DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vojvođanski suveniri BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vojvođanski suveniri BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vojvođanski suveniri

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri EmptyPet Nov 20, 2015 6:44 pm

Na žalost Vojvodina nema neki autentični suvenir. Zato moja puna podrška onima koji prave magnetiće za frižider sa vojvođanskim motivima. Slučajno sam naletela na sliku pa ne znam ko je tvorac ali viđala sam ih po vašarima, eko i etno bazarima. Ako prođete ovim krajevima ponesite uspomenu u obliku stare vojvođanske kuće.

Vojvođanski suveniri 122501099335485867256688











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri EmptyPet Nov 20, 2015 6:48 pm

Ako prođete kroz Kikindu za sećenje ponesite neki suvenir u obliku čuvenih kikindskih sova.

Vojvođanski suveniri 317437231630250228779781

Vojvođanski suveniri 297964231630806895390535

A sve pravljeno od čuvene gline u kojoj je i mamutica Kika, treći simbol Kikinde, nađena.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri EmptyPet Nov 20, 2015 8:56 pm

Veliki je to problem u celoj Vojvodini ,većina gradova nema svoj brendirani ,autentični suvenir . 
Umesto toga se prave neke novokomponovane verzije ,kao recimo ,u Apatinu ,Hram sv Apostola ,koji je izgrađen 90 tih ,to se natura kao simbol grada (što ne bih suviše komenatrisao ,da mi se ne prebaci da i ovde ubacujem politiku i crkvu ,tj animozitet prema njima ) 

Bila je neka inicijativa ,mislim i konkurs ,pa se kao ,došlo do zaključka da zaista autentično za Apatin može da bude "čamac apatinac" ,vrsta drvenog plovila po kojem je Apatin poznat .
To je ovo -i suvenir je napravljen . 
Vojvođanski suveniri Suveniri-srbije-suvenir-Minijature---Dunavac-1751

To naravno ne može da bude sasvim tačno -jer su se ovakvi čamci počeli praviti ,kao manje verzije ribarskih "laptaša" tek oko 60 tih ,kada su se pojavili vanbrodski motori . 
Tačno je da je autentični apatinski ribarski čamac,od pamtiveka,  tkzv "čiklja" -plovilo manjih dimenzija ,praktično "jednosed" ,koji se pokretao veslom .

Vojvođanski suveniri Suveniri-srbije-suvenir-Minijature---Ciklja-1752

To je napravljeno ,međutim ,kao suvenir ili simbol grada ,pored Hrama koji se silom natura ,u većini slučajeva možete da dobijete motiv zgrade Opštine ,u raznim tehnikama . 

Ni po babu ,ni po stričevima ,autentični suvenir Apatina bi morao da bude -kotlić za riblji paprikaš . To je ovo -samo što bi ,autentičnosti radi moralo da bude od bakra . 
No ,proizvođači ne misle tako ,pa prave ovu verziju. 

Vojvođanski suveniri Suveniri-srbije-suvenir-Ukrasni-kotlic-2829










Vojvođanski suveniri 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri EmptyPet Nov 20, 2015 9:14 pm

Baš zato što nemamo neki svoj prepoznatljiv suvenir sam i stavila onu sliku na uvodnom postu. Nekako mi liči da može da se nametne kao univerzalni suvenir Vojvodine. Ne znam za ostale gradove ali Kikinda je daleko odmakla sa svoja tri "brenda": Lale na ludaji koji se pojavljuje u raznim varijantama, sovama i mamuticom zvanom Kika (od Kikinda). U stvari Ludaja se nameće kao poseban "brend" koji se kombinuje i sa sovama i sa Kikom.

Recimo razglednice kao suvenir smo totalno zanemarili a kažu da turistički gradovi u svetu silne pare na tome zarađuju. Takođe i majice sa lokalnim motivima. Šolje... Ma svašta nešto samo da smo malo pametniji. Možda nije neka velika para po komadu ali nije ni Rim izgrađen za jedan dan.

Vojvođanski suveniri Pic1338

Magnetići - Lala na ludaji










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri EmptyPet Nov 20, 2015 9:18 pm

Za one koji hoće nešto stvarno unikatno. Slike sa prodajne izložbe u Galeriji (Kikinda). Stone i podne lampe od tikvi natezača, ručni rad.

Vojvođanski suveniri 309030231622856896185114Vojvođanski suveniri 314915231621810229623154










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vojvođanski suveniri Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojvođanski suveniri   Vojvođanski suveniri Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vojvođanski suveniri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SUVENIRI I MEMORABILIJE -sakupljate li ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: VOJVODINA-
Skoči na: