DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
..Ako je Bog svemocan.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
..Ako je Bog svemocan.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ..Ako je Bog svemocan..

Ići dole 
+5
Danubius
pesma
AstrinaKomsinica
Lakota
Nut
9 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyNed Apr 13, 2014 2:26 am

Ako je Bog svemocan,premudar i sveprisutan,gde onda zlo moze da boravi?..Iz ugla ovog principa,zlo nigde ne postoji,jer ako je Bog svemocan,ne moze postojati  jos jedna stvarna sila koja je u ratu sa njim..Ako je on svuda prisutan(a svi veruju da je Bog dobar i da je Bog sve..),gde onda zlo moze postojati..??

Neki vele, da otvaranjem svoga uma pustamo dobroti da u njega potece...I jos vele,da se nista ne moze porediti sa osecajem slobode i radosti ..Imaju je oni,koji shvate da je Bog  zaista,dobar,da je dobrota jedina realnost,da je ona sveprisutna, i da se covek moze napajati sa ovog neogranicenog izvora bez ogranicenja i potpuno besplatno..

''Koja glupost''..hm..

Pa onda sta govore, jos..:''Mogu povratiti snagu,zdravlje ,mladost i radost u ''hram Boga zivoga''..kako nazivam svoje telo..

Hajde,otvoricu svoj um i dozvoliti toj dobroti i andjelima .da me'' uhode''. ne bi li shvatila da ne postoji pomanjaknje,oskudica  ili bolest u univerzalnom umu..Da bih videla,cula,hodala i smejala se, kao nikada pre..
Dakle ,ovo bi bio  individualan zadatak,gde  svako od nas, mora sam, pronaci, ''Sveti gral''...

Ma idi..!!!ne moze to tako, bas..!!

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyUto Jun 10, 2014 12:38 pm

Ako je Bog u svakom coveku,i svako od nas ima deo njegove dobrote i zlo je tu,jer covek sam po sebi nije savrsen.Za zlo je kriv covek,kad nadvlada ono dobro u njemu..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyUto Jun 10, 2014 5:26 pm

Lakota ::
Ako je Bog u svakom coveku,i svako od nas ima deo njegove dobrote i zlo je tu,jer covek sam po sebi nije savrsen.Za zlo je kriv covek,kad nadvlada ono dobro u njemu..

Tako je Lakota:)
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyUto Mar 24, 2015 11:49 am

Ni zlo nije samo od čoveka, ako verujemo u dualnost univerzuma, onda kako postoje dobre sile, postoje i one zle. Dva moćna bića, svako zauzelo busiju na po jednom ljudskom ramenu, šapuću nešto svoje, a čovek zbunjen, sluša te glasove, odlučuje i naravno uči da donosi prave odluke grešeći. Nije mu lako, oko njegove duše se bore moćne sile, razvlače ga ko testo, i mese po svom đavo i andjeo. Ludnica sa dvoje vrata na koju su nas isprogramirali.

Svaka situacija u kojoj se nađemo je jedinstvena, na nju utiče više faktora koji utiču na našu odluku. Ne postoji univerzalni kriterijum koji nam govori kako konkretno da rešimo neku situaciju, imamo sve te konstrukcije misli koje nazivamo moralom, sistem vrednosti u koji verujemo kao u neku apsolutnu istinu, tako se potiskuju oni unutrašnji impulsi, osećaj iz srca, usvajamo nametnute programe ponašanja, postajemo slepi i gluvi za naše unutrašnje vodstvo, onu unutrašnju inteligenciju koja je jedino istinito Ja. Svi mi zajedno(i pojedinačno) smo ''bog''.

Bog je sveprožimajuće dobro(ljubav), ''zlo'' je tek jedno od iskustava koje ukoliko ga usiljeno negiramo samo dobija na značaju jer ga se plašimo, kada ga registrujemo, onda ga možemo i svesti tek na neku prolaznu senzaciju ukoliko se za njega ne vezujemo lupajući mu etiketu, dajući mu ime, iznova i iznova ga tako oživljavamo i uvećavamo. Dualnost je tek naša misaona zabluda, podele na dobro i loše kojima se povodimo nas ograničavaju da ne možemo shvatiti da smo deo univerzalne inteligencije/svesti, koja dopušta da legitimno postoje sve njene kreacije. Za zlo koje na svetu postoji nema određenog krivca, ono je prolazna pojava, da bi ga se oslobodili, ne bi trebalo da se za njega vezujemo mislima o bogu, kazni i nagradi. Sve je u nama, dok god napolju tražimo odgovore, ostaćemo uskraćeni za iste.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyUto Mar 24, 2015 12:50 pm

Ako je Bog ,onomad ,potopio svet da bi kaznio ljude za grehe ,a ostavio "bazu" za jedan novi i neiskvaren život na zemlji ,nije mi jasna selektivnost u narednim vekovima ,jer toliko zla se izdešavalo da bi i sam Lucifer lično mogao da dobije ideje i hvata beleške prilikom smišljanja strahota . 
Ili je i svemoćni Bog digao ruke od  svog vlastitog projekta zvanog "ljudski rod" ,kao od promašene investicije ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyUto Mar 24, 2015 6:13 pm

Mi smo previse radoznali..neke stvari razumijemo a neke ne. Neka sila postoji definitiv, e sad zasto,kako,kada itd. To mozda necemo nikada razumjeti, nigdje pise da i moramo. ne znam


U sustini je to prica jedna kao..kad sin svog otca pita da ga nauci pravilo trojno (matematika) a sinu tek 3 godine. naklon
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySre Mar 25, 2015 12:41 pm

Kada bi bog bio onaj koji kažnjava, bio bi nesavršen. Isto tako ne može imati ljudske osobine, jer, ljudi nisu nadprirodna savršena bića, zar ne?

Ne postoji ništa što nije bog. Pa i to ''zlo'' koje percipiramo, i ono je deo njega - i nas. Sve što radimo, radimo sebi, sakupljamo iskustva, ostvarujemo sopstvene želje i spoznajemo svoju suštinu, evoluiramo učeći na greškama. Kreiramo svoj svet - svog boga.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyPet Mar 27, 2015 2:55 pm

pesma ::
Kada bi bog bio onaj koji kažnjava, bio bi nesavršen. Isto tako ne može imati ljudske osobine, jer, ljudi nisu nadprirodna savršena bića, zar ne?

Ne postoji ništa što nije bog. Pa i to ''zlo'' koje percipiramo, i ono je deo njega - i nas. Sve što radimo, radimo sebi, sakupljamo iskustva, ostvarujemo sopstvene želje i spoznajemo svoju suštinu, evoluiramo učeći na greškama. Kreiramo svoj svet - svog boga.

Ovo sad od tebe ne kontam, u tvom rijecniku nepostoji Bog?!

A fosiras pravac. cherry
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Mar 28, 2015 12:36 am

Danubius ::
Ako je Bog ,onomad ,potopio svet da bi kaznio ljude za grehe ,a ostavio "bazu" za jedan novi i neiskvaren život na zemlji ,nije mi jasna selektivnost u narednim vekovima ,jer toliko zla se izdešavalo da bi i sam Lucifer lično mogao da dobije ideje i hvata beleške prilikom smišljanja strahota . 
Ili je i svemoćni Bog digao ruke od  svog vlastitog projekta zvanog "ljudski rod" ,kao od promašene investicije ?
...

Kako sada pisati o ovome...

Uvodne recenice..su..

Ako je Bog svemocan,premudar i sveprisutan,gde onda zlo moze da boravi?..Iz ugla ovog principa,zlo nigde ne postoji,jer ako je Bog svemocan,ne moze postojati  jos jedna stvarna sila koja je u ratu sa njim..Ako je on svuda prisutan(a svi veruju da je Bog dobar i da je Bog sve..),gde onda zlo moze postojati..??..

'Ajde,hriscanski govoriti..Hriscanstvo..nisam  bas neki vernik.i religije tu i tamo poznajem..postujem,naravno sve..jer ,sigurna sam ima tamo nesto  ''duboko i visoko''nepoznato i tajanstveno..i neki lik koji je ispred nas ..u svakom momentu..a,on nas tera da budemo dobri..

Dakle iz mog ugla..Bog nije svemoguc..to je pottebno prvo reci..Bog je izvor zivota i dobra ,a,pritivljenje tome, bi bilo zlo..(smrt i ratovi..)ne mozemo izaci na kraj sa zlom to je jasno..A NE MOZE NI ON,BOG...
Pa onda imamo tu primarnu covekovu prirodu(tzv.zajednica sa Bogom..)ali i sekundarnu(posledica pada u greh..)..u koju skoro vec rodjenjem zakoracujemo,nazalost..cak i tercijarna postoji..
Veliki je napor potreban da se vratimo u primarnu prirodu(borba izmedju dobra i zla..-sustina zivota..).

Sada pitanje..''Zasto cinimo zlo''??Nesto nam iznutra govori da ako budemo dobri,necemo dobro proci..To nam vec roditelji od malena govore..''nemoj biti previse dobar,jer ces lose proci u zivotu,bori se,ako te neko udari, ti vrati..i te stvari..''

Ovde je neko valjda spominjao Adama i Evu..Adama vise..pa onda to bi bio.Adam-zemlja ili covek..Smatra se da nije bio spreman da primi Boziju ljubav..a jos Toma Akvinski misli da je bio dzinovski pametan..vecina da je imao detinju pamet i psihijatri tako razmisljaju..i ja sam  sklona da mi to bude logicno..dakle dete..Adam..Nije poslusao Boga jer ga nije dovoljno voleo.pa je ucinio ''prvi greh''..kao i deca sto ne slusaju svoje..

Dakle..

Zasto Bog koji je apsolutna ljubav dozvoljava zlo.????To se svi pitaju i gore onaj Danijev post..

Tesko pitanje..tezak odgovor..zlo se ne desava po zelji Boga niti po nekakvoj nuznosti..Bog dopusta zlo..zasto  zato sto kada ne bi dopustao, morao bi intervenisati  na ustrb onoga po cemu je njegov sin sin-covek..njegova licnost..nacin bica-sloboda..zlo je branje zlih posledica
i zlih dela koje mi cinimo zloupotrebom slobode


Ne pripisuje se Bogu ono sto nije do njega..ako Bog ukine zlo,ukida ljude kao slobodne cinioce.
.i ovaj svet kakav je prvobitno zamisljen..bi nestao..

Bog nije svemoguc..granice njegove svemogucnosti je ljudska sloboda..i on ne zeli to da ugrozi..Bog je rob svoje ljubavi, taoc nase svojevolje..dokaz je krst..da ne idem. dalje u hriscanstvo..

Ima ovde jos nesto fino,ali cu drugi put o tome..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Mar 28, 2015 12:23 pm

Dolinac ::


Ovo sad od tebe ne kontam, u tvom rijecniku nepostoji Bog?!

A fosiras pravac. cherry
Postoji.

Citat :
Nut
Bog nije svemoguc..granice njegove svemogucnosti je ljudska sloboda..i on ne zeli to da ugrozi..Bog je rob svoje ljubavi, taoc nase svojevolje..dokaz je krst..da ne idem. dalje u hriscanstvo..
Kada bog ne bi bio svemoguć, ne bi ni bio bog. Ili bi bio bog iz grčke i rimske mitologije, nešto može, nešto ne, sličan čoveku, pola čovek-pola božanstvo? Napola bog.

''Bog'' kroz svoje kreacije živi da bi osetio sve svoje oblike, lica, izbore... Iznova i iznova se rađa u svakoj svojoj kreaciji, oslobađa energiju, kruži po kružnici, ali i talasa amplitudama vibracije. Život nema određenu, zapisanu i propisanu svrhu, ima suštinu(stvaraoca , tvorca, svesnu kolektivnu inteligenciju) iz koje proizilaze bezbrojne mogućnosti, beskonačno mnogo puteva koji se seku u  svemoćnoj Ljubavi - iz koje je sve: Sloboda izbora, dobro i ''zlo'' koje je samo proizvod straha i neznanja, uspavane svesti o bogu u nama svima, o božanstvu u svemu oko nas. O bogu koji Jesmo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Mar 28, 2015 1:09 pm

Ako razmisljam logicno, onda sumnjam da postoje vise sila u univerzumu.

A zasto? mislim ako ima lose i dobroga onda logicno se to mora podjeliti sa silama, jer kakav je to Bog ako dopusta lose i dobro ili obrnuto.

Uvjek se pitam zasto dopusta ovo ili ono, lose itd.
Znaci mora biti vise sila u univerzumu koje djele razlicite sektore, planete,zivot,svemir,covjeka itd.

Kaze se i pise se da ima samo jedan Bog. Mozda je i svemocan ali onda mozda nije savrsen ako je sam i samo on postoji.

Mozda grijesim kako razmisljam, a mozda preglasno mislim. Bilo kako bilo, neka budne kako Bog da.
Sve ostalo saznacemo kad napustimo ovu planetu tj. zivot, a mozda i ne.

Bum se javio preko mail-a naklon
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Dec 31, 2016 12:23 pm

Lakota ::
Ako je Bog u svakom coveku,i svako od nas ima deo njegove dobrote i zlo je tu,jer covek sam po sebi nije savrsen.Za zlo je kriv covek,kad nadvlada ono dobro u njemu..

Tako je ! Bravo !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Dec 31, 2016 12:33 pm

Utopija je za sve sto valja pripisati bogu a za svo zlo tvrditi da je covjekov izum,a po vjerovanju bog je stvorio tog covjeka takvog....malo se tu pobijaju cinjenice i zato ne vjerujem u svemoc.

Boze,vidis li ubijanja,bolesti,nepravdu...pokazi malo te tvoje moci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Dec 31, 2016 12:56 pm

Covek je stvorio Boga da bi imao referentni sistem za dobro i zlo, u crno-belom smislu.Posle je ustanovio da je zivot sive boje, sa nijansama sive :)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Dec 31, 2016 12:59 pm

Dijelim tvoj stav....Bog je produkt covjeka a ne obratno i onda sve to dalje sta ide....a ide u sluzbi i na ruku covjeku koji ima tu vlast da kreira.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Dec 31, 2016 1:02 pm

el_vibrador ::
Covek je stvorio Boga da bi imao referentni sistem za dobro i zlo, u crno-belom smislu.Posle je ustanovio da je zivot sive boje, sa nijansama sive :)

Da  , svakako ... čovjek je stvorio Boga kao  nekoga izvan sebe samog , nekog djedicu s bijelom bradom  koji  sije   strah  i kažnjava iz sasvim  neporavdanih razloga ... to da. A sam život je uvijek one boja  kojim ga obojimo sami.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptySub Mar 25, 2017 12:23 am

Najpre bih morao da verujem u boga i njegovo postojanje pa da se onda cimam na babske priče
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Gost
Gost
Anonymous



..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyNed Mar 26, 2017 11:27 pm

Svemocan je itekako. Kad nam ide dobro zaboravimo ga a kad je nam lose joj a joj Boze itd.

Nesto nevidjeti ili nerazumijeti je prepreka za covjeka velika.Mi smo radoznali bica, trebaju nam dokazi, dokazi da nebudne sve uzaludno itd. Znaci da se isplati ako vec u nesto vjerujemo a ne dzabe.


To bas to je sto covjek nikad nece saznati niti razumjeti, radi njegovog poganog ponasanja i gledanje samo na korist.
U mojim ocima su ljudi najveci paraziti na ovoj planeti. iskreno da kazem, da sam ja Bog, nebi ni ja imao posla sa vama, kad vidim sta radite itd. naklon
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. EmptyNed Mar 26, 2017 11:35 pm

Dolinac ::
U mojim ocima su ljudi najveci paraziti na ovoj planeti. iskreno da kazem, da sam ja Bog, nebi ni ja imao posla sa vama, kad vidim sta radite itd. naklon

Sve je to manje-više tačno samo zaboravljaš jednu činjenicu. I ti si čovek :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





..Ako je Bog svemocan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: ..Ako je Bog svemocan..   ..Ako je Bog svemocan.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
..Ako je Bog svemocan..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: