja "nezanimljivi" takvim osobama -nema šta da se "otkriva" , suviše smo jednostavni.
(Jeste malo spam na temi -ali nužno objasnjenje . )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:19 am

Oko Anđela ,Silvy,i doca.Svila,Slo,slatka,kom@,Lily su tu,od ljudi pre...
Ostali niko...jer ako nekome ne fali ovaj forum,što bi onda neko nekom falio..

Neki imaju nekoga na msn,neki na fb.Gde god da je ko od njih,nek im je lepo,i nek su srećni:)))Ali da fale,meni da..

promaja..ti si mnogo emotivan...Ne vredi pp radi svoje... tesim te

Ovde uvek imaš mene,dacu,komu,Lily,ma mnogo njih bre... tooo










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 2:30 am

Ne znam uostalom o cemu vi ovde govorite..


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:14 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyUto Maj 24, 2011 7:43 am

Nut ::
Ne znam uostalom o cemu vi ovde govorite....
cherry
Zaista. Danubius o čemu ti to? Tema je postavljena kao apstraktna, razmišljanje o "univerzalnoj tajni" nas samih. Kakav net spominješ? Uostalom, ako neko poželi i ima sposobnost, lako će drugog "uhvatiti na krivini", pa makar to bilo i virtuelno.
Ovde je pitanje koliko smo, uslovno rečeno, svesni nesvesnog, kakva nam je srž, umemo li "viriti" u sebe. Čak i tvoja "jednostavnost" koju, btw, stalno forsiraš, ima svoj "složeni koren". I to je ono nesvesno, a ti vidi šta ćeš. migg
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptySre Maj 25, 2011 12:39 am

Determinanta@
Citat :
Ovde je pitanje koliko smo, uslovno rečeno, svesni nesvesnog, kakva nam je srž, umemo li "viriti" u sebe. Čak i tvoja "jednostavnost" koju, btw, stalno forsiraš,...
.

Pa slabo smo svesni...i onoga sto nam je dostupno,a kamoli nesvesnih sadrzaja...

Mi naravno ipak, povremeni zavirujemo u sebe,ali je veliko pitanje ,sta pri tome vidimo???


Poslednji put izmenio Nut dana Sre Jun 15, 2011 3:20 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptySre Maj 25, 2011 1:47 am

determinanta ::

Ovde je pitanje koliko smo, uslovno rečeno, svesni nesvesnog, kakva nam je srž, umemo li "viriti" u sebe. Čak i tvoja "jednostavnost" koju, btw, stalno forsiraš, ima svoj "složeni koren". I to je ono nesvesno, a ti vidi šta ćeš. [You must be registered and logged in to see this image.]

Najsloženije stvari su u stvari i najednostavnije . Ima li što prostije od E=mc 2 ? Pa je to opet teorija relativiteta , možda najveće otkriće ikada.
Relativitet ,nešto što se čak ni rečima ne može opisati je stalo u 3 slova i jedan broj .
Takav je i čovek..naravno da ne znamo šta krijemo u sebi -ali ako se otvorimo , onda će onaj kome je stalo to i otkriti . Koliko puta su ljudi u nekom drugom otkrili neki talenat ili crtu za koju taj neko nije znao celog života ? Vidi čoveku oči,pričaj sa njim ,onda će ti biti lako da pronikneš u njega . A mnogo lakše se kontaktira neko ko je jednostavan i otvoren , nego neko za koga ne znaš ni ko je ni šta misli. Često mislim da u sebi krijemo bog zna šta ,a kada bi zavirili u sebe ...pa ne znam, ima trenutaka kada odzvanja samo praznina .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyČet Maj 26, 2011 8:35 am

Danubius ::
Ima li što prostije od E=mc 2 ? Pa je to opet teorija relativiteta , možda najveće otkriće ikada.
Ne mogu da verujem da upoređuješ drugi Njutnov zakon sa pojmom relativiteta koju je Ajnštajn obrazložio! affraid
Ali ok, ako ti je namera bila da tvrdiš kako je sve podložno sumnji (relativnosti), samo onda "ne pačaj" u to egzaktnost jednog zakona fizike.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyČet Maj 26, 2011 8:45 am

determinanta ::

Ne mogu da verujem da upoređuješ drugi Njutnov zakon sa pojmom relativiteta koju je Ajnštajn obrazložio! affraid
Ali ok, ako ti je namera bila da tvrdiš kako je sve podložno sumnji (relativnosti), samo onda "ne pačaj" u to egzaktnost jednog zakona fizike.
Pačam , pačam ....recimo ovako ...žena sa viškom kilograma i žena savršene težine Ova prva je srna laka (u sexy recimo, ili u plesu ) a ova druga bukova greda . A tajna je u .....? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyČet Maj 26, 2011 10:00 am


Čoveku uđe zrak sunca u oko i on.. ubije!! (Kami-Stranac)

Nosim tamne naočare mada mislim i ubeđena sam da 80% poznajem samu sebe. Dogodi mi se, priznajem da ponekad samu sebe iznenadim reakcijom koja mi nije svojstvena. Šta je uzrok takve nesvakidašnje reakcije ne trudim se da otkirva.. da li je zrak sunca.. ili neka banalna percepcija. Do sada mi nikada nije napravila nikakav problem ni mentalni ni socijalni da bih takvu reakciju "psihijatrizovala".
Masku imam. Svi je imamo. Introvertna sam ali imam odličnu intuiciju i
otvaram se onoliko koliko procenim da mogu, da treba i da smem!


Ovo drugo- žena sa viškom kilograma pa je izvrsna plesačica. O.K. je izuzeci menjaju pravila. Ako pogledamo trbušne plesačice.. svaka ima
mali pojas i obline onako Rembrantove.
A žena savršene težine misli da je dovoljno imati savršenu težinu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyČet Maj 26, 2011 10:19 am

Samouka ::

A žena savršene težine misli da je dovoljno imati savršenu težinu.
Biti zaljubljen je kao nalaziti se stalno u bestežinskom stanju -u tome je tajna i svi odgovori . [You must be registered and logged in to see this image.]


''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(vasa
tajna..).. koji se po pravilu otvara samo svom vlasniku..jer je on za
svakog pojedinog coveka neponovljiv ,jedinstven...?''Dopustate li
drugim ljudima,(recimo,bliskim prijateljima), da odskrinu zavesu vase
tajne ''?


Naš unutrašnji svet nije poznat ni samom sebi -celog života se istražuje . Neke stvari je bolje ni ne znati-recimo, šta kriju oni mračni kuci svačije ličnosti .
No svakako da neko blizak može da pomogne da bolje upoznamo svoj unutrašnji svet -tj, sami sebe ,a bogami , i da unese i malo svetlosti u sve to [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptyČet Maj 26, 2011 10:06 pm

Danubius ::
A tajna je u .....?
u tvom subjektivnom afinitetu i sa tim Ajnštajn nema veze. Još manje ima Njutn i njegov Drugi zakon.
Nemo' se izvlačiš što si pobrkao potpuno različite "stvari". Like in meni cases!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... EmptySub Nov 23, 2013 12:40 pm

Nut ::

''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(vasa tajna..).. koji se po pravilu otvara samo svom vlasniku..jer je on za svakog pojedinog coveka neponovljiv ,jedinstven...?''Dopustate li drugim ljudima,(recimo,bliskim prijateljima), da odskrinu zavesu vase tajne ''?..
Naravno da zavirujem:) Najdraza sam si osoba za istrazivanje;))))))))) I uvijek se necim zabavim!!!!

Ne razumijem one tvoje klice dobra i zla. Msm. Razumijem genetsku predispoziciju, ali da li ti to pokusavas da kazes da postoje "zli" geni?!

Djelomicno se slazem sa Robinom, mada je malo pobrkao pojmove;) Sve je tako jednostavno! Ljudi koji znaju za sebe recimo da su diskutabilnog karaktera ce poceti traziti komplikovane izgovore zasto je to tako. Dok oni koji nemaju losu kosku u sebi, nemaju problem da se izravnaju sa jednostavnosti:)

Sve, pa i nasa narav, karakter, dusa da nazovem, je matematicki rjesivo:) I vrlo, vrlo jednostavno - ili jesi ili nisi;)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Najbolnija tajna... Empty
PočaljiNaslov: Re: Najbolnija tajna...   Najbolnija tajna... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Najbolnija tajna...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tajna
» Tajna samsare
» *Tajna* - Ronda Bern
» TAJNA KRISTALNE LOBANJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: