DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Umjetna oplodnja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Umjetna oplodnja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Umjetna oplodnja

Ići dole 
+2
Astra
brunolino
6 posters
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 2:34 pm

Citam ovdje neke teme o zdravlju i nigdje nisam nasao ovu temu. Tema koja mozda negdje i u tabu spada , u odredjenim sredinama u svijetu ili kod nas. Nazalost sve vise postoji ljudi ili brakova koji ne mogu da dobiju dijete. Uzrocnici su razliciti. Davno prije u povijesti sve se bacalo na zene. One su bile "nerotkinje". Dok su muskarci bili uvijek "nevinasca". Srecom i zahvaljujuci nauci postoji mogucnost da i ti ljudi osjete ono sto svi "normalni " osjete i imaju. Roditeljsku brigu i ljubav. Postoje razni nacini umjetne oplodnje. Najnoviji tzv. metoda ISCI , ili direktno ubrizgavanje spremija u jajnu celiju. Medjutim procenat uspjesnosti umjetne oplodnje nije veliki. Iznosi izmedju 20 i 30%. Ali eto opet uspije nekima da zeljenu srecu da donese. Inace sam proces umjetne oplodnje nije nimalo jeftin. Krece se izmedju 3000-5000€. I u vrlo manjem broju drzava , zdravstveno to pokriva. Tako da se iz prvog ili drugog pokusaja tesko je ocekivati odmah uspjeh. I ta cijena umjetne oplodnje u danasnje doba krize , mnoge sprijecava da ucine to. Plus postoje i tzv. prevaranti , npr. kad se zna da nema sansi ni pomocu umjetne da postanete roditelj , oni Vam iz "brige" ulijavaju nadu. Naravno radi osobnog profita , nista vise. Srecom manje je toga , ali postoji. Tokom samog procesa , najvecu zrtvu snosi zena jer se mora povrgnuti hormonalnoj terapiji da bi se dobilo sto vise jajnih celija. Sto mislite o umjetnoj oplodnji i da li je podrzavate...?!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 2:39 pm

Bravo za temu bruno ! aplauseee
U Srpskoj bebe priželjkuje 250 parova

U Republici Srpskoj se za finansiranje drugog postupka vantelesne oplodnje za nepunih mesec dana prijavilo više od stotinu parova...

Dobra vest za bračne parove koji se na ovaj način bore da dobiju potomstvo jeste i to da je starosna granica za puno finansiranje drugog pokušaja oplodnje pomerena za dve godine.

Svi oni se nadaju se da će upravo taj drugi pokušaj biti i poslednji i da će nakon toga dobiti toliko željeno potomstvo. Kako kažu, odluka da se iz državne kase finansira i drugi postupak, za njih znači veliko rasterećenje i mogućnost da se, ne gubeći dalje dragoceno vreme uskoro upute u kliniku. Većina porodica u ovoj situaciju, osim što se zadužuje da bi platila postupke, u trci je sa vremenom i biloškim satovima. Fondu zdravstvenog osiguranja koji odobrava zahteve za finansiranje, javljaju se uglavnom žene starije od 35 godina, a iz prvog pokušaja u proseku zatrudni tek četvrtina njih.

Treba tri pokušaja
Računa se da je za uspeh vantelesne oplodnje neophodno da žena pokuša bar tri puta. U ovaj postupak u banjalučkoj klinici „Medico’S“, u kojoj se radi postupak vantelesne oplodnje u RS, parovi mogu da krenu još isti mesec kada im zahtev za finansiranje odobri Fond. Duge liste čekanja, uobičajene u zdravstvu, za ovaj postupak, kažu, ne postoje.
- Ako su nam svi nalazi spremni i u redu, istog meseca ulazimo u program i zaista nema čekanja uopšte. Sve zavisi od dogovora i od ciklusa žene. Uglavnom, odmah se kreće sa tabletama, injekcijama i klinika nam, zaista, izlazi u susret – kaže predsednica Udruženja porodica sa problemom steriliteta “Bebe” iz Trebinja Snežana Misita.
Klinika „Medico’S“ u vlasništvu doktorke Sanje Sibinčič trenutno je jedina zdravstvena ustanova u RS u kojoj se može obaviti postupak vantelesne oplodnje, iako je Klinički centar Banjaluka planirao da otvori istu takvu citogenetsku laboratoriju u svom sastavu, još pre više od četiri godine. Pokušavajući da nameste tender kupili su i neku praktično neupotrebljivu opremu za ovu namenu.

Čeka se mesec dana
Na odobrenje zahteva za finansiranje u Fondu čeka se do mesec dana. U Fondu ističu da su od pristiglih zahteva za drugi pokušaj, već obradili stotinjak.
- Komisija je dala stručna mišljenja, a za dalje postupanje očekujemo instrukcije iz kabineta Predsednika RS - kažu u Fondu.

Pomerena starosna granica
Iz predsedničkog budžeta izdvojeno je pola miliona maraka za finansiranje drugog pokušaja vantelesne oplodnje, što je dovoljno za više od 90 postupaka. Pored toga, dodatnih 400.000 KM za finansiranje vantelesne oplodnje trebalo bi da obezbedi Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite RS.
Dobra vest za bračne parove koji se na ovaj način bore da dobiju potomstvo jeste i to da je starosna granica za puno finansiranje drugog pokušaja oplodnje pomerena za dve godine. Dok se puni iznos postupka koji košta 5.500 KM u prvom pokušaju plaća samo ženama do 38 godina starosti, drugi pokušaj će se u ukupnom iznosu plaćati ženama do 40 godina starosti.
- Kod drugog pokušaja, ženama do 40 godina će se u celosti finanirati postupak, a od 40 do 42 godine finansiraće se 50 odsto troškova. Što se tiče prvog pokušaja, ženama od 38 do 40 godina Fond finansira polovinu cene postupka, a ženama od 40 do 42 godine starosti finansira se 30 odsto cene procedure.

Refundiranje troškova
Ženama koje su starije od 42 godine, a koje zatrudne postupkom vantelesne oplodnje koji su same platile, Fond refundira troškove u celosti - objašnjavaju u Fondu.
Ove godine Fond je odobrio 14 refundacija roditeljima koji su sami platili postupke, bilo u „Medico’S“ klinici ili negde izvan RS, a dobili su dete. Ipak, u pravilu se refundira samo 5.500 KM, bez obzira koliko je koštala procedura u inostranstvu.
Tačan broj parova koji imaju problema sa sterilitetom u RS niko tačno ne zna, ali broj članova udruženjima ovih porodica konstantno raste. U RS trenutno deluju tri udruženja „Bebe“, u Trebinju, Prijedoru i Zvorniku, a u pripremi je i osnivanje prvog takvog udruženja u Banjaluci. U trebinjskom udruženju, koje je osnovano prvo, za samo nekoliko godina, broj članova porastao je sa četiri na 85.

Više od 100 beba začeto vantelesno
U Srpskoj je, zahvaljujući postupku vantelesne oplodnje, do sada rođeno više od 100 dece. Fond je već odobrio 114 zahteva za finansiranje prvog pokušaja oplodnje od više od 150 privljenih zahteva, a za prethodne četiri godine ukupno 685. U Fondu tvrde da do sada nijedan par nije odbijen zbog nedostatka novca, a vrlo retko zahtev se odbija i iz drugih razloga. Kako ističu, ove godine odbijeno je 15-ak zahteva, uglavnom jer se radi o ženama starijim od 42 godine ili onima kojima je već odobren jedan zahtev.


Poslednji izmenio Milka Canic dana Ned Jun 24, 2012 2:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 2:40 pm

Podrzavam ju,jer to je nekad jedini nacin da se nekome ispuni zelja za roditeljstvom,ali cijene su astronomske i ne mislim da je to normalno.
Po meni je to humano djelo,jer na to s eodlucuju iskljucivo oni koji iskreno zele dijete.
Cudni su putevi gospodnji,ko ih moze imati,radi abortuse,cak i ubija novorodjence ili ga rodi i pate se i dijete i roditelji,a onome kome je to zelja i imaju uslove ne ide nikako,pa jos treba da plate kao sto rece,svaki pokusaj kosta prosjecno oko 4000,a treba imati strpljenja i novaca za bar tri pokusaja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 2:41 pm

..hvala Bogu shto nauka i dotle dodje..podrzavam je u potpunosti..mada skoro prichasmo o tome pa ima mishljenja da bi mnogo vishe dece bilo usvojeno da nije veshtachke oplodnje ..ja se ne slazem sa tim,postoje mnogi parovi koji imaju svoju decu a i usvojenu..a svako voli da ima "svoju krv"
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 2:55 pm

u Njemackoj zdravstveno pokriva samo 3 pokusaja i to 50%...jedina pokrajina koja sve pokriva je Thüringen...srecom postoji eto medicina i nauka...inace muskarcev udio je mali , ok jako bitan , daju se spermiji...ali sto zena prodje tokom toga je nula...mada se ISCI koristi kada je rijec o muskoj neplodnosti...jer se tu vecinom radi o slabo pokretljivim i lose oblikovanim spremijima ,tzv. morfologija im nije u redu...nepravilnog su oblika...muskarac moze da ima 10mil spremija , ali ako je oblik los , nema zaceca...tu dolazi i sporost spremija koju sam vec naveo...zato se prije svake umjetne oplodnje radi spermiogram...zna se put dobivanja spremija...onaniranjem ili direktnim vadjenjem iz testisa pomocu igle...tek nakon spremiograma se odlucuje kojom ce se metodom izvrsiti umjetna oplodnja...IHV ili ISCI...sto se tice usvajnja djeteta , to je ipak zadnja opcija i ne treba bjezati od nje...ta djeca trebaju ljubav...i Vi im mozete pruziti...sem ako Vam nije bitna Vasa "plava" krv...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 3:23 pm

Ja bih bez problema usvojila dijete i pokretac kod ljudi protiv usvajanja nije plava krv,vec genetika i strah od iste.

U CH koliko sam ja upucena,a ne pratim novije zakone,vjestacku oplodnju ne placaju nikako,cak ni prvi pokusaj,mada me ne cudi,jer ovdje ne placaju ni mnoge druge stvari koje su neophodne za samo zdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 3:38 pm

nazalost ne placaju , ni kod nas nije nista bolje...mada bi trebalo to da se ljudima omoguci , prece je to nego da netko sise poveca ili guzicu da zategne ili usnice da napumpa...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 3:47 pm

U Republici Srpskoj je od 2007. godine bilo najprije plaćan samo prvi pokušaj. I sjećam se da su žene komentarisale kako rijetko kad prvi put to urodi plodom, ali da im znači i taj jedan pokušaj da imaju besplatno. A eto danas je već drugačije što se vidi iz tog teksta koji sam postavila.
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyNed Jun 24, 2012 4:04 pm

Milka Canic ::
U Republici Srpskoj je od 2007. godine bilo najprije plaćan samo prvi pokušaj. I sjećam se da su žene komentarisale kako rijetko kad prvi put to urodi plodom, ali da im znači i taj jedan pokušaj da imaju besplatno. A eto danas je već drugačije što se vidi iz tog teksta koji sam postavila.

uspjesnost 1-og pokusja je vrlo mala i vise je LOTO...tako da s vecinom rade min. 3 pokusja svugdje...mada ima i slucajeva koji su dvocifreni ,ali na kraju dobiju dijete...naravno dosta je onih kojima ni umjetna oplodnja ne moze pomoci...tada postoje 2 alternative...to su donatorska sprema , ako je muskarac uzrocnik neplodnosti ili usvajanje...treceg nema...jedino ako netko ne misli na tzv. surogat mame , u Americi zastupljeno , to je vec druga tema... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyPon Jun 25, 2012 1:00 am

Podrzavam, mada je to dvosjekli mac.
Cesto su parovi koji se odluce na to, vec prosli kros sito i reseto "pokusavajuci", i emocije su vec uskovitlane. Na zalost dosta parova se razocara jos vise nakon pokusaja umjetne oplodnje, koja ne uspije. Da ne duzim, licno sam puno vise za usvojenje, jer danas je sistem toliko uhodan da i genetika nije problem, sve se zna o roditeljima, bolestima u porodici etc.
A i nekako mi je veci sevap spasiti makar jedno dijete "od sistema".
A znam da se voli kao da je i najrodjenije, tako da...
Razmisljala sam ozbiljno o usvojenju, iako imamo dvoje,,,okolnosti, igra sudbine, ne desi se, ali da mi nije zao, jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyPet Okt 19, 2012 4:20 pm

KINESKI DONATORI SPERME: Prave decu po kućama za 800 dolara!

"Udruženje džentlmena" iz Kine za 800 dolara pomaže parovima koji ne mogu da imaju decu. Međutim, 60 članova ovog udruženja nisu tipični donori sperme. Naime, da bi oplodili neku od žena, oni insistiraju na seksu sa njom, jer smatraju da je taj način efikasniji

Umjetna oplodnja Sperma

“Udruženje džentlmena”
iz Kine, velikodušno su odlučili da pomognu parovima koji ne mogu da imaju decu. Naime, ovi muškarci ne učestvuju u klasičnom doniranju sperme, već bukvalnom, zahtevaju seks sa tuđim suprugama kako bi ih oplodili.

Drugačiji način nije moguć, ističu iz udruženja i dodaju da ne mare mnogo da li su im klijentkinje lepe i ružne.

Li Šaohua (28), organizator čitavog projekta, ističe kako u svom timu ima 60 muškaraca koji dobrovoljno “izlaze u susret” ženama. Šaohua kaže da njegovi volonteri smatraju da je prirodan način mnogo bolji nego veštački, kao i da je veća mogućnost da žena zatrudni iz prvog puta.

- Mnogi čak dugo odlažu odlazak u banku sperme jer to dugo traje, samo pet meseci treba da prođe dok utvrde da je sperma dobra – kaže Šaohua i dodaje da je njihov način efikasniji.

Ling Lin (30), jedna od korisnica usluga ovog udruženja, rekla je da joj je sam čin prijavljivanja za ovako nešto bio veoma neprijatan.

- Osetila sam se jako loše, kao da je izložba i treba samo da izaberem ko mi se više sviđa. Ne ide to tako, tri muškarca su mi bukvalno nudila svoju spermu – rekla je Lin.

Takođe, tokom ove oplodnje često se dešavaju ispadi, na primer da donorova sperma nije “ispravna” i da “vuče” mnoge genetske bolesti.

“Politika” udruženja je takva da donori imaju pravo da oplode u toku dana koliko god žena žele. Po “završenom poslu” donori dobijaju po 800 dolara.

Većina ističe kako sve ovo radi iz isključivo humanih razloga.

- Znam koliko te žene žele decu, a ovo je najbolji mogući način da im pomognemo – ističu iz udruženja.
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
srculence

srculence


Godina : 44
Datum upisa : 25.06.2014

Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja EmptyČet Maj 07, 2015 6:56 am

E pa da se pohvalim, juce mi se porodila komsinica, oplodjena vantelesno oplodnjom i dobila dva mala junaka
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Umjetna oplodnja Empty
PočaljiNaslov: Re: Umjetna oplodnja   Umjetna oplodnja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Umjetna oplodnja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: