DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Promenljivi BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Promenljivi BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Promenljivi

Ići dole 
+4
MadamX
Astra
dusicaa
Lakota
8 posters
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 11:29 am

Kaže mi Džasti da je neko sa neta komentarisao, kako sam se promenio od kako sam se oženio. Kaže:
- Postao je blaži-
Začuđeno sam je pogledao preko cvikera i upitao:
- Jesam li?-

Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 11:33 am

I, sta ti je Dzasti odgovorila ?
Ona to najbolje zna i cekamo da nam kaze zlz
A po temi,
Da, menjaju se, odnosno prilagodjavaju.
Pogotovu ako uz sebe imaju osobu koja je snazna, karakterna, ima samopouzdanja i zna sta hoce.
( opsirnije kasnije, istice mi vreme za pauzu a nisam opajala forum :P)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 11:44 am

Odgovoriću nekom drugom prilikom ili ona, svejedno je.

Čekam onaj, opširniji odgovor, za sada mi ovo što si napisala, malčice škripi.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 12:25 pm

Ljubav te oplemenila,sta je tu cudno? top88 i nemoj mi reci da ti smeta.onako si bio namcor i zakeralo,sad gle izviri ono sto si krio ispod oklopa..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 12:35 pm

Lakota ::
Ljubav te oplemenila,sta je tu cudno? top88 i nemoj mi reci da ti smeta.onako si bio namcor i zakeralo,sad gle izviri ono sto si krio ispod oklopa..

Što jes', jes', profinio sam se. Ne psujem više k'o pre a što se tiče namćorstva, ne bi' se baš složiJo s tvojim mišljenjem, samo sam malko leg'o na kočnicu, mada u poslednje vreme, ne bi se reklo.

Na ovoj temi se ne govori o meni nego o promenljivosti!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 12:56 pm

John Doe ::


Čekam onaj, opširniji odgovor, za sada mi ovo što si napisala, malčice škripi.
Gde skripi ? Daj koji ekser da zakucamo :rlol:

Zdrava i zrela veza cini mnogo boljom osobom muskarca koji pronadje „pravu“ zenu.
Tada se mnogi aspekti njegovog zivota dovode u red.
Posto smo mi zene vise sklone  zajednici i drustvu, u stanju smo da preobrazimo i veoma introvertnog muskarca. „Prava“  zena ce tako uspeti da odvede lenjog muskarca na zabavu ili u setnju.  Gundjanje dok se bude spremao ne gine, ali ce joj posle dobrog provoda biti zahvalan.
Ona koja nije u stanju da postigne cilj, posvadjace se i napraviti zlo.
„Prava“ zena svog muskarca stalno izaziva, pomera granice, obogacuje seks. Koji je muskarac na to imun? Valjda ce se i on dodatno potruditi pa ce se izbeci monotonija.
Muskarac koji je ljubomoran, nesiguran, kojem fali samopouzdanja, ce se mnogo brze resavati tih negativnih osobina, ako uz sebe ima zenu koja ga voli, kojoj veruje.
Te osobine nece nestati preko noci, ali ce ih drzati pod kontrolom jer ce on imati svoj unutrasnji mir.
Ako pored sebe ima zenu kojoj veruje, pre ce i sebi i drugima prestati da prica sitne lazi.
Postace  iskreniji, a to je jos jedan plus ka boljitku muskarca.
Ako si vec nasao takvu zenu, onda ne mislis samo danas, vec mislis i o sutra.Planiras dugorocno.Izvesnija ti je buducnost.
I nesto jako, jako bitno.
Ako te tvoja voljena vidi kao:jakog, iskrenog,sposobnog, tesko da se uskoro i sam neces tako osecati.
Ne odnosi se ovo licno na tebe, vec na sve muskarce  lady

Da li si sad zadovoljan ili jos nesto skripi ? :lonac:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 2:28 pm

U dobroj vezi je covjek zadovoljan i to pokazuje u svim sferama zivota i djeluje da se promijenio,a mozda i nije,samo isijava pozitivnom energijom.
U losoj,takodjer,samo sve suprotno.
Za ljubav cinimo mnogo toga...mislim da je brdjanin lijepo pisao o tome....
Dusice,ti pises na osnovu tvog zivota i to je u redu....ali isto tako cesto ima primjera gdje ljubavlju davanjem ne postignes zeljeni efekat,mozes biti jaka ali ako taj neko nema volje da primi i prihvati,mozes da dubis na trepavicama i poinekad mi zvuci kao utopija....daj ljubav i sve ce da se slozi kako treba,poput one dovoljno jako treba da zelis i ispunice ti se svaka zelja.
Sretni su oni koji su nasli osobu s kojom to funkcionise,ali je previse onih s kojima je uzaludno voljeti i kojima je djaba davati..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 2:36 pm

To nije promenljivost,kako si je krstio,vec prilagodjavanje.To nosi zajednicki zivot,onaj ko nije spreman za prilagodjavanje,tesko opstaje u vezama.Onaj ko tvrdi da ulazi u brak,vezu,ali da nema nameru nista da menja,bolje i da ne ulazi.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 2:37 pm

Emotivne veze nas menjaju, na bolje uglavnom. Osećamo se stabilno, srećno, smireno kada smo u vezi.
Ako je veza loša, u tom slučaju se takođe menjamo-postajemo ranjiviji, razočarani, tužni ili besni, ili sve to zajedno.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 9:56 pm

John@

Citat :
Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?

Na zemlji je postojano samo vreme i nepromenljiva samo smrt, sve ostalo nice, menja se i nestaje, postojano je (samo) jedino, samo-nepostojanje  sveta, a nepromenljiva njegova nepromenljivost..
,
Dakle sve je,uglavnom .. promena..

Neko je gore spomenuo  ''prilagodjavanje''..Prilagodjavanje- sustinska promena..

..Hej Jugo ,Jugo,moja tugoooooooooo..hej Jugooooo..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 10:00 pm

Lakota ::
To nije promenljivost,kako si je krstio,vec prilagodjavanje.To nosi zajednicki zivot,onaj ko nije spreman za prilagodjavanje,tesko opstaje u vezama.Onaj ko tvrdi da ulazi u brak,vezu,ali da nema nameru nista da menja,bolje i da ne ulazi.

odlicno napisano....mali problem je sto ti koji nisu spremni na prilagodjavanje nece to da kazu prije braka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPet Dec 12, 2014 10:13 pm

John Doe ::


Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?

Naravno da se menjaju .
Osnov svake dobre veze su tolerancija ,razumevanje ,prilagođavanje .
Dobra i mudra žena može da eliminiše loše osobine muškarca ,a da on nije ni svestan koliko je sazreo ili se "popravio".
Ovo ako je veza "pozitivna" .


Ako je "negativna" ,jedno se ne menja ,nego nametne svoje stavove i pravila onom drugom 
I takve veze egzistiraju  ,čak i kad  onaj drugi  postane puki izvršilac "naloga " ,rob i svojina,izgubi svoju volju ,"ja" i samopoštovanje .
Naravno da je i ovde došlo do ogromnih promena.
Defintivno se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu ,ako žele da se veza održi .
Ako ne žele ,teraju "svoje " -pa kako prođe ,može da im se "posreći" kao u ovom drugom slučaju .
Ko apsolutno ne želi ništa da promeni ,i nije za vezu.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptySub Dec 13, 2014 11:20 am

[quote="dusicaa"]
John Doe ::




Zdrava i zrela veza cini mnogo boljom osobom muskarca koji pronadje „pravu“ zenu.
Tada se mnogi aspekti njegovog zivota dovode u red.
Posto smo mi zene vise sklone  zajednici i drustvu, u stanju smo da preobrazimo i veoma introvertnog muskarca. „Prava“  zena ce tako uspeti da odvede lenjog muskarca na zabavu ili u setnju.  Gundjanje dok se bude spremao ne gine, ali ce joj posle dobrog provoda biti zahvalan.
Ona koja nije u stanju da postigne cilj, posvadjace se i napraviti zlo.


[b]Zdrava i zrela veza se podrazumeva a ostalo su izleti, da l' je u pitanju muško il' žensko, svejedno.
Da se razumemo a mislim da Nutty vrlo dobro zna da su muškarci (u glavnom) ekstrovertni za razliku od žena koje su većinom introvertne.
Prave žene i pravi muškarci ne postoje (po mom mišljenju) u pitanju je samo fizičko-hemijsko poklapanje. Ako koji slučajem nastane zlo, to je bio loš spoj, jer je neki deo hemije ili fizike, nedostajao.



Citat :
„Prava“ zena svog muskarca stalno izaziva, pomera granice, obogacuje seks. Koji je muskarac na to imun? Valjda ce se i on dodatno potruditi pa ce se izbeci monotonija.
Muskarac koji je ljubomoran, nesiguran, kojem fali samopouzdanja, ce se mnogo brze resavati tih negativnih osobina, ako uz sebe ima zenu koja ga voli, kojoj veruje.
Te osobine nece nestati preko noci, ali ce ih drzati pod kontrolom jer ce on imati svoj unutrasnji mir.
Ako pored sebe ima zenu kojoj veruje, pre ce i sebi i drugima prestati da prica sitne lazi.
Postace  iskreniji, a to je jos jedan plus ka boljitku muskarca.
Ako si vec nasao takvu zenu, onda ne mislis samo danas, vec mislis i o sutra.Planiras dugorocno.Izvesnija ti je buducnost.
I nesto jako, jako bitno.
Ako te tvoja voljena vidi kao:jakog, iskrenog,sposobnog, tesko da se uskoro i sam neces tako osecati.
Ne odnosi se ovo licno na tebe, vec na sve muskarce  lady

Da li si sad zadovoljan ili jos nesto skripi ? :lonac:

Malopre napomenuh o "pravima". Suština jednog bića se nikada ne menja ali se vremenom nadopunjuje. Od krelca ne možeš napraviti genija al' od genija lako možeš napraviti krelca.
Svi guramo (barem se trudimo) na duge staze. Neke ttraju "dok nas smrt ne rastavi" a neke 10 sekundi.
Istina je da kod dobrog spoja, partneri nadopunjuju jedno drugo a to su te promene.
Da, zadovoljan sam tvojim mišljenjem.


Lakota ::
To nije promenljivost,kako si je krstio,vec prilagodjavanje.To nosi zajednicki zivot,onaj ko nije spreman za prilagodjavanje,tesko opstaje u vezama.Onaj ko tvrdi da ulazi u brak,vezu,ali da nema nameru nista da menja,bolje i da ne ulazi.

Prilagođavanje se podrazumeva, Dančo je rek'o kompromis a to je pravi izraz. Ko nije spreman na kompromise, nikada neće ni naći srodnu dušu.


MadamX ::
Emotivne veze nas menjaju, na bolje uglavnom. Osećamo se stabilno, srećno, smireno kada smo u vezi.
Ako je veza loša, u tom slučaju se takođe menjamo-postajemo ranjiviji, razočarani, tužni ili besni, ili sve to zajedno.

Naravno da se menja na bolje, društvena smo bića.
U slučaju loše veze, treba prekinuti u startu jer ćete u tom slučaju sagoreti jedno drugo.



Nut ::
John@


Na zemlji je postojano samo vreme i nepromenljiva samo smrt, sve ostalo nice, menja se i nestaje, postojano je (samo) jedino, samo-nepostojanje  sveta, a nepromenljiva njegova nepromenljivost..
,
Dakle sve je,uglavnom .. promena..

Neko je gore spomenuo  ''prilagodjavanje''..Prilagodjavanje- sustinska promena..

..Hej Jugo ,Jugo,moja tugoooooooooo..hej Jugooooo..

Razumeo-ne-razumeo al' sam na te' navik'o. 'aj da probamo po Vuku.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPon Dec 15, 2014 4:53 pm

John Doe ::


Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?

Nije :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptyPon Dec 15, 2014 8:40 pm

AstrinaKomsinica ::
John Doe ::


Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?

Nije :D

Bingo

Veza nadopunjuje čoveka ali mu ne menja suštinu.
Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna


Location : Istra
Datum upisa : 25.11.2009

Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi EmptySub Jan 17, 2015 2:15 pm

John Doe ::
Kaže mi Džasti da je neko sa neta komentarisao, kako sam se promenio od kako sam se oženio. Kaže:
- Postao je blaži-
Začuđeno sam je pogledao preko cvikera i upitao:
- Jesam li?-

Da li je istina da se ljudi menjaju kada uđu u neku vezu?



Ljudi tijekom života  rastu ... u smislu  svog osobnog   razvoja . Čovjek ne stagnira. Mijenja se ... na bolje il na gore. Neki  u odnosu s  drugom osobom otkriju svoje lijepe  osobine poput ovog  Džastija  koji je otkrio svoju  blagost ... Međutim , postoje na žalost i loši primjeri kada  se otkrivaju i na  površinu  izviru  loše osobine ...  posesivnost , ljubomora ,  grubost i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Promenljivi Empty
PočaljiNaslov: Re: Promenljivi   Promenljivi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Promenljivi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: