DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tugo moja predji na drugoga... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Tugo moja predji na drugoga... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Tugo moja predji na drugoga...

Ići dole 
+2
Danubius
AstrinaKomsinica
6 posters
AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyPet Avg 26, 2011 2:19 pm

Cekaona...ulazim, vidim neka sredovjecna zena sama sjedi. Podigla glavu da vidi ko ulazi, malo me zaledi pogled...
Nakon par minuta ulazi mlada trudnica, lijepa, nasmijana:) Uljudno pozdravlja i sjeda. Starija gospodja je promatra, od glave do pete. Lice kameno, oci ko sante leda...sad vec kontam mozda zena nema djece, pa...Onda joj pogled prelazi na mene; gleda moje sandale, kosu; cak i ne skriva pogled pun neke gorcine. Sretnem ga, pa se nasmijesim, ko velim...Uzvratila mi je grimasom kiselosti koja je nekad bila osmijeh...
Doslo mi na sekund da joj pridjem, da je zagrlim, i kazem da ce sve biti u redu...Ipak nisam. Mozda sam trebala....

Cesto sretnemo one koji su za neki razlog ogorceni. Kako primamo takve ljude?! Da li se pitamo sta ih je dovelo gdje jesu, da li pokusamo pomoci, ili bjezimo od negativnosti?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 12:19 pm

Razgovor uvek pomaže .
Ako ste besni, ogorčeni , ljuti zbog nečega ...a neko pozitivan dodje i sve to okrene na šalu , ma koliko vi "žučili" ......prodje taj trenutak . Neće se rešiti uzrok, naravno -ali bar malo nećete misliti na to .
I to je nešto...treba razgovarati uvek . Nekada ispadne da neko drugi ima sličnu a daleko težu nevolju....pa vaša odmah izgleda manja . Psihoška zabluda -ali pomogne .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 12:53 pm

Ponekada ljudi iz straha da nece biti shvaceni ili pak prihvaceni povlace se u sopstvenu ljusturu i ne zele da pricaju o svojim problemima-nesrecama...prozvod toga su razne depresije koje samo produbljuju vec lose stanje...Jeste Dani zabluda ali je i ta zabluda dala bar mozda sekundarnu pauzu-predah - i to je nesto-slazem se 55555
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 12:56 pm

Znam ljudi koji te navuku da se otvoris,izjadas...placu s tobom,namjeste tuzan izgled...a onda cujes pricu...jadnica,bla bla bla...pa krene tako duz Svice...e zato nikome ne govorim moju muku ni tugu...ne znam ko ce da to iskoristi za dobru temu uz kaficu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 12:59 pm

E pa zato ti lijepo kod mene preseli; znas kome mozes:)
A mozda bih i ja mogla kod tebe, da guza malo puta vidi, hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 1:04 pm

Bujrum draga...a bas mi treba rame za plakanje....znam mila...neke osobe udju jednom u tvoj zivot i tu su stalno...nema te Irene koja ce ih istjerati,a sve ove prinudne su odi mi-dodji mi!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 1:10 pm

Vala bas:) Trebale su mi godine da se naviknem na to "hodi mi dodji mi". Izgleda da nas stvarno ima sa neke druge planete:)
Imas moje rame kad god pozelis. leptir
Nazad na vrh Ići dole
Firestorm

Firestorm


Datum upisa : 18.08.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 10:27 pm

Kad je covek duboko nesrecan tesko mu je da gleda tudju srecu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 10:29 pm

ne bih rekla da mu je tesko gledati tudju srecu,nego uz nekoga sretnog,ta tuga je jos intenzivnija...bar tako mislim...nikad nisam bila ljubomorna na neciju srecu,ali jesam znala u sebi reci....Cime sam ja Boze zasluzila ovo,a neka tamo aspida uziva i sve joj ide za rukom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Firestorm

Firestorm


Datum upisa : 18.08.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 10:49 pm

A to kao nije vrsta zavisti ili ljubomore?
Meni je potpuno prirodno da se covek tako oseti ako je u govnima a onda dodje neko sav happy leprsav koji sija od srece.
Naravno da je onda neciji bol jos intenzivniji jer ispred nosa ima sustu suprotnost.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:01 pm

Ne mora da znaci...bilo je vrijeme kad sam bila duboko nesrecna, i zavidjela drugima...Ali onda se naucis da pogledas drugacije; sta ja to radim pogresno?! A radila sam puno toga...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:04 pm

Nije zavist...jer zaista nisam nikad zeljela drugome da ostane bez svoje srece i onoga sto ima....samo me boli ponekad Bozja nepravda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Firestorm

Firestorm


Datum upisa : 18.08.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:10 pm

A sto je tako tesko nekad priznati da smo i zavidni?
To recimo ne znaci da bih zelela drugome da ostane bez njegove srece vec da mi je krivo sto i ja nisam srecna.
A ne moras ti nista da radis pogresno da bi bio nesrecan, recimo razbolis se ne svojom krivicom, ajde da dam drastican primer, covek oboli od raka i zna da ce umreti a onda vidi oko sebe zdravlje, normalno da ce osetiti zavist.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:11 pm

Pa da, nisam ni mislila to, nego bas sto ti kazes, kako neko moze, a ja ne mogu...Meni su godine malo otvorile oci, a pomalo i put do pakla i nazad. Nista nas ne osvijesti kao ono ruzno sto nam se desi, Bog zna.

E sad u to ime, odoh ja na "partijski", hahahahaha Znas mene, ludo i dzaba:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:16 pm

Bila sam i u takvoj situaciji i opet sam pitala samo Boga,zasto ja...nije moje vrijeme isteklo...neka malo bolje razmisli...a nisam ni trenuk pomislila cak ni zasto ne uzme neku babu od 95...sta ce njoj zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Firestorm

Firestorm


Datum upisa : 18.08.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySub Sep 10, 2011 11:24 pm

A sta ako nisi religiozan pa nemas koga da pitas zasto, da ti da odgovor.
Mozda odgovora i nema.
To je kao sto ne postoji recimo odgovor zasto u nekom recimo bombardovanju neko prezivi a neko ne a na istom je mestu.
Tako ce i neka baba imati svoju smrt kad joj dodje vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyNed Sep 11, 2011 12:18 am

Ok,sve je tako...pa ni ja nisam religiozna nesto puno...eto sjetim se Boga kad hocu nesto da ga priupitam....ali o tome pricamo,svako ce doci na red i zasto da budem ljubomorna na nekoga kome je odredjeno duze.
Uhvatismo se nekih primjera koji bas nisu unutar teme....
Tema je bazirana na tome jesmo li spremni u datom momentu biti necija utjeha,slamka spasa....neko kome se moze obratiti...jesmo li neko ko ce se drugome obratiti ako osjeti da ga taj neko treba...ili cemo radije ignorisati neki unutarnji glas i ici dalje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Firestorm

Firestorm


Datum upisa : 18.08.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyNed Sep 11, 2011 12:29 am

Pa vidi, kad se radi o nepoznatoj osobi kao sto je navedeno u primeru otvaraca teme, zene koja gleda u cekaonici kod lekara srecnu trudnicu i kiselo se nasmesi kad joj neko uputi dobrocudan osmeh...
ako nekog ne poznajem i ne zatrazi moju pomoc i ne vidim da je nuzna a cak i da jeste ne mogu ja ceo sve da utesim i da zagrlim sve nesrecne, cak bi bilo i nekulturno recimo u ovom slucaju prici zeni i pitati je "sto si nesrecna" .
Dakle o cemu mi pricamo?
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyNed Sep 11, 2011 1:31 pm

Pricamo o tome da li nekad mozda treba prici takvoj osobi, i ne pitati je sta nije u redu, nego jednostavno pruziti neki vid utjehe, podrske. Mozda je bas to dijeli od prelaska one tanke linije...a mozda ne.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyNed Sep 11, 2011 1:38 pm

U zivotu sam imala prilike na takav nacin pomoci djeci,zalutaloj u velikim robnim kucama,na bazenu,kad ne vide roditelje...jer dijete te nece odbiti,nece reci sta se ti mjesas u moj privatni zivot....pomagala sam i djecici koju recimo ubode osa,padne ...i na tome je uglavnom ostalo,ali ljudi su cudni...ako i pozelis da nesto pruzis...to se tretira,posebno ovdje,ulazak u neciju intimu,zato,i pored najbolje volje,nekako su ruke svezane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptyNed Sep 11, 2011 1:44 pm

Bas...Otudjili smo se, od svih, pa i sami od sebe...sve je invazija privatnosti...zato joj i nisam nista rekla, a u sebi znam da sam trebala, jer kad razmislis, ta sva njena namrgodjenost, kiselost je njen odbrambeni mehanizam da izlazi na kraj sa stagod da je muci.
A zalosno je. Cak sta vise, desi se da te krivo gledaju i ako djeci pomognes, odmah kontaju da imas neke "trece" razloge.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... EmptySre Sep 11, 2013 9:50 pm

AstrinaKomsinica ::

Cesto sretnemo one koji su za neki razlog ogorceni. Kako primamo takve ljude?! Da li se pitamo sta ih je dovelo gdje jesu, da li pokusamo pomoci, ili bjezimo od negativnosti?!
Ako poznajem osobu, naravno da cu prici, pruziti topao zagrljaj, pokusati utesiti, dati savet...No ako je ne poznajem, pozelim, ali se plasim reakcije. Sta ako kaze *ko si ti i sta te se tice*
Vise gledam da *uvucem* osobu u razgovor, pa ako se napravi podloga ok, ako ne...bude mi zao, no precutim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tugo moja predji na drugoga... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tugo moja predji na drugoga...   Tugo moja predji na drugoga... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tugo moja predji na drugoga...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moja Kefalonija :)
» Moja Istra i Dalmacija
» Moja Libera-Subotica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: