DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja i druga osoba.. - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja i druga osoba.. - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ja i druga osoba..

Ići dole 
+3
AstrinaKomsinica
cojle
Danubius
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptySub Jan 04, 2014 3:57 pm

First topic message reminder :

Dakle..pored svesti koju imam o sebi,mogu biti svestan sebe i na drugi nacin..mogu da budem svestan samoga sebe  kao neko koga drugi ljudi vide..
Kada me druga osoba posmatra,ona vidi ono sto je na meni vidljivo(slika culnog posmatranja do koje ta osoba dolazi pomocu vida,sluha,mirisa,ukusa,cula dodira)Ali ova druga osoba ne moze da vidi moju svest,moje nevidljivo sopstvo..Dakle sta ona vidi sustinski??

U direktnom kontaktu i to fizickom mogu zamisliti da ona posmatra moje telo,slusa moj glas,oseca moju kozu ,vidi moj lik..

U ovom susretu ona je u dilemi kada je u pitanju nacin na koji ce me shvatiti..Ako gleda moje lice ,ona moze na pr.da vidi moj osmeh ili pogled koji svedoci o onom sopstvu koje je ''iza'' osmeha ili pogleda,a cije je telo medijum..Ali u isto vreme ,ona moze da vidi moj krivi nos,izboranu kozu,plavu kosu.Ove  osobine tela,nisu izraz necega,vec samo osobine i oblici tela kao fizickog predmeta..One su deo moje telesne realnosti..

Znaci pravimo razliku izmedju cisto spoljasnjih osobina tela i osobina koje nesto znace,kao sto su osmeh,suze,pogled...

Kako vas drugi vide..sta mislite..i kako vi dozivljavate druge..???










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Sub Jan 04, 2014 5:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:06 pm

AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 21.01.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:13 pm

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 

Pa daj zivota ti ondaK pojasni  trtrr  Iz tvog opisa "senzibilnih" skontah gore navedeno:) A onda uzeh tvoju metaforu, pa je samo prevedoh na human nacin, a ne nacin "aman pacenika";)

DedeR pojasni, al molim te ne koristi krupne rijeci, ne znam ih bas najbolje hahahahahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:30 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 

Pa daj zivota ti ondaK pojasni  trtrr  Iz tvog opisa "senzibilnih" skontah gore navedeno:) A onda uzeh tvoju metaforu, pa je samo prevedoh na human nacin, a ne nacin "aman pacenika";)

DedeR pojasni, al molim te ne koristi krupne rijeci, ne znam ih bas najbolje hahahahahahahaah

Objasnila sam  na najjednostavnoji moguci nacin..sada bih se opet trebala vracati na nesvesne sadrzaje .u coveka i pisati o tome..Dusa nasa je velika nepoznaninica i dan danas je tako....to je bitna  stvar..
Nego pitanje  jedno..Zar ne shvatas, da ljudi ,(bez obzira na volju..i zelje svoje)mnoge stvari ne  mogu resiti..jednostavno im  ne ide..mnogi od njih bi  mozda zeleli da reaguju drugacije..ali ..ne vredi ..prosto je nemoguce ..opet ponavljam..nije sve u ''nasim rukama''.....Takvi ljudi.se stalno saplicu..dok vecina pliva,oni su ''veciti davljenici''uvek spasavani,  kada su skoro.. na izdisaju..Ali ,zato,takvi ljudi..imaju moci  da osete,dozive ..vide stvari na drugaciji,dublji ,jasniji.. nacin..stvari,o kojima vecina samo moze da  sanja..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:32 pm

Hoces reci prosto da sve seprtlje imaju intelektualne moci iznad drugih,da su fizicko kompenzovali mentalnim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 21.01.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:39 pm

To Nut ima samo u filmovima. A i tamo sve rjedje. Narod nados'o na reality.

Nisi ti nista dodala, nego samo ponovila ono sto si i prije rekla: tzv. normalan svijet ide, i napreduje, radi, i bori se, duma sam nad sobom, kao i nad ostatkom svijeta. Docim, senzibilni, eh kako bi oni rado da dejstvuju tako, ali su sprijeceni zarad vizija strasne patnje tih normalnih, tako da su u limbo jer nose svu tugu ovog svijeta nad bolesnim, nesvjesnim drustvom, pa ih to fajn sprjecava da ista poduzmu ne samo po tom pitanju, nego i po licnom, ne daj boze mogu propusti viziju, sta cemo onda hahahahaha

Sorry Nut, znas da obozavam tvoja razmisljanja, ali razmisljanje na bas ovu temu se granici sa naucnom fantastikom. Da ne bi bilo upada u kategoriju: sto ne razumijem - glatko odbijam, stvarno pokusavam da razumijem. Ali ne zivim ni ja u mjehuricu sapunica, tako da susrecem svakakve ljude, i imam dovoljno senzibiliteta da ih prepoznam po nekim grubim kategorijama koje smo kao drustvo napravili. Ovo sto ti opisujes spada pod kukavice. Pravi artist, to smo vec rasclanili, umire od senzibiliteta, ali samo ih se par ubilo u to ime. Ostali su pokusali da prosvijetle svijet svojom umjetnoscu.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 5:56 pm

Astra ::
Hoces reci prosto da sve seprtlje imaju intelektualne moci iznad drugih,da su fizicko kompenzovali mentalnim.

Niti su oni ''seprtlje'',(prilicno grubo zaista..),niti sam pisala o intelektualnim mocima..(ovako usput..postoje ..veoma int.jaki ljudi-ali DEBELOKOZCI-tako da ni to ne stoji..

Ne razumem ovo..fizicko kompenzovanje mentalnim..(senzibilni su uglavnom jako lepi..zgodni..dusom i dihom raskosni.. plene svuda..ali,sustinski nearecni..uglavnom za sebe..jer ih pogadjaju stvari,koje vecina i ne primecuje..''VIDE ZIVOT KAKAV ZAISTA I JESTE''.A..ON JE JAKO TEZAK..I SUROV..(OVDE nema mesta ni pesimizmu..ni depresiji..nego. prosto..radi se o ''budnim'', zivim ljudima .bez mrene na ocima ..vide sve kristalno jasno(bolje reci ..osecaju..),dok vecina ..ide kroz zivot spavajuci,hraneci se iluzijama i zabludama..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyNed Jan 19, 2014 6:02 pm

Ne znaci da spavam ako na livadi stoji izmet krave i kacun,tratincica...pa ja zabuljim u taj kacun...pa makar i stala nogom u balegu...ili je bolje buljit u balegu a zgaziti cvijet.
Svijet je takav kakav je...samo je pitanje koju njegovu stranu gledas...iz zla izvuces dobro ili ces u dobru naci i zlo.
E ti senzibilni bulje u balegu...jer ju gledaju kao djubrivo za neki novi cvijet koji nije zanimljiv jer ce svakako da uvene.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyČet Maj 01, 2014 10:27 pm

Astra ::
Ne znaci da spavam ako na livadi stoji izmet krave i kacun,tratincica...pa ja zabuljim u taj kacun...pa makar i stala nogom u balegu...ili je bolje buljit u balegu a zgaziti cvijet.
Svijet je takav kakav je...samo je pitanje koju njegovu stranu gledas...iz zla izvuces dobro ili ces u dobru naci i zlo.
E ti senzibilni bulje u balegu...jer ju gledaju kao djubrivo za neki novi cvijet koji nije zanimljiv jer ce svakako da uvene.

 smehsmeh smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: ..Ih AStra,u ove kasne sate me nasmeja slatko bas.. smehsmeh .. smehsmeh ..To sto na livadi stoji izmet,nema veze sa spavanjem tvojim,jer ce on stajati bila ti budna ili ne..ahha ahha..Da li ces ga zgaziti..to je sada drugo pitanje ..cvetic neces sigurno..Ama,ne radi s e o takvom vidjenju zivota,mada je ovo tvoje'' originalan  virtualan performans''.....
Lepo si napisala, svet je takav kakav je..vecina ljudi zeli da  vidi samo onu   dobru stranu zivota ,pa onda, kada naidje na prepreku, ne snalazi se ,upada u problem i ''balega'' ce sama njega pronaci ...
....Stvarnost  treba osecati..i truditi se  da  unutrasnji svet, bude u korelaciji sa spoljasnjim ...(i dobrim i losim  njegovim aspektima....)..
Ali,ovo je nesto drugacija tema.. U proslom postu sam  pisala nesto drugo..

''Senzibilni ne bulje u balegu''..jer im se  to hoce..nego to rade instiktivno.prirodno..Zapravo i ako zele da zatvaraju oci pred nesrecama zivota ,ne mogu to ciniti..jer  ''vide bolje ''od vecine(zaista vide..)SVI GLEDAJU,SAMO POJEDINI VIDE....to je boziji dar,mada velika nesreca ponekad,jer  ..je obavezno pracena empaticnom slikom cije su boje tmurne ..

A,sada ono ,kako ih drugi vide???Bojim se  da nisu bas sjajno prihvaceni..od drugih,jer se  u njima cesto ocituje generalno, citav ljudski rod..kao ''cudna vrsta''..da ne kazem neku tezu tec..

Ps:Pojedini zive,vecina samo postoji..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 21.01.2011

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptyPet Maj 02, 2014 8:18 am

Nut ::

....Stvarnost  treba osecati..i truditi se  da  unutrasnji svet, bude u korelaciji sa spoljasnjim ...(i dobrim i losim  njegovim aspektima....)..
,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,

''Senzibilni ne bulje u balegu''..jer im se  to hoce..nego to rade instiktivno.prirodno..Zapravo i ako zele da zatvaraju oci pred nesrecama zivota ,ne mogu to ciniti..jer  ''vide bolje ''od vecine(zaista vide..)SVI GLEDAJU,SAMO POJEDINI VIDE....to je boziji dar,mada velika nesreca ponekad,jer  ..je obavezno pracena empaticnom slikom cije su boje tmurne ..


Prva izjava u totalnom ratu sa drugom.

Odluci se Nutela;))))))))
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptySub Jun 13, 2015 5:43 pm

Nut ::

''Senzibilni ne bulje u balegu''..jer im se  to hoce..nego to rade instiktivno.prirodno..Zapravo i ako zele da zatvaraju oci pred nesrecama zivota ,ne mogu to ciniti..jer  ''vide bolje ''od vecine(zaista vide..)SVI GLEDAJU,SAMO POJEDINI VIDE....to je boziji dar,mada velika nesreca ponekad,jer  ..je obavezno pracena empaticnom slikom cije su boje tmurne ..

A,sada ono ,kako ih drugi vide???Bojim se  da nisu bas sjajno prihvaceni..od drugih,jer se  u njima cesto ocituje generalno, citav ljudski rod..kao ''cudna vrsta''..da ne kazem neku tezu tec..

Ps:Pojedini zive,vecina samo postoji..



kako me drugi vide, pa ne vide me...mene je nemoguće vidjeti njihovim očima i čulima...i ako ih pitaš osobno Ti njih sve kako me vide dobiti ćeš ovaj odgovor:jako komplicirana osoba, ne znaš s njim nikad gdje si...na sve je spreman i na sve te dočeka...to bi bilo uprošćeno...a, zašto je takav odgovor, pa jednostavno, nemjaju "oči" da me vide i "sluh" da me čuju...jer ja što vidim i čujem izlazi iz njihovih okvira razmišljanja...i onda imaš ono u vezi sindroma zvani NEPOZNATO...a, sve što je nepoznato, za neupućene je opasano i izaziva strah...jel tako ili nije...a, oni koji su spossobni da vide imaju dar i malr s tim istovremeno...dar jer je to nešto blizu savršenstva, a maler jer baš što vide nije baš tako kako bi i oni sami željeli... :948208144:  ali opet dar je u većoj prednosti...eto to bi bilo moje razmišljanje u vezi ove teme... ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptySub Jun 13, 2015 5:52 pm

Drugi me vide onako samo kako se ja sama predstavim,a niko se ne predstavlja svima jednako...neki imaju tu privilegiju da me gledaju iznutra a drugi da samo vide kakva mi je frizura danas.
U sustini,obicno znam ko je posmatrac,pa se tako i postavim,cesto se i spustam i uzdizem,jer ljudi vole slicne i lakse se opuste i otvore pred jednakima.Ne mislim da sam neki ideal,da sam nedokuciva....iznad,ne ocekujem da mi se neko divi,ali ni da me kinji....u njihovim ocima mogu biti sve i svasta,to ne mjenja moj stav i nacin zivota.
Godi mi kad osjetim da je neko uspio da me shvati,da me cita...znaci da ga zanimam kao licnost...ne zanimam ga samo zbog frizure.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 EmptySub Jun 13, 2015 6:00 pm

Mene u krevetu se moze najbolje upoznati, ovako sam previse neozbiljan u drustvu, tako se rodio. ne znam

Ovo ostalo,cula kazala ili neka procjena su pogresne. Mene svhatiti i razumiti mora zensko biti intim samnom. Ali neki kazu da nisam toliko los. :hothot:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ja i druga osoba..
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Sta bi voleli da vam uradi osoba iznad?
» Mokrenje odraslih osoba u postelji...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: