DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vakcinacija- da ili ne?

Ići dole 
+22
Đole
bosankaa
podbarac
Black Wizard
el_vibrador
sanjalica.ns
Diplomirani Duduk
daljinski
Lily
rouzvel
Kica/Praja
Gothic
MadamX
carpathia
Danubius
Kijara-brm
Auror@
Šmizla
dusicaa
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Lakota
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Dec 13, 2013 5:07 pm

First topic message reminder :

Pripadnik sam generacije koja je vakcinisana i ciji roditelji nisu postavljali pitanje oko toga.Takodje sam vakcinisala i svoju decu,po planu i programu koje su mi nalagale nadlezne zdravstvene ustanove.Znam da je kod nas i zakonom obavezna vakcinacija.I ja to smatram dobrom praksom i preventivom.
Zato sam upala u raspravu sa par mladih majki i ispadoh totalno neodgovorna,neobavestena.
Elem,uglavnom su bile dve grupe,jedne koje su tvrdile da je to smisljena pljacka farmaceutskog lobija,da se na taj nacin truju buduce generacije,da se od mmr vakcine dobija autizam,da nam proturaju zivu i ostale otrove ,da Amerikanci nikad nisu vakcinisali svoju decu i da nisu prihvatili tu obavezu koju je nalagala Svetska zdravstvena organizacija.
Druga,umerenija grupa,imala je selektivne stavove,smatrajuci da treba izbeci vakcinisanje dece protiv bolesti koje su u okolini iscezle,da treba uzeti samo uvozne vakcine,nase su nikakve i da tu uglavnom nasi lekari stite interese nekih kompanija koje ih placaju.
Posto na nasem forumu ima clanica,roditelja,sa svih strana,volela bih da cujem kako je kod njih to regulisano?I uopste,vas stav i misljenje o vakcinaciji?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 1:31 pm

Upravo to iritira,niko ne pokazuje statistiku da se skoro svi vakcinisu u toj Europi,a nije utvrdjeno zakonom jer im je svijest na visem nivou....jbga,neandertalca moras zveknut zakonom i kaznom ako ne ide drugacije.
ne vrijedjam nikoga posebno,ali istina je da smo zaostali zbog petstogodisnje vladavine Turske i da se to ocituje i danas,neprihvatanjem nicega sto je dobrovoljno a ne pod moranje....narod sa Balkana je navikao da bude kmet i da mu se naredi sta ce da radi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:23 pm

Astra ::
Ljudi padaju u vatru samo na pomen necega sto se MORA,bez razmisljanja.

Ako počnu da "razmišljaju" još gore!

Postavljaju pitanja na koja "ni sto pametnih ne mogu da odgovore!"booored
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:31 pm

Diplomirani Duduk ::
Astra ::
Ljudi padaju u vatru samo na pomen necega sto se MORA,bez razmisljanja.

Ako počnu da "razmišljaju" još gore!

Postavljaju pitanja na koja "ni sto pametnih ne mogu da odgovore!"booored

Što postavljaju pitanja pa i nekako ali kad šnajderke krenu da objašnjavaju sastav vakcina ili da mašinbravar dokazuje da vakcine izazivaju sve bolesti i stanja koja postoje a i još par takvih za koje se još nije čulo tu nastaje problem. I kad se dotičnim daje prostor kao "autoritetima". Naše televizije u cilju povećanja gledanosti ili političke korektnosti (jebala ih i popularnost i politička korektnost) daju prostor karikaturama od ljudi koji kao papagaji ponavljaju vakcine su krive za sve ... i koji bolesnu decu zovu DECA OŠTEĆENA VAKCINAMA. Dobro ste pročitali ne bolesna nego oštećena. Kao da su neka roba koju su kupili a nisu primetili da je s greškom pa sad pljuju sve redom jer ne mogu da je vrate "prodavcu".
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:36 pm

Samo ona koja je obavezna a zna se koja je to vakcina.Ostala testiranja na nasu decu ne dolaze u obzir.Kakvo je to primoravanje u ucenjivanje naseg stanovnistva ako ne vakcinisu svoju decu da ce snositi neke kazne,da li je to neko naredio nasim politicarima da moraju po svaku cenu to da sprovedu u delo. booored
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:40 pm

Umesto da lepo objasne narodu koliko su vakcine važne, oni zavode strahovladu- drakonske kazne od 150 hiljada dinara, oduzimanje dece...Sramota.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:51 pm

Gothic ::
Samo ona koja je obavezna a zna se koja je to vakcina.Ostala testiranja na nasu decu ne dolaze u obzir.Kakvo je to primoravanje u ucenjivanje naseg stanovnistva ako ne vakcinisu svoju decu da ce snositi neke kazne,da li je to neko naredio nasim politicarima da moraju po svaku cenu to da sprovedu u delo. booored

Gothic pričamo o pokretu koji smatra da se ne treba vakcinisati ni protiv tuberkuloze, polia, velikih boginja, difterije ... svega onog protiv čega smo i ti i ja vakcinisani. Protiv onog zbog čega minimalno 50% dece nije dočekalo ni prvu godinu živo. Ne pričamo o vakcini protiv karijesa na zubima nego o POLIO koji ako ne ubije ostavi dete u čeličnim plućima. Pričamo o difteriji koja je letos u Španiji ubila dečaka čiji su roditelji mislili da nema potrebe da ga vakcinišu. Još par dece je obolelo ali srećom serum je iz Rusije stigao na vreme za njih. Jer Španija nije imala to. Smatrali su difteriju iskorenjenom.

Kako drugačije sem kaznama može da se neko prisili da poštuje Zakon? Onaj ko pijan vozi suprotnom stranom puta 200km/h gde je propisano 50km/h ne može da očekuje ništa drugo nego kaznu. Neće Država da mu pošalje diplomu o doprinosu bezbednosti u saobraćaju.

Ja ovu temu pratim intenzivno već godinu dana i veruj mi načitala sam se takvih nebuloza da bih podržala Zakon koji bi neke ljude posla pravac na vešala.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 8:56 pm

MadamX ::
Umesto da lepo objasne narodu koliko su vakcine važne, oni zavode strahovladu- drakonske kazne od 150 hiljada dinara, oduzimanje dece...Sramota.

Madam molim te ne pričaj o onome što ne znaš. Da Velkovoj i njenim sledbenicama nešto objasne? Da im objasne da zemlja nije ravna ploča? Da se urin ne pije? Da im se objasni da se dete ne stavlja u pac od senfa, belanaca, sirćeta i čega sve ne kad ima temperaturu? Da im se objasni da se detetu u uho ne kapa srebrna voda kad ima upalu uha i previja se od bolova? Da im objasne da Domestos i varikina nisu lek?

Sramota je što ova Država ne radi ništa po pitanju zaštite te dece. Što Centri za socijalni rad ne reaguju. A ove političke opcije kao što su Dveri treba da je sramota što u svojim redovima imaju takve trovače. Ako je to borba za zdravlje naroda serBskoga ja onda nisam Srpkinja.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic



Datum upisa : 21.04.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 9:06 pm

@ZoxZoja. Nisam pratio zadnjih dana desavanja u nasoj zemlji,ako se radi o onim starim vakcinama sto su godinama vec bile ,onda u redu znam koliko su vazne, mislio sam da se radi o nekom novom testiranju.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 9:07 pm

Satirični blog. Kome nije jasno o čemu sam do sad pisala neka pročita. Ima vrlo lepih skrinova "stručnjaka" koji govore protiv vakcinacije

10-argumenata-da-ne-vakcinisete-svoje-dete-u-pravu-ste link
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 9:28 pm

MadamX ::
Umesto da lepo objasne narodu koliko su vakcine važne, oni zavode strahovladu- drakonske kazne od 150 hiljada dinara, oduzimanje dece...Sramota.

Ja sam mišljenja da su te kazne i male. Da se mene pita bile bi još veće. Jel' treba ponovo da nam se vrate bolesti koje smo jedva iskorijenili? Tupi se, priča, objašnjava i ne vrijedi. E pa brale kad ga zvizne po džepu, onda ću da ga pitam kako ćeš se ponašati. A da ne spominjem činjenicu da su ti "mudri roditelji" koji odbijaju vakcinisati djecu 95 % njih vakcinisani. I mi smo vakcinisani i šta nam to fali?? Znaju zjakati po internetu i propagirati nevakcinaciju a ne znaju zbog čega je važna vakcinacija?? Kad su djeca u pitanju - e bogami strahovlada!
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 11:06 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zašto ?










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 11:20 pm

Kica/Praja ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zašto ?

Evo ovo je slika o kojoj pričam. Zašto na ovoj slici nema procenata kolika je vakcinacija u "plavoobojenim" zemljama? Svugde gde je pala ispod 90% za neke bolesti ti regioni su istu vakcinu uveli kao obaveznu. ZAŠTO?

WHO vam prikazuje koliki je procenat pokrivenosti MMR vakcinom u svetu do 2014 godine.
Srbija ima 86 % isto ko i Sudan.
Rusija 98 %, Norveska 97 %, Finska 97 % itd....
Makedonija 93 %.

[You must be registered and logged in to see this link.] link

Zašto su Rusi vratili obaveznu vakcinaciju kad je pala ispod nekog procenta? Pa zato što veruju SVOJIM naučnicima (hajde kažite mi da nemaju dobre univerzitete za prirodne nauke, o tehničkim i da ne pričam) i neće da dozvole da ih desetkuju male boginje ili difterija. Ili da godinama leče obolele od tuberkuloze.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPon Feb 29, 2016 11:23 pm

Kica/Praja ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zašto ?

Na ovo se odgovor nalazi u mom postu iznad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 2:28 am

Ja se ne protivim vakcinaciji. Nisam "sledbenik" te famozne Velkove.

Samo pitam odakle ljudima 150 hiljada dinara za kaznu, i što im se preti oduzimanjem dece???











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 2:47 am

MadamX ::
Ja se ne protivim vakcinaciji. Nisam "sledbenik" te famozne Velkove.

Samo pitam odakle ljudima 150 hiljada dinara za kaznu, i što im se preti oduzimanjem dece???


Da ne treba možda da stvorimo fond za pomoć idiotima koji ne vode računa o zdravlju sopstvene dece i da iz njega plaćamo kazne za njihovu bahatost i bezobrazluk? O tome odakle će platiti kaznu nek brinu sami. Traže pravo na izbor i država im je dala to. Smisao kazne i nije da bude mala i da ne utiče na promenu ponašanja.

Preti im se oduzimanjem dece, privremenim ili trajnim, jer je nevakcinisanje jedan od oblika zanemarivanja deteta. Plus ugrožavanje zdravlja iste te dece. Plus ugrožavanje javnog zdravlja.

Da napomenem još da su većina tih koji su antivakcionalno opredeljeni isti oni koji propagiraju i lečenje dece urinom. MMS (Domestos, varikina) kao čaroban lek za svašta, jedenje presne hrane ... videla sam slike devojčice od 5-6 godina od koje je moj trogodišnji nećak i veći i jači jer je majka hrani samo presnim voćem i povrćem. I onim smutijima. Devojčica je bukvalno izgladnela. Ako to nije zlostavljanje ja ne znam šta je.

Valjda je tekovina jednog civilizovanog društva da brine o onima koji ne mogu da brinu o sebi. Čak ako to znači da će roditelju-sadisti biti oduzeto dete. Dete nije stvar u njihovoj svojini kako oni zamišljaju. Ja te rodio ja ću te ubiti je Zakonom kažnjiva rabota.

Ako za išta mogu da kažem da je ova Vlada i Skupština (ovaj saziv) dobro uradio to je ovaj Zakon. Tu imaju moju bezrezervnu podršku.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 6:21 am

Nisam se bunila protiv vakcinacije dok je "Torlak" bio u našim rukama i dok su naši ljudi vodili računa o tome. Danas kad su vlasnici vakcina ljudi koji hoće da svedu populaciju na 500 miliona, i za to se otvoreno zalažu, i te kako se bunim protiv toga. Na kraju krajeva Ustav  kao najviši akt ove zemlje lepo kaže:

Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.


Dakle, oni moraju makar da nas pitaju da li to hoćemo kao što pitaju sve ljude na zapadu, ne želim da naša deca budu njihovi eksperimentalni pacovi fikkk

Oko ovoga nema diskusije, Ustav je sve rekao, ko neće da poštuje Ustav zna se gde mu je mesto!










Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 9:07 am

rouzvel ::
Nisam se bunila protiv vakcinacije dok je "Torlak" bio u našim rukama i dok su naši ljudi vodili računa o tome. Danas kad su vlasnici vakcina ljudi koji hoće da svedu populaciju na 500 miliona, i za to se otvoreno zalažu, i te kako se bunim protiv toga. Na kraju krajeva Ustav  kao najviši akt ove zemlje lepo kaže:

Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.


Dakle, oni moraju makar da nas pitaju da li to hoćemo kao što pitaju sve ljude na zapadu, ne želim da naša deca budu njihovi eksperimentalni pacovi fikkk

Oko ovoga nema diskusije, Ustav je sve rekao, ko neće da poštuje Ustav zna se gde mu je mesto!

You tube dokazi za mene nisu relevantan argument za razgovor. Baš kao ni paranoja i teorija zavere. Da sam im imalo sklona rekla bih da vas antivaksere plaća taj ko je smislio "teoriju zlatne milijarde".

Početkom XX veka bilo nas je oko 1.5 milijarda. Posle dva svetska rata (i španske groznice koja je bila zadnja velika svetska pandemija) mi smo uspeli kao vrsta da dosegnemo broj od preko 7 milijardi trenutno živućih. Čudno da se taj rast poklopio baš pojavom vakcina, antibiotika i ostalih savremenih lekova. Baš čudan način da se izvrši depopulacija. Baš čudan.

A da, "autoriteti" sa you tuba, portala sumnjivog kredibiliteta i samozvani naučnici koji nemaju ni jednu relevan naučni rad niti proverljivu studiju kažu da je to zbog higijene koje je mnogo više danas nego u vreme pre vakcina i antibiotika.

[url=10-argumenata-da-ne-vakcinisete-svoje-dete-u-pravu-ste]10-argumenata-da-ne-vakcinisete-svoje-dete-u-pravu-ste[/url]  link  

Ovo su najveći zagovornici nevakcinisanja u Srbiji (i regionu) a takođe i stručnjaci za Ustavno pravo. Nemam ništa protiv da nanekom nenastanjenom ostrvu osnuju Šarlataniju i da se tamo međusobno leče i pišu Ustave.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 9:21 am

Imunološki protokol koji postoji decenijama predviđa : 

BCG vakcina – protiv tuberkuloze

Di – Te – Per vakcina je protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja (pertusis)

Polio vakcina – protiv dečje paralize

Vakcina protiv hepatitisa B

HiB vakcina – protiv opasne bakterije Hemofilus influence (Haemophilus influenzae)

Radi se o bolestima ,koje su zahvaljujući vakcinama ,decenijama unazad skoro iskorenjene ,iako su bile skoro endemske u pojedinim krajevima ex Yu .
Još u mom detinjstvu je postojao antituberkolozni dispanzer (za generacije koje tokom ratova nisu vakcinisane ,pa su oboleli )
Vakcina nije ništa drugo nego znatno oslabljeni virus bolesti ,dakle ,vakcina samo praktično inicira organizam da stvori imunitet prema tom virusu .

Ako želite da vam deca budu tuberani ,ili da obole od tifusa ili difterije -slušajte "desničare" i njima slične ,pa nemojte da ih vakcinišete .
Uostalom, svako od nas se tokom života jače posekao , ili ga je ujeo pas ,ili mu se neka rana inficirala i primili smo "tetanus" ,bilo je nekome nešto ?
Mi smo na poslu izloženi svim vrstama hepatitisa ,i naravno da smo *ladno primili vakcinu .
Nama ne fali ništa ,a dvoje starijih kolega (generacija 1948 ,1951 ) nisu revakcinisani ,pa su i fasovali hepatitis B tokom radnog veka .
Tačno je šta kaže Ustav ,što je gore Rouz izdvojila ,ali u svakoj normalnoj zemlji ,pa i našoj ,postoji Protokol o suzbijanju zaraznih bolesti ,koji je obavezan za sve građane . Što nemamo danas epidemije šarlaha ,kolere ,velikih boginja ,influence i sl ,koje su u prošlosti odnosile hiljade i stotine hiljada života ? Jer je pronađena vakcina .
Gde ljudi umiru i danas od toga ? Gde ne postoji sistem zaštite ,tj vakcinacija .
E pa ....vi budite "pametni" ,pa vaša deca ,ne daj bože ,zarade TBC jer ih niste vakcinisali ,treba li da druga deca , celo zabavište ,ili škola budu izloženi bacilima i mogućnosti zaraze ?











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 11:27 am

Jedno su proverene vakcine, a drugo ove nove protiv raznih gripova i kokošijeg slepila, koje svaki čas izmišljaju i donose. Zatim jedno je kad sam praviš vakcine u svojoj zemlji i kad uvoziš đubre ko zna odakle, sa sumnjivim sadržajem. To isto važi i za hranu i vodu i još sijaset stvari koje mogu da truju i sakate.
Razni dr mengele se trude da smanje broj ljudi u svetu, što mi šaka jada da budemo opet koleteralna šteta ?!










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 1:20 pm

Za gripu nema OBAVEZNE vakcine,zna se koje su obavezne....te protiv svega i svacega ni ja ne prihvatam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 1:35 pm

Lily ::
Redovno sam vakcinisala Teicu a sada i Ninu.

Kao sto vidite, redovno sam vakcinisala oba deteta. Nina je sada pred dobijanje MMR vakcine.. Elem.. bila je prehladjena, pa se odgadjalo, a onda je sledio SOK!

Nekima od vas je poznato da sam od juna prosle godine imala problema sa TEicom, koji su eskalirali u Septembru.

Umesto u vrtic zaglavile smo u bolnicu  skoro mesec dana. Jedini simptomi su bili odbijanje hrane i nadutost stomaka. Ustanovljena je CElijakija- preosetljivost na gluten.. komplet ishrana je promenjena, izbacen gluten iz nasih namirnica, posebno onih koje njoj dajemo!

A tu je bio problem i sa govorom!
Jednostavno, nismo napredovali u tom pogledu.. dzaba logopedi, defektolozi, neurolozi, psiholozi.. sav trud, paznja i ljubav! Trtlja, ponesto kaze, kad ona hoce.. ali to nije TO!

Kazu svi doktori, obavezan VRTIC! No, kako da ide kada joj je imunitet ravan nuli, telesna tezina porazavajuca.. svaki virus - njen.. znaci prvo nam je to na spisku da eliminisemo..

U sept. je imala 1 metar visine i SAMO 10 kg.. ( a pedijatri kazu, to je faza- ljubomorna na seku mladju! Ludela sam!!!!!!)

SOK je usledio kada su nam NEZVANICNO pojedini doktori saopstili da  je sa Teicom sve OK, i da smo imali SRECE jer dejstvo MMR vakcine kod neke dece imaju jako teske posledice od autizma pa nadalje.. Sledila sam se..


Sve se dalo ispraviti, krenuvsi od promene ishrane ( ko bi rekao, zar ne?! ) na ovamo, (sve sam zapustila i posvetila se njoj i seki) Teodora je napredovala u tezini, sada par meseci kasnije ima 14,5 kg.
Ne pitajte me kako se osecam i koliko zalaganja za svaki njen zalogaj, jer kad samo pomislim kroz sta smo sve prosle, suze mi idu..

A govor.. ljudi moji, vise je rekla za ovih par meseci, nego unazad godinu i po..

Danas je po prvi put rekla preko telefona - "Kako si, teco?"

Plakali smo.. tetka i teca u Sidu, a ja ovde pored nje!

Od srece.. od tuge.. od radosti.. od miline..

Takodje, ta nekolicina ISKRENIH doktora, skrenula nam je paznju za NINU!
Rekli su nam doslovno ovako :" SA TEODOROM STE IMALI OPOMENU I NEVIDJENU SRECU! SA NINOM IMATE OGROMAN RIZIK DA DETE DOBIJE AUTIZAM UKOLIKO PRIMI MMR VAKCINU!"

Znaci, zdravo, pravo, veselo, napredno dete ( vec ima mali fond uobicajnih reci, seku zove 'eka.. itd)..

Elem,

Sledi nam redovna kontrola za NInu krajem Marta, tada bi trebalo da primi preostalu MMR vakcinu!

Necu vam reci kako se osecam.. verujem da svi mozete pretpostaviti..

Samo cu vas SVE pitati.. razmislite, pa mi recite iskreno, STA MI SAVETUJETE?!
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 3:45 pm

Lily, jako je teško dati savet kada je u pitanju dete, i njegovo zdravlje. Posavetuj se sa još lekara. Posavetuj se sa užom i širom porodicom.

Mogu samo da zamislim da sam u tvojoj situaciji- imam dete, lekari su bili iskreni, već postoji problem sa drugim detetom...ne, ne bih ga vakcinisala.

Ne zato što sam odjednom protivnik vakcinacije, već zato što ih ne proizvodi Torlak.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 4:08 pm

Mozda ipak imaju od svemoguceg Torlaka?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 4:12 pm

A šta da se radi ako ih ne proizvodi "Torlak"? Šta ako ih niko u državi ne proizvodi? Šta u tom slučaju?
Što reče Dani, neke bolesti su skoro iskorijenjene zahvaljujući vakcinama, zar treba da se vrate?

Kada sam radila na poslovima dječije zaštite primijetila sam da veliki broj djece oboljele od dijabetesa je 97-o godište. To su nezvanično povezivali sa nekom od vakcina koje su dobijala djeca tog godišta. Naravno da niko nije ništa zvanično rekao ili napisao. Ja u familiji imam bar tri sada već momka koji su rođeni 1997. godine i koji su zdravi ko dren i nisu loše reagovali na vakcine, a primali su iste kao i sva njihova generacija. Ne kažem da možda nema veze, ali ako ima zašto onda ti moji rođaci nisu odreagovali.

Lily interesantno je što i "tvoji" ljekari nezvanično govore o dejstvu MMR vakcine. Da li je iko od njih spreman to napisati i potpisati? Zašto onda neko ne pokrene nešto zvanično i dokaže da su te vakcine štetne? Vidim da se dosta o tome priča u javnosti, imaju grupe ili možda čak i udruženja, pa zašto onda niko ništa ne pokrene da se tome stane u kraj? Ti ne možeš kao pojedinac naravno, ali udruženje može nešto učiniti. Što se tiče tvoje mlađe kćerke, definitivno treba čuti više mišljenja i provjeriti kakve su te vakcine i ko ih proizvodi i slično? Ne znam šta drugo da ti kažem. U svakom slučaju nadam se da će sve biti dobro brdski
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 4:14 pm

Ja stvarno ne znam odakle vi dobijate vakcinu pa su doktori obavesteni o komplikacijama jer toga ovde nema. Evo jedne oficijalne tabele o nezeljenim posledicama cjepljenja:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ukoliko ima velikih odstupanja kao sto doktori kazu onda nema druge nego da covek ppomisli da vas namerno truju. A ako doktori znaju za to onda im je duznost i moralna obaveza da to javno iznesu.
Ovde vakcina kosta izmedju 55 i 70 Franaka i ako hoces poslacu ti .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 01, 2016 4:23 pm

Bravo Daljinski!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 3:05 pm

daljinski ::
Ja stvarno ne znam odakle vi dobijate vakcinu pa su doktori obavesteni o komplikacijama jer toga ovde nema.
Pa nema ni ovde .Nikada nije izvršeno nijedno istraživanje ,koje bi potvrdilo vezu između vakcinisanja određenim vakcinama ,i komplikacijama kod dece . Sve je to lupetanje u kojem učestvuju mediji ,farmakomafija ,izvesne političke partije ,nadrilekari ,pa čak i nekoliko korumpiranih lekara . Porast autizma ? 
Pa do juče se gotovo nije ni znalo šta je autizam ,niti  se vodila posebna statistika . 
Evo primera iz Kanade ,od juče .
Roditelji bebe kojoj je dijagnoza bila meningitis (i oni bili obavešteni ) lečili su dete -ekstraktom masline ,proteinima , javorovim sirupom,sokovima i zagrljajima .Dete je umro ,a oni su uhapšeni . 
Roditelji su mormoni ,i oni ne priznaju "tradicionalno lečenje" ,uzdaju se u Boga i prirodu ,dakle ,ni vakcinaciju .
Dete vakcinisano MMR vakcinom negde oko drugog meseca (i revakcinisano negde oko sedme godine ) nikada neće dobiti meningitis ,i kod nas je to iskorenjeno . A još naše babe i dede ,čak i roditelji se sećaju dece umrle od "upale mozga" -jer tada deca nisu bila vakcinisana . 
Tako da je priča sa vakcinama prilično jasna .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 3:45 pm

Lily ::
SOK je usledio kada su nam NEZVANICNO pojedini doktori saopstili

Nikako mi nije jasno kakav je to stručnjak u pitanju ako nešto kaže nezvanično a zvanično kaže nešto drugo?

Ako zna da je nešto tačno onda će to reći jasno i glasno i potpisati! Ako ne zna treba da ćuti!

Bar u mojoj struci, dok sam radio, u okviru mog preduzeća, najpoznatiji nisu bili i najugledniji. Naprotiv, najugledniji su bili malo poznati u javnosti van struke.
Najpoznatiji su bili bukači spremni da učine sve kako bi (p)ostali poznati ali su kao stručnjaci bili veoma "tanki".
Kada su u pitanju pravi stručni problemi svi su se, pa čak i sami bukači - iako poznati u javnosti - obraćali uglednima koji su u javnosti (napominjem: van struke!) bili gotovo, ili sasvim, nepoznati.

Slično tome, nešto nemam poverenja ni u Slađanu Velkov ni u ostale antivakcinaše koji "dokaze" iznose u nestručnu javnost.

Iako nisam u toj struci, logično mi je kada stručnjaci (zvanično!!!) kažu da se vakcine primaju u periodu 3-5 god. a u isto vreme se pojavljuju i simptomi autizma pa se to slučajno poklapa.

Treba li dokazivati da roditelji kod tek rođene bebe ne mogu videti ni simptome autizma ni bilo čega drugog, što se uočava kasnije.

Isto tako ne sme se olako prihvatiti tvrdnja da  sada ima više autistične dece nego ranije.
Ja se sećam vremena kada su bolesnike krili od javnosti da "familija ne izađe na rđav glas". Isto tako merila su ranije bila drukčija pa sami brojevi nisu neposredno uporedivi.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 5:59 pm

MMR vakcina se prima u dobi od 12-24 meseca a ne 3-5 godina.
Prva vakcina se prima sa 12 meseci a druga sa15-24 meseca tako da MMR vakcina nema nikakve veze sa obolenjima dece starosti 3-5 godina.
Ne znam odakle vam takvi "zvanicni" podaci ali me stvarno cudi da pored sve tehnike (internet) ljudi nisu u stanju da isfiltriraju sta moze da bude istina a sta ne.
Ako se povodite onom "Drzava i njeni organi znaju sta pricaju i treba im verovati" onda vam zelim dobrodoslicuu u svet amerikanaca (veruju svemu sto objavi TV,radio,Novine i state department)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 6:09 pm

Daljinski poslaću ti link grupe koja se bori protiv ovih nebuloza. Mogu i do grupa koje propagiraju sve to ali zucneš li tamo išta što imalo liči na zdrav razum letećeš napolje bez red bulla.

Jedan od "promotera" ovih nebuloza je recimo i Todor Jovanović (Tedoksin kapi) koji je penzionisani zubar. Što ga ne sprečava da se predstavlja kao virusolog, imunolog i primarijus. A radio je u nekom lokalnom domu zdravlja.

Ako ti kažem da ubod eksera "leče" svetom vodicom i nečim što zovu "ljubičasta energija" a tetanus ne priznaju kao bolest treba li ti više od toga?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 6:23 pm

Nekad je bilo SRAMORTA imati bolesno dijete,a tek psihicki poremecaj,pa su takva djeca ili sakrivana u kuci ili po domovima,a TV nije imao 999 kanala,pa se nije mnogo ni znalo,a bilo je toga ,vjerovatno kao i danas.Ruzno poredjenje,ali to je kao i gay populacijom,bilo ih je oduvijek,samo se sada deklarisu.
U svakom slucaju,smrtnost postoji u svemu pa valjda i kod vakcinacije....pa ljudi umiru od "obicne" ne pticije ili neke teze gripe,no to ne moze biti osnova da se ne vakcinisu djeca....nasa generacija je vaksinisana i nista nam ne fali.

Imam 3 djece,prilikom vakcinacije,doktoru je prva obaveza pitati o trenutnom stanju djeteta,pa ako i malo smrca,vakcina se odgadja,a ima vjerujte majki kojima je mrsko doci drugi put na termin pa i ne prijave da je dijete imalo dan prije temperaturu,sto moze da nosi kasnije posljedice.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 6:31 pm

Evo Daljinskom ali i svima vama ilustracija ko su i koliko znaju o medicini zagovornici nevakcinisanja, prirodnog lečenja i čega sve već

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima i zagovornika popišaj se na ranu i ne boj se. Zeolit je inače ono što se koristi kao mačiji posip. Ali ga zato za skupe novce prodaju kao sredstvo za detoksikaciju od vakcina. Ljubičasta energija je neka od nju ejdž hokus pokus stvari kojima će vas naučiti na "radionicama i kursevima" koji koštaju od 300-1500 evra.

Inače bez primanja seruma poznatog i kao antitetanus u slučaju infekcije jedini ishod je SMRT.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyČet Mar 10, 2016 8:55 pm

ZoxZoja ::

Ima i zagovornika popišaj se na ranu i ne boj se. Zeolit je inače ono što se koristi kao mačiji posip. Ali ga zato za skupe novce prodaju kao sredstvo za detoksikaciju od vakcina. 
To je neki univerzalni "detoksikator" ,a ? 
Jer isti taj "zeolit" se reklamira po pojedinim televizijama kao "sigurno sredstvo za prestanak pušenja" . 
Duvaš cigaru kroz filter od zeolita ,i želja za pušenjem naprasno nestaje .......jednom . 
A do tada treba pušiti kroz "zeolit" ,koji opet volšebno zadržava 99,99 % toksičnih materija iz  cigareta .  :brdski2:
Pušiš -a čistiš organizam . 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Izgleda da nama treba vakcina za mozak ,pre svih drugih vakcina .  krsti se










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Mar 11, 2016 9:35 pm

daljinski ::
MMR vakcina se prima u dobi od 12-24 meseca a ne 3-5 godina.

Zaista nisam posebno proveravao a pošto su moja deca i unuci prerasli to odavno, pogrešno sam napisao.
Znači: prvi znaci raznih obolenja se zapažaju u uzrastu kada se primaju i vakcine pa to može izgledati povezano.
Nadam se da sam sada dobro formulisao.

Astra ::
Imam 3 djece,prilikom vakcinacije,doktoru je prva obaveza pitati o trenutnom stanju djeteta,pa ako i malo smrca,vakcina se odgadja,
Kada je moja mlađa ćerka trebalo da primi jednu od vakcina, bila je nešto kenjkava. Odem po pozivu (bez nje!) i kažem da je dete bolesno što mogu proveriti u njenom kartonu. Nije je primila jer je prošao rok za vakcinaciju. To je jedina vakcina koju nije primila.

Kasnije dobijem poziv od sudije za prekršaje što mi ćerka nije vakcinisana. I njemu sam rekao isto.
Posle su me pustili na miru.
Očigledno je neko propustio da pribeleži zašto dete nije vakcinisano ali se na tome i završilo.

Malo više razmišljam o onome što sam već napisao. Kakav je to stručnjak, lekar i čovek ako ima dva mišljenja: zvanično i nezvanično?
Može li se takvoj osobi verovati?
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Mar 11, 2016 9:53 pm

Diplomirani Duduk ::

Malo više razmišljam o onome što sam već napisao. Kakav je to stručnjak, lekar i čovek ako ima dva mišljenja: zvanično i nezvanično?
Može li se takvoj osobi verovati?

Ja sam takođe upravo to pitala. I ne samo kakav je to stručnjak, već i kakav je to čovjek? Ako već znaju nešto zašto ne preduzmu nešto po tom pitanju osim tih nezvaničnih izjava? Osim toga, šta nude kao zaštitu od bolesti zbog kojih se vakcina prima? Sve skupa to mi je van pameti. Iskreno, ja mislim da takvi pljuju i na svoje zvanje i na svoje znanje.
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySre Mar 23, 2016 9:16 pm

"OTKRIVENA NOVA PRIJETNJA ZA ČOVJEČANSTVO"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Znanstvenici su otkrili novu vrstu ljudi sa snažnom otpornošću na činjenice, koji predstavljaju opasnost za samu sposobnost planete Zemlja da podržava život, donosi nova, otrežnjujuća studija.

Istraživanjem provedenim na Sveučilištu u Minesotti, identificiran je virulentni soj ljudi koji su praktično u potpunosti imuni na bilo koju vrstu znanja koje se može verificirati, što znanstvenike ostavlja u položaju gdje ne mogu dati odgovor kako se protiv tako virulentnog soja ljudi možemo obraniti.

”Ti ljudi djeluju kao da imaju sve potrebne preduvjete za primanje i obradu informacija,” izjavio je David Logsdon, jedan od znanstvenika koji je sudjelovao u izradi studije. ”Unatoč tome, oni su nekako razvili obrambene mjere koje svaku namjeru da ih se nešto nauči, čine potpuno neučinkovitom.”

Ono što još više zabrinjava, kaže Logsdon, je slijedeće: ”Štoviše, čini se kako je njihov obrambeni sustav to snažniji, što su suočeni s većom količinom neospornih činjenica.”

Dok znanstvenici još uvijek nemaju jasno razumijevanje o mehanizmima koji sprječavaju ljude otporne na činjenice da usvajaju informacije, špekuliraju o mogućnosti da je taj soj ljudi razvio sposobnost presretanja i odbacivanja informacija negdje na putu između slušnog živca i mozga. ”Normalna funkcija ljudske svijesti je kod njih u potpunosti poništena,” dodao je Logsdon.

Dok neovisni stručnjaci rade na potvrdi sumornih rezultata studije, Logsdon izražava nadu kako će opasnost od ljudi otpornih na činjenice u budućnosti ipak biti otklonjena prirodnim putem.

”Naše istraživanje još uvijek je u preliminarnoj fazi, ali moguće je kako će ti ljudi postati više prijemčivi na činjenice, jednom kada se nađu u okruženju bez hrane, vode, ili kisika,” zaključuje Logsdon.


izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Mar 29, 2016 9:45 pm

U državi koja ima jednu od najveći stopa smrtnosti od raka grlića materice nađe se ovako neko da iz Francuske širi paranoju o Gardasilu. Nit zna šta izaziva rak grlića materice, niti kako uopšte vakcine deluju ali zna da je to sveCka zavera i da smo mi ovde zaštićeni jer imamo zdravu i skuvanu hranu.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Maj 03, 2016 5:04 pm

Mislim da sam svima odavde sa kojima sam prijatelj na FB poslala poziv da pogledaju ovu stranicu Vakcine i alternativa - reč nauke link

Ima stvarno dobar izbor tekstova. Oni koji imaju pitanja mogu ih slobodno postaviti.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyUto Maj 03, 2016 7:47 pm

Cijepljenje ili Vakcinacija (pr. lat. vacca: krava), unošenje živih ili uginulih uzročnika zaraznih
bolesti (mikroorganizama) ili njihovih izlučevina u organizam čovjeka ili životinja da bi se stvorio
aktivni specifični imunitet. Naziv vakcinacija skovao je engl. liječnik Jenner (1798) koji je
umjetnim zaražavanjem čovjeka kravljim boginjama uspio izazvati stvaranje imuniteta protiv
velikih boginja. Oslabljeni (inaktivirani) živi ili usmrćeni mikroorganizmi (toplinom, kem.
sredstvima) u cjepivu ne mogu u čovjeka izazvati bolest, nego samo stvaranje antitijela pomoću
kojih organizam suzbija infekciju. Isto tako anatoksini, inaktivirani toksini bakterija, izazivaju
stvaranje antitijela koja neutraliziraju djelovanje toksina što ih izlučuju mikroorganizmi (difterija,
tetanus). — Cijepljenjem se postizava efikasna zaštita protiv mnogih zaraznih bolesti. Najbolji je
dokaz da su pojedine zarazne bolesti koje su nekad harale u obliku epidemija po uvođenju
cijepljenja gotovo iščezle (velike boginje, difterija). Da bi se uspješno spriječile epidemije važno je
da c. bude sveobuhvatno. Stoga je u mnogim državama c. protiv određenih bolesti obavezno.
Imunitet koji se postiže cijepljenjem obično nije trajan pa je potrebno ponovno c. (revakcinacija).
Vakcinacija i revakcinacija vrše se u različitoj životnoj dobi po određenom redoslijedu (kalendar
vakcinacije); tako se npr. novorođenče cijepi BCG-vakcinom, a dojenče u dobi od 4—6 mjeseci
dobiva 3 doze kombinirane vakcine. Kombinirana vakcina sadržava inaktivirane uzročnike više
bolesti, ili njihove anatoksine. Vakcina se primjenjuje parenteralno (u kožu, potkožno tkivo,
mišiće), peroralno (na usta) i pernazalno (raspršavanjem po nosnoj sluznici). Bolesti protiv kojih se
češće vrši cijepljenje: tuberkuloza, velike boginje, difterija, hripavac, tetanus, poliomijelitis, tifus,
paratifus, gripa, ospice. Rjeđe se cijepi protiv žute groznice, kuge, kolere, pjegavca, leptospiroze,
tularemije, bruceloze, Q-groznice i krpeljnog meningitisa.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySre Maj 18, 2016 11:39 pm

antivakcinalna kuga

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za svaki proizvod postoji ciljna grupa ili njih više. Prodaješ mumificirane kućne ljubimce? Ima ko će to da kupi. Prljave ženske gaćice? Isto tako. Oružje, ukradene kreditne kartice, dečja pornografija? Nikakav problem. Ovim svetom hodaju ljudi toliko različitih želja i potreba da i najužasnije, najbezumnije, najogavnije stvari nekome donose novac. Samo je potrebno doći do mušterija, što prisustvo interneta omogućava brzo i efikasno. Društvene mreže, vidljive i dostupne skoro trećini čovečanstva, učiniće da neopravdano legalni proizvodi dospeju do izopačenih, ograničenih, očajnih klijenata i blagoslove njihove živote svojim kužnim dodirom. I to nisu uvek predmeti već i ideje, ideologije, stavovi, trendovi.Praznine i ludila bezbrojnih života šire gladna usta u drhtavom iščekivanju. Šta god želela, uvek ima onih koji su bezobzirno i cinično spremni da ih nahrane.



Antivakcinalni pokret nije nikakvo novo zlo. Razne druge nazadne, odvratne doktrine uvek su u smrdljivim talasima zapljuskivale civilizovano društvo, krvožedno urličući protiv napretka i zdravog razuma. Ljudi bez morala snabdevaju ljude bez nade, pameti, saosećanja svime što je potrebno da čovečanstvo postane gore. Hitler je imao klijente. Imaju ih i Keri Rivera, Slađana Velkov, Lora Skiner, Helena Begenišić - Šlahter i plejada drugih makijavelista koji diluju zarazu, propast, sadističko iživljavanje, dezinformacije, otrove i zlo. Deca zbog toga pate i umiru? Nema veze, samo je korist bitna.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova žena je stavljala hlorin dioksid ( izbeljivač ) na ranicu svog deteta i ona se pretvorila u veliku, ogavnu ranu. Ludakinja misli da je to sada 'much better'. Mentalne nakaze koje profitiraju od ovakvog zlostavljanja ništa nisu uradile da je zaustave, naprotiv, ovo je posledica njihovih saveta. Užasno? Svakako. Ali ima i od toga puno gore:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova grozna, poremećena osoba priča da su crvi uzrok autizma. Zato daje svom sinu da pije razređeni MMS - ranije pomenuti izbeljivač - kako bi izbacio 'crve' kroz stolicu. Nakon muka i bolova, dete izbacuje trake oguljene crevne sluzokože, kojima majka ponosno paradira i skaredno kači njihove fotografije kako bi od sebi sličnih pobrala aplauze. Ovakvo užasavajuće zlostavljanje sprovedeno na nesposobnima da se odbrane i zatraže pomoć nije prosto užasna zabluda očajnih roditelja, jer to je samo ponekad, već u prvom redu bezobzirno, perverzno, bezdušno iživljavanje. Tim pre što je čak i jedna odrasla žena umrla od upotrebe ovog divnog 'leka'.

Narcizam antivaksera je stravičan. Oni su merilo svega, logika je bezvredna, doktorske diplome takođe, deca su njihovo vlasništvo, mogu sa njima šta žele. Rasprave, argumenti i dokazi ovde ne pomažu, naprotiv, ćešće raspiruju fanatizam širioca kuge nego što u njima bude makar trunku razuma i samilosti. A kada se uzme u obzir i njihova praksa klistiranja kafom, urinom i drugim užasima, onda još jedan mogući aspekt ove situacije počne da pokazuje svoje obrise: seksualno zlostavljanje sopstvene dece. Jer antivakseri toliko pričaju o klizmi, do te mere savetuju jedni druge kako da je koriste na sebi i svom potomstvu, da je nemoguće izbeći užasnu pretpostavku. Naravno, ne kažem da su svi oni mogu biti izvitopereni na taj način, ali ne znam ima li šanse da u tako poremećenoj populaciji nema nijednog pedofila. Sadista, psihotičara, psihopata i drugih abnormalnih ličnosti očigledno ima.


Samouverenost zagriženih antivaksera ni najmanje nije poljuljana pretnjom kaznama do 150 000 dinara za nevakcinisanje deteta, manjkom obrazovanja, inteligencije, pa čak ni očiglednim pogoršanjem zdravstvenih problema:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Iza ovog psihopatološkog užasa ne stoji samo biznis već i politika. Partija 'Dveri' otvoreno podržava antivakserski lobi. Što donekle objašnjava čestu, prosto besnu i agresivnu religioznost ovih neprijatelja zdravog razuma. I hajde ti sada nekom ko je poremećen, neosetljiv, uobražen i misli da ima boga na svojoj strani objasni šta su tekovine civilizacije, opšte dobro, osnovna logika. Nema šanse. Ne zanima ih. Oni su centar univerzuma, zemlja je ravna, Sunce je hladno, citostatici prouzrokuju rak, sangejzing je hranljiv, menstruacija nepotrebna. Armija pacova se podigla po ko zna koji put u istoriji da zakoči napredak i poseje smrt i patnju.


Antivakseri su moderna kuga. Ni u onim slučajevima kada su u pitanju prosto očajni, neuki roditelji koji ne znaju šta da rade nema ni trunke opravdanja za širenje već zaboravljenih bolesti i zlostavljanje slabih i unesrećenih. Uostalom, oni su na internetu, dostupne su im tačne informacije. O bednoj, monstruoznoj gamadi od njihovih vođa, gurua, sveštenica i plaćenika da ne govorim. Cela ta lešinarska rabota ne zaslužuje manje od goruće mržnje i najdubljeg prezira. A svi oni to da ih budućnost pamti kako mi pamtimo Inkviziciju, robovlasništvo, masovne zločine, širioce zlih ideja...


Previše ima gnusobe i ludila u ovoj temi. Zato završavam jednom veselom pesmicom. Posvećujem je armiji zaraženih, besnih, skičećih pacova čije je jedino postignuće to da su ovaj svet učinili odvratnijim.




Blog mog prijatelja Voje Varagića

antivakcinalna-kuga link Nije loše pogledati direktno na blogu jer ima par linkova koji dokazuju tvrdnje koje Voja iznosi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2016 8:31 pm

Trebalo bi se ozbiljno pozabaviti ovom temom. Mislim na lica na kojima leži odgovornost po ovom pitanju, a ne na nas koji ovde podržavamo jednu ili drugu verziju, a u suštini pojma nemamo šta se zapravo dešava, i koja je istina ona prava. Mislim, šta raditi u situaciji kad si svestan da je vakcina neophodna u smislu zdravstvene zaštite, a istovremeno cure informacije da iste te vakcine sadrže živu?! Svi znamo koliko je ona štetna po zdravlje, još kad ikad je izbačena iz upotrebe u stomatologiji tako što su sive zamenjene belim plombama.
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Maj 20, 2016 9:16 pm

sanjalica.ns ::
Trebalo bi se ozbiljno pozabaviti ovom temom. Mislim na lica na kojima leži odgovornost po ovom pitanju, a ne na nas koji ovde podržavamo jednu ili drugu verziju, a u suštini pojma nemamo šta se zapravo dešava, i koja je istina ona prava.

Oni koji bi službeno morali da se pozabave ovim problemom imaju posao koji smatraju važnijim: pljačkaju nas!
Na neki način im čak odgovara da se narod zabavlja takvim temama da bi oni mirno pljačkali.
Hrvatska je napravila korak napred. Bojim se veoma mali ali ipak značajan: otvorila je sajt [You must be registered and logged in to see this link.]
Imam utisak da je, iako je zvanično podržan od Ministarstva, ustvari delo grupe pravih stručnjaka, lekara - entuzijasta.
Preporučujem i tekst: Želite li da dokažete da vakcine izazivaju autizam?
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2016 10:34 am

Cela priča oko vakcinacije se svodi na sledeće : 
Želite li da vam dete ne bude otporno na male boginje ,hepatitis B ,dečiju paralizu ? 
Ok ,nemojte ga vakcinisati .
Samo se onda nemojte čuditi kada sa 20 -30 godina dobiju navedene bolesti ,pa se to završi sa užasnom kliničkom slikom i posledicama .
Ne verujte lekarima i "Batutu" ,verujte FB "lekarima" i "grupama" ,"novinarima" koji otkrivaju "zavere" ,svima koji su protiv vakcinacije ,oni se sigurno brinu za vašu decu (a i kvalifikovani su da daju takve izjave ,ne razmišljate o tome ?) 
Država vam "nameće" vakcinaciju ? 
Verovatno ima i razlog ,biće da želi da spreči pojavu i širenje ovih bolesti (koje su ,usput ,iskorenjene vakcinacijom još u "prošlom veku" ) 
Koja je logika ,ako se nešto primenjivalo decenijama bez ikakvih štetnih efekata ,da sada odjednom ,jako šteti? Pa valjda se nauka razvija ,a ne nazaduje ? 
Da postoji način da se "nametne" korišćenje kondoma ,umesto da se apeluje ,verovatno ne bi imali porast HIV "pozitivnih" i obolelih od AIDS ,kao i ostalih polnih bolesti . 
Zato mnoge države dele besplatne kondome i špriceve "rizičnim grupama" ,da smanje ili spreče mogućnost pojave i širenja bolesti ,ne zato što hoće da se obogate proizvođači ,i svesno da štete budžet . 
Isti sistem.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 12:33 pm

justicija ::
Diplomirani Duduk ::

Malo više razmišljam o onome što sam već napisao. Kakav je to stručnjak, lekar i čovek ako ima dva mišljenja: zvanično i nezvanično?
Može li se takvoj osobi verovati?

Ja sam takođe upravo to pitala. I ne samo kakav je to stručnjak, već i kakav je to čovjek? Ako već znaju nešto zašto ne preduzmu nešto po tom pitanju osim tih nezvaničnih izjava? Osim toga, šta nude kao zaštitu od bolesti zbog kojih se vakcina prima? Sve skupa to mi je van pameti. Iskreno, ja mislim da takvi pljuju i na svoje zvanje i na svoje znanje.

Verujte mi na rec, ni jedan doktor nece vam tako nesto reci sem ukoliko niste ili rodbinski vezani ili izuzetno dobri prijatelji.. to su te nezvanicne istine! Ljudi koji su najbolje obavesteni, jer pojedini rade bas u institucijama gde su svakodnevno u dodiru sa decom koja imaju odredjene probleme i poremecaje..

A doktori pedijatri..  Oni su dobili nalog da se MORAJU deca vakcinisati, sto je opet posebna tema i zahvata malo veci pogled na stanje u svetu. Bez sale! Brojcano stanje populacije se mora drasticno smanjiti, nije bitno na koji nacin.. hrana i voda su sve veci deficit.

Elem, da se vratim na temu.. U vakcinama postoji ziva. To je javna tajna. Da li je zdravo i normalno, naravno da nije.. to je taj uzrocnik problema, ne ostali sastav vakcine. Dok je Torlak proizvodio, zive nije bilo i sva deca vakcinisana sa tim vakcinama, prolazila su bezbedno ( ovde ubrajam svu decu rodjenu zdravu i bez genetskih problema). Ali sa visih instanci, da ne kazem farmacijska mafija, stavila je veto na Torlak. Oni vise ne rade, a vakcine sa zivom se uvoze. Za upotrebnu dozvolu, hajde ljudi, nemojmo se lagati, na ovim prostorima je covek najpotkupljiviji.. kada je Zapadnoj Evropi bila bitna Istocna?! Ruku na srce!

Sirim temu, ali zasto im je smetala snazna, napredna zemlja poput Jugoslavije.. nije obicnom nasem narodu, on je samo kao ovca povodljiv! U sve takve zadatke i vise ciljeve, borbu za dominacijom i moci umesane su velike svetske sile.

Ako mora da se zrtvuje, eksperimentise, ko ce to biti? Za njih mi smo gradjani drugog reda.

Otisla sam predaleko, ali vakcina je samo tocak u masineriji iskorenjivanja. To sto me dotice kao majku i roditelja, to nije njihov problem.. moj je da se izborim sa vakcinacijo kako znam i umem.

Nina jos nije primila MMR, odgodjeno do Avgusta.. a sta cemo tada i kako cemo, bojim se i pomisliti.

Znate, citajuci razne teske teme tipa ubistva i pretnje doktorima, ne znam.. uvek sam protiv nasilja, UVEK! Jer nisu ni oni krivi, samo rade svoj posao, koji MORAJU! Ali, da ti neko dete zdravo i napredno unisti svesno?! Samo pomislite da li bi to realno i mirno prihvatili?! Recite to sebi, ne meni.. mene previse boli, a bojim se.. zaista se bojim!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 12:40 pm

Uhhh.. nadovezala sam se na postove Justicije i Diplomiranog.. ovo nije upuceno njima licno, da se razumemo.. upuceno je svima nama na temi..

Sta da radi roditelj kada se suoci sa takvim problemom?!

Sada su se pobunili i roditelji dece starosti 7 godina jer treba da prime revakcinaciju MMR-a, ali ovaj put vakcina ima zivu.. isprepadani su. Boje se ljudi! Razumem ih u potpunosti!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 12:49 pm

Tajo, nisam htela da kopiram i tvoja pitanja, ali sam sustinski odgovorila i na njih.

Ponavljam, nije obicna, nekadasnja vakcina problem, vec ziva koja je dodatna naknadno u nju! Nisu roditelji protiv vakcinacije, niko ne bi ni glasa podigao, vec protiv otrova koji je dodat a unistava mozak i ostale organe!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 12:51 pm

Lily žive NEMA u vakcinama od 1997-me godine 8proveriću podatak ali mislim da je ta godina u pitanju). Ne nasedaj pričama koje je pokrenuo Vejkfild koji je planirao da svojom studijom na 12-toro i slovima dvanaestoro dece dokaže da MMR izaziva autizam pa da posle proturi SVOJU vakcinu koju je imao u pripremi. Postoje stotine studija, ozbiljni studija rađenih po svim propisima, koje su isto toliko puta opovrgle Vejkfilda. Japan je na desetak godina ukinuo MMR i broj autistične dece se NIJE smanjio. Ostao je isti kao i dok je MMR bio obavezan.

Pogledaj ovde temu koju sam ja otvorila (Oni ubijaju decu) pa će ti biti jasnije ko promoviše nevakcinisanje. Verovaćeš Velkovoj koja tvrdi da crvi kopaju tunele u mozgu jer si jela "kiselu hranu", da urin leči, da je klistir varikinom par puta dnevno lek za sve? Ili ženi koja je begunac iz ludnice (Lora Skinner) ili Maji Volk koja jeste dr ali dramaturgije ali se pretstavlja kao "najpametnija žena u Srbiji" ili Isidori Bjelici ... Takođe mogu da ti preporučim par stranica i grupa na FB koje se bave tim problemom. Antivakcionalni lobi ZARAĐUJE nenormalne sume novca od svojih "prirodnih" lekova i tretmana.

Priča o depopulizaciji je mit koji koriste idioti da bi navukli još veće idiote da rizikuju dečije živote. Polio nije iskorenjen higijenom nego vakcinom. Od velikog kašlja se i dalje umire. Boginje nisu "poljubac Boginje" i bezazlena dečija bolest već ozbiljna pretnja zdravlju i životu. Naše bake i prabake su rađale desetoro da bi jedno ili dvoje dočekali zrelo doba. Najveća smrtnost do pojave vakcina je bila kod dece do pete godine starosti. A onaj čuveni jućjube klip bila GejCa je izmontiran i pogrešno interpretiran. Rekao je upravo ovo što i ja u prethodnoj rečenici. Da žene u nerazvijenim državama više neće morati da rađaju desetoro jer će im i onih prvih dvoje preživeti.

Vakcine su žrtve svoje efikasnosti.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 1:00 pm

Lily ::
Verujte mi na rec, ni jedan doktor nece vam tako nesto reci sem ukoliko niste ili rodbinski vezani ili izuzetno dobri prijatelji.. to su te nezvanicne istine!
Upravo to pitanje i postavljam:
kakav je to čovek ako ne sme javno da kaže istinu?

Da se razumemo, i mojoj struci ima mnogo zabluda koje se vuku iz vremena kada je tehnika bila sasvim drukčija.
Moje mišljenje se zaista ne uvažava i ne menja se nijedan postupak zbog toga.
Ali ja smem uvek i svuda da kažem to svoje mišljenje jer znam da je tačno!

Možda ću naići i na podsmeh, svakako ću uraditi ono što propisi nalažu - ali ću uvek i svuda govoriti ono što znam da je tačno. Nebitno je da li je to stručni skup, skup laika ili rasprava uz kafu u mom stanu.
Za to što tvrdim imam dokaze i niko mi ništa ne može - tačnije, niko mi ništa nije mogao!

Prema tome, jedna priča za prijatelje, a druga za javnost, svakako ne ide. Najblaže rečeno, to je podlo i zasniva se na neznanju.

Da dodam, u tom mom, različitom, mišljenju nemam nikakav lični interes. Ne proizvodim i ne prodajem ništa bazirano na tome.
Ono što radim sasvim je nezavisno i ne bih ostvario nikakvu zaradu ako bi se moje mišljenje usvojilo!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 1:18 pm

Diplomirani Duduk ::
Lily ::
Verujte mi na rec, ni jedan doktor nece vam tako nesto reci sem ukoliko niste ili rodbinski vezani ili izuzetno dobri prijatelji.. to su te nezvanicne istine!
Upravo to pitanje i postavljam:
kakav je to čovek ako ne sme javno da kaže istinu?

Da se razumemo, i mojoj struci ima mnogo zabluda koje se vuku iz vremena kada je tehnika bila sasvim drukčija.
Moje mišljenje se zaista ne uvažava i ne menja se nijedan postupak zbog toga.
Ali ja smem uvek i svuda da kažem to svoje mišljenje jer znam da je tačno!

Možda ću naići i na podsmeh, svakako ću uraditi ono što propisi nalažu - ali ću uvek i svuda govoriti ono što znam da je tačno. Nebitno je da li je to stručni skup, skup laika ili rasprava uz kafu u mom stanu.
Za to što tvrdim imam dokaze i niko mi ništa ne može - tačnije, niko mi ništa nije mogao!

Prema tome, jedna priča za prijatelje, a druga za javnost, svakako ne ide. Najblaže rečeno, to je podlo i zasniva se na neznanju.

Doktori koji govore ovakve "nezvanične istine" se uglavnom bave dopunskom delatnošću tj prodaju šećerne vodice.

Preporučujem svima knjigu "Istina o vakcinama" profesora Zorana Radovanovića. Srbija boljeg od njega nema kad je imunizacija u pitanju. Knjiga je pisana jednostavnim jezikom razumljivom svakom od nas. Pa odlučite svetski priznat imunolog ili žena koja je studirala 16-18 godina i ima tri godine (ako ima i toliko) rada u struci i to kao lekar opšte prakse na urgentnom.


Ili pogledajte ovu emisiju. Ako i posle ovog verujete Velkovoj (balkanski antivaks guru) onda vam pomoći nema











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 3:28 pm

Pa, nisam sigurna bas. Nije to laicko cakulanje uz kaficu, pa ajd da se pravimo pametni. Sve su nam to jako, jako bliski rodjaci, koji su itekako kompetentni u ovoj temi.


Ja razumem ukoliko "branite" stavove svog opredeljenja i verujete u ispravnost medicine.. nemam zaista nista protiv, ali ja vam govorim sa stanovista jednog roditelja koji je prosao kroz pakao da izvuce svoje dete sa ruba autizma. Zdravo dete koje je rodjeno sa ocenom 10/10, dete napredno sve do primanja MMR vakcine. Ubedite me da ce mi drugo dete biti zdravo i ispravno posle primanja MMR-a. Da li bi mi dali napismeno to?

Shvatite, medicinski radnici ne daju javno potpis da je vakcina losa, ali takodje NI JEDAN NECE POTPISATI da vam je dete sigurno! Zasto?

Prvo cuvaju svoje radno mesto. Ne znam gde vi zivite, ali evo neka se javi bilo ko ko zivi u zemlji Srbiji, ima porodicu i javno bi na sebe preuzeo takav cin. Nema ga!!!!!Svako sebe cuva i svako ce reci, sto se ne javi onaj strucniji.. a taj strucniji mozda dobio kovertu i cuti ili ga nije briga, njega ne dotice. Jedino ugrozen roditelj, jer za decu smo spremni boriti se.

A to je beskonacni krug bez kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 3:44 pm

Draga Zoja, veoma rado cu pogledati, jer uvek sam za nove informacije, posebno ako me doticu gde sam najosetljivja i najranjivija.

Necu komentarisati to, dok ne pogledam.

Ali, samo ali.. zar nije bilo reci da je pronadjen lek za rak?! Zar nije bilo reci da je pronadjeno brdo novih lekova i doslo do mnogo novih saznanja kako izleciti do juce ( kod nas su te bolesti i dalje sa smrtnim ishodom, i ne samo kod nas) zarazne, virusne bolesti?

Tehnologija napreduje, ali i dalje umiru ljudi od raznih tumora, side, drugih zaraznih bolesti.. a pronadjen lek?! Kome to ne odgovara?! KOme odgovara da smo zavisnici od lekova? Sta bi bilo kad bi broj bolesnih i obolelih se sveo na minimum, kako bi onda zaradjivali? Sve je to velika igranka, prevelika da bi ih bilo briga. Populacija je ionako prevrsila tj. probila sve granice na planeti Zemlji. Sada je borba za opstanak, Treci Svetski nije oko nafte, vec oko vode i hrane..

Ako je sve dobro, zasto se uvozi zatrovana hrana, zasto se potencira GMO?

Ima nas 7,4 milijarde ljudi na planeti.. nije problem brojka vec hrana i pohlepa bogatih.. a kazu kada se brojka podigne na 11 milijardi, postace neodrzivo.. stoga se sve svodi na regulisanje ljudi i resursa.  Barem ja to tako vidim.
Uh, opet skrenuh sa teme. Izvinjavam se!


Poslednji izmenio Lily dana Pet Jul 22, 2016 3:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 3:46 pm

Evo i sajta koji prati stanje populacije u svetu, pa koga zanima neka pogleda, brojke se vrte i vrte..

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 3:57 pm

Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika. Jer to je razvojni put kojim vode antivakserski stručnjaci tipa Vejkfilda, Rivere, Humbla i Velkove. Od kojih je jedan osuđen u Engleskoj, zbog prevare i lažiranja i oduzeta mu je licenca. Druga je u Meksiku u bekstvu od američkog zakona zbog "lečenja" autizma varikinom dok se treći krije iza sekte Genesis 2 u Hondurasu a prodaje varikinu kao "svetu vodicu". Velkova je pod svoje savete o nevakcinisanju i "lečenju" stavila takozvanu "pravnu ogradu" kao ja vas samo savetujem a vi pitajte lekare bla bla truć truć. Proguglaj malo ili bar pogledaj temu koju sam ti ovde preporučila. Možda shvatiš koga slušaš.

Tvrdite da milioni lekara uče godinama i godinama samo da bi na kraju trovali ljude. To se stručno zove paranoja i leči se kod posebne specijalnosti lekara. A onih "šest ubijenih lekara" periodično objavljuju po netu na svakih par nedelja. JBT pa Isus je vaskrsao jednom a njih vaskrsavaju i ubijaju svako malo. Manipulisanje strahom zabrinutog roditelja je pravi način da se sekta drži pod kontrolom. I da ti isti roditelji nisu ni svesni da su u sekti i da rade u korist šarlatana koji mlate debele novce trujući i ubijajući ljude.

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.











Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptyPet Jul 22, 2016 11:43 pm

Lily, ne osjećam se prozvanom. Drago mi je da si se javila i odgovorila na post. Svrha foruma i jeste diskutovanje i razgovor, tako da nažalost tema jeste teška, ali razgovaramo.
Generalno sam za vakcinaciju. Strašna mi je pomisao da se ponovo vrate sve one bolesti koje su vakcinacije uspjele eliminisati. Ja sam vakcinisana kao dijete i čini mi se da nema nekih težih posledica :brdski2: No, moram biti iskrena i reći da kada bi imala dijete i isto mi rekao ljekar što i tebi kada su tvoja djeca u pitanju, ne znam i nisam sigurna kako bi postupila. Sigurno je da bi se kolebala i ispitivala sve mogućnosti. Čak i da me pitaš za mišljenje šta da radiš evo lijepo nisam pametna šta da ti kažem. Svi mi možemo pametovati i za i protiv, ali tuđa ruka svraba ne češe, samo ti znaš pred kakvom si dilemom...Mišljenja sam da se djeca trebaju vakcinisati, ali vakcine treba provjeriti ili ako postoji mogućnost nabaviti te neke provjerene.

ZoxZoja ::

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.

Zojo, mogu da razumijem da se djeca trebaju vakcinisati. Generalno se slažemo (to već znaš), mogu da razumijem da želiš ljudima i dokazati koliko je bitno da su djeca vakcinisana, ali ono što ne mogu da razumijem je između ostalog da napišeš za autizam da je stanje. Malo se odvajam od teme, ali prosto sam morala. Jesi li imala u svom okruženju autistično dijete, jesi li provodila vrijeme sa takvim djetetom? Proguglaj malo o njihovim socijalnim osobinama, sposobnošću komunikacije, ponašanju takve djece, pa mi onda dođi i reci da je to stanje.

Ne povezujem autizam sa vakcinom, na kraju krajeva i ne znam da li ima veze, ne pratim ispitivanja, ali znam kako je roditeljima sa autističnom djecom i zato sam reagovala. Ne znam ja šta šarlatani koji "liječe varikinom" propagiraju, ali znam kad se čovjek nađe u beznađu da je spreman svašta učiniti (imala sam takvih primjera u svom okruženju i savršeno znam o čemu govorim). Možda ja nisam normalna, ali jedno je kada pričamo o nečemu uopšteno pa iznesemo svoj stav, a sasvim drugo kada nam se neko obrati za savjet ili želi čuti naše mišljenje, posebno kada se radi o njegovom djetetu.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySub Jul 23, 2016 12:17 am

justicija ::
...
ZoxZoja ::

Autizam nije bolest. Autizam je stanje koje se danas u nekim slučajevima dijagnostikuje i prenatalno. Ne postoji uzročno posledična veza autizma i MMR-a. Ma šta tvrdili prodavci magle i varikine kao "spasononog leka". Proguglaj malo šta su Japanci utvrdili. Oni bar nisu "istočna Evropa podložna korupciji" već jedna bogata i ozbiljna nacija.

Zojo, mogu da razumijem da se djeca trebaju vakcinisati. Generalno se slažemo (to već znaš), mogu da razumijem da želiš ljudima i dokazati koliko je bitno da su djeca vakcinisana, ali ono što ne mogu da razumijem je između ostalog da napišeš za autizam da je stanje. Malo se odvajam od teme, ali prosto sam morala. Jesi li imala u svom okruženju autistično dijete, jesi li provodila vrijeme sa takvim djetetom? Proguglaj malo o njihovim socijalnim osobinama, sposobnošću komunikacije, ponašanju takve djece, pa mi onda dođi i reci da je to stanje.

Ne povezujem autizam sa vakcinom, na kraju krajeva i ne znam da li ima veze, ne pratim ispitivanja, ali znam kako je roditeljima sa autističnom djecom i zato sam reagovala. Ne znam ja šta šarlatani koji "liječe varikinom" propagiraju, ali znam kad se čovjek nađe u beznađu da je spreman svašta učiniti (imala sam takvih primjera u svom okruženju i savršeno znam o čemu govorim). Možda ja nisam normalna, ali jedno je kada pričamo o nečemu uopšteno pa iznesemo svoj stav, a sasvim drugo kada nam se neko obrati za savjet ili želi čuti naše mišljenje, posebno kada se radi o njegovom djetetu.

Imam u okruženju nekoliko dece koji imaju dijagnostikovana stanja iz autističnog spektra. Koja su trudom roditelja integrisana u društvo, idu u školu, i ko ne zna pomislio bi da su malo na svoju ruku ili blago razmaženi. O autizmu sam čitala još pre nego što sam upala u ovu priču o vakcinama. Mislim da znam daleko više od prosečnog.

Ali kad kažem da je autizam stanje mislim na zdravstvenu klasifikaciju. Autizam nije bolest i ne leči se. Najbliže rečeno autizam je na genetskom nivou a tu nema čarobnih pilula i napitaka koji bi ga popravili. Oni koji se tim bave su mišljenja da velik broj faktora igra ulogu na pojavu istog. Inače roditelji prve znake autizma obično primete negde oko detetove treće godine što se slučajno poklapa sa primanjem te vakcine. Ako se pitaš kako ne primete ranije jel' dovoljno da kažem da postoje slučajevi da roditelji ne primete da im je dete nagluvo ili gluvo dok im ne bude sumnjivo što ne progovara a nekad to potraje i do drugog rođendana. Kad su debelo zakasnili za lečenje. Nisam imala nameru da potcenjujem ni decu sa autizmom ni njihove roditelje. Pokušala sam da iznesem činjenice. Naučne činjenice koje antivakseri proglašavaju svetskom zaverom. Milioni doktora učestvuju u njoj samo su njihovi gurui u pravu makar lupetali sve ono što sam vam već malo prezentovala na onoj drugoj temi.

Mnogi poremećaji u ponašanju su danas uvršteni u spektar autističnih poremećaja, takođe bolja dijagnostika doprinose da se čini da imamo eksploziju dece sa autizmom. Kad bi smo realno sagledali sebe našli bismo bar po neki oblik iz autističnog spektra kod svakog od nas. To je valjda ono što nas čini neponovljivom individuom.

Većina te dece može da se integriše u socijalno i društveno okruženje. Da funkcioniše savršeno normalno. da se školuje, radi, ima porodicu. Oni najteži slučajevi su problem jer zahtevaju multidisciplinarnu pomoć 8defektolozi, logopedi, psiholozi ... u školi specijalizovani asistenti) koja je em vrlo skupa em je kod nas i teško dostupna.

Ali autizam se ne leči tako što dete klistiraš varikinom i sluznicu creva proglašavaš maskiranim crvima koje eto nauka ne ume da identifikuje. A kad se utvrdi da je to ljudska DNK onda tvrde da ti crvi to maskiraju svoje prisustvo ili jednostavno da laboratorija laže. Ili prodaš stan da bi dete "detoksikovao od vakcine koja mu je izazvala autizam". Ono zbog čega sam ja ljuta je što postoji organizovan pokret koji zarađuje na zlostavljanju takve dece. Pa i one koja su uslovno rečeno neautistična koju roditelji izglednjuju, detoksikuju kad imaju temperaturu, kojoj roditelji odbijaju da daju antitetanus ka se raseku već ih leče svetom vodicom ili urinom na ranu. Ili ih od meningitisa leče stavljajući im beli luk u pupak.

Većina vas koji niste u ovoj priči u kojoj sam ja delujem možda i suludo ali u ponašanju naše Lily tačno vidim obrazac na koji antivakseri rade. Igraju na kartu straha i zabrinutosti da bi uvukli majku u sektu. Toliko neprimetno da bi samo jednog dana ovde čitali kako nam Lily daje savet da je pijenje urina lek protiv svih bolesti. Lily oprosti što te uzimam kao primer ali tako ću možda delovati ozbiljnije.

U jednom od prethodnih postova dala sam snimak emisije gde učestvuje balkanski antivaks guru velkova. Odvojite vreme i pogledajte šta lupeta i razmislite treba li verovati njoj i onima koji lupaju bombastične naslove u novinama na osnovu njenih izjava.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySub Jul 23, 2016 12:41 am

Umorna sam pa nisam detaljno pročitala tvoj post, ali ću ti reći ovo ili smo mi u Bosni na drvetu pa ne znamo kako se najbolje autistična djeca integrišu u društvo ili ste vi u Srbiji tik uz Japan!

Što se tiče tvoje "borbe" protiv kvazi ljekara i nadriljekara o tome neću da polemišem, to je tvoje pravo kao i sve drugo, mada moram priznati da sam negdje izgubila u glavi tu priču o tome odakle ti "u toj priči"? I pazi, tvoje pravo je i da kažeš mišljenje o nečemu na način na koji to hoćeš i to stoji, ali obzirom da znam da si ti osoba kojoj empatije ne nedostaje, zaista sam iznenađena na koji način baš ovde na forumu i baš na ovoj temi (posebno kada se forumaš roditelj nalazi u dilemi i iznosi zabrinutost i nedoumicu), iznosiš svoj stav i to na moraš priznati poprilično grub način.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySub Jul 23, 2016 12:46 am

ZOX:
Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika.


Nije li ovo malo preostar napad na majku koja je u nedoumici i sasvim pristojno se zeli informisati i iznijeti svoja saznanja....pristup ti je pomalo agresivan,za moj ukus u ovom slucaju.

Istovremeno smo pisale i poslale post....nije dogovor,a opet mi je drago da je i Justi primjetila taj neki malo jaci ton kojim se obracas Lily.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySub Jul 23, 2016 1:00 am

Astra ::
ZOX:
Lily neću s tobom da se nadgovaram. Vidim da si prtošla školu Velkove i kompanije. Svaki i jedan argument koji si iznela je iz njihovog korpusa. Sledeće što očekujem je da ćeš da nas ubeđuješ da je urin učinkovitiji od antibiotika.


Nije li ovo malo preostar napad na majku koja je u nedoumici i sasvim pristojno se zeli informisati i iznijeti svoja saznanja....pristup ti je pomalo agresivan,za moj ukus u ovom slucaju.

Istovremeno smo pisale i poslale post....nije dogovor,a opet mi je drago da je i Justi primjetila taj neki malo jaci ton kojim se obracas Lily.

Apsolutno nije. Lily je pod uticajem skandaloznih naslova u novinama, neproverenih činjenica, poluinformacija kao i dezinformacija koje Vekov i njeni satrapi već duže vreme šire kako po netu tako i po štampanim i elektronskim medijima. Po svemu što je pisala meni je jasno odakle njena zabrinutost i strah. Pokušavam da je dozovem pameti pre nego upadne u kandže pravih trovača. Jer želeći najbolje naškodiće onoj deci daleko bilo. Za razliku od vas ja svakodnevno imam priliku da čitam šta zabrinute ali i 2osvešćene" majke a bogami sve više i očevi rade deci.

Opet dolazimo do tog da ton mojih postova ne odgovara. Rekoh ja da je bolje da se zabijem u cveće i proleće a da društvenu angažovanost ostavim za neka druga mesta. Jer ovde očigledno nije dobrodošla.

Ponovo vam predlažem da pogledate emisiju koju sam okačila u jednom od gornjih postova pa mi onda kažite da sam preoštra. Mogu da vam sutra izgooglam i slike i naslove iz novina koji plaše roditelje kao što je Lily. Ili je ipak lakše mene paušalno razapeti pa da opet cveta cveće po forumu.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 EmptySub Jul 23, 2016 1:46 am

Stoji sve to Zox....meni je muka cak i da citam o tome,ali nije to razlog da se takvim tonom obracas Lily....nista drugo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content





Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija- da ili ne?   Vakcinacija- da ili ne? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinacija- da ili ne?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: