DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja i druga osoba.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ja i druga osoba.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ja i druga osoba..

Ići dole 
+3
AstrinaKomsinica
cojle
Danubius
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 8:57 pm

Dakle..pored svesti koju imam o sebi,mogu biti svestan sebe i na drugi nacin..mogu da budem svestan samoga sebe  kao neko koga drugi ljudi vide..
Kada me druga osoba posmatra,ona vidi ono sto je na meni vidljivo(slika culnog posmatranja do koje ta osoba dolazi pomocu vida,sluha,mirisa,ukusa,cula dodira)Ali ova druga osoba ne moze da vidi moju svest,moje nevidljivo sopstvo..Dakle sta ona vidi sustinski??

U direktnom kontaktu i to fizickom mogu zamisliti da ona posmatra moje telo,slusa moj glas,oseca moju kozu ,vidi moj lik..

U ovom susretu ona je u dilemi kada je u pitanju nacin na koji ce me shvatiti..Ako gleda moje lice ,ona moze na pr.da vidi moj osmeh ili pogled koji svedoci o onom sopstvu koje je ''iza'' osmeha ili pogleda,a cije je telo medijum..Ali u isto vreme ,ona moze da vidi moj krivi nos,izboranu kozu,plavu kosu.Ove  osobine tela,nisu izraz necega,vec samo osobine i oblici tela kao fizickog predmeta..One su deo moje telesne realnosti..

Znaci pravimo razliku izmedju cisto spoljasnjih osobina tela i osobina koje nesto znace,kao sto su osmeh,suze,pogled...

Kako vas drugi vide..sta mislite..i kako vi dozivljavate druge..???










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Sub Jan 04, 2014 10:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 9:22 pm

Interesantno Nut.
Kad sam ja lično u pitanju mislim da me ljudi vide uglavnom jačom nego što ja to jesam ili možda prije nego što osim gledanja počnu i slušati šta govorim steknu utisak da sam sitna i "tanušna" (valjda ih na to vanjski izgled odvuče). Ne znam, valjda bi o tom drugi trebali više reći nego ja. Inače ne znam sakriti emocije (niti se trudim to uraditi) i mislim da to ljudima u velikoj mjeri olakšava da me bolje upoznaju. Što se drugih ljudi tiče, uglavnom ih osjetim, kojim čulom - ne znam. Valjda neko trinaesto čulo....đavo će ga znati. Zapravo, mislim da o nekoj osobi mogu najbolji sud donijeti ako posmatram kako se ponaša prema nekoj sasvim trećoj osobi, prema nekome ko nema nikakve veze sa mnom.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 9:45 pm

Nema tu druge osobe....dusa ispisuje crte na licu i po vanjskom izgledu skoro svako ko posmatra moze da vidi sta je unutra i kakve su misli nekoga...postoje bore smijeha,postoje i bore mrzovolje...postoje oci ko klikeri a i one sto samo izviruju...sve je to dusa lijepo oblikovala,kao priroda sto otrovnici daje sare,izrazitu boju kao opomenu,tako se i dusa iscrtava na licu i salje signale.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 10:10 pm

Zaboravili ste i trecu osobu navesti, al hajde, bice vam previse.

 Ja i druga osoba.. 5406 Doli Ja i druga osoba.. 153448  Uvjek tri osobe postoje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 10:29 pm

Dolinac ::
Zaboravili ste i trecu osobu navesti, al hajde, bice vam previse.

 Ja i druga osoba.. 5406 Doli Ja i druga osoba.. 153448  Uvjek tri osobe postoje.

nemoj ti vas trojicu da petljas s nama  smehsmeh 
Ako ni jedan nema sta reci na temu....cemu opaska?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 10:31 pm

justicija ::

Kad sam ja lično u pitanju možda prije nego što osim gledanja počnu i slušati šta govorim steknu utisak da sam sitna i "tanušna" (valjda ih na to vanjski izgled odvuče).
Ne znam, valjda bi o tom drugi trebali više reći nego ja.

I otrov i lek su u malim pakovanjima. smehsmeh 











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 10:44 pm

cojle ::


I otrov i lek su u malim pakovanjima. smehsmeh 

Aj nemo* me izazivas....i uzorak za analizu majusan...nece niko kilu natrpat  Ja i druga osoba.. 900975  ...to je samo utjeha....od velicine tijela ne zavisi velicina duha.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 10:52 pm

justicija ::
Interesantno Nut.
Zapravo, mislim da o nekoj osobi mogu najbolji sud donijeti ako posmatram kako se ponaša prema nekoj sasvim trećoj osobi, prema nekome ko nema nikakve veze sa mnom.

Justicija..hajde mi malo ovo pojasni..???kako sta ..tvoja svest o sebi i o drugima ..koja veza postoji, ako bi se neko ponasao prema trecoj osobi..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 11:21 pm

justicija ::
Interesantno Nut.
Kad sam ja lično u pitanju mislim da me ljudi vide uglavnom jačom nego što ja to jesam ili možda prije nego što osim gledanja počnu i slušati šta govorim steknu utisak da sam sitna i "tanušna" (valjda ih na to vanjski izgled odvuče). Ne znam, valjda bi o tom drugi trebali više reći nego ja. Inače ne znam sakriti emocije (niti se trudim to uraditi) i mislim da to ljudima u velikoj mjeri olakšava da me bolje upoznaju. Što se drugih ljudi tiče, uglavnom ih osjetim, kojim čulom - ne znam. Valjda neko trinaesto čulo....đavo će ga znati. Zapravo, mislim da o nekoj osobi mogu najbolji sud donijeti ako posmatram kako se ponaša prema nekoj sasvim trećoj osobi, prema nekome ko nema nikakve veze sa mnom.
Ja razumem šta želiš reći .
I ja spadam u ne tako "markantne" ,i već se hvala bogu desilo da neku damu "prijatno iznenadim" nečim što nije očekivala od takvog "miša"  :zubi3:
A upravo se najbolje vidi ko je kakav u suštini kada se posmatra kako se odnosi prema nekom trećem ,jer nesvesno želimo ostaviti najbolji utisak na onoga ko nas zanima ,pa smo malkice "bolji" nego što u stvari jesmo .
Kad nema te "tampon zone"  onda se malo bolje vidi "pravo lice" u životnom rijalitiju .
Nije isto kada znamo da "kamera snima" ,i kada toga nismo svesni ,zar ne ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptySub Jan 04, 2014 11:38 pm

Ljudi, vidjenje i ponasanje ..prema nama..nije ista stvar..imaju dodirnih tacaka..ali se i razlikuju znacajno...
Imati svest o sebi.. ili biti svestan sebe kao neko koga drugi ljudi vide..je ipak nesto drugo.

Skrenuli ste sa teme..
Ponasanje i vidjenje su cesto u suprotnosti..sad opet ono..jedno mislimo,drugo govorimo,trece osecamo cetvrto radimo..

Mozemo imati svest o sebi na jedan nacin,a ponasati se sasvim suprotno od toga..Takodje i ponasanje prema trecoj osobi ,ponekad moze pruziti nerealnu sliku...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 12:37 am

Skrenuli ste sa teme..
Ponasanje i vidjenje su cesto u suprotnosti..sad opet ono..jedno mislimo,drugo govorimo,trece osecamo cetvrto radimo..


Sta je onda realno u svemu tome?
Tacnije,sta je relevantno?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 12:55 am

Astra ::
Skrenuli ste sa teme..
Ponasanje i vidjenje su cesto u suprotnosti..sad opet ono..jedno mislimo,drugo govorimo,trece osecamo cetvrto radimo..


Sta je onda realno u svemu tome?
Tacnije,sta je relevantno?
Relevantno je ono šta drugi "vide" i "misle ",kakva si.
Možeš da misliš šta hoćeš -ali ako govoriš ono što većina želi da čuje -onda si super .
Možeš da u sebi umireš -ali ,ako si na takvom mestu i prilici gde se od tebe očekuje da "luduješ" i ti to i radiš -onda si super .
Ako radiš ono što od tebe očekuje porodica ,nadređeni na poslu ,država ,i to bez pogovora -onda si super .
Šta zaista misliš ,osećaš , nikoga ne zanima -ako se uklapaš svojim rečima i delima u "sredinu" -jedino je to relevantno .
Šta si i kakav -to znaš jedino ti i tebi možda neko najbliži -a često je i po život opasno da govoriš i radiš kako misliš da je ispravno i kako osećaš.
Dakle -relevantno je ono što drugi misle o tebi ,naročito ako "zavisiš" od njih .
Ako si među ovcama -očekuje se da blejiš i kaskaš za predvodnikom -iako možeš da imaš lavovsko srce ispod runa .
Ako "skreneš" dobiješ štapom po glavi ili puste pse na tebe ,a ako puno talasaš -onda te čeka i nož i ražanj.
Zato se i kaže "Umiljato jagnje dve majke sisa" Dok misle da si "umiljat" -svima si simpatičan i niko te ne dira .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 1:05 am

Deni@
D
Citat :
akle -relevantno je ono što drugi misle o tebi ,naročito ako "zavisiš" od njih .

Na zalost ovo je u vecini slucajeva tacno i mi smo povrsno zadovoljni..sustinski,smo izlozeni, stalnoj i dubokoj patnji.jer nase pravo bice ,nase ''ja''(ne ego)pati..jer je sasvim zanemareno da ne kazem''zakrzljalo''....Mi smo zato nista .samo persona ..i ni manje ni vise od toga..(covek -poznati strucnjak ,izgubio je bitku samo jednom u zivotu,i oduzete su mu sve titule..)On ostaje niko i nista, jer se nije na pravi nacin dogovorio sa sobom..ko je zapravo i sta je..onda krecu pravi problemi ,kada ga onaj duboki trn sve vise bode..jer hoce napolje..a ovaj se zestoko muci..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 1:12 am

Iz toga proizilazi,sazidaj zid,salij oklop i zastiti sebe od NJIH i njih od sebe...postedi se patnje...zivi kao crv u jabuci...dovoljno slatko da potraje u nadi da nece neka ptica da te prokljuvi i pojede.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 2:02 am

Astra ::
Iz toga proizilazi,sazidaj zid,salij oklop i zastiti sebe od NJIH i njih od sebe...postedi se patnje...zivi kao crv u jabuci...dovoljno slatko da potraje u nadi da nece neka ptica da te prokljuvi i pojede.

Ne Astra..krivo si shvatila..!Covek bi trebalo da zna, ko je on, zaista!Persona je potrebna..ispred drugih..ali ne da bi smo se sasvim identifikovali sa njom..sto s e obicno desava..Covek se tokom evolucije prilicno otudjio.od ''pravog sebe''..tako da je pomalo i opravdana ta veza ''mi i kako nas drugi vide''Licno..nikada nisam mnogo polagala na to..sta drugi misle o meni..(naravno ,govorim generalno..)Pravi pacenici su ljudi koji su se skoro sasvim stopili sa stvarima ''iznad sebe''..materijalnim i drugim..Oni su u velikom problemu,ako se situacija izmeni ..Na zalost vecina je takva..zato ima velikih nesreca..

Centralna je stvar ''kako se osecamo''..tu je kljuc svega..ostalo je manje vazno..jer emocije su misli..i sve sto ide uz to..Ko se danas dobro oseca u sopstvenoj kozi..''malo ko''..jer nam sve vise brane da volimo,osecamo,razmisljamo na pravi nacin..mi smo potrosaci mentalne hrane koju nam drugi serviraju po zadatku..Ubrzali su nas do te mere da se sasvim odljudimo..i pretvorimo u robote..sto mnogi od nas i jesu...Pogledajmo medije,sadrzaje ,kulturu..gde se nalazimo..sta gledamo,o cemu se najvise prica..etc..i kakav je zivot uopste..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 8:41 am

U svemu tome neizbježno je licemjerje. Obziom na to da volim ljude, volim ih u svom okruženju, volim biti s njima kao i na činjenicu da drugi ljudi uglavnom očekuju od nas da imamo iste stavove kao i oni, da se ponašamo kao i oni što vrlo često može biti različito od mog mišljenja, stava i sl. To znači: licemjerno ću se ponašati onako kako se to od mene očekuje a zapravo ću u sebi misliti nešto sasvim drugo. Pa kakva sam onda ja to osoba?
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 12:42 pm

Danubius ::


Relevantno je ono šta drugi "vide" i "misle ",kakva si.

Možeš da misliš šta hoćeš -ali ako govoriš ono što većina želi da čuje -onda si super .
Možeš da u sebi umireš -ali ,ako si na takvom mestu i prilici gde se od tebe očekuje da "luduješ" i ti to i radiš -onda si super .
Ako radiš ono što od tebe očekuje porodica ,nadređeni na poslu ,država ,i to bez pogovora -onda si super .
Šta zaista misliš ,osećaš , nikoga ne zanima -ako se uklapaš svojim rečima i delima u "sredinu" -jedino je to relevantno .
Šta si i kakav -to znaš jedino ti i tebi možda neko najbliži -a često je i po život opasno da govoriš i radiš kako misliš da je ispravno i kako osećaš.
Dakle -relevantno je ono što drugi misle o tebi ,naročito ako "zavisiš" od njih .
Ako si među ovcama -očekuje se da blejiš i kaskaš za predvodnikom -iako možeš da imaš lavovsko srce ispod runa .
Ako "skreneš" dobiješ štapom po glavi ili puste pse na tebe ,a ako puno talasaš -onda te čeka i nož i ražanj.

Zato se i kaže "Umiljato jagnje dve majke sisa" Dok misle da si "umiljat" -svima si simpatičan i niko te ne dira .

Relevantan sam JA, koliko ću samog sebe prepoznati, sopstvena htenja i mogućnosti. I kako ću ih uskladiti sa uslovima sredine.

Da li sam "kapitulant" il kadar da se oduprem i utičem na promene?
Da li su mi realni ciljevi?
Samo vas posmatram, pričajte šta hoćete, mogu i da vas osmehom ohrabrujem da lupetate ali će me pomeriti samo onaj presretnuti pogled ćutljive osobe sa strane.

Pa neću valjda svakom pakosniku otkrivati sebe.
Moraš da zaslužiš da bi me upoznao i pre nego što te prihvatim postaviću ti bezbroj zamki, prepreka i zagonetki. Baš zato da bi se prepoznali i bez ikakvih ograda družili i sarađivali.

To traži vreme, strpljenje, snagu i moć da se oduprete iskušenju lakih dobitaka ali samo tako možete izgraditi sopstveni pravedniji i donekle savršeniji svet od onog koji vam nameće šira zajednica.

Rođen sam da se borim za svoje JA a ne da se po svaku cenu pokoravam vašim pravilima. Ali ne moram biti nestrpljiv ili sulud da sagorim u htenjima.
Može se uporedo i živeti i uživati ali vam to niko neće darovati ako se sami ne potrudite.

Sočnija mi je planinska livada, makar se svakodnevno rvao sa vukovima, od tora sa gazdinim jaslama. Ja i druga osoba.. 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 12:50 pm

Upravo tako Cojle....JA i samo JA i onaj kome JA dozvolim...sve ostalo su posmatraci na marginama mog zivota.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 2:10 pm

Nut ::
justicija ::
Interesantno Nut.
Zapravo, mislim da o nekoj osobi mogu najbolji sud donijeti ako posmatram kako se ponaša prema nekoj sasvim trećoj osobi, prema nekome ko nema nikakve veze sa mnom.

Justicija..hajde mi malo ovo pojasni..???kako sta ..tvoja svest o sebi i o drugima ..koja veza postoji,  ako bi se  neko   ponasao prema trecoj osobi..

Ma šta bilo ko rekao, smatram da smo uvijek pomalo subjektivni u procjeni osobe koja je u direktnom kontaktu sa nama. Kada smo mi u pitanju uvijek posmatramo svijet u odnosu na nas pa tek onda u odnosu na druge, ko god kaže drugačije laže. Ukoliko neko (ko je npr. objekat procjene) kritikuje neku treću osobu, vrlo je vjerovatno da ćemo sagledati obje strane po principu "ni po babu ni po stričevima" i tražićemo opravdanje tih kritika kao i razlog zašto su te kritike upućene, ali ako je kritika upućena direktno nama najvjerovatnije je da ćemo čak i ako je opravdana kritika uglavnom tražiti za sebe opravdanje zašto smo nešto uradili, izgovorili i sl. i da nam neće biti svejedno zbog kritike.
Znaš, za nekoga sav svijet može reći da je loša osoba, ali ako je ta ista osoba korektna u odnosima sa mnom ja to ne mogu reći. Vrlo je vjerovatno da ga neću hvaliti vjerovatno iz razloga što ću ostaviti neku rezervu da je istina sve ono što drugi pričaju, ali ga svakako neću kuditi ukoliko mi ništa ružno nije učinio. Ima onaj stih koji to po meni dobro opisuje
"neka tvoja glava bude samo tvoja briga, ne daj da joj govore, neka sama otkrije"
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 2:47 pm

Astra ::
cojle ::


I otrov i lek su u malim pakovanjima. smehsmeh 

Aj nemo* me izazivas....i uzorak za analizu majusan...nece niko kilu natrpat  Ja i druga osoba.. 900975  ...to je samo utjeha....od velicine tijela ne zavisi velicina duha.

 smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 05, 2014 5:34 pm

Danubius ::
Astra ::
Skrenuli ste sa teme..
Ponasanje i vidjenje su cesto u suprotnosti..sad opet ono..jedno mislimo,drugo govorimo,trece osecamo cetvrto radimo..


Sta je onda realno u svemu tome?
Tacnije,sta je relevantno?
Relevantno je ono šta drugi "vide" i "misle ",kakva si.
Možeš da misliš šta hoćeš -ali ako govoriš ono što većina želi da čuje -onda si super .
Možeš da u sebi umireš -ali ,ako si na takvom mestu i prilici gde se od tebe očekuje da "luduješ" i ti to i radiš -onda si super .
Ako radiš ono što od tebe očekuje porodica ,nadređeni na poslu ,država ,i to bez pogovora -onda si super .
Šta zaista misliš ,osećaš , nikoga ne zanima -ako se uklapaš svojim rečima i delima u "sredinu" -jedino je to relevantno .
Šta si i kakav -to znaš jedino ti i tebi možda neko najbliži -a često je i po život opasno da govoriš i radiš kako misliš da je ispravno i kako osećaš.
Dakle -relevantno je ono što drugi misle o tebi ,naročito ako "zavisiš" od njih .
Ako si među ovcama -očekuje se da blejiš i kaskaš za predvodnikom -iako možeš da imaš lavovsko srce ispod runa .
Ako "skreneš" dobiješ štapom po glavi ili puste pse na tebe ,a ako puno talasaš -onda te čeka i nož i ražanj.
Zato se i kaže "Umiljato jagnje dve majke sisa" Dok misle da si "umiljat" -svima si simpatičan i niko te ne dira .

Nista ja tebe ne kontam Robin duso  trtrr  Pa nismo u cirkusu, je'l te:) Zivimo zivot:)

Sad, neko ima hrabrosti da bude sve ono sto jeste, pa makar to bile i dvije, tri osobe, a neko opet nema hrabrosti da bude ni ona jedna, kojom pokusava da se dodovori svijetu, da se ne bi slucajno izdvojio sa individualnosti;))))))

Kako me drugi vide?! Nisam nesto zainteresovana, mada zna biti vrlo zanimljivo, greske koje prave me uvijek oduseve, ponukaju na istrazivanje, cisto zabave radi:)

Obozavam da se igram, da saznajem o ljudima oko sebe, ali me ne interesuju stvari koje ocito pokazuju:) Obozavam da saznam strahove, nadanja, mada ih nikad ne iskoristavam:) Skoro  :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyPon Jan 06, 2014 1:58 am

justicija ::
U svemu tome neizbježno je licemjerje. . To znači: licemjerno ću se ponašati onako kako se to od mene očekuje a zapravo ću u sebi misliti nešto sasvim drugo. Pa kakva sam onda ja to osoba?

Licemerno..kazes..Zasto?Ako je ponasanje uskladjeno za sahtevima sredine i drustva u kome zivis,a u ''laznoj'' korelaciji sa tobom,ne moras biti licemerna.Naravno ,ima i takvih ljudi i to jako mnogo,ali ne mozemo svako ponasanje  koje se  u nekom momentu,od nas ocekuje,(jer je to prosto rezultat pristojnosti i dobrog vaspitanja)a razlicito od nasih stavova, nazivati licemernim.Sad to je opet drugo nesto i siri temu..

Ali ,videh da se na vise postova ponavlja to nase ''ja''..pa ja''..i tako..pa mislim da je vazno oko toga nesto reci....

dakle..Ja i moje .recimo...Sta je to ''ja'-JASTVO..
Ego  i jastvo..ima razlike.da bismo s e bolje razumeli..

Ja upucuje na samo jezgro osobe, a jastvo je  aura ili
prosirenje ega.... svest vlastite osobnosti i subjekat svesnog
delovanja... Ono je u svojoj sustini i subjektnost i subjektivnost... Dok je Ja  lice, jastvo je licnost...Dakle..ovde se govori i o jednom i o drugom..

Nadalje..

Prihvatanje vlastitog Ja znaci, zdravu formaciju jastva, a
omogucava  i lakse prihvatanje drugoga... To priznaju i psiholozi i
svi drugi... Samosvest i samopostovanje silno doprinose pravilnom
procesu njegovog razvoja.....

Ja je pocetni i jos nerazvijeni ego, polazni entitet
sto se nalazi u razvoju... Ja se ne radja gotovo. Ono raste s covekom.
Neki ga ljudi nikada ne razviju do kraja te ostaju infantilni.

Ja je datost i plod ljudske biosfere, tajanstveni s t o z e r, oko kojega se sve okrece... Ono je ne samo subjektno, nego i reflexivno Ja, u punom dozrevanju kad postaje jastvo. Ovo je pak dokaz zrelosti ega koje sada znaci  jedan zaokruzeni neurofiziolosko-psihicki sustav.
Buduci da je jastvo novi, jos dovoljno neistrazeni termin,dozivljava razlicit interpretacije,o kojima ja sada necu naravno nista govoriti..

Prvo sto ih razlikuje(Ego i jastvo..) jeste pitanje relacija ili odnosa. Jastvo je Ja u svojim odnosima. Na prvi pogled je ego za svaku ljudsku jedinku neka vrsta ap-soluta, ali nije tako... Svako se Ja nalazi upleteno u mrezi  raznolikih odnosa. Medju ljudima ne postoji neko apsolutno Ja,samo za sebe i samo po sebi... Ja existira jedino u relacijama, pre  svega prema samome sebi, zatim prema drugima i prema ukupnosti ega kao zajednice...

Jastvo se ocituje upravo ovim prvim odnosom, tj. refiexijom o samome sebi...

Dosta o ovome!..nadam se da nije bilo toliko dosadno.. lu6777 

Spomenute su i neke druge stvari,pa cu pisati drugi post,da ovaj ne bude predugacak..

Justicija,kada bi se covek ponasao iskljucivo i uvek uz sopstvena htenja i misli..na zemlji bi nastao haos(ne kazem da ga nema..)..Nuzno je postovati okolinu ,drustvo u koje zivimo..jer prosto nismo ''sami'' na ovome svetu..vecito u nekim odnosima sa drugima,sa sobom..etc.Normalni smo ,ako uspevamo stvari uskladiti,a,MOCNI,kada ''svoje '' zadrzimo za sebe i ako nas ''nesto'',boli....naravno ljudi nisu takvi..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyPon Jan 06, 2014 11:50 pm

..Slike nesvesnog namecu veliku odgovornost. Odustajanje od njihovog tumacenja, ili izbegavanje eticke odgovornosti, lisava coveka njegove celovitosti i njegov zivot pretvara u bolnu nedovrsenost...............

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyPon Jan 06, 2014 11:57 pm

Nut ::
..Slike nesvesnog namecu veliku odgovornost. Odustajanje od njihovog tumacenja, ili izbegavanje eticke odgovornosti, lisava coveka njegove celovitosti i njegov zivot pretvara u bolnu nedovrsenost...............

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dosla su jadna vremena...covjek se nema vremena baviti sobom,ne stize jednostavno da pronikne u svoju sustinu....ne stize da hrani duh...glad ga iscrpi...povuce se u neke kutke i ucahuri se,cekajuci milost...milostinju...svojih 5 do 12.
I ako pukne,eksplodira i sami sebe pitamo...sta to bi....nismo cak primjetili ni bubrenje...rast mjehura...naboj...ignorisali smo simptome rusenja...eksplozije.
Postacemo razorena bica...jer drugi problemi zaslijepljuju nase instinkte i zelju da budemo ono sto jesmo, postajemo ono sto se od nas ocekuje...gubeci i svoje JA i svoj EGO...gubeci temelj licnosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:05 am

Evo jedna pricica iz zivota:

Ovaj vikend, zabava, prilazi mi zenica, volim je jako, uvijek fina, nasmijana, ali u zadnje vrijeme nesto ne stima.

Kaze: osjecam se grozno, sve me dotice, brinem za muza, djecu, za komsije, prijatelje, imam osjecaj da sve sto se nekom desava prezivljavam vise ja nego oni.

Ok, rekoh, zasto? Pa, svi se meni jadaju, traze pomoc, a i kad ne mogu da pomognem, onda patim zarad toga.

E pa draga moja, sta TI mislis da je problem?

Kaze: kako ja?! Nisam razmisljala o tome.

Pa razmisli:) Sta TI kazes o svemu tome:)

Mislim da treba da naucim da kazem da nekad ne znam odgovori, da saslusam, ali i da ne prezivljavam, da malo mislim na sebe u svemu tome.

Samo ti se kazlo:) To nije sebicnost, nego samoprezervacija. Naucis da se iskljucis prema odredjenim vampirima, jer nisu svi bespomocni, neki te i iskoristavaju.
Naucis da meditiras, i nadjes svoju bit, prije nego sto se okrenes drugima. A onim kojima si stvarno potrebna takva izgubljena nisi bas od pomoci:)

Idemo iduci vikend zajedno u budisticki hram:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:06 am

Astra ::
Nut ::
..Slike nesvesnog namecu veliku odgovornost. Odustajanje od njihovog tumacenja, ili izbegavanje eticke odgovornosti, lisava coveka njegove celovitosti i njegov zivot pretvara u bolnu nedovrsenost...............

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dosla su jadna vremena...covjek se nema vremena baviti sobom,ne stize jednostavno da pronikne u svoju sustinu....ne stize da hrani duh...glad ga iscrpi...povuce se u neke kutke i ucahuri se,cekajuci milost...milostinju...svojih 5 do 12.
I ako pukne,eksplodira i sami sebe pitamo...sta to bi....nismo cak primjetili ni bubrenje...rast mjehura...naboj...ignorisali smo simptome rusenja...eksplozije.
Postacemo  razorena bica...jer drugi problemi zaslijepljuju nase instinkte i zelju da budemo ono sto jesmo, postajemo ono sto se od nas ocekuje...gubeci i svoje JA i svoj EGO...gubeci temelj licnosti.

Astra..Moj Psiholog..!!! jakog jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:11 am

AstrinaKomsinica ::
Evo jedna pricica iz zivota:

Ovaj vikend, zabava, prilazi mi zenica, volim je jako, uvijek fina, nasmijana, ali u zadnje vrijeme nesto ne stima.

Kaze: osjecam se grozno, sve me dotice, brinem za muza, djecu, za komsije, prijatelje, imam osjecaj da sve sto se nekom desava prezivljavam vise ja nego oni.

Ok, rekoh,  zasto?  Pa, svi se meni jadaju, traze pomoc, a i kad ne mogu da pomognem, onda patim zarad toga.

E pa draga moja, sta TI mislis da je problem?

Kaze: kako ja?! Nisam razmisljala o tome.

Pa razmisli:) Sta TI kazes o svemu tome:)

Mislim da treba da naucim da kazem da nekad ne znam odgovori, da saslusam, ali i da ne prezivljavam, da malo mislim na sebe u svemu tome.

Samo ti se kazlo:) To nije sebicnost, nego samoprezervacija. Naucis da se iskljucis prema odredjenim vampirima, jer nisu svi bespomocni, neki te i iskoristavaju.
Naucis da meditiras, i nadjes svoju bit, prije nego sto se okrenes drugima. A onim kojima si stvarno potrebna takva izgubljena nisi bas od pomoci:)

Idemo iduci vikend zajedno u budisticki hram:)

Moja Kono..istina je sve sto si napisala..samo sumnjam ja u tu, meditaciju, kod onih spec.senzibilnih..

Dobar post..

Ps;Hvala draga moja na cestitkama za Bozic ..i tebi i svima, koji su cestitali posebno, ovaj Pravoslavni..!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:33 am

Cuj posebno ovaj Pravoslavni?! Pa i u mene jos jelka stoji:) Doduse, ove godine su mi prijatelji s kojima inace slavim na putu, tako da cemo odgoditi za 10tak dana, ali ce se def. proslaviti:)

Ne sumnjaj u meditaciju:) To je osnovni razlog zasto idemo u hram. Doduse licno vjerujem u dosta njihovih ucenja, specijalno o samospoznaji. :)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:39 am

AstrinaKomsinica ::
Cuj posebno ovaj Pravoslavni?! Pa i u mene jos jelka stoji:) Doduse, ove godine su mi prijatelji s kojima inace slavim na putu, tako da cemo odgoditi za 10tak dana, ali ce se def. proslaviti:)

Ne sumnjaj u meditaciju:) To je osnovni razlog zasto idemo u hram. Doduse licno vjerujem u dosta njihovih ucenja, specijalno o samospoznaji. :)

Moja Kono,ja obozavam sve praznike svih vera i nacija..i divno se osecam jednako kao i oni..Cini mi se da je pravoslavnih najmanje..zato sam to kazala..ali svejedno se razumemo ..

meditacija je sjajna stvar,ali kod onih empaticno ''unizenih''( obitavaju u drugim dusama ..i protiv svoje volje ponekad,.znaci previse..).ni to ne pomaze..na to sam mislila..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:48 am

Nut ::


meditacija je sjajna stvar,ali kod onih empaticno ''unizenih''( obitavaju u drugim dusama ..i protiv svoje volje ponekad,.znaci  previse..).ni to ne pomaze..na to sam mislila..

Slozila bih se sa ovim. ALi negdje se mora poceti? Kako pomoci tim "unizenima" specijalno ako su od onih koji ponasanjem apeluju za pomoc, ako ne verbalno.

Puno dublja tema. Duboko vjerujem da nije dovoljno da se sami "probudimo". Ako ne pomazemo budjenje naseg habitata, ljudi oko nas, nase bdijenje nema bas puno smisla. Kao sto si vec rekla, ne zivimo sami.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 12:49 am

Ja bih zeljela da neko moze da mi usadi mir...minut kad ne mislim....probala sam i cudila se ljudima oko sebe u transu...ja to jednostavno ne mogu,kao sto ne mogu da se iskljucim za tudje probleme...ne one mahalske...vec za tudje patnje,kad znam da nesto ne stima....ako i nemam rjesenje,to mene grize...a ne moze svako da baci u prljav ves kao istrosenu majicu.
Mene ubi ja sama,ne treba mi niko drugi....ali to je mozda to i prvo i drugo moje ja...uebala se oba vaka nesmirena...ko to da ukroti i umiri.
Kod mene je jako tanka nik izmedju smjeha i tuge...i cesto ne upravljam time kako bih ja zeljela.Voljela bih stvarno Kono da mogu tako po formuli koju ti pruzas....Bog mi je svjedok da bih...da sam umorna i ja....ali kod mene bi to onda bila depresija...stanje kad gledas u jednu tacku i ne zelis ni da se pocesljas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 1:02 am

Astra ::
Voljela bih stvarno Kono da mogu tako po formuli koju ti pruzas....Bog mi je svjedok da bih...da sam umorna i ja....ali kod mene bi to onda bila depresija...stanje kad gledas u jednu tacku i ne zelis ni da se pocesljas.

Cini ti se da bi bila depresija. To sto opisujes je depresija.
Bog mi je svjedok da sam i sama bila na rubu. Znas za sve sto mi se izdesavalo, bar za vecinu. I kad stojis na tom rubu, imas izbor. Ili se pustiti, ili se boriti. Ziv se covjek svemu nauci. Tako sam se i sama istrenirala, postavila prioritete. Priznajem, Sareni mi je bio, i jeste najveci oslonac u zivotu. Ali, da nisam sama odlucila da se spoznam, da uradim nesto sama na sebi, nikad mi ni on ne bi uspio pomoci.

I napokon, disem punim plucima, svjesna svega oko sebe, i sebe. I da, boli me tudja patnja, ali ne do granice da pokusavam ono sto znam da nema sanse da uspije. A moja bol nece nikome pomoci, a moj osmijeh, vedrina mozda i pomogne:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 1:06 am

odosmo od teme,pa cu napisati smao kratko

ono sto znam da nema sanse da uspije


Ja mislim i dalje da mogu pomoci...to je problem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyUto Jan 07, 2014 1:31 am

Nismo optisli od teme. To je bas to: tvoje sadasnje "ja" mislis da moze pomoci i kad pomoci nema (recimo), dok ona druga, koju sputavas, ne das joj da izadje, bi ti rekla da ima situacija gdje je stisak ruke dovoljan, gdje ne moras da se ubijas trazeci rjesenja koja nisu mozda u tvojoj moci.

Primjer je bas ovo o cem pricamo: ja pokusavam da ti pomognem, bazirano na mom iskustvu, ali dok ti sama ne odlucis da napravis neki izbor, sve sto ti bilo ko kaze i uradi je samo ili podstrijek, ili ugnjetavanje. Ali i to se racuna: podstrijek ces uzeti, ohrabrice te da napravis taj korak, da spoznas tu drugu sebe, a ugnjetavanje ce te samo zakopati dublje, jer trenutno nisi od volje mozda da otkopas onu sebe koja bi odgurnula to ugnjetavanje.

Joj, koja dobra tema!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyČet Jan 09, 2014 7:49 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


meditacija je sjajna stvar,ali kod onih empaticno ''unizenih''( obitavaju u drugim dusama ..i protiv svoje volje ponekad,.znaci  previse..).ni to ne pomaze..na to sam mislila..

Slozila bih se sa ovim. ALi negdje se mora poceti? Kako pomoci tim "unizenima" specijalno ako su od onih koji ponasanjem apeluju za pomoc, ako ne verbalno.

Puno dublja tema. Duboko vjerujem da nije dovoljno da se sami "probudimo". Ako ne pomazemo budjenje naseg habitata, ljudi oko nas, nase bdijenje nema bas puno smisla. Kao sto si vec rekla, ne zivimo sami.
.

Unizeni -rodjenjem presenzibilni..ne traze pomoc..oni se bore sa sobom..tokom zivota neprestano izgaraju..ali tu nema leka..Kako god napredovali u shvatanju sveta ..njihov preemotivni upliv u tudje duse je sastavni deo njihovog jasstva.(ne ega..sire od toga..)Poneki,mogu nauciti da se kontrolisu,ali to izgleda uvek drugacije ,nego kod vecine...
Oni koji sebi pomognu,uspeli su da izgrade poneki dobar mehanizam odbrane ..ali i tada ce cuti zov svoga bica da s e vrate,tamo gde zaista i sustinski pripadaju ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyČet Jan 09, 2014 11:48 pm

Nut ::


Unizeni -rodjenjem presenzibilni..ne traze pomoc..oni se bore sa sobom..tokom zivota neprestano izgaraju..ali tu nema leka..

Opet smo se nasli na istom raskrcu.

Ako su svjesni svoje hipersenzibilnosti, uvijek traze pomoc. Navela sam primjer prijateljice neki dan koja me pitala za pomoc proslu subotu.

Pustanje ko ladja niz vodu nije opcija, ni za koga, sem za kukavice.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 8:56 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 9:05 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::


Unizeni -rodjenjem presenzibilni..ne traze pomoc..oni se bore sa sobom..tokom zivota neprestano izgaraju..ali tu nema leka..

Opet smo se nasli na istom raskrcu.

Ako su svjesni svoje hipersenzibilnosti, uvijek traze pomoc. Navela sam primjer prijateljice neki dan koja me pitala za pomoc proslu subotu.

Pustanje ko ladja niz vodu nije opcija, ni za koga, sem za kukavice.
..

moja KOnO..NE SHVATAS ME..NIKAKO..
POkusacu ovako..ZAmisli NEKOGA ko zeli  da peva..ali nema sluha ..ne vredi mu...ni glasa..
mozda sada shvatis..

Senzibilitet je zila kucavica..tananih i osetljivih ljudi......umetnika i obdarenih..

.Istina ..svi ga posedujemo u vecoj ili manjoj meri..ali neki ljudi cak iako znaju da grese..nemocni su..(to je kao kad bi ''slepi covek''zeleo da vidi  svet oko sebe..ali,na zalost , ostaje uvek u mraku..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 9:32 pm

Nut ::


moja KOnO..NE SHVATAS ME..NIKAKO..
POkusacu ovako..ZAmisli NEKOGA ko zeli  da peva..ali nema sluha ..ne vredi mu...ni glasa..
mozda sada shvatis..

Senzibilitet je zila kucavica..tananih i osetljivih ljudi......umetnika i obdarenih..

.Istina ..svi ga posedujemo u vecoj ili manjoj meri..ali neki ljudi cak iako znaju da grese..nemocni su..(to je kao kad bi ''slepi covek''zeleo da vidi  svet oko sebe..ali,na zalost , ostaje uvek u mraku..


Ti si shvacena, ali sta ti odbijas da priznas da je to sto ti govoris samo izgovor:) Ali, ako, kad budes spremna,,,,;)

Slijep covjek nije u mraku draga moja, niti ce ikad biti. Mrak cak ne ni vlada pred njegovim ocima, jer svjetlost koju njegov sluh, dodir crta u njegovom umu, srcu, ne moze nekad ni da se poredi sa onima koji mislie da im je vid 20/20.
So, onaj koji je pacenik, i odbija da rasclani sumu zarad drveta, nije nista nego kukavica koji nema hrabrosti od silne sebicnosti da se suoci sa svijetom:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 9:36 pm

Kono,to je vec relativno,nekome je mrak crn a nekome saren...sve je u mozgu...ali borba postoji i ne dozvoli ni minut odstupanja...znas li ti koliko treba snage i koliki covjek treba da si...da mrak obojis slikama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 9:37 pm

Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:06 pm

AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:13 pm

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 

Pa daj zivota ti ondaK pojasni  trtrr  Iz tvog opisa "senzibilnih" skontah gore navedeno:) A onda uzeh tvoju metaforu, pa je samo prevedoh na human nacin, a ne nacin "aman pacenika";)

DedeR pojasni, al molim te ne koristi krupne rijeci, ne znam ih bas najbolje hahahahahahahaah
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:30 pm

AstrinaKomsinica ::
Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Znam, pitaj svakog ko ima ugrozen vid:) Ali oni se bore, i ne prihvataju zivot u mraku. Zive kao i sav "normalan" svijet. Koja grozna rijec.

Jaooooo..''Bre''..Kono..idi u persunnn..odustajem..sve krivo shvatas..ali svejedno..obozavam teeeee.. jakog jakog 

Pa daj zivota ti ondaK pojasni  trtrr  Iz tvog opisa "senzibilnih" skontah gore navedeno:) A onda uzeh tvoju metaforu, pa je samo prevedoh na human nacin, a ne nacin "aman pacenika";)

DedeR pojasni, al molim te ne koristi krupne rijeci, ne znam ih bas najbolje hahahahahahahaah

Objasnila sam  na najjednostavnoji moguci nacin..sada bih se opet trebala vracati na nesvesne sadrzaje .u coveka i pisati o tome..Dusa nasa je velika nepoznaninica i dan danas je tako....to je bitna  stvar..
Nego pitanje  jedno..Zar ne shvatas, da ljudi ,(bez obzira na volju..i zelje svoje)mnoge stvari ne  mogu resiti..jednostavno im  ne ide..mnogi od njih bi  mozda zeleli da reaguju drugacije..ali ..ne vredi ..prosto je nemoguce ..opet ponavljam..nije sve u ''nasim rukama''.....Takvi ljudi.se stalno saplicu..dok vecina pliva,oni su ''veciti davljenici''uvek spasavani,  kada su skoro.. na izdisaju..Ali ,zato,takvi ljudi..imaju moci  da osete,dozive ..vide stvari na drugaciji,dublji ,jasniji.. nacin..stvari,o kojima vecina samo moze da  sanja..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:32 pm

Hoces reci prosto da sve seprtlje imaju intelektualne moci iznad drugih,da su fizicko kompenzovali mentalnim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:39 pm

To Nut ima samo u filmovima. A i tamo sve rjedje. Narod nados'o na reality.

Nisi ti nista dodala, nego samo ponovila ono sto si i prije rekla: tzv. normalan svijet ide, i napreduje, radi, i bori se, duma sam nad sobom, kao i nad ostatkom svijeta. Docim, senzibilni, eh kako bi oni rado da dejstvuju tako, ali su sprijeceni zarad vizija strasne patnje tih normalnih, tako da su u limbo jer nose svu tugu ovog svijeta nad bolesnim, nesvjesnim drustvom, pa ih to fajn sprjecava da ista poduzmu ne samo po tom pitanju, nego i po licnom, ne daj boze mogu propusti viziju, sta cemo onda hahahahaha

Sorry Nut, znas da obozavam tvoja razmisljanja, ali razmisljanje na bas ovu temu se granici sa naucnom fantastikom. Da ne bi bilo upada u kategoriju: sto ne razumijem - glatko odbijam, stvarno pokusavam da razumijem. Ali ne zivim ni ja u mjehuricu sapunica, tako da susrecem svakakve ljude, i imam dovoljno senzibiliteta da ih prepoznam po nekim grubim kategorijama koje smo kao drustvo napravili. Ovo sto ti opisujes spada pod kukavice. Pravi artist, to smo vec rasclanili, umire od senzibiliteta, ali samo ih se par ubilo u to ime. Ostali su pokusali da prosvijetle svijet svojom umjetnoscu.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 10:56 pm

Astra ::
Hoces reci prosto da sve seprtlje imaju intelektualne moci iznad drugih,da su fizicko kompenzovali mentalnim.

Niti su oni ''seprtlje'',(prilicno grubo zaista..),niti sam pisala o intelektualnim mocima..(ovako usput..postoje ..veoma int.jaki ljudi-ali DEBELOKOZCI-tako da ni to ne stoji..

Ne razumem ovo..fizicko kompenzovanje mentalnim..(senzibilni su uglavnom jako lepi..zgodni..dusom i dihom raskosni.. plene svuda..ali,sustinski nearecni..uglavnom za sebe..jer ih pogadjaju stvari,koje vecina i ne primecuje..''VIDE ZIVOT KAKAV ZAISTA I JESTE''.A..ON JE JAKO TEZAK..I SUROV..(OVDE nema mesta ni pesimizmu..ni depresiji..nego. prosto..radi se o ''budnim'', zivim ljudima .bez mrene na ocima ..vide sve kristalno jasno(bolje reci ..osecaju..),dok vecina ..ide kroz zivot spavajuci,hraneci se iluzijama i zabludama..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyNed Jan 19, 2014 11:02 pm

Ne znaci da spavam ako na livadi stoji izmet krave i kacun,tratincica...pa ja zabuljim u taj kacun...pa makar i stala nogom u balegu...ili je bolje buljit u balegu a zgaziti cvijet.
Svijet je takav kakav je...samo je pitanje koju njegovu stranu gledas...iz zla izvuces dobro ili ces u dobru naci i zlo.
E ti senzibilni bulje u balegu...jer ju gledaju kao djubrivo za neki novi cvijet koji nije zanimljiv jer ce svakako da uvene.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyPet Maj 02, 2014 3:27 am

Astra ::
Ne znaci da spavam ako na livadi stoji izmet krave i kacun,tratincica...pa ja zabuljim u taj kacun...pa makar i stala nogom u balegu...ili je bolje buljit u balegu a zgaziti cvijet.
Svijet je takav kakav je...samo je pitanje koju njegovu stranu gledas...iz zla izvuces dobro ili ces u dobru naci i zlo.
E ti senzibilni bulje u balegu...jer ju gledaju kao djubrivo za neki novi cvijet koji nije zanimljiv jer ce svakako da uvene.

 smehsmeh smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: ..Ih AStra,u ove kasne sate me nasmeja slatko bas.. smehsmeh .. smehsmeh ..To sto na livadi stoji izmet,nema veze sa spavanjem tvojim,jer ce on stajati bila ti budna ili ne..ahha ahha..Da li ces ga zgaziti..to je sada drugo pitanje ..cvetic neces sigurno..Ama,ne radi s e o takvom vidjenju zivota,mada je ovo tvoje'' originalan  virtualan performans''.....
Lepo si napisala, svet je takav kakav je..vecina ljudi zeli da  vidi samo onu   dobru stranu zivota ,pa onda, kada naidje na prepreku, ne snalazi se ,upada u problem i ''balega'' ce sama njega pronaci ...
....Stvarnost  treba osecati..i truditi se  da  unutrasnji svet, bude u korelaciji sa spoljasnjim ...(i dobrim i losim  njegovim aspektima....)..
Ali,ovo je nesto drugacija tema.. U proslom postu sam  pisala nesto drugo..

''Senzibilni ne bulje u balegu''..jer im se  to hoce..nego to rade instiktivno.prirodno..Zapravo i ako zele da zatvaraju oci pred nesrecama zivota ,ne mogu to ciniti..jer  ''vide bolje ''od vecine(zaista vide..)SVI GLEDAJU,SAMO POJEDINI VIDE....to je boziji dar,mada velika nesreca ponekad,jer  ..je obavezno pracena empaticnom slikom cije su boje tmurne ..

A,sada ono ,kako ih drugi vide???Bojim se  da nisu bas sjajno prihvaceni..od drugih,jer se  u njima cesto ocituje generalno, citav ljudski rod..kao ''cudna vrsta''..da ne kazem neku tezu tec..

Ps:Pojedini zive,vecina samo postoji..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. EmptyPet Maj 02, 2014 1:18 pm

Nut ::

....Stvarnost  treba osecati..i truditi se  da  unutrasnji svet, bude u korelaciji sa spoljasnjim ...(i dobrim i losim  njegovim aspektima....)..
,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,

''Senzibilni ne bulje u balegu''..jer im se  to hoce..nego to rade instiktivno.prirodno..Zapravo i ako zele da zatvaraju oci pred nesrecama zivota ,ne mogu to ciniti..jer  ''vide bolje ''od vecine(zaista vide..)SVI GLEDAJU,SAMO POJEDINI VIDE....to je boziji dar,mada velika nesreca ponekad,jer  ..je obavezno pracena empaticnom slikom cije su boje tmurne ..


Prva izjava u totalnom ratu sa drugom.

Odluci se Nutela;))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ja i druga osoba.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja i druga osoba..   Ja i druga osoba.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ja i druga osoba..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Sta bi voleli da vam uradi osoba iznad?
» Mokrenje odraslih osoba u postelji...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: