DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade

Ići dole 
+9
sanjalica.ns
AstrinaKomsinica
PJER
sonia
Danubius
Lily
drdoktor
cojle
Crna_ovca
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:37 am

U duhu paradiranja zbog svega i svacega,a ponajvise mlacenja prazne slame po forumima u vezi nekih stvari o kojima pojma nemamo,ja otvaram temu koja mi je bliskija,a i da bih video ko je za,a ko protiv,i koji su razlozi. :ovca 2:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:41 am

za..i ovce treba neko da kreše... lol!..
a bogami i da vataju po jezeru ždralove.korisne su...:D










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:41 am

Ko je ovcama dao pravo da se na radio talasima predstavljaju kojekakvim nikovima,pa mi plavuse treba da se patimo....ja bih oduzela to pravo...

jednom ovca,uvijek ovca-PAROLA antiprotivnih!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:44 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jakako! slamka











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:48 am

Ja bih vas zamolio dame da odgovarate u duhu sa naslovom teme. Nije ovo tema za zaebanciju. Voleo bih da se tu okupe svi eminentni strucnjaci sa ovog foruma i da vidimo ko ovcama uskracuje prava.

Jos sam u dilemi da li da izguglam novinske clanke o opulaciji crnih ovaca i koliko su zastupljene u svim zemljama sveta,ili da se oslonim na svoje licno misljenje.
Sve zavisi u kom ce pravcu krenuti diskusija.

Posto se determinanta izjasnila da je ona UVEK za necija prava,mislim ,a i nadam se da ce se i ovde izjasniti pozitivno kao i na ostalim temama ovoga tipa.
drdoktor ce nadam se dati svoje strucno misljenje,potkrepljeno naucnim dokazima
Slavni bi trebalo da polemise o mozda vecim pravima crnih ovnova u odnosu na crne ovce
Brunolino ce bez rezerve stati na celo kolone prilikom paradiranja.
Danubius bi trebalo da izgugla pola stvari sa interneta dokazujuci nam da ovce i nisu bas tako crne da bi paradirale,jer ako se njima dozvoli parada onda ce to traziti i bele ovce.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:50 am

cojle ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jakako! slamka

cojle nije tema parada res pecenih ovaca

A kad si se vec ukljucio,ja te ostro napadam da ti uskracujes ovcama elementarno pravo na zivot.....i prikljucenije smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:52 am

A mene si zaboravio... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:53 am

Astra ::
Ko je ovcama dao pravo da se na radio talasima predstavljaju kojekakvim nikovima,pa mi plavuse treba da se patimo....ja bih oduzela to pravo...

jednom ovca,uvijek ovca-PAROLA antiprotivnih!

Evo je....A u kom to ustavu pise da je ovcama zabranjeno da slusaju radio i da moraju da pisu polako i uprosceno da bi i plavuse shvatile?
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 12:55 am

Kijara-brm ::
A mene si zaboravio... [You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde se trazi iznosenje licnog misljenja, a ne mlacenje tiganjima.
Tako da zalim slucaj farmina,ali ti iskustvo sa farme nije dovoljno da diskutujes na ovoj temi
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:01 am

Crna_ovca ::

cojle nije tema parada res pecenih ovaca

A kad si se vec ukljucio,ja te ostro napadam da ti uskracujes ovcama elementarno pravo na zivot.....i prikljucenije

Ako treba i žrtvu ćemo prineti za priključenije.
Valjda će i Jevropa prepoznati da su iz 64. Županije.
smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:05 am

Ne mesaj exremnu desnicu sa paradiranjem malih,slatkih,crnih ovcica..

Nego ajde golube gukni nesto po ovom pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:08 am

Pazi da u redove ne udju kojekakvi vukovi....oni su s "medicinske" strane gledano,smrtni neprijatelji ovaca
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:09 am

Crna_ovca ::
Ja bih vas zamolio dame da odgovarate u duhu sa naslovom teme. Nije ovo tema za zaebanciju. Voleo bih da se tu okupe svi eminentni strucnjaci sa ovog foruma i da vidimo ko ovcama uskracuje prava.

Jos sam u dilemi da li da izguglam novinske clanke o opulaciji crnih ovaca i koliko su zastupljene u svim zemljama sveta,ili da se oslonim na svoje licno misljenje.
Sve zavisi u kom ce pravcu krenuti diskusija.

Posto se determinanta izjasnila da je ona UVEK za necija prava,mislim ,a i nadam se da ce se i ovde izjasniti pozitivno kao i na ostalim temama ovoga tipa.
drdoktor ce nadam se dati svoje strucno misljenje,potkrepljeno naucnim dokazima
Slavni bi trebalo da polemise o mozda vecim pravima crnih ovnova u odnosu na crne ovce
Brunolino ce bez rezerve stati na celo kolone prilikom paradiranja.
Danubius bi trebalo da izgugla pola stvari sa interneta dokazujuci nam da ovce i nisu bas tako crne da bi paradirale,jer ako se njima dozvoli parada onda ce to traziti i bele ovce.

Pa sa naucnog stanovista, ne postoji razlika izmedju belih i crnih ovaca osim u boji. Genetski je dokazano da su i jedne i druge dobre za jelo.

Nego, ako spomenem jagnjice jer to zalazi u pedofiliju? :ovca 2:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:12 am

Naravno da bi se moglo lako preci u pedofiliju ako se spomenu jaganjci.Tanana je nit koja razdvaja brigu za potomstvo od pedofilije.
U tom duhu bi trebalo najozbiljnije pristupiti temi.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:15 am

drdoktor ::

Pa sa naucnog stanovista, ne postoji razlika izmedju belih i crnih ovaca osim u boji. Genetski je dokazano da su i jedne i druge dobre za jelo.


Ako je naucno dokazano da ne postoji razlika,kako da su crne ugrozene? Mislim, nekako svi vise vole bele ovce. Da li bele lepse bleje od crnih,ili obrnuto? Sudeci po tome da se organizuju,mislim da crne ovce mogu biti problem u buducnosti.
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:19 am

Crna_ovca ::
Naravno da bi se moglo lako preci u pedofiliju ako se spomenu jaganjci.Tanana je nit koja razdvaja brigu za potomstvo od pedofilije.
U tom duhu bi trebalo najozbiljnije pristupiti temi.

Mislim da treba poceti od njihovog prava da od prodate vune sav novac ide njima. Ipak onako osisane, kada naidju hladni dani, veoma pate. Treba zato organizovati paradu i pokazati da njihova tela nisu ropska i da ne sluze samo za sisanje, a ni za jelo. U tom slucaju, treba dozvoliti i brak, jer u slucaju iznenadne smrti (ovca ispod saca) jedne ovce, ova druga ostaje bez nasledstva.

Dosta je kompleksno sve to.

Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:20 am

Astra ::
Pazi da u redove ne udju kojekakvi vukovi....oni su s "medicinske" strane gledano,smrtni neprijatelji ovaca

Pa ja mislim da su crne ovce svesne da bi ako se parada bude odrzala,moglo da se desi da se medju njih nadju extremni vukovi i da pokusaju da od parade naprave pokolj.Zato bi trebalo da prvenstveno potraze zastitu drustva za zastitu zivotinja i jos nekih nevladinih organizacija.
Ali kome moze da smeta skup crnih ovaca?Ustavom je garantovano pravo svakome da moze slobodno da iskaze svoju volju i pripadnost. Ili to ne vazi za crne ovce?


Poslednji izmenio Crna_ovca dana Čet Sep 29, 2011 1:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

drdoktor


Datum upisa : 03.01.2011

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:21 am

Crna_ovca ::

Ako je naucno dokazano da ne postoji razlika,kako da su crne ugrozene? Mislim, nekako svi vise vole bele ovce. Da li bele lepse bleje od crnih,ili obrnuto? Sudeci po tome da se organizuju,mislim da crne ovce mogu biti problem u buducnosti.

Bele ovce imaju jak lobi i dobar PR. :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:26 am

drdoktor ::


U tom slucaju, treba dozvoliti i brak, jer u slucaju iznenadne smrti (ovca ispod saca) jedne ovce, ova druga ostaje bez nasledstva.

Dosta je kompleksno sve to.


Da,u pravu si. gde je tu pravo ovcama na brak? Jer ruku na srce KOME ide vuna od one ovce ispod saca?
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:15 am

Imas pravo na samo jedan pokusaj!!!
Pronadji razliku i namigni uljezu:

:eee: :eee: :eee:

:ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2:
:ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2:
:ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2:
[You must be registered and logged in to see this image.] :ovca 2: :ovca 2:
:ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2: :ovca 2:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:20 am

Spremna za paradu!!!


Ajmo narode.. JEFTIIINOOOO!!!! Samo jos danas u vasem gradu.. kupite- preprodajte- obucite.. navali narode!!! Skoro pa dzabe!!!


lol! lol! lol!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:29 am

cojle ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jakako! [You must be registered and logged in to see this image.]

cojle ::
Crna_ovca ::

cojle nije tema parada res pecenih ovaca

A kad si se vec ukljucio,ja te ostro napadam da ti uskracujes ovcama elementarno pravo na zivot.....i prikljucenije

Ako treba i žrtvu ćemo prineti za priključenije.
Valjda će i Jevropa prepoznati da su iz 64. Županije.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tema je duhovita ,i ja mislim da sam shvatio smisao i poruku .

No ,izgleda da prijatelj Cojle ne može ni ovde bez ražnja i noža,(valjda ravnogorski folklor ???) ni bez insuinacija koje nemaju ama baš nikakve veze sa temom?
Šala je jedno -a cinizam drugo . Zloba je treće .

Nego Ovco ....da nije tema postavljena iz drugih razloga ?Da nije kakva porodična šetnja u pitanju ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Sep 29, 2011 12:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:36 am

.. psst.. psst.. tajo.. ovoJ je parada CRNIH ovaca a ne belih, de preVarbaj to na brzaka! migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:45 am

Lily ::
.. psst.. psst.. tajo.. ovoJ je parada CRNIH ovaca a ne belih, de preVarbaj to na brzaka! [You must be registered and logged in to see this image.]

Pa gde si videla crnog goluba mira ? [You must be registered and logged in to see this image.] Ovo je mirno okupljanje ,stajling je bitan .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pogledaj ti malo bolje ,ćero moja te bele ovčice [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:50 am

smehsmeh smehsmeh
.. e jes' dZavolCiC!!!
smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Protiv sam paradiranja samo ovaca i vukova jer to ugrožava prava peseka i maca da se volu..
I još sam isto protiv zato što je maca ili mačka ženskog roda i može da bude hrabra,a peso,ili pas je muškog roda i on može da ide samo u u paru sa istim spolom jer nije hrabar.
Jel dobro obrazloženje il moram još?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 1:03 pm

Ovde je ugrožena rodna ravnopravnost .

Povreda zakona o rodnoj ravnopravnosti republike Srbije , usvojen 2009 .
Posebno osnovne odredbe ,članovi 1 do 5 . Naglasak na član 4 :


Diskriminacijom, u smislu stava 1 ovog
člana, smatra se i seksualno uznemiravanje, podsticanje drugog lica na
diskriminaciju, kao i korišćenje riječi u muškom rodu kao generički neutralne
forme za muški i ženski rod.






TA OVCA ( genus femininum,ženski rod ) Bela ili crna ,svejedno .
Crna Ovca nastupa ovde kao muško .

Ovde se radi o pokušaju ostvarivanja dominacije žena zaobilaznim putem . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 9:49 pm

Danubius ::


Tema je duhovita ,i ja mislim da sam shvatio smisao i poruku .


Tema uopste nije duhovita.Vrlo ozbiljno zelim da pridjemo ovom problemu.
Lepo si napisao da je ugrozena rodna ravnopravnost.
Samo i dalje se vrti sve oko crnih ovaca.Koliko one imaju veca prava od belih,ili obrnuto. Ili kao sto rece Breza,zar sad treba da imamo i paradu macaka i pasa,jer se mozda osete ugrozeni od strane ovaca.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:03 pm

Crna_ovca ::
U duhu paradiranja zbog svega i svacega,a ponajvise mlacenja prazne slame po forumima u vezi nekih stvari o kojima pojma nemamo,ja otvaram temu koja mi je bliskija,a i da bih video ko je za,a ko protiv,i koji su razlozi. [You must be registered and logged in to see this image.]





More, ja sam protiv! Bele ili crne, ovce samo uzivaju po livadama, kao neka korist od njih, vuna nesto kao, a jadni konji ( a da ne govorim o magarcima tek) tegle po citav dan a nemaju nikakva prava! Upregla bih ja ovce malo pa da ne misle vise na parade... [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:03 pm

Crna_ovca ::

Tema uopste nije duhovita.Vrlo ozbiljno zelim da pridjemo ovom problemu.
Lepo si napisao da je ugrozena rodna ravnopravnost.
Samo i dalje se vrti sve oko crnih ovaca.Koliko one imaju veca prava od belih,ili obrnuto. Ili kao sto rece Breza,zar sad treba da imamo i paradu macaka i pasa,jer se mozda osete ugrozeni od strane ovaca.

Aaa nije to isto .
Treba za takvo okupljanje proceniti bezbednosne rizike ,mislim najviše na one ekološke .
Za pse i mačke postoje propisi -nema šetnje bez pratnje vlasnika, obavezna korpa i povodac za pse ,vlasnik se mora pobrinuti da se ne prljaju javne površine (lepo kesicu ,pa pokupiti kaku) [You must be registered and logged in to see this image.] Dakle, moguće je kontrolisati .

Šta ako se okupi veliki broj ovaca ? Poznato je da ovce pasu -dakle mogu da ozbiljno oštete gradsko zelenilo ,a o mogućoj ekološkoj bombi koja bi nastala usled takvog skupa [You must be registered and logged in to see this image.] da se i ne govori .

Ja se ne bih izjašnjavao ...to je pitanje za nadležne inspekcije (sanitarna, veterinarska itd ) ,da daju mišljenje o jednoj takvoj paradi .
Inače , i crne i bele ovce principijelno imaju ista prava -kao što to (bi trebalo ) da važi i za ljude . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:10 pm

sonia ::


More, ja sam protiv! Bele ili crne, ovce samo uzivaju po livadama, kao neka korist od njih, vuna nesto kao, a jadni konji ( a da ne govorim o magarcima tek) tegle po citav dan a nemaju nikakva prava! Upregla bih ja ovce malo pa da ne misle vise na parade... [You must be registered and logged in to see this image.]
Ovce su se kroz istoriju izborile za svoje mesto VAN upregnjavanja.Ali eto vidis koliko su prom,ucurne ,kada su se u isto vreme izborile za iste te pasnjake na kojima pasu i ti magarci. Trava je ista za sve,ali kada treba da se upregne,onda ovce vesto eskiviraju. Hm?Treba misliti i o tome. Nisu ovce ni malo naivne.

Danubius ::
Inače , i crne i bele ovce principijelno imaju ista prava -kao što to (bi trebalo ) da važi i za ljude .

Pa trebalo bi da imaju ista prava,ali eto crne misle da su im neka prava uskracena.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:20 pm

Breza ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Protiv sam paradiranja samo ovaca i vukova jer to ugrožava prava peseka i maca da se volu..
I još sam isto protiv zato što je maca ili mačka ženskog roda i može da bude hrabra,a peso,ili pas je muškog roda i on može da ide samo u u paru sa istim spolom jer nije hrabar.

Jel dobro obrazloženje il moram još?

Crnke da se uparade a plave nek sačekaju jerbo su zabludele.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ko garantuje da mace ne pogrebu nevine?

Šta je sa festivalom seoskih ponosnih džukela?

ps. Može se i mora se - jošte! PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade 900975













Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyČet Sep 29, 2011 10:27 pm

Mozda je bolje da svi izadju, i sitna i krupna stoka, pa sve da us... Bar da parada ima cilj [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 9:05 am

Danubius ::

Aaa nije to isto .
Treba za takvo okupljanje proceniti bezbednosne rizike ,mislim najviše na one ekološke .
Za pse i mačke postoje propisi -nema šetnje bez pratnje vlasnika, obavezna korpa i povodac za pse ,vlasnik se mora pobrinuti da se ne prljaju javne površine (lepo kesicu ,pa pokupiti kaku) [You must be registered and logged in to see this image.] Dakle, moguće je kontrolisati .

Šta ako se okupi veliki broj ovaca ? Poznato je da ovce pasu -dakle mogu da ozbiljno oštete gradsko zelenilo ,a o mogućoj ekološkoj bombi koja bi nastala usled takvog skupa [You must be registered and logged in to see this image.] da se i ne govori .

Ja se ne bih izjašnjavao ...to je pitanje za nadležne inspekcije (sanitarna, veterinarska itd ) ,da daju mišljenje o jednoj takvoj paradi .

Tajo, nemoj tako.. ovcice za sobom ostavljaju one maaalene kuglice.. koje inace kupe za njima cike iz nekih velikih firmi, pa sve lepo upakuju u sarene natronke i preprodaju kao organsko mineralno djubrivo... eeej BRE!!! BizMis je to!!!!

Pa ti vid'!!! tongue
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 10:36 am

Kad se udje dublje u problematiku "crnih*,dolazimo do sljedece nejedanakosti,bijeli su za sisanje,jer svi hoce bijelu vunu,a crni nek se pate i tegle,mislim svo to vuneno breme na svojim ledjima,a ako i budu rasterecene,brzo na izbjeljivanje,da se ne primjeti crno porijeklo.
Ima tu pomalo i rasne diskriminacije,iako svi tvrde da su ista prava i crnih i bijelih....to je samo privid,za javnost...medjutim,ulice nisu za ovce,nek paradiraju sa strane,bice primjecene ,a nece ometeti saobracaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 11:04 am

Lily ::


Tajo, nemoj tako.. ovcice za sobom ostavljaju one maaalene kuglice.. koje inace kupe za njima cike iz nekih velikih firmi, pa sve lepo upakuju u sarene natronke i preprodaju kao organsko mineralno djubrivo... eeej BRE!!! BizMis je to!!!!

Pa ti vid'!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Misliš ono što se narodski kaže brabonjak ?
(ja bih rekao da se tako zove -jer ima onaj sprska izreka ,kada se nekome kaže "Daj , ne brabonjaj" -to znači "Ne pričaj gluposti" ,zar ne ?) [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ne znam...poznato je da ovčija kaka sadrži dosta opasnih mikrorganizama (izazivače kju groznice ) a i parazite (metilj ) pa dok se to sterilizuje,preradi....skuplja dara nego mera . [You must be registered and logged in to see this image.]

Nego ja sproveo neke istražne radnje .
"Domaće "rase ovaca su bele ?

Cigaja , pramenka ,sjenička ,svljiška, šarplaninka , pirotska , krivovirska , metohijska ,pivska -sve bele . [You must be registered and logged in to see this image.]

Crna koja se uzgaja u Srbiji je tkzv karakačanska , i uzgojili su je selekcijom tokom vekova nomadska plemena Karakačani i Vlasi (Kuči )
No ...to je rasa koja je u izumiranju -i kao takva je pod posebnom zaštitom Ministarstva poljoprivrede Srbije od 2005 godine .
Znači-zaista spada u "ugrožene vrste" ,te kao takve moramo podržati svaku inicijativu da potpuno ne nestane . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 11:13 am

Sad ne smijem ni da udavim crnu ovcu...mogu da me kazne....e pa dokle ide ovaj svijet....znaci ovca moze da brabonja svasta i na svakom mjestu a ja samo da gledam sa strane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 11:59 am

Toj mu ga onaK sade ovdeKa crna runtava ovca dodje.. ki u Indiji Sveta krava, zamalo.. 55555

A zasto cuvari cobani tepaju ovcama " ovco, ovcice, jagnjesce moje!"?
55555

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 1:05 pm

Lily ::
Toj mu ga onaK sade ovdeKa crna runtava ovca dodje.. ki u Indiji Sveta krava, zamalo.. [You must be registered and logged in to see this image.]



lol!
Ma čista demagogija, ćero moja .....Ugrožena prava a ovamo.....


[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 9:16 pm

Pusti ti Danubius te price sa sve slikama. Posto crnim ovcama jos uvek nije dozvoljeno da usvajaju jaganjce,naravno da nekako moraju da produze svoju vrstu.
A koliko vidim Astra nije za to da ovce paradiraju,jer ometaju saobracaj.Onda se s razlogom pitam kako ce tek najavu parade docekati nadlezni u ministarstvu za saobracaj. A moze se desiti da ministar policije izda saopstenje da se parada zabranjuje do daljnjeg.
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 9:52 pm

gde je ta parada... :eee:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyPet Sep 30, 2011 10:21 pm

Crna_ovca ::
U duhu paradiranja zbog svega i svacega,a ponajvise mlacenja prazne slame po forumima u vezi nekih stvari o kojima pojma nemamo,ja otvaram temu koja mi je bliskija...

Naravno da ti je bliskija ...sad će zima ,šta ovcama treba..?

Slama, seno...nešto soli ....tor koji ne prokišnjava ....nećeš valjda otvarati temu "Razlika izmedju pasa ovčara i uličnih džukaca -psihološka studija" [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptySub Okt 01, 2011 3:58 pm

Ovo sam morala prepisat:

"Razgovaraju dvije ovce i jedna pita drugu: vjerujes li ti u zivot poslije Bajrama?????"
Ja bih dodala "poslije parade", ko kako voli:))))))
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 1:52 pm

Crna_ovca ::
Pusti ti Danubius te price sa sve slikama. Posto crnim ovcama jos uvek nije dozvoljeno da usvajaju jaganjce,naravno da nekako moraju da produze svoju vrstu.
A koliko vidim Astra nije za to da ovce paradiraju,jer ometaju saobracaj.Onda se s razlogom pitam kako ce tek najavu parade docekati nadlezni u ministarstvu za saobracaj. A moze se desiti da ministar policije izda saopstenje da se parada zabranjuje do daljnjeg.
Svega mi .. krsti se .. ti s' vidoviT!!!! De vidi, svega ti, kad izlazimo iz ove skroz-naskroz odomacene krize!!! I hoce li EU pronaC nacina da udje u ovu nasu zajednicu, ocemo li ih vise puStiT ili cemo ih jos zerce vozat okolo! :inf: lol!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 1:54 pm

Ovca "teška" dva miliona evra

O kakvoj se to ovci radi?

Dolan ovce, kako ih u Kini zovu, su retka vrsta ovaca za koje su zagrejani bogataši kolekcionari.

Imaju specifično zakrivljen nos,duple repove i uši koje gravitacija vuče "dugo" na dole. Moglo bi se čak reći da likom podsećaju na kamile. Na svetu ih je takvih ostalo još 1.000. Poreklom su iz severozapadne Kine. Iako mogu da se nagoje i do 200kg niko više ne razmišlja o prodaji ili jedenju njihovog mesa.

Ostalo sa sve slikama, pogledajte ovde.. [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 3:12 pm

AstrinaKomsinica ::
Ovo sam morala prepisat:

"Razgovaraju dvije ovce i jedna pita drugu: vjerujes li ti u zivot poslije Bajrama?????"
Ja bih dodala "poslije parade", ko kako voli:))))))

Nikad se ne bi reklo -ali ovce i vampiri imaju zajedničkih stvari,čak i dele iste strahove....od "koca" [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 3:14 pm

Bas dizete rep ovcama....jos ce da umisle da su neohodne....ahhaha da ne pricam za koju lovu mogu da se prodaju.

Sreca,kod nas su jos na niskim granama pa ih mozemo na kolac...izuzev jedne crne ovce...moram razmisliti sta s njom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 3:17 pm

Astra ::
Bas dizete rep ovcama....jos ce da umisle da su neohodne....ahhaha da ne pricam za koju lovu mogu da se prodaju.

Sreca,kod nas su jos na niskim granama pa ih mozemo na kolac...izuzev jedne crne ovce...moram razmisliti sta s njom.

.. dala si mi ideju.. smehsmeh smehsmeh smehsmeh kush kush smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 3:19 pm

Astra ::


Sreca,kod nas su jos na niskim granama pa ih mozemo na kolac...izuzev jedne crne ovce...moram razmisliti sta s njom.
Može savet....gledaj da budeš "ispunjena"....kao moj blog. :eee: smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade EmptyUto Okt 04, 2011 3:24 pm

Lily ::

De vidi, svega ti, kad izlazimo iz ove skroz-naskroz odomacene krize!!! I hoce li EU pronaC nacina da udje u ovu nasu zajednicu, ocemo li ih vise puStiT ili cemo ih jos zerce vozat okolo! :inf: lol!

Dok ne postignemo sve sto nam EU daje kao zadatke i prioritete ,nema nista od ulaska. Jedan od bitnih uslova je parada crnih ovaca.Ko to do sada nije shvatio samo se udaljava od evropskih integracija.A sve to naravno nije slucajno da nam EU bas to postavlja kao jedan od bitnijih uslova.Jer ko ce ako ne EU da zna da mi uz ovoliko vukova nikako necemo moci da se dogovorimo oko parade ovaca i da sve prodje u miru.Zato treba da blejimo na sav glas i da se izborimo da parada bude odrzana.Sto pre parada,pre cemo u EU :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty
PočaljiNaslov: Re: PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade   PARADA  CRNIH OVACA-i ostale parade Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PARADA CRNIH OVACA-i ostale parade
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» POPISI ,NACIJE, i ostale besposlice na tu temu
» najveci party CH-STREET PARADE
» Muviz, Advertajzing i ostale nebuloze

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: