DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?

Ići dole 
+4
zoran1970
Kijara-brm
Danubius
dusicaa
8 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyPon Maj 27, 2013 10:19 pm

U Americi odavno važi zakon da je ubistvo počinjeno u samoodbrani ,ili jednostavno kada zateknete "uljeza" u svojoj kući -ok, i za to se ne odgovara ? Privatni posed je -svetinja .
Naši zakoni predviđaju suđenje ,gde se veštači da li je prekoračena "nužna samoodbrana" . Ovih dana imamo jedan slučaj u Beogradu ,koji je izazvao puno pažnje .

Provalnik pet puta uboden nožem u leđa

[You must be registered and logged in to see this image.]

12 000 potpisa je podneto u peticiji za oslobađanje od odgovornosti čoveka koji je ubio provalnika .

Šta mi mislimo o ovome -treba li i kod nas da privatni posed bude nepovrediv i zaštićen zakonom onaj ko ga "brani" ?










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Maj 27, 2013 10:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyPon Maj 27, 2013 10:21 pm

Evo još jednog slučaja za razmišljanje . [You must be registered and logged in to see this image.]

______________________

Bračni par napadnut dok je preturao po kontejneru, muž ubio jednog siledžiju


„Žrtva“ izbola napadača džepnim nožem




[You must be registered and logged in to see this image.]


Mladić, koji je sa drugovima napao čoveka koji je preturao
po kontejneru, je preminuo nakon što ga je napadnuti izbo džepnim nožem.


Mladić Bojan Pajić (29) iz Banjaluke koji je preminuo u banjalučkom
Univerzitetskom kliničkom centru (UKC) nakon što ga je sugrađanin Duško
Drljača (45) izbo nožem, stradao je jer je sa drugovima napao Drljaču
koji je sa suprugom preturao po kontejneru.


Kako pišu "Nezavisne", kobne večeri Pajić, koji je u UKC umro sinoć,
sa još dvojicom prijatelja, čiji identitet zasad nije poznat, napao je i
provocirao Drljaču dok je sa suprugom preturao po obližnjem kontejneru,
u banjalučkom naselju Lauš.


Marija Markanović, portparol Centra javne bezbednosti Banjaluka,
potvrdila je da je Pajić zajedno sa još dvojicom nepoznatih mladića prvi
napao Drljaču koji se branio džepnim nožem i u grudi ubo Pajića nanevši
mu teške povrede vitalnih organa
, prenosi Tanjug.


Osumnjičeni Drljača je uhapšen i sproveden na kriminalističku obradu, a zatim i kod dežurnog tužioca.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyPon Maj 27, 2013 10:31 pm

Ubojstvo u samoobrani je prihvatljivo zakonom, ali je po meni "siva" area. Kako definisati situacije koje mogu da se dese, kako dokazati, etc.etc. A u danasnja vremena, i dokazi nisu sto su bili, fabriciranja, gluposti, citavo more "zasto, kako,,,,".

Samo banalan primjer: da ne idem u cijeli slucaj, tip je djevojci podmetnuo " njene otiske" po njegovom stanu, na pismima, dokumentima,,,,dok se dokazalo sta i kako, zena provela par godina u zatvoru ni kriva ni duzna.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyPon Maj 27, 2013 10:38 pm

Slučaj čoveka koji je branio svoj stan, ženu i dvoje dece i koji je ubio provalnika u svojoj kući, izazvao je veliku medijsku pažnju u Beogradu.
Na društvenim mrežama se organizuju peticije za njegovo oslobađanje. Komšije takođe traže da se čovek pusti na slobodu.

Mislim da ovde treba da zaživi deo Zakona koji živi odavno u Americi, da je privatni posed-svetinja.

Ubijeni ima dosije u policiji, i u trenutku provale imao je šrafciger ( da li samo to).

Šta bi se desilo da je ostao živ, da je opljačkao i povredio celu porodicu? Da je on njih ubio?

Razmišljam i u tom pravcu. Pet uboda nožem je mnogo, ali čovek, vlasnik stana verovatno nije bio svestan koliko puta je potegao nož.

To su trenuci afekta u kojima se ne razmišlja o posledicama. Misli se samo na to da se odbrani porodica.

Nadam se da će imati dobru odbranu na suđenju.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 1:09 pm

Danubius ::


Šta mi mislimo o ovome -treba li i kod nas da privatni posed bude nepovrediv i zaštićen zakonom onaj ko ga "brani" ?
Apsolutno sam da privatni posed bude nepovrediv i zato sam da se i kod nas zakonom regulise.
Zar treba da mirno gledam nekog ko sa oruzjem ulazi u moju kucu, da nanese zlo mojoj porodici i meni i da se sklanjam i racunam na njegovu dobru volju ?!
Mozda i kafu ili rucak da mu spremim ?!
Svako ko nepozvan ( a sa namerom da nam naudi) udje u moju kucu bice osujecen pa ako moram bice i ubijen!!!
Branila bih svoju porodicu, bez jednog trenutka razmisljanja sta me posle ceka.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 7:27 pm

dusicaa ::

Zar treba da mirno gledam nekog ko sa oruzjem ulazi u moju kucu, da nanese zlo mojoj porodici i meni i da se sklanjam i racunam na njegovu dobru volju ?!
Uvek ostaje pitanje ,čak i ako je zakonski regulisano -ubio si nekoga ko je došao da ti ukrade šunku ili bicikl ? Ako te zakon ne tereti -opet ostaje na "duši" .
No slažem se potpuno sa nepovredivošću poseda i zakonom koji bi to tako regulisao ,naročito kod nas .
Svaki dan čitamo o nasilju na ulicama ,ubistvima nemoćnih staraca u svojoj kući iz koristoljublja i sl .E pa toga je dosta .
Ako ne možeš biti siguran iza svoje kapije i svoja 4 zida -gde onda možeš ?
Svako ko nepozvan dođe -nije došao sa dobrom namerom ,i mora biti spreman da plati i glavom -nema tu vremena za procene i razmišljanje ,kada su deca ili porodica u pitanju . To je instikt koji ima i zver ,a kamoli čovek .
I zver brani svoje mlade i teritoriju .
Imali smo slučaj ovde 90 tih .Neki "dobrovoljci" su svratili u kafanu u jedno selo ,i kako je obično u selima slučaj ,prizemlje zgrade je kafana ,a na spratu su stambene prostorije . Dok se vlasnik bavio pijanim gostima koji su dole pravili cirkus ,razbijali čaše ,itd -dvojica su se popela gore i lepo krenuli da mu siluju ženu .
Čovek kao da je osetio -i stigao je baš kad su je bacili na sto i bavili se kidanjem odeće . Imao je pištolj pri ruci ,i mada su i ovi bili naoružani ,bez razmišljanja je pucao u silovatelja ."Pomoćnik" i ostala ekipa su se razbežali kada su videli krv i ovoga da je mrtav .
Policija ,uviđaj, suđenje -čovek je dobio dve godine robije za "prekoračenje nužne odbrane "-jer su dotični odložili oružje ,nisu ga imali pri ruci ,i sudija je tako ocenio .Odležao je na pravdi Boga .
Šta je trebalo ,da mirno gleda ?
Zato je ovakav zakon potreban -da ovakvi i slični malo razmisle da li će nekome provaliti u kuću .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:30 pm

Da me neko dođe maltretirati ,opljačkati,dovesti u opasnost moje bližnje na mom posedu ,ne bi dvojila.Mada niko nema pravo da uzima pravdu u svoje ruke,i liši nekoga života.Ali ako je već situacija ili ti ili ja.Naravno :Ti..
Mada ,mislim da bi teško živela s tim da sam nekoga ubila..,ali to je na mojoj savesti kako bi to podnela...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:34 pm

Oko za oko , zub za zub, ko meni ja njemu, da nebi cekao jos da me prvi smakne.

Kod nas kriscana je samoodbrana dozvoljena, pa i kad protivnik plati zivotom. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:35 pm

Danubius ::

Uvek ostaje pitanje ,čak i ako je zakonski regulisano -ubio si nekoga ko je došao da ti ukrade šunku ili bicikl ? Ako te zakon ne tereti -opet ostaje na "duši" .
Sunku i bicikli ce krasti u garazi, supi, dvoristu.
Svako ko udje u moju kucu, neka bude spreman da izaci nece !!!
Bolje da ja njega nosim na dusi, nego da nema nekog od moje porodice ili da nas poubija sve.
Rekoh vec, sta ce posle biti sa mnom- nije ni bitno.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:52 pm

Dolinac ::
Oko za oko , zub za zub, ko meni ja njemu, da nebi cekao jos da me prvi smakne.

Kod nas kriscana je samoodbrana dozvoljena, pa i kad protivnik plati zivotom. [You must be registered and logged in to see this image.]

u tom momentu ne razmišljaš jesi hrišćanin ..nego da se spasiš.. [You must be registered and logged in to see this image.]
neće te onaj odgore spasiti..SAM...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:54 pm

Kijara-brm ::
Dolinac ::
Oko za oko , zub za zub, ko meni ja njemu, da nebi cekao jos da me prvi smakne.

Kod nas kriscana je samoodbrana dozvoljena, pa i kad protivnik plati zivotom. [You must be registered and logged in to see this image.]

u tom momentu ne razmišljaš jesi hrišćanin ..nego da se spasiš.. [You must be registered and logged in to see this image.]
neće te onaj odgore spasiti..SAM...

Kako da ne,prvo razmisljam da li postim ili ne, pa onda sve ostalo. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 8:58 pm

da se ja pitam evo zakona,za manju kradju odsecanje jedne šake,za veću kradju i pljačku odsecanje obe šake,pa nadam se da bi veoma dobro razmišljali da li bi krali....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 9:08 pm

zoran1970 ::
da se ja pitam evo zakona,za manju kradju odsecanje jedne šake,za veću kradju i pljačku odsecanje obe šake,pa nadam se da bi veoma dobro razmišljali da li bi krali....

Pa to se nemoze tako podjeliti, ima ljudi koju kradu zato sto su zedni i gladni. E sad ruku ili bilo sto odjseci, je po mom misljenju previse pretjereno.

Koliko politicara,vladari itd. kradu narodu pa nikom nista, moralo bi se glave sjeci pa na kraju nemamo politicare vise. trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 9:18 pm

Mislim da su zakoni slicni,u ovoj drzavi si duzan d apozoves policiju i cuvas provalnika dok oni dodju a ne smijes mu nista u protivnom kriv si.
Bila sma u situaciji kad su nacisti zapalili kucu u kojoj sma zivjela sa dvoje djece i trece bilo u stomaku,pa tako znam,sta mi rekose policajci,mada smo poslije dezurali i da smo ga uspjeli uhvatiti ne vjerujem da bi zvali policiju.
Uhvacen je palikuca nakon 4-og paljenja iste kuce,nakon sto sam ja odselila.(Dobila sam stan posto sam rekla predsjedniku kantona da dodje spavati sa mnom pa nek on zove policiju ako nas zapale)
Jel to normalno u samoodbrani...on pali,da izgori u to vrijeme u kuci 18 odtaslih i 18 djece,a mi ne smijemo nista da ucinimo.
S druge strane kad bi svi imali pravo na oslobadjanje zbog samoodbrane,ko da dokaze sve namjestene samoodbrane i slicne stvari ako odlucis nekoga maknuti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
zoran1970
Mejac
Mejac
zoran1970


Godina : 53
Datum upisa : 03.09.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 9:18 pm

Dolinac ::
zoran1970 ::
da se ja pitam evo zakona,za manju kradju odsecanje jedne šake,za veću kradju i pljačku odsecanje obe šake,pa nadam se da bi veoma dobro razmišljali da li bi krali....

Pa to se nemoze tako podjeliti, ima ljudi koju kradu zato sto su zedni i gladni. E sad ruku ili bilo sto odjseci, je po mom misljenju previse pretjereno.

Koliko politicara,vladari itd. kradu narodu pa nikom nista, moralo bi se glave sjeci pa na kraju nemamo politicare vise. trtrr

e pa ti što su žedni i gladni oni kradu do 7000din. i ako ih uhvate ne gone ih krivično,a siti kradu mnogo više ,a kad bi bio zakon odsecanja e nek razmišljaju da li će i šta će ukrasti jer ovde je počeo život da vredi i za 100dinara....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyUto Maj 28, 2013 9:27 pm

Pa ovi siti sto kradu uzeo bi im sve, da vide i uce kako je to kad je covjek gladan i zedan.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptySre Maj 29, 2013 12:30 am

zoran1970 ::
da se ja pitam evo zakona,za manju kradju odsecanje jedne šake,za veću kradju i pljačku odsecanje obe šake,pa nadam se da bi veoma dobro razmišljali da li bi krali....

Apsolutno se slazem.

Podavno sam gledala neku emisiju: kao koja je "drzava" najsretnija, i pominju neku malu drzavicu negdje kod Indonezije, zaboravila sam kako se zove. Stopa kriminala = nula:) Zasto?! Bas zato sto je zakon kako sto ga Zole opisa. Narod zivi sretan i presretan, niko nista ne zakljucava, ne boje se nicega. A i ekonomija im masala odlicna:)
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptySre Maj 29, 2013 1:41 am

Astra ::
Mislim da su zakoni slicni,u ovoj drzavi si duzan d apozoves policiju i cuvas provalnika dok oni dodju a ne smijes mu nista u protivnom kriv si.

Kako da ga čuvaš? On ima oružje, ti nemaš ništa..ne razumem baš..Ne možeš da ga udariš da bi ga zavezao i čuvao dok ne dođe policija?










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptySre Maj 29, 2013 8:26 am

U 90% slučajeva milicija dodje samo da oblepi žutu traku i da žrtvu opcrta kredom! Teško je ozakoniti i legalizovati ubistvo pa i iz samoodbrane, mada bi se morali naći neki parametri kao olakšavajuće okolnosti. Parametri koji bi tačno ukazivali na to da je samoodbrana ili odbrana privatnog poseda.
A u ovom slučaju je to evidentno. Šta nepoznati čovek traži u mom stanu?! I ko normalan u takvoj situaciji može racionalno da razmišlja?
Prvo bi mi palo napamet da hoće da povredi moje dete ili mene a tu..lampica crkava i postupaš po nagonu za samoodržanje!.

Setih se i pitanja Žarka Lauševića koje je postavio na sudjenju: Kolika je granica ljudske trpeljivosti da može da izdrži i posmatra da mu neko zlostavlja brata ili nekog člana porodice?!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  EmptyČet Jun 06, 2013 11:03 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Toma Fila: "Ako neko uđe, pucaj! Lakše ću te izvaditi iz zatvora nego sa groblja"


Apsolutna istina!

Treba ozakoniti odbranu svog integriteta i privatnog vlasništva i staviti do znanja kriminalcima, pre nego što krenu u pohode, da je i drugoj strani dozvoljeno da potegne oružje! Mislim da bi se ipak smanjio broj pljački i ubistava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?    UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
UBISTVO U "SAMOODBRANI "/na "PRIVATNOM POSEDU "-ozakoniti ili ne ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: