DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji

Ići dole 
+7
Diplomirani Duduk
brdjanin
sonia
debilko
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyUto Dec 09, 2014 8:43 pm

First topic message reminder :

Nedeljama smo svedoci da mladi gube zivote u saobracajnim nesrecama, mahom izazvane brzom voznjom, voznjom pod dejstvom alkohola, a mozad i narkotika, voznjom bez vozacke dozvole...
Ministarstvo saobracaja je  donelo odluku da se izmeni zakon za mlade vozace do 21 godine.
Verovatno svi znate sta ce se preduzeti, da ne navodim ovde.
Sta mislite, da li ce te izmene doprineti smanjenju teskih saobracajki i bezbednijem saobracaju ?
Da li su to jedine mere koje se mogu preuzeti ?
Sta vi predlazete ?

Koji zakon ce postovati ovakva lik, koji je pre par dana pokosio dve devojcice, a vozio je bez vozacke dozvole?


srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Cane
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 12:34 am

U redu je da se zahtjeva ispravnost vozila,dobre gume,katalizator u autu....ali 2x godisnje kontrola....zaista su pretjerali....mada je to jos prijedlog zakona,ali ne sumnjam da ce biti usvojen....a do usvajanja treba se zaliti,poslije je kasno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 8:45 am

Astra ::
Ovo je  zaista povod da svi izadju na ulice....nigdje u svijetu nema tehnickog pregleda 2 x u godini.....cista pljacka.
Radite nesto za sebe....


Nigde u svetu se ne voze metuzalemi od auta. U svetu ima ispravnih auta. Ne govorim o novim autima, nego o starijim autima. Skoro svi poseduju servisnu knjižicu. Ovde je sirotinja pa čak štede i na svetlima za tablicu i kupuje se gorivo za 100tinjak kilometara. 99% auta je tehnički neispravno i davno su se trebali skloniti sa ulica, no...
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 10:37 pm

Slazem se, ali ako je prosao jedan tehnicki...pravi, ne vidim da je za 6 mj. potreban i drugi.Jednom godisnje je dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyPet Maj 11, 2018 11:01 pm

Astra ::
Slazem se, ali ako je prosao jedan tehnicki...pravi, ne vidim da je za 6 mj. potreban i drugi.Jednom godisnje je dovoljno.
Prošao jer je gurnuo onom tamo (zavisi od problema) sto dvesto kn. ili dinara u džep.Dotični mu napisao u čemu je problem i da to reši(da ga ne vraća),a neki to odrade,neki ne,i tako do sledećeg tehničkog.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyUto Jul 03, 2018 12:28 pm

Pljačka vozača u Srbiji se nastavlja . Posle protesta vozača oko "dva tehnička pregleda" i cene goriva (koji ništa nisu promenili ,ali bi trebalo da su "opomenuli režim" ) ovi su pronašli način kako da ponovo nekažnjeno pljačkaju .
Biće jedan tehnički pregled ,ali rigorozan ,a novina koja treba da izvuče pare je -obavezno slikanje automobila ?
Pa kako pobogu da na osnovu slike neko utvrdi da su labave poluosovine ,ili nešto slično ?
Fotografisanje diže cenu od prosečnih 1500 do verovatno 3-4 000 rsd ,kako je rekao ministar saobraćaja .
Ista stvar je sa "reatestom" plinske boce . Ovlašćeni servis je ugradi , priloži svu dokumentaciju ,i onda idete na "reatest" gde se boca fotografiše i to platite 6000 rsd ?
U Srbiji je bilo pljačkaških režima ,ali kao ovaj -nikada .
I onda još licemerno kažu -pa to je zbog vaše sigurnosti ???
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyUto Jul 03, 2018 10:20 pm

Jeste rigorozno,ali Srbi su toliki muckarosi,da bi trebalo i rentgen snimak da priloze....znas i sam,a znam i ja primjere,krntija koja vise i ne lici na auto,prolazi tehnicki samo preko telefonskog poziva....zlo na cesti....niko ne misli da vozi smrt takvim autima.Krajnje vrijeme je da se stane u kraj takvim malverzacijama.
Nego,cujem da jedu govna zbog malo zatamnjenih stakala,zadnje sajbe i eventualno zadnjih prozora,u CH je dozvoljeno,a kazu u Srbiji te oderu,jer tamo nije dozvoljeno u cilju suzbijanja kriminala.....zna li iko ista o tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySre Jul 04, 2018 9:16 am

Koliko ja znam kod nas je stanje sledeće: vozila sa zatamnjenim staklima mogu se voziti bez problema ukoliko su ta stakla fabrički zatamnjena. Lijepljenje folije na fabrički "čista" stakla nije dozvoljeno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySre Jul 04, 2018 10:01 am

Astra ::
Jeste rigorozno,ali Srbi su toliki muckarosi,da bi trebalo i rentgen snimak da priloze....znas i sam,a znam i ja primjere,krntija koja  vise i ne lici na auto,prolazi tehnicki samo preko telefonskog poziva....zlo na cesti....niko ne misli da  vozi smrt takvim autima.Krajnje vrijeme je da se stane u kraj takvim malverzacijama.
Nego,cujem da jedu govna zbog malo zatamnjenih stakala,zadnje sajbe i eventualno zadnjih prozora,u CH je dozvoljeno,a kazu u Srbiji te oderu,jer tamo nije dozvoljeno u cilju suzbijanja kriminala.....zna li iko ista o tome.
Jesu naravno krntije na našim putevima ,ali ipak i te krntije prođu tehnički -kočnice i svetla idu "kompjuterski" i oni što rade tehnički moraju da prilože snimak rezultata ,tako da je "pustiš me" zaista svedeno na malu meru . To pokazuju i statistike -zanemariv procenat saobraćajnih nesreća je usled "neispravnosti" Alkohol i bahata vožnja -najčešći uzroci . 
Zatamnjena stakla može-ako je fabrički . 
Naknadno zatamnjena ,takođe može ,ali ne šofer šajbna . Bočna stakla 30% ,zadnja šajbna može koliko god hoćeš da je tamna ,ali...
Moraš imati bočne retrovizore ,i folija mora biti atestirana .
Sve ovo košta oko 33 000 rsd,ugrubo ,200 eu. Od toga je pola sama folija i lepljenje ,uz "uvoznu dozvolu" ,a pola su "uverenja AMSS" -dakle, pljačka države .
Krimosima to nije problem da plate,ako već ne voze auto sa "ugrađenim" zatamnjenjem .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySre Jul 04, 2018 10:44 am

Zanima me u slucaju da imam (mada nemama) vec zatamnjena stakla,kako se to tretira,jer neki mi rekose da mora da se ima ta dozvola od Srbije,sto je glupo ako sam samo turista u Srbiji i neostavljam vozilo tamo.
Kod vas,izvini,ubica prodje nekaznjeno,a da nece tehnicki da se falsira.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySre Jul 04, 2018 12:48 pm

Astra ::
Zanima me u slucaju da imam (mada nemama) vec zatamnjena stakla,kako se to tretira,jer neki mi rekose da mora da se ima ta dozvola od Srbije,sto je glupo ako sam samo turista u Srbiji i neostavljam vozilo tamo.
Kod vas,izvini,ubica prodje nekaznjeno,a da nece tehnicki da se falsira.
Koliko sam pročitala u Srbiji mora da se ima atest proizvođača folije.

http://mondo.rs/a1067757/Auto/Vesti/Policijska-kontrola-vozila-sa-zatamnjenim-staklima.html










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySre Jul 25, 2018 7:55 pm

Novi zakon o tehničkom pregledu dao je mogućnost radnicima po servisima  da se iživljavaju na vlasnicima vozila .
Sada zakazuju na 7 ili 10 dana ,pa "pregledaju" po sat i više ,vraćaju vozila zbog sitnica ,itd.
Danas je jedan vozač iz Požege ,star 42 godine ,kome je rečeno da "ne može da registruje vozilo  " zbog slomljenog spoljnog retrovizora (inače se radi o "Dačiji" staroj 10 godina ) ,zapalio svoje vozilo i gurnuo ga na ulicu .

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 1564365_auto_ls


Postupak nije u redu ,jer je mogao da izazove katastrofu ,ali mi se sve čini da neće biti teško naći pedesetak takvih ljudi koji će svoja vozila da spale pred Skupštinom -možda i zajedno sa njom.spite

Cirkus sa "obaveznom zamenom tablica" koje imaju č,ć,š,ž je počeo .I to moraju da plate vozači-kojima su ta slova određena i nametnuta ,i ni na koji način nisu mogli da utiču na to ???
Nečuveno.










srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptySub Jul 28, 2018 11:06 am

SAOBRAĆAJNA INKVIZICIJA  link 

Fenomenalan tekst koji na mnogo bolji način rasvetljava ono o čemu govorim u gornjem postu. 
Vozači iz Srbije -pročitajte .










srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyČet Avg 02, 2018 4:06 pm

Još jedan automobil koji "nije prošao tehnički ",vlasnik je zapalio

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 1571391_79797979797_ls

U videu je objasnio i zašto:

https://www.facebook.com/DjordjeMilanovic/videos/10216812989945428/

Ukratko -momak i supruga oboje imaju fakultete ,došli su na selo (jer nemaju posla ) da tamo rade i oforme porodicu.
Uspeli su nekako da kupe ovaj auto i da ga održavaju koliko su mogli .
"Rigorozni tehnički "je otkrio koroziju . Popravka limarije košta 250 eu + 300 registracija ,što mladi ljudi nemaju ,i uz zahvalu Srbiji ,momak je auto -spalio .
Nadam se da će neko sprovesti moju ideju -doći sa par desetina automobila pa ih spaliti tamo gde se "odlučuje" o svim nametima i haračima preko kojih "vlast odlično radi" .










srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyČet Avg 02, 2018 4:44 pm

Danubius ::
Još jedan automobil koji "nije prošao tehnički ",vlasnik je zapalio

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 1571391_79797979797_ls

U videu je objasnio i zašto:

https://www.facebook.com/DjordjeMilanovic/videos/10216812989945428/

Ukratko -momak i supruga oboje imaju fakultete ,došli su na selo (jer nemaju posla ) da tamo rade i oforme porodicu.
Uspeli su nekako da kupe ovaj auto i da ga održavaju koliko su mogli .
"Rigorozni tehnički "je otkrio koroziju . Popravka limarije košta 250 eu + 300 registracija ,što mladi ljudi nemaju ,i uz zahvalu Srbiji ,momak je auto -spalio .
Nadam se da će neko sprovesti moju ideju -doći sa par desetina automobila pa ih spaliti tamo gde se "odlučuje" o svim nametima i haračima preko kojih "vlast odlično radi" .

Neće! Nemaju svi muda. zubic

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyČet Avg 02, 2018 4:52 pm

Po pitanju saobraćajnih propisa bi se dalo satima diskutovati ali za jedan bih uvek glasao i podržavam ga a to je procenat alkohola u krvi za koji smatram da teba da bude 0,00‰ zubic
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyČet Avg 02, 2018 4:55 pm

Eugen Grafvajer ::
Po pitanju saobraćajnih propisa bi se dalo satima diskutovati ali za jedan bih uvek glasao i podržavam ga a to je procenat alkohola u krvi za koji smatram da teba da bude 0,00‰ zubic

Kazna? Moj predlog - Doživotno oduzimanje dozvole i društveno-koristan rad od par stotina sati.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyČet Avg 02, 2018 5:00 pm

Ovdje mladi vozaci u roku od 3 godine ne smiju imati ni 0,01 promil alkohola,to mi je ok.
Inace,sjedis na proslavi,popijes jednu pivu i da te zajebava,ne ide.
Licno ne pijem bas nikako kad znam da cu da vozim,ali o,oo je pretjerano.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyUto Avg 14, 2018 8:50 am

I treći auto gori -jer nije "prošao tehnički" zbog "novih propisa"



A da poslušaju mene ,objedine akciju i promene lokaciju ? spite










srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 EmptyUto Avg 14, 2018 9:38 am

Znači, jebiga. Pre neki dan na samom izlasku iz sela, radar. Brzina je bila 61km/h, dodavao sam gas. Kazna 5000RSD. Nabijem ihna kurac. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji   srbiji - Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izmene i dopune saobraćajnih propisa u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» KO JE KO u SRBIJI ?
» Sudstvo u Srbiji
» IZBORI (REFERENDUMI ) u SRBIJI
» Cena nekretnina u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PUT PUTUJEM :: SAOBRAĆAJ :: AUTO SVET-
Skoči na: