DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?

Ići dole 
+21
Nut
dusicaa
Lakota
Astra
Danubius
podbarac
Srdjan92
Gothic
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
Samouka
Sibila_
ZezaM
Smiljan01
Aurora Borealis
sanjalica.ns
bosankaa
Lily
Draganna
Sanjalica
determinanta
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySub Mar 20, 2010 11:55 pm

First topic message reminder :

Bez obzira na uslove stanovanja -nema tog grada , stana, ili kuće gde se povremeno ne pojavi ova vesela družina .
Na Disakveriju su snimali nekoliko stanova u nekoliko raznih gradova-i ispalo je svašta što leti, gmiže , živi dok vi spavate .
Kako se branite , koja vrsta najviše obožava vaš životni prostor ?










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 27, 2012 9:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyUto Jul 18, 2017 9:52 pm

Samo mi još to treba.Mogu da budu veće fleke.  dm5

“dermatitis pederus” (Paederus dermatitis)

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Pederus-696x456
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
savo




Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySre Avg 30, 2017 10:32 pm

Najezda osa i stršljenova na periferiji Beograda

Na periferiji grada namnožili se insekti kao posledica izuzetno visokih temperatura; Građanima se savetuje da ih ne skidaju sami



Ovoga leta dešava se invazija stršljenova i osa na periferiju prestonice! Meštani koji tamo žive usijali su telefone Zavoda za biocide i medicinsku ekologiju tražeći da im uklone ove "nepoželjne komšije". Iz Zavoda, pošto su nadležni samo za pojedine javne ustanove, preusmeravaju građane na stručne službe i preporučuju im da ove insekte ne diraju.

Neprijatne žuto-crne zujalice razmnožavaju se tokom leta, pa ih ima više nego obično u prestonici. Međutim, ove sezone su i oni iz nenaseljenih krajeva "potegli" u glavni grad.

- Tokom ove godine smo imali više poziva u odnosu na prošlu, jer su visoke temperature i suša prouzrokovale nastanjivanje osa i stršljenova u urbanim delovima u potrazi za hranom i vodom - objašnjavaju iz Zavoda. - Najviše poziva je bilo iz delova opština koje se nalaze na obodu grada.

Muka ih je naterala da se "skuće" veoma blizu ljudi, ali oni ih ne žele u susedstvu zato što su opasni. Poznato je da ovi mali insekti imaju otrovnu žaoku i da zato mogu da ugroze ljudski organizam. Svake godine beleže se novi slučajevi smrti prouzrokovane njihovim ubodom!

Zato onaj ko primeti rojeve oko doma i zapazi saće, bolje je da se udalji i okrene broj telefona nekog od nadležnih.

- Samostalno tretiranje i uklanjanje osinjaka može da bude opasno, pogotovo za osobe koje su alergične, tako da se savetuje kontaktiranje sa stručnim službama, od kojih sugrađani mogu da dobiju sve potrebne informacije - savetuju iz Zavoda.

Stanovnici nikako ne bi smeli da pokušaju da ubiju posebno stršljenove, ne samo zbog opasnosti da ih ubodu, već zato što je ovo zakonom zaštićena vrsta. Oni koji se ogluše o ovo platiće kaznu. Novčane sankcije za kršenje navedenog propisa su u rasponu od 500.000 dinara do dva miliona.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySre Avg 30, 2017 10:59 pm

Sinoc mi sin izleti iz kuhinje i kaze....mama prosao je ogroman pauk.
Ajde de,koliko ogroman,u strahu su velike oci....on mi pokazuje ....ogroman....i velike cupave noge.
Zar se bojis pauka?
Ne,dok ga vidim,ali kad pobjegne,onda stalno mislim odakle ce izaci,uostalom,sva ziva bica koja imaju vise od 4 noge su odvratna i mrzim ih.
Tumbam,trazim pauka...nadjem paucine,naravno,ali autora nema.
Jutros se probudim i sjednem pored kompa u moje cose,a na zidu,stvarno ogroman pauk....ja nisam veceg vidjela.
Mislim,ako idem po nesto da ga mlatnem,pobjece mi,a taj gorostas mi bas ne treba u kuci.
Uzmem ,bi mi pri ruci,pribor za nokte i poklopim ga,ali mi sve ispade iz ruke i do sada nisam pogledala iza kompa kakvo je stanje i ima li zrtva....dok mi ne zatreba pribor za nokte,tako ce da ostane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Miki83




Datum upisa : 09.08.2017

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 2:08 pm

U dezinsekciji ili u postupku suzbijanja insekata se koriste razne metode, u zavisnosti od vrste insekta. Metode dezinsekcije mogu biti korišćene u svrhu suzbijanja insekata

na otvorenim površinama ili
u zatvorenom prostoru.
​​​​Metode dezinsekcije

Gel metoda dezinsekcije se koristi za suzbijanje insekata u zatvorenom prostoru, buba rusa i buba švaba. Sem dezinsekcije gelom do skoro se uvek koristila dezinsekcija vlažnim postupkom ,u  smislu nanošenja  preperata prskalicama pod pritiskom.

Vlažni postupak dezinsekcije je svakako davao dobre rezultate kada je u pitanju dezinsekcija na pojavu buba rusa i buba švaba. Vlažnim postupkom se nanosio preparat koji je imao dvostruku ulogu, ulogu toksičnog dejstva na insekte i dejstva rasterivanja insekata.

Kod postupka vlažne dezinsekcije nakon aplikacije insekticida insekt mora doći u kontakt sa preparatom, tako što kada pređe preko njega insekticid se veže za noge insekta koje on potom liže, i na taj način unese insekticid u svoj organizam.

Kada je u pitaju gel dezinsekcija tu se ostvario napredak jel se preparat nanosi u vidu kapi iz tube, pa je u velikoj meri postupak dezinsekcije olakšan jer se preparat nanosi na samo nekoliko mesta u prostoru koji se tretira. Gel ima za cilj da privuče buba ruse ili buba švabe koje se nalaze u blizini, on je u stvari mamac u vidu hrane, u kom se nalazi insekticid. Kada bube pojedu gel bivaju otrovane i uginjavaju.

Sastav gela za dezinsekciju

Kao aktivna materija u gelu se nalazi insekticid koji nije otrovan po ljude i kućne ljubimce. U pitanju je aktivna materija fipronil, ovaj insekticid ima široku primenu u veterini i zaštiti bilja.

Kada se postižu najbolji rezultati dezinsekcije?

Iskustva pokazuju da najbolji efekat u dezinsekciji buba rusa i buba švaba ima kombinacija vlažnog postupka i gel metode dezinsekcije. Firma Istrebljivač koristi pri dezinsekciji  buba rusa i buba švaba obe spomenute metode.

Praktično vlažnim postupkom preparat se prskalicama pod pritiskom  nanosi po uglovima zida i poda, a gel de aplikuje najviše u kuhinjske elemente i to na šarke vrata kuhinjskog nameštaja, donje delove sudopere, klizače fioka, delove vodovodne i kanalizacione instalacije... Pored kuhinjskog dela stana u kom se vrši dezinsekcija gelom, gel se aplikuje na slična mesta i u kupatila i ostale sanitarne čvorove.

Nakon  izvršene dezinsekcije buba rusi i buba švabe se eliminišu u roku od nekoliko dana iz tretiranog prostora. Garancija na dezinsekciju ovakve vrste je 6 meseci. Iskustva pokazuju da tretiran prostor može biti slobodan od buba švaba i buba rusa i nekoliko godina.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 2:33 pm

Miki83 ::

Kad je u pitanju dezinsekcija gelom ....

Kako se zove taj gel (preparat ) ?
Za nas iz unutrašnjosti ,kojima "Istrebljivač" nije dostupan ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 2:48 pm

Danubius ::
Miki83 ::

Kad je u pitanju dezinsekcija gelom ....

Kako se zove taj gel (preparat ) ?
Za nas iz unutrašnjosti ,kojima "Istrebljivač" nije dostupan ?
Tamo gde piše GEL metoda imaš link stranice odakle je tekst i koliko vidim to je neka privatna firma koja dolazi i verovatno debelo naplaćuje.

LINK-istrebljivač
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 3:22 pm

Kijara-brm ::

Tamo gde piše GEL metoda imaš link stranice odakle je tekst i koliko vidim to je neka privatna firma koja dolazi i verovatno debelo naplaćuje.

To sam i sam zaključio .Zato i pitam kako se zove preparat (jer nigde nema naziva )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 7:59 pm

Ovo leto kao što znate ja se u cilju popravke kućnog bužeta bavim skitaranjem po Bačkoj. A ta strana sveta svakakve stvari gaji. Pa i one koje izazivaju vrisku ili samo diskretno zaobilaženje kroz susednu brazdu.

Taj dan je bilo toliko paukova ili je pre ta parcela pod šećernom repom bila puna paukova. Prilično velikih. Tako kao petobanka a možda i za mrvu bi je nogama pretekli veličinom. To naravno napredniji primerci jer je bilo i onih sitnijih. Verovatno mlađe generacije. Koji su u potrazi za hranom ispleli svoju prehrambenu zamku u vidu vrlo lepih mreža (dobro devojke ovo je pesnička sloboda znam da su vam odvratni) ... ne računajući da će stampedo ogromnih bića koje čak i nemaju u svojoj mitologiji da prođe kroz njihovu teritoriju.

Idemo tj čupamo i sečemo mi korov kroz ono što će jednom biti kesica šećera na tacnici uz kafu ili osnovni artikl za neku tortu ... a paukova na sve strane. Uglavnom u tri osnovne boje - crvenoj, žutoj i crnoj. Dok normalne žene gledaju kako da ta čudovišta zaobiđu Zoxy se seti da bi baš bili lepa ilustracija za ... nešto. Za šta to će već posle da smisli. Odsustvo šefice koja je sa većim delom grupe bila prilično udaljena od našeg malog kolektiva (koji je ostavila da radi a ne da se zaebava) rečena Zoxy tj ja se lati svog Pametnog i krene da juri objekte nekog budućeg FB statusa ili posta na Forumu. Na opšte zgražanje prisutnog ženskog sveta izraženog uglavnom u rečenici -Ti nisi normalna.

Fotka Crnog nije uspela ali je kolega Rudi dobio vrlo zanimljivu fotku sebe slikanu kao iz bunara (ne volim onu filmsku oznaku tog ugla snimanja). Žuti je malo mutan ali sam zato na Crvenog vrlo ponosna.

Dakle Strpljenje lično. Pre nego što sam ga pažljivo zaobišla. Ne u strahu već ne želeći da pokvarim njegovu zamku koja je trebala ručak da mu donese.

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 20246310
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 9:12 pm

Dobra ti je ova priča Zojita o paukovima. Nema te brate, baš se osjeti, ali tek kad napišeš ovako neki post kako ti znaš, shvatim koliko te zaista nema.
Nego, sjeti me tvoja priča na komentar sedmogodišnje kćeri moje rođake nakon što ju je majka kritikovala da joj je soba neuredna, i da mora svoju sobu raspremiti i onda joj kao primjer navede pauka u ćošku uz nogu stola kako je ispleo mrežu i kako to treba skloniti, a ona na to odgovori:"Kako ti nije žaoo?! Kako bi tebi bilo da ti neko sruši kuću?"
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 31, 2017 9:20 pm

Sto bi moj sin rekao....da mu das hrenovku,za cas bi ju pojeo....(to je opis koji odgovara zivotinji koja bespotrebno ima vise od 4 noge i koja je ogromna a time opasna po ljudski rod)....ahahahahha
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyPon Okt 30, 2017 11:20 am

Kako uništiti mrave u kući?

Uništavanje ili dezinsekcija mrava se vrši prvo inspekcijom vrste i količine infestacije mrava. Nakon toga najbolji efekti se postižu postavljanjem zamki ili preparata koji sprečavaju razvoj iz larve u odraslog mrava.

Cilj je da ovi preparati dospeju u legla kako bi neutralisali maticu. Svaka upotreba insekticida u dezinsekciji izaziva njihovo rasterivanje iz prostora sve dok ne prestane dejstvo insekticida.

Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Nov 16, 2017 11:00 am

Odvratne stenice. KO nije doziveo njihov napad, ne zna sta je muka

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Apr 26, 2018 6:04 pm

Raznoj gamadi možemo da dodamo i zmije ,koje su se iz nepoznatih razloga pojavile u velikom broju po gradovima -čak i u Beogradu ,gde se viđaju i u sred bela dana . 
Naravno ,manje je otrovnica ,no svakako nikome nije prijatno da vidi zmiju kako puzi po dvorištu .
"Lek "je sasvim jednostavan-pospite sodu bikarbonu . 
I zmije ,a i drugi gmizavci ne podnose sodu ,i neće se vraćati gde god osete ovaj prah .










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Apr 26, 2018 8:14 pm

Počela je najezda krpelja i komaraca. Čovek prošetao dva psa sat vremena 25 krpelja na njima našao.
Ove godine će nas svašta gnjaviti. 

Što reče jedan u komentar ako je sad najezda do avgusta ima da nas pojedu komarci.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySub Apr 28, 2018 12:38 am

Žgadije razne za sad u malom broju. Prvi su se pojavili oni najgori. Popadači. Sitna gamad kojoj ni mreža na prozoru nije prepreka. Jedva vidljivi, bešumni za razliku od veće braće - komaraca. A kad ujedu otekne noga ili ruka kao krofna. Još se drapaš dok krv ne poteče. Gde je lepa naša zima, sneg i ladnoća koju to leteće stvorenje i njegova ostala leteća, trčeća, skačuća i gmižuća sabraća ne podnose vrag










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySub Apr 28, 2018 1:18 am

Danubius ::
Raznoj gamadi možemo da dodamo i zmije ,koje su se iz nepoznatih razloga pojavile u velikom broju po gradovima -čak i u Beogradu ,gde se viđaju i u sred bela dana . 
Naravno ,manje je otrovnica ,no svakako nikome nije prijatno da vidi zmiju kako puzi po dvorištu .
"Lek "je sasvim jednostavan-pospite sodu bikarbonu . 
I zmije ,a i drugi gmizavci ne podnose sodu ,i neće se vraćati gde god osete ovaj prah .

A kako i gdje....i kad spere kisa,opet ?
Ako znas tacno kako,voljela bih i ja znati.
Strah me sljepica,sve provjeravam da nije ispod koje saksije....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySub Apr 28, 2018 12:03 pm

nista ne pomaze osim redovnog i kontinuiranog zaprasivanja. Ali treba pratiti vremenske prilike i zivotni ciklus insekata, glodara i drugih gamadi. Nekada stizu ranije, a nekada kasnije mora to da se prati, ne moze kao prosle godine
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptySub Apr 28, 2018 2:02 pm

savo ::
nista ne pomaze osim redovnog i kontinuiranog zaprasivanja. Ali treba pratiti vremenske prilike i zivotni ciklus insekata, glodara i drugih gamadi. Nekada stizu ranije, a nekada kasnije mora to da se prati, ne moze kao prosle godine
Treba i nas  redovno trovati i ovu decu.Malo  nam je boleština pa da nas dokrajče.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyNed Apr 29, 2018 12:55 pm

dok je bio komunizam prskalo se iz aviona i niko nije ni pomislio da nesto ne valja. Nije bilo komaraca, a narod zadovoljan. Kako je stigla demokratija svi nesto sumnjaju, zapitkuju i ne veruju.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyNed Jun 10, 2018 6:31 am

Sezona je uveliko počela. Vremenski uslovi su idealno idealni. Svakodnvna kiša koja ostavlja vodu potrebnu im za polaganje jaja i toplota potrebna da se ista izlegu. Ebeni evropski zakoni i norme ne dozvoljavaju zaprašivanje aka trovanje iz vazduha već se za tu svrhu koriste kombiji sa "topovima". Ako ih i potruju u selu gamad će da doleti iz atara. Koji se ne prska, naravno.

Povodom sezone komaraca vrlo mi se dopala misao moje drugarice Ivane a u povodu bučnosti koju komančerosi proizvode- ajd' što jedu, al' što zveckaju escajgom










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyNed Jun 10, 2018 9:34 am

Znate li da u Kini nema komaraca.....zato sto svako ubije svoga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Jul 12, 2018 8:21 pm

Pored 11 slučajeva "Groznice severnog Nila" ,dva života su poslednje nedelje odneli ujedi stršljenova , a treću žrtvu je spasio doktor koji se sasvim slučajno zatekao tamo ,jer je došao da bere maline .
Jedino što se tu može uraditi je da imate kod sebe injekciju adrenalina ,ili da je što pre dobijete u najbližoj zdravstvenoj ustanovi .
Ukoliko je u pitanju roj-ni to .












MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 23, 2018 11:49 pm

НА Инфективном одељењу сомборске Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ хоспитализовано је неколико пацијената са тегобама сличним грозници Западног Нила. Према речима Др Гордане В. Цветић, епидемиолога у овдашњем Заводу за јавно здраве, код седам пацијената у сомборској болници је потврђено да болују од грознице Западног Нила.
---
Inače se ovaj podatak nije čuo nigde .
Istine radi ,komarci su prilično suzbijeni (Apatin, okolina) tako da to i nije bila tema ,ali ,izgleda da uobičajeni inskticidi ne deluju na ove "nilske" .










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyPet Avg 24, 2018 8:45 am

Od žohara ne podnosim ove što se naddrkavaju po Azbučnom rasporedu.
Nabijem vas na kurac, žohari!
zubic
Nazad na vrh Ići dole
savo

savo


Datum upisa : 21.03.2014

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyPet Avg 24, 2018 1:00 pm

Citat :
Koliko je opasan ubod stršljena?

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Strsljen
strašan je zar ne?

Ubod stršljena boli. Može biti do 5mm u dubinu. To svako ko je doživeo veoma dobro zna. I pamti to kao veoma neprijatno i bolno iskustvo. I to samo od jednog uboda. Ali, šta kad ih ima više? Kada se nađemo u blizini gnezda stršljena, ili kada pokušamo samo, nestručno i olako da uklonimo gnezdo stršljena?

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 133c3dd39
Ubod stršljena


Svedoci smo da ljudi umiru od uboda stršljena. I to sve češće. Nemojte zanemariti ovu činjenicu!

Šta nam je činiti protiv stršljenova?
Čuvati se i biti veoma obazriv. Pogotovo kada se u nekom dleu vaše kuče, stana ili objekta pojavi gnezdo ovih opasnih insekata.
Letnji period je posebno opasan zbog izražene brojnosti i aktivnosti mnogobrojnih insekata. Tada smo i mi najranjiviji jer su nam otkriveni najosetjiviji delovi tela. Glava, vrat, lice.

Znamo da su neki od nas i alergični na ubode i osa, pčela, pa je samim tim veća opasnost od uboda stršljena i posledica uboda veća.

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 13524e094
Gnezdo stršljena


Mogu biti na mnogim mestima u kući, stanu, štali, drvetu. Na ovim mestima formiraju svoje zajednice, koje mi prepoznajemo i nazivamo gnezda. Svaka šupljina, na objektu, drvetu, ili što je sve izraženije na objektima gde žive i rade ljudi jeste potencijalno mesto za gnezdo stršljenova.

Kada su stršljenovi najaktivniji?
To smo već i sami uočili. Dan je pravo mere za aktivnost ovih insekata koji su veoma kativni u potrazi za hranom. Dokle god ima sunca, rekli bi.
U sumrak, ili kada počne da pada mrak zajednica se okuplja oko gnezda gde i provode noć.
Šta treba znati? Matica je sve i svja u gnezdu. Ona poleže jaja koja se u posebnom saću, nalik na pčelinju sać, razvijaju. Posle nekoliko nedelja se izleže novi insekt, i tako u krug.

Otrov stršljena je po svom sastavu sastavu manje toksičan od osinog otrova. Ipak, treba znati da je žaoka stršljena deblja i duža. Na taj način može da prodre u dublje slojeve kože i da ubod mnogo više boli. Stršljeni, ili stršljenovi su, generalno, manje agresivni od manjih familijarnih osa.


Stršljenovi radilica


Veličina gnezda nekada može biti i nekoliko desetina centimetara, ali nisu ne previpe retka ona koja se meri i veličinom otvorenog kišobrana. O broju jedinki u takvim gnezdima da i ne pričamo.

Stršeljnovi nisu opasni samo za čoveka već i za naše korisne insekte pčele. Ovi insekti mogu da naštete i voćnjacima, najčešće napadaju kruške i grožđe.

Šta raditi protiv stršljenova?
Oprez, stručnost i kvalitetna opremljenost su preduslov za bezbedno uklanjanje gnezda stršljenova. Sve druge improvizatorske varijante nose više ili manje rizika po zdravlje čoveka.
Da biste bili sigurni da ste se otarasili ovih uljeza, na način da ta zajednica ne može da se obnovi, potrebno je gnezdo potpuno eliminisati i naravno maticu, jer ako ne uklonite maticu a eliminišete samo radilice, ova napast će se vrlo brzo opet pojaviti.

Kako ukloniti gnezdo stršljena?
Najsigurnije to mogu uraditi stručna lica sa kvalitetnom opremom (nije ista već jača oprema nego za pčelare). Jer, stršljenovi brane svoje gnezdo i kada se osete ugroženim neće biti nimalo lako napadačima bez obzira ko su.

Kako ukloniti stršljenaNajbolje je gnezdo u potpunosti ukloniti, čime zajednica ne može da se obnovi. To je moguće izvesti jedino sa dobrom opremom, višestruko jačom od klasične pčelarske. Pored fizičkog uklanjanja nekada se primenjuje i uništavanje putem adekvatnih insekticida.

Postoje posebni sprejovi samo za ovu vrstu insekata ali napominjenmo da je ipak sigurnije da taj posao urade iskusni radnici za dezinsekciju.

Tokom vremena pokazalo se da postojme različiti načini za suzbijanje i uklanjanje gnezda stršljena.

Pomenućemo sprej od luka i bibera, jednostavan a nekada delotvoran recept za suzbijanje različitih insekata. Pored ovog u praksi se koriste i koncentrati insekticida koji se rastvaraju u vodi u skladu sa preporukama proizvođača.

Obavezno se koristi prskalica sa produžetkom za prskanje kako bi se na neki način omogućilo dodatno rastojanje od gnezda.

Iskustva u praksi su nekada veoma maštovita pa se tako koriste plastične flaše, koje kada se natope onim što insekti vole - voćnii sok, nekad ai pivo, postaju veoma dobar mamac. Već su proverene lepljive trake, lepak na kartonu, koji se postavljaju u blizine legla. Iskustvo pokazuje da je miris užeglog mesa neodoljiv za stršljena.

Dobra stvar za hvatanje ovih uinsektaja je kada na ovaj način ulovite jednog stršljena vrlo brzo ćete uloviiti još dosta njih koji se kao po nekoj komandi nakupe oko prvog.

tekt prenet sa sajta srbijaspace.rs
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Avg 30, 2018 10:03 pm

Izgeda da definitivno u naziv teme treba dodati "stršljenovi" .
Izvesni S.S .(78 ) je pozvan od vlasnika jedne vikendice da ukloni gnezdo stršljenova ,jer ima iskustva u tome . Ovoga puta ,završilo se fatalno po starca .










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyČet Okt 11, 2018 2:48 pm

Evo nama novih radosti -tkzv "smrdibube" .Invazija je masovna svuda -od "prestonice" do svakog sela u unutrašnjosti . Nema načina da ih ubijete -ćistačica u firmi je sakupila celu kanticu i sipali smo preko njih sve moguće hemikalije koje tamo imamo .Mislite da su "crkle" ? Jok !

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Z

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 9k=










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyUto Jul 07, 2020 6:15 pm

Prskanje komaraca prethodnog vikenda, dalo je određene rezultate, tako da sada komaraca ima još više, plus su još bešnji . Poprskali su ih sa nekim jeftinim sranjem, pa su podigli i one mamurne, koji nisu imali u planu da izađu ovog vikenda. Sad ujedaju kao terijeri.
Kad sam bio klinac, preleti onaj avion, sav u rupama, obarali ga i Nemci i Rusi i lovci iz okolnih sela jer im tera divljač, u njemu budženi motor od lade samare, a kad pusti onaj "trag " iz krila, druže ono je bio neki bugarski suzavac, pomešan sa wc sanitarom i nekim zaplenjenim švapskim bojnim otrovom. Mi deca odma 'vatamo maglu brzinom Bolta , jer ako ti ta špekcija padne na glavu, odmašćuje kosu, ubiva vaške i perut i izvlači ti pramenove. Ovi manje iskusni koji pogledaju gore, imaju kokošije slepilo do kraja raspusta. Posle par dana otpadnu ti trepavice i počneš da nalaziš obrve u tanjiru. Ovaj majstor se spusti u brišući let, dva metra iznad bandera, jasno ga vidimo da je izbacio lakat, colja zrenjaninsko pivo i čujemo ga da peva hitove Radeta Jorovića. On nadleće, za par sekundi padaju komarci, muve, zolje, izvrću se miševi, pacovi, živina, sitna stoka i ostala nejač. U povratku pusti još jedan mlaz da očisti kerove i mačke od krpelja i buva. Tako dva puta u toku leta, i odma je utamanio i viruse, to nam je ujedno bila vakcinacija protiv gripa, lepre, kuge, šuge i crvenog vetra . Posle toga, par dana oporavljamo pluća i ostale delove tela , vrapci se navarili, istripovali da su belorepi orlovi, napadaju koze i mačke iz vazduha , golubovi mnjauču dok lete, deca svetle u mraku, baba se dva dana mačuje sa saobraćajnim znakom ispred kuće .
Tako da... Jes' bilo malo zajebano , al' sta ces bar nema komaraca !


Autor: poznanik na Mihailo Tešić. Preuzeto sa neta !!!










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 EmptyUto Avg 04, 2020 6:23 pm

-Kомарци заражени вирусом Западног Нила откривени у Апатину, Суботици, Сомбору, Зрењанину, Панчеву, Kраљеву и Београду, подаци су Завода за биоциде и медицинску екологију.
------
Samo nam je još to falilo.










MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?   MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI   ? - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MIŠEVI; ŽOHARI ; MRAVI ; MUVE; KOMARCI, PAUKOVI ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
»  Mravi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: KULTURA STANOVANJA-
Skoči na: