DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyČet Avg 15, 2024 6:38 pm

**RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 1f534 АПАТИН ДОМАЋИН ЗЛАТНОГ КОТЛИЋА ВОЈВОДИНЕ 07. СЕПТЕМБРА RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 1f534**
У суботу, 07. септембра, Апатин ће бити домаћин најпрестижнијег такмичења у кувању рибљег паприкаша у Војводини! RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 1f41fRIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 1f372
Манифестацију организују УГ "Апатински рибљи паприкаш" и Туристичка организација Војводине, уз подршку општине Апатин, Туристичке организације Апатин и бројних спонзора и пријатеља.
Најбоље екипе из свих војвођанских општина и градова такмичиће се за престижни Златни котлић, а Апатинци и гости ће имати прилику да уживају у овом кулинарском спектаклу од 16:00 часова.
Догађај ће употпунити богат забавни програм, укључујући концерт бенда Банда Дрвена RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 1f3b6, као и базар са локалним производима из СРП Горње Подунавље. Не пропустите прилику да дегустирате апатински рибљи паприкаш – више информација ускоро!
Видимо се у Апатину!


RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 455275924_945613424243866_7907050211507062237_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=rR4qSbzcDxAQ7kNvgFY-iL1&_nc_ht=scontent-vie1-1










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyČet Avg 15, 2024 9:09 pm

Ni jednostavnijeg -ni komplikovanijeg jela .
Moj stari je bio dugogodišnji "predsednik žirija" i dao da se štampa "zvanični recept"

Evo ovako ukratko
Paprikas za 4 osobe, riba po želji ,ja cu da napisem za šarana


Po osobi stavljas 0,5 kg ribe i 7 dl vode, 200 g luka četri kasike paprike(za skroz slatki paprikas,za malo ljući 3 slatke i 1 ljute za ljuti pola-pola 2 ljute 2 slatke)
Bitno da pre kuvanja ribu usolis i prelijes sa 2dl paradajza i da odstoji 15-tak minuta.Kad prokuva dodas papriku Kuvas 30 minuta,ne duze,do 45 min.2 Suve feferone.Drva mekana,vrba.Kombinujes ribu,šaran , terpan,,,,glava od soma ili štuke (radi "divljeg" ukusa)
Cela fora je u tome da mora da "krčka" sve vreme Nema "mešanja" samo se "ljulja " kotlić .Ako "iskipi" piši propalo .Domaći rezanci (obavezno)

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Maxresdefault










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyČet Avg 15, 2024 11:55 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

I Somborci znaju Naučili od Apatinaca










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptySub Avg 17, 2024 6:15 pm

Ima jedna vrsta ribe koja nije "autohotona" i neverovatna je "štetočina " .
Tkzv "američki  somić" ("terpan" u Srbiji ,"cvergl" u CRO)

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 640px-Ameiurus_nebulosus
Ljigava .naraste 20 -30 cm i nehumamo je čiste od sluzi -sipajući veće količine soli po njima Imaju i 3 velike "bodlje" (zapamtite kada se ubodete)
Ali za paprikaš -prva  liga
RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 455699615_1452712418756474_6437937002591850760_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=aa7b47&_nc_ohc=mhaO7qRTx-sQ7kNvgFcgDAT&_nc_ht=scontent-vie1-1










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10

doctorr67 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptySub Avg 24, 2024 1:35 pm

Ne razumem svojatanje u smislu: apatinski, sarajevski, leskovački... ma šta da je u pitanju. Sve je to isti qrac, Realno, riblji čorbaluci su posebna zajebancija, kao i ćevapi. Qrčenje sa ribom iz Dunava, sa Save, iz Tise ili Jagnjetinom sa Romanije ili Zlatibora koji niko živ ne može prepoznati. OK, ako sam na Dunavu, neće mi servirati ribu iz Save, bar se nadam. Osim, ako sam je lično upecao i kuvao u vodi sa sredine Dunava. Sve su to lagarije za naivce.
Riblju čorbu ili paprikaš je jednostavnije, nego pasulj. Prosto k'o pasulj bi trebalo pod hitno menjati u "Prosto k'o riblja čorba".
Očišćenu ribu(3 VRSTE) iseći na komade i marinirati poa sta u soku od paradajza. U kotlići izdinstati crni luk i kada se izdinsta, ubaciti ribu. Zaliti sa vodom, tik da prekrije meso i kuvati 40 minuta. Dodati crvenu mlevenu papriku(po volji ljutu) i naliti malo vina ili soka od paradajza. Krčkati još 5 minuta ili dok ne ispari do željene gustine. To je za paprikaš. Za čorbu je potrbno malo više vode.
U BG sam pokušao da jedem čorbu(specijalitet sa menija). Unutra je bilo i peršuna, šargarepe, celera i ko zna šta još. Servirana je bila u duplom tanjiru sa kriškom limuna. Bilo je i pokušaja da mi uvale riblju čorbu sa pirinčem. Razna podneblja, uživaju u raznim ukusima. Tako da gomboci sa šljivama se ne mogu nuditi sa gombocima u kojima je kajsija ili breskva.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptySub Avg 31, 2024 12:23 am

Eugen Grafvajer ::
Ne razumem svojatanje u smislu: apatinski,Razna podneblja, uživaju u raznim ukusima. Tako da gomboci sa šljivama se ne mogu nuditi sa gombocima u kojima je kajsija ili breskva.
Ti očigledno nemaš pojma o ribljim paprikašima Inače se ne bi tako izražavao
Ne zameram ,naravno brdski










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptySub Avg 31, 2024 1:43 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Ne razumem svojatanje u smislu: apatinski,Razna podneblja, uživaju u raznim ukusima. Tako da gomboci sa šljivama se ne mogu nuditi sa gombocima u kojima je kajsija ili breskva.
Ti očigledno nemaš pojma o ribljim paprikašima Inače se ne bi tako izražavao
Ne zameram ,naravno brdski

Realno, ako skuvaš šarana u blizini Budimpešte a skuvaš ga u Bezdanu, neće postati budimpeštanski ili bezdanski. Daleko od toga da ne poštujem apatinske kuvare ali proseravanje sa moj, onajski mi ide na kurac. Cela magija oko kuvanja, zavisi isključivo od kuvara i nebitno je, odakle je.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptySub Avg 31, 2024 7:55 pm

Eugen Grafvajer ::


Realno, ako skuvaš šarana u blizini Budimpešte a skuvaš ga u Bezdanu, neće postati budimpeštanski ili bezdanski. Daleko od toga da ne poštujem apatinske kuvare ali proseravanje sa moj, onajski mi ide na kurac. Cela magija oko kuvanja, zavisi isključivo od kuvara i nebitno je, odakle je.
Cela magija je u vatri Sastojci su isti Ko ume da vlada vatrom...da "krčka"sve vreme - ne "iskipi " Taj je "majtstor










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyNed Sep 01, 2024 10:21 am

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::


Realno, ako skuvaš šarana u blizini Budimpešte a skuvaš ga u Bezdanu, neće postati budimpeštanski ili bezdanski. Daleko od toga da ne poštujem apatinske kuvare ali proseravanje sa moj, onajski mi ide na kurac. Cela magija oko kuvanja, zavisi isključivo od kuvara i nebitno je, odakle je.
Cela magija je u vatri Sastojci su isti  Ko ume da vlada vatrom...da "krčka"sve vreme -  ne "iskipi " Taj je "majtstor

Ložači su posJebno zajebana sorta ljudi. zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 64
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyNed Sep 01, 2024 11:50 am

Eugen Grafvajer ::


Ložači su posJebno zajebana sorta ljudi. zubic zubic zubic

Nego šta Posebno se "slaže" drvo i nije svejedno koje je Moj zet pravi neku "kupu" pa stavlja tri razne debljine drva E zato njemu "krčka" 100 % vremena-samo "ljulja kotlić "A ja ili ložim previše -ili premalo










RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) EmptyNed Sep 01, 2024 2:52 pm

Za sve što se kuva u kotliću, potrebna je različita vatra. Gulaš-debelo drvo sa strane, koje će početi goriti na sredini kuvanja a žar kpki ostane je za lagano krćkanje.. Riblja čotba- jaka vatra od početka da bi tek pred kraj, malko utihnula. U stvari, nikada ne koristim smolasta drva (četinare). Sve je stvar osećaja i iskustva.Ili znaš ili ne znaš.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Sponsored content





RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty
PočaljiNaslov: Re: RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)   RIBLJI PAPRIKAŠ  (APATINSKI) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RIBLJI PAPRIKAŠ (APATINSKI)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ZOO Vrt "DANUBIUS"
» Apatinski Panter
» In memoriam-poznati (EX) Jugosloveni

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: JELA I PREDJELA-
Skoči na: