DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dobar nacin da se ucini losa stvar.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dobar nacin da se ucini losa stvar.. BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Dobar nacin da se ucini losa stvar..

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 7:05 pm

Au...sta  cu sada?Odakle poceti!?..
Ratovi-(oruzani sukob naroda..po svojoj definiciji..losa stvar  ali za neke ''dobra''ili jedina moguca opcija,  da bi covek ''opstao,ili se oslobodio,ili preziveo).(verski,oslobodilacki,napadacki..kolonijalni,gerilski..)
Pa onda, razna ubistva -homicid ili femicid....Setimo se Raskoljnikova i njegove price oko stare zelenasice..Mladic je ''bio uveren'' da cini dobro delo  za covecanstvo(Ni Dostojevski nije bas siguran da momak nije u pravu..)Ali ovo nije tema o ovom velikom piscu i njegovim delima..)Femicid..pojedina drustva veruju da imaju ''sveto'' pravo da  brane ''cast'',pa onda,lisavaju  zivota svoju partnerku,jer je ''osramotila' porodicu..zbog ..preljube..''slucajne''..(ne mozemo ponekada kontrolisati svoje emocije.)..
'Ajmo u nesto uobicajene vode..zaplivajmo talasima svakodnevnice..recimo..vode sexa..Telo zena posle sexualne komunikacije(tacnije dozivljavanja orgazma..) luci hormon oksitocin  koji izaziva osecaj bliskosti,ali na neki nacin zamagljuje njihov razum..Da li je to dobar nacin da se ucini losa stvar ...Mnoge zene od nas su bile u vezama za koje znamo da su pogresne ,ali smo opet ostajale duboko vezane za te muskarce..Ovaj hormon se u toku orgazma luce i u  muskaraca ..ali im je prirodno data privilegija da im testosteron pomaze da ga suzbijaju..dok estrogen ,zenski hormon  ima suprotni efekat..dodatno pojacava hormon oksitocin..Zato  zene osecaju uvek jacu povezanost posle sexa od muskaraca..)ponekad nas oksitocin primorava da ostanemo u vezi iako znamo da je losa..)

Tuci dete,.kaznjavati ga ovako ili onako,da li je TO, mozda dobar nacin da se ucini lose delo..jer agresija,kazna,  svakako nije bas dobrodosla u drustvima..
Moguce, da je ponekad korisna,jer moze zaista proizvesti dobra dela u kasnijem zivotu..
I da sada ne ''gnjavim'' mnogo..Shvatili ste  ! Pa onda kazite nesto.Ima pregrst primera  u zivotu i dalje..A tek u virtualu..''izmisljeni,lazni''profili,pozeljni ali neostvareni identiteti na netu..lazna slika stvarnosti...Kakvi su to ljudi koji ''vise'' na netu,i ocekuju zasluge za ''svoj zaista koristan  rad'',a  u realu, ''spavaju'', ne zive???(sebi cine losu stvar..)
'Ajd',malo sad vi..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 7:18 pm

Da li cilj opravdava sredstva?

Mozda i opravdava,ali ne u dosadasnjem poznatom dijapazonu....neke prisile,kazne,obracuni su uspjevali da proizvedu dobro,drustveno prihvatljivo...a sta je s dusom....gdje se ona racuna?

Naravno,ne ide sve glat,pa za okrugli sto ili trpezarijski....ponekad treba biti i Atila ali sto bi rekli stariji...udri tamo gdje nema duse(po guzi).

Ponasanje danasnjih pubertetlija ne mozemo da ne komentarisemo...e da je moj...ja bi ga dotjerala u suru...bio bi ko vojnik.

Batina jeste iz raja izasla,kad ne pomaze nista drugo,ovdje mislim na normalna bica,vise kao zastasivanje...ali to se ne odnosi na okorjele zlocince i siledjije,nasilnike....tu pomaze jedino glogov kolac.

Narodi su nezasitni,potezu oruzje za komad zemlje,ma poteze brat na brata noz zbog hektara zemlje....tu ne vidim smisao sile,sukoba i na kraju rata.



Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 7:34 pm

Nisam  mislila da prica ide na ovu stranu,o kojoj je pisala Astra,i ako fini post ona ima,i zato nista necu citirati,ali licno bih povukla celu ovu stvar na filozofsko-psiholosku razinu..pa onda da kazem ,recimo..

Dobar nacin..sta je to, zaista???.Ono dobro , po kom kriterijumu,nasem ili uopste prihvacenom???..
Svako od nas ima svoje poimanje dobrog...Ako cu ,recimo vikom,za   koju smatram da je potrebna u datom momentu,(znaci z a mene dobra stvar..) proizvesti  efekat kod  mog sefa , efekat inferiornosti,nesigurnosti i straha u odluci bitnoj za moj zivot,onda cu to koristiti..Mislim da je ovo dobar nacin da se losom stvari postigne zadovoljavajuci efekat(koji,ruku na srce ,moze u celini narusiti sistem..)hm..

U zivotu radimo mnogo stvari,smatrajuci da su ispravne,korisne i dobre,i ako one  na kraju balade, proizvode lose stvari z a druge ljude..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 7:51 pm

Bas zato sam i pocela ovom recenicom

Mozda i opravdava,ali ne u dosadasnjem poznatom dijapazonu....neke prisile,kazne,obracuni su uspjevali da proizvedu dobro,drustveno prihvatljivo...a sta je s dusom....gdje se ona racuna?

U datom momentu smo sigurni da je to lose u stvari dobro ili bar povoljno i da ce dati pozitivan rezultat...ali svaka sila,pa i verbalna,ostavlja tragove na dusi.Stoga u nastavku napisah...mozda postanemo drustveno prihvatljivi clanovi drustva i poslije sile,moranja....ali koliko je zdrava i cijela dusa u nama.Prihvatimo ispravnost kroz silu,ali dusa se ostane boriti cijeli zivot protiv metode.
lako je dok smo mi ti koji ce da dreknu,da dignu saku i odrade nesto dobro na prvi pogled...ali sta kad smo mi u ulozi toga na koga je dignuta ruka....e tu je taj momenat gdje se gubi dusa.

Licno moje razmisljanje:
Znala sma udariti djecu,sto iz straha,nervoze ili nisam znala drugacije...ali moja dusa i danas trazi smiraj.napraviula sma dobre ljude,ali da li sma mogla drugacije uciniti da dobijem isti proizvod.
Dusu treba umiriti,da ne kazem savjest...ko god da si ,ciju ulogu preuzimas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 8:01 pm

Put u pakao popločan je dobrim namerama. Ne mislim na velika svetska pitanja, ratove, sukobe, odmazde ... to je uvek ali uvek inspirisano samo i isključivo pohlepom. Mislim na obične životne stari. Na roditelja koji kazni dete da bi ga naučio da se nešto ne sme ili mu pokazao da određena ponašanja za sobom vuku i dređene konsekvence. Kod nekog deteta to urodi plodom, nauči lekciju i cilj je opravdao sredstvo. Kod nekog pak izazove revolt samo i navede ga na dalje kršenje normi. A norme moraju da postoje da bi omeđili moju slobodu kako bi i tuđe slobode imale svoje mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 10:55 pm

Astra@
Citat :
a sta je s dusom....gdje se ona racuna?

A,dusa se naravno, uvek racuna..Nekima , posle takvih predstava vlada prava milina ,a nekima  pustos i duboko ukorenjena tuga sa tendencijom neizlecivog melanholicnog pada..ali to je upravo ono staro..jedni sukobe  dozivljavaju kao nuzno zlo zarad sopstvene dobrobiti,drugi kao najvecu patnju koju ljudski rod moze proizvesti u nekom momentu istorijskog imperativa..

Citat :
mozda postanemo drustveno prihvatljivi clanovi drustva i poslije sile,moranja....ali koliko je zdrava i cijela dusa u nama.Prihvatimo ispravnost kroz silu,ali dusa se ostane boriti cijeli zivot protiv metode.
lako je dok smo mi ti koji ce da dreknu,da dignu saku i odrade nesto dobro na prvi pogled...ali sta kad smo mi u ulozi toga na koga je dignuta ruka....e tu je taj momenat gdje se gubi dusa.

..Gde se gubi dusa..

Covek trazi lepotu oko sebe -u zemlji smrti i truljenja,ali vidi samo izcezavajuce senke u svetu radjanja i smrti..u svetu promena gde sve cega se dotakne vreme svojim prstom,  pretvara  u prah..Sta onda moze jadna dusa u takvom svetu..Nikada necemo dokuciti njenu tajnu,ne samo zato sto je beskrajna,vec stoga sto ovaj svet nije  dopustio da se ona sustinski i do kraja iskaze onakva kakva je zaista..
Mi ljudi zbog toga, nosimo svako za sebe, delice njenog performansa u ovoj stvarnosti,jureci jedni za drugima ne bi li se konacno negde sastavili  ..Za sada,naravno  to jedino preostaje..

Ali,Kada bi postojala posebna zagrejanost osecanja,covek bi imao dozivljaje posebno tanane i plasticne ,on bi cesce dobijao sposobnost da se preseljava i druge ljude da i zivi njihovim dusevnim svetom da i gleda njihovim ocima ,da  oseca njihovim srce,..(e..pusta empatijo gde si..kao iskrica nade..nista drugo..)

Zox@

Citat :
to je uvek ali uvek inspirisano samo i isključivo pohlepom.
..
A,pa nemojmo davati pohlepi toliku moc..Sta cemo sa potisnutom agresijom...??

Ljudska bica su  po svojoj prirodi agresivna i nasilna, pa onda  rat sluzi kao svojevrsni ispusni ventil za nasilje i nagomilane frustracije .....
Dakako,pohlepa je cesto u sprezi sa agresijom ,mozda su i neodvojive..mada znam ljude koji su veoma mirni,bolje receno miroljubivi,a pohlepni ''do bola''....''tiha voda breg roni''...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 11:06 pm

Nut ::
...
Zox@

Citat :
to je uvek ali uvek inspirisano samo i isključivo pohlepom.
..
A,pa nemojmo davati pohlepi toliku moc..Sta cemo sa potisnutom agresijom...??

Ljudska bica su  po svojoj prirodi agresivna i nasilna, pa onda  rat sluzi kao svojevrsni ispusni ventil za nasilje i nagomilane frustracije .....
Dakako,pohlepa je cesto u sprezi sa agresijom ,mozda su i neodvojive..mada znam ljude koji su veoma mirni,bolje receno miroljubivi,a pohlepni ''do bola''....''tiha voda breg roni''...

Govorila sam o inspiratorima i profiterima ratova, sukoba i sličnog. Njih pokreće pohlepa. Agresiju ostavljaju "sitnoj boraniji".

Ali nije to tema ako dobro shvatam. Tema je Dobre namere koje proizvedu zlo.

Volela bih da pročitaš ovaj članak i mi protumačiš kakva je i gde može da odvede ovakva dobra namere roditelja da detetu ispuni želju. Može li ovakvo zadovoljavanje dečijih želja da proizvede kontraefekat?

Rođendanski poklon link

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 11:12 pm

Procitace Nut svakako..ali te molim da ti ovo odgledas..i ne samo ti nego i ostali pa da kazes koju..

Ali obavezno odgledaj..











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyPon Dec 01, 2014 11:53 pm

Zox@
Citat :
Volela bih da pročitaš ovaj članak i mi protumačiš kakva je i gde može da odvede ovakva dobra namere roditelja da detetu ispuni želju. Može li ovakvo zadovoljavanje dečijih želja da proizvede kontraefekat?

Nisam sigurna da je dublje gledano ovakva stvar uopste dobra za tako malo dete..Sad opet zavisi da li je ovo prvi takav poklon ..ili je dete vec naviknuto da dobija retke i skupocene igracke..Ako je naviklo,onda su roditelji udarili dobre temelje za gusenje kreativnosti svoga deteta i razvoja maste koja je svojstvena i tipicna za decu u tom uzrastu..Posebno nije dobro ako  se poklonom zele zatrpati emocionalne rupe u odnosima roditelj-dete ,jer se nema vremena za njega a to se zeli kompenzovati igrackama u velikom broju..A,Posebno mobilnim, koji uopste ne bi trebalo da spada u tu sferu igrarija dece..i jos tako skupocen..Zaista je tuzno sta roditelj nece uraditi da bi prikrio ociglednu udaljenost od svoga ceda..a ako je ubedjen da cini dobro delo..to je jos tuznije..
Ovakva ponasanja ce kasnije proizvesti mnogo problema..

Ovo je odlican primer ''kako dobro delo''vidjeno ''pogresnim nesvesnim ocima'' obavezno proizvodi vremenom losu stvar..Naravno ovo je nesto generalno..svako dete je prica za sebe i svaki roditelj takodje..i sve ono sto uz to ide..
Pametnije bi bilo da se sa detetom provodi vise vremena,razgovara i druzi,igra ..nego sto se  skupocenim,neprimerenim  poklonima, zeli  prikriti taj nedostatak...Skupim stvarima,kao i markiranom garderobom pravimo od svoje dece ''psihicke invalide'',koji ce uvek kasnije u zivotu mesto da se grade u sebi, traziti ''sitnice'' da bi se osecali bolje,sigurnije,uspesnije..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyUto Dec 02, 2014 12:11 am

Hvala Nut na odgovoru. Nešto slično ali mnogo kraće sam i ja iskomentarisala na jednoj drugoj temi. Možda je namera dobra to ne mogu da sudim jer ne znam a uverena sam da većina roditelja sve i radi iz dobre namere. U današnjoj eri komunikacijskih sredstava nije ni loše da se dete upoznaje s njima i da ih koristi. Ali telefon koji je realno preskup za bilo koje uslove i primanja nije poklon za dete od 7 godina. Ja sam se osvrnula i na još nerazvijenu finu motoriku kod dece tj na njihovu već poslovičnu trapavost gde ništa čudno da nešto ispuste, razbiju, poliju ili proliju ... To zasipanje deteta svim i svačim u želji da "ne bude gore od drugih" ubija deci i radost kad nešto dobiju. Da parafraziram nešto što sam čula ranije - nekad se dete radovalo krem bananici a sad ga ne obraduje ni šleper čokolade.

Reče Astra duša je boli što je morala da posegne i za fizičkim kaznama nekad i razumem je iako nisam roditelj. Dok su brat i njegova porodica živeli sa nama duša me je bolela kad on ili snajka grde decu ali se nisammešala. Ne mogu ja biti bolji prijatelj njihovoj deci od njih. Ma koliko da mi je bilo žao kad su bile kažnjene (ne mora fizički dovoljno je i ono idi u ćošak, ili idi u sobu ili nešto slično) svest i savest su mi govorili da je to za njihovo dobro i da ću im učiniti medveđu uslugu "braneći ih".
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 1:46 am

Nut ::
Femicid..pojedina drustva veruju da imaju ''sveto'' pravo da  brane ''cast'',pa onda,lisavaju  zivota svoju partnerku,jer je ''osramotila' porodicu..zbog ..preljube..''slucajne''..(ne mozemo ponekada kontrolisati svoje emocije.)..
//////
.Zato  zene osecaju uvek jacu povezanost posle sexa od muskaraca..)ponekad nas oksitocin primorava da ostanemo u vezi iako znamo da je losa..)


Da se ne osvrcem na ostalo, i ovo je dosta.

Sve je u nasim glavama. Ko sam ja da odlucujem sta je to sramotno za zenu, partnerku, za komsiju, gradjanina iste zemlje?!

Moc koju steknemo redovno vecina koristi u totalno pogresne svrhe. Cega se bojimo najvise?! Razlicitosti. Onog sto nam je nepoznato. Uljuljkamo se u svoju lopticu od sapunice, i grcevito se borimo da je nista ne dotakne. Jer, mozda je "leptir mahnuo krilima u Indoneziji"';)

Dakle, prvo i sonovno, ljudi koji su skloni kritikama, bolje receno optuzivanjima drugih za nesto, direktno ukazuju na svoje licne slabosti, na ono sto moze da poljulja njihov svijet. Taj svijet je po default slabasan, i podlozan masovnom pripadanju.

Ovaj primjer za zenu koja zarad "ugodnog" osjecaja poslije orgazma trazi opravdanja za "propalu vezu" je idealan. Prvo, glumi taj orgazam. Ne moze mi niko reci da zena moze da se opusti do te mjere s nekim ko je prema njoj los. E sad, zasto ostaje u toj vezi, opet se vracamo na onaj strah, i balonic sapunice. Da ne tupim dalje.

Ratovi su jos jedan odlican primjer. Covjek koji spozna svoju moc nad drugima ima izbor kako tu moc upotrijebiti. Slozila bih se da pohlepa igra veliku ulogu. Takva osoba ce manipulisati mase da bi dostigla neke svoje licne ciljeve. To je razlog zasto ne vidjamo vise cesto "humane" vodje. "Svak se o sebi zabavio" je strasna istina.

Svi smo mi nekad mlatnuli dijete po straznjici. Da mi je ova pamet, ne bih nikad. Ali hvala Bogu, na vrijeme sam se otrijeznila. Sto ce reci, mozda dva puta za cijeli zivot. Postoje nacini kako objasniti djeci razliku izmedju dobra i zla, razliku izmedju prihvatljivog ponasanja u drustvu i onog koje to nije. Mada, tu se ogradjujem, debelo, jer ono sto vecina drustva diktira kao prihvatljivo je meni recimo van svake pameti, i vice versa. Opet, licno shvatanje.

Onog momenta kad smo poceli da maglimo liniju izmedju "bijelog" i "crnog", otvorili smo Pandorinu kutiju za "sve moze". Uzmi za primjer sta je sve danas "prihvatljivo" u drustvu, a nekad je recimo bilo dokaz beskicmenjaka.

Na nama je da ostavljamo kreativna, zdrava pokoljenja iza sebe. koliko ko uspijeva, je odraz njega samog - koliko je zdrava licnost. Tu naravno ne uzimam u obzir bolest.

Potisnuta agresija se javlja samo i iskljucivo kod ljudi koji su nesretni sopstvenom licnoscu, i sopstvenim zivotom, a previse slabi da bi nesto promijenili.

Licno: ne pada mi na pamet da se izvinjavam za debelu liniju izmedju dobra i zla, i tu nalazim svoju moc. Da osvijetlim put svojoj djeci, i da ih naucim da sami donose odluke. Pozitivne odluke. Ne samo za sebe, nego za sire drustvo, za sve oko sebe. Jer, sve sto cinimo direktno i indirektno utjece na citav svijet (onaj leptiric iz Indonezije;)))))

Da li ce se nekome svidjeti to sto nauci, sto vidi,sretne, je najmanji problem. Problem ce nastati onda kad se desi da ljudi toliko otvrdnu, da uopce ne reaguju ni na svjetlost ni na tamu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 1:57 am

Dakle, prvo i osnovno, ljudi koji su skloni kritikama, bolje receno optuzivanjima drugih za nesto, direktno ukazuju na svoje licne slabosti, na ono sto moze da poljulja njihov svijet. Taj svijet je po default slabasan, i podlozan masovnom pripadanju.

Znaci da bismo pokazali svoju snagu treba da ravnodusno gledamo sve oko sebe,jer kako ti rece,onaj ko kritikuje je slab i podlozan masovnom pripadanju.
Ako nemas osjecaj za kritiku,kako ces razluciti sta je to bijelo a sta crno,kritikom ili nazovi dobronamjernim savjetom ces pokusati da stvoris od crnog makar nijansu sive,da li je to onda stvarno nasa slabost.
Necu nikad kritikovati transseksualca,homoseksualca,ali hocu pedofila...ili cu bar pricati negativno o njemu i njegovom zlodjelu.
Ili se nismo shvatili ili drugacije gledamo na "kritiku".

Ako ukazem na komsiju siledziju...na primjer,znaci li po tebi to da sam ja u stvari skriveni siledzija,pa sam eto da sakrijem sebe uputila kritiku njemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 2:06 am

Astra ::

Ili se nismo shvatili ili drugacije gledamo na "kritiku".

Zato sam rekla ono: "bolje receno koji sve optuzuju".

Kaze da ako nemas osjecaj za kritku kako ces razluciti sta je bijelo a sta crno. Pa cemu kritika da bi znala sta je to dobro?! To je dato. Je'l sad treba da kritikujem nekog pedofila pet dana da bih nekom drugom ukazala da je to kriminalna radnja?! Ne. To je dato.

Ali ako sjedim po cijeli dan, i tupim iskljucivo protiv homoseksualaca recimo, znaci ili da sam latentna, ili da me neko silovao u mladosti. Postoji treca mogucnost, da sam jednostavno zakrzljalih razmisljanja.

Kako ukazati na dobro?! Primjerom Astra, primjerom.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 2:24 am

Primjerom mozes u realu,ovdje smo osudjeni na rijeci i kritike.Ne ulazim u davanje dijagnoza onima kojima sve smeta....tu je nesto zahrdjalo...zna se sta...hahah,ali ako niko ne kritikuje...kako je doslo do toga....To je dato.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 2:34 am

Astra ::
Primjerom mozes u realu,ovdje smo osudjeni na rijeci i kritike.Ne ulazim u davanje dijagnoza onima kojima sve smeta....tu je nesto zahrdjalo...zna se sta...hahah,ali ako niko ne kritikuje...kako je doslo do toga....To je dato.

Ok, razumijem neebicu, pa i konstruktivnu kritiku. Ali stvarno, iskreno nerazumijem konstantno podebljavanje negativnosti. meni to dodje ko da sam rucak za vampira. Nit imam volje, nit bome dam snage za takve stvari.

Imam kolegicu koja kuka po citav bogovetni dan, bas pisanom rijeci. Utusi vise. Ali sta ces, nju je zivot handrio, pa je postala toliko cangrizava da i ne pomislja da je handrio i druge.

Ebes to.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 2:40 am

To su vec emocionalni vampiri...oni su na drugoj temi....i ja sam takve odhebandus....nemam namjeru da lijecim necije frustracije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Dec 03, 2014 10:39 pm

Moja Kona..@

Citat :
Ovaj primjer za zenu koja zarad "ugodnog" osjecaja poslije orgazma trazi opravdanja za "propalu vezu" je idealan. Prvo, glumi taj orgazam. Ne moze mi niko reci da zena moze da se opusti do te mjere s nekim ko je prema njoj los. E sad, zasto ostaje u toj vezi, opet se vracamo na onaj strah, i balonic sapunice. Da ne tupim dalje.

Cek..cek malo'zaustavi se..''pobrkala si loncice''..stani malo..!!NIko ne trazi nikakvo opravdanje..pricu si okrenula u potpuno drugom smeru...!!Radi se o cistoj  fiziologiji..
..Prosto ,prirodno,kod zena, estrogen, dodatno  pomaze hormon oksitocin(koji se luci  u toku  orgazma ..)..i to je to i nista vise od toga.(doduse moguce su hormonalne turbulencije ii poremecaji)ali ovde se generalno misli na zdravu zenu, koja je kao ''lancima''vezana za svog muzjaka zahvaljujuci  dejstvima svojih hormona ..a i tokom porodjaja ..za vreme i.....
Priroda je to tako uredila ili Bog ..kako vec hoces..ali to ti je ..
Zaista mnoge zene  ne poznajuci dovoljno svoje fiziol.procese ostaju u cudjenju zbog vezanosti za svojim muskarcima i ako znaju da im je veza losa..destruktivna..

Ti si sada otisla u neke druge price..(o orgazmu..zapravo da li je to gluma ..ili ne..)To je neka sasvim  druga tema..

A i ova stvar..da se ''zena opusta ..ako je neko prema njoj los''..MA, nju niko ne pita..hormoni rade svoje, ako vec sexualno opsti..znaci ona ulazi u tu pricu..(koliko je primera sexualnih komunikacija ,veoma uspesnih..)a veza losa...Ili onih prica..''On meni dolazi,zavrsi posao,i onda kao da ne postojim''Njemu je svejedno ''skoro,''a njoj nikako..Ili slazu s e u sexu,a ovako nikako!!Imas toga koliko volis..

Zaista mnoge zene ,na moju veliku zalost,  ne mogu objasniti svoje ljubavi prema muskarcima koji ih nisu vredni...(ne mogu odoleti njihovim carima ..i ni za  sta na svetu nece menjati, ''blazeni osecaj vezanosti i sladostrasca'' koje u nekom momentu osecaju  prema svom dragom,koji  ih van te sfere uopste  ne ispunjava ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptyNed Dec 07, 2014 3:56 pm

Nut ::

A i ova stvar..da se ''zena opusta ..ako je neko prema njoj los''..MA, nju niko ne pita..hormoni rade svoje

Sve m' se cini da sam ja kuznula, a ti nisi;)

Nut, zena koja ima losu vezu, kako kazes destruktivnu, ma nema bona tog hormona koji ce joj proradit da uziva u seksu u tom slucaju.
Kao vrlo seksualno bice (muahahahahahahah) odgovorno tvrdim da nema seksa gdje ti je um nezadovoljan. A sad ti malo protaberi onu fiziologiju, kako i gdje se u stvari luce ti hormoncici :D
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 44
Datum upisa : 23.03.2011

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Feb 11, 2015 2:02 pm

..Skoro sam gledala neki film..covek se zrtvovao..da bi spasao prijatelje..nisam sigurna sta je ovo u pitanju????IZGUBIS ZIVOT DA BI SE SPASLO PLEME...Ono kao,jure vas neprijatelji,pa ti onda skrenes,da bi se tragovi zavarali..Nikada nisam sigurna o cemu se ovde radi..kakvi to moraju biti ljudi.???.kada odlaze u ''vecna lovista''da bi vecini bilo bolje..Da li je to empatija u svom najdubljem smislu..ili neki mazohizam.. do smrti..ili ..ili..Ili je ovo mozda los nacin,da se ucini dobra stvar..pre ce to biti..A,sta bi onda u ovom slucaju, bio dobar nacin..da se ucini losa stvar.. ????










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. EmptySre Feb 11, 2015 5:00 pm

Jel ti to nas testiras? 55555 Ako se dobro secam,postavila sam i temu gde su date moralne dileme,nesto sto se daje studentima kao zadatak,nisam bas sigurna na kom faksu.. booored
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Dobar nacin da se ucini losa stvar..   Dobar nacin da se ucini losa stvar.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dobar nacin da se ucini losa stvar..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Piletina na 1001 nacin
» Odgovor znam II (na malo drugaciji nacin:)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: