DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tajna BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tajna BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Tajna

Ići dole 
+4
dusicaa
Gothic
Lakota
Samouka
8 posters
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Tajna   Tajna EmptySub Sep 07, 2013 8:07 pm

..Najvažnije stvari je najteže reći. To su stvari kojih se sramimo jer ih
reči umanjuju - kad ih izgovorimo, stvari koje su se činile
neograničenima dok su bile u našoj glavi stisnu se na običnu, životnu
veličinu.

Ali, ima tu jos nešto, zar ne? Najvažnije stvari su preblizu
mestu gdje je zakopano naše tajno srce, kao putokazi prema blagu koje
bi neprijatelji rado ukrali.

I dogodi se da s naporom otkrijemo neku tajnu, a da nas ljudi čudno gledaju ne shvatajući što smo uopšte rekli ni zašto smo mislili da je tako važno da smo bili na rubu suza dok smo govorili. Mislim da je to najgore. Kad tajna ostane zaključana ne zato što nije ispričana, nego zato što je niko nije razumeo."


"Strašna je stvar
biti toliko otvoren: to je kao da je moje srce
navuklo na sebe lice i odšetalo u svet."


Silvija Plat
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyNed Sep 08, 2013 3:42 pm

I ova temica dobra:))

Tajne su najveci balast koji covjek moze da nosi. Uglavnom su produkt nesigurnosti: nismo sigurni kako ce nas okolina prihvatiti, i da li cemo biti outcast.

U momentu kad prevladamo tu slabost, ona predivna, najljepsa sloboda zakuca na vrata:) <3
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyNed Sep 08, 2013 3:57 pm

Ja mislim da svi imamo tajne,neke malene,samo nama vazne,neke malo vece,neke porodicne i uopste ne vidim potrebu da ih delim sa okolinom.Nemam ni potrebu da osetim njihovo razumevanje zbog toga,mada licno mislim da bih pre bila predmet njihove bujne maste,nego dobila razumevanje.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyNed Sep 08, 2013 7:57 pm

Tajna vise ne bi bila tajna kada bi se ispricala...:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyPon Sep 09, 2013 11:32 am

Svako od nas nosi poneku tajnu potisnutu negde duboko u srcu.
Neke su male i slatke, neke velike i teske.
Neke nas zestoko opterecuju i imamo osecaj da bi se oslobodili balasta ako bi je podelili sa nekim.
A opet one druge, srcu drage na koju kad pomislite, skace adrenalin i imate zelju da je podelite sa celim svetom, da svima pokazete koliko vam to znaci. No vidi vraga, uvek je pitanje kome se poveriti ?! A odmah posle toga i pitanje samom sebi, zasto je i deliti?
Jer podeljena tajna vas uvodi u neku vrstu *ropstva* onom kome ste je podelili. On postaje vlasnik vase slobode. I onda se cuti, ne pricas se, nosi se u srcu.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyPon Sep 09, 2013 11:25 pm

Stvarno ne razumijem: sama tajna je ropstvo! Kukavicluk, nemoc suocavanja sa stagod to nesto jeste.

I dalje vjerujem da je iznosenje na svjetlo dana, ali tamo gdje treba, put ka slobodi:)

Sta je tajna?! Posto smo na forumu, emphasis je na emocijama (khm, khm), pa onda da vidimo: osjecas nesto za nekog, al ti tajna, u vraga blama! A sto?! Neko ti se dopada, ne dopada,,,,ma reci, nek ide zivot :trava : Ali reci njemu/njoj, a ne mahali muhahahahahaahahahahah

trtrr trtrr trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 

A one druge tajne (koje si isto tako aktualne u virtualnom svijetu): aj prevario sam je, ma ne mogu joj reci,,,,i vice versa,,,,,

A shoooooo?! Umrijeces jadan ne bio od belaja u mozgu, reci zeni, lakse ce ti bit,,,,gdje god da te posalje hahahahahahahahaahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija


Datum upisa : 21.01.2012

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyUto Okt 15, 2013 5:23 pm

Sta sve ova luda glava cuva, cudo da nije eksplodirala do sada smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyČet Okt 17, 2013 1:20 pm

Samouka ::
..Najvažnije stvari je najteže reći. To su stvari kojih se sramimo jer ih
reči umanjuju - kad ih izgovorimo, stvari koje su se činile
neograničenima dok su bile u našoj glavi stisnu se na običnu, životnu
veličinu.






Silvija Plat
Evo jedne divne pricice..istinite...
Bogovi ,posto su stvorili svet,poceli da razmisljaju,gde je najsigurnije da sakriju od coveka njegovu Najvazniju Tajnu.

U dubokoj pecini?-Tamo ce je ljudi pre ili kasnije, naci.Na dnu okeana?-I u morsku pucinu ce se covek kad-tad spustiti.Na nebu,medju zvazdama?-Pa cak i dotle ce jednom stici.I konacno su odlucili da sakriju tajnu u samom coveku.Covek se nikada nece dosetiti da je trazi u sebi...

.Pokazalo se da su bogovi u mnogome bili u pravu.Mi o sebi znamo daleko manje nego o Zemlji,okeanima,dalekim zvezdama.Psihologija- nauka o coveku kao bicu koje misli, oseca,umnogome je mladja od vecine prirodnih nauka.

Pa ipak,su bogovi pogresili.Sta god da izucava covek,ma kako daleke objekte on birao za svoja istrazivanja,iza toga uvek stoji velika radoznalost prema samom sebi.
Zar nas Vasiona,priroda,druga ziva bica,zakoni logike i matematike ne zanimaju upravo zato sto zelimo da razumemo svoje mesto u nasem slozenom svetu,zato sto zelimo da znamo ko smo mi?''Sta ja mogu da znam?Sta ja treba da radim?Cemu mogu da se nadam?''-to su pitanja koja cine sustinu pogleda na svet svakog coveka.

Kao glavni filozofski problem, prvi ih je postavio veliki nemacki filozof Imanuel Kant.Covek je nesto neistrazeno i najinteresantnije za sebe samog.I sa svakim novim korakom u svom razvoju,covecanstvo sve smelije zaviruje u sebe.- u potrazi za Najvaznijom Tajnom...

''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(najvaznija tajna..).. koji se po pravilu otvara samo svom vlasniku..jer je on za svakog pojedinog coveka neponovljiv ,jedinstven...?''Dopustate li drugim ljudima,(recimo,bliskim prijateljima), da odskrinu zavesu vase tajne ''?...

Samouka,ovdeima  odgovora na  tvoja pitanja,ali i na  pitanja koja sam ja postavljala u 'filozofiji''(ima ,mislim ista tema postoji ..tako nekako..)

secret...

[You must be registered and logged in to see this image.]

jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna EmptyČet Okt 17, 2013 1:33 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Tajna Empty
PočaljiNaslov: Re: Tajna   Tajna Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tajna
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tajna samsare
» Najbolnija tajna...
» *Tajna* - Ronda Bern

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: