DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena

Ići dole 
+2
Astra
Lakota
6 posters
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Avg 18, 2013 7:24 pm

Na emocionalnost se obično gleda kao na žensku karakteristiku. Devojčice plaču a dečaci negativne emocije ,,čuvaju u sebi“. Kada postanu odrasle osobe zbog razlika u izražavanju emocija mogu imati problema međusobnim odnosima. Žene smatraju da su muškarci bezosećajni a muškarci da su žene preosetljive i da ulažu previše emocija u sve što rade.

Prema kulturološkom shvatanju emocija, smatra se da je izražavanje emocija uslovljeno podelom uloga, te kroz razvoj dečaci uče da kontrolišu emocije tuge i straha, ali da slobodno izražavaju svoj bes, odnosno agresivnost. Devojčice uče da ispoljavaju sopstvene emocije bilo kroz plač bilo rečima, ali ne i da budu agresivne. Kasnije je muškarcima mnogo teže da izraze osećanja bespomoćnosti i tuge te oni ta osećanja pokušavaju da ignorišu, dok je kod žena obrnuto. Ipak, da li je samo društvo uspostavilo ovakve kanone izražavanja emocija ili postoji predispozicija da se ovako nešto dešava?

Biološko gledište ukazuje na to da su razlike u doživljavanju i izražavanju emocija među polovima delom uslovljene uticajem različitih hormona i razlikama u fiziološkim funkcionisanju moždanih struktura. Smatra se da hormon testosteron, koji je zadužen za razvoj primarnih polnih karakteristika kod muškaraca, utiče i na razvoj agresivnosti kod ovog pola. Kod žena je dominantniji hormon estrogen pa su prema tome one manje agresivne. Primećeno je takođe da se kod ženskog pola brže razvija oblast moždane kore koja je zadužena za verbalne sposobnosti i emocionalno funkcionisanje dok se kod muškaraca pre razvijaju oblasti zadužene za rešavanje spacijalnih i mehaničkih problema. Ovim se objašnjava da je ženama lakše da verbalizuju svoja osećanja nego muškarcima.

Kada ukrstimo ova dva gledišta najverovatnije je da se pod uticajem biološke predispozicije razvio specifičan odnos sredine prema različitim načinima funkcionisanje jednog i drugog pola. Ono što je sigurno je da i muškarci i žene doživljavaju isti opseg emocija samo je način na koji će ih izraziti drugačiji. Zato ne možemo da kažemo da su žene emocionalnija bića a da su muškarci bezosećajni. Često se dešava da neki muškarci ne mogu da izraze svoja osećanja na način kako bi ih možda žene izražavale ali to ne ne znači da ona ne postoje.
Zbog čega je bitno da shvatimo razliku u izražavanju emocija između polova?

Ove razlike uglavnom predstavljaju problem u emotivnim vezama. Neke žene smatraju da ukoliko emocije nisu izražene rečima to znači da one ne postoje. Nekada i kada žele da kažu kako se osećaju, muškarci ne mogu da nađu prave reči kojima bi opisali svoje emotivno stanje. Često oni ne žele da priznaju da se osećaju na određen način pogotovu ako su tužni zbog nečega jer tuga nije osećanje koje je društveno prihvatljivo kod muškaraca. Sa druge strane, žene često govore kako se osećaju ili to jasno izraze kroz facijalnu ekspresiju pa je značajno za muškarce da budu responzivni na ovakve znake i da reaguju u skladu sa njima.

Ono što je takođe bitno je da kroz izražavanje emocija žene osećaju neku vrstu psihičkog olakšanja dok kod muškaraca može doći do nagomilavanja emocija i ukoliko su one negativne to može da dovede do niz neželjenih posledica pa oni mogu odreagovati dosta burno. Važno je znati da izražavanje emocija nije stvar koja je nužno uslovljena polom. Pol može dati  predispoziciju za to ali načini vaspitanja kod nekih ljudi mogu donekle uticati na to kako će osobe izraziti ono što osećaju.

Sanja Marjanović

dipl. psiholog

Sta mislite o ovome?Da li ste i sami svesni tih razlika,doziveli od partnera bas takve reakcije?Smatrate li da je dobro sto je vecina nas bas tako vaspitana,ili mislite da kao sto to pise u zakjucku,iskazivanje emocija ne smemo uslovljavati polom?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Avg 18, 2013 7:53 pm

Sanja Marjanovic je to odlicno opisala i kroz svoje iskustvo mogu reci da su muskarci zaista vrlo tvrdi na emocionalne izjave ili gestove....jos ako su rasli u okruzenju koje je od njih ocekivalo cvrstinu,e onda nikad ne saznate da li je taj muskarac,tuzan,.ljut ,povrijedjen ili razocaran...on na kraju obicno "pukne" po savovima i napravi jos vecu gresku,jer je obicno ili agresivan ili sve to iskaze nekim komandujucim tonom.Bar ja nisam srela muskarca koji je spreman pokazati a jos manje diskutovati o svojim emocijama.
Ti "tvrdokorni" cak i prekomjerno osudjuju zene koje zaplacu,koje se pozale,koje zele da kazu i d aim se kaze sta osjecaju.
Cesta uzrecica je upravo:
Ne padam na zenske suze.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Avg 25, 2013 3:33 pm

Nikad nisam razumjela te podjele na musko-zenska izrazavanja emocija,,,,,To ima veze samo sa socijalnim uvjetima u kojima su rasli, i koliko su sebi dopustili da to drustvo utjece na njih.

I kad mi neko kaze: ali on je tako odgojen - prde metla puce stap. Svi imamo um, samo sto ga rijetki koriste.

Nemam dodirnih tacaka sa muskarcima koji imaju bilo kakav psiholoski problem, ukljucujuci izrazavanje emocija. Moje poimanje je da su neiskreni. A ako je slucajno strah u pitanju, bjezi sto dalje, to je mama ili grlila previse, ili premalo.


I love my hubby, nema problem da mi kaze koliko me voli, i koliko mu idem na zivce kad treba zlz 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Avg 25, 2013 5:54 pm

Ako mi ne pokaze emocije, da li ocekuje da cu ja to da cinim i za njega?
Zar da bacam pasulj i pogadjam sta on oseca, misli...?
Neka hvala. Ili karte na sto ili adio!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Avg 25, 2013 6:03 pm

Ima tu istine i neistine, zenska je puna emocija i funkcionira samo tako, dok muskarci je imaju ali ih dobro kriju i vade ih samo u nuzdi da bi imali sex naprimjer.

Dosta puta kad muskarac jedan pokazuje emocije svoje u bilo kojem smislu, daje ili salje pogresne signale. Zato muskarac jedan od dustaje od toga i prelazi na racionalno. U sustini zene i nevole da jedan muskarac ima emocije, prema njoj ali ne prema obitelji, djeca itd.

Muskarac jedan je igrao uvjek jednu glavnu ulogu kao poglavar jedan, jak, racionalan,sposoban itd.

Sve emocionalne faze su zene izmislile i odgojile. Samo te emocionalne zenske faze nece jedan muskarac nikad sebi prisvojiti, nije da nece nego je nesposoban za to.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySub Sep 14, 2013 12:26 am

MOJ ZIVOT JE PROPAO! trtrr 


Ženska logika - najjača je

NJEN DNEVNIK:

Veceras mi se muž ponašao cudno. Imali smo u planu da se nademo kod novootvorenog restorana i odemo na veceru.
Pre toga sam bila u šopingu sa kolegicama pa sam predpostavila da je bio uznemiren jer sam malo kasnila, no nije ništa komentarisao.
Tokom vecere nije rekao ni rec. Jako sam se uplašila. Kad smo izašli iz restorana i krenuli prema autu povukla sam ga sa strane i upitala šta nije u redu. On je odgovorio "ništa".
Pitala sam ga jesam li ja kriva što je uznemiren,a on je odmahnuo glavom i rekao da nema veze sa mnom i da se ne brinem ni oko cega.
Dok smo se vozili kuci rekla sam mu da ga volim, a on se samo osmehnuo i nastavio da vozi. Nisam nikako mogla objasniti šta se dogada i ne znam zašto nije rekao "I ja tebe".
Kad smo došli kuci, bio me je strah više nego ikada, ignorisao me i ponašao se kao da ne želi da ima nikakve veze sa mnom. Samo je cutao i piljio u TV.
Cinilo se da je odsutan s ovoga sveta i osecala sam se udaljeno od njega. Uz svu tu tišinu odlucila sam da odem na spavanje. Nakon 15 minuta mi se pridružio u krevetu.
Za sex nije bio raspoložen. Samo je legao i zaspao. Zaplakala sam. Ne znam šta da radim. Cini mi se da je u mislima s nekom drugom. Moj život je propao!!!

NJEGOV DNEVNIK:

Zeza me motor pri paljenju. Ne razumem zašto...


zlz zlz zlz zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 3:21 pm

Razlike između žena i muškaraca su veće nego što ste mislili
Evo gde se najlakše otkrivaju
20.12.2013 Razlike između žena i muškaraca su veće nego što ste mislili


Naučnici kažu da su razlike između muškaraca i žena veće nego što smo mislili. Evo kako.

Recimo, zimske bolesti će muškarce vrlo lako smestiti u krevet. žene će ih stoički podnositi.

Prema najnovijem britanskom istraživanju žene lakše podnose bol nego muškarci.

Tako će tipičnu zimsku prehladu 79 posto žena preležati na nogama bez kukanja, dok će se muškarci stalno žaliti na bolove. Žene će ignorisati nastupanje prehlade ili visoke temperature, a muškarci će gunđati kako su na smrtnoj postelji.

Upravo zbog toga čak polovina žena ni ne veruje svojim partnerima kada kažu da su bolesni, a 55 posto misli da preteruju sa simptomima.

Muškarci se najčešće žale na curenje nosa, upalu grla, glavobolju i kašalj.
Dominomagazin


Ziva istina  ererere 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 5:56 pm

Prema najnovijem britanskom istraživanju žene lakše podnose bol nego muškarci.




tačnoooooooo..
po tom pitanju veći su cendravci nego žene.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 6:02 pm

Kijara-brm ::
Prema najnovijem britanskom istraživanju žene lakše podnose bol nego muškarci.




tačnoooooooo..
po tom pitanju veći su cendravci nego žene.

Istina, i duze zive.

Ali zato imamo vise zena, ljubavnica nego Vi. smehsmeh :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 6:09 pm

To je baš za pohvalu..hehehe..ccc..
A da,to je očito iz tvog iskustva.Mnogo si bre emotivan.Brzo se vežeš i svaka ti baš legne..  smehsmeh .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 6:14 pm

Ma ne, ovako u selu recimo djevojke idu na igranku i imaju odnos sa deckom itd.Zna se ko skime, pa sve do udaje.

E a mi muskarci idemo u nasem selu na igranku i po tudjim selima  :zubi3: 

Kao drugo..zene traze uvjek iskusnog muskarca, sta ti mislis od kud i kako mi to skupljamo?  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 6:51 pm

Dame stišavaju napetost uglavnom pod stražom dok muški piške sami. smehsmeh 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptySre Dec 25, 2013 8:12 pm

Slazem se u potpunosti sa tekstom koji je Lkota okacila ( da ga ne citiram).
Muskarci, zao mi je ali moram reci da ste jako velike kukavice i toliko slabo podnosite bol da je bezmalo smesno.
Neverovatno, ali vecina vas misli da ce ga obicna prehlada ubiti, da vam je dosao kraj ...a kad uz prehladu dobijete i temperaturu i pocnete kasljati...verujem da pomisljate na pisanje testamenta  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyČet Dec 26, 2013 1:46 pm

dusicaa ::
Slazem se u potpunosti sa tekstom koji je Lkota okacila ( da ga ne citiram).
Muskarci, zao mi je ali moram reci da ste jako velike kukavice i toliko slabo podnosite bol da je bezmalo smesno.
Neverovatno, ali vecina vas misli da ce ga obicna prehlada ubiti, da vam je dosao kraj ...a kad uz prehladu dobijete i temperaturu i pocnete kasljati...verujem da pomisljate na pisanje testamenta  smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena EmptyNed Feb 02, 2014 2:19 am

[img][You must be registered and logged in to see this image.] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena   Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Razlike u izrazavanju emocija kod muskaraca i zena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Socijalne razlike -kako podnosite ?
» ZAKON o ljubavi i prometu emocija od vrednosti :)))
» 8 Mart - dan zena...
» Banja Luka ~ Grad zena ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: