DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ŠTA KUVATI DANAS ?

Ići dole 
+47
aldo raine
Black Wizard
tamoneki
Okano
ZoxZoja
Kica/Praja
Kijara-brm
podbarac
Mima65
sunrise
Lujkaa
Gothic
brdjanin
Lakota
Danubius
Ladyintheblack
dusicaa
bosankaa
AstrinaKomsinica
sonia
Astra
Sibila_
Gagica78
Yvonne76
Harite
Tattoo
Bane Bumbar
slatkicass
MonteGirl
Zana
Samouka
Noisette
brunolino
Sikret
Nut
debilko
EAGLE
Ivana_258
tvrtko
doctorr67
montoya
promaja
Djulieta
Klosarka
jutarnja izmaglica
Lily
Uther Pendragon
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Okt 29, 2010 4:22 pm

First topic message reminder :

Dorucak

pita popara(moji ukucani svi vole)

Rucak

tikvice,plavi patlidzan,mocarela,paradajz,,crni i beli luk,parmezan,





Vecera

punjene pecurke
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm

AutorPoruka
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Avg 27, 2020 10:46 am

Ja cu danas imati supu od povrca, belo meso pohovanu sa susamom i sos ... cao zdravo , posle ovoliko godina tesko da smislim nesto novo ahahahhaha a dok dodjem kuci oko 4 najradije bi jela nesto suvo iz frizidera a ne da izigravam sefa kuhinje ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Avg 27, 2020 11:29 am

Nekad se deci koja su dosadna i zapitkuju šta će biti za ručak govorilo - Biće kiselih mačića. Zašto i čerez čega nemam pojma. I tako jednom dal mama ili Snajka pravile mekane valjuške (krompir testo kao za gomboce ali mekše malo koje se kašikom kida i kuva u vodi i samo umeša u zapršku od masti, crna luka i aleve paprike) i na pitanje dece šta se kuva dobile odgovor iz prve rečenice. I ostao nam u kući taj naziv za to jelo. Dakle danas za ručak imamo kiselih mačića smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Avg 27, 2020 9:18 pm

Pošto je sutra dan za frizera (sestra ,majka ) danas skuvan pasulj .Nema tu šta da se previše zameri (domaća kobasica ,slanina unutra )+kupus salata ,ali "ne volem" .No šta ću...ću izjedem .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Jul 18, 2021 12:14 am

Na ručak kod bake i deke.  (supica,punjena paprika ,pire ,piletina,krompir , salatice -kiflice i samoborske kremšnite )
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Jul 18, 2021 12:25 am

Kijara-brm ::
Na ručak kod bake i deke.  (supica,punjena paprika ,pire ,piletina,krompir , salatice -kiflice i samoborske kremšnite )
Već sam se zabrinuo da ćeš ti šta kuvati .
Ovako-ok. Prijatno.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Jul 18, 2021 12:34 am

Danubius ::
Kijara-brm ::
Na ručak kod bake i deke.  (supica,punjena paprika ,pire ,piletina,krompir , salatice -kiflice i samoborske kremšnite )
Već sam se zabrinuo da ćeš ti šta kuvati .
Ovako-ok. Prijatno.
Ne brini se.Ja sam večeras kuvala punjenu papriku i danas napravila kiflice i kremšnite .
Jbg sad nas je više i retko se omakne dostava zubic  .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Jul 18, 2021 1:48 am

Kijara-brm ::

Ne brini se.Ja sam večeras kuvala punjenu papriku i danas napravila kiflice i kremšnite .
Jbg sad nas je više i retko se omakne dostava zubic  .
A ja sam šef kuhinje u "Ritzu" u Parizu. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Jul 18, 2021 9:58 am

Povodom današnjeg ručka ja sam jutros išpla na centralno mesto seoskih događanja. Dakle pijaca. Vrlo sam iznervirana činjenicom da tikvice beru i prodaju u veličini nedoraslog krastavca. Srećom ima par proizvođača koji znaju da tikvice služe i za punjenje pa iste puštaju da narastu do za to potrebne veličine.

Dakle danas klasik svake kuće u Vojvodini - supa. Sa kreckavim rezancima i knedlama. I punjene tikvice. Za zasladiti se voće.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySub Sep 11, 2021 10:25 pm

Sutra pravi "seljački" domaći ručak.Piletina,krompir ,puno povrća zapečeno ,salata  i voće (grožđe ,lubenice ,dinje (još ih ima ) Sve taze iz vrta (ne mog :D )

I da-supica sa knedlama .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySub Sep 11, 2021 10:30 pm

Ova žena (čitaj bosankaa) se ulijenila totalno. Prvo se izvlačila na vrućine...pa jedno dijete kod bake i deke,  drugo radi...
Evo svi kući,  za'ladilo...a ja i dalje bjezim od sporeta trtrr
E sutra bih mogla iznenaditi ukucane i malo se potruditi oko rucka... wsmile











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Sep 12, 2021 11:33 am

bosankaa ::
Ova žena (čitaj bosankaa) se ulijenila totalno. Prvo se izvlačila na vrućine...pa jedno dijete kod bake i deke,  drugo radi...
Evo svi kući,  za'ladilo...a ja i dalje bjezim od sporeta trtrr
E sutra bih mogla iznenaditi ukucane i malo se potruditi oko rucka... wsmile
Boske "beži od šporeta" ? Ta nemojte kast*i ?
Danas se ne kuva ništa .
Ima pileća supa i pola pileta "od juče" Krompir ,grašak ,tri vrste salate .
A ima i "bubreg i mozak" (niko to ne voli ,meni je ok ,skuvala mi sestra juče -pošto sam dobio "primedbe " da sam "više dosadan sa paprikašima nedeljom ")
Nadalje -baklave ,krempita ,torta i 5 vrsta voća (zaključno sa dinjom ) Plus sladoled .Moliću lepo -malo li je ?jede2
No -majka mi bila noćas loše -tako da se doručak sveo na dva tosta i menta čaj .Za ručak je naručila paradajz supu (upravo sestra skuvala )
Tako da je bolje i da ja danas "ne žderem" (pošto sutra idem na CT glave u SO bolnicu )










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Gost
Gost
Anonymous



ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Sep 12, 2021 7:12 pm

Juče plećka u komadu (cca2kg) po 5,5KM za kg a to mu dođe k'o malo jače od 2Eura. Začinio je solju, biberom, belim lukom u prahu, začinskim biljem, kapnuo ulje na mesište i masirao oko par minuta a onda zviznuo u frižider. Danas je izvadio iz friza i dodatno izmasirao a zatim je puknuo u rernu na 150°C. Peklo se poklopljeno oko satićak vremena a zatim sam otklopio i pojačao temperaturu na 200°C i petnaestak minuta dopekao. U tiganju sam na masti ispekao krompiriće, iseckane na 1x1 cm. Dok su se pekli krompirići, napravio salatu od paradajza, crvene paprike(sveže) , luka, začinio sa solju, maslinovim uljem, balzamiko i jabukovim sirćetom i malko šećera. Posuo peršunovim lišćem i toetoa.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 20, 2021 8:14 pm

Svaki dan pitam djecu "šta kuvati sutra" tj. šta im se jede.
Tako da je za juče bilo "tetkine ćufte" ,jer su najbolje.
Za danas , "pita sa sirom (bakina)" ...Maleno samo tu jede.
Kažu da sam odlično odgovorila na zadatak.
A mužu sam spremila iznenadjenje  zubic ...pasuljče sa suvim mesom, rebrima, slaninicom, i chili kobasicama.
Za mene nema ništa cherry cat dans1











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 20, 2021 9:20 pm

bosankaa ::
Svaki dan pitam djecu "šta kuvati sutra" tj. šta im se jede.
Tako da je za juče bilo "tetkine ćufte" ,jer su najbolje.
Za danas , "pita sa sirom (bakina)" ...Maleno samo tu jede.
Kažu da sam odlično odgovorila na zadatak.
A mužu sam spremila iznenadjenje  zubic ...pasuljče sa suvim mesom, rebrima, slaninicom, i chili kobasicama.
Za mene nema ništa cherry cat dans1
Šta si -postala vegetarijanka ili veganka ?
Pa šta imaš prostije -od pasulja ?
Budi srećna što tako "lako" to središ.
Pasulj ? Može da bude sa ananasom i i mladim "golubovima" + ostrige . Pasuljčina je to -pasuljčina.
Narodno jelo za "zasićivanje" uz neizbežna "gasovita stanja" .
"Tetkine ćufte "ne znam šta je ...ako je iz "bosinan" kuhinje -verovatno "ćufte u sosu" (od paradajza ) ? Godinama sam  "podvaljivao" klincu "sredinu" od punjene paprike uz paradajz sos .
Jer majčine "kulinarske sposobnosti" nisu išle dalje od "ćufte u sosu" (i to doneto iz Sarajeva ,gde je studirala )










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 20, 2021 10:01 pm

Cufte znaju napravit i Lia i Henry.....uzivaju mrljavit meso, ja ih pustim, sve upamtili sta stavljam i ozbiljno, oni prave mami.


Poslednji izmenio Astra dana Sre Okt 20, 2021 11:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 20, 2021 10:33 pm

Astra ::
Vufte znaju napravit i Lia i Henry.....uzivaju mrljavit meso, ja ih pustim, sve upamtili sta stavljam i ozbiljno, oni prave mami.
Misliš -"ćufte" ?
Pa jeste -to je "uvaljano" mleveno meso.
Samo je stvar navike .U mojoj kući nikada nije bilo tih "ćufti" Valjda zato i nemam nikakav komenta na to .










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 20, 2021 11:11 pm

Tipkovna greska bem te ja 🤣

Zanimljivo za te cufte je sto imaju isti okus kao kad ih je pravila moja mama i sedtra se bas raznjezi kad ih napravi, uz komentar, kako tebi ispadnu iste kao mamine......eto, malo skrenuh s teme, ali nema nista ljepse u kuhinji nego kad te miris ili okus podsjeti kako je to mama pravila , a nema je vec ravnih 40 godina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 21, 2021 7:00 pm

Astra ::
Tipkovna greska  bem te ja 🤣

Zanimljivo za te cufte je sto imaju isti okus kao kad ih je pravila moja mama i sedtra se bas raznjezi kad ih napravi, uz komentar, kako tebi ispadnu iste kao mamine......eto, malo skrenuh s teme, ali nema nista ljepse u kuhinji nego kad te miris ili okus podsjeti kako je to mama pravila , a nema je vec ravnih 40 godina.
---
Samo obećavaš ,ccc.... ludismeh
Naravno .Moja sestra kuva odlično, a mamina je "učenica" ,no....
Možda je stvar u detaljima . Kod moje majke nije bilo nikakvog "BAG"-a (dodatak ,kao "Vegeta" ) a moja sestra ne ume da kuva bez toga .
A drugo -količina .
Ona je navikla da kuva za četvoro ,a nas dvoje (gde je mama zanemarljiva ,jede kao vrabac )
Već mi je palo na pamet da sklonim sve lonce veće od 1l (jer se zaista strašno mnogo hrane baca )
Danas bila "alpska supa" ,pečeni smuđ (juče upecan ,dunavski ) pomfrit i zelena salata .
Sutra -pileći paprikaš sa domaćim testom (kidanim) .
Jer im se moj "juneći" već smučio . zubic
Ali se ne bunim -paprikaš je paprikaš . top88










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 21, 2021 8:35 pm

Danubius ::
bosankaa ::
Svaki dan pitam djecu "šta kuvati sutra" tj. šta im se jede.
Tako da je za juče bilo "tetkine ćufte" ,jer su najbolje.
Za danas , "pita sa sirom (bakina)" ...Maleno samo tu jede.
Kažu da sam odlično odgovorila na zadatak.
A mužu sam spremila iznenadjenje  zubic ...pasuljče sa suvim mesom, rebrima, slaninicom, i chili kobasicama.
Za mene nema ništa cherry cat dans1
Šta si -postala vegetarijanka ili veganka ?
Pa šta imaš prostije -od pasulja ?
Budi srećna što tako "lako" to središ.
Pasulj ? Može da bude sa ananasom i i mladim "golubovima" + ostrige . Pasuljčina je to -pasuljčina.
Narodno jelo za "zasićivanje" uz neizbežna "gasovita stanja" .
"Tetkine ćufte "ne znam šta je ...ako je iz "bosinan" kuhinje -verovatno "ćufte u sosu" (od paradajza ) ? Godinama sam  "podvaljivao" klincu "sredinu" od punjene paprike uz paradajz sos .
Jer majčine "kulinarske sposobnosti" nisu išle dalje od "ćufte u sosu" (i to doneto iz Sarajeva ,gde je studirala )

Pasulj jeste odlično rijesenje "ručak za dva dana" ...jos ako jedu svi.Kod mene jedino muz jede i toliko "cesto" ga kuvam da se covjek pozeli.
A "tetkine cufte"   su po receptu moje sestre...najobicnije cufte i to bez sosa. Njena djeca su strašno izbirljiva
i uvijek je morala za njih praviti tako.Nikakav sos nije dolazio u obzir. Tako da ih i moja djeca vole tako...i zovu ih "tetkine" ...kako bi mi  naglasile da ne budu u sosu, kako ih ja obicno pravim.
Prvence ih voli onako "suve" ...uz pire krompir i ajvar.

A mama nije postala vegeterijanka,  ali u poslednje vrijeme mi zeludac odreaguje na bilo sta sta pojedem...pogotovo ako je u pitanju neka teza hrana.
Bukvalno osjecaj kao da sam pojela kamenje.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 12:21 pm

Ovo se nije dogodilo u istoriji moje porodice .zubic
Nedelja -pa pasulj ?
Od četvrtka ,ali ...pun prvoklasne slanine i šunke .Zelena salata ,sveže rotkvice ,zelena paprika + "somunčići" i to topli .
Desert -jabuke ,banane ,grožđe ,sladoled ...a ima i nekih kolača (od petka)
Za sve ima prvi put . zubic










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 6:00 pm

Supa, svinjski medaljoni sa saftom (umjesto sosa sa sampinjonima,  jer sam iste zaboravila kupiti), pasta (farfalle) i povrce.
Za desert palacinci.
A bome,  kako stvari stoje...koliko sam palacinaka napekla, bice ih i slanih, pohovanih za kasnu veceru :hurra:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 6:11 pm

bosankaa ::
Supa, svinjski medaljoni sa saftom (umjesto sosa sa sampinjonima,  jer sam iste zaboravila kupiti), pasta (farfalle) i povrce.
Za desert palacinci.
A bome,  kako stvari stoje...koliko sam palacinaka napekla, bice ih i slanih, pohovanih za kasnu veceru :hurra:
Naravno da ne znam šta je" pasta (farfalle)",ali deluje da "familija" nikako nije ostala gladna-naprotiv . brdski










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 6:32 pm

Danubius ::
bosankaa ::
Supa, svinjski medaljoni sa saftom (umjesto sosa sa sampinjonima,  jer sam iste zaboravila kupiti), pasta (farfalle) i povrce.
Za desert palacinci.
A bome,  kako stvari stoje...koliko sam palacinaka napekla, bice ih i slanih, pohovanih za kasnu veceru :hurra:
Naravno da ne znam šta je" pasta (farfalle)",ali deluje da "familija" nikako nije ostala gladna-naprotiv . brdski

Ma tjestenina bolan!
Ili sto bi moj tata rekao makaroni!  zubbb

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Istock10

Još malo je dozvoljena "pasta" , a cim se prvenče oporavi,  izbacuje se psenica i spelta m8m8











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 7:13 pm

Danas pizza, obicna sa sunkom i sampinjonima, al bi dobra....vraca mi se okus 🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyNed Nov 07, 2021 10:29 pm

bosankaa ::


Ma tjestenina bolan!
Ili sto bi moj tata rekao makaroni!  zubbb


Pa tako kaži zubic










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 4:51 pm

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 20220310
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 20220311
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 20220312
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 20220313

Danaas unuka pozeljela punjene skoljke.

bosankaa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 8:10 pm

Astra ::


Danaas unuka pozeljela punjene skoljke.

zubic ...šta ti je Švica ,i "svet" .
Baba u Bosni verovatno nikada nije spremala "punjene školjke" ? zubic
Ali -očigledno "naučila" .
Ja danas običan pileći paprikaš .
Ali od "starog pevca " ,i uz domaće ,"kidano" testo.
Seljaci ...šta ćeš . ludismeh










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 8:25 pm

Ni danas u Bosni nema kupit tih velikig " makarona" ko puzevi, a kad sam ja zivjela dole, nije bilo ni kanelonani lazanja.....a voli ova baka svakog vrraga probati, sem nekih jela kaao sto su pihtije ili drob 🤣
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 8:49 pm

Danas klasika, ne mora se preterano paziti, samo plin na jednu četvrtinu i zajebancija sa mačorom.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 8:52 pm

Bravo za baku!
Kod mene je od februara sve nesto brzinski, ako uopste i spremam.  Moram priznati da moji imaju maksimalno razumijevanje,  tako da se nerijetko desava da nam cure spreme klopu. Ako smo svi dugo van kuce, onda nam ne ostaje nista drugo nego "lovacki" obrok ili radi dostava.
Sto je najbitnije, niko gladan nije ...  jede2











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 9:16 pm

Astra ::
Ni danas u Bosni nema kupit tih velikig " makarona" ko puzevi, a kad sam ja zivjela dole, nije bilo ni kanelonani lazanja.....a voli ova baka svakog vrraga probati, sem nekih jela kaao sto su pihtije ili drob 🤣
Baba...pardon "baka" itekako "zna kuvati" .
Tako da je dijapazon od "sarme" do "školjki " .
Ne sumnjam uopšte u kvalitet .
Teta Astra "zna kuvati" (živ sam svedok ) zubic










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyPet Mar 04, 2022 9:59 pm

Dodji ti kod mene, na svom terenu je lakse.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyUto Okt 04, 2022 1:24 pm

Pileći paprikaš s knedlama i kupus salata. Za sutra bi mogla da predložim pasulj sa suvim kostima ili da gospođi Senior kažem da u meserai ima suvih papaka pa da pasulj bude s njima?










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyUto Okt 04, 2022 1:57 pm

E muz jedinac pozelio grasak, pa cu iskombinujem s nekom teletinom
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyUto Okt 04, 2022 6:15 pm

Astra ::
Dodji ti kod mene, na svom terenu je lakse.
Snalaziš se ti na svakom "terenu" . zubic
Tokom nedelje mi svejedno (iako mislim da jedemo suviše mesa...realno Mislim da bi tokom nedelje neka pica ili špagete bile dovoljne ...ali kad mi majka ne voli ) ali mi se za petak zna -juneći ili riblji paprikaš .To ne sme da "omane" .
Danas bila karfoll supa ,piletina ,grašak +grožđe i kruške .
Ne bih se trebao buniti -no "petak" je moj dan .










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyUto Okt 04, 2022 8:17 pm

Supa ,bolonjez,salata .

Istina mnogo mesa se ždere :)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:32 am

Kako sam sinoć obaveštena danas za ručak paradajz čorba sa griz knedlama (mekim kao duša) i palačinke sa sirom.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:53 am

E ja kupila bas fine, velike orade, bice na grilu, a prilog cemo jos skontati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 12:02 pm

Astra ::
E ja kupila bas fine, velike orade, bice na grilu, a prilog cemo jos skontati.

Kod nas juče bile gilice/girice a za prilog krompir salata. Ribu izbegavam zbog zaradi mirisa koji nikakav aspirator ne može da izvuče. A gilice/girice grešna volEm pa se povremeno počastim uprkos svemu. Plus riba kod nas samo smrznuta i platiš 50% vode.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 12:20 pm

E u mene gril na balkonu,pa mogu i zimi izletit ispec,mada mi ne smeta taj miris ribe u kuci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 2:06 pm

Ipak su muski pobijedili.....nije riba vec srnetina na jelovniku danas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 2:24 pm

Ja kuvao juce dva jela,pa sam danas freeeee-dom brdski
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 2:27 pm

Tom Peti-Pero ::
Ja kuvao juce dva jela,pa sam danas freeeee-dom brdski

Slobodno napiši i šta si kuvao. Možda neko dobije ideju jer nema goreg pitanja od "šta danas kuvati". Inače ja sam svratila u mesaru da vidim ima li kostiju za supu (nema) ali sam uzela neke kobasice pa će sutra biti krompir paprikaš sa istim.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 2:36 pm

ZoxZoja ::
Tom Peti-Pero ::
Ja kuvao juce dva jela,pa sam danas freeeee-dom brdski

Slobodno napiši i šta si kuvao. Možda neko dobije ideju jer nema goreg pitanja od "šta danas kuvati". Inače ja sam svratila u mesaru da vidim ima li kostiju za supu (nema) ali sam uzela neke kobasice pa će sutra biti krompir paprikaš sa istim.
Pa ja sam juce kuvao boraniju,uz dodatak graska,sargarepe i krompira!
Meso je bilo svinjski vrat i karnenadla(ili kako li se to vec zove),e sad posto ta oba dela imaju i onaj mali kosmati deo,to sam isekao,i od toga napravio obicnu supu,sa fakticki istim ovim povrtnim dodatcima,tako da eto,to je bilo to! brdski
Nakuvao toga,pozvao i decu,ali komplet supa i bar jos 2 porcije boranije,ostalo za danas brdski
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 9:13 pm

Vidi ti našeg Peru i kuva i to za dva dana! Svaka čast!

Ja sam večeras izdinstala piletinu sa crnim i bijelim luko, onako ima kao i nekog safta od tog luka i masnoće u kojoj se dinstalo. Sutra kad dođem sa posla, samo isiječem tikvice na kockice i sa bijelim lukom i peršunom uz minimalno začina prodinstam i eto nama ručkića poslije posla.
Nazad na vrh Ići dole
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 10:03 pm

Pa ima nekoliko jela koje eto ynam kuvati,ima nekoliko koje sam kao sam smislio,u stvari nigde ne koristim recept,nego raymisljam o tome,i smislim nesto na svoj nacin od klasicnih postojecih jela brdski
Od vecine toga imam i slike,ali nemam pojam ya sada kako da ih postavim brdski
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 10:27 pm

Tom Peti-Pero ::
Pa ima nekoliko jela koje eto ynam kuvati,ima nekoliko koje sam kao sam smislio,u stvari nigde ne koristim recept,nego raymisljam o tome,i smislim nesto na svoj nacin od klasicnih postojecih jela brdski
Od vecine toga imam i slike,ali nemam pojam ya sada kako da ih postavim  brdski

Ma samo ti napiši recepte ili opiši samo kako si radio, ni meni sa slikama ne ide baš dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 10:31 pm

justicija ::
Tom Peti-Pero ::
Pa ima nekoliko jela koje eto ynam kuvati,ima nekoliko koje sam kao sam smislio,u stvari nigde ne koristim recept,nego raymisljam o tome,i smislim nesto na svoj nacin od klasicnih postojecih jela brdski
Od vecine toga imam i slike,ali nemam pojam ya sada kako da ih postavim  brdski

Ma samo ti napiši recepte ili opiši samo kako si radio, ni meni sa slikama ne ide baš dobro.
Pa ne bi bilo lose da se vidi,pa onda opis,jer ima tu i dosta zahtevnih poduhvata kad su sve 4 ringle zauzete,a kad se neka oslobodi dodje i sledeci loncic brdski
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 10:36 pm

Ništa Pero, ti se fino spakuješ kod kuma da on tebe uputi u tajne alate na forumu, a onda navališ sa slikama i objavama, baš ćemo se radovati ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 1f44c
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 10:38 pm

Ja da tagujem DANUBIUSA, Pero nek kuva a ti objasnjavaj ikone na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:26 pm

Sad kad se Pera modernim rečnikom rečeno autovao da je i kuvar imamo Trilin. Eugena iz slane sekcije i Bosanku iz sektora torte i taman da otvorimo forumsku kafanu. Danubius nek uzme tamburu a mi ostali ćemo da pripomažemo malo degustirajući malo pevajući.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:28 pm

ZoxZoja ::
Sad kad se Pera modernim rečnikom rečeno autovao da je i kuvar imamo Trilin. Eugena iz slane sekcije i Bosanku iz sektora torte i taman da otvorimo forumsku kafanu. Danubius nek uzme tamburu a mi ostali ćemo da pripomažemo malo degustirajući malo pevajući.
Znači Astra i ja ćemo biti konobarice . zubic










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:44 pm

[quote="Kijara-brm"]
ZoxZoja ::
Sad kad se Pera modernim rečnikom rečeno autovao da je i kuvar imamo Trilin. Eugena iz slane sekcije i Bosanku iz sektora torte i taman da otvorimo forumsku kafanu. Danubius nek uzme tamburu a mi ostali ćemo da pripomažemo malo degustirajući malo pevajući.
Znači Astra i ja ćemo biti konobarice . zubic[/quote
Pa nisam rekao da sam kuvar,ali znam po nesto da skuvam,pogotovo kad me uhvati inspiracija,ili dosada,ili oboje zajedno brdski
Ja sam kuvar od prilike u onom smislu:
Nisam ginekolog,ali mogu da pogledam smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySre Okt 12, 2022 11:44 pm

Baksis je nas Kijaro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 13, 2022 1:20 am

Astra ::
Ja da tagujem DANUBIUSA, Pero nek kuva a ti objasnjavaj ikone na forumu.
Koliko se ja sećam ...izvesna dama je kuvala svašta -da izdvojim "sarmu" ?
Tako li beše ?
A beše jako dobro . zubic suppp










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 13, 2022 8:57 am

Danubius ::
Astra ::
Ja da tagujem DANUBIUSA, Pero nek kuva a ti objasnjavaj ikone na forumu.
Koliko se ja sećam ...izvesna dama je kuvala svašta -da izdvojim "sarmu" ?
Tako li beše ?
A beše jako dobro . zubic suppp

Cilj je Peru obučiti da postane Forumaš. Svojim kumovsko-adminskim statusom uz geografsku lociranost ti si demokratski jednoglasno (jednim glasom, Astrinim) izabran da to odradiš.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Tom Peti-Pero

Tom Peti-Pero


Godina : 62
Location : Apatin
Humor : Specifican
Datum upisa : 09.10.2022

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 13, 2022 9:28 am

ZoxZoja ::
Danubius ::
Astra ::
Ja da tagujem DANUBIUSA, Pero nek kuva a ti objasnjavaj ikone na forumu.
Koliko se ja sećam ...izvesna dama je kuvala svašta -da izdvojim "sarmu" ?
Tako li beše ?
A beše jako dobro . zubic suppp

Cilj je Peru obučiti da postane Forumaš. Svojim kumovsko-adminskim statusom uz geografsku lociranost ti si demokratski jednoglasno (jednim glasom, Astrinim) izabran da to odradiš.
Paaa,vise bih voleo da me neka dama poducava,ali,ako je vec demokratski odluceno,sta cu.... brdski
Nazad na vrh Ići dole
Đole

Đole


Datum upisa : 07.10.2011

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptyČet Okt 13, 2022 12:58 pm

Kruške stigke iz kroeišn, čudna sorta za kuvanje, slatke kao med, zovu se Makarije. Mnogi su
pokušali da ih sade - kaleme, nikome nije uspjelo, valjda im Vojvodina ne odgovara. ne znam
ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 44950331-542623429543849-6914200092979232768-n
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 EmptySub Okt 15, 2022 7:07 am

ZoxZoja ::
Sad kad se Pera modernim rečnikom rečeno autovao da je i kuvar imamo Trilin. Eugena iz slane sekcije i Bosanku iz sektora torte i taman da otvorimo forumsku kafanu. Danubius nek uzme tamburu a mi ostali ćemo da pripomažemo malo degustirajući malo pevajući.
I "Danubius" ume kuvati Naučio "iz nevolje" jer moja ex žena -pojma nije imala (sem što je "donela" metar "kuvara" ) zubic
"Tamburati" zna.

Kijara-brm ::

Znači Astra i ja ćemo biti konobarice . zubic

Mislim da bi taj "lokal" radio kao sat .Dolazili bi samo zbog "konobarica" zubic










ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Sponsored content





ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŠTA KUVATI DANAS ?   ŠTA KUVATI DANAS ? - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ŠTA KUVATI DANAS ?
Nazad na vrh 
Strana 11 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Danas je...
» In memoriam-poznati SVET
» Moj stih za danas je...(STIH DANA )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno)-
Skoči na: